MS KERKDIENSTEN IJmond-agenda onze permanent Havenberichten MAISON „ANNY f 8.50 Uw bril klaar terwijl u wacht 20°fc korting Droom van een bakvis Tante's laatste stunt Bandido en Paris Holiday 7t.£tbnKKHgter De liefdesroman van een koningin Volgende week springstof op de Renate Leonhardt De „Willemijn" ernstig beschadigd bij stranding Jubilerend VZV organiseert waterpolofeest Voetbal in Kennemerland GLAZEN (1) „Kinheim" begroette buitenlandse gasten Uitbreidingen Vanmorgen in de vishal en op zee BDG-j aarvergadering Tentoonstelling van werken uit Kennemerland Kinder kerk dien sten J, DE BOER - Mr. Opticien ZATERDAG 23 AUGUSTUS 1958 11 (R e x) De dienstregeling in vier gezin nen ondergaat een belangrijke wijziging sis een der gezinshoofden vijftig is gewor den en de jarige zijn drie broers met nun vrouwen te logeren krijgt. En alsof dit nog niet genoeg sensatie geeft, komt uitge rekend op die middag een circus het nette dorp in rep en roer brengen. Niet helemaal toevallig: directeur van die vrolijke troep is broer no. 5, „oom Alexander", 't zwarte schaap uit een oerdegelijke familie, wiens naam slechts fluisterend genoemd wordt als de kinderen in de buurt zijn Is deze oom Alexander nu werkelijk wel de „slechte man" die hij heet te zijn? De situatie wordt hoogst pijnlijk en daarna uitermate gecompliceerd als Alexander met zijn jonge charmante vrouw op het verjaarsfeest verschijnt: de dochter des huizer (Romy Schneider) is ofschoon bijna verloofd met een flinke, aardige jongeman meteen „weg" van haar oom, terwijl tenminste drie broers op slag ver liefd raken op oom Alexanders echtgenote (Lily Palmer). Een onderhoudende (kleuren-)film, met veel vrolijkheid en spanning, waarin men bovendien nog uitstekende circusnummers te zien krijgt. Zondagmiddag 3 uur gaat „Guantez, de dode stad" en 2728 augustus wordt „Mr. Cory" (met Tony Curtis en Martha Hyer) in dit theater vertoond. (L u x o r) In deze film treden op drie tantes en een grote aap, die met zijn vie ren een parodie op het leven van inbrekers geven. Er komt een bijna perfecte misdaad en een „daverend schandaal" aan te pas. Wie hartelijk lachen wil, kan hier terecht, bij: Hans Moser, Theo Lingen, Oskar Sima en Georg Thomalla. (K e n n e m e r-t heater) Een zeer spannende film, met Robert Milchum als eenzame strijder voor het recht. Het ver haal speelt in het roerige Mexico van 1916. Mitchum heeft als tegenspeler Ursula Thiers, hier de vrouw van een andere avonturier. Er gebeurt in hoog tempo heel wat, voor Wilson, de vriend der rebellen, met zijn prijs uit de kruitdamp te voor schijn komt. Bob Hope en Fernandel in één film: ..Paris Holiday" kan men van zondag tot en met woensdag zien. Een oceaanschip, de Amerikaanse ambassade in Parijs en Advertentie Marktplein 50 - Teletoon 4275 Agenda van Velsen ZATERDAG 23 AUGUSTUS Thalia, 19 en 21.15 uur: „De liefdesroman van een Koningin". Rex, 20 uur: „De droom van een bakvis". Pieter Vermeulenmuseum, open van 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur in Cultureel Gebouw; tevens bezichtiging maquette van IJmuiden-West. „Felison", zaal Heidestraat, 1417 uur: tentoonstelling van werken van E. Kretzschmar, K. Allinger en M. L. Mul ler. ZONDAG 24 AUGUSTUS Thalia, 15 uur: „Aasgieren van Texas"; 19 en 21.15 uur: „De liefdesroman van een Koningin". Rex, 15 uur: „Guantez de dode stad".; 20 uur: „De droom van een bakvis". „Felison'", als zaterdag. Haven IJmuiden, 1014 uur: Duitse toeristensohip -„Ariadne" aan de toeris- fori ctpi crpr MAANDAG 25 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De liefdesroman van een Koningin". Rex, 20 uur: „De droom van een bakvis'.' Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. „Felison", 1921 uur: als zaterdag. Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester 1517 uur; spreekuur wethou der van onderwijs. Agenda Beverwijk ZATERDAG 23 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: ..Bandido". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tante's laatste stunt". W.B. Theater, 20 uur: „De gele toma hawk". Park Scheybeeck, 20 uur: Concert ten bate van het Anjerfonds. Wfik aan Zee, Tuin Oud Wijk aan Zee, 20 uur: Concert „The Velno's". ONDAG 24 'AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „Modern Times"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Paris Holiday". Luxor Theater, 14.30 uur: „De ontmas kerde veedieven"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Tante's laatste stunt". W.B. Theater, 14.30 uur: „Klokslag 12"; 16.30 en 20 uur: „De miljoenen roof". MAANDAG 25 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Paris Holiday". Lnxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tante's laatste stunt". W.B. Theater, 20 uur: „De miljoenen- roof'. een kamer zijn de plaatsen waar deze twee komieken hun grappen uithalen en de waanzinnigste situaties scheppen, ook al omdat Hope geen Frans en Fernandel geen Engels spreekt. Zondag gaat in de eerste matinee „Mo dern Times" van en met Charley Chaplin. (Thalia) Romy Schneider in de rol van de jonge Koningin Victoria, die heel wat strijd moet voeren om zich met haar prins Albert te kunnen verloven. Of een en ander wel helemaal klopt met de his torie, daarin zullen zich maar heel wei nigen verdiepen. Hoofdzaak hier is, dat Romy Schneider en Adrian Hoven (prins Albert) met Magda Schneider, Karl Lud- wig Diehl en Paul Hörbiger, uitstekend spel in een vlot verhaal te zien geven. (W. B. - Theater) Zondag in de eerste matinee gaat de voortreffelijke „Western" „High Noon", met Gary Cooper. Volgende week zal er opnieuw leven komen in het Renate-avontuur. De heren P. Visser uit Wijde Wormer en P. Schelvis uit Heemstede zullen dan van Den Helder uit uitvaren met een kotter om te trachten met behulp van een duiker springstof op het wrak van de Renate Leonhardt bij de Haaksgronden aan te brengen. „Daarna proberen we het dek van het wrak op te blazen", vertelde de heer P. Visser ons vanmorgen, „maar alles weet ik er niet van, want de heer Schelvis houdt veel voor mij geheim". De heer Visser was ervan overtuigd, dat men dit jaar nog zekerheid krijgt over de aanwezigheid van het goud. De heer Schel vis is sinds enige maanden geïnteresseerd in de financieringscombinatie, die thans het onderzoek naar de aanwezigheid van het goud uitvoert. De financieringscombi natie kwam tot stand nadaj de coöpera tieve vereniging Renate Leonhardt, waar van de heer Visser voorzitter is geweest, was geliquideerd. De Nederlandse kustvaarder „Wille- mijn", die bij de kust van Noord-Ierland op de rotsen is gelopen, heeft aan één zijde een gat van vijf meter en aan de andere zijde een van ongeveer een meter. Ook de kiel is beschadigd. De „Willemijn" zit zo hoog, dat men om het schip heen kan lopen. Er is geen gevaar voor de beman ning, die nog aan boord is. Alleen de tan ken lekken; de machinekamer en het ruim zijn droog. Het roer en de schroef zijn niet beschadigd. Een Engelse bergingsboot is naar de kustvaarder onderweg, maar er is nog geen contract gemaakt voor de ber ging. Er is volgens de rederij 50 pet, kans, dat men er in zal slagen het schip van de rotsen te slepen. De feestelijkheden rond het dertigjarig bestaan van de Velser Zwemvereniging worden zondag in het zwembad „De Hee renduinen" voortgezet met een uitgebreid waterpolotoernooi. De wedstrijden begin nen zondagmorgen om half tien en zullen voortduren tot 's middags drie uur. Er wordt onder andere deelgenomen in de poules voor jongens en meisjes aspi ranten door DAW en DWR, voorts zijn de zeventallen van DAW en DWT voor de da mespoules uitgenodigd, terwijl DAW en DWT in de herenafdeling zullen kampen. Uiteraard zullen de diverse teams van VZV van de partij zijn. Gezien de overwin ningen van het eerste dames- en heren-ze- vental tijdens het onlangs gehouden twee daagse waterpolotoernooi te Zutphen be looft dit polo-festijn van goede kwaliteit te worden. De Velsenaren zullen er op gebrand zijn hun klasse te tonen en hiermede te be wijzen dat het poloën in IJmuiden in op gaande lijn is. Indien de weersomstandigheden niet al te veel te wensen overlaten, zodat een tal rijk publiek de VZV-ers komt aanmoedi gen, zal het voor de organiserende vereni ging, die in nauwe samenwerking met de directie van het bad heeft gewerkt, zeker een stimulans zijn het niet bij deze ene keer te laten. In de vriendschappelijke ontmoeting tus sen Stormvogels en AGOVV komt Storm vogels als volgt uit: De Graaf; Freriks en Snelders; Luppens, Snoeks en Tol; De Boer, Janssen, Cees Groot, Henk Groot en Door- neveld. STORMVOGELS 2—V. V. B. In deze voorwedstrijd van Stormvogels AGOVV komt Stormvogels in de volgende sterke opstelling uit: Vrijhoff; Janssen sr en Kistemaker; Van der Lugt, De Boer en De Bie; Gravemaker, Van der Velde, Snel ders, Van Diggelen en Brom. IJMUIDEN—STORMVOGELS 3 Op het Waterloo-terrein speelt Storm vogels 3 hedenmiddag met het volgende team tegen IJmuiden: Dekker; Bakker en Gouda; De Looze, Jaap Visser en Jan Vis ser; Bannink, Van der Wal, Admiraal, Van Es en Ramakers. TERRASVOGELS—VELSEN In deze bekerwedstrijd komt Velsen uit met: Kaasenbrood; Dam en Heynen; Span jaard, Bakkum en Reyerse; Wittebrood, Hoogzand, Van Schagen. BEVERWIJK—ZANDVOORTMEEUWEN Deze bekerontmoeting speelt Beverwijk in de volgende opstelling: Raap; Niesten en K. Minneboo; Wolterman, J. Minneboo en Van der Pas, Sprenger, Kick Minneboo, Waanders, Van Oost en Metselaar. V. S. V. NAAR C. S. V. Hedenmiddag om 5 uur speelt VSV met de volgende proefcombinatie een wedstrijd tegen CSV: Geerlofs; Schoon en Van Ger- ven; Malesteyn, Pelser en Van Deursen; Kramer, Vendel, Martens, Van der Heyden en Van Leeuwen. Advertentie UwagtU eest faif No. 17 Uit voorgaande advertenties is u wel duidelijk geworden, dat er verschil lende geslepen lenzen bestaan. Posi tieve en negatieve lenzen met cylin- drische werking en combinaties hier- Vroeger werden er uitsluitend „vlakke glazen" gemaakt, waardoor men alleen door het centrum een scherp beeld kon waarnemen. (Hoe sterker de lens, des te groter de afwijkingen aan de randen der glazen). Later kwam hier in verbetering, toen de z.g.n. „bolle glazen" in de handel kwamen. De af wijkingen aan de randen van het glas werden tot een minimum terugge bracht, maar geheel ideaal was het nog niet. (Wordt vervolgd). GOUOA ZWIJNDRECHT K. 12 Pmm9« 8 IJmuiden Kennemerlaan 92 Voor het Gemeentelijk Cultureel Cen trum aan de Smidt van Gelderstraat was net vrijdagavond een gezellige drukte we gens de ontvangst door de Kinheim-familie van bijna veertig Belgische en evenveel Duitse voetbaljongeren die zondag aan het door Kinheim te houden J. M. W. Hout- toernooi op „Tussenwijk" zullen deelne men. Om zes uur was de Belgische groep HFC Mol Sport uit Mol bij Antwerpen reeds aangekomen, doch deze werd tot half acht bezig gehouden met een korte wandeling in de buurt. Op deze tijd had den de pleegouders zich verzameld in de ontvangstzaal, waar koffie werd aange. boden. Kinheim's voorzitter, de heer W. Louw man, begroette de Vlamingen allerharte lijkst. Wellicht kan door dit eerste bezoek van HFC Mol het contact in de toekomst behouden blijven. De heer Louwman prees het voortreffelijke werk van de jeugd commissie die veel dank kreeg. De weder zijdse kennismaking met de Belgische aspiranten verliep zeer goed en om acht uur waren zij bij de pleegouders thuis. Om negen uur kwamen de Duitse gasten van de voetbalclub „St. Tönis" uit de ge lijknamige plaats bij Krefeld aan. Opnieuw begroette de heer Louwman deze gasten, die allen ouder waren dan de jongeren uit België. In zijn toespraakje was de voorzitter er van overtuigd, dat de jongeren en hun lei ders zich bewust waren van de goede sportvriendschap, die zij ongetwijfeld ook bij de pleegouders zouden ervaren. De jeugdleider van „St. Tönis", de heer Leo Horst dankte voor de uitnodiging om naar Velsen-Noord te komen, welke graag was aanvaard. Indien het weer het toelaat is voor van daag een uitgaansdag in het programma opgenomen met bezoeken aan strand en sluizen en een rondvaart. De bedoeling is, dat zowel de Belgische als Duitse gasten zondagavond na de wed strijddag al huiswaarts keren. BRIDGECLUB „DE JUMP" In de voorlaatste bridge*ronde van de „De Jump"-competitie was de uitslag voor de eerste vijf paren: Groep A: 1. Mainz-Wittebrood 60.71: 2. Porck- Porck 57.14; 3. Westra-Hannema 51.79: 4. v. d. Garde-Wey 49.40; 5. Jonker-Porck 48.81. Groep B: 1. dames Kramer-Schoen 60.40 2. Laman-Middelkoop 56.64; 3. dames Seydel 51.20; 4. v. d. Gaag-Nieuwkoop; 5. Echtpaar Broeren 42.90. Groep C: 1. Drijver-Kramer Jr. 60.40 2. dames Westra-Hannema 53.73; 3. Veldman-Bannink 50.4. Kramer-v. d. Burg 49.17; 5. Echtpaar Stam 48.73. Burgemeester en wethouders van Velsen hebben bij besluit van 19 augustus 1958 ingevolge de Hinderwet vergunning ver leend aan de firma W. Neugarten n.v., Prinsengracht 416 te Amsterdam, tot het oprichten van een confectiefabriek aan de v. d. Pollstraat 1 te IJmuiden; de Steen kolenhandelsvereniging n.v., Rijnkade 1 te Utrecht, tot het oprichten van een benzine pompinstallatie aan de Bronsstraat te IJmuiden; de Caltex Petroleum Maat schappij (Nederland) n.v., Conradkade 178 te 's-Gravenhage, tot het wijzigen en uit breiden van de benzinepompinstallatie aan de Wüstelaan 99 te Santpoort; de Caltex Petroleum Maatschappij (Nederland) n.v., Conradkade 178 te 's-Gravenhage, tot het wijzigen en uitbreiden van de benzine pomp installatie aan het Stratingplantsoen 79 te Velsen (noord); J. Veldman, van Lin- schotenstraat 1 te IJmuiden, tot het op richten van een opslagplaats voor oud ijzer en oude metalen aan de Torenstraat nabij nr. 14 te Velsen (zuid). HET WEER VAN NEDERLAND inde winter is de^ym de helft vanallewindenltemperatuur 29' blaast uit hetZuiden.finde lente is de gem "ZWofWesten Itemperatuur9.4 C gem. zijn er 18 «cht Igemheeftlopde3dagen| warme zomerse leen zware bewolking Officiële prijzen van vrijdag Heilbot 3.20-2.70, Gr. tong 4.80-4.40, Grm. tong 4.00-3.40, Kim. tong 3.10-2.65, KI. tong I 2 80-2.60, KI. tong II 2.70-2.40, Tarbot I 3.60-2.70, alles per kg. Tarbot IV 40-35, Gr. schol 55, Grm. schol 55-50, Kim. schol 48-44, KI. schol I 34-33, KI. schol II 38-10, Schar 20-8, Bot 10-8, Verse haring 26-13.20, Makreel 15-7, Gr. schelvis 31-18, Grm. schelvis 28-16, Kim. schelvis 24-14, KI. schelvis I 21-8, KI. schelvis II 16-10, Wijting 18-10, Gr. gul 30-21, Midd. gul 25-20. KI. gul 19-11, Poontjes 12-8, KI. koolvis zw. 26, alles per 50 kg. Gr. Kabeljauw 166-68, Gr. koolvis zw. 68-62, Gr. leng 64-60, alles per 125 kg. Officiële aanvoercijfers van vrijdag 412 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 635 kisten schol, 45 kisten schar, 10 kisten bot, 730 kisten haring, 2025 kisten makreel, 1470 kisten schelvis, 65 kisten wijting, 280 kisten kabeljauw en gul, 10 kisten leng, 15 kisten poon, 65 kisten koolvis, 27 diversen. Totaal 5790 kisten. Beverwijk Donderdagavond waren de leden van de Beverwijkse Damclub bijeen in een gea nimeerde jaarvergadering in het Staten- huis te Beverwijk. In verband met een wij ziging van het boekjaar van Kennemersta- ten zullen de jaarvergaderingen der aan gesloten verenigingen in het vervolg in het begin van het winterseizoen worden ge houden. Voor de bestuursverkiezing waren aftre dend de heren J. G. H. Hagenaar, voorzit ter, L. Klein, commissaris en C. Bakker, commissaris. Wegens gezondheidsre denen stelde de laatste zich niet meer her kiesbaar. De vergadering verkoos de he ren J. G. L. Hagenaar en L. Klein bij ac clamatie terwijl de heer S. D. Hogervorst, die in vroeger jaren reeds zijn sporen in een B.D.C. bestuursfunctie heeft verdiend, de plaats van de heer Bakker ging inne men. Het jaarverslag van de secretaris deed melding van het feit dat B.D.C. een vrijwel roemloos verenigingsjaar achter de rug heeft. In de bondscompetitie boekten de tientallen slechts povere resultaten terwijl ook een aanmerkelijk ledenverlies op te merken viel. Men hoopt echter met een spoedig te houden simultaanseance, waarvoor de heer W. de Jong, in 1955 kampioen van Ne derland, bereid gevonden is, weer een aan tal dammers aan de B.D.C.-gelederen toe te voegen. Voor de bondscompetitiewedstrijden in het volgend seizoen viel mede in verband met de trein- en busverbinding weinig ani mo te bespeuren: er kon slechts één tiental worden geformeerd. De penningmeester liet wel een paar op timistische geluiden horen. Hij kon mede delen dat zijn boeken een batig saldo van f 171,10 vertoonden. Voorts stelde hij de B.D.C.-ers een feestavond met bekende ar tiesten in het vooruitzicht. De onderlinge competities van B.D.C zullen weer volgens het traditionele Beundersysteem worden gespeeld, ech ter met dien verstande dat het tempo is op gevoerd: voor het eerste anderhalve uur 50 zetten en daarna 15 zetten per elk half uur. „BEVERWIJK" SMEEDT PLANNEN De leden van de voetbalvereniging „Be verwijk" waren vrijdagavond voor een buitengewone ledenvergadering in café Sport bijeengeroepen. De voorzitter, de heer N. G. Grapendaal, heeft onder de aandacht van de leden ge vestigd op de amateurverenigingen voor wie straks de zon weer zal gaan schijnen. In 1959 gaat „Beverwijk" haar veertig jarig bestaan herdenken; een jubileum commissie is reeds met de voorbereidingen van jubileumfeesten bezig. Een verloting die hiervoor gehouden wordt staat in de belangstelling van alle leden: in enkele weken zijn reeds 4000 loten verkocht! Er werd een bestuurslid gekozen, name lijk de heer J. van der Aar. GROENTEMARKT Buitengewoon groot was deze week de aanvoer op de groentemarkt, maar de han del was lusteloos, al waren er enkele pro- dukten die even in prijs aantrokken. Het ging met de bonen iets beter; zo gingen de sperziebonen tot 46 cent per kilo, snij bonen kwamen tot 55 cent per kilo en voor de fijne tros werd tot 70 cent per kilo betaald. Sla varieerde van 3 tot 12 cent per krop. Andijvie is heel slecht te verkopen, er is een te groot aanbod van; er werd van 7 tot 9 cent per kilo betaald. Bloemkool ging iets vlotter weg; men betaalde tot 53 cent per stuk. Spinazie varieerde van 8 tot 23 cent per kilo. De aanvoer van to maten werd groter maar de prijzen zijn laag, boven de 30 cent per kilo ging er praktisch niets weg. Komkommer bracht het van 8 tot 15 cent per stuk. De noteringen waren: andijvie 7 tot 9, bloemkool 21 tot 52, sla 3 tot 11, spinazie 8 tot 23, postelein 12 tot 18, sperziebonen 27 tot 48, snijbonen 29 tot 55, pronkbonen 15 tot 22, waspeen 10 tot 21, bospeen 12 tot 30, tomaten 20 tot 28, komkommer 8 tot 15, soepgroente 6 tot 14, rodekool 5 tot 8, groenekool 7 tot 15. BLOEMENMARKT Het is op de bloemenveiling een slechte week geweest. Door het warme weer wa ren er grote aanvoeren, door de vele re gens waren er ook veel slechte bloemen. Begrijpelijk dat de prijzen ook aan de lage kant waren en de handel traag was. Vrij dag leefde het enigszins op en waren de prijzen iets beter. Gladiolen komen nog in grote partijen aan de markt en gingen niet hoger dan 40 cent per bos, al werden er heel wat verkocht voor een prijs rond de 20 cent per bos. De steenrode gladiool Nieuw-Europa kwam nog aan de 70 cent per bos. Er is een ruim aanbod van lelies, de rose lelie ging tot 35 cent per tak en de rode lelie kwam tot 64 cent per bos. Asters zijn er in grote verscheidenheid; er werd van 12 tot 43 cent per bos betaald. De aan voer van Freesia begint groter te worden met prijzen van 22 tot 67 cent per bosje. De Amerikaanse anjers draaiden rond de 6 cent per stuk. De aanvoer van potplanten is maar matig. FANCY FAIR TOT ZONDAGAVOND De Speeltuinvereniging Munnikenweide te Beverwijk is dit jaar aan de beurt om een fancy fair te houden. Dit om de af- delingskas te versterken. Vrijdagavond heeft de secretaresse van de Speeltuin Centrale, mevrouw Van Oostveen deze fancy fair geopend, waarbij zij de mede werking van alle kindervrienden inriep. Dank werd gebracht aan de bestuurders, die hard hebben gewerkt om een en ander te regelen. Ook de afdeling Beverwijk van de Markt-, Straat- en Rivierhandel werd in deze dank betrokken. Zij stelden tenten beschikbaar. De belangstelling van de jeugd was da delijk al heel groot en de schiettenten, de ijscowagen en al de andere vermakelijk heden stonden dadelijk in de volle belang stelling. Zondag 24 augustus IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. O. Norel; 19 uur: ds. G. van Doorn. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. Oldeman van Zandvoort; 19 uur: ds. De Vries van Haarlem. Geref. Kerk, strand, 9 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 17 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: dienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: prof. dr. mr. J. A. Oosterbaan van Haarlem. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers. Dins dag en donderdag 9 uur: Heilige Mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst Kenne merlaan; 20 uur: openbare samenkomst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer F. Oosterwijk. Volle Evang. Gem., vrijdag 20 uur, Cul tureel Gebouw, bijeenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: de heer H. Remiëns 19 uur: ds. Jac. Poort, em. pred. te Haarlem-Noord. Geref. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrjjz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: Jb Kleijn Haneveld van Bodegraven; woensdag 19.45 uur: openluchtsamenkomst, Markt plein, Th. Dikkes van Leiden. Advertentie DAMES, PROFITEERT van met de modernste coupe knippen, natuurkrullend en watergolf, voor de prijs van A. en J. WAAL—VAN OPBERGEN LANGE NIEUWSTRAAT 381 - 385, bil het Marktplein - IJMUIDEN - Tel. 5672 Bij „Felison" In begin september zal de vereniging voor beeldende kunsten in Velsen „Felison" een tentoonstelling houden van werk van kunstenaars uit Kennemerland. De inzen ding staat voor iedereen open. Iedere techniek is toegestaan. Het werk zal moe ten voorden ingeleverd op maandag 25 augustus in de tentoonstellingsruimte, Heidestraat 40, IJmuiden-Oost, 's avonds om 8 uur. SCHOUW Op donderdag 11 september zal in Heemskerk schouw worden gedreven over de in de gemeente aanwezig zijnde beken, waterlopen, bermen, heggen en houtop standen. De beken en waterlopen moeten gereinigd worden en op goede breedte en diepte worden gebracht. AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette theater, zaterdag 20 uur, zon dag 15 en 20 uur: „Wien bleibt Wien". GROENTEMARKT Grote hoeveelheden sperziebonen wor den thans op de veiling in Castricum aan de markt gebracht. De prijzen hiervan wa ren ook deze week niet hoog, ze varieerden van 25 tot 46 cent per kilo. Ook de snij bonen brachten niet veel geld op, al werd hiervoor soms voor enkele partijtjes tot 48 cent betaald. Pronkbonen hebben over het algemeen geen hoge prijzen opgebracht en ook vrijdag was het hiermede slecht; vierentwintig cent per kilo was namelijk de hoogste notering. Zo was het overigens ook met de capu- cijners, komkommers en tuinbonen, die voor slechts matige prijzen werden af gedrukt. De noteringen van vrijdag waren: komkommers 8 tot 12 cent, sla 4 tot 8 cent, spreziebonen 25 tot 46 cent, stokprincesse- bonen 38 tot 52 cent, rabarber 7 cent per kilo en 15 cent per bos, snijbonen 27 tot 48 cent, bramen 2,10 tot 2,30, pronk bonen 15 tot 24 cent, peterselie 40 cent per bakje, tuinbonen 21 cent, capucijners 30 tot 49 cent, waspeen 10 tot 11 cent, kroten 7 cent. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Hendrikus Wilhelmus, zoon van B. Lute en A. Borst, P. C. Hooft- straat 2; Cornelis Gerardus, zoon van J. van Velzen en G. Dirkson, Duinenbosch 9; Onno Frank, zoon van D. de Jong en V. Kramer, Pr. Irenestraat 15; Cornelis Petrus, zoon van P. C. Poel en A. de Zeeuw, Breedeweg 26; Wilhelmina Hes- seltje, dochter van A. de Groot en D. Kroontje, Ruiterweg 9; Anna Maria Aga tha, dochter van G. Trom en M. Burger, Doodweg 1. ONDERTROUWD: J. W. Levering te Limmen, Hogeweg 95 en A. G. Groentjes te Castricum, le Groenelaan 39. Toekom stig adres Limmen, Hogeweg 93a; H. J. Heeremans, Verl. Overtoom 13, Castricum en C. A. A. Steeman, Stetweg 1, Castri cum. Toekomstig adres Torenstraat 52a, Castricum; J. Raspoort, Hoflanderweg 220, Beverwijk en A. M. Beentjes, Beverwij kerstraatweg 38, Castricum. Toekomstig adres: Hoflanderweg 220, Beverwijk. GETROUWD: J. Kuiper wonende te Castricum en A. de Pont wonende te Koog aan de Zaan; J. Beentjes wonende te Cas tricum en M. C. C. Beentjes wonende te Bloemendaal. OVERLEDEN: H. J. Harteveld, oud 79 jaren, wonende te Alkmaar; Th. Ineke, oud 88 jaren, wonende te Castricum. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.30 uur: ds. J. A. Roskam (H.A.) VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: F. P. Salverda, gerepatrieerd pred. uit Djakarta. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. Huisman. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: J. van Gijs van Amsterdam. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: de heer F. Niemeyer van Alphen. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. H. F. Wolgers van Vollenhove; 19.15 uur: ds. J. A. Eekhof. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populieren laan, 10.30 uur: ds. W. C. Luuring van de Krim. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: de heer J. Godthelp. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. H. Bax van Lunteren. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. A. Ykema van Exloërmond. Leger des Heils, Jan Alsweg, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingsssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. M. A. v. Rhijn van Oudorp. Geref. Kerk, Julianaweg, 10 uur: ds. A. IJkema van Exloërmond; 19.30 uur: ds. J. M. Mulder van Amsterdam. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 19 uur: ds. C. W. Luuring van de Krim. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. J. A. Mulder van Amster dam; 17 uur: ds. C. Meyer van Bever wijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch, 9.00 uur: ds. Wille kes. Kerktent Bakkum, 9.00 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 9 en 17 uur: ds. L. W. Kor- vinus van Medan. Kerktent Bakkum, 10.30 uur: ds. Korvi- nus. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. D. ter Steege; 19 uur: dr. H. v. d. Loos van Haarlem. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. E. Pot van Haarlem. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: dr. M. J. Arntzen van 's-Gravendeel. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: gemeenschap pelijke dienst in de Bethelkerk, Haar lem-Noord, voorganger ds. R. van Pa- gée; 15.30 uur: ds. R. J. van Pagée. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.15 en 15.15 uur: ds. P. Lok. IJMUIDEN-WEST: Comité van Samenwerkende zondags scholen te Velsen, zondagsschool om 9.30 uur in het strandhuisje „Zee en Duin" aan de noordzijde van het restaurant „Zeezicht". IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. zondagsschool IJmuiden- Oost, Julianaschool, aanvang 10 uur. Kinderkerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Ziekenfondsleden op alle Brilmonturen Vrijdag kwamen le IJmuiden binnen: Wodan, bijlegger, van Harlingen; Silken- Hampton Roads; Pentland Firth Dover, cokesbreeze lossen, IJmuiden; Medon Noordzee, proeftocht; Froste Halsteness, cellulose lossen papierfabriek Velsen; Ruysdaal Three Rivers; Herman Buisnan Nykoping; Frey London; Times Lidkoping; Eddystone Leningrad, bijlegger provian deren IJmuiden; Hada Krimfors; Prins der Nederlanden, Hamburg; Beierland Goole, cokes breeze lossen, Velsen; Trom- penburgh Stockholm; Kate Ritscher Kris tinehamn; Vega Rotterdam; Kaap Sint Vincent Kristinehamn; Lebu Bremen; Pa- vo Kristinehamn, hout lossen, Zaandam; Froste Kristinehamn. Zaterdag zijn in IJmuiden binnenge komen: Iavalo van Kotka; Phidias Ant werpen; Mangen Rochester; Fischbek Ant werpen; Duiveland Port Talbot; Marianne Antwerpen; Linga Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Alja, bijlegger IJmuiden, naar Vilvoorde; G. Mueritz Antwerpen; Reggeborg Sluiskil; Pazifik Bremen; Olna Firth Shorehamn, cokes breeze gelost, Velsen; Waalborg Domsjoe, zout geladen IJbunker, IJmui den; Mytongate Rotterdam, cokes breeze gelost, IJmuiden; Patani Hamburg; Ella Malmoe; Wanda Ventspils, gelost Velsen; Waja Rotterdam, gelost Velsen; Eddy stone Garston, geproviandeerd te IJmui den; Sommerstad Tuapse; Banka Bruns- buttel; Marathon Reikjavik, bijlegger IJmuiden; Bomma Oslo; Westerdok Ko penhagen; Bloemfontein Southampton; Jen jo Gothenburg, walsmateriaal geladen IJmuiden; Eos Rotterdam; Walcheren Fo- wey; Ashmidiske Hampton Roads; Pent land Firth London, cokesbreeze gelost te IJmuiden. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Eagle, naar Hamina; Doris West-Indië; Svane Sund Antwerpen, bijgeladen Hoog ovens; Henri Barbusse Antwerpen; Wulp Manchester; Hildegard Peters Ystad. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.)

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11