SOLEX Noodwoningen in Velsen-Noord zullen worden hersteld Subsidieregeling jeugdvorming met vreugde ontvangen platen, etsen en VELDHUIS DE BEURS van ffisteren Amsterdamse Beun» 6 Van 150 woningen zijn 94 voor h jtel en 56 voor de sloop bestemd KUNSTHANDEL tt IJMUIDEN tfJ KENNEMERIAAN 55 K.V.P.'er N. Stiemer geroyeerd Kustvaarder gestrand, maar weer vlot Korte vergadering Raad Heemskerk „Voorbeeld voor Gedeputeerde Staten Opening nieuw gebouw Coöperatieve Land- en Tuinbouwbank Waranda krijgt vijver Buitenlands bezoek H. de Ligt geeft concert op Beverwijkse beiaard Scheepvaart VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 VAN DE honderdenvijftig noodwoningen, die bij de spoorlijn Beverwijk- Hoogovens staan, geven de dakbedekkingen, in verband met gebleken min of meer omvangrijke lekkages, aanleiding tot ernstige klachten. Ook de onderhoudstoestand van het buitenverfwerk eist dringend voorziening, al dus delen B. en W. van Velsen aan de gemeenteraad mee. Bij de begroting van de Woningstichting Velsen - dienstjaar 1957 - was hiervoor een bedrag van totaal 65000 geraamd. Daar in de nadelige exploitatieresultaten van deze woningen een rijkssubsidie wordt ontvangen van 90 percent, verzochten B. en W. de minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid mee te delen, in hoeverre van rijkswege financiële medewerking kon worden verkregen. De minister wenste echter geen enkele toezegging te doen, aangezien inmiddels was gebleken, dat 56 noodwoningen ten zuiden van de spoorlijn in verband met de aanleg van de rijksbinnenhaven dienen te worden gesloopt. B. en W. hebben daarom laten onder zoeken, in hoeverre de destijds geraamde bedragen wijziging behoeven. Gebleken is, dat niet alleen het dakherstel en schilder werk dringend noodzakelijk zijn, doch dat ook de schoorstenen ten spoedigste boven- daks moeten worden vernieuwd, alsmede binnenshuis moeten worden hersteld. Advertentie Steeds nieuwe collecties Ontvangen de beste Noorse Staaflijsten voor al uw inlijstwerk. fiflfVLO, Blijkens mededelingen van het Castri- cumse K.V.P.-bestuur is men er toe over gegaan de heer N. Stiemer als lid van de K.V.P. te royeren. De heer Stiemer heeft zich, zoals bekend, met voorstemmen tot lid van de gemeente raad laten kiezen. Hiermede "heeft hij ech ter het K.V.P.-reglement overtreden en op grond hiervan heeft men zijn royement uitgesproken. De heer Stiemer is niet van plan zijn zetel af te staan. Ten aanzien van deze kwestie had de K.A.B. eerder medegedeeld dat hij twee zetels in de raad zou prijsgeven, maar de K.A.B. is op zijn besluit teruggekomen en zal in de nieuwe raad met de (thans in de oude raad reeds zittende leden) de heren Th. Berlee en J. W. Zandbergen terug keren. Ten aanzien van de wethoudersverkie zingen zou de K.V.P.-raadsfractie in prin cipe bereid zijn haar medwerking te ver lenen in het doen bezetten van twee zetels door een lid van de P. v. d. A.-fractie en een K.V.P.-lid, zoals dit ook in de tegen woordige raad het geval is. (Thans zijn wethouders de heren G. Meyer (P. v. d. A.) en N. Veldt (K.V.P.) VITESSE-LEDEN TERUG UIT DUITSLAND Vijftig leden van de Castricumse voet balvereniging Vitesse met hun dames zijn deze week vier dagen de gast geweest van de Duitse club Mayen, de vereniging wel ker eerste elftal met hun respectieve dames in Castricum de Pinksterdagen hadden doorgebracht. Ruim achtenhalf uur duurde de heenreis. Bij aankomst bleken de Duitse gastheren zich uitstekend geprepareerd te hebben op dit bezoek. De eerste avond werd in de huiselijke kring doorgebracht maar voor de overige dagen was er een uitgebreid en zeer inte ressant programma opgesteld, dat mede, dank zij het prachtige weer, tot in de kleinste onderdelen kon worden uitge voerd. Zondag werd een prachtig museum be zocht en ook aan het hoogste topje van het Eifelgebergte werd een bezoek ge bracht. In de middag werd een voetbalwedstrijd gespeeld en hoewel de Castricummers met 40 verloren, was de stemming onder gas ten en gastheren prachtig. 's Avonds was er een gezellig dansje en de respectieve voorzitters van de vereni gingen deelden geschenken uit. Er werden voorts verscheidene excursies gemaakt. VITESSE—DEN HELDER Het Castricumse voetbalelftal Vitesse speelt zaterdagavond een wedstrijd tegen Den Helder. De reserve-elftallen van bei de verenigingen zullen elkaar eveneens ontmoeten. De Nederlandse kustvaarder „Frejo" seinde gisteren dat hij bij Tuskar Rock, voor de zuidoost-punt van Ierland, aan de grond was gelopen. De „Frejo" meet 500 ton en is het eigen dom van W. H. James en Co's scheep vaart- en handelsmaatschappij n.v. te Kampen. Later liet het kustvaartuig weten, dat het geen hulp meer nodig had. Enige sche pen, waaronder het Nederlandse tank schip „Kermia" (12.139 ton), die toen al naar de „Frejo" onderweg waren, keer den daarna op hun oorspronkelijke route Wug. Voor de niet af te breken 94 woningen zal naar huidige raming een bedrag van 47000 nodig zijn. Voor het jaar 1958 zul len de kosten naar raming rond 14000 be dragen. Gezien de grootte van het eerste bedrag hebben B. en W. tevens laten onderzoeken, in hoeverre de voor de noodwoningen toe gestane onderhoudsbedragen toereikend zullen zijn, daarbij er van uitgaande, dat deze woningen, gezien de woningnood, nog een tiental jaren zullen moeten blijven staan. Het zal naar verwachting in de loop van deze exploitatieperiode nodig zijn in cidenteel zinken onderdelen van water leiding-installaties, reservoirs en dergelijke te vervangen. Geraamd wordt, dat opvoe ring van het jaarlijkse onderhoudsbedrag van ƒ65 tot ƒ115 per woning voldoende zal zijn. Overleg hieromtrent is met het Rijk gaande. De eerstgenoemde werkzaamheden ge dogen geen uitstel, aldus B. en W. Daarom stellen zij de Raad voor het college te machtigen de genoemde werkzaamheden te laten uitvoeren; aan te vragen en te aanvaarden een voorschot uit 's rijks kas tot een bedrag van 47000; aan te vragen en te aanvaarden een bijdrage uit 's rijks kas in het door deze uitgaven ontstane hogere exploitatie-tekort. Moeizaam heeft een expeditie van vijf man de bergen bij het Zwitserse Mech- tal doorkruist en beklommen om een huisbezoek te brengen aan een één maand oude steenarend bij afwezig heid van diens ouders. Het ging er na- arend melijk om het dier te ringen en dat is een te riskante onderneming met de rest van de familie erbij. Terwijl vier man hogerop de wacht hielden, liet een zich naar het nest afzakken en de foto toont hem terwijl hij de jonge ringt. DE GEMEENTERAAD van Heemskerk heeft donderdagavond onder voorzitter schap van burgemeester H. Nielen in korte tijd en zonder veel discussie een tien punten tellende agenda afgewerkt. Alle voorstellen van B. en W. werden zonder hoofdelijke stemming aanvaard. Het enige punt op de agenda waar sommige raads leden nog het een en ander over te zeggen hadden was het voorstel om een verorde ning, die de subsidiëring van plaatselijke organisaties voor de vrije jeugdvorming regelt, vast te stellen. De heer De Graaf (Arbeid) toonde veel waardering voor het voorstel, vroeg of de speeltuinjeugd en de jongelui van de sportverenigingen ook onder de voorge stelde subsidieregeling vallen en wilde weten of ook aan de kleine groepen (van gereformeerde en algemene zijde), die veel al in andere plaatsen een onderkomen vin den, is gedacht. Burgemeester Nielen deelde hierop mee, ,4at ,deze subsidieregeling niet zozeer voor sportverenigingen en speeltuinen geldt. Voor de verenigingen, die in andere plaatsen zijn gevestigd, maar waar Heems- kerkse kinderen lid van zijn, is de subsi diëring ook niet van toepassing. De heer W e n t i n k (Prot. Chr.) vond de verordening een belangrijke aange legenheid en was van mening, dat de jonge kinderrijke gezinnen hiermee gediend zullen zijn. „Zij hebben enige steun ten zeerste van node", zei de woordvoerder van de protestants-christelijke groe peringen. De heer Vendel (Katholiek) noemde de subsidieregeling een voorbeeld voor Gedeputeerde Staten van Noordholland. „Zij bunnen zich aan Heemskerk spie gelen". De heer D u y n (Katholiek) vond het voorstel ronduit prachtig. „Ik hoop dat al len overtuigd zullen zijn van het belang en de noodzaak van deze subsidieregeling". Organisatie De voorzitter zette tot slot op uit voerige wijze het nut van de subsidie regeling uiteen. „Het houdt niet alleen de organisatie van de financiën in, maar meer de organisatie van het jeugdwerk zelf". Nadat de raad had besloten met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten een geldlening groot 435.000 aan te gaan kon de voorzitter de heren Vendel, De Ruyter, Verduyn en Mulder bedanken voor de bewezen diensten. De heer Ver duyn, die Heemskerk als raadslid ruim dertien jaar heeft gediend, dankte op zijn beurt de burgemeester voor de prettige 'leiding.' ttti ia OU! 2 ï'T D8S .sivlfvlo?. (tataM Op donderdag, 14 augustus aanstaande, zal burgemeester H. Nielen te Heemskerk de officiële opening verrichten van het nieuwe kantoorgebouw van de Coöpera tieve Land- en Tuinbouwbank, Van Coe- venhovenstraat 9. De plechtigheid zal plaatshebben om half drie in de middag. Het bestuur van de Coöperatieve Land en Tuinbouwbank zal op deze dag tevens het zestigjarig bestaan van die bank her denken. In de morgen, om negen uur, zal een heilige mis worden opgedragen in de Parochiekerk van de H. Laurentius te Heemskerk en van half vier tot vijf uur 's middags zal er een receptie zijn in de zaal van café Flora, Deutzstraat 11, aldaar. Na de receptie zal gelegenheid bestaan het nieuwe kantoor van de bank te bezich tigen. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag 20 uur, „Die dag eindigde mijn leven". Zondagmiddag 14.30 uur: „De koning der cowboys". De negenjarige prins van Wales ver gezeld zijn vader, prins Philip en de Britse zeiler Uffa Fox op het konink lijke zeiljacht „Bluebottle" in de om geving van de jachthaven Cowes op het eiland Wight. Prins Philip en zijn zoon zijn grote liefhebbers van deze sport. Door de directeur van Openbare Werken te Beverwijk is woensdagmorgen in de brandweerkazerne aldaar aanbesteding ge houden voor het maken van een vijver en straatwerk in het plan Waranda. Er waren 14 biljetten binnen gekomen en er werd als volgt ingeschreven: N.V. P. Meyer te Beverwijk 58.500, Aanneembedrijf P. Spaan te Rotterdam 54.896, Fa. Gebr. Klarenbeek te Maarssen 48.800, Fa. W, Castricum te Castricum 42.900, N.V. fa. Bolsenbroek te Bloemendaal 41.500, Fa. C. Smit en Zn. te Vijfhuizen 41.250, Th. C. A. Schram te Beverwijk 38.400, H. J. Vessies te IJmuiden 38.200, Fa. Gebr. Bruisschaart te IJmuiden 34.490, G. van Duyn te Katwijk aan Zee 34.400, A. Spoor te Driehuis 31.860, N.V. Aanneem bedrijf V.S.A. te Beverwijk 31.824, J. de Bie te Beverwijk 29.784, J. J. N. Posch te Beverwijk 26.400. De raming was 29.400. GROENTEMARKT BEVERWIJK fifevènVijk "(t Mi)g'ustus; itóêijvié *7 tot' 12 cent, bloemkool 18, tot 55^ cent, sla 3 tot 6 cent/ lpiirazre' 6-tbt 37 ctèM; 'bóspeen 10 tot 20 cent, waspeen 10 tot 14 cent, sperzie bonen 41 tot 52 cent, snijbonen 38 tot 80 cent, doperwten 43 tot 89 cent, tomaten 39 tot 71 cent, komkommer 12 tot 17 cent, postelein 10 tot 23 cent. Woensdagmorgen heeft de heer Suudi uit Arabië, lector aan de Leidse Universi teit in de Arabische talen, een bezoek ge bracht aan Beverwijk. Mr. Suudi, die een tiental jaren bij de BBC is geweest, maakt opnamen voor de Wereldomroep, speciaal dan voor Arabische landen. De heer Suudi werd vergezeld door de heer J. Spruijt, be kend Beverwij ks bloembollenexporteur, die als tolk fungeerde. De buitenlandse gast werd op het gemeentehuls opgewacht door wethouder W. Albarda, die aan de hand van foto's, tekeningen en blauwdruk ken liet zien welke uitbreiding Beverwijk reeds ondergaan heeft en welke plannen er bestaan. Aan de Veiling Kennemerland heeft de heer Suudi enige indrukken ge kregen van de Kennemer tuinbouw, waar na hij een en ander te zien kreeg van het Beverwijk, eens een overwegend tuin bouwcentrum, dat bezig is een industrie centrum te worden. De bloemenveiling werd natuurlijk eveneens bezocht. In de Nederlands Hervormde kerk werd het gezelschap opgewacht door de presi dent-kerkvoogd, de heer E. Gerritse, en door ds. G. IJzerman. Tot slot werd een bezoek gebracht aan een bloembollenbedrijf. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Clasina J., d. v. H. J. Klin- gers en J. G. Hoogendijk. Jan J., z. v. A. Maas en A. Dienaar. Hubertus z. v. H. Rooth en H. Jongejans. Alberdina, d. v. W. J. de Haan en Ch. Goris. Antonie G., z. v. A. van der Kruijssen en Tr. Smid. Jo hannes A., z. v. N. M. Koning en C. J. Buijs. Petrus, z. v. A. J. Veenboer en H. M. E. Admiraal. Hermanus H., z. v. J. J. Ple ging en H. H. Marten. Jacoba E., d. v. J. J. de Meurs en A. M. E. Donkervoort. Berend, z. v. W. Jager en S. Rensink. Wilhelmina M., d. v. G. J. Lina en H. van Ee. Frederik, z. v. F. Peppels en M. J. Abbo. Johannes C„ z. v. J. P. de Goede en E. A. Pepping. Geertruida, d. v. H. Mevissen en W. J. Pi- rovano. Johannes I., z. v. R. C. de Kruijf en M. Hoogeboom. Maria M., d. v. C. A. Mulder en H. M. Nijman. Johannes H., z. v. M. Donkervoort en J. L. Zegeling. Ro nald F., z. v. F. W. J. Roos en C. C. Lans dorp. Adrianus J., z. v. A. J. Koopman en A. Hopman. Jacobus M., z. v. A. J. Koop man en A. Hopman. Paulus J. F., z. v. J. J. Hogervorst en M. W. Wilson. ONDERTROUWD: H. J. M. Adrichem en J. M. Beentjes. A. Boogaard en R. Leij. Th. Feringa en M. Th. van Duin. GETROUWD: N. Metselaar en M. S. de Boer. J. van den Berg en A. J. Kulk. J. Wernke en W. Vis. J. de Lange en R. J. Aletrino. OVERLEDEN: J. Eckhart, oud 74 jaren, geh. met J. Groot, wonende te Uitgeest. J. van der Hoorn, oud 69 jaren, ongehuwd, wonende te Heemskerk. G. Vogel, oud 50 jaren, gehuwd met Fr. Teeling. J. de Jong, oud 80 jaren, wedn. v. E. Lubbers. W. Snoeks, oud 85 jaren, wed. v. J. W. Poel geest. J. Huijer, oud 6 maanden. M. van Staveren, gehuwd met C. van der Leden, oud 73 jaren. A. Hoogmoed, oud 63 jaren, gehuwd met M. Jongejans. De Vlaardingse beiaardier H. de Ligt zal zaterdagmiddag van half vier tot half vijf een concert geven op de Beverwijkse beiaard, die onlangs officieel in gebruik werd genomen. Het automatische klokke- spel zal in de loop van de volgende week gereed zijn. Advertentie DE speciaalzaak voor uw LEDEREN KLEDING Wij bezoeken u ook aan huis. Even een berichtje of tel. 02510 - 5629. - Betaling eventueel te regelen. MAATWERK ZONDER PRIJSVERHOGING. De zaak waar u ook voor uw reparatie terecht kunt. Kleine of spoedreparaties klaar terwijl u wacht. BREESTRAAT 12 BEVERWIJK AMSTERDAM Nadat de handel in aandelen Philips bijna een uur lang een zeer kalm verloop had gehad, op een koers van 299 a 2991/a, kwam er plotseling zo veel leven in de brouwerij, dat de hoek van de Philips- aandelen een ouderwets beeld te zien gaf. De aandelen werden plotseling uit de markt genomen en er werd wederom, evenals de vorige dag, getracht door de barrière van 300 percent te breken. Na een minu tenlange handel van vraag en aanbod werd de spanning op de spits gedreven en gin gen er in één post tweehonderd aandelen Philips in een klap om op 300 percent. Aangezien de hoekman steeds op deze prijs bleef doorlaten en de koper van genoemde tweehonderd aandelen het welletjes vond, daalde de belangstelling tegen het sluiten van de beurs. Vorige slotkoers bedroeg 299V2. De aandelen worden de laatste tijd steeds uit de markt genomen voor Ameri kaanse rekening. Verder bood de markt voor de overige internationale waarden goed weerstand. Door de gebeurtenissen op Formosa, waar de verloven van de mili tairen zijn ingetrokken en het eiland in alarmtoestand is gebracht, om direet pa raat te zijn bij eventuele ongewenste ge beurtenissen, was de internationale arbi trage terughoudend voor wat betreft aan delen Kon. Olie. Deze aandelen schommel den rond de vorige slotprijs, 171 en ble ven een paar dubbeltjes onder pariteit New York. In Unilever kwam een kleine technische reactie op 370, min U/2 per cent, op de koersstijging van de laatste dagen. Dit was ook het geval bij AKU dat slechts fractioneel lager was. Met aan delen KLM blijft het bergafwaarts gaan- Ook thans werden de aandelen 2 gulden lager geadviseerd. De handel was hier zeer minimaal. De drukte in de scheepvaart is weer ach ter de rug. Er. waren geen perspectieven die de aandelen in deze sector konden sti muleren. De koersen lagen eerder fractio neel beneden die van vorige dag, de be richten uit Indonesië over hernieuwde opleving van de gevechten van de opstan delingen met de regeringstroepen aldaar, alsmede de slechte financiële gang van zaken van het land, deden lagere koersen voor de cultures ontstaan. De hausse in certificaten Deli kwam tot stilstand en op een koers van 115,50 werd een verlies van ongeveer twee gulden geleden. Senem- bah en HVA waren min respectievelijk 3 en 2 percent. Staatsfondsen waren prijs houdend tot iets beter. Prolongatie 3V2 percent. (ANP). NEW YORK Het koersverloop was stijgend onder stimulans van de oliewaarden. De omzet nam toe naarmate de beurstijd verliep. Er werden winsten van 3 dollar genoteerd voor fondsen als Amerada en Newmont Mining. Olin Mathieson was actief en vast ondanks een dividendverlaging. De auto waarden lagen vooral tegen beurseinde goed in de markt. Bestwall Gypsum, Texas Gulf Producing, Jenith en verscheidene andere fondsen boekten winsten van 2 dol lar of meer. Enkele in speciale positie verkerende fondsen kwamen op nieuwe hoogtepunten. De koperwaarden liepen op ondanks lagere koperprijzen in Londen. Du Pont de Nemours overwon een aan vankelijke daling en sloot hoger. De overige chemiefondsen waren vast. Het industriegemiddelde kwam van 503,11 op 506,10; dat voor spoorwegen van 132,11 op 133,68 en dat voor openbare nutsbedrijven van 79,23 op 79,27. De omzet daalde van 3.440.00 tot 3.200.000 aandelen. Van de 1171 verhandelde fondsen sloten er 718 hoger en 246 lager. (UPI). 3-3H°/o Nederl '47 3 'In Nedl 1962'64 AKU Calvé Delft Van Geldei Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.PhilipsGloeil Pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol Kon. Petroleum Billiton A dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr Phs. v. Ommeren H.V.A Deli maatschappij Amsterd Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.. Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethleh-m Steel.. U.S. Steel General Motors. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 91V2 94"/i8 190 304 177*/ï 32914 171 265 300 155 36914 183 694 170,90 166 70 102,50 135% 140Vs 21% 121 23OV2 104% 114,50 226V2 88% 169 195 169 50% 45Vi 69 43% 81% 277i« Openings koersen 190'/2 301'/2 370 172.50 116. Aalsdijk, 8 te Suez. Adonis 7 te Charleston v. Nassau. Aegis, 7 te Moengo verwacht. Agamemnon, 7 te Rotterdam. Akkrumdijk, 7 te Santos verwacht v. Paranagua. Alamak 7 v. Brake n. Hamburg. Alblasserdijk, 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Alioth, 8 te Montevideo. Alkaid, 7 te Las Palmas. Almdijk, 6 v. Havana n. Vera Cruz. Aludra. 7 te Santos verwacht. Amerskerk, 7 v. Las Palmas n. Kaapstad. Ampenan, 7 45 m. z.w. Rome n. Iskenderun. Amstelbrug, 7 v. Aden n. Port Sudan. Amstellaan, 7 Kp. Finisterre gepass. n, Stettin. Amstelpark, pass. 7 Kp. St. Vincent n. Belfast. Amstelsluis, 7 560 m. z.w. z.p. Kamchatka n. China. Annenkerk, pass. 7 Cuxhaven n. Antwerpen. Arendsdijk, 7 te Bremen verwacht. Argos, 8 v. Rotterdam n. Lissabon. Averdijk, 6 360 m. n.o. Bermuda n. Houston. Axeldijk, 7 v. Santos n. Montevideo. Balong, 8 v. Karachi n. Bombay. Banda, 7 te Basrah. Baud. 7 te Chittagong v. Bassein. Bengkalis, 8 v. Singapore, 9 te Pandjang verw. Bennekom, 6 te Pta. Cardon v. A^uba. Billiton, 8 v. Bombay. 9 te Cochin verwacht. Bintang, 7 te Sandakan verwacht. Boschkerk, 7 v. Bombay n. Karachi. Boskoop, 7 v. Amsterdam n. Trinidad. Britsum, 6 650 m. z. K. Guardafui n. Aden. Bussum, 7 125 m. o. Malta n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 7 200 m. n. Villano n. Sidon. Caltex Delft, 9 te Bahrein verwacht. Caltex Rotterdam. 8 v. Rastanura n. Rotterdam. Caltex Utrecht, 7 70 m. z.w. Djeddah n. Antw. Camitia, 7 bij Mississippiloods n. Goodhope. Casamance, 7 81 m. z.w. St. Nazaire n. Nantes Castor 7 12 m. z. Grenada n. Puerto Ordaz. Celebes, 7 v. Singapore n. Tandjong Priok. Cinulia, 7 340 m. o.n.o. Kaap Maria van Diemen naar Curagao. Congokust, 8 v. Takoradi n. River Cess. Coolsingel, 7 te Pto. Ordaz. Crania, 9 te Curagao verwacht. Daphnis. 7 te New Orleans verwacht. Diemerdijk, 8 v. Londen n. Hamilton. Dongedijk, 7 v. Vancouver n. Tacoma. Doris, 7 144 m. n.o. Azoren n. Amsterdam. Eemdijk, 7 v. Rotterdam n. Bremen. Ena, 9 te Stanlow verwacht. Eos, 7 te Antweren. Etrema, 7 155 m. o. Sicilië n. Berre. Friesland SSM, pass. 7 Wight n. Setubal. Giessenkerk, pass. 7 Port Sudan n. Djibouti. Graveland, 7 360 m. w. Dakar n. Las Palmas. Groote Beer, 7 v. Rotterdam n. Montreal. Grootekerk, pass. 7 Gibraltar n. Antwerpen. Helder, 7 te Porto Barrios verwacht. Hera, pass. 7 Flores n. Guanta. Ivoorkust, 7 et Hamburg. Jagersfontein, 7 620 m. n.w. Walvisbaai n. Kaapst. Japara KRL, 6 20 m. w. Sabang n. Aden. Jason, 9 te Curagao verwacht. Java, 6 v. Barcelona n. Amsterdam. Kaap Hoorn, 9 te Curagao verwacht. Kaloekoe, 8 te Fak Fak verw. v. Sorong. Kalinga, 7 80 m. o.n.o.Singapore n. Miri. Kara, 7 v. Helsingborg, 9 te Rotterdam verwacht. Karimata, 7 v. Singapore n. Naradhivas. Kelletia, 8 te Rotterdam. Kellia, 7 dw. Djeddah n. Algiers. Kermia, 7 v. Stanlow n. Curagao. Kinderdijk, 7 430 m. w. Landsend n. Antwerpen. Koningswaard, 8 v. Rotterdam n. Gothenburg. Kopionella, 7 750 m. z.w. K. Verd. eil. n. Curagao. Korenia, 7 v. Rotterdam n. Gothenburg. Korovina, 7 v. Boston n. Maracaibo. Kosicia, 7 te Rotterdam. Krebsia, 8 te Curagao. Laarderkerk, 7 v. Suez n. Ummsaid. Laertes, 7 te Li verooi verwacht v. Swansea. Laurenskerk, 8 te Marseille. Lekhaven 8 te Rotterdam. Lekkerkerk, 7 te Antweren. Leopoldskerk, 8 te Santo Antioco (Sardinië). Loppersum, 7 te New Orleans verwacht. Leuvekerk, 7 32 m. z. Wight n. Marseille. Lissekerk, 7 te Bahrein. Loenerkerk, 7 60 m. z. Kreta n. Genua. Lombok, 7 te Durban v. East-London. Louis Lantz, 7 350 m. z.z.w. L. Palm. n. Monrovia. Luna, 8 te Rotterdam. Maas, 8 et Ciudad Trujillo. Maasdam, 7 v. New York n. Southampton. Maasland, pass. 7 Finisterre n. Amsterdam. Macoma, 7 145 m. z.z.o. Merauke n. Pladju. Malea, 7 360 m. o.n.o. Vizag'apatnam n. Ummsaid. Mapia, pass. 7 Kp. Bourgaroni n. Aarhus. Mentor, 7 te Willemstad verwacht. Merwelloyd, 8 te New York. Molenkerk, 7 220 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar Duinkerken. Moordrecht, 7 te Little Aden. Müntto'ren, 7'85 rrï. z.z.w. K. Matapan n. Harburg. Musilloyd;, 7 71 m. n.n.o. Kp. Finist. n. Pt. Said. Mijdrecht, 7 190 m. n.o. Ras Fartak n. Houston. Mylady, 7 dw. Wight n. Las Palmas. Naess Comander, 7 150 m. w. Algiers n. Banias. Naess Tiger, 7 135 m. n.w. Muscat n. Houston. Nanusa, 7 te Bremen. Noordwijk, pass. 7 Las Palmas n. Monrovia. Noordzee, 8 te Ryeka. Nw. Amsterdam, 7 70 m. w. Landsend n. N. York. Omala, 8 te Pta. Cardon. Ondina 8 te Singapore verwacht. Ootmarsum, 7 v. New Orleans n. Le Havre. Oranje, 8 v. Majorca n. Genua. Oranjestad, 7 te Paramaribo verwacht. Osiris, 6 480 m w. Flores n. San Juan. Ouwerkerk, 7 v. Kielerkanaal n. Wismar. Overijsel, 8 te Adelaide. OvuJa, 7 45 m. w.n.w. Pt. I?arwin n. Pladju. Polydorus, 8 v. Sydney n. Melbourne. Prins Casimir, 7 te Toronto verw. v. Cleveland. Prins Frederik Hendrik, 8 te Toronto. Prins Willem George Frederik, 7 45 m. w. Scillys naar Le Havre. Prins Willem van Oranje, 7 350 m. n.w. Landsend naar Plymouth. Pr. Willem III, 7 675 m. o. Belle Isle n. Rochester. Purmerend, 7 270 m. n.n.o. Paramaribo n. Recife. Rotti 8 te Halifax. Saidja, 7 180 m. n.n.o. Singapore n. Singapore. Salatiga, 6 te Port Said verwacht v. Bona. Samarinda 7 te Dar Es Salaam verw. v. Tanga. Senegalkust, 7 90 m. n.o. Kp. Villano n. Le Havre. Sibajak, pass. 7 Ouessant n. Rotterdam. Sioterdijk, pass. 7 Nantucket n. Antwerpen. Soestdijk, 7 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Amsterdam, 8 te IJmuiden. Stad Arnhem, 7 in Kielerkanaal n. Amsterdam. Stad Delft, 7 40 m. w. Sardinië n. Marseille. Stad Leiden, 7 380 m. z.w. Az. n. Golf v. Mexico. Stad Schiedam, 7 te Casquets n. Melilla. Stad Utrecht, 7 v. Newport News n. Kiel. Stad Vlaardingen, 7 30 m. z.o. L'end n. H. Roads. Stanvac Benakat, 7 te Sungeigerong v. Buatan. Stanvac Riau, 7 te Sungeigerong verwacht. Statendam, 7 v. Cobh n. Southampton. Statue of Liberty, 6 900 m. z.o. Bermuda naar Philadelphia. Str. Johore, 7 270 m. n.n.o. Fremantle n. Singap. Straat Madura, 8 te Kaapstad. Sumatra, 7 te Tandjong Priok verwacht. Tabinta, 7 30 m. z.z.w. Cartagena n. Marseille. Tahama, 7 te Bandarmashur verwacht. Tankhaven II, 7 v. Telokanson n. Sungeigerong. Teiresias, 7 te Suez verwacht v. Colombo. Tero, 7 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Theobaldius, 7 125 m. z.w. Ouesant n. Perz. Golf. Tibia, 9 te Abadan. Titus, 7 600 m. n.o. Flores n. Guadeloupe. Towa, 8 te Rotterdam. IJssel, pass. 7 Schiermonnikoog n. Antwerpen. Van Spilbergen, 7 te Dar Es Salaam v. Zanzibar Vivipara, 7 te Rotterdam. W. Alton Jones 7 120 m. o. Gibraltar n. Mena. Waterman, 9 te Surabaja verwacht. Willemstad, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Witmarsufri, 7 800 m. z.w. Ouessant n. Le Havre. Woensdrecht, 7 v. Rotterdam n. Napels. Wonogiri, 7 te Karachi v. Singapore. Zonnekerk, 7 v. Marseille n. Le Havre. Zuiderkerk, 7 260 m. o.z.o. Sokotra n. FYemant.le. Zuiderkruis, 7 150 m. z. Monrovia n. Las Palmas. SLEEPVAART Barentsz Zee, 6 te Monrovia. Clyde, 7 s.s. ,,Ike" vastgemaakt op 40 m. o.z.o. Madeira n. Cadiz. Humber, 6 150 m. z.z.w. St. Pauls Rocks n. H'burg. Noordholland, 7 1680 m. o. Hawaii n. Honolulu. Noordzee, 7 v. Glasgow n. Burutu. Oceaan, 6 s.s. „Andros City" op Macareorivier vlot gesleept. Oostzee, 7 840 m. z.w. Madeira n. Port. Arthur. Thames, 7 100 m. z.o. Trinidad n. Port Said. OOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOCJOOOOOOOfXXXXXXXXyYvYNXXXXXXXXjO WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE 00°ooooooooooooooooooooooooooooooooo(xxxxxxxxxtooocxxxiooo Advertentie DE IDEALE BROMFIETS ƒ349.50 399.50 FA. 3. HOOI3BERG Trompstraat 9-11 - IJmuiden-O Te! i'V

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6