Ab Sluis won in massasprint de feestweekronde van Santpoort Herb Elliot (Australië) liep een nieuw wereldrecord op de mijl il Inwoners van Ammerstol legden een eigen sportveld aan Diemer versloeg Boon in het schaaktoernooi in Dordrecht Rik van Steenbergen won in sprint de Acht van Chaam Prestatieprijs was voor Koolhof DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1958 9 Dubbele overwinning van Captein in Stadion -Honkbal Oud-Internationals spelen zondag tegen „oud-EDO" Jubileum wedstrijd in het Noorder Sportpark Permanent honkbalstadion in Amsterdam Koersen op Dui Xelinotte versloeg Xina S op Duindigt Nieuwe zet van Britse „Liga tegen wrede sporten" Haarlem (dames) degradeert naar derde klasse «lil leidt bij dames Fischer en Tal leiden in Bad Portoroz Wereldrecord 400 meter horden voor Davis Amerikaanse atleten opper machtig in Budapest In Rotterdam Veel te ruw waterpolo van Hongaarse ploeg Drobny uitgeschakeld De jeugdige Ab Sluis uit Badhoevedorp, die zich niet vermoeid had in de vele premiesprints en ontsnappingen, waarvan er overigens geen enkele met succes werd bekroond, had in de Ronde van Santpoort nog voldoende reserves over om een massale eindsprint waaraan een peloton van om en nabij de veertig man deel nam in zyn voordeel te beslissen. Sluis, die al verscheidene straatrondes op zijn naam heeft staan, werd met deze sprintzege winnaar van de achtste feestweekronde van Santpoort voor amateurs, die woensdagavond voor de achtste maal door de Harddraverijvereniging „Santpoort en omstreken" in samenwerking met de Haar lemse wielerclub „De Kampioen" op het parcours aan de Verlengde Terrasweg werd gehouden en waarvoor veel belangstelling bestond. Piet Zantman maakte het Badhoeve- dorpse succes in deze ronde volledig door beslag te leggen op de tweede plaats. De plaatselijke favoriet Coen Visser, die in de laatste ronde nog een ontsnappingspo ging verijdeld zag worden, Cees Lute uit Castricum, de IJmuidenaren Hans van Duin en Henk Oldenburg, Mik Snijder uit Halfweg en de Amsterdammers Jan Kool hof, Johny de Vries en Fred Balvert, die zich de actiefste demarranten hadden ge toond, kwamen er in deze felle eindsprint niet aan te pas. Koolhof mocht zich van hen nog het gelukkigste prijzen, want aan hem werd de prestatieprijs toegekend. Overigens zeer terecht. Want bij nagenoeg elke ontsnapping was de strijdlustige Am sterdammer actief in de strijd betrokken. In deze "achtste Ronde van Santpoort, waarvoor vijftig renners aan de start ver schenen, werd volop strijd geleverd. De renners gunden elkaar geen ogenblik rust. Onophoudelijk werd er gedemarreerd, maar niemand kreeg een kans om voor goed te ontsnappen. Veertig of vijftig me ter mochten de aan vallers nemen, maar dan werden zij weer tot de orde geroepen. Men hield het gelid angstvallig gesloten. Alle moeite en in spanningen die Johny de Vries, Koolhof, Vink, Bak ker, Ton Hofland, Toon Lute, Van Duin, Reekers, Zantman, Bogers of Balvert zich getroostten om een afscheiding te forceren, waren dan ook tevergeefs. Voor al Visser, die dol graag voor eigen pu bliek wilde winnen, Cees Lute, Snijder, Tel, Hartman en Van Gent weerden zich ijverig om de ver scheidene aanvallen te verijdelen. Ook de twee Denen Per Hansen en Oele Nielsen, die deze ronde een internatio naal tintje verschaf ten, konden aanvan kelijk best meeko men in deze tempo slag. Maar toen Hansen een defect aan zijn achterrem kreeg, waardoor hij zijn plaats in het peloton verspeelde, was het met hem gebeurd. Ondanks de luide aanmoe digingen van het publiek kon de Deen zijn opgelopen achterstand niet meer goed maken en werd tenslotte „gedubbeld" Een lot waaraan hij ondanks zijn moedige verweer toch niet had kunnen ontko men. Een aanval van Van Duin, die daar in gevolgd werd door Koolhof, Visser en Cees Lute, hetgeen een felle reactie van het peloton veroorzaakte, versnelde ech ter de bezegeling van Hansens lot. Ook Nielsen, die voortdurend in de voorste ge lederen had gestreden, kreeg het toen de strijd was halverwege gevorderd te kwaad met het hoge tempo. Hij raakte met Van Dijk en Verhoeven ver in de achterhoede verzeild. En wie eenmaal zijn positie in het peloton had moeten prijsgeven, kreeg zonder pardon een ronde achterstand aangemeten. Voor een regelmatig wedstrijdverloop werden de „gedubbelden" door de jury uit de strijd genomen. Voortdurend stryd De aanvallen bleven voortduren. Na een mislukte uitval van Oldenburg en Kool hof, waagden Cees Lute en Marinus hun kans. Zij schenen eindelijk de strijd een beslissende wending te gaan geven. Voor al omdat zij versterking kregen van favo riet Coen Visser. Maar nauwelijks had deze zich bij de twee vluchters aangesloten of Van Duin, Koolhof, Oldenburg en Hartman lieten zich praaien voor de tegen aanval. Van Duin weerde zich daarbij het felst. Allen kwamen zo weer bijeen. Slechts voor korte duur echter. Want nauwelijks was de hereniging een feit of Reekers en Koolhof, ontsnapten weer. Zij kregen bij hun vlucht versterking van Redecker, Ol denburg, Elswijk, Balvert, J. de Vries, Bo gers en Tel en volgens enkele insiders was dat de beslissende slag. Er moest nog maar veertien kilometer gefietst worden. Even weifelden Visser, Snijder, Lute, Van Duin, etc., met de achtervolging en dat bleek hen inderdaad noodlottig te wor den. Maar toen zij de jacht eenmaal ont ketenden, was het vrij spoedig met de vreugde van de negen koplopers over hun behaalde winst gedaan. Balvert, De Vries en Bogers boden nog het langste weer stand, doch moesten niettemin voor de jagende overmacht het hoofd buigen. Ook Mik Snijder, die zich met nog tien rondjes te rijden uit het peloton De winnaar van de Ronde van Sant poort stapt in de politiejeep voor de ereronde in gezelschap van zijn moeder. De Amsterdamse amateursprinter Joop Captein, die kandidaat is voor het wereld kampioenschap in Parijs, heeft woensdag avond tijdens de populaire baanwedstrij- den in het Olympisch Stadion, bewezen dat hij momenteel in een perfecte condi tie is. Eerst bracht hij door een duidelij ke zege op de profsprinter Schotman het sprintkampioenschap wan „Olympia" op zijn naam en daarna zegevierde hij in een sprintwedstrijd voor amateurs. Daar bij liet hij de zeer snelle tijd van 11,8 sec. over de laatste 200 meter voor zich af drukken. Jan Buis uit Badhoevedorp werd in deze sprint tweede en de Utrechter Alen der de. De sprintwedstrijd voor nieuwelingen werd weer gewonnen door Gerard Wesse- ling uit Halfweg met 3 pnt.; 2. J. Koot met 7 pnt.; 3. R. Redeker met 8 pnt. Omdat Van Houwelingen en Henk Buis momenteel in Leipzig vertoeven werd voor de amateurs een wedstrijd achter kleine motoren verreden over twee series en een finale. Seriewinnaars werden de Amster dammers Moolenijzer (8 km. in 7 min. 42,6 sec.) en Le Grand (8 km. in 8 min. 5,2 sec.). Ook in de finale over twintig ki lometer kwamen de seriewinnaars het beste voor de dag. Moolenijzer zegevier de daarin met een ronde voorsprong. De uitslag luidde: 1. Moolenijzer, Am sterdam (Sprong) in 19 min. en 38 sec.; 2. Le Grand, Amsterdam (Beets); 3. Van der Lans, Sassenheim (Krott); 4. Broek- hoff, Amsterdam (Willemse); 5. Luksen- burg, Amsterdam (Walraven); 6. Huizin- ga, Amstelveen (Dekker). losrukte, slaagde niet in zijn opzet om de strijd alsnog met een ontsnapping in zijn voordeel te beslissen. Hierop volgende so lo-acties van Balvert, Cees Lute en Van Duin vergingen het al niet veel beter. Het slot van de koers kreeg door deze de marrages een spannend en boeiend ka rakter. Twee ronden vóór de finish waagde Van Duin nog eenmaal zijn kans. Tevergeefs. Coen Visser nam de aanval van hem over en had bij het luiden van de bel een twintigtal meters voorsprong. Ook deze winst bleek niet voldoende. Tot teleurstel ling van alle Santpoorters werd de plaat selijke favoriet in de slotronde door het fel jagende peloton opgeslokt. En in de eindsprint, die de beslissing moest bren gen, toonde Sluis zich onbetwist de sterkste. Uitslag De uitslag luidde: 1. A. Sluis, Badhoe vedorp, de 72 kilometer in 1 uur 48 min. en 18 sec.; 2. P. Zantman, Badhoevedorp; 3. W. Bogers, Nieuw Vennep; 4. H. Mari nus; 5. L. Vink; 6. H. Falkenreck; 7. L. Hartman; 8. A. de Vries, allen Amsterdam; 9. F. Tel, Zaandam; 10. C. Lute, Castricum. Prestatieprijs: J. Koolhof, Amsterdam. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de honkbalclub EDO wordt zondag middag (aanvang twaalf uur) een honkbal wedstrijd gespeeld tussen een negental oud-internationals en een negental, samen gesteld uit EDO-ers die 25 jaar geleden successen vierden. De negentallen die zondag in het Noor der Sportpark in Haarlem in het veld ko men zijn als volgt samengesteld: Oud-Internationals: R. de Mon (Sp. Haarlem), J. Baas (HHC), F. HeuvelRijn- ders (HHC), W. Smit (Sp. Haarlem), B. Meenhorst (VVGA), J. Voeteling (Sp. Haarlem), J. Hartog (HHC), W. Langereis (Sp. Haarlem) en H. Boersma (OVVO). EDO: F. Bos, N. Vrenegoor, G. Zandstra G. Verhagen, J. van Esch, C. Zandstra, K. Zandstra, Th. van der Putten, N. Kelder, v. d. Born en H. Schijvenaar. (Alle spelers komen in het veld). De scheidsrechters zijn I. C. Nootebaard en R. Hogendoorn. C. van der Kuil was verhinderd te spelen. De honkballers zijn uit de nood. Het bestuur van de KNVB afdeling Amster dam heeft dinsdagavond in een vergade ring de bestuursleden van de KNHB een voorstel gedaan om op het sportpark aan de Jan van Galenstraat een permanent honkbalstadion, met looppaden en wer persheuvel, in te richten. Na het bericht dat het tijdelijke honk balstadion, waar de Europese kampioen schappen zijn gehouden, zou verdwijnen is dit een stap in de goede richting. Het bestuur van de KNVB afdeling Amster dam heeft verder beloofd, dat wanneer de voetbal- en honkbalcompetitie op dit terrein in de knoop dreigde te geraken de honkballers voorrang zullen genieten. Het honkbalstadion, dat 5 a 10.000 toe schouwers zal kunnen bevatten, wordt 10 augustus in gebruik genomen. De uitslagen van de op woensdag op Duindigt gehouden draverijen luidden: Vivant Hollandiaprijs (1900 m.): 1. W. H. Hol- landia 1.32.9; 2. Vliegende Hollander; 3. Walews- ka Contessa. Winn. ƒ4.80 (stal); pl. 6.20, 6.10, 2.50; kop. 8.60; cov. 10.70. Vita Kinleyprijs (2040 m.): 1. Uriel 1.29.6; 2. Very Nice; 3. Uranie Frances. Winn, 2.10; pl. 1.40, 1.70, 3.50; kop. 4.80; cov. 4.00. Jonkerprijs (1300 m.): 1. Xuthus Hollandia 1.31.1; 2. Zema S; 3. Xylophoon. Winn, 8.70; pl. 1.50, 1.20, 1.50; kop. 6.20; cov. 4.10. Jofferprijs (1300 m.): 1. Xina S 1.32.1; 2. Xeli notte- 3. X Mieke Hollandia. Winn, 1.40; pl. 1.20, TSb; Fop- 2.30; cov. 2.50. ..L-JViOl Hollandiaprijs (2100 m.): 1. Utopie^ 1.28.3; 2. Ukas; 3. Uitloper. Winn. 14.40; pl. 4.30, 2.00, 4.50: kop. 17.80; cov. 5.60. Walter Hollandiaprijs (2040 m)1. Louis II 1.25.9; 2. Sagne d'Or; 3. Royal Heny. Winn, 6.80; pl. 2.30, 3.30, 4.50; kop. 14.80; cov. 11.00. Morinaprijs (950 m.): 1. Frimousse III 1.02.4; 2. Missouri; 3. Ignatius. Winn, 2.80; pl. 1.80, 1.80; kop. 5.50; cov. 3.80. Maharadjaprijs (1350 m.): 1. Irish Doll 1.22.1; 2. Heraut; 3. The Serpent of Iran. Winn, 1.70 (stal); pl. 2.50, 2.40; kop. 7.70; cov. 3.10. Maharadjaprijs (1350 m.): 1. Ungersma 1.24.5; 2. Cold Water; 3. Dream Star. Winn, 4.30 (stal); pl. 2.10, 2.10, 1.80; kop. 7.40; cov. 7.30. Totalisator-omzet 82.160.50. Het conflict tussen liefhebbers van de hertejacht in Engeland en de „Liga tegen wredé sporten" is toegespitst, doordat de Liga heeft bekendgemaakt dat zij in het bos van Exmoor het komende weekein de het toneel van een grote jachtpartij honderden liters van een chemisch pro- dukt zal verspreiden, dat de honden zo sterk aantrekt dat zij het spoor van het hert verlaten. De jagers zijn woedend over dit plan. De voorzitter van de jachtvereniging van Devonshire en Somersetshire heeft de li ga telegrafisch verantwoordelijk gesteld voor alle ongelukken, die zich als gevolg van het optreden van deze organisatie voordoen. Hij vreest dat de honden de mensen en dieren, die door het chemische produkt dat een sterke anijsgeur ver spreidt, hebben gelopen, zullen aanval len. De liga heeft inmiddels haar plannen tot uitvoering gebracht. In de beslissingswedstrijd Haarlem ZAR, die woensdagavond in de zwem inrichting aan de Houtvaart in Haarlem gespeeld werd om uit te maken welk team naar de derde klasse competitie KNZB af zakt, heeft Haarlem aan het kortste eind getrokken. Haarlem verscheen met een in valster voor de midvoor Corry Holm. Uit een voorzet van Hetty Balkenende opende Nienke te Riet de score voor ZAR en Joke van Noort had er nultwee van gemaakt toen Nel Goedhart een verkeerde uitgooi van de ZAR-keepster dankbaar aanvaarde (12). In de tweede helft bracht Suze Langendijk de stand op eendrie waarna Nel Goedhart een straf- worp in een Haarlem-doelpunt omzette. Joke van Noort bracht de eindstand op tweevier. ZAR heeft met deze overwin ning haar plaats in de tweede klasse be houden. Het IJNereus De ontmoeting Het IJNereus gaf een heel ander spelbeeld te zien. Deze ontmoe ting werd gespeeld als eerste wedstryd voor promotie naar de eerste klasse dames. Het IJ is verdiend als overwinnaar uit de strijd gekomen. Nereus zat er zo nu en dan nogal zwaar op, hetgeen Het IJ twee straf- worpen opleverde. Ria Vonk liet het eerste IJ-doelpunt no teren. Ineke Bijleveld deed de balans in het voordeel van Nereus omzwaaien. Bij de stand eentwee werd er een Nereus- dame het water uitgezonden. Uit de ver kregen speelstersmeerderheid kon Het IJ geen voordeel halen. Tot viermaal toe ver werkte de Nereus-keepster een IJ-schot tot hoekworp, waaruit Nereus tenslotte een tegenaanval inzette, die Ineke Bijle veld met succes afwerkte. Met een strafworp voor en na de rust, genomen door Ria Vonk, werd het drie •drie. Dezelfde speelster had nog meer pij len op haar boog. Zij scoorde nog drie keer, waarna Corry Korevaar het zevende IJ-doelpunt liet volgen. Kort voor het einde werkte Greet de Boer de bal het IJ-doel in. Het bleef bij een IJ-overwin- ning van zevenvier, waarmee het IJ zich in de halve promotiecompetitie geplaatst heeft. De wedstrijd WaterlelieHPC voor pro motie naar de tweede klasse dames wordt vanavond in het zwembad „De Herendui nen" in Velsen, aanvang kwart voor acht, gespeeld. In de zweminrichting aan de Houtvaart in Haarlem komen Haarlem 3 en HPC vanavond in het strijdperk om uit te maken welke ploeg degradeert naar de reserve derde klasse heren. DWT 3 moet als eerste wedstrijd op de weg voor promotie naar de reserve eerste klasse dames op maandag 11 augustus naar Delft om aldaar te spelen tegen Mer- wede 2. De Ammerstolse voetbal vereniging A.S.V. heeft weer een eigen voetbal veld. Dank zij de enthou siaste en belangeloze me dewerking van de inwoners van het Zuidhollandse plaatsje aan de Lék. De club moest vier jaar geleden haar terrein af staan, omdat de grond ge bruikt moest worden ten behoeve, van de industrie. Sindsdien genoot zij gast vrijheid aan de overzijde van de Lek, in de gemeente Groot-Ammers. Maar het ideaal bleef vanzelfspre kend een eigen terrein. De gemeente wilde wel steun verlenen, verkreeg zelfs grond, maar kon evenwel door de bestedingsbeper king geen lening plaatsen voor de 100.000 gulden, die nodig waren om het terrein in te richten. Tenslotte schoot een vak vereniging te hulp door een bedrag van 50.000 gul den voor te schieten. De in woners van Ammerstol zijn daarna enthousiast zelf aan het werk gegaan. In hun vrije tijd hebben zij geza menlijk het zware grond werk gedaan, met als re sultaat dat het sportterrein na een jaar harde arbeid gereed kwam. Het nieuwe veld zal op 30 augustus in gebruik worden genomen met een wedstrijd tussen A. S. V. en een vereniging uit de om trek. 's Avonds wordt een feestelijke bijeenkomst ge houden, waarvoor allen, die vrijwillige arbeid hebben verricht, zullen worden uit genodigd. En op 31 augus tus volgen een wedstrijd tussen een Goudse vereni ging en een streekelftal en turn- en atletiekdemon- straties. „Wonderboy", Herb Elliott, de 20-jarige Australische mijlloper en opvolger van zijn landgenoot John Landy, die zich na de Spelen van Melbourne uit de wedstrijd sport terugtrok, heeft woensdagavond in het met 19.000 toeschouwers bezette San try stadion in Dublin een fantastische race gelopen. Hij liep de mijl (1609 meter) in 3 min. 54.4 sec., dat is 3,5 seconde sneller dan het officiële wereldrecord van John Landy, die op 21 juni 1954 in Turku tot 3 min. 58 sec. kwam. Op 19 juli 1957 bleef de Engelsman De rek Ibbotson met 3 min. 57,2 sec., onder deze prestatie, maar de IAAF heeft dit „record" nog steeds niet erkend. De feno menale prestatie van Elliott kwam tot stand in een zeer snel gelopen wedstrijd tegen tegenstanders van formaat. Alle vijf lopers bleven beneden de vier minuten- grens, namelijk Elliott, Mervyn Lincoln (Australië) in 3 min. 55.9 sec., Ron Delany (Ierland) in 3 min. 57.5 sec., Murray Hal- berg (Nieuw-Zeeland) in 3 min. 57.5 sec. en de Australiër Albert Thomas, de man die op 9 juli j.l. op dezelfde baan het we- reledrecord drie Engelse mijlen verbeter de, in 3 min. 58.6 sec. De eerste vier bleven allen beneden het wereldrecord van John Landy. Elliott, die zich de laatste jaren de sterkste mijlloper van de v. ereld toonde, door zowel in Aus tralië, Amerika en Europa elke tegen stander te verslaan en die niet minder dan achtmaal onder de vier minuten kwam, moest na afloop van de race voor de mi F !-* i .-r» HopmcL-dvk ^di»-.e.enr,der néven-groepen, werd namè- mevruuw ricciilbitcïK lijk door een hartaanval getroffen. Dr. Vis- Op grootse wijze heeft het klassieke wie- Iercriterium de Acht van Chaam zijn zestig jarig bestaan gevierd. Ruim zestigduizend toeschouwers hebben bij goed weer een fraaie strijd in het sterk bezette hoofdnum mer, de wedstrijd voor profs, beleefd. In de eerste ronden - er moesten 20 ronden van 8 km worden gereden - bleef het bij mislukte uitloóppogingen. Toen echter Wout Wagtmans, G. Post en de Belg Leo Proost opnieuw uit het peloton wegtrokken en er in slaagden enkele seconden voor sprong te nemen, was de strijd voor goed ontbrand. Een veertiental renners voegde zich drie kilometer later bij het kopgroepje. Het peloton trachtte voortdurend een einde te maken aan de vlucht, doch elke jacht liep op niets uit. Tenslotte ging de kopgroep, die intussen tot 13 was geslonken, in ge zamenlijke sprint op de streep af. Rik van Steenbergen toonde zich de beste sprinter. Hij won in 3 uur 44 min. en 11 sec. De uitslag luidt verder: 2. Wim van Est (St. Willebrord) op een lengte; 3. Leo Proost (België); 4. E. de Waal (Hontenis- se); 5. Piet de Jongh (Made); 6. Arnold Ehlen (Broek-Sitterd)7. A. van 't Hof (Sassenheim); 8. Jos de Beuckelaere (Bel gië); 9. Jan Hijzelendoorn (Amsterdam); 10. G. Post (Vreeland) allen in dezelfde tijd als Van Steenbergen). De amateurs reden 168 km. De volledige geselecteerde ploeg voor de strijd om de wereldtitel nam deel. De uitslag was: 1. G. In de strijd om het open schaakkam pioenschap van Nederland heeft de West duitser Diemer woensdag in Dordrecht al leen de leiding genomen. Hij versloeg zijn concurrent Boon, met wie hij de eerste plaats deelde. Bij de dames, die hun der de ronde afwerkten, staat nu mevr. Fenny Heemskerk sr alleen aan de top van de rangschikking. Met wit spelend reageerde Diemer een aanvalsspeler pur sang op Boons Caro Kann met het zgn. Diemer-Duhm- Gambiet. Er ontstonden scherpe stellin gen, die ook na dame-ruil niet ver zachtten. De Westduitser ontwikkelde een gevaarlijk initiatief, dat hy onverwachts omtoverde in een mat. De strijd tussen De Ruiter en Van Donk was een Franse partij, waarbij De Ruiter (wit) een sterk paard op d6 kon plaatsen. In moeilijke stelling blunderde Van Donk en verloor. Mulder bereikte met wit zijn derde re mise in dit toernooi. Zijn partij tegen Arons was een Konings-Indiër, met van wit g3. Zwart leek initiatief te zullen krij gen, doch toen de pionnenstructuur ver stijfde werd tot verdeling van het punt be sloten. Bredewout won verdienstelijk van Kay- ser. Het was een gesloten Spanjaard, die eindigde in een scherpe koningsaanval. Hoogendoorn beleefde de schrik van zijn leven. Hij had met zwart tegen Jansen, in een Nimzo-Indiër normaal variant, fraai spel gekregen. In het eindspel overzag hij echter een finesse en moest capituleren. De partij tussen Van Weezei en dr. Vis ser is afgebroken. Deze ontmoeting werd door een tragische gebeurtenis onderbro ken. De Utrechtenaar Stuiver, deelnemer van Dienst (Oud Beijerland) 4.07.08; 2. C. van der Horst (Standaard Buiten); 3. B. van Enthoven (Amsterdam). Bij de nieuwelingen (over 56 km) werd J. van der Smirren (Amsterdam) winnaar in 1.22.40 sec. Bij een valpartij werd een vijftal renners gewond. Zij moesten naar het ziekenhuis in Breda worden vervoerd. In de laatste ronde neemt de Belg Rik van Steenbergen de leiding en wordt winnaar. Achter hem Wim van Est, die als tweede eindigde. Vier konden na verhonden te zijn het zie kenhuis verlaten, de Leidenaar R. Rietho ven moest in zorgwekkende toestand wor den opgenomen. ser verleende hem de eerste hulp. De heer Stuiver werd vervolgens naar een zieke- huis in Utrecht gebracht. Titelhoudster Fenny Heemskerk Sr heeft het niet moeilijk gehad in haar par tij tegen mevrouw Van der Klift uit Den Haag. Zij won met wit spoedig groot ma teriaal. Mej. Stegeman en mevrouw Van der Veen vochten een wisselvallig avontuur uit, dat na vier uur in het voordeel van de wit-speelster eindigde. Mevr. Roodzant en mej. Fenny Heems kerk braken af in een voor mevrouw Roodzant gunstige stelling. De ontmoeting tussen de dames Vreeken en De Klerck werd eveneens afgebroken. De stelling heeft voor mevrouw Vreeken goede perspectieven. Afgebroken partyen De resultaten van de afgebroken par tijen waren: heren, eerste ronde: Visser Diemer 1-0; Van WeezeiBredewout re mise; Van WeezeiBoon 0-1; Van Weezel- Mulder 1-0. De stand is nu: 1. Diemer (W.-Dld.) 4 pnt; 2. Visser (Zwolle) 2V2 fint en 1 afgebr. partij; 3. en 4. De Ruiter (Tiel) en Bredewout (Zwolle) 2V2 pnt; 5. en 6. Jansen (Waterlandkerke) en Boon (Breda) 2 pnt; 7. Van Weezei (Amsterdam) 1V2 pnt en 1 afgebr. partij; 8. en 9. Mulder (Bakel) en Van Donk (Dordrecht) IV2 pnt; 10 t.e.m. 12. Hoogen doorn (Dordrecht), Kayser (Alkmaar) en Arons (Naarden) 1 pnt. De resultaten van de afgebroken partijen bij de dames waren: eerste ronde: mevr. M. C. Vreeken—mevr. J. O. van der Klift 1-0; mevr. Roodzantmej. F. Heemskerk Jr 1-0; mevr. Vrekenmej. P. C. de Klerck 1-0. De stand luidt: 1. mevr. F. Heemskerk 3 pnt; 2. t/m 5. De Klerck, mej. Stegeman, mevr. Roodzant, mevr. Vreeken 2 pnt; 6. en 7. mevr. Van der Klift en mevr. Van der Veen V4 pnt. 8. mej. F. Heemskerk 0 pnt. De uitslagen van de tweede ronde van het interzonale schaaktoernooi in Bad Portoroz luiden: De Grieff (Col.)Petro- sian (Rusland) remise; Szabo (Hong.)Tal (Rusland) remise; Pachman (Tsj.sl.) Olafsson (IJsland) remise; Matanovic (J.slavië)Panno (Arg.) afgebroken; Fi- lip (Tsj.sl.)Sanguinetti (Arg.) afgebroken; Cardoso (Filip.)Larsen (Denem.) afge broken; Gligoric (Jlslavië)Averbach (Rusland) remise; Neikirch (Buig.) Bronstein (Rusland) remise; Fuester (Ca nada)Fischer (V.S.) 01; Rosetto (Arg.) Benkoe (Hong.) afgebroken; Sherwin (V.S.) was vrij. De stand luidt: 1. Fischer en Tal ieder l'/i punt; 3. Benkoe 1 punt plus een afge broken partij; 4. Bronstein, Pachman, Gli goric en Neikirch ieder 1 punt; 8. Aver bach, Larsen, Panno, Olafsson, Petrosian, Szabo en Filip ieder punt, plus een af gebroken partij; 15. De Greiff 1h punt; 16. Sanguinetti, Matanovic en Cardoso twee afgebroken partijen; 19. Rosetto en Sherwin ieder 1 afgebroken partij uit 1 partij; 21. Fuester 0 punt. crofoon komen. Hij zei nooit tot zo'n tijd gekomen te zijn als zijn grote rivalen Mervyn Lincoln en Ron Delany niet zo een hevige strijd hadden geboden. Het hoogtepunt van de tweede dag van internationale wedstrijden tussen atleten uit Amerika, Hongarije en Tsjechoslowa- kije in Boedapest was ongetwijfeld het wereldrecord op de 400 meter horden met een tijd van 49.2 sec. van de Amerikaan Glenn Davis, die in een soepele styl over de horden gleed. Zijn landgenoten Jones en Robinson wonnen de 110 meter horden in dezelfde tyd, namelijk 13.6 sec. Charles Dumas zegevierde bij het hoog springen met 2.11 meter. Hij faalde echter drie keer bij de 2.15 meter. De Tsjech Lansky werd tweede met 2.03 meter. De 200 meter werd een geheel Amerikaanse aangelegenheid. Collymore eerste in 20.9 sec., Ira Davis tweede in 21.2 en Segrest derde in 21.3 sec. Tom Courtney was oppermachtig op de 800 meter, die hij in 1 min. 47 sec. aflegde, gevolgd door de Hongaren Szentgali en Kovacks, beiden 1 min. 47.7 sec. Al Hall won het kogelslingeren met 65.33 meter voor Harold Connolly, die 63.71 bereikte. De Hongaar Sandor Iharos bewees zijn kracht op de 3000 meter, door in 8 min. 04.2 sec. zijn landgenoot Szavo met 0.6 sec. te verslaan. Bij de dames leverde het Ameri kaanse meisje Matthews een prestatie van wereldformaat bij het vèrspringen. Zij nestelde zich met een sprong van 6.18 me ter aan de kop van de ranglijst van dit jaar. Haar landgenote Willy White werd tweede met 6.08 meter. De 200 meter en het kogelstoten waren respectievelijk voor Williarys (V.S.) in- 24,1 sec. en Earlene' Brown (V.S.) met 16.14 meter. De enige Hongaarse overwinning bij de dames was voor Marthe Antal bij het speerwerpen met 46.34 meter. De voorlaatste avond van het interna tionaal waterpolotoernooi in Rotterdam werd begonnen met een wedstryd tussen de AZPCHZPC-combinatie en het ze vental van Polytechnic uit Londen. De Amersfoorts-Haagse combinatie werd aan vankelijk geheel overspeeld. Pass zorgde hierbij voor een snelle 2-0 voorsprong voor de Londenaren. Geleidelijk kwamen onze landgenoten er beter in en midvoor Max van Gelder, wiens plaats in het doel door Van Dorp was overgenomen, en Wim Mosterd maak ten nog voor rust gelijk. Van Gelder, via een strafworp, en Drost brachten de stand op 4-2 voor de combinatie, maar de zeer produktieve Pass scoorde driemaal ach tereen en tenslotte kon Gertie Mosterd op het nippertje voor een gelijk spel (5-5) zorgen. Tegenover deze sportieve ontmoeting stak de strijd tussen de ploeg van de Hongaarse vluchtelingen en het zevental van Duisburg ongunstig af. Vooral nadat Osselmann in de eerste fase van de strijd twee maal doel had getroffen, begingen de Hongaren, die zich in dit toernooi aan vele onsportiviteiten te buiten gingen, de éne overtreding na de andere. De toch al zwaar spelende Duitsers gingen er hard tegenin met het gevolg dat de wedstrijd steeds ruwer werd en scheidsrechter Govaars straf op straf moest uitdelen. Het aantal doelpunten was legio en het einde kwam, na een 4-1 voorsprong voor Duisburg bij rust, met een 11-5 overwin ning voor de Duitsers. De doelpunten wer den gemaakt door Osselmann, Pennekamp, Honig en Harzheim. De stand is thans: 1. Duisburg 4-5; 2. AZPC/HZPC-combi- natie 3-4; 3. Hong. vluchtelingenteam 3-4; 4. ^Polytechnic Londen 3-3; 5. Bondsploeg De jeugdige Spanjaard Andres Gimeno, die in de tweede ronde van het toernooi om de internationale tenniskampioen schappen van Duitsland de geplaatste Fransman Pierre Darmon uitschakelde en dinsdag in samenwerking met zijn land genoot Arilla de Wimbledonwinnaars Da vidson-Schmidt versloeg, heeft in de der de ronde van het enkelspel in drie sets van Jaroslav Drobny gewonnen. De cijfers wa ren 6-3, 6-2, 6-2. RIPPERDAHBC. Ripperda opent za terdag het voetbalseizoen met een vriend schappelijke wedstrijd tegen HBC (Heem stede). De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein aan de Schalkwijkerweg en begint om vijf uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9