Son filtre est si pur Diemer leidt voor Van Weezei en Boon in schaaktoernooi KNSB SCHOOLKLEDING, Jeugdploeg terug uit de West Dameszevental van HPC na zege op Waterlelie naar tweede klasse „Quirinus" liet aan de Santpoortse Westlaan vele paarden achter zich Mevrouw Heemskerk stond halve punt af VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 13 De waterpolocompetitie GRETHA DE BRUYN Crematie Peter Collins Twaalf landen in Europese titelstrijd dames Vijf leiders in het schaak toernooi Bad Portoroz Rietje Tervoort en Maris wonnen bij „oudere jeugd" Europese biljartkampioen schappen in 1959 Australiër Thomas liep wereldrecord op 2 mijl Komt Elliott onder drie- minutengrens? Flamingo's-MCC op de tweede dag verregend Om de Zilveren Bal Finale Umans-toernooi uitgesteld FILTRA Wonder Wielrenner Riethoven na val overleden Waterpolo De Europese titelstrijd voor atleten Draverij tot laat in de avond Zaterdagavondkoersen in Hilversumse Sportpark AZPC - HZPC-combinatie won in Rotterdam Landenwedstrijden tegen Duitsland Honkbalstadion nog niet definitief EHS moet in staat zijn VVGA te verslaan In de vijfde ronde van het toernooi om het open schaakkampioenschap van Ne derland heeft titelhouder Van Weezei ge wonnen van Van Donk en daardoor zijn kansen op prolongatie behouden. Bij de dames stond mevrouw Fenny Heemskerk in de vierde ronde haar eerste remise af, hetgeen overigens haar titel nauwelijks in gevaar brengt. Van Donk verkeert in een slechte licha melijke conditie. Hij heeft last van koorts en hoofdpijnen en zijn spel kreeg daardoor iets lusteloos. In het begin van zijn partij tegen Van Weezei spande hij nog alle krachten in. Het was een „orang-oetan met perspectieven voor de Dordtenaar, doch het pion-offer leverde z'n rente niet op. Het eindspel bleek daarna, door de mi nuspion, onhoudbaar. Arons won voor de eerste keer. In een moderne partij speelde Hoogendoorn de overgangsfase naar het middenspel on nauwkeurig en kreeg daardoor moeilijkhe den op de koningsvleugel. Arons greep zijn kans en zette een felle aanval op, die di rect resultaat had. Visser verloor van Jansen. Het was voor hem een pijnlijke nederlaag, die zeer on welkom is. Visser gaat namelijk ook de afgebroken partij tegen Van Weezei ver liezen. De partij tegen Jansen was een Ko- nings-Indiër, die zeer wild verliep. De Zeeuw sloeg als antwoord op de aanval op zijn koningsvleugel hard terug in het cen trum en boekte onverwachts succes. Diemer leek tegen De Ruiter regelrecht te zullen verliezen. Het was weer een Die- mer-partij met wilde verwikkelingen: plotseling echter stond de Duitser mate rieel voor. Doch toen kwam De Ruiter op zijn beurt „terug". De afgebroken stelling is echter toch wel gunstig voor Diemer. Tijdnood Kayser staat er tegen Mulder in het toer- nooi-eindspel slecht voor. Er was een ge- sloten-Siciliaan aan vooraf gegaan, die er voor de Alkmaarder in het begin gunstig uit zag. In tijdnood werd zijn positie ech ter slechter. De strijd tussen Boon en Bredewout laat nog vele vragen open. Voorlopig houden we het in de afgelopen stelling, die na een Konings-Indiër opening in het bord kwam, op de zwart-speler. De dames Mevrouw Heemskerk heeft haar eerste halve verliespunt moeten afstaan in een partij tegen mevr. Van der Veen, die slechts 17 zetten duurde. Het was een rus tige Grünfeld-Indiër. Na ruil van de lichte stukken werd de stelling vrijwel symme trisch en bood zij geen enkele mogelijk heid meer. De partijen mevr. Roodzant-mej. De Klerck, mevr. Van der Klift-mej. Fenny Heemskerk en mevr. Vreeken-mej. Stegeman werden afgebroken. De resultaten waren: Om het open kampioen schap van Nederland (5de ronde): Boon (Breda) Bredewout (Zwolle) afgebr.; Diemer (W.-Dld.) De Ruiter (Tiel) afgebr.; Visser (Zwolle) Jansen Waterlandkerkje)01; Van Donk (Dor drecht)Van Weezei (Amstelveen) 01; Kayser Advertentie voor Lycea, H.B.S. en alle andere scholen. SHIRTS en BROEKJES, kleurecht. HOCKEY- en VOETBALSCHOENEN vanaf 10.50 HOCKEYSTICKS vanaf 6.50 SPORTM AG AZIJN Twijnderslaan 7, Haarlem, Tel. 15-1-16 100 »/o SERVICE Donderdag is in Stone (Engeland) de crematie geschied van ,de Britse coureur Peter Collins, die zondag tijdens de Grote Prijs van Duitsland met zijn Ferrari is verongelukt. Er was grote belangstelling uit alle de len van de wereld. Per vliegtuig waren bloemen uit Italië en andere landen over gebracht. De wereldkampioen Juan Fangio had een bloemstuk van witte leeuwenbekjes en rode rozen gestuurd met op het lint de woorden: „Voor Peter van zijn grote vriend." Na de crematie werd de as op het kerk hof in Stone de geboorteplaats van Col lins ter aarde besteld. Bij de begrafe nis waren o.m. aanwezig de echtgenote van Collins, Louise, zijn schoonvader An drew Cordier en zijn ploegmaat Mike Hawthorn. In totaal zullen 12 landen deelnemen aan de Europese kampioenschappen voor dames, die op 23 en 24 augustus bij Poz- nan (Polen) worden gehouden. Behalve Rusland, dat de titels op alle nummers in bezit heeft, komen ook Duitsland (met een gezamenlijke ploeg uit Oost-en West- Duitsland), Polen en Roemenië op alle nummers uit. Mej. Luderus (Kon. Dordtse Roei- en Zeilver.) die in het skifnummer start, zal het moeten opnemen tegen de vertegen woordigsters van België, Hongarije, Roe menië, Oostenrijk, Duitsland, Rusland en Polen. De dames van De Vliet, die in de dubbel vier starten, komen uit tegen Hongarije, Roemenië, Duitsland, Rusland en Polen. Aan de overige nummers n.l. dubbel twee, vier met stuurvrouwe en de achten nemen respectievelijk 7, 9 en 5 landen deel. (Alkmaar)—Mulder (Bakel) afgebr.; Arons(Naar- den)Hoogendoorn (Dordrecht) 10. Vierde ronde: Van Weezei—Visser 1—0. Vijfde ronde: BoonBredewout remise; Die merDe Ruiter 10; KayserMulder 0—1. De stand na vijf ronden luidt: 1. Diemer 4 pnt.; 2. Boon en Van Weezei ieder 32 pnt.; 4. Jansen en Bredewout ieder 3 pnt.; 6. Visser, De Ruiter en Mulder ieder 2y2 pnt.; 9. Arons 2 pnt.; 10. Van, Donk li/2 pnt.; 11. Hoogendoorn en Kayser 1 pnt. Om het kampioenschap van Nederland dames (4de ronde): mevr. Heemskerk (Amersfoort) mevr. Van Veen (Amsterdam) remise; mevr. Vreeken Vlaardingen)mej. Stegeman (Utrecht) afgebr.; mevr. Roodzant (Rotterdam)mej. De Klerck (Den Haag) afgebr.; mevr. Van der Klil't (Den Haag)mej. F. Heemskerk (Amersfoort) afgebroken. Vierde ronde: mevr. Vreeken—mej. Stegeman 10; mevr. Van der Klift—mej. Heemskerk 1—0; mevr. Roodzantmej. De Klerck opnieuw afgebr. De stand na vier ronden luidt: 1. mevr. Heems kerk 3y2pnt.; 2. mevr. Vreeken 3 pnt.; 3. mej. De Klerck en mevr. Roodzant ieder 2 pnt. plus een afgebr. partij; 5. mej. Stegeman 2 pnt.; 6. mevr. Van der Klift U/i pnt.; 7. mevr. Van Veen 1 pnt.; 8. mej. Heemskerk 0 pnt. In het interzonale schaaktoernooi in Bad Por toroz zijn donderdagavond de afgebroken par tijen uit de eerste en tweede ronde gespeeld. De resultaten waren: Eerste ronde: Averbach (Rusl.)Cardoso (Phi- lippijnen) remise; Sanguinetti (Argentinië)Ma- natovic (Joegoslavië) remise; Olafsson (IJsland) Szabo (Hongarije) 10; Petrosian (Rusland) Sherwin (V.S.) 10. Tweede ronde: Manatovic (Joegoslavië)Panno (Argentinië) remise; Filip (Tsjechoslowakije)— Sanguinetti (Argentinië) remise; Cardoso (Phi- lippijnen)— Larsen (Denemarken) remise; Rosetto (Argentinië)Benkoe (Hongarije) remise. De stand luidt thans: 1. Benkoe (Hong.), Fischer (V.S.), Olafsson (IJsland), Tahl (Rusland) en Pe trosian (Rusland) ieder lty pnt.; 6. Bronstein (Rusland), Averbach (Rusland), Larsen (Dene marken), Sanguinetti (Argentinië), Panno (Ar gentinië), Pachman (Tsjechoslowakije), Manato vic (Joegosl.), Filip (Tsjechoslowakije), Cardoso (Philippijnen), Gligoric (Joegosl.) en Neikirch (Bulgarije) ieder 1 pnt.; 17. Rosetto (Argentinië) Vu pnt. uit 1 partij; 18. De Greiff (Columbia) en Szabo (Hongarije) ieder V2 pnt.; 20. Sherwin (V.S.) 0 pnt. uit 1 partij; 21. Füster (Canada) 0 pnt. Het tennistoernooi om de kampioen schappen van de „oudere jeugd", dat maandag, dinsdag en woensdag op de banen van de Kwakkenberg in Njjmegen is gehouden, is geëindigd in overwinningen voor Rietje Tervoort en Willem Maris, De resultaten van de halve finales en finales waren: Meisjes: halve finales: Rietje Tervoort (district Noordholland) won van Hettie Schepens (district Utrecht) 62, 6—0. Ja nine Ferir (Den Haag) won van Nicky Hannessen (Gelderland) 63, 62. Finale Rietje Tervoort won van Janine Ferir 61 61. Rietje Tervoort won daarmee de Kea Bouman-vaas. Jongens: halve finales: Maris (Den Haag) won van De Kort (Noord-Brabant) 61, 62. Scholtz (Utrecht) won van Beu kers (Noord-Brabant) 64, 36, 62. Fi nale: Maris won van Scholtz 62, 60 en legde daarmee beslag op de jhr. Van Lennep-beker. De definitieve data voor 4 van de 9 te houden Europese biljartkampioenschap pen in 1959 zijn thans door de CEB be kend gemaakt. De Europese titelstrijd driebanden, die in Hilversum zal worden gestreden, wordt gehouden van 12 tot en met 15 maart- De overige kampioenschap pen, die bekend werden gemaakt, zijn kader 71-2 in Brussel van 12-16 februari libre in Murchia (Spanje) van 2-6 april, fantasie klassiek in Madrid van 28 mei- 1 juni. Het wereldkampioenschap kader 71-2, dat in Berlijn zal worden gespeeld, wordt van 23-27 april gehouden. Opgetogen over een prachtige reis en over de in de West ondervonden gastvrij heid is donderdagmiddag om half drie de Nederlandse jeugdvoetbalploeg uit de West op Schiphol teruggekeerd. Het wa ren alle officials (er waren er oorspronke lijk 8, doch bondstrainer Elek Schwartz is op Curagao achtergebleven) en 16 spe lers. ,We zijn bijzonder tevreden over het spel van onze jongens", zei de heer L. Brunt, secretaris-penningmeester van de KNVB, nadat hij met het gezelschap uit het K.L.M.-lijntoestel was gestapt, dat de groep uit New York op vaderlandse bo dem terugbracht. „Ik weet uit mijn hoofd niet wie er topscorer is geweest, maar ik geloof Janssen, die aldoor midvoor heeft gespeeld. Uitblinkers wil ik overigens niet noemen". De ploeg heeft in totaal 3 wedstrijden gespeeld: 2 in grote hitte op een zandig terrein op Curagao ('s middags om half vijf) en de derde bij kunstlicht 's avonds op een prachtig véld in Paramaribo. Ter wijl de-eerste twee- matches ietwat moei lijke zeges voor de Fféderlanders oplever den (3-1 en 2-1), wonnen zij in Suriname liefst met 9-2. Scheidsrechter Leo Horn leidde de laatste wedstrijd op Curagao, die in een 2-1 zege eindigde. De DOS-spe- ler Kraay was telkens aanvoerder. Alle spelers zijn tenminste 1 maal in het veld geweest, want er werd na de rust nogal eens gewisseld. De tournee heeft in totaal 2 weken geduurd. Trainer Schwartz blijft nog 14 dagen op Curagao, aldus vertelde de heer Brunt, om daar trainers en vooraanstaande spe- De Australiër Albert Thomas heeft tij dens wedstrijden in Dublin het wereld record op de twee mijl verbeterd met een tijd van 8 min. 32 sec. Het oude record stond sedert 30 mei 1955 (Londen) met 8 min. 33,4 sec. op naam van de Hongaar Sandor Iharos. Werd Thomas in de mijlrace op woens dag vijfde in 3 min. 58.6 sec. en had hij een groot aandeel door zijn snelle eerste ronde in het wereldrecord van Herb Elliott, op de twee mijl bleef Albert Thomas 25 meter voor zijn landgenoot. Dat de kleine Australiër een groot loper is bewees hij reeds op 9 juli van dit jaar toen hij, eveneens op dezelfde baan, het wereldrecord op de drie mijl, dat met 13 min. 14,2 sec. op naam stond van Sandor Iharos, met 3,4 sec. verbeterde. Het nieuwe wereldrecord op de mijl van Herb Elliott (Australië) heeft de atletiek- experts er weer toe gebracht zich af te vragen, welke de absolute limiettij d voor deze afstand wel is. Allen zijn het erover eens, dat Herb Elliott nog sneller kan dan de 3 min. 54.5 sec. van woensdag. De onttroonde wereld recordhouder, de Australiër Landy, ver klaarde zelfs dat Elliott onder de 3 min. 50 seconden kan komen. Misschien zal dat dit jaar, tijdens de wedstrijden in Scandinavië, gebeuren, maar anders het volgend jaar, aldus Lan dy. Voor dr. Roger Bannister, de man die het eerste de mijl onder de vier minuten liep, staat het ook vast dat Elliott nog sneller kan. „Iemand, die de laatste ron de in 55 seconden aflegt, kan wanneer hij zijn krachten wat meer verdeelt, zeker een betere tijd maken". De tweedaagse wedstrijd tussen de cricketploegen van de Flamingo's en de MCC in Bilthoven is verregend. Zaterdag en zondag speelt de MCC, zoals bekend, op het Rood en Wit-terrein in Haarlem tegen het Nederlands elftal. Iers van voorlichting te dienen in een kor te, maar drukbezette cursus, waarbij hij ook enige trainigslessen zal geven. De zestien spelers (jeugd tot 23 jaar) wa ren: Althoff en Van Heeswijk (beiden Voetbal (Blauw-Wit), Bosselaar, Van Dijk, Van der Lee en Schilder (Sparta), Coenen en Rut ten (MVV), Den Engelse (ADO), Fransen (GVAV), Groot en Janssen (Stormvogels), Kraay (DOS), Kruiver (PSV), Moulijn en Veldhoen (Feyenoord). De KNVB-officials waren voorzitter Schroder, vice-voorzit ters Martens en Egberts, de secr.-pen- ningmeester Brunt, scheidsrechter Horn trainer Schwartz, t.c.-lid Steinvcort en een radioreporter. Het voetbaltoernooi om de Zilveren Bal zal zondag 31 augustus en zondag 7 sep tember op het terrein van HW in Den Haag worden gehouden. Acht clubs heb ben ingeschreven, t.w. Quick (Den Haag) RFC, HVV, VUC, DCG, CVV, Hercules en Laakkwartier. De regen is spelbreker geworden in het DCO-toernooi om de Umans-beker. Wel werd woensdagavond de verliezersfinale gespeeld tussen Bloemendaal en DCO welke ontmoeting door Bloemendaal met drienul werd gewonnen, nadat de rust met eennul was ingegaan, maar de win naarsfinale tussen RCH 2 en TZB op donderdagavond vond geen doorgang. De vele regenbuien hadden het DCO-veld in onbespeelbare toestand gebracht. Thans zal de finale THBRCH 2 dins dagavond 12 augustus om kwart voor ze ven op het DCO-terrein worden gespeeld. Advertentie Bobby Fisher, het 15-jarige schaak- wonder uit New York, bezorgt de or ganisatoren van het schaaktoernooi in Portoroz hoofdbrekens door zijn tem perament. Al tweemaal heeft Bobby hysterische woede-aanvallen gehad om dat toeschouwers hem vroegen zijn eigen spel en dat van andere deelnemers te analyseren. Nadien is hij zwijgzaam geworden: hij geeft geen handtekenin gen, praat niet met belangstellenden en schuwt de journalisten. Hij heeft de organisatoren gevraagd de belangstel ling zoveel mogelijk op een afstand te houden, omdat hij zich anders niet kan concentreren. Zelfs wil hij dat men de toeschouwers op een grote afstand houdt. Bobby is een eenzaam jongentje, want zijn oudere zuster is twee dagen geleden met vakantie naar Zweden gegaan. In zijn hotel dineert Bobby alleen hoofd zakelijk met biefstuk en spiegeleieren. Als hij schaakt eist hij volstrekte stilte om zich heen. De 16-jarige, veelbelovende Leidse wiel renner Reinier Riethoven is tijdens de „Acht van Chaam" betrokken geweest bij een valpartij, tengevolge waarvan hij met een schedelbasisfractuur naar het St. Lau- rensziekenhuis in Breda moest worden vervoerd waar hij in de loop van de nacht is overleden. Het ongeluk gebeurde door de onvoorzichtigheid van een jongetje uit het publiek, dat zijn nieuwsgierigheid niet kon bedwingen en zich op de baan begaf, juist op het moment dat Riethoven in ge wonnen positie op de eindstreep afstoof. Een botsing volgde, waarbij vijf renners betrokken waren. Zij werden alle vijf naar het ziekenhuis in Breda vervoerd, maar vier van hen konden na verbonden te zijn het ziekenhuis weer verlaten. Alleen de jeugdige Leidenaar moest in zorgwekken de toestand worden opgenomen. Zonder nog bij bewustzijn te zijp geweest, is hij aan de gevolgen van deze valpartij over leden. De jeugdige Leidenaar boekte op zijn racefiets in drie jaar tijd veel successen. Nadat hij twee jaar als junior had gere den ging hij dit jaar over naar de nieuwe lingen. Reeds in het eerste jaar in deze categorie legde- hij beslag op het kam pioenschap van Nederland. Zo opvallend was zijn rijden dat Arie van Vliet, van wiens sprintersschool de jeugdige Reinier deel uitmaakte, graag met hem naar de wereldkampioenschappen in Reims had gewild. Doch de KNWU achtte hem ech ter nog te jong. Deze foto van Riethoven werd gemaakt toen hij op 22 juni op het circuit van Zandvoort een nieuwelingenwedstrijd won. Na drie jaar vergeefs geprobeerd te hebben in de tweede klasse dames van de zomerwaterpolocompetitie te komen, is het de dames van de Heemsteedse zwem en poloclub HPC dit seizoen gelukt. Door een verdiende overwinning op Waterlelie te behalen promoveert HPC naar de twee de klasse dames. De promotiewedstrijd werd donderdag avond in het zwembad „De Heerendui nen" in Velsen gespeeld. HPC speelde een keurige wedstrijd, bouwde goede aanval- len op en kreeg slechts enkele vrije wor pen tegen zich. Met Waterlelie was dat anders gesteld. In combinatie speelden Elsje Spiering, Henny Band en Wicky Hofman de Water- lelie-verdediging uit elkaar en laatstge noemde joeg de bal het Waterlelie-doel in HPC keerde direct terug. Wat al te zwaar verdedigen van een Waterlelie-dame had tot gevolg dat zij op de kant mocht toe zien hoe HPC de verkregen speelsters- meerderheid uitbuitte door Marleen Smit (2-0). Met de ploegen wederom compleet werd de strijd voortgezet. De HPC-verdediging kreeg enige Waterlelie-aanvallen te ver werken, maar het HPC-doel werd slechts eenmaal in gevaar gebracht. De HPC- keepster Arry Balk keerde het gevaar, plaatste de bal naar Marleen Smit en na een fraaie rush kwam die bij Wicky Hof man, die voor de ruststand drie-nul zorg de. In de tweede helft ondervond HPC meer weerstand in de Waterlelieverdediging en werd HPC wat meer onder druk gezet. De Heemsteedse dames wisten echter van geen wijken. Enkele keren werd een aan val tot hoekworp gewerkt maar ook daar uit kon Waterlelie niet scoren. Kort voor het einde onderschepte Mar leen Smit een hoekworp, plaatste de bal meteen naar Hennie Band in de HPC- In totaal 26 landen hebben definitief in geschreven voor de Europese atletiek- kampioenschappen, die van 19 t/m 24 augustus in Stockholm worden gehouden Van de uitgenodigde landen zullen slechts Albanië, Liechtenstein en Luxemburg niet in Stockholm vertegenwoordigd zijn. In totaal starten 560 heren en 184 dames. De grootste equipe is die van Duitsland met 87 atleten (57 heren en 30 dames), die geselecteerd zijn uit Oost- en West-Duits land. Rusland komt met 45 heren en 27 da mes, maar met het grootste aantal offi cials, nl. 25. Groot-Brittannië bezet, wat het aantal deelnemers betreft, de derde plaats. In totaal '-omen 65 atleten en atle tes voor Engeland uit. Zweden als organi serend land verschijnt met 48 heren en 10 dames. OP DE ZWARE GRASBAAN aan de Santpoortse Westlaan heeft een helaas te kleine groep paardensportliefhebbers donderdagmiddag kunnen genieten van een enerverende en fraaie strijd tussen de zesentwintig paarden, die door verschillende stallen waren ingeschreven voor de grote nationale prijzendraverij van de Hard draverijvereniging „Santpoort en omstreken". Zeven paarden bleven er over in de derde omloop, die omstreeks vijf uur begon. Het werd half negen in de avond, toen in de vallende duisternis en een opkomende nevel de winnaar bekend werd: „Quiri nus" met als berijder J. van Dooyeweerd. In de twee ritten van elke omloop boekte „Quirinus" in een felle sprint over een afstand van 315 meter verrassende over winningen op de tegenstanders, zoals „Titan Hanover", „Rose Axworthy G" en in de beslissingsomloop „Spencer jr". Laat in de avond kon het bestuur van de Hard draverijvereniging aan de eigenaar van „Quirinus" een bedrag van 650 over handigen; de prijs, die het paard met deze eerste plaats had veroverd. Het was voor de honderd en negen en negentigste keer, dat de Harddraverijver- eniging Santpoort deze draverij in deze omgeving hield als hoogtepunt van de jaarlijkse feestweek. De belangstelling was aan de matige kant, daar de weers omstandigheden gistermiddag niet al te best waren. Het polderland was door drenkt van het regenwater, dat in de ochtenduren was gevallen, zodat de paar den geen al te grote snelheid op de baan konden maken. De bekendheid van de Santpoortse dra verij onder de eigenaren van de paarden en onder de pikeurs blijkt echter elk jaar nog toe te nemen. Een aantal van zes en twintig paarden getuigt van de interesse van de kant der eigenaren voor deze dra verij. Het was het grootste aantal paar den, dat ooit voor de draverij te Sant poort werd ingeschreven. Hieraan heeft ook een van de bestuursleden bij het be gin van de wedstrijd herinnerd. Daarna werd de bel geluid en klonk via de versterkerinstallatie het „Klaarmaken, op uw plaatsen, een, twee, drie, af". De eerste twee waren van start gegaan: Quirinus", die tenslotte na zes uur de draverij zou winnen, en „Titan Hanover". In de eerste omloop kregen de belang stellenden reeds vijf kampritten te zien; uiteindelijk zegevierde „Rita BH" over Oviedo A", „Rita Bond" over „Ureka", Ronny Zora" over „Tarzan Hollandia G", Rose Axworthy G" over „Red Star" en Sunrise" over „P. Louis II". Ook in de tweede omloop men had eerst nog de stal van de heer Van Tunen kunnen bezichtigen was een kamprit noodzakelijk, toen de eerste keer „Ria Kitty" als eerste en de tweede maal „O. Brewer" op de eerste plaats was geëin digd. Hier won in de kamploop in een fraaie sprint „O. Brewer". Zeven paarden Zeven paarden bleven over voor de der de omloop. Dit waren „Spencer jr.", „Qüi- rinüs", „Rita BH", „Rita Bond", „O. Bre wer", Ronny Zora" en „Vlaamse Gaai". Qui'-mus' sloeg tweemaal achtereen Spencer jr." „Rita BH" zorgde er voor, dat „Rita Bond" in een kamploop achter haar bleef en „Ronny Zora" overwon „O. Brewer". In de beslissingsronde eindigde tenslot te „Quirinus" op de eerste plaats, „Rita BH" (met een prijs van f 350) op de twee de plaats en „Ronny Zora" (met een prijs van f 150) op de derde plaats. De vierde prijs was voor „Vlaamse Gaai" (f 100). De prijsuitreiking had tot besluit van de dag plaats in café De Uilenboom te Sant poort. Zaterdagavond zijn in het Hilversumse Sportpark de series van de Constellation- prijs weer koersen van meet, die achter de auto zullen worden gestart. In de eerste serie kan Robert Taylor na een lange af wezigheid zijn heroptreden vieren met een overwinning, daar hij ïver deze korte af stand meer mans is dan Uranus Koff en de keuze Geersen (Victor Hanover, Vivant Hollandia). De tweede serie brengt Tabor Harvester D als favoriet aan de start, daar deze betrouwbaarder is dan U Goldman K en Ronny Zora. Ook in de finale kan Ro bert Taylor vóór zijn genoemde rivalen eindigen, hoewel op zware baan Tabor Harvester de voorkeur geniet. Het eerste nummer brengt talrijke debu tanten tussen de elastische linten en één daarvan, Walnut Erebus, mag niet worden onderschat. De op grotere ervaring bogen de Wim Hollandia zal hierin echter zijn tweede overwinning kunnen boeken, voor zijn vroegere stalgenote Wendy Hollandia. In de Douglas-prijs kan de driejarige Wil- schot zijn mooie voorgift tot aan de finish kunnen verdedigen, daar de met 20 en 40 meter belaste paarden ook niet veel sneller kunnen, wellicht met uitzondering van Vite Hollandia en Utopie. Hetzelfde geldt min of meer in de Boeing-prijs voor Willy Maire, die haar voorsprong eveneens kan uitbuiten. Indien Vera Hollandia veel is verbeterd zal het zeer spannend kunnen worden vooral ook als de enige maanden niet aan de start geweest zijnde Unique Spencer in vorm is. De leerlingen verzorgen deze avond het gebruikelijke internationale nummer, waarin de trouwe Roland Spencer met een goede leerling kan winnen, voor Rhea, Query Hanover en Oranje Nassau. voorhoede, die deze doorzond naar Wicky Hofman en precies bij het fluitsignaal van de tijdopnemer ging de bal het Waterlelie- doel in, zodat het bij een drie-nul overwin ning voor HPC bleef. De samenstelling van het HPC-team was Doel: Arry Balk. Achter: Els van Dam- Kloots, Marleen Smit, Yvonne Spiering. Voor: Elsje Spiering, Wicky Hofman en Hennie Band. De beslissingswedstrijd Haarlem 3 HPC 3 resulteerde in een twee-een over winning voor Haarlem 3, zodat HPC 3 naar de reserve derde klasse heren degra deert. De gecombineerde polopioeg van AZPC (Amersfoort) en HZPC (Den Haag) heeft het vijfdaagse internationale waterpolo- toernooi in Rotterdam gewonnen. De be slissende ontmoeting tegen het Hongaarse vluchtelingenteam werd met 8-6 gewonnen. De combinatie heeft in dit toernooi het beste waterpolo laten zien. Ook op de laatste avond was zij het sterkst, al was het schieten slecht verzorgd. Tegen de ver houding in hadden de Hongaren bij rust een 3-1 voorsprong en zelfs werd het 4-1 alvorens onze landgenoten goed op schot geraakten. De doelpunten voor de Amers- foorts-Haagse combinatie werden gemaakt door Smol (4), Van Dorp (2) en Wim Mos terd (2). In de resterende ontmoeting tussen de Nederlandse bondsploeg en Polytechnic Londen won de bondsploeg (voor de eerste maal) met 4-3 (rust 2-0). De eindstand luidt: AZPC-HZPC-comb. 4 2 2 0 6 23-16 Duisburg 4 2 1 1 5 23-16 Hong vluchtel4 2 0 2 4 21-26 Polytechnic 4 1 1 2 3 15-16 Bondsploeg 4 1 0 3 2 12-20 De honkballers hebben dit jaar een druk bezet interlandseizoen. Het programma voor de nationale ploeg werd namelijk uit gebreid met twee wedstrijden tegen Duits land derde in het toernooi om de Euro pese titel die op 23 en 24 augustus zullen worden gehouden, waarschijnlijk in Haar lem en Rotterdam. Een week later, op zondag 31 augustus, speelt het Nederlands negental (zoals reeds eerder werd bericht) in Antwerpen een wedstrijd tegen het Belgische team. De problemen rondom het niéuwe honk balstadion in Amsterdam zijn nog niet op gelost. Het bestuur van de KNVB, afde ling Amsterdam, heeft dinsdagavond de KNHB weliswaar het voorstel gedaan om het stadion op het nieuwe sportcomplex aan de Jan van Galenstraat in te richten en daarbij belangrijke medewerking toegezegd maar daarmee is de aanleg nog niet definitief geworden. Vereist is na melijk de toestemming van het gemeente bestuur, terwijl de Honkbalbond boven dien nog besprekingen moet voeren over accommodatie etc. Het nieuwe sportcomplex zal het aan staande weekeinde worden geopend, maar het zal uiteraard nog geruime tijd duren alvorens het honkbalstadion wordt ge bouwd. En dan nog slechts indien de be sprekingen tot aller tevredenheid verlo pen. H onkbalprognoses Zaterdagmiddag ontmoet EHS op het EDO-terrein VVGA. De „Bulldogs" moe ten in staat zijn de Amsterdammers te verslaan, maar de Haarlemmers moeten hun tegenstanders zeer zeker niet onder schatten. Van de eersteklassers trekt TYBB naar Ajax en hoewel de Amster dammers de laatste tijd niet zulke goede resultaten halen, geven wij de ploeg van Buschmann geen kans. HCK moet naar Utrecht en heeft maar heel weinig kans te gen UW, te meer daar de Kinheimers met enkele invallers spelen. Kennemer- land ontvangt WVHEDW en zal wel geen kans zien deze sterke ploeg een puntje af te snoepen. Zondag krijgt HHC in het Noordersport park in Haarlem OVVO op bezoek. De vorige wedstrijd werd met 2-1 verloren en deze keer zal het weer spannen. Als de slagploeg van de Reds vat kan krijgen op de worpen van Urbanus, zit er een kleine overwinning in, want Smidt kan de slag- ploeg van OVVO wel baas. Schoten trekt naar Rotterdam en kan zich veilig stellen door Sparta Le verslaan. Maar dan zal er uit een ander vaatje getapt moeten wor den dan de vorige week. Het honkbalprogramma voor het aanstaande weekeinde is als volgt: Zaterdag 9 augustus Hoofdklasse: EHS-VVGA, 16 uur. Eerste klasse: A.iaxTYBB, 16 uur; Blauw Wit —ABC; Kennemerland—WVHEDW, 16 uur; UW HCK, 16 uur. Overgangsklasse A: TIW 2—SC Haarlem. Overgangsklasse B: The Catchers—SVV; Scho ten 2—DEC; OVVO 2—HFC Haarlem. Tweede klasse A: AnimoVVGA 2. Tweede klasse B: EDO 2—Kennemerland 2. RAYON HAARLEM. Derde klasse A: Rooswiik 2DSB: TYBB 2-RCH 2. Vierde klasse A: HHC 3—SC Haarlem 4. Vierde klasse B: DSS 2Ripperda. Vierde klasse D: THB 2Kennemerland 3: HCK 5—Velsen. Zondag 10 augustus Hoofdklasse; HHC—OWO, 14.30 uur; Sparta— Schoten, 14 uur. Overgangsklasse A: De Spartaan—RCH; Thor— RFC. Overgangsklasse B: TIW—Neptunus. Tweede klasse A: ABC 2—Shell; De Spartaan 2 -TIW 3; DSS—Quick. Tweede klasse B: HCK 2—HHC 2; Rood Wit— SC Haarlem 2; THBBloemendaal. RAYON HAARLEM. Derde klasse A: Halfweg —EDO 3. Derde klasse B: Schoten 3—SC Haarlem 3; DIO HCK 3. Vierde klasse A: Bloemendaal 2—Halfweg 2 Vierde klasse C; Geel Wit—HCK 4.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 13