TEGEL BROMFIETSEN Schepen van de Holland-Amerikalijn ■I Velsenaar maakte van nabij natuurramp in Karinthië mee Velsens college antwoordt op vragen over ontvangst Duitse jongeren Velsens cultureel leven in de komende week IJmond-agenda LANGS SLUIZEN EN HAVENS Mi LLttSi Expositie bij „Felison" EEN EXTRA KOOPJE! KOELKASTEN 5 Berging „Prins Willem V" in september voltooid? Nederlandse slepers klaarden het weer ncxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx^ Grote belangstelling voor gouden echtpaar Dol Sensationele vakantie in Oostenrijk STERK VERLAAGDE PRIJZEN Vernieuwde overweg bij Scheybeeck Aanbesteding bestrating De medische verzorging tijdens het weekeinde Fa. J. HOOIJBERG Burgemeester kan zich niet verenigen met de beantwoording van twee vragen Vogelavond trok veel belangstelling Vuurwerk ging niet door VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 DE ACHTTIENDE APRIL van het jaar 1873 is de officiële oprichtings datum van de N.V. Nederlands-Amerikaanse Stoomvaart Maatschappij of de alom bekende Holland—Amerika Lijn. Deze is voortgekomen uit de rederij Plate, Reuchlin Co. te Rotterdam. August Plate en Jhr. O. Reuchlin hadden het eindelijk voor elkaar gekregen de Amerikavaart van Rotterdam uit te organiseren. Hun eerste schip heette „Rotterdam", welke op 15 oktober 1872 zijn eerste reis naar New York aanving. Het was een schip van 1694 reg. ton bruto met accommodatie voor 288 passa giers. De uitkomsten waren al spoedig bevredigend en de vooruitzichten gunstig zodat aan uitbreiding kon worden gedacht. Maar vooraf moest een andere ondernemingsvorm gekozen worden en zo is de Holland—Amerika Lijn ontstaan. Na de openstelling van de Nieuwe Wa terweg, in 1881, kon de Rotterdamse scheepvaart en daarmede ook de Holland- Amerika Lijn zich snel ontwikkelen. Er kwamen „dam"- en „dijk"-boten, eerst genoemde voor de passagiersvaart, de an dere voor de vrachtvaart. Bij de Holland- Amerika Lijn hebben we in de beginpe riode ook nog gekend de „Maas", die la ter herdoopt is in „Maasdam" en de „W. A. Scholten", maar daarna volgt een lange lijst van „Dam" en „Dijk"-boten. Van de vooroorlogse passagiersschepen zijn alleen de „Nieuw Amsterdam" en de „Noordam" nog in de vaart. In 1946 werd de „Westerdam" aan de vloot toegevoegd, in 1951 kwam de „Rijndam" erbij, die in 1952 gevolgd werd door de „Maasdam" en het vorig jaar werd de nieuwe „Staten dam" in dienst gesteld. Een nieuwe „Rot terdam" is nog in aanbouw. Het schip op de foto is de „Noordam", welk schip in 1939 gereed kwam bij de Scheepswerf van P. Smit Jr. te Rotter dam. Het schip meet 10727 reg. ton bruto en heeft 10150 ton draagvermogen. De lengte bedraagt 146,51 m., de breedte 19,62 m. en de diepte 10,15 m. Twee die selmotoren met een vermogen van 12500 pk. geven het schip een snelheid van 18 mijl. Zusterschip van de „Noordam" was de „Zaandam". Dit schip werd op 2 novem ber 1942 op weg van Kaapstad naar New York door een torpedo getroffen en zonk onmiddellijk. Aan boord bevonden zich be halve de uit 128 koppen bestaande beman ning 174 passagiers, die voor het meren deel leden van de bemanningen waren van Amerikaanse schepen. In totaal vielen bij deze ramp ruim 120 mensenlevens te be treuren, waaronder 66 leden van de be manning van de „Zaandam". De naam „Noordam" komt voor de twee de maal voor bij de Holland-Amerika Lijn. Het eerste schip van die naam kwam op 1 mei 1902 voor de eerste reis van Rotter dam naar New York in de vaart. Dit 'chip was in 1898 al besteld bij Harland Wolff te Belfast maar de bouw werd vertraagd door stakingen onder het personeel van de werf. Tweemaal op mijn Voor de eerste wereldoorlog voer de „Noordam" regelmatig in de passagiers- dienst op de Verenigde Staten en hierbij hadden geen bijzondere voorvallen plaats. Kort na het uitbreken van deze oorlog, in augustus 1914, werd de „Noordam" door een Engelse kruiser aangehouden en naar Queenstown opgebracht, waar 160 Duitse en Oostenrijkse reservisten van boord werden gehaald. Op 16 oktober 1914 liep de „Noordam", terwijl het schip zich op de thuisreis bevond, ten westen van het lichtschip „Maas" op een mijn, waarbij het zware schade beliep aan de achterste ven en het stuurgerei, doch niettemin kwam het behouden in Rotterdam aan. Op 3 augustus 1917 liep de „Noordam" terwijl het schip zich weer op de thuisreis be vond, ter hoogte van het lichtschip „Ter- schellingerbank" opnieuw op een mijn. MILWAUKEE (UPI) Het werk om het Nederlandse motorschip „Prins Willem V" uit het Michiganmeer te bergen zal in de eerste week van september voltooid zijn, zo verwacht Richard Meyers, een ingenieur, die de werkzaamheden leidt. Meyers is ook de leider van het project voor de berging van het grote Italiaanse passagiersschip „Andrea Doria" dat op 14 oktober 1954 voor de Amerikaanse kust is gezonken. Hij wil met de berging van de „Prins Willem V" ervaring opdoen, die van nut zou kunnen zijn bij de berging van de „Andrea Doria". Het Nederlandse schip ligt 27 meter on der water, terwijl de Andrea Doria tot op meer dan 60 meter diepte is gezonken. Meyers hoopt de Andrea Doria binnen achttien maanden te bergen, maar de werkzaamheden zullen niet voor het einde van het jaar beginnen. Het 7209 b.r.t. metende Amerikaanse s.s. „Ike", van de Starboard Shipping Cy. te New York, op weg naar de Verenigde Staten, heeft ongeveer 150 mijl ten oosten van Madeira het roer verloren en dreef hulpeloos rond. De sleepboot „Clyde" van L. Smit en Co.'s Internationale Sleep dienst is er in geslaagd het schip op sleep touw te nemen. De sleep is onderweg naar Cadiz. Op de Macareorivier, een zijrivier van de Orinoco, is de sleepboot „Oceaan" erin geslaagd het 8465 b.r.t. metende Libe riaanse s.s. „Andros City", dat daar was vastgelopen, vlot te slepen. Het schip bleef echter drijven, doch de passagiers werden overgenomen door de begeleidende sleepboot „Thames" en te Nieuwediep aan land gezet. De „Noordam", begeleid door de sleepboot „Simson", arriveerde wederom behouden te Rotterdam. Later heeft het schip een convooireis gemaakt naar Nederlands-In- dië. Vervolgens is de „Noordam" weer in de passagiersdienst op de Verenigde Staten gebracht: op 8 maart 1919 vertrok zij weer voor de eerste maal na de oorlog van Rotterdam naar New York. Geduren de het jaar 1923 en een deel van 1924 was de „Noordam" gecharterd door de Sven- ska Amerika Linje. Onder de naam „Kung.sholm" voer zij in de dienst Gothen- burg-New York v.v. in verband met de In ternationale Tentoonstelling te Gothen burg. In mei 1928 werd de „Noordam", na weer bij de Holland-Amerikalijn te zijn teruggekomen, voor sloop verkocht naar Hendrik-Ido-Ambacht. (Nadruk verboden). Arie van der Veer Advertentie „Felison", de vereniging ter bevordering van beeldende kunsten in Velsen, houdt van zaterdag tot en met 24 augustus een tentoonstelling van werken van E. Kretschmar, K. Allinger en M. G. Muller in de zaal aan de Heidestraat. De expositie wordt zaterdag geopend en is op zaterdag en zondag van 1417 uur en op de overige dagen van 1921 uur te bezichtigen. Het echtpaar J. Dol en M. Donker, dat donderdag zijn gouden huwelijksfeest vier de temidden van familie en verwanten heeft grote belangstelling gehad. Een groot aantal bloemstukken getuigde van het medeleven in de heugelijke dagen, maar ook vele geschenken. Van de afdeling van de Bond van Ouden van Dagen ontving het gouden paar een heerlijke taart, terwijl de „soos" van deze afdeling, waarvan de bruidegom een enthousiast bezoeker is, een fruitmand zond. Ook de buren hebben zich ingespan nen om de feestdag kleur en fleur te geven waarvan onder andere behalve een fraaie erepoort voor de huisdeur van Ladder beekstraat 18 ook geschenken getuigden. Donderdagmorgen maakte burgemeester mr. M. M. Kwint namens het Velsens ge meentebestuur zijn opwachting om bij de hartelijke gelukwensen tevens een prach tige fruitmand te overhandigen. Om ruim acht uur werd de familie Dol gisteravond aangenaam verrast door een muzikale huldiging van de r.k. harmonie „St. Caecilia", compleet met tamboerkorps. De serenade van vrolijke klanken trok uiteraard ook grote belangstelling voor de feestwoning, waar voorzitter J. Nieuwen huizen van ,,St. Caecilia" het bruidspaar complimenteerde. De heer Z. J. van der Weerd,Wjjkerstraat- weg 187 in Velsen-Noord, heeft de natuur ramp in het Oostenrijkse Karinthië van zeer nabij meegemaakt. Donderdag kwam de heer Van der Wcerd met zijn vrouw en vijf kinderen terug uit het zwaar ge troffen kampeerkamp aan de Millstatter See en deed ons een deels sensationeel, deels triest relaas over de verschrikkingen die hij voor zijn ogen zag gebeuren. „Het was ongeveer half zeven 's avonds Ik had met m'n vrouw en kinderen net gegeten toen het gebeurde. We hoorden een vreemd geluid, dat heel snel aanzwol. Het was alsof een aantal locomotieven stoom stond af te blazen. Toen klonk het door het kamp: het water komt er aan; vrouwen en kinderen onmiddellijk in vei ligheid brengen. Deze noodkreet schiep een bijna niet te beschrijven chaos. Ieder een rende door elkaar, griste snel wat kle dingstukken bijeen. Ook ik graaide koorts achtig wat van m'n bezittingen bijeen, wierp ze in de auto en startte de wagen zo gauw ik maar kon. Met een sneltrein vaart ging ik er vandoor. Tijd om de ten ten af te breken we hadden er twee, Advertentie In onze SHOWROOM staan enige met zeer minieme schoonheidsfoutjes e.d. Wij ruimen ze op onder volle garantie tegen BREESTR. 40-42 - BEVERWIJK In de werkzaamheden bij de verandering van de befaamde overweg Wijkerstraat- wegVelserweg bij „Scheybeeck" zit nu flink schot. Er is de afgelopen dagen sedert de afsluiting van deze overweg voor het motorisch verkeer allerwegen hard aange pakt, hetgeen geldt zowel voor de dienst Weg en Werken van de Nederlandse Spoor wegen als voor het personeel van de firma, die belast is met het bestratingswerk. De herbestrating, die mede nodig was omdat het niveau van de rails in de over weg ongeveer zeventig centimeter omhoog is gebracht, schiet thans op de drie toe voerwegen flink op. Tot op de plaats waar binnenkort de nieuwe overwegbomen worden aangebracht zijn de betonranden voor de trottoirs reeds gelegd en de klin kerbestrating houdt hiermede bijna gelijke tred. Alleen op de Velserweg en de nu zeer verbrede bocht rond de punt van park „Scheybeeck" zullen met de bestrating nog wel enige dagen zijn gemoeid. Voor wat de overweg zelf betreft wer den donderdag de masten voor de knipper lichten op hun nieuwe plaatsen gebracht. Tussen de rails zijn inmiddels grote stel- con-betonplaten aangebracht met de af werking waarvan ook spoed wordt be tracht. Duidelijk is nu te zien hoe de nieuwe overweg ten opzichte van de aan sluitende wegen komt te liggen. Volgens de plannen zouden de werk zaamheden op en nabij de overweg op 13 augustus voltooid moeten zijn. Het lijkt er inderdaad op, dat deze datum gehandhaafd kan worden. In dat geval zal tevens de wegomlegging, die voor het motorisch verkeer zoveel bezwaren oplevert, tot het verleden behoren. De directeur van Openbare Werken te Beverwijk heeft donderdagmorgen in de brandweerkazerne aldaar aanbesteding ge houden van het maken van 8100 vierkante meter wegfundering en bestrating in Plan tage en plan Waranda. Voor dit werk had den dertien gegadigden een biljet ingele verd, met het volgende resultaat: 1. Joh. Dienaar te IJmuiden 125.000, 2. De Moei en Hermes te Alkmaar 108.700, 3. H. A. Punt Alkmaar 99.700, 4. G. Hulsebos Bloemendaal 94.900, 5. Bolsenbroek Bloe mendaal ƒ91.500, 6. Geertsma en Woord Arnhem 91.300, 7. A. Groot en Zn. Woude 89.500, 8. A. Spoor Driehuis 84.600, 9. G. W. Polderman, Sparandam 84.400, 10. Gebr. Min., Bergen 84.000; 11. J. de Bie te Beverwijk 83.400, 12. Fa. Vemde en te Beesd, Heemstede 82.500. Buiten bestek om: Gebr. Min, fundering met hoogovenslakken 86.000, Van Vemde en te Beesd, verschillende toepassingen 79.000, 79.500 en 79.900. De begroting was 85.000. IJMUIDEN: Dokters: Van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen zijn te raadplegen de artsen: H. Bel, Mercurius- straat 4, tel. 5675 en C. H. de Jonge, Hofstedestraat 48, tel. 5652. Apotheken: zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: in spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Win ter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. J. Vos, Arends- weg 124, tel. 3586. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Von dellaan 29, tel. 3364. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters: in spoedgevallen is de arts D. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. K 250022181 en apotheek De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel. K 2500—8284. VELSEN Velsen-Noord, zuster Spiers, K 2510—3936; West: zuster tel. 4383; voor Wijkverpleging: voor Dorp en IJmuiden-Oost Geelvinckstraat 27, tel. voor IJmuiden-Oost en Man, Kanaaldijk 240, Santpoort, Driehuis en IJmuiden-Oost: zuster De Jong, Brederoodseweg 45, tel. K 2560—7548. CASTRICUM Artsen: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, tel. 2289. Wijkverpleging: van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. HEEMSKERK—UITGEEST: Artsen: van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerklaan 9, Heemskerk, tel. 02512266. Bvendien neemt dr. Kloppert de dien sten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. een voor de kinderen en een voor mijn vrouw en mijzelf hadden we niet. We moesten het vege lijf zien te redden". Zondvloed Nauwelijks was de heer Van der Weerd vertrokken of een ware zondvloed spoel de een gedeelte van het kamp weg en sleurde tenten, auto's en huizen met alles vernietigend geweld met zich mee. De heer Van der Weerd vertelde dat een kabbelend beekje van nog geen meter breed in de nabijheid van zijn tent ver anderde in een woeste vijfentwintig me ter brede stroom, die een groot gedeelte van het kampeerterrein in een oogwenk verzwolg. Alarmklokken „Toen we het plaatsje Dellach hadden bereikt dat was zo'n vijf minuten later spoelde het water ai over de weg. Maar ook daar bleek het niet veilig te zijn. We kozen weer het hazenpad en reden naar Dobriach, waar de alarmklokken werden geluid. Er heerste een angstige spanning onder de bevolking". Bijzonder te spreken is de heer Van der Weerd over de prachtige wijze waarop de Oostenrijkse autoriteiten de buitenlan ders hebben geholpen. „Trouwens iedereen hielp iedereen", zo vertelde de onfortuin lijke vakantieganger zijn rustig verhaal. Tegen het krieken van de morgen ging de Velsenaar weer eens een kijkje nemen in het kamp om tevens de vernielingen aan zijn eigen bezittingen in ogenschouw te kunnen nemen. Tot zijn verheugenis stonden de beide tenten er nog. De tenten waren er echter als door een wonder ge spaard gebleven, want enkele tientallen meters van de plaats waar de heer Van der Weerd had gekampeerd stond niets meer. Een grauwe massa slik en stenen waren de trieste herinneringen aan de' ramp. „Er lag wel een laag van dertig centimeter slik op het terrein", vertelde de ooggetuige-teger,-wil-en-dank. „Een kof fer, een paar schoenen en een paar kle den, die ik in de haast moest achterlaten waren totaal vernield en gingen gedeelte lijk schuil onder een laag modder", zo vervolgt hij zijn relaas. Het tomeloze water had volgens onze zegsman echter de meeste schade aange richt in Millstatt. Daar waren namelijk wel acht huizen volkomen vernield. „Ik heb het allemaal zelf gezien. Het leek wel alsof er een aantal bommen wa ren ingeslagen of dat er zich een ont zettende explosie had voorgedaan". Weer in de winkel Gelukkig had de heer Van der Weerd er al twee weken vakantie op zitten, zodat hij toch nog aan zijn trekken is gekomen. Nu helpt hij zijn klanten al weer in zijn winkel aan de Wijkerstraatweg in het kalme Velsen-Noord, maar men niet voor dergelijke rampen hoeft te vrezen. „Dat is wel een vakantie geweest, die u niet licht zult vergeten". De heer Van der Weerd erkent dat volmondig. „Ik hoop niet nog eens iets dergelijks mee te ma ken", zegt hij tot besluit. Advertentie UNION - GERMAAN - SIMPLEX - CYRUS Trompstraat 911 - Tel. 4214 - IJmuiden-O. Burgemeester en wethouders van de gemeente Velsen hebben vanmorgen schriftelijk geantwoord op vragen van de heer J. Nuyens, lid der gemeenteraad en voorzitter der KVP-fractie. Deze vragen waren door de heer Nuyens gesteld over de ontvangst van Duitse en Engelse jon geren in het raadhuis te Velsen op 28 juli van dit jaar. Uit het antwoord op de vra gen blijkt, dat de burgemeester, mr. M. M. Kwint, zich niet kan verenigen met de beantwoording van een gedeelte der vra gen. Op de vraag of het juist is dat de Velser Jeugd Centrale het Velsense college heeft verzocht onder meer de groep Duitse jon geren officieel te ontvangen, antwoordt het gehele college bevestigend. Is het juist, aldus luidde de volgende vraag, dat het college, hetzij eenstemmig, hetzij bij meerderheid, het verzoek van de V.J.C. heeft ingewilligd? B. en W. ant woorden thans, dat het verzoek een stemmig is ingewilligd. Nu het antwoord op deze twee vragen be vestigend luidt, was de volgende vraag van de heer Nuyens, of hieruit geconclu deerd mag worden, dat de „jeugduitwis seling" met Duitse jongeren de hoge in stemming van het college had? Het colle ge antwoordt, dat de opvattingen ten aan zien hiervan in het college uiteen lopen, maar dat dit niet op het genomen besluit van invloed is geweest. Is het gebruikelijk bij officiële ontvang sten de geldende vormen van wellevend heid in acht te nemen, er van uitgaand dat namens een ander wordt opgetreden? luidde de vierde vraag van het raads lid. B. en W. antwoorden: „Dit behoort althans wel het geval te zijn". Op de vraag of het dan juist is, dat zulks ten aanzien van de groep Duitse jongeren is nagelaten, wordt geantwoord, dat naar het oordeel van de bij de ontvangst aan wezige wethouders C. P. J. Maas en A. de Jong dit niet alleen is nagelaten, maar dat het optreden van de burgemeester mr. M. M. Kwint voor hen en voor een deel van de aanwezigen beledigend was. De burgemeester kan zich met de be antwoording van deze vraag niet vereni gen. Mr. M. M. Kwint merkt op, dat hij zich aan de ontvangst van de Engelse en Duitse jonge mensen niet heeft willen ont trekken, doch dat hij gemeend heeft te moeten afzien van het houden van een toe spraak, omdat voor hem hier een gewe tenszaak in het geding was. De burge meester heeft dit tevoren aan de twee wethouders, die hem zouden vergezellen, meegedeeld. Op grond van de consciëntie vrijheid meent de burgemeester aan spraak te mogen maken op de eerbiedi ging van zijn standpunt in deze. Uit het feit, dat de burgemeester alle jongeren, zowel de Duitse als de Engelse, de hand heeft gedrukt, kan naar de mening van mr. M. M. Kwint worden geconstateerd, dat een beledigend optreden geenszins in zijn bedoeling heeft gelegen. Ware het niet mogelijk geweest, aldus luidde de zesde vraag van de heer Nuyens, dat onder respectering van de persoonlij ke gevoelens van de voorzitter, de officiële ontvangst zodanig was georganiseerd, dat datgene was achterwege gebleven, waar aan men algemeen in den lande aanstoot neemt? Hierop wordt geantwoord: „In dien de voorzitter van zijn bezwaren in dien zin had doen blijken, zou de oudste wethouder namens het gemeentebestuur zijn opgetreden". Ook met de beantwoor ding van deze vraag kan de burgemees ter zich niet verenigen. Hij verwijst daar bij naar zijn antwoord op de vorige vraag. De laatste vraag luidde: „Is uw college van oordeel dat alle andere middelen om Velsen in a fashionable and reasonable way in de landelijke publiciteit te be trekken al gründlich ausgenützt wa ren?". Hierop antwoorden B. en W.: „Het heeft geenszins in de bedoeling van het college gelegen om de gemeente Velsen, onverschillig op welke wijze, in de lan delijke publiciteit te betrekken". De afdeling propaganda van de Neder landse vereniging tot bescherming van dieren heeft woensdag in de grote zaal van café „De Zon" te Wijk aan Zee een film avond gehouden. De bedoeling van deze bijeenkomst was om de bezoekers een indruk te geven van het leven der dieren en in het bijzonder dat van de vogels. Tot dit doel werden een aantal prachtige natuurfilms in kleuren vertoond. Hierbij werden tevens een aan tal vakantietips ten beste gegeven, die de moeite van 't onthouden zeer zeker waard waren. De natuur- en vogelkenner de heer Jan Ivangh hield hierbij een inleiding die met zeer veel aandacht werd gevolgd. Het werd niet alleen een leerzame, maar ook een interessante avond. Naar ons werd medegedeeld ligt het in het voornemen om elke woensdag van deze maand nog een dergelijke bijeenokmst te organiseren. Met deze avonden is men verleden jaar gestart in Schoorl, waar men zoveel succes had dat mij hierdoor werd aangemoedigd en thans ook in Wijk aan Zee is begonnen, in samenwerking met het P.W.N. en Staatsbosbeheer. Tot teleurstelling van zeer velen is het voor woensdagavond vastgestelde vuur werk in Wijk aan Zee niet doorgegaan. De V.V.V. had zich 's middags in verbinding gesteld met De Bilt en men verwachtte hier ongunstige weersomstandigheden. Deze verwachting kwam niet uit.. Velen vroegen zich af of aan het niet doorgaan niet wat meer bekendheid gegeven had kunnen worden. Honderden mensen trok ken tegen het donker worden naar Wijk aan Zee. Indien de weersomstandigheden het toe laten, zal het vuurwerk vanavond worden afgestoken, aldus vernemen wij. Dit merkwaardige bouwwerk verrijst in het noordwesten van Parijs, aan de grote weg naar Pontoise. Het is een nieuw tentoonstellingspaleis, waarvan het driehoekige dak door geen enkele pilaar wordt ondersteund. Men hoopt het gebouw de volgende maand in ge bruik te kunnen nemen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het agendabureau voor de Velser Ge meenschap stelde voor de komende week de volgende agenda samen. 11 t/m 16 AUGUSTUS Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei destraat IJmuiden (O.), geopend: maan dag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77 Vel sen (N.) geopend van 14 tot 17 uur; dins dag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag van 10 tot 12.30 uur filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; za terdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek, Willems- beekweg 96, IJmuiden: maandag van 14.30 tot 17.30 en 1921 uur. Jeugdiblio- theek open van 1617.30 en 1921 uur; dinsdag open van 1617.30 en 1921 uur; dinsdag open van 10 tot 12 uur; leeszaal Velsen-Noord, Banjaertstraat 13, open van 10 tot 12 uur; woensdag jeugd bibliotheek open van 14.3017.30 uur; vrijdag open van 14.3017.30 en 1921 uur en jeugdbibliotheek van 1617.30 uur. Leeszaal Velsen-Noord van 1417 en 1921 uur; zaterdag open van 14.30 17.30. Leeszaal Velsen-Noord van 1417 uur. BIOSCOPEN Rex, vrijdag tot en met maandag 20 uur: „Met de dood voor ogen" zondag 15 uur: „De duivel van Oklahoma" woensdag en donderdag 20 uur: „The Tommy Steele Story". Th alia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 20 uur, „De familie Trapp" zondag 15 uur „Pioniers van het westen" donderdag 20 uur: „De zesde juni". VELSEN VRIJDAG 8 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De familie Trapp". Rex, 20 uur, „Met de dood voor ogen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30—12 en 14—16.30 uur tevens bezichtiging maquette IJmuiden-West. Santpoort, 14—24 uur, lunapark West laan, 18.30 uur, gecostumeerde boeren paardenrace. ZATERDAG 9 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur, „De familie Trapp". Rex, 20 uur, „Met de dood voor ogen". Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Santpoort, 1424 uur lunapark 20 21.30 uur muzikale rondgang Santpoort- se muziekkorpsen. Felison, Heidestraat, opening expositie om 16 uur. BEVERWIJK Vrijdag 8 augustus De Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: trek naar het wilde westen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Maigret zet een val". W.B. Theater, 20 uur: „De vlammende cirkel". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anomymous". Zaterdag 9 augustus Bioscopen: als vrijdag

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5