Kerend Reym DE 20% KORTING r. OPTICIEN J. GRIT KERKDIENSTEN FILATELIE- IJmond-agenda GUERNSEY auto- en motorrijschool Fa DE VILDER ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1958 Met de dood voor ogen De familie Trapp BEVERWIJK Het wilde westen De vlammende cirkel Maigret zet een val Speeltuin „Dacosta" tien jaar B. G. Scholten bij Rijks waterstaat gehuldigd IJmond-handbal begint het nieuwe seizoen Haring naar Israel „Snelvliegers" verstevigen hun koppositie „Oranje" en „Oldenbarne velt" in de Australië-diens Uitbreidingen Hoewel het niet gebruikelijk is Rooswijk I-dames wonnen van VVGA V.Z.V. organiseert polotoernooi K ind er kerk dienst en L\XEMBOYRG^'%P^ wn m jf u.s/PosmGE^ i i Advertentie (R e x) Dit theater heeft tot en met maandag de spannende film „Met de dood voor ogen" op zijn programma staan Er wordt in deze film de titel doet dat reeds vermoeden een flink robbertj gevochten en zoals gewoonlijk het geval is:' het recht zegeviert en de boeven kie zen of het hazepad of vinden de dood. Zon dagmiddag om drie uur waart „De duivel van Oklahoma" over het witte doek rond Woensdag en donderdag zorgt de Engel se Rock-and-Roll-koning nummer één Tommy Steele, voor de nodige opwin ding. Met zijn gitaar danst, springt en huppelt hij over het witte doek rond tot groot vermaak van zijn talrijke aanhang, die voornamelijk uit „teenagers" bestaat Het verhaal heeft weinig om het lijf; het gaat voornamelijk om de dans en de zang in „De Tommy Steele Story". (Thalia) Tot en met woensdag wordt in dit theater „De familie Trapp" ver toond, een verfilmde familieroman met Ruth Leuwerik in de hoofdrol. Baron Trapp, duikbootkapitein uit de eerste wereldoorlog, ziet zich na de dood van zijn vrouw voor de taak gesteld zijn zeven kinderen zelf op te voeden. De kin deren zijn gezellige rakkers en geen enke le gouvernante wil bij hen blijven. Ten ein de raad besluit de baron een novice, zuster Maria, de opvoeding van de kinderen toe te vertrouwen. Het blijkt dat zij er bijzon der de slag van heeft met kinderen om te gaan. Dit waardeert de baron ten zeerste. Hij wordt zelfs verliefd op haar. Ook Ma ria heeft haar hart aan de baron verloren, Zij vraagt de moeder-overste van het klooster om raad, waarna in de klooster kapel het huwelijk tussen beide geliefden plaats heeft. Maria richt vervolgens een koortje op waar haar kinderen veel succes in oog sten. Dan komt Oostenrijk onder het Hit- Ier-regime en de familie Trapp vlucht naar Amerika, waar de „Trapp Family Singers" binnen korte tijd grote bekend heid genieten. Barones Maria Trapp wordt tot slot gekozen tot „moeder van het jaar' een echt Amerikaans besluit van een iet wat sentimentele film. Wie veel van koor zang houdt komt ruim een uur aan haar of zijn trekken. Donderdagavond wordt in een speciale voorstelling de niet onverdienstelijke oor logsfilm „De zesde juni" met Robert Taylor en Richard Todd vertoond. Een in trigerende liefdeshistorie vormt tegen de achtergrond van kanongebulder en gra naatvuur het thema dat aan het verhaal ten grondslag ligt. Zondagmiddag om drie uur: Pioniers van het Westen", een harde Western. (Kennemertheater) „De trek naar het wilde westen" voert de toeschou wers terug naar de tijden van weleer to'eh de blanken de grote trek ondernamen naar het westen van Amerika. De pisto len zitten weer los in de holsters, op een mensenleven minder of meer wordt niet gekeken en de Indianen zijn driftig op het oorlogspad, compleet met oorlogskleu ren beschilderd en kleurige veren op het hoofd. Voor de liefhebbers spanning te over. Deze film wordt tot en met maan dag vertoond. Dinsdag tot en met woensdag verschijnt VELSEN ZATERDAG 9 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „De familie Trapp". Rex, 20 uur: „Met de dood voor ogen". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Santpoort, 2021.30 uur, muzikale rond gang Santpoortse korpsen 1424 uur, lunapark. ZONDAG 10 AUGUSTUS Thalia, 15 uur, „Pioniers van het wes ten", 19 en 21.15 uur, „De familie Trapp". Rex, 15 uur: „De duivel van Oklahoma" 20 uur: „Met de dood voor ogen". „Felison", zaal Heidestraat, 1417 uur, tentoonstelling van werken van E. Kretzschmar, K. Allinger en M. G. Muller. MAANDAG 11 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De familie Trapp". Rex, 20 uur: „Met de dood voor ogen". Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. „Felison", 1921 uur, als zondag. Raadhuis, 10—17 uur, spreekuur burge meester 1517 uur, spreekuur wet houder van onderwijs. BEVERWIJK ZATERDAG 9 AUGUSTUS Kcnnemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De trek naar het wilde westen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mai- gret zet een val". W. B. Theater, 20 uur: „De vlammende cirkel". Meerplein: Lunapark. Wjjk aan Zee, „Oud Wijk aan Zee" 20 uur: Concert door „Ons Genoegen" uit Wormerveer. De Vier Bevers, 20 uur: The Dutch Swing College Band. ONDAG 10 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Johnny knapt het op", 16.30, 19 en 21.15 uur: „De trek naar het wilde westen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Leven in de brouwerij"; 16.30, 19 en 21.15 uur: ..Maigret zet een val". W. B. Theater, 14.30 uur: „Apachen"; 16.30 en 20 uur: „De weg der ver gelding". A AND AG 11 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De trek naar het wilde westen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het Bolsjoi ballet". W. B. Theater, 20 uur: „De weg der vergelding. „Mam'zelle Nitouche" in al haar bekoor lijkheid op het witte doek. In de matinees op zondag en woensdag gaan respectieve lijk „Johnny knapt het op" en „Met ge kruiste zwaarden". (W. B. - t h e a t e r) In „De vlammende cirkel" wordt zaterdag een met vele woeste gevechten gepaard gaande speur tocht naar een verdwenen satelliet onder nomen. Zondag en maandag staan er weer ste vige kloppartijen tussen Indianen en blan ken op het programma. Dit kunt ge aan schouwen in „De weg der vergelding' Zondagmiddag wordt „Apache" vertoond met de stoere Burt Lancaster. HAGELINGERWEG 134 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP - KNMV Velsen-Noord De heer B. G. Scholten, die gisteren veertig jaar in dienst was van Rijkswater staat, heeft in het Gebouw voor Christe lijke Belangen aan de Enschedestraat in IJmuiden-West vooral in de ochtend tus sen elf en twaalf uur de handen van vele I vrienden, collega's en bekenden uit de waterstaats- en scheepvaartwereld mo gen drukken. Enige toespraken, onder meer van de hoofdingenieur directeur van de Rijkswaterstaat te Haarlem, de heer Th. Heyblom, en voorts vele ge- schenken begeleidden de gelukwensen aan het adres van de familie Scholten. De heer Heyblom heeft de heer Schol ten in de eerste plaats dank gebracht voor de goede en trouwe diensten, die in de veertig jaar vooral aan het rijk zijn be wezen. Met de omstandigheid dat de jubi laris na deze veertig jaar Waterstaat nog zes jaar voor de boeg heeft eer de pen sioengerechtigde leeftijd wordt bereikt, wenste de heer Heyblom de heer Scholten dubbel geluk. De sluismeester te IJmuiden, de heer J. G. Meijer, heeft de heer Scholten dank gebracht voor de prettige samenwerking in de afgelopen acht jaren. De heer Meijer sprak de hoop uit, dat dit ook in de volgende jaren mag worden voortgezet en overhandigde ten slotte de gebruike lijke gratificatie, die bij jubilea in rijks dienst wordt uitgekeerd. Voor het Rijkswaterstaat-personeel was de heer M. van Loon aan het woord. Hij herinnerde in zijn toespraak aan de lange rij van auto's, fietsen, motoren en sche pen, die de heer Scholten heeft zien pas seren. Namens de Rijkswaterstaat-familie (Luxor) Tot en met zondag wordt in dit theater de spannende, vaak fascineren de thriller „Maigret zet een val" ver toond. Het licht verteerbare poëtische de tectiveverhaal is van de hand van de be-1 De speeltuinvereniging „Dacosta" in kende Franse schrijver Georges Simenon. Velsen-Noord hoopt binnenkort haar En als men nog weet dat Jean Gabin de tienjarig bestaan te vieren, rol van de onverstoorbare en geestige Mai- Alle speelwerktuigen in deze tuin zijn gret vervult, dan is het helemaal de van een nieuw, fris verfje voorzien en de moeite waard naar het Luxortheater te oude zandbak is vervangen door een trekken. nieuwe. In een achterafgelegen wijk in Parijs, Op woensdag 20 augustus zullen de kin de Place des Vosges, pleegt een mysterieu- deren kunnen genieten van een gevarieer- ze figuur tal van moorden. Het merkwaar- de voorstelling waaraan verschillende I overhandigde hij de jubilaris een schil dige is dat alle slachtoffers vrouwen zijn. I gezelschappen hun medewerking zullen I derstuk en een bloemenmand. De politie is wanhopig tot Maigret zich er- geven. Nadat de heer J. v. d. Stel namens de mee gaat bemoeien. Langzaam maar ze- Zaterdag 23 augustus wordt de ouders collega-onderhavenmeester van de heer ker drijft de grote Franse detective de van de kleuters een cabaretavondje aan- Scholten een langspeelplaat en een schil- moordenaar in het nauw en weet hem in I geboden. Er zal op die dag, 's middags van I derstukje, voorstellende het havenkan een van zijn origineel opgezette valstrik- drie tot vijf uur, door het bestuur van de toor, had overhandigd, heeft de heer ken te lokken. vereniging, in het Buurthuis aan de Noor- Scholten alle chefs, collega's en vrienden Maandag tot en met donderdag draait de derlaan een receptie worden gehouden, dank gezegd voor de felicitaties en ge prachtige kleurenfilm „Het Bolstoi Bal- tijdens welke men zijn gelukwensen met schenken let", zeer de moeite waard om te gaan het tienjarig bestaan van „Dacosta" kan Van de Rijkshavenmeester, de heer G. zien. Zondags in de matinee gaat „Leven aanbieden, in de brouwerij" (echt iets voor de vakan- tie) en woensdagmiddag wordt speciaal voor de kinderen „Het ezeltje Bim" ver toond. A. Man, di^ met vakantie is, mocht hij een gelukstelegram ontvangen. Dezer dagen heeft de Nederlandse Bond I van Haringhandelaren een contract afge- Na een rustperiode van ongeveer zes weken gaat de handbalvereniging „IJmond" zich weer voorbereiden op het I si0ten met Israel voor de levering van nieuwe seizoen, dat 15 augustus begint. rujm 22.000 vaten gezouten haring. Dit Van half augustus af kunnen de IJmond- I contract werd op een vroeger tijdstip af- aKll,„u „„ci- handballers in de volgende weken flink gesi0ten dan vorige jaren het geval was. duiven van de IJmuidense verenigingen °P dreef komen voordat de competities zodat de exporteurs thans de mogelijk- voor de vierde etappe van af Grislain op 14 sePtemt>er weer de aandacht zullen ^eid hebben de speciaal door Israel ge- Hornu, een afstand van 230 kilometer. vr*gen' u wenste soorten haring te reserveren en te De Velsense handballers openen het Zondag jongstleden startten 500 toer- seizoen met het deelnemen aan een toer- Door het zeer mooie weer op de vlieg- lijn en de z.w.-wind werd het wederom -,„TTTT een zeer snelle vlucht n001 van ssvu te Utrecht op 17 augustus, Enkele duiven slaagden er in van het waaraan zij met een dames- en een heren- verpakken. De verscheping van de haring zal geschieden in de periode van oktober tot maart. Het passagiersschip „Oranje" van de n.v. Stoomvaartmaatschappij „Nederland' zal te beginnen met de uitreis van 5 no vember doorvaren naar Australië, waar bij de rondreis in negenenzestig dagen zal worden volbracht. De volgende afvaarten van de „Oranje" zijn op 4 februari en 22 april 1959. Vervoerde het schip tot nu toe eerste, tweede en derde klasse passagiers, voor deze Australië-dienst zullen een eer ste en een toeristenklasse beschikbaar zijn. In verband hiermee zullen in de ko mende ligperioden enige verbouwingen van niet ingrijpende aard op de „Oranje' plaatsvinden. Na het aflopen van de charterovereen komst met de Nederlandse regering in ja nuari 1959 zal de „Johan van Oldenbar nevelt" ook op de passagiersdienst naar Australië worden ingezet. Tevens zal daarbij Nieuw-Zeeland worden aangedaan, De „Johan van Oldenbarnevelt" zal rond de wereld varen in de route Am sterdam, Southampton, Suezkanaal, Aden, Fremantle, Melbourne, Sydney, Welling ton en terug via Papeete, Panamakanaal Miami, Bermuda, Southampton en Am sterdam. Deze rondreizen duren tachtig dagen. De afvaartdata zijn voorlopig be paald op 10 april, 8 juli en 1 oktober 1959 Burgemeester en Wethouders van Vel sen hebben op 5 augustus 1958 vergunning ingevolge de Hinderwet verleend aan me vrouw M. L. B. Borsten-Bruynzeels, Vel serduinweg 21 te IJmuiden Oost, tot het oprichten van een inrichting tot het be reiden van geringe eetwaren aan de Vel serduinweg no. 21 te IJmuiden Oost; de Koninklijke Papierfabrieken van Gelder Zonen N.V., Amsterdam, tot het uitbrei den van het bedrijf door het bijplaatsen van een ketel en een turbine in de centra le aan de Kanaalkade 61 te Velsen (noord); de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden, tot het uitbreiden van het be drijf door het plaatsen van een dubbele roterende compressor op het Hoogoven terrein te IJmuiden. ORGELCONCERT DORPSKERK Het zomeravondconcert op dinsdag 12 augustus wordt wederom verzorgd door de Beverwijkse organist Geert Jurjen Moed met medewerking van de bariton Willem Leeuwenstein. Het programma omvat alleen werken van Johann Sebas- tiaan Bach. De toegang is vrij en het con cert begint om acht uur. Onder meer zul len ten gehore worden gebracht: voor bariton en orgel de cantate „Ich will den Kreutzstab gerne tragen" en voor orgel de Pastorale in f. team deelnemen. Op 24 augustus blijft „IJmond" in eigen huis, waar op „Water vliet" de jaarlijkse zevenkampen voor senioren en junioren om het verenigings kampioenschap worden gehouden en op 31 augustus wordt het voor de IJmonders een druk bezette sportdag, zijn toerduiven in de prijzen draaide; de I ■Dar^ wordt met een dames- en een Suikerprijs ging naar de heer Jac. Broek, herenteam deelgenomen aan het Fores- Dat het'soms op., de vluchten merkwaar- I ters-toernooi m Heiloo, waaraan ook de peloton los te komen en deze snelle vlie gers kwamen met een kleine voorsprong in IJmuiden aan. Winnaar van deze etap pe werd de heer F. Schaap, voor de heren J. Wijker en H. Harms. De Prestatie-prijs werd ditmaal toege kend aan de heer H. Harms, die acht van Advertentie dig kan toegaan, bewijst het geval-J. Mo lenkamp, die de ene zondag voor de pres- tatieprijs en de andere zondag voor de Suikerprijs in aanmerking kwam. Het dagploegenklassement ging weder om naar de Snelvliegers, met de heren verenigingen Blauw Wit, DVV en DWS uit Amsterdam, Brunhilde en Olympia uit j Groningen en Concordia uit Haarlem deelnemen. Deze dag zullen de IJmond 2-heren proberen in Haarlem in de afdelings- F. Schaap, P. Wijker en de gebroeders klasse het Haarlemse kampioenschap te Boender voor de Snelle Wieken, Oranje Nassau en Bonte Duif. In het eindklassement neemt de heer P. Rozemeyer nog steeds de eerste plaats in, maar hij moet oppassen voor de heer F. Schaap, daar deze hem reeds dicht ge naderd is. Ook de heer A. Tabernal sprong van de achtste naar de vijfde plaats. Het klassement luidt als volgt: 1. P. Rozemeyer; 2. F. Schaap; 3. A. Ule- hake; 4. A. Schotvanger; 5. A. Tabernal; 6. E. de Boer; 7. O. Wezelman; 8. B. Vis ser; 9, L. Otte; 10. A. J. Ham; 11. gebr. veroveren en voorts zal het damesjunio- renteam van „IJmond" deelnemen aan het op „Schoonenberg" te houden toernooi van „Full Speed". Nog weer een week later, op 7 septem- I ber, gaan een dames- en een herenelftal van „IJmond" naar Haarlem voor de Haarlemse kampioenschappen, waarmede I dan voor het nieuwe seizoen de laatste oefengelegenheden worden afgesloten. Om zich alvast grondig op het seizoen I voor te bereiden worden volgende week woensdag 13 augustus voor aspiranten en dat opticiens met prijzen of kortingen adverteren, zijn wij gedwongen, door andere publicaties, u mede te delen dat WIJ OOK met ingang van heden op alle brilmonturen en tevens op brilleglazen (w.o. ook merkglazen zoals ZEISS enz.) aan de ziekenfondsleden verstrekken. SPECIALISTEN IN BRILLEN EN HOORAPPARATEN Gouda - Zwijndrecht - IJmuiden In IJMUIDEN gevestigd: v/h DE JONG's SPECIAAL OPTIEK - Kennemerlaan 92 - Telefoon 5072 Boender; 12. H. v. d. Pieterman; 13. Joh. welpen en vrijdag 15 augustus voor jumo - - - - ren en senioren, de oefenavonden hervat. Broek; 14. H. J. Broek; 15. P. Griekspoor. In het ploegenklassement verstevigden de Snelvliegers hun positie, voor de Snel le Wieken, Bonte Duif en Oranje Nassau. Zondag wordt de vijfde etappe gevlogen van Chauny af, een afstand van 320 km. AANSLUITING EXPO-TREIN „Op „Watervliet" speelden vrijdagavond de damessoftbalnegentallen van Rooswijk I en VVGA uit Amsterdam hun compe- Ten behoeve van Expo-bezoekers uit de I titiewedstrijd, die voor het Velsense team plaatsen aan de NZH-baanvakken Haar- in een 52 overwinning eindigde. Bij lem—IJmuiden en Haarlem—Alkmaar zal Rooswijk was mevr. M. de Vries—Klesser met ingang van maandag 11 augustus a.s. na langdurige afwezigheid wegens ziekte tot nader order, echter uiterlijk tot en met weer van de partij, hetgeen een onbe- zaterdag 27 september a.s. te Haarlem na twiste versterking voor de Velsense ploeg aankomst van Expo-trein no. 1 een directe was- Toch wist Rooswijk, door prima aansluiting gegeven worden in de richting werpen van mej. W. v. Maanen in de Alkmaar en IJmuiden. overigens niet spannende en evenmin De aansluiting gevende treinen Alkmaar/ mooie strijd, een 4—0 voorsprong te ver- IJmuidenHaarlem en terug stoppen aan krijgen. Daarna, terwijl de druilerige motregen bal en slaghout moeilijker han teerbaar maakte, kwamen de VVGA- dames er beter in en zij zagen kans om twee punten op de achterstand in te lo pen. Rooswijk liet zich hierdoor niet in timideren en slaagde er in om de eind stand op 52 te brengen. alle tussenstations. Advertentie (IKERIE PHILIPS IIOU SC (VICE RADIO TELEVISIE GRAMMOFOONS Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Gediplom. Radio- en T.V.-monteurs. Betaling in overleg. BALLONWEDSTRIJD Van de ballon wedstrijd voor de kinde ren van de leden van de Oranjevereni ging „Velsen-Noord", die ter gelegenheid van Koninginnedagviering op 30 april :s gehouden, zijn nu eerst de resultaten be kend. Een groot aantal van de opgelaten bal lonnen heeft flinke afstanden afgelegd en er is heel wat rekenen aan te pas geko men, voordat de aantrekkelijke geldprij zen konden worden toegekend. De eerste prijs van f 15 ging naar Janny Schuurman, Duinvlietstraat 91, wier bal lon in Bern in Zwitserland terecht is gekomen. E. Koning, Melklaan 27, wier ballonkaartje vanuit Frankrijk werd j - I teruggezonden, ontving f 10 als tweede Onder auspiciën van de jubilerende Vel- cc;™ t jj u i ser Zwemvereniging zal on zondag 24 prlJS en Marga st«nman, Ladderbeek- t» TiL,Jstraat 59> mocht als derde prijs f5 in ont- augustus, in de Heerenduinen te IJmui den een uitgebreid waterpolotoernooi wor den gehouden. Het eerste herenzevental van VZV neemt 's middags deel aan een halve competitie met twee, nog uit de nodigen zeventallen. vanagst nemen. Luxemburg. Haar ballon landde in TWEE IJMOND-LEDEN IN VERTEGEN WOORDIGENDE ELFTALLEN Van de handbalvereniging „IJmond" Het slotvuurwerk kan de pololiefhebber I hebben twee leden de vererende uitnoöi- verwachten tijdens de wedstrijd waarmee ging ontvangen om in de vertegenwoor- de dag wordt besloten; hiervoor zal waar- digende dames- en herenelftallen van het schijnlijk een nationaal zevental naar District West A een wedstrijd te spelen Velsen komen. tegen de respectieve stedelijke handbal- s Morgens zullen de jeugdzeventallen elftallen van Düsseldorf. en het damesteam in halve competities Voor het districtsdameselftal zal mej. wedstrijden spelen, zodat men kan ver wachten dat het Heerenduinenbad de ge hele dag in het teken van VZV en water polo zal staan. R. Uitentuis de spilplaats gaan bezetten en de heer H. Boom neemt de spilplaats in bij de heren, in de wedstrijden die op 7 september worden gespeeld. Zondag 10 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 19 uur: ds. De Mars van Dubbeldam. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. Reyenga van Ierseke 18.45 uur: ds. S. v. d. Bos van Vlaardingen. Geref. Kerk, 9 uur: stranddienst, dr. P, J. Richel. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 uur: ds. Tie- mens; 10.45 uur: ds. J. H. Becker 15 en 17 uur: dr. P. J. Richel. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 17 uur: drs. J. M. Zinkstok van Meppel. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. J. Brons van Mijdrecht. Volle Evangelie Gem„ 19.30 uur, Cultu reel Gebouw, samenkomst. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur, bijeenkomst. A Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers woensdag 9 uur: H. Mis vrijdag 9.30 uur: Heilige Mis (Maria Hemelvaart), 19.30 uur: vespers. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst; 19.15 uur: Openluchtsamenkomst Ken nemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur, Ev. R. Vóórhaar van Bussum. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Rietveld van Ophemert 19 uur: ds Poort van Haarlem. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat 10 uur, ds. De Boer van Wol- vega 19.30 uur: A. Th. Besselaar van A'dam woensdag 20 uur, openlucht samenkomst Marktplein, ds. A. v. Gent van Zaandam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur, samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.30 uur, ds. D. Solingen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur, ds. J. W. Roobol van Egmond a. Zee. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. S. W. de Vries van Hilversum. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontps.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: J. Oos- terweller van Amsterdam. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: de heer J. de Looy van Alphen a. d. Rijn dinsdag 20 uur: openluchtsamenkomst ds. A. H. v. Gent. Evang. Luth. Gem„ geen dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10.15 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds M. Wendte van Heemskerk. Irenekapel 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populieren laan, 9 uur: ds. G. W. IJzerman. Jeugd- kapel „Groene Huis", 10 uur: heer R. Dekker. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. R. Bopnstra van Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur ds. J. M. Mulder van Amsterdam; 17 uur: ds. J. A. Albers van Zetten. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur Heiligingsamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Geref. Badgastenkerk, Julianaweg, 10 uur: ds. J. A. Albers van Zetten; 19.20 uur: ds. G. S. Oegema van Smilde. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. G. S. Oegema van Smilde; 17 uur: ds. J. M. Mulder van Amsterdam. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. G. H. W. van Medevoort van Wieringen. Kapel Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Kerktent Bakkum, 9 uur: ds. Van Mede voort. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: ds. J. F. de Gier van Westzaan. Kerktent Bakkum, 10.30 uur: ds. De Gier. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 en 19 uur: ds. F. P. Salverda van Hoofddorp. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. D. ter Steege. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. Schenkelveld van De Steeg. Chr. Geref. Kerk, 9 en 15 uur: ds. W. v. d. Gronden van Enschede. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15.15 uur: ds. P. Lok. IJMUIDEN-WEST: Comité van Samenwerkende zondags scholen te Velsen, zondagsschool om 9.30 uur in het strandhuisje „Zee en Duin" aan de noordzijde van het restaurant „Zeezicht". ZUIDSLAVIë. Ter herdenking van de 450ste geboortedag van de toneelschrij ver Marin Drzic (1508-1567)is een post zegel van 15 din. uitgegeven met als voorstelling een waterput uit de 16de eeuw, waarnaast Pomet, een persoon uit het blijspel van Drzic „Dundo Ma roje", staat. Het ontwerp is gemaakt naar een linoleumgravure van Bograd Krsic, een kunstschilder uit Belgrado. LUXEMBURG. Om meer bekendheid te te geven aan het feit, dat in Luxemburg 2000 jaar wijn wordt verbouwd, wordt op 13 september een postzegel van 2,50 fr. (geelbruin en lichtgroen) verkrijgbaar gesteld, waarop het wijnoogsten aan de oever van de Moezel in beeld wordt ge bracht. De zegel is ontworpen door de Franse kunstenaar René Cottet en ge drukt bij Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem CANADA. In Canada wordt 100 jaar petroleum geëxporteerd, hetgeen zal worden gevierd met een postzegel van 5 c. (groen en rood). De zegel een ont werp van A. L. Pollock uit Toronto zal voor het eerst verschijnen op 10 sep tember bij gelegenheid van de Wereld Kracht Conferentie, die van 7-11 sep tember in Montreal wordt gehouden. VERENIGDE STATEN. De Amerikaan se posterijen zullen een postzegel van 4 cent (zwart) in omloop brengen, die gewijd is aan de journalistiek en de vrijheid van drukpers. Een hand met een ganzeveer, een gestyleerde hand pers en letterstaafjes komen er op voor. De eerste dag van uitgifte is 22 septem ber te Columbia (Missouri), de stad waar 50 jaar geleden 's werelds eerste aca demie voor journalistiek werd gesticht. Sedert de uitgifte van de eerste post zegel in 1840, de One Penny Black, wa ren aan alle postkantoren in het Ver enigd Koninkrijk - uitgezonderd de in 1948 door de Britse posterijen uitgege ven zegels ter herdenking van de be vrijding van de Kanaaleilanden, die al leen op die eilanden verkrijgbaar waren dezelfde postzegels te koop. Dit wordt nu anders. Binnenkort krijgen Wales en Monmouthshire, Schotland, Noord-Ier land, Guernsey, Jersey en het Isle of Man hun eigen frankeerzegels! Deze ,„v zegels zullen uitsluitend verkrijgbaar zijn aan de postkantoren in deze ge bieden. Ze zullen echter geldig zijn voor frankering in het gehele Verenigd Ko ninkrijk. Op de zegels zijn de namen van de landen niet vermeld; deze wor den aangeduid door symbolen van de betreffende gebieden. Daarnaast dra gen alle zegels het portret van konin gin Elizabeth. In totaal zullen twaalf verschillende zegels worden uitgegeven: voor Wales en Monmouthshire, Schotland en Noord Ierland zijn het een 3d. (violet), 6 d. (purper) en 1 s. 3 d. (groen) en voor Guernsey, Jersey en het Isle om Man elk een 3 d. (violet). De eerste dag van uitgifte van alle 3 d.-zegels is 18 augus tus en van alle 6 d. en 1 s. 3 d.-zegels 29 september.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11