Tweede „meander" in „De Gilden" Koninklijk zilver voor langdurige trouw Orgel Bethlehemkerk herbouwd Vermist Haarlems jongetje doolt twee dagen in bossen rond Havenberichten IJmond-agenda Orgelbespeling door Feike Asma De heer A. van Dijk veertig jaar bij V.G.Z. NIEUWBOUW IN VELSEN-NOORD Uitbreidingen van ,,Neco" en „De Toekomst" Tanker ramde Deense veerboot en voer door Vanmorgen in de vishal en op zee Grootscheepse speuractie bekroond Ontsluiting zijstraten Wijkerstraatweg Benoeming van leden van de huurcommissie Gebroken roerketting Castricumse damclub wordt 20 jaar oud Kortebaandraverij UhiMSDAG 27 AUGUSTUS 1958 De woningbouw in „De Gilden" te Velsen-Noord, waarmede de aannemersfirma Bruisschaart-Witte reeds geruime tijd bezig is met de zogenaamde eerste „meander" van honderdenacht flatwoningen, waaronder tevens een aantal garages worden onder gebracht, zal nu spoedig worden uitgebreid. Dank zij het feit, dat het gemeentebestuur van Velsen een vervroegde toewijzing kreeg de voorgenomen woningbouw in „De Gilden" voort te zetten, zoals dé wethouder van Openbare Werken, de heer R. Verbeek, in de op 2 augustus gehouden raadsvergadering heeft medegedeeld, kon ook vroeger dan september met de voorbereidingen voor de aansluitende tweede „meander" van negentig woningen langs de Schulpweg worden begonnen. In de loop van de laatste weken zijn langs de Schulpweg en vlak voor de nog bestaande oude bebouwing van de „oude" Schulpweg de bouwterreinen uitgezet. Dinsdagmorgen is de heistelling geplaatst voor het in de grond brengen varveen groot aantal betonnen fundatiepalen, waarmede men nog vandaag hoopte te beginnen. Men verwacht het nieuwe bouwcomplex, ijs en weder dienende, het volgend jaar ongeveer in augustus te kunnen opleveren, waarna de woningen goeddeels zullen die nen om de bewoners van de zesenvijftig noodwoningen die wegens de havenuitbrei ding voor Hoogovens en PEN moeten ver dwijnen, onder te brengen. De bouw-van de eerste „meander" van de voormalige Hoogoven-spoorweghalte af langs de Schulpweg vordert goed. Het eer ste blok is nu geheel glasdicht, en met de afwerking van stucadoor. en schilderwerk wordt spoed betracht. Het werk blijkt in enkele fasen te moeten gebeuren, aange zien men in het laatste blok van het com plex nog bezig is met het metselwerk van de bovenste verdieping en de dakafdek- Advertentie het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur speciale voorstelling Jean Gabin - Edith Georges - Henri Vidal in HAVEN OER BEGEERTE Een opwindend verhaal uit Marseille, waar de smokkel in de havens dezelfde hartstochten ontketent als de vrouwen in de nachtclubs Toegang 18 jaar HEDENAVOND 8 uur LAATSTE VOORSTELLING ROMY SCHNEIDER in DE LIEFDESROMAN VAN EEN KONINGIN Aan het programma, dat Feike Asma dinsdagavond in de Ichthuskerk uitvoerde, nam ditmaal in meerdere mate dan ge woonlijk het luisterende publiek deel. Voor deze tweede orgelbespeling in dit seizoen had men namelijk een viertal werken, waaronder drie van Jan Zwart, aan het programma toegevoegd, opdat de bezoekers deze liederen konden meezingen. Het belangrijkste concertstuk was echter de suite van Handel „Watermuziek", die Handel componeerde tijdens zijn Londense jaren, ter gelegenheid van een feest op de bovenloop van de Theems. Het is amuse mentsmuziek zonder enige pretentie, ge- styleerd van vorm met grote melodische afwisseling. De oorspronkelijke suite bevat niet minder dan twintig delen, want be knoptheid in het componeren kende men in Handels dagen allerminst. De solist liet er vijf wijsjes uit horen. De hoekdelen, beide allegro's, maakten een wat onduidelijke indruk. In volkomen tegenstelling daarmee stonden Air, Bourrée en Hornpipe door Asma attractief geregi streerd en briljant ten gehore gebracht. Een drietal orgelnummers in populairder trant, waarbij een charmant menuet voor trompet, van Engelse bodem en Grand Choeur van Guilmant uit diens Suite Gaul- loise, boden ruim gelegenheid van de di verse solo-registers van het rijk-gescha keerde instrument der Ichthuskerk te ge nieten. De solist paarde aan vaardigheid een gezond muzikale smaak, zodat men een boeiende voordracht te beluisteren kreeg, die Assema's reputatie alle eer aan deed. Asma's geestige compositie „Hollandse Rhapsodie" met associaties aan oud-vader- 'andse liedjes, leende zich. mede door haar fugatisch krachtige opbouw, uitnemend voor kerkorgel. Ook ditmaal hebben velen aandachtig de orgelbespeling gevolgd. Zij zullen van hun bezoek aan het kerkgebouw zeker geen spijt gehad hebben. A. J. van dér Weijden Ter gemeente-secretarie (4e afdeling) van Velsen liggen ter inzage de volgende ver zoeken om vergunning ingevolge de Hin derwet van de Visconserven n.v. „Neco", Trawlerkade 3032 te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de visconser- venfabriek aan de Trawlerkade 3032, Middenhavenstraat 1315 en 3e Haven straat 2 te IJmuiden; n.v. Chemische fa briek „De Toekomst", Trawlerkade 16 te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de installaties van de ijsfabriek en de koelhuizen, in de percelen Middenhaven straat 3 en 5 te IJmuiden. Op donderdag 11 september 1958. te elf uur, zal ten gemeentehuize ten overstaan van het gemeentebestuur, één of meer van zijn leden, dan wel één of meer door dit bestuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om nondeling bezwaren tegen inwilliging van 'nze verzoeken in te brengen. Benzinepomp aan de Engelmundusstraat fer gemeente-secretarie (4e afdeling) van 'eisen ligt ter inzage een verzoek om ergunning ingevolge de Hinderwet van de Steenkolenhandelsvereniging n.v., Rijn kade 1 te Utrecht, tot het oprichten van een benzinepompinstallatie op het perceel Engelmundusstraat 28 te IJmuiden-Oost. Op donderdag 11 september 1958, te elf uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, een of meer van zijn leden, dan wel een of meer door dit bestuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mondeling bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. king. Er zal zeker nog geruime tijd over heen gaan, voordat de firma Bruisschaart- Witte, die ook de tweede „meander" gaat bouwen, het eerste complex volledig zal hebben opgeleverd. KOPENHAGEN (UPI) Dinsdagoch tend heeft in de Sont een aanvaring plaats gehad tussen de Deense treinenveerboot „Dan" en een onbekend gebleven tank schip. De veerboot, van Elsinore onder weg naar Helsingborg, werd door de tan ker geraakt. Een ogenblik leek de situ atie zeer gevaarlijk,- maar de schade bleef beperkt en persoonlijke ongevallen deden zich niet voor. Direkt na de botsing stoomde het tank schip weg. De veerboot koerste er ach teraan, maar kon niet genoeg vaart ma ken om de tanker in te halen. Het schip kon niet worden geïdentificeerd al meent de gezagvoerder van de veerboot dat de naam „Hapa" of iets dergelijks moet zijn geweest en verdween in noor delijke richting. In de reeks van jubilarissen bij de Ko ninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. was het dinsdag de heer A. van Dijk, papiermaker aan machine 5 van dit bedrijf, die zijn veertigjarig arbeidsjubi- leum onder grote belangstelling heeft gevierd. De feestdag voor de jubilaris, zijn echt genote en kinderen begon met 'n ontvangst in het gemeentehuis van Velsen. In aan wezigheid van de heer J. H. Smidt van Gelder jr., bedrijfsdirecteur, deelde bur gemeester mr. M. M. Kwint mede, dat de heer Van Dijk de koninklijke onderschei ding met de zilveren eremedaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau wegens langdurige trouw was toegekend, waarna de versierselen werden opgespeld. Op het directiekantoor, waar ook aan wezig waren de heren ir. R. van den Ende, bedrijfsingenieur; J. de Vries, produktie- chef, en W. Fons, staffunctionaris van de papierfabriek, onderging de jubilaris een hartelijke huldiging. De directeur, de heer Smidt van Gelder herinnerde aan de loopbaan van de jubi laris, die hij hoog waardeert voor zijn trouwe dienst en waarbij hij de grote steun van de oudere garde in verband met de opleiding van jongere personeelsleden illustreerde. Dat de heer Van Dijk het in de voorbije jaren tot de zeer belangrijke functie van papiermaker heeft gebracht schreef de directeur toe aan het doorzet tingsvermogen en andere goede kwalitei ten, waarvoor hij eveneens grote waar dering had. De erkentelijkheid voor de langdurige trouwe plichtsbetrachting werd gehonoreerd met de aanbieding van het vererend getuigschrift en de grote zilveren legpenning van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Het huldeblijk van de directie bestond uit de draagmedaille van het pas verworven eremetaal, een gouden armbandhorloge en een enveloppe met inhoud. Voorts ontving de jubilaris een schriftelijke felicitatie van de hoofd directie en kreeg mevrouw Van Dijk een foto in lijst van haar man „aan zijn ma chine". Temidden van een flink aantal collega's uit de papierfabriek werd de jubilaris wat later in gebouw „Concordia" gehuldigd bij monde van de produktiechef, de heer J de Vries. Hij liet evenzeer in een kort ovr- zicht de loopbaan van de heer Van Dijk de revue passeren; hoe hij het van jong broekje af tot zijn huidige, verantwoorde lijke functie heeft gebracht. De chef illustreerde voorts de prettige wijze, waarop de jubilaris tot zeer grote tevre denheid van zijn leerlingen bij de verschil lende machines een uitstekend leraar is ge weest bij de opleiding van jong personeel tot papiermakers. Tenslotte herinnerde de spreker nog aan de langdurige, trouwe medewerking als actief lid van de harmoniekapel „De Een dracht", namens welke hij bij ontstentenis van een vertegenwoordiger eveneens com plimenteerde. Namens het jubileumfonds van de pa pierfabriek overhandigde de heer J. Buntsma de familie Van Dijk een enve loppe met inhoud. Voor de bedrijfskern sprak de heer S. Knorren, voorzitter, over de uitstekende geest van kameraadschap, die de jubilaris om zich heen in het bedrijf kweekt en waarvoor hij grote waardering had. De huldiging werd afgesloten met ten rondgang door het bedrijf van de familie Van Dijk, die daarna in haar woning aan de Doodweg 61 zeer vele persoonlijke ge lukwensen in ontvangst mocht nemen, als mede vele geschenken en fleurige bloem stukken. waaronder fraaie exemplaren van de directie en de harmoniekapel „De Een dracht". Besommingen van dinsdag Postboy ƒ24.700, Wiron II IJM 211 ƒ9100, WB 67 2280. Officiële prijzen van dinsdag Heilbot f 3.40f 2.20, gr. tong 5, grm. tong f 3.80 f 3.50, kim. tong f 3.503.20, kl. tong I 3—2.60, kl. tong II 3—ƒ2.50, alles per kg. Kl. schol II 3515, verse haring 30, makreel 2215.20, gr. schelvis 2624, grm. schelvis 22 16, kim. schelvis 20—17, kl. schelvis I f 18f 15, kl. schelvis II 2210, wij ting 2015, gr. gul 4226, mid. gul 36—30, kl. gul 26—16, kl. koolvis zw. 20, alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 28896, gr. koolvis zw. 8076, alles per 125 kg. Officiële aanvoercijfers van dinsdag 20 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 12 schol, 102 haring, 864 makreel, 505 schelvis, 15 wijting, 90 kabeljauw en gul, 35 koolvis, 16 diversen, totaal 1660 kisten. In de tijdens de oorlogsdagen afgebroken Bethlehemkerk, de bekende „Jeugdkerk", bouwden de gebroeders Flentrop, Zaandam, in 1933 een orgel, dat in de jaren voordat het gebouw verdween, tot een der meest bespeelde instrumenten van deze gemeente behoorde. Men gaf er vele orgelconcerten mee en tal van solisten begeleidde msn er. Na de sloping bracht het kerkbestuur het kostbare instrument naar de oude Pint Bavo te Haarlem over, waar het jaren on gebruikt stond opgeslagen. In 1946/1947 installeerde men het in het gebouw voor Christelijke Belanr*' in Oud-IJmuiden, maar dit bleef toch maar een noodoplos sing. Totdat men het naar de nieuwe her vormde kerk overbracht, het gebouw dat men wederom Bethlehemkerk heeft ge doopt. Het instrument had echter door deze verhuizingen ernstig geleden, zodat men alvorens tot herbouw over te gaan de bekende plaatselijke organist Gerrit Fidder tot adviseur benoemde teneinde de orgelcommissie bij te staan bij haar veel omvattende taak. De technische adviezen van de heer Fidder, die zijn sporen op dit gebied heeft verdiend, leidden er toe, dat aan de be kende Amsterdamse orgelconstructeurs Fonteyn en Gael de opdracht werd var- Fransje Schouten, het achtjarige jongetje uit de Wouwermanstraat in Haarlem, dal sinds zondagmiddag tjjdens een wande ling met zijn ouders in de bossen bjj Apel doorn spoorloos verdween en voor wie sinds zondagavond een grootscheepse speuractie op touw was gezet, is terecht. Goed gezond en helemaal niet onder de indruk. Om half twaalf dinsdagmorgen kregen wij aan de redactie een telefoontje waar we allemaal even blij mee waren: „Fransje Schouten is terecht! Hjj leeft en is goed gezond". Marechaussee, houtvesters, bos wachters en politie waren in gesloten linie Door aardschokken verjaagde bewo ners van Noordwest-Perzië hebben een geïmproviseerd kamp opgeslagen in Nehovand, blij dat zij het over leefden, want een paarhonderd men sen kwamen bij de aardbevingen om het leven. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Esdorp. Kernosand; Notós, Antwerpen; Lucas Bols II, Karlsvik; Ragna Gorton, Aruba; Stubbenkuk, Duinkerken; Polyxene, Hampton Roads; Vercho- jansk. Leningrad, balken voor Zaandam; Adolf Vinnen, Rotterdam, erts lossen Hoogovens IJmui den; Nautic, Hamburg, ledig binnenhaven Hoog ovens: Belkarin. Marmagoa; Congokust, Le Ha vre; Gjendefjell, Norfolk, kolen lossen Hoog ovens; IJstroom, Huil; Spaarneborg, Noordzee, provianderen Zoutindustrie IJmuiden; Medon, Noordzee, terug van proeftocht; Olna Firth. Sho- reham, cokesbreeze PEN-Centrale IJmuiden: Saint Thomas. Duinkerken: Frans W. Skoghal, hout lossen Zaandam; Arvid Sjaur, Norfolk. Hornsiff, Rotterdam; Marie Porsgrunn, door naai de Rijn; Yngen, Rotterdam. Woensdag zijn in IJmuiden aangekomen: Oran- jefontein van Antwerpen; Hoe Finces, Rotterdam; Roelof de Winter, Barrow, blokvormen lossen Hoogovens; Laagkerk, Rotterdam; Senegalkust, Antwerpen; Pavonis, Kristinehamn, hout lossen Utrecht; Ootmarsum, Le Havre; Bro, Archangel; Remscheid, Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Medon naar Noordzee, proeftocht; Conrad, Kopenhagen, van de Rijn; Zaanborg, Delfzijl; Cora, Dagenham, walsmateriaal geladen Hoogovens: Kaap Sint Vin cent, Noordzee, zout geladen IJbunker; Swallow, Antwerpen; Hada II, Antwerpen, ledig Zaandam; Spaarneborg, Colchester, geproviandeerd IJmui den; Confiance, Antwerpen, ledig Zaandam; Clan- gula, Rotterdam; Aegis, Hamburg; Ilias, Ham burg; Spaarnestroom, Huil; Gerd, Londen; Am- stelstroom, Londen; Hado, Rochester, stijfsel van Zaandam; Myson, Vaerkeback, walsmateriaal van Hoogovens. Woensdag zijn uit IJmuiden vertrokken: Oran- jeborg naar Skutskaer; Hinrich Peters, Norrko- ping: Eemstroom, Shoreham; Michael Swenden, Rotterdam; Hendrik Holwerda, Antwerpen; Zaan- stroom, Huil; Leliestad, Gent; Heluan. Gothen- burgh; Costar naar Amsterdam, cokes laden, le dig van Hoogovens. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De Wijkerstraatweg, die tot nu toe ten oosten alleen maar toegangswegen naar de Watervliet- en Meerweidenbuurten heeft door de Watervlietstraat en de Heir- weg, zal in de komende dagen een uitbrei ding met meer zijstraten krijgen. Al enige jaren bestaat de toestand, dat de wegens de huizenbouw in het oostelijke deel van Velsen-Noord aangelegde wegen de Wijkeroogstraat, de Uitweg, de Melklaan en de Meerweidenlaan in ver band met het zeer intensieve verkeer naar de ponten over de voorrangsweg, die de Wijkerstraatweg destijds was, met een doorlopend trottoir en afgesloten met be tonnen palen, voor alle wielverkeer taboe waren. Sinds de opheffing van de Wijkerstraat weg als voorrangsweg kon hierin verande ring worden gebracht, hetgeen, zoals bij do begrotingsbehandeling in de gemeente raad vorig jaar ook werd opgemerkt, voor de bewoners van dit deel van Velsen-Noord een grote opluchting zou worden, aange zien dan geen grote omwegen voor auto- en fietsrijders hoefden te worden gemaakt. De Dienst van Openbare Werken heeft dinsdag voorbereidingen getroffen en ma terialen aangevoerd om de genoemde stra ten op de Wijkerstraatweg te kunnen aan sluiten, waardoor de inwoners en leveran ciers van oostelijk „Noord" binnenkort hun woongebied ontsloten zullen zien. Ook de weg langs de r.-k. kerk zal op de Wijker straatweg worden aangesloten. Advertentie Uw kostuum binnen 1 dag gereed zonder Drijsverhoglne OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 bezig met het afzoeken van het bos tussen de Soerense weg en de spoorlijn Apel- doorn-Amersfoort toen ir. Lans, houtves ter van de koninklijke houtvesterij in Hoog Soeren, met het kind op de arm tevoorschijn kwam. Het jongetje werd gevonden iets wèste lijk van het rijwielpad Asselsepad. Er man keerde hem niets, zelfs was Fransje hele maal niet onder de indruk, al zal zijn maagje wel licht geknord hebben. De op luchting en de vreugde van de honderden die hun best gedaan hadden om het knaapje terecht te brengen en diens ouders te helpen was uiteraard zeer groot. Het jongetje raakte zondagmiddag zo<=k toen hij met zijn ouders een wandeling maakte in de omgeving van het vakanti' - centrum „Rabbit Hill" in Nieuw Milligen. De ongerustheid over het lot van de kleine jongen, die niet kan praten, werd met de minuut groter. Honderden kamp bewoners kamden samen de bossen uit maar zonder resultaat. Speurhond gaf het op Zelfs de speurhond van de rijkspolitie moest zijn werk staken omdat hij het spoor bijster was geraakt. Dinsdag trokken honderdtachtig man marechaussee de bossen bij Hoog Soeren m. De politie, die enige uren na de ver missing siwaarschuwd werd ouders en mede-kampeerders waren eerst zelf op on derzoek uitgegaan zochten aanvankelijk in de naas'.e omgeving van het kampeer terrein. Toen echter werd gemeld, dat Fransje tussen Assel en Hoog Soeren zou zijn gezien werd het onderzoek direct naar deze ricn.mg verplaatst. Zondagavond om half acht werd de jongen nog gesigna leerd op ongeveer zeshonderd meter var, Assel. De politie concludeerde daaruit, dat hij in zu'westelijke richting dwaalde met de mogelijkheid dat hij ergens ten zuiden van Hoog Soeren in de bossen zou rond zwerven. Men zocht tot laat in de nacb' en maandagmorgen werd al vroeg wee- begonnen. Men moest aan alles denken en zo werden ook enige vennetjes in de om geving afgedregd. Helikopter Ingezet Maandagmiddag werd op verzoek van de burgemeester van Apeldoorn, mr. A. L. Destombes, een helikopter van het eerste legerkorps bij het zoeken ingeschakeld. Op een hoogte van vijftig meter werd een groot stuk bos- en heideterrein tussen Assel en Hoog Soeren afgezocht. Het feit dat zelfs dit zoeken zonder resultaten bleef, wekte het vermoeden dat de jongen in de bossen lichamelijk letsel was overkomen. Met name werd gedacht aan een verstuikte of een gebroken enkel, zodat hij zich niet zou kunnen verplaatsen. Dit is de reden dat vanmorgen de hulp van de koninklijke marechaussee werd ingeroepen. Met hon derdtachtig man werden de bossen door zocht. Maandagavond had de Apeldoornse politie, die onder leiding van inspecteur Feijlbrief constant in touw was geweest, een spoor van het kind gevonden langs de afrastering van het kroondomein aan de zijde van de spoorbaan. De speurhond die op dit spoor werd ingezet moest echter zijn pogingen opgeven. Het medeleven van de Apeldoornse bevolking in het algemeen en die van de kampeerbewoners van „Rabbit Hill' 'in het bijzonder, was zeer groot. Tal lozen hadden zich vrijwillig aangeboden bij het zoeken behulpzaam te zijn. De hoop het kind nog levend aan te treffen was reeds zeer klein geworden, toen houtvester ir. Lans triomfantelijk met het kind kwam aandragen. Dat de vreugde van zijn ouders bij het vernemen van de tijding dat hun zoontje was gevonden, groot was, behoeft geen betoog. De heer en mevrouw Schou ten waren afgelopen zaterdag met hun vijf kinderen, van wie het oudste zestien en het jongste kind drie jaar is. uit Haarlem ver trokken om een week in het vakantiecen trum „Rabbit Hill' door te brengen. strekt tot totale revisie en installatie. Dezen hebben het oude orgel grondig, maar niettemin geheel verantwoord, veranderd. De dispositie ervan omvat thans in het Pedaal: subbas 16', gedekt 8', prestant 8', kwintbas 5 1/3' en een viervoetsoctaaf. Het eerste manuaal bezit een achtvoets roer fluit en prestant, viervoets fluit en octaaf, nasard 2 2/3', tweevoets nachthoorn, teits 1 3/5' en mixture 4-5 sterk. In het tweede manuaal treft men aan achtvoets gamba en holpijp, viervoets fluit, prestant 2', nasard 1 1/3' en een achtvoets trompet. Door het vakmanschap van deze orgel bouwers, die eveneens voor het voortreffe lijke instrument in de nieuwe gereformeer de kerk aan de Daltonstraat verantwoor delijk zijn geweest, is een orgel ontstaan, dat straks een der mooist geschakeerde onder de kerkelijke instrumenten ter plaatse zal zijn. Het exterieur vertoont een indrukwek kend front naar het ontwerp van de reeds genoemde adviseur. Het interieur is vrij wel geheel vernieuwd: alleen het eiken houten omhulsel van de speeltafel is be houden gebleven. Het orgel heeft een plaats gekregen op de gaanderij aan de achterkant van de kerk, de met het instru ment elektrisch verbonden speeltafel staat terzijde van de gaanderij, zodat de orga nist goed contact heeft met de voorganger, de gemeente en tevens zijn spel uitnemend kan volgen. Woensdag 10 september aanstaande zal men tijdens een dan te geven openbare bespeling kunnen beluisteren over welk en klankenrijkdom de organist thans de beschikking heeft gekregen. De heren Fonteyn en Gael beginnen in januari 1959 met de bouw van het orgel in de nieuwe gereformeerde kerk aan het Marktplein. In de jaren na 1945 zullen daarmee niet minder dan zeven nieuwe kerkelijke instrumenten in deze gemeente zijn geïnstalleerd. Daar de huurcommissie in Velsen per 1 september 1958 in haar geheél aftreedt en de leden terstond herbenoembaar zijn, hebben B. en W. van Velsen de raad voor gesteld met ingang van 1 september 1958 in de huurcommissie te benoemen tot voor zitter: W. F. Visser, De Noostraat 166 te IJmuiden-Oost; tot vice-voorzitter: A. Mijs, Dr. Kuyperlaan 33 te Velsen; tot leden als waarnemers van de belangen van de huur ders: J. J. Bodewes, J. T. Cremerlaan 69 te Santpoort; F. Walthuis, Hofdijklaan 80 te Driehuis; F. J. A. Strijbosch, P. C. Hooft- laan 36 te Driehuis; A. de Waal, Warmen- hovenstraat 25 te IJmuiden; A. Langkem- per, Wijkerstraatweg 275 te Velsen-Noord; tot plaatsvervangend lid: E. Luikman, Cy- pressenstraat 12 te IJmuiden-Oost; tot leden als waarnemers van de belangen van de verhuurders: P. Rings, Wüstelaan 25 te Santpoort; G. Jansen, Alex. Bellstraat 36 te IJmuiden; E. v. d. Brink, Cederstraat 37 te IJmuiden-Oost; C. Visser Hzn„ Maas straat 1 te IJmuiden; S. .Eenhoorn, Wijker straatweg 208 te Velsen-Noord; tot plaats vervangend lid: P. J. Bakker, Van Tuyll- weg 15 te Velsen. Hedenmorgen om kwart over zes heeft het 1775 brt. metende Franse vaartuig „Galliun", tussen de seinpost Hoek van Holland en het Noorderhoofd op de Nieuwe Waterweg een roerketting gebro ken. Het schip heeft getracht met een nood- roer terug te keren, doch dit gelukte niet. De sleepboot „Maas" van de n. v. Smit en Co. heeft het Franse schip daarna binnen gesleept. De Castricumse Damclub heeft in hotel Funadama haar plannen bekendgemaakt in verband met de viering van haar 20- jarig bestaan. Besloten werd op 30 septem ber een damdag voor vijftallen te organi seren. Hieraan zullen clubs uit geheel Noordholland deelnemen. Op de eigenlijke verjaardag, 19 oktober, zal een feestelijk ontbijt plaatsvinden in het clublokaal, terwijl des avonds een feestavond wordt gehouden. Aan de bonds- competitie zal met twee tientallen worden deelgenomen. In de onderlinge competitie zal een dub bele ronde worden gespeeld. De jeugd zal op 8 september weer starten voor een dubbele ronde. „STAD EN LANDSCHAP" In de aula van de nieuwe openbare ULO- school aan de Juliana van Stolbergstraat in Castricum heeft maandagavond, onder grote belangstelling, burgemeester C. F. Smeets de tentoonstelling „Stad en Land schap" geopend. De burgemeester wees er op dat men, na in 1957 met succes de expositie „van grot tekening tot abstracte kunst" had gehou den, thans 17e eeuwse meesters de aan dacht vroegen. De schilderijen zijn alle aandacht zeker waard, aldus spreker. Deze kunst moet dichter bij het volk gebracht worden en vooral dichter bij de jeugd, die in schoolverband de tentoonstelling zal bezoeken. Vervolgens gaf de kunstschilder Jaap Sax een korte uiteenzetting van de schilderstukken. Bij de rondleiding gaven de heren Heeck en Sax dè aanwezigen explicaties. Generaal Charles De Gaulle werd bij zijn aankomst in Brazzaville, de hoofdstad van Frans Equatoriaal Afrika uitbundig toegejuicht door de bevolking. De Franse premier is zon dag naar Abidjan aan de Ivoorkust gevlogen en maandag vandaar te Co nakry in Frans Opperguinea aange komen. Vandaag wordt hij in Dakar, de hoofdstad van Frans West-Afrika verwacht. De kortebaandraverij op de Spoorsin- gel te Beverwijk, die dinsdagmiddag is gehouden, mag uitstekend geslaagd he ten. Althans het weer was schitterend, er was vrij veel bezoek en de draverijen ver liepen vlot. De achtjarige donkerbruine merrie Ronny Zora uit de stal van J. Wa genaar, berijder J. Wagenaar Jr., ging met de hoogste prijs strijken. Vóór de aanvang heeft de voorzitter van de Harddraverij Vereniging „Prins Bern- hard", de heer J. Berg, nog even geme moreerd dat men de laatste jaren niet meer op de Breestraat de wedstrijden heeft mogen houden. Doch hij was van mening, dat men nu een van de mooiste banen van Nederland heeft. Nadat de starter, de heer J. G. A. van Driel, het sein had gegeven, bonden de vierjarige zwarte merrie van J. Bakker en een 9-jarige vosharige ruin de strijd tn, die door de laatste werd ge wonnen. In de eerste omloop vielen af: Verdi, Torero, Reine du Maire, Why Not, Ureka, Oscar, Rudi Trothan, Royal Brooklyn, Klingsor, Thundera, Titan Han over, Tilly Hollandia en Red Star. In de tweede omloop vielen af: U Da niël, Uppsala Piute, ita H. B.,Souveraine Maire, Uncle Sam, Rita Belwin en Ovideo A. Er bleven toen zeven prijswinnaars over en na de derde omloop bleek dat de paarden O. Brewer, Sun Rise en Vlaamse GaaPde vijfde, zesde en zevende prijs had den behaald. Als regel gaan er in de beslissende om loop nogal spannende ritten, doch dit viel deze keer tegen. Ronny Zora en Ria Kitty (beide uit de stal van J. Wagenaar) ga ven weinig aanleiding om de halzen uit te rekken. Quirinus en Thea Cornelia daaren tegen lieten een paar spannende ritten zien. De prijzen voor deze laatc+e werden als volgt toegekend: eerste prijs, de acht jarige donkerbruine merrie Ronny Zora uit de stal van J. Wagenaar; tweede prijs, de bruine schimmel-merrie Thea Cornelia, uit de stal Gebr. Knijnenburg, berijder de heer A. Th. Knijnenburg; derde prijs, de negenjarige vosharige ruin Quirinus, eige naar P. Groen, berijder J. van Dooyweerd; vierde prijs, de achtjarige bruine merrie Ria Kitty, uit de stal van J. Wagenaar, berijder J. Wagenaar. Voor het Hoofdbestuur was aanwezig dr. G. A. Schaly. Wedstrijdleider was de heer H. N. de Jager; starter, J. G. A. van Driel; hulpstarter, W. Schoonderwoerd; keurmeester middenstuk C. J. van den Bosch; rechter van aankomst, C. F. Ock- horst; keurmeester eindstuk, K. J. Mei- nardi. Na afloop heeft burgemeester J. G. S. Bruinsma met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. D.E.M. NAAR HOORN De voetbalvereniging DEM gaat zondag naar Hoorn om daar tegen Hollandia te spelen Op zondag 7 september speelt DEM thuis tegen VSV. CONCERT PARK SCHEYBEECK Zaterdagavond geeft de Beverwijkse Harmonie Kapel een concert in het Park Scheybeeck. Op deze avond zal de Kapel de oude Badense legende „de Fremersberg", van Koeneman, spelen. Het concert zal met een Taptoe besloten worden. VELSEN WOENSDAG 27 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „De liefdesroman van een Koningin". Rex, 20 uur: „Mr. Cory". Pieter Vermeulenmuseum, open van 9.30 tot 12 en 1416.30 uur in Cultureel Ge bouw; tevens bezichtiging maquette van IJmuiden-West. DONDERDAG 28 AUGUSTUS Thalia, 20 uur: „Haven der begeerte". Rex, 20 uur: „Mr. Cory". Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wet houder van Openbare Werken. Alcoholics Anonymous, zaal Abelenstraat van 20 uur af spreekuur. BEVERWIJK WOENSDAG 27 AUGUSTUS Kennemer Theater, 14.30 uur: „De droom van Roodkapje"; 19 en 21.15 uur' „Paris Öoliday". Luxor Theater, 14.30 uur: „De laatste Robin Hood"; 19 en 21.15 uur; „Tante's laatste stunt". Wijk aan Zee, „Het Witte Huis". 10 uur: Afscheid zomervakantie „Bond van het Gezin". DONDERDAG 28 AUGUSTUS Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouwengevangenis". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het trottoir". Het Centrum, 20 uur: Ledenvergadering Algemene Bond van Ambtenaren (ABVA)

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5