PHILIPS „Photoflux Eisenhowers afgezant Murphy wil vandaag Nasser spreken Vijftig jaar geleden Zwitserse paleontoloog vecht Darwins afstammingsleer aan „Tijdverlies", meent Egyptische pers Altijd zonnige flits-foto's met Van dag tot dag Realistische politiek Junghans en Kienzle uurwerken Martin Uittenbogaard DINSDAG 5 AUGUSTUS 1958 Het wereldcongres tegen kernwapens in Tokio President Vorosjilov komt maandag de Expo bezoeken 0p de ^firacitótoel 1ÉÉI f VJ Russisch communiqué over atoomconferentie Uitstel van integratie te Little Rock „in beraad" Waar bleef raket van Spoetnik I Geleerden zijn het niet eens Studenten betoogden tegen Dulles in Rio de Janeiro Britse meester-uitbreker Alfred Hinds in Boulogne Uit Haarlems Dagblad van 5 augustus 1908 Oreopithecus Bambolii zou in het Mioceen naast de anthropoide apen hebben gestaan Indische studenten schreven oproep met hun bloed In Japan wordt de vierde wereldconfe rentie tegen atoom- en waterstofwapens en voor ontwapening ingeleid met tal van massale demonstraties, die met name ook tegen de stationering van atoomprojectie len in Japan gericht zijn. Een van die de monstratieve acties is een vredesmars over een afstand van duizend kilometer van de eerste door een atoombom getrof fen stad Hirosjima naar Tokio. Op 12 augus tus worden de deelnemers aan de mars in de Japanse hoofdstad verwacht, wanneer daar ook uit alle delen der wereld de deel nemers aan de conferentie zijn gearri veerd. Het voorbereidende comité, dat reeds sinds 24 juni in Tokio vergaderingen houdt, wordt gevormd door vertegenwoor digers van anti-atoombomacties uit tal van landen. Ook de heer G. A. de Bock uit Haarlem, voorzitter van de Neder landse Anti-Atoombom-Actie (A.A.A.) maakt deel uit van dit comité. Bij de vele blijken van instemming, die voor de ini tiatieven van de Japanse Raad tegen A- en H-bommen binnengekomen is er ook een uit India, waarin melding wordt gemaakt van een oproep, welke door studenten in Gurgoan met hun eigen bloed geschreven en door vijfhonderd mensen met hun bloed ondertekend, gericht aan de regeringen van Engeland en de Verenigde Staten om de kernproeven ten spoedigste te beëin digen. Niet alleen de gevaren die de wereld be dreigen, maar ook de reeds ondervonden schade door kernproeven zal op de confe rentie door velen worden vertolkt. En niet alleen door Japanners, die verhoudings gewijs het meest onder de voortgaande proeven hebben te lijden, maar ook bij voorbeeld door een representant van het visserijbedrijf uit Brits Columbia aan de Canadese Westkust, dat zich evenzeer als dat van Japan door de proeven ernstig be dreigd voelt. BRUSSEL (Belga) Een Russische re geringsdelegatie onder leiding van presi dent Vorosjilov zal van 11 tot en met 13 augustus een bezoek brengen aan de we reldtentoonstelling te Brussel. De ministers van Landbouw en Volksgezondheid en de onderminister van Cultuur maken onder meer deel uit van de delegatie. Tijden? het bezoek zullen Russische nationale dagen worden gehouden. (UPI) Het is de eerste keer in de ge schiedenis dat een Sovjet-president B-rgië, bezoekt. Verheul In de hoek van de feestzaal kreeg ik een aanvaring met een heertje, dat blij kens zijn algehele glimmerigheid al menig glas op het welzijn en de kosten van de jubilaris had gedronken. Hij stak mij spon taan de hand toe en sprak: Hoe maakt u hetmeneer Verheul?" „Dank u, goed", antwoordde ik gedres seerd, „maar ik heet geen Verheul". „Waarom niet?" vroeg hij verwijtend. „Vermoedelijk omdat mijn vader ook geen Verheul heette", zei ik spits- „Dat zegt niks", meende hij. „Dat komt overal voor. Daar hoeft geen mens zich voor te schamen. Om een onecht kind te zijn, bedoel ikAllemaal flauwekul". „Ik ben geen onecht kind", zei ik. „Het had toch gekund", opperde hij taai. Het had gekund", gaf ik toe, want aan zulke dingen staat men inderdaad bloot. „Nou dan", kraaide hij triomfantelijk, „dan had u toch Verheul kunnen heten". „Jawel", wierp ik helder tegen, „maar dan had mijn moeder Verheul moeten heten". Hij dacht daar diep over na greep naar de laatste strohalm. „En was het géén Verheul?" „Nee", zei ik. Hij ging bedroefd weg, als iemand die het leven steeds ingewikkelder vindt. Een kwartier later ontmoette ik hem weer. „Wat-Hs er eigenlijk tegen om Verheul te heten", vorste hij met klem. „Niets", zei ik Zie je nu wel", riep hij tevreden en hij huppelde vrolijk weg. Ik weigerde me ver der in het probleem te verdiepen. En juist daardoor kwam het waarschijnlijk, dat ik, toen hij me een poosje later weer aan klampte en vroeg: ..Hoe heet u nou eigen lijk wel?", „Verheul" zei. Hij keek me onthutst aan- „Dus toch?" zei hij, met iets miskends in zijn stem. „Welnee, ik vergis me. Ik heet geen Ver heul". „Maar u zei toch Verheul?" „Ja, maar u hebt me ook helemaal in de war gebracht". „Wel ja, geef mij de schuld maar", riep hij welgemutst Toen stak hij de hand weer uit en vervolgde: „Mijn naam is Verheul". Hij verduwen hierop onmiddellijk. Ik green een passerende kennis bij de mouw en vroeg: „Ken je die man?" „Ja zeker" was het antwoord. „Hoe hevt hij?" „Geuzenboer"zei de kennis. Jac. van der Ster Advertentie De feilloze flifslampjes van 25 Ct In hef bekende rode doosje Topgesprek of geen tapgesprek, de Verenigde Staten en Groot-Brittannië zul len zo spoedig mogelijk moeten trachten een vastomlijnde politiek voor het Nabije Oosten te vinden. Washington heeft nooit een lijn voor dit gebied gehad, behalve dan wat de Amerikaanse oliemaatschappijen, die belangrijke financiële belangen in het Nabije Oosten hebben, voorschreven. Lon den had een politiek, die door de gebeur tenissen van de laatste jaren volledig ach terhaald is en het heeft het waarschijn lijk nog moeilijker dan Washington, zich aan de nieuwe omstandigheden aan te passen. De landingen in Libanon en Jor danië waren gemakkelijk genoeg en op dat tijdstip het enige, wat het Westen kon doen. De troepen weghalen is moeilijker wanneer men er geen idee van heeft wat er daarna kan gaan gebeuren en het ont ruimen van Jordanië vermoedelijk het zelfde is als het ondertekenen van koning Hoessein's vonnis. Niettemin betekent de welwillendheid, die Washington en vooral Londen jegens het nieuwe regime in Irak hebben getoond, dat zij de noodzakelijkheid van een nieuwe lijn inzien. Maar welke lijn? Daarover is de afgelopen twee weken in Groot-Brit tannië heel wat gepraat en geschreven. Velen trachtten te bewijzen, dat Groot- Brittannië niet afhankelijk is van de olie uit het Nabije Oosten. Dat is echter niet volledig gelukt. Zeker, de Britten kunnen het grootste deel van hun behoeften uit Noord- en Zuid-Amerika betrekken, doch de kwestie is tevens dat zij grote financiële belangen in Irak en de oliesjeikdommen bij de Perzische Golf hebben. Dit is een van de belangrijkste redenen waarom ge zaghebbende Britse bladen en politici steeds luider aandringen de betrekkingen met de Arabische landen een zuiverder en zakelijker basis te geven voordat het te laat is. Irak, het centrum tijdens de spannende dagen na de Brits-Amerikaanse landingen, is nog steeds het kernpunt. De nieuwe lei ders, zo redeneert men te Londen, weten door welke zijde hun boterham wordt be legd, en dat is niet de Russische, waar men geen druppel olie kwijt kan. Men put verder vertrouwen uit het feit dat 't nieu we Irak tot dusverre met zorg heeft voor komen het Westen voor het hoofd te sto ten. Of dat zo zal blijven is een kwestie die, het Westen grotendeels in eigen hand heeft. Het lijdt volgens Britse waarnemers weinig twijfel dat premier Macmillan de kracht van het Arabische nationalisme en het anti-feodalisme heeft erkend en wil aanvaarden. Irak vormt het aanknopingspunt. Het is rijker dan Syrië en Egypte bij elkaar. En zelfs al zou het besluiten zich aan te slui ten bij de Verenigde Arabische Republiek, zou dat nog geen grote overwinning voor Nasser behoeven te zijn. Want niet alleen heeft Irak meer te bieden, de nieuwe lei ders zijn Arabieren die, afgezien van de moordpartij, met koning Feisal hebben ge daan als Nasser destijds met Faroek. De kans dat zij in de toekomst Nasser als symbool zullen vervangen is niet denk beeldig. Schema's voor hulp, zoals de Italiaanse premier Fanfani de afgelopen week in Washington en in Londen heeft bepleit, klinken mooi, maar het Westen moet nu eindelijk wel geleerd hebben dat de rijke gever des te meer wordt gehaat. Boven dien, Arabië is rijk genoeg als de olie- royalties maar niet in luxe-auto's en pa leizen worden geïnvesteerd. De enige kans voor het Westen is de Arabieren ein delijk als volwassenen te beschouwen en hard en zakelijk met hen te onderhande len. Of, zoals de „Economist" het zei: „Laat men een datum met Kroesjtsjev af spreken. Maar veel belangrijker nog: Laat men een begin maken met een realistische politiek". GENèVE (Reuter) De Russische hoogleraar Fjodorov, de man, die een be langrijke rol heeft gespeeld bij het lan ceren van Ruslands eerste kunstmaan, heeft maandag te Genève, waar zoals be kend een conferentie wordt gehouden van deskundigen uit het Oosten en Westen om de wegen te vinden voor een doeltref fende controle op het staken van de kern proeven, een gemeenschappelijke verkla ring van de communistische delegaties aan de pers verstrekt. In de verklaring wordt gezegd dat het voor de uitwerking van een systeem voor het ontdekken van kernproeven niet no dig is kernwapenproeven te doen. Voorts wordt in de verklaring opgemerkt, dat de geleerden van de socialistische landen de oprechte hoop koesteren dat de conferen tie de taak, die zij op zich heeft genomen, tot een goed einde zal brengen. Deze hoop wordt versterkt door het feit, dat de ge combineerde toepassing van de door de conferentie onderzochte methoden de vol ledige garantie biedt voor een afdoende controle op de naleving van een eventuele overeenkomst tot staking van de kern wapenproeven, aldus de verklaring. De verklaring is onder meer een ant woord op een artikel in de „New York Times" van 28 juli, dat volgens prof. Fjodorov de beschuldiging bevat, dat ze kere communistische geleerden zich voor voortzetting van de kernproeven hebben uitgesproken. Voor de film „Het dagboek van Anne Frank" was maandag de Staalstraat te Amsterdam het terrein van actie. De oorlogsjaren herleefden. Affiches ver kondigden de glorie van Mussert en de Atlantik Wal. Men kon weer lezen dat „Duitschland wint op alle fronten" en zag het wegvoeren van een groep Joodse Amsterdammers. Kunstsneeuw gaf de straat een winters aanzien. Rechts de rails voor de rijdende camera. ST. LOUIS, (Reuter) Het Hof van Ap pel in St. Louis heeft het beroep van de vereniging ter bevordering van de belan gen van gekleurden (NAACP) tegen het gerechtelijk besluit om de toelating van negers tot de middelbare school van Little Rock twee en een half jaar uit te stellen, „in beraad" genomen. Een uitspraak wordt voor het begin van het nieuwe schooljaar verwacht. RICHMOND, (UPI) —Het Prince Ed ward County in de staat Virginia, een van de vijf plaatsen waar het besluit van 1954 van het Opperste Gerechtshof inzake ras senvermenging op scholen van toepassing was, heeft een uitstel van zeven jaar van het bevel tot integratie gekregen van een federale rechter. Men verwacht dat er bij hogere gerechtsh<xven-.h.°S?r beroep aan-: getekend zal worden tegen het besluit. lm ieder geval neemt men aan, dat er septem ber van dit jaar geen strenge integratie methoden op de scholen van Prince Ed wards toegepast zullen worden, want de school zal al begonnen zijn, voordat de be handeling in hoger beroep aan de orde komt. Advertentie behoeven geen Tour de France te maken om bekend te worden Immers 4 generaties terug werden deze prima merken al door mijn voorouders verkocht. Dit jaar bestaat onze zaak 2.5 jaar en zal het 50 jaar geleden zijn dat ik het Horlogemakersvak aanvaardde. Komt u even naar onze collectie zien Ook zijn wij specialisten in VERLOVINGSRINGEN. Voor beide moet u 'n betrouwbaar adres hebben. Met vriendelijke groeten en u spoedig voor een bezoek aan onze zaak tegemoet ziend SCHOTERWEG 35 - TEL. 16261 U mag wel even op het juiste V adres letten. J GROSSETO, (UPI) De theorie van Darwin, dat de mens zou afstammen van de aap, dreigt thans op losse schroeven komen te staan door de vondst van het ske let van een wezen, dat op een mens lijkt. Het skelet werd een week geleden gevon den door twee mijnwerkers in een blok lig- niet (bruinkool van houtachtige structuur) in de Baccinello-mijn nabij Grosseto. Vol gens de Zwitserse paleontoloog, professor Huerzeler, die in de omgeving opgravin gen verricht, heeft men hier te doen met de best bewaard gebleven overblijfselen van een wezen, dat de wetenschappelijke naam van „Oreopithecus Bambolii" draagt. Het skelet, aldus prof. Huerzeler, vormt een waardevol bewijs, dat de Oreo pithecus een voor-menselijk wezen is, zo als hij jaren reeds heeft beweerd. Bestudering van het blok ligniet, waar de beenderen in gevonden werden, heeft uitgewezen dat het uit het vroege Mioceen dateert, oftewel ongeveer elf tot twaalf miljoen jaar oud is, aldus Huerzeler. Volgens de tot dusver aanvaarde theorieën zijn de eerste wezens, die men mensen zou kunnen noemen, ongeveer een miljoen jaar geleden op aarde versche nen. De theorie van Darwin, aldus prof. Huerzeler, dat de mens afstamt van an- thropoide apen, lijkt door de vondst te worden weerlegd. Indien de voor-mense lijke aard van de Orepithecus wordt beves tigd, dan kan worden aangetoond dat een wezen met menselijke kenmerken be staan heeft in een tijd toen anthropoide apen geen tekenen van een gelijksoortige BEIROET (Reuter en UP) Robert Murphy, president Eisenhowers speciale afgezant naar het Nabije Oosten, gaat van daag naar Cairo voor besprekingen met president Nasser. Deze zal naar men aan neemt van de gelegenheid gebruik maken om aan te dringen op de terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Libanon. Murphy zou van zijn kant van Nasser de belofte willen hebben, dat hij koning Hoes sein van Jordanië met rust zal laten. Verleden week heeft Murphy tal van besprekingen gevoerd met koning Hoessein zelf en met Israëlische leiders. Hij zou Hoessein hebben verteld, dat de Verenig de Staten niet zullen ingaan op zijn ver zoek Amerikaanse troepen te sturen en op een Brits verzoek zijn regime te verster ken. Maar hij zal proberen van Nasser de toezegging los te krijgen dat Nasser zijn aanvallen op Arabische regeringen die het westen vriendschappelijk gezind zijn en zijn beweerde pogingen hen te onder mijnen, zal staken. Nasser heeft steeds ontkend, dat hij aan subversie meewerkt en hij heeft beweerd dat „imperialisme" de opmars' van het Arabisch nationalisme niet kan stuiten en evenmin volkeren kan beletten in verzet te komen tegen pro-Westerse heersers. Dat Murphy het niet gemakkelijk zal krijgen in zijn besprekingen hier, valt op te maken uit de scherpe toon in de Egyp tische pers. Wat Murphy's bezoek betreft, spreekt de pers over „tijdverlies". AMMAN (AFP en Reuter) De Jor daanse regering heeft Syrië er maandag van beschuldigd, dat het de grens met Jordanië heeft gesloten. De regering van Jordanië verklaarde later dat zij, bij wijze van vergeldingsmaatregel, Syriërs heeft verboden Jordanië binnen te komen. Over u, zonder u De Britten hebben hun militaire vluch ten van Cyprus naar Jordanië voorlopig gestaakt. Ongeveer 48 uur geleden is het laatste toestel in Jordanië geland. Intussen heeft het Britse ministerie van Buiten landse Zaken geweigerd antwoord te geven op de vraag of de regering van Israel be zwaren heeft geopperd tegen de Britse vluchten boven Israëlisch grondgebied. In Amman helde men over naar de mening dat de regering van Israel Groot- Brittannië verzocht heeft de vluchten te staken in verband met een Russische waarschuwing aan Israel. JERUZALEM (Reuter) In diploma tieke kringen in Jeruzalem verklaarde transformatie vertoonden, aldus Huerze ler. Dit zou tevens aantonen dat de mens afstamt van een afzonderlijk wezen, ge lijksoortig, maar niet identiek, aan an thropoide apen. Het nemen van foto's van het skelet is niet toegestaan. Een Italiaanse journalist die het mocht zien, vertelde dat het in een gehurkte houding ligt. De schedel en een voet zijn nog niet gevonden, vertelde hij, maar de andere voet, beide benen, het bekken, de ruggegraat, de ribben en beide armen kon hij duidelijk zien. Sinds 1870 toen de Franse geoloog Ger- vais het eerste onvolledige exemplaar op de berg Bambolo vond, zijn in de maritie me Alpen en de heuvels van Volterra ette lijke beenderen van de Oreopithecus ge vonden. Gervais klassificeerdé het wezen als een anthropoide aap en noemde het Oreopithecus, het Griekse woord voor „bergaap". Bambolii werd eraan toege voegd, naar de naam van de vindplaats. (Reuter) Prof. Huerzeler, die het fos siel oppervlakkig bij het licht van een mijnlamp heeft kunnen bestuderen zei te hopen het blok ligniet naar het natuur-his- torisch museum te Bazel te kunnen over brengen om er gipsafdrukken van te ma ken. Daarna zou het in een Italiaans mu seum een plaats moeten vinden. Het is nog niet mogelijk vast te stellen of de Oreopi thecus rechtop heeft gelopen, aldus prof. Huerzeler, die zei de indruk te hebben, dat dit in zekere zin het geval is geweest. men, dat Israel met zijn weigering beoogt duidelijk te laten uitkomen, dat. het nu een onafhankelijke politiek volgt. Premier Ben Goerion zou in de afgelopen dagen tot de ontdekking zijn gekomen, dat men het als natuurlijk beschouwt, dat hij als „stille vennoot" deelneemt aan een onderneming, waarover men hem niet geraadpleegd heeft. Het zou volgens hem wel eens zo kunnen zijn, dat men verwacht dat hij uiteindelijk ook nog de rekening betaalt, als het waagstuk mocht mislukken. Ben Goerion zou vol wantrouwen staan tegen over de Britse politiek in het Nabije Oos ten. In diplomatieke kringen was men de mening toegedaan, dat Ben Goerions ge loof in een nieuwe politiek van het Wes ten, die zou leiden tot het in toom houden van Nasser en zijn verwachting dat Israel in vertrouwen zou worden genomen inzake de doelstellingen van de Westelijke mo gendheden, hem aanvankelijk hebben doen besluiten de vluchten over Israels grond gebied toe te staan. Ben Goerion zop nog steeds bereid zijn met de Westelijke mogendheden samen te werken bij de opstelling van een nieuwe politiek voor het Nabije Oosten, maar niet langer genegen zijn Israels steun als iets natuurlijks te laten beschouwen. Ben Goe rion heeft over een en ander van gedach ten gewisseld met de Britse en Amerikaan se ambassadeur in Israel. PARIJS (UPI) De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Golda Meyr, is maandag in Parijs gearriveerd en heeft besprekingen gevoerd met minister Couve de Murville van Buitenlandse Za ken en premier De Gaulle. Namens haar regering heeft mevrouw Meyr Frankrijk gevraagd Israel niet alleen te laten wan neer de problemen van het Nabije Oosten op de topconferentie behandeld worden. De Israëlische regering vraagt van Frank rijk de verzekering, dat bij die besprekin gen geen maatregelen zullen worden geno men die van nadelige invloed zijn of kun nen zijn op de positie van Israel als een zaam land in een vijandig gezinde Ara bische wereld. MOSKOU (UPI) Dr. Robert Jastrov, werkzaam in het experimenteel observa torium van de Amerikaanse marine, heeft maandagavond, tijdens een bijeenkomst van Amerikaanse en Russchische geleer den, verklaard dat de draagraket van de eerste Spoetnik in Buiten-Mongolië op de aarde is teruggevallen hetgeen tot nog toe door de Russische wetenschap tegen gesproken is. Dr. Jastrov legde zijn verklaring, die hij documenteerde met een groot aantal grafieken, af tijdens een vergadering in het kader van het Internationaal Geo fysisch Jaar. „Zoals u uit de baancurve kunt opma ken is de raket in Buiten-Mongolië neer gekomen", zei hij aan het eind van zijn uiteenzetting. Na zijn woorden viel er een kille stilte in de vergadering. De Rus sische geleerden hebben tot nog toe al tijd volgehouden, dat de raket van de eerste spoetnik uiteengespat is en dat brokstukken ervan in Alaska of het Wes ten van de Verenigde Staten moeten zijn neergestort. De enige vraag, die van de talrijke Russische geleerden kwam was of dr. Jastrov zijn afstanden berekend had in mijlen of kilometers. Dr. Jastrov had zijn verhandeling over de observaties die in Amerika gedaan zijn geïllustreerd met door teleskopen en ra darstations verzamelde gegevens, die hij in kaarten, grafieken en rekentabellen verwerkt had. Ook had het Engelse radar- observatorium te Millstone gegevens ver strekt. Op basis van al deze waarnemingen heb ben de Amerikaanse geleerden „met re delijke zekerheid" kunnen vaststellen, wat de eindbaan van de raket is geweest, aldus dr. Jastrov. De afdeling raketten en satellieten be studeert tevens methoden om het aantal satellieten en Spoetniks in de ruimte bin nen de perken te houden en om die, welke hun taak hebben volbracht, maar nog om de aarde cirkelen, te vernietigen. RIO DE JANEIRO (Reuter) Bij het bezoek van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dulles aan Brazilië zijn zeer strenge beveiligingsmaatrege len genomen. Meer dan tweeduizend po litiemannen bewaakten de route van het vliegveld naar het centrum van Rio de Janeiro. De enige demonstratie die was toegestaan, was van de studenten. Van het gebouw van de nationale studenten- bond hing een zwarte vlag met de woor den „Dulles ga naar huis". Toen Dulles voorbijreed, riepen de studenten aan de ramen deze woorden in spreekkoor. (UPI) Dulles werd toegejuicht door een menigte, die zich voor de Amerikaan se ambassade had verzameld. LONDEN (UPI) De Londense „Daily Mail" bericht dat de meester-uitbreker Alfred Hinds zich in Boulogne bevindt. Op een telefonische anonieme mededeling ont moetten twee verslaggevers van het blad Alfred Hinds, die op 1 juni voor de zesde maal uit de gevangenis ontvlucht is, al daar. „De Britse politie zal me deze keer alleen met de grootste moeite terug naar een cel krijgen", zo vertelde Hinds. De „Daily Mail" heeft de gegevens over Hinds vlucht en omzwervingen, in handen van Scotland Yard gesteld. Sanaring. Delft is voornemens een oud stadsdeel bij Koningsplein en Geer- weg te saneren wegens uitbreiding van het St. Joris binnengasthuis en voor de aanleg van een verbindingsweg naar het centrum van de stad. Er zullen verschei dene doorbraken nodig zijn. Verscheidene woningen en andere gebouwen moeten worden gesloopt. DEN HAAG. Er wordt hier over niets anders gesproken dan over de ver houding tusschen Nederland en Vene zuela, die zeer gespannen wordt ge noemd. Men weet, waarom. Toen in en kele Venezolaansche havens gevallen van pest waren geconstateerd, sloot Curagao zijn haven voor alle Venezo laansche schepen. De president van Venezuela was hierover zoo ontstemd, dat hij den Nederlandschen gezant te Caracas verzocht, het land te verlaten. Dit is olie op het vuur geweest, want de Nederlandsche regeering beschouwt dit als een zeer ernstige diplomatieke stap. Maar alhoewel in sommige Haag- sche kringen reeds gezinspeeld wordt op een oorlogsverklaring aan Venezuela, zal het zoover wel niet komen, want dat zou wel een uiterste maatregel zijn om een geschil, dat in den grond van de zaak weinig te beteekenen heeft, te beslechten.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3