Negen doden in het verkeer Eisenhowers plan voor Nabije Oosten maakt goede indruk IJ.V.V. Stormvogels Ewijk's B HET WEER Het verdient volgens Gromyko zorgvuldige bestudering Wij zijn er weer Haarlems Dagblad Ongerustheid over toestel van K.L.M. naar New York Auto met Haarlemmers 'verongelukt; twee dodendrie zwaargewonden WELK WEER KRIJGEN WE ZONDAG? Politiek debat in Frankrijk Brood of spelen Onstandvastig AMERIKAANSE VOORSPRONG IN UNO-ASSEMBLEE Goldfine schuldig geacht Tsjechoslowaakse Migs voor Indonesië Concertgebouw Orkest terug in Amsterdam V. etere akkerij Het woord is aan 73e JAARGANG No 30 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 14 AUGUSTUS 1958 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 303e JAARGANG No 183 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct. p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Dr. L. G. Kortenhorst, die tien jaar onafgebroken voorzitter van de Tweede Kamer is geweest, is benoemd tot groot-officier in de orde van Oranje-Nassau. De minister-president, d.r. W. Drees, bood de bij deze onderscheiding behorende versierselen aan tijdens een receptie, welke gistermiddag in het Tweede Kamer gebouw is gehouden. Deze receptie was dr. Kortenhorst door de ondervoorzitters en de seniores der Kamer aangeboden. In het. midden mevrouw Kortenhorst. (Voor het verslag zie pagina 9) Vanmorgen zijn bjj een ernstig auto-ongeluk op de Rijksweg no. 1 tussen Eemncs en Baarn twee Haarlemmers om het leven gekomen en drie zwaar gewond. Van deze vijf inzittenden van een personenauto, die in botsing kwam met een vrachtwagen, waren er vier afkomstig uit Haarlem. De vijfde inzittende, een Amerikaan, is even eens Haarlemmer van geboorte. Het ongeluk ontstond, doordat de bestuurder van de vrachtwagen de personenauto, die enkele stilstaande wagens passeerde en op de linker weghelft kwam, niet meer kon ontwijken. Met grote snelheid botsten de wagens op elkaar. De bestuurder van de personenauto, de 62-jarige heer Th. Buys uit Haarlem, werd op slag gedood, evenals de 64-jarige in Haarlem geboren Ameri kaan, de heer R. P. Rosenberry. De drie overige inzittenden, de echtgenote van de bestuurder, mevrouw Buys, mevrouw Leene en de heer Strik werden met zware hersenschuddingen en arm- en beenbreuken in het ziekenhuis in Baarn opgenomen. Het Haarlemse gezelschap was op weg naar een congres van het Rozekruisersgenoot- schap in Doornspijk. Bij een auto-ongeval vannacht op de Rijksstraatweg onder Oldenaller te Putten is de 25-jarige vrachtauto-chauffeur Jan Hoeven vrij ernstig gewond. Zijn vierjarig zoontje heeft de dood gevonden. Beiden zijn naar het ziekenhuis „Salem" te Ermelo vervoerd. Volgens de resultaten van de eerste onderzoekingen moet een militaire truck, die gesleept werd door een ander legervoertuig, naar links van de weg ge zwaaid zijn, waarbij eerst een oplegger en daarna de vrachtauto geraakt werd. De militaire voertuigen kwamen uit Leeuwar den. In het Akademisch Ziekenhuis te Gro ningen is aan zijn verwondingen overleden de 69-jarige heer J. J. Galliard uit Gronin gen, die woensdag op de Hereweg slacht offer is geworden van een ernstig ver keersongeluk. De man stak met zijn rijwiel de Hereweg over en werd aangereden door een trekker met oplegger. Op de Academiesingel te Breda is de dertienjarige Catharina van Dijk uit Breda, toen zij met haar fiets een verkeerde manoeuvre maakte, door een vrachtauto, beladen met stenen, overreden. Het kind was op slag dood. Te Leidschendam liet een truck met oplegger nogal zwarte gasdampen uit, waardoor de juist passerende 13-jarige wielrijder A. H. uit Den Haag het uitzicht werd benomen. Juist op dat moment na derde een personenauto uit tegenoverge stelde richting, die de jongen, die door de rook te ver op de rechterzijde van de weg was gekomen, met de bumper raakte, waar door hij op de weg werd gesmakt.. Het slachtoffer is naar de St. Anthoniushoeve vervoerd, waar hij een uur later aan de gevolgen overleed. Op de Rijksstraatweg te Putten is de 47- jarige W. O. uit Putten door een personen auto aangereden. De man werd op slag gedood. Advertentie WORDT BIERWEER- VOORSPELLER EN WIN VAKANTIEREIS VAN 1000.- zie pagina 5 Verwachting tot morgenavond: Aanvankelijk enkele opklarin gen, later van het zuidwesten uit plaatselijk enige regen. Zwakke tot matige wind tussen west en zuid. Weinig verande ring in temperatuur. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S Op de met slagbomen beveiligde overweg te Akkrum is de 60-jarige J. H., afkomstig uit Leeuwarden, overreden door een trein en op slag gedood. Op de Leidseweg te Voorschoten is de 51-jarige brmofietser B. G. Mullendin uit Den Haag tegen een geopend portier ge reden van een stilstaande personen auto, waarvan de bestuurder juist wilde uitstappen. Zwaar gewond werd M. naar het Akademisch Ziekenhuis te Leiden ver voerd, waar hij is overleden. (Van onze correspondent in Washington) NEW YORK Dank zij de rede van president Eisenhower, die ver scheidene opbouwende elementen be vatte, hebben de Verenigde Staten bij de aanvang van de spoedzitting van de UNO-Assemblee een voorsprong genomen op de Sovjet-Unie. Gro- myko's toespraak van een uur, uit gesproken in een tempo alsof de Rus de trein moest halen, was groten deels een weinig indrukwekkende herhaling van oude beschuldigingen. De slotpassage van de Russische rede vertoonde echter een zekere soepel heid ten aanzien van de formule, waaronder de Amerikaanse en Britse troepen teruggetrokken zouden moe ten worden. De Egyptenaar dr. Fawzi sprak nog geen definitieve mening over Eisenhowers rede uit, doch hij liet zeker waardering doorschemeren voor de woorden van de Amerikaanse president. Reeds om vijf uur 's ochtends begon het publiek zich op te stellen bij de ingang van het UNO-gebouw, teneinde de aan komst van Eisenhower te zien, zes uren later. Toen de president om kwart voor elf wegreed van het hotel Waldorf- Astoria, was ook daar een mensenmenigte verzameld. Het is in de Verenigde Staten niet de gewoonte het staatshoofd luide toe te juichen. Vriendelijk handgeklap was ook thans het enige teken van bijval. Eisenhower's auto werd begeleid door 85 motoragenten. Dulles en Lodge vergezel den de president op zijn tocht in de open auto door de stad. De enige demonstratie onderweg kwam van een groepje Hon garen, die een bord droegen met het op schrift: „Ike, denk alsjeblieft aan Hon garije". In het UNO-gebouw heerste al vroeg een grote bedrijvigheid. Het aantal jour nalisten was veel groter dan anders en bovendien waren verscheidene ambassa deurs voor deze gelegenheid uit Washing ton gekomen. Verwanten van de UNO- gedelegeerden vormden op de tribunes een elegant publiek. In de zaal van de Assem blee, waar Eisenhower verwacht werd, stond voor de eregast een hoge, met licht blauwe stof beklede stoel, die fel afstak tegen het podium van donker marmer. Hammerskjoeld verwelkomde de presi dent aan de ingang van het Uno-gebouw. De voorzitter van de Assemblee leidde Eisenhower de zaal binnen, waar iedereen opstond en de president met applaus be groette. Blijkens een bericht van het vliegveld Shannon in Ierland is er sinds tien over half vijf vanochtend tengevolge van het wegvallen van de radioverbinding geen contact meer geweest met het van Shannon naar Gander onderweg zijnde K.L.M.- toestel „Hugo de Groot", de super constellation PH-LK III. Het toestel heeft eenennegentig passagiers aan boord en een bemanning van acht personen. De „Hugo de Groot" had omstreeks kwart over twaalf vanmiddag op het vliegveld van Gander moeten aankomen. Het toestel was gisteravond om vijf voor twaalf van Schiphol vertrokken naar Shannon in Ierland. Vandaar vertrok het om vijf minuten over vier in de afgelopen nacht voor de vlucht over de oceaan. Aan alle lijnvliegtuigen, die vanochtend London Airport verlieten om de Atlanti sche Oceaan over te vliegen, is opdracht gegeven uit te zien naar de „Hugo de Groot". Toen het zich ongeveer halverwege de oceaan weer per radio moest melden aan Shannon, werd niets van het toestel vernomen. Bij informatie bij de K.L.M. te 's-Gra- venhage zei men ons dat de verbinding verbroken kan zijn door de hevige atmos ferische storingen, die op het ogenblik het radioverkeer sterk bemoeilijken of zelfs onmogelijk maken. Ook een K.L.M.-official op London Airport opperde dat zonnevlek ken verantwoordelijk waren voor het ont breken van radio-contact. Doch een official van de Pan American Airways zei dat de radio-verbindingen over de Oceaan nor maal waren. Ook bij de BOAC had men geen moeilijkheden met het radiocontact met de vliegtuigen. De opdracht uit te zien naar de Super Constellation is gegeven aan alle stations langs de Atlantische route en naar alle vliegtuigen die zich boven de Atlantische Oceaan bevinden. Een piloot van de Pan American, die in Londen landde, verklaarde dat de radio verbindingen op de vlucht over de oceaan uitstekend geweest waren. „Wij hadden geen moeilijkheden om verbinding te ma ken met Gander aan de Amerikaanse zijde, of met Shannon en Londen aan deze zijde. Maar we hebben onderweg niets gehoord van de „Hugo de Groot", aldus deze piloot. Drie viermotorige „Shackleton"-vlieg- tuigen van de opsporings- en reddings dienst van de Britse Koninklijke Lucht macht zijn op het ogenblik bezig bij de De president sprak met heldere stem. Zijn rede duurde precies een half uur. Na afloop klonk opnieuw een hartelijk ap plaus. Terstond na zijn rede keerde Eisen hower per vliegtuig naar Washington terug. De Amerikaanse reactie op Eisen hower's optreden is zeer gunstig. De beide Amerikaanse partijen kunnen zich zonder voorbehoud achter het programma scha ren, dat de president uiteengezet heeft. Bovendien hebben diegenen in binnen- en buitenland, die gekant waren tegen Dul les' oorspronkelijke plannen, met opluch ting geconstateerd dat Washington's aan pak thans veel opbouwender is dan aan vankelijk werd verwacht. Slechts valt te betreuren dat Eisenhower naliet er op te wijzen dat het einddoel moet zijn een poli tieke regeling, waarover de lokale en dt wereldmachten het eens moeten worden De Verenigde Staten blijven echter nog steeds onwillig om de Sovjet-Unie een stem toe te kennen in het Nabije Oosten. Het eerste deel van Eisenhower's rede kwam ongeveer overeen met wat Dulles twaalf dagen geleden nog voldoende had geacht: een verdediging van het Ameri kaanse optreden, benevens bestrijding van indirecte agressie. Dulles' beperkte plan nen ondervonden echter veel critiek van de pers en de Democratische oppositie. Bovendien verlangden velen van Ame- rika's bondgenoten en neutralen in de UNO een initiatief, dat uitzicht zou bieden Advertentie A.s. zaterdag van 1618 uur bestaat er weer gelegenheid ledenkaarten in ontvangstte nemen in Hotel Kenne- merhof. HET BESTUUR WASHINGTON (Reuter) Het Ame rikaanse Huis van Afgevaardigden heeft met 367 tegen acht stemmen bij vier onthoudingen als zijn mening te kennen gegeven, dat de industrieel Bernard Gold fine zich schuldig heeft gemaakt aan be lediging van het congres. Goldfine heeft geweigerd voor een congrescommissie van onderzoek bepaalde vragen te beant woorden over zijn transacties. Het onder zoek had ten doel uit te maken of Gold fine heeft geprofiteerd van zijn vriend schap met Sherman Adams, de voor naamste adviseur van Eisenhower. Adams is door een commissie niet schul dig bevonden. Thans moet een federale openbare aan klager uitmaken of hij een „grand jury" zal vragen, Goldfine te vervolgen. Als de ze schuldig wordt verklaard kan hij ver oordeeld worden tot een jaar gevangenis straf en een boete van duizend dollar. Advertentie SUèDE JASJES IN KLEUREN De Super Constellation is een Lock heed toestel, waarvan al weer ver schillende uitvoeringen bestaan. Tot de nieuwste daarvan, de serie L 1049H, behoort ook de PH LKM „Hugo de Groot". In deze toestellen zijn 101 zitplaatsen westkust van Ierland de Atlantische Oceaan af te zoeken. Ook zijn vliegtuigen van de opsporings- en reddingsdienst van het vliegveld van New Foundland, Gander opgestegen om de oceaan voor de Canadese kust af te zoeken. DJAKARTA, (Reuter) Indonesië's nieuwste eskader van in Tsjechoslowakije gebouwde Mig-15 straaljagers is vandaag formeel in dienst gesteld tijdens een plech tigheid, welke werd bijgewoond door pre mier Djuanda. De vliegtuigen werden op het vliegveld Kemajoran in Djakarta over gedragen aan het elfde eskader en even later gierden acht Mig-toestellen laag bo ven de hoofdstad. De woordvoerder van de luchtmacht, kapitein Agus Soroto, deelde later mee, dat ook nog andere Migs-15 aan verschil lende eskaders zijn overgedragen. Hij wei gerde echter het aantal eskaders te noe- PARIJS, (Reuter) De officiële politie ke campagne voor of tegen het ontwerp voor een nieuwe Franse grondwet zal op 7 september beginnen aldus is na een bij eenkomst van het Franse kabinet bekend gemaakt. Met ingang van 7 september kunnen de politieke partijen door middel van de radio hun oordeel over het ont werp toelichten. Premier De Gaulle zal voordien een reis van meer dan 22.000 km. maken naar Frans-Afrika, Madagascar en Algerije ter voorbereiding van de volksstemming over de grondwet op 28 september. Woensdag vertrekt de generaal uit Parijs naar Mada gascar, en vandaar in dagetappes via Braz zaville, Abidjan, Conakry en Dakar naar Algiers, waar hij vermoedelijk twee dagen zal blijven voor hij terugreist naar Parijs. In september zal De Gaulle een rondreis langs de grootste Franse steden maken. De raadgevende commissie voor de grondwet heeft aanbevolen dat de Franse overzeese gebieden in de gelegenheid wor_ den gesteld elke vijf jaar over een status- verandering te beslissen, waaronder ook beperkte onafhankelijkheid: „Indien zij zulks wensen kunnen zij onafhankelijke staten worden binnen de vereniging der vrije volkeren". Deze laatste uitdrukking is een geheel nieuwe gedachte in het hui dige ontwerp. op een constructieve regionale oplossing. De Amerikaanse UNO-vertegenwoordiger Lodge, heeft er te Washington dan ook met klem op aangedrongen dat Eisen hower's rede een sterke positiestrekking zou krijgen. Deze raad is ter harte geno men en velen in de Assemblee uitge zonderd de communisten zijn zeer vol daan over het Amerikaanse initiatief. Tactvol Eisenhower's rede getuigde in vele op zichten van tact. Herhaaldelijk liet de president met klem uitkomen, dat de Arabieren z e 1 f de leiding moesten nemen in het economisch ontwikkelingsplan voor hun gebied. De Verenigde Staten bieden aan bij te dragen tot een hiervoor bestemd fonds doch Eisenhower heeft vermeden het bedrag te noemen van de Amerikaanse contributie. Te Washingtong had men eerst overwogen dit wel te doen, doch men vreesde dat zulks te zeer zou hebben ge klonken als een prijs waarvoor men de welgezindheid van de Arabieren wilde kopen. De president heeft in deze alge mene rede Israel niet met name genoemd, om de Arabieren niet nodeloos te prikke len. Het was evenwel duidelijk dat de president Israel mede in gedachten had, toen hij sprak over de handhaving van de vrede in Jordanië, alsmede over de stap pen teneinde de bewapeningswedloop in dit gebied tegen te gaan. De Amerikaanse houding betekent een steun voor de doelstelling die Hammers kjoeld vorige week heeft aangegeven. Ook de Verenigde Staten wensen de UNO- waarnemers voor deze doeleinden te ge bruiken. Het lijkt zelfs alsof Eisenhower met zijn „vredesmacht" aan een politie- leger denkt. Verreweg het grootste deel van Gro- myko's rede was vol felle beschuldigingen aan het adres van de „op olie beluste ko lonialistische aanvallers in het Nabije Oosten". Hij deed alsof 'n nieuwe wereld oorlog nog steeds kon uitbreken als ge volg van deze zogenaamde agressie en hij noemde de gedeeltelijke terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Libanon slechts een vertoning. Gromyko's intimi datie-techniek is even ordinair als vorig jaar, toen hij de wereld wilde doen geloven dat Turkije op het punt stond Syrië aan te vallen. Vertegenwoordigers van de satellietlanden noemden in 'n vertrouwe lijk gesprek Gromyko's optreden destijds een klucht. Het slot van Gromyko's rede was even wel belangrijk gematigder. De Sovjet resolutie biedt zijns inziens een formule voor de terugtrekking der troepen, doch dit betekende niet, dat de Sovjet-Unie weigert te zoeken naar een meer alge meen aanvaardbare formulering, mits zulk een formule slechts het hoofddoel in het oog houdt: terugtrekking van de vreemde troepen uit Jordanië en Libanon. De Egyptenaar dr. Fawzi zei in Eisenhower's rede een goede toon en een goede tijding te hebben beluisterd, doch hij zei de toe spraak nader te willen bestuderen, het geen neerkomt op ruggespraak met Nasser. De grote vraag, die na de eerste dag van de Assemblee nog niet beantwoord is, luidt overigens: zijn Nasser en de zynen nog geïnteresseerd in een regionaal econo misch plan, of heeft de expansionistische koorts hen zo bevangen dat zij een luid ruchtig en gevaarlijk nationalisme ver kiezen boven ernstige arbeid voor de maatschappelijke verheffing van het ge hele gebied? (UPI) Eisenhower's plan dat volgens Gromyko „zorgvuldige bestudering ver dient", omvat: maatregelen van de UNO waardoor de onafhankelijkheid en on schendbaarheid van Libanon gegaran deerd worden, maatregelen van de UNO om in Jordanië de vrede te bewaren, be ëindiging van de oorlogsstokerij in het Nabije Oosten, een UNO-politieleger, een economisch ontwikkelingsprogramma door en voor de landen van het Nabije Oosten, zonder financiële hulp van buitenaf, en maatregelen waardoor een bewapenings wedloop in het Nabije Oosten kan worden voorkomen. Met een speciale trein is vanochtend het Concertgebouw-Orkest, dat in de afge lopen veertien dagen vijf concerten in Salzburg heeft gegeven, in Amsterdam aangekomen. De concerten stonden onder leiding van de dirigenten George Szell, Dimitri Mitropoulos en Eugen Jochum. Advertentie na 'n' heerlijke vakantie. Dus kunnen wij U weer voor zien van ons heerlijk brood, koek en gebak. WILLEMSBEEKWEG 1 IJMUIDEN (O) TELEFOON 4640 Charles Dickens: Als iemand zijn eigen vijand is, komt dat alleen doordat hij te zeer zijn eigen vriend is. De westelijke wereld heeft alle reden om een zucht van verlichting te slaken, nu de Verenigde Staten bij de UNO eindelijk een constructief plan voor het Nabije Oosten hebben ingediend, waarvan mag worden gehoopt dat het nog niet als mos terd na de maaltijd komt. Dit stemt tot voldoening, niet zozeer omdat men zou kunnen verwachten dat alle problemen van het Nabije Oosten door dit plan meteen zullen worden opgelost, maar omdat Washington daardoor het initiatief inzake dat deel van de wereldpolitiek voor het ogenblik aan Moskou heeft ontrukt. Al te lang heeft het Kremlin zo tamelijk de vrije hand gehad in het ontwikkelen van zijn eigen ideeën en het nastreven van zijn eigen belangen in het Nabije Oosten, zonder dat daar aan westelijke kant veel anders tegenover stond dan een reeks van maatregelen, die stuk voor stuk werden genomen „om erger te voorkomen" of „om te verhinderen dat de Sovjet-invloed zich nog meer zou uitbreiden". Door deze tak- tiek liet het Westen zich toch telkens weer een stapje verder achteruit dringen, terwijl de invloed van Moskou groeide. Uit de rede, die president Eisenhower gisteren in de Assemblee van de Verenigde Naties heeft gehouden, spreekt nu gelukkig een heel andere geest. Niet de geest van Dulles, die het, naar men in Washington zegt, ook deze keer weer had willen laten bij een verdediging van wat Amerika in het Nabije Oosten hééft gedaan en een herhaling van de verwijten aan Rusland wegens „indirecte agressie". Maar wel de geest van Dulles' binnenlandse tegenstan ders en critici, die de laatste tijd met de dag talrijker zijn geworden en tot wie nu blijkbaar ook de permanente Amerikaanse vertegenwoordiger bij de UNO, oud-senator Lodge, moet worden gerekend. Zij hebben in het Witte Huis tenslotte succes geboekt met hun streven naar een positievere, meer opbouwende en meer eigen initiatief ont wikkelende buitenlandse politiek, en in Eisenhower's rede wordt dat succes weer spiegeld. Het voornaamste der Amerikaanse voor stellen is ongetwijfeld het plan voor om vangrijke economische steun aan de Arabi sche landen, gericht op een snelle ver hoging van de levensstandaard der bevol king. Een prachtig en hoogst noodzakelijk plan, maar waarvan de verwezenlijking niet gemakkelijk zal zijn zolang de twee dracht onder de heersers in het Arabische kamp blijft voortduren en vooral zolang de toestanden in het gebied van dien aard zijn, dat het zelfs onder de gunstigste omstan digheden lange tijd zal vergen voordat een werkelijke economische „sanering" tot stand kan worden gebracht. Eisenhower heeft nadrukkelijk verklaard, dat de op te richten internationale instelling, welke de economische steun moet organiseren, door Arabieren dient te worden geleid (en inder daad zou westelijke leiding stellig niet worden geaccepteerd), maar het zou een wonder mogen heten als heersers als Nas ser en Hoessein, die eikaars grootste vijanden zijn, het over de verdeling van de steun of zelfs maar over de organisatie van de instelling eens zouden kunnen wor den. Hoe dit probleem moet worden opge lost, blijft vooralsnog een raadsel. Principieel evenzeer toe te juichen, maar in de praktijk misschien even moeilijk te verwezenlijken, is het voorstel tot vorming van een permanente UNO-politiemacht voor het Nabije Oosten. Dat zulk een politiemacht uiterst waardevolle diensten zou kunnen verlenen, is niet twijfelachtig; maar de vorming ervan hangt geheel af van de bereidwilligheid der regeringen om er manschappen voor af te staan of aan te werven, en vele landen zullen in dit opzicht misschien liever hun morele plicht verzaken dan de kans te lopen, in de hachelijke politieke situatie van het Nabije Oosten te worden verwikkeld. Tenslotte rijst de vraag, of de Arabische volken niet reeds zo zeer in het net van hun nationalisme gevangen zitten, dat zij elke vorm van UNO-bemoeienis met hun lot, hoe goed ook gemeend, als een nieuwe vorm van imperialisme zullen afwijzen. Met andere woorden: of zij toch niet méér open zullen blijken te staan voor de ver lokkingen van het Kremlin, dat hun natio nalistische gevoelens nog verder opzweept, dan voor de economische ontwikkeling, die het Westen hun aanbiedt. Bij volken als deze, die zich zo graag aan dagdromen van grootheid overgeven, is de mogelijk heid niet denkbeeldig dat zij de „spelen" van Moskou boven het „brood" van New York zullen verkiezen. Maar niettemin, het was de plicht van het Westen, hun dit „brood" aan te bieden. En het is verheugend, dat het dit nu bij monde van Eisenhower heeft gedaan. Simon Koster

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 1