demonstratie FORNAX- oliehaard De Jager BIMIJ-stichtingsbestuur ziet nu al om naar geschikt terrein De Duitse marine heeft weer een fraaie driemaster voor opleiding lekkerrr. Programma Hervormde Toneelgroep in het nieuwe seizoen J VRIJDAG 29 AUGUSTUS 1958 13 Bouw van kantorenpand aanstaande Marktplein, Schapenland of Heerenduinweg? „Pravda" over Westduitse manoeuvres in Oostzee In het tijdperk der atoomduikboten Schip kan niet kenteren Geen fietsen meer over viaducten bij tunnel Crematie P. J, Hilvers Twaalf doelpunten bij Ter Leede-VSV Verrassingstocht voor VGZ-gepensioneerden Jaarvergadering DCIJ Melk en Melkproducten van „Velsen" Publieke verkoop van vijf woonhuizen LEDEREN KLEDING VELDHUIS Hat Naaimachinehuis B. SCHAAP Ambtenaren willen geen gemeentelijke classificatie Gemeenteraad komt 2 september bijeen 6 DE VRAAG, wat er met de BIMIJ moet gebeuren, wanneer naar men verwacht volgend jaar op het terrein tussen de Spaarnestraat en de Merwedestraat wordt begonnen met de bouw van het Centraal kantorenpand van de gemeente Velsen, heeft uiteraard ook al door de hoofden van het Stichtingsbestuur Bouwfonds Doops gezinde Kerk gespeeld. Er is zelfs al enige overleg met de gemeente geweest en al staat het nog helemaal niet vast. dat er ook inderdaad een zevende BIMIJ komt en al bestaat de mogelijkheid, dat de grond volgend jaar september nog steeds braak ligt, toch heeft men de toezegging gekregen, dat eventueel het „Schapenland" aan de Maas- en van Ostadestraat kan worden gebruikt voor het optrekken van de tentoonstellingstenten. Het terrein bij deze straten aan de bos rand ligt mooi centraal, maar het bezwaar is, dat het niet vlak is. Men heeft dan ook voorts van de gemeente Velsen in over weging gekregen te beoordelen of het ter rein bij de Heerenduinweg eventueel in aanmerking kan komen. Het bezwaar van dit terrein is evenwel, dat het nog al uit het centrum van IJmuiden ligt verwijderd. Een derde mogelijkheid zou hierin be staan. dat de tenten op de stenen van het Marktplein komen te staan. Het kleine lunapark, dat los staat van de BIMIJ maar dat er nu in de loop van de jaren is gaan bijbehoren, zou dan echter in de verdruk king komen. Hiervoor zou een plaats in een aangrenzende straat gezocht moeten worden. Verbindingen Het houden van de tentoonstelling in het centrum van de stad en bij voorkeur aan de Lange Nieuwstraat heeft het grote voordeel, dat de autobussen van de NZH voor de tentoonstelling stoppen. Uit op vorige BIMIJ's gehouden enquêtes is over duidelijk gebleken, dat een groot aantal bezoekers van buiten de gemeente Velsen komt. Cijfers van de BIMIJ en van het Rode Kruis verzameld tijdens de loterij op de tentoonstelling wezen uit, dat twintig percent van de bezoekers komt uit de IJmond ten noorden van het kanaal en vijfenzeventig percent uit Velsen, Sant poort en Haarlem en omgeving. De andere vijf percent komt uit andere steden in Nederland of uit het buitenland. LONDEN (Reuter) De „Pravda" heeft volgens Tass commentaar gele verd op de oefeningen van de Westduitse marine in de Oostzee. Het blad zegt, dat de NAVO-strategen sinds lang bezig zijn met het uitbroeden van plannen om van de Oostzee een NAVO-gebied te maken. Men wii hier versterkingen en bases bouwen voor aanvallen op vredelievende landen en in het bijzonder op de Oostzeelanden, aldus het blad. In deze plannen voor een oorlog ter zee is de voornaamste rol toe bedeeld aan de Westduitse marine, zo zegt de „Pravda". Maar, zo vervolgt het blad, de Oostzee moet een zee van vrede en vriendschap worden, want dat is de wil van alle vol keren, die rondom deze zee wonen. DE BEZOEKER van de BIMIJ stuit bij binnenkomst dadelijk op een fon tein temidden van een fraaie bloemen pracht. Hier was men nog bezig met het aanleggen van de tuinpaden en het aanbrengen van de grond. (Van onze correspondent in Bonn) Op de werf van Blohm en Voss te Ham burg is dezer dagen onder het gehuil van scheepssirenes een fraaie driemaster van 1.760 ton van stapel gelopen: de „Gorch Fock", het aanstaande opleidingsschip voor officieren van de nieuwe Westduitse marine. Een fraai schip, een veilig schip bovendien, want het kan volgens de ex perts niet omslaan. Maar.een schip dat gebouwd werd in de schaduw van de ramp met de Duitse viermastbark „Pamir", die een jaar ge leden in de Atlantische oceaan met 80 jongens verdween. En in de schaduw van de plechtige tewaterlating van de „Gorch Fock" lag ergens in de Hamburgse ha ven het zusterschip van de „Pamir", de „Passat", dat binnenkort, misschien weer met 90 a 100 jongens gaat zeilen... Men kan de „Gorch Fock" nauwelijks vergelijken met de „Pamir" of de „Pas sat". En toch raakte men de laatste da gen in deskundige kringen over dergelij ke vergelijkingen niet uitgesproken. In de grond van de zaak ging het daarbij om de vraag of het in deze tijd van atoomduik boten en radar en wat niet al, nog wel zin heeft om zeelieden op te leiden op een zeil schip, dat altijd gevaarlijker vaart dan een motorschip, een stoomschip of... een atoomschip. De Westduitse vice-admiraal Ruge heeft het duidelijk gezegd: Zijn marine liet geen romantische gevoelens bij de opdracht tot de bouw van het schip een rol spelen. De Advertentie op de BIMIJ-beurs tonen wij u de bekende De haard met de perfecte vloerbestraling. VERWARMINGSSPECIALIST Lange Nieuwstraat 503 - 505 - Tel. 5557 Met ingang van vandaag mogen fietsers en bromfietsers niet meer gebruik maken van de verbindingsweg tussen de Wijker- straatweg in Velsen-Noord en de viaduk- ten. De minister van Verkeer en Water staat heeft deze weg namelijk tot auto weg verklaard. Tot nu toe konden fietsers en bromfietsers via de beide viadukten naar Beverwijk rijden, maar dit is thans verboden. Gorch Fock" is een noodzakelijk schip, omdat de marine meent dat, iedere, offi cier een basisopleiding op een zeilschip moet hebben. Wie alleen op de techniek vertrouwt, loopt, zo zei men, de kans het lot van het Italiaanse schip „Andrea Do- ria" te ondergaan. De „Gorch Fock" genoemd naar de Duitse zeeschrijver Gorch Fock, wiens echte naam Johann Kinau was en die in 1916 in het Skagerrak sneuvelde zal tel kens voor vier maanden met 200 cadetten uitvaren. Het schip krijgt een kernbe manning van twaalf officieren en 56 man, van wie de meesten grote ervaring met zeilschepen hebben. Op die wijze zal on der strenge tucht iedere Duitse marine officier met uitzondering van marine artsen en marine-musici een zeilschipop leiding krijgen en vertrouwd kunnen ra ken met het elementaire varen op zee. Veiligheid voor alles De „Gorch Fock" is geen „Pamir", als gezegd. Het is een hypermodern zeilschip met drie stalen masten en zo veel veilig heidsinstrumenten dat het als men de deskundigen wil geloven nauwelijks kan vergaan. De ramp met de „Pamir" zit de experts diep in de zeemansziel gebrand, en daarom juist wil men veiligheid boven alles zien als het beslissende element bij. de bouw van dit nieuwe zeilschip. De Gorch Fock" meet 81 meter en is 12 me ter breed. De fokke- en grote mast zijn 45 meter hoog. De waterverplaatsing is 1.760 ton; de „Pamir" was 6.620 ton groot. Het zeiloppervlak is bij 23 zeilen 1.964 vierkante meter („Pamir" 2.880 vierkante meter); de „Pamir" diende voor vervoer van graan, de „Gorch Fock" niet. De „Pamir" kon een slagzij van 60 gra den maken en zich dan nog oprichten. De Gorch Fock" kan op haar zij liggen dus een slagzij van 90 graden maken en zich toch nog oprichten door het vaste ballastgewicht van 350 ton in het onderste van het schip. Daarenboven krijgt de „Gorch Fock" een hulpmotor van niet minder dan 800 p.k.j een eigen meteorologische dienst, twee radarapparaten, talrijke reddings vlotten en rubberboten. Kortom, de 6 a 7 miljoen Mark die de Westduitse marine aan dit schip heeft gespendeerd, worden wel zeer modern besteed. Zo krijgt West-Duitsland weer een zeil schip niet voor goederentransport maar voor de opleiding van marineofficieren, die daarnaast zich toch ook vertrouwd moeten maken met atoomduikboten, drij vende radarstations en dergelijke, al wordt het in West-Duitsland bestreden: een tikkeltje romantiek heeft de nieuwe marine toch wel overgehouden uit vroe ger jaren! WELPENTOERNOOI OP „WATERVLIET" De voetbalvereniging „Breesaap" houdt zondag een groot welpentoernooi op het sportpark „Watervliet", waaraan niet min der dan tien verenigingen met ieder ten minste twee elftallen zullen deelnemen. Aan dit grote toernooi, dat om half elf begint, wordt 's middags om één uur een vlaggenparade verbonden, waarbij de drumband van de Hoogoven Harmonie medewerking verleent Óp dat moment wordt het toernooi tevens officieel geopend. HAARLEM—STORMVOGELS Zondagmorgen spelen Stormvogels 2 en Stormvogels 3 wedstrijden op het Haarlem terrein tegen het tweede en derde elftal dezer vereniging. Stormvogels 2: J. Venus; C. Snelders en A. Snelders; F. Venus, Visser, De Bie; Van der Velde, Zoeteman, Van der Meer Van Es en Ramakers. Stormvogels 3: Vrijhof; Van der Stelt en Gouda; Bakker, De Looze en JBartels: Ban- nink, Glas. Admiraal, De Roo en Visser. Veel belangstellenden vooral uit on derwijskringen waren gistermiddag aan wezig bij de crematieplechtigheid van de heer P. J. Hilvers, gepensioneerd onder wijzer van de voormalige School J, thans Moerbergschool in IJmuiden. Het eerst werd het woord gevoerd door de heer H. de Boer, wethouder van Onder wijs. Deze zeide allereerst ervan overtuigd te zijn, dat het moeilijk was tot de na bestaanden woorden van troost te spre ken; toch, dacht spreker, zou het laatstge noemden goed doen te horen, hoe het ge meentebestuur gewaardeerd heeft en nog waardeert, wat de overledene voor de jeugd is geweest en heeft gedaan. De heer Hilvers aldus de heer De Boer was een paedagoog, die het kind goed aan voelde. Ook als mens achtte spreker hem hoog. Voor hem gold: Eén woonplaats de aarde, Eén volk de mensheid. En ook Albert Schweitzers woorden: „Laat je zó in met je idealen, dat men ze je nooit ontnemen kan", was van toepassing op de heer Hilvers. De heer J. Reitsma, voorzitter van de afdeling Velsen van „Volksonderwijs" was de tweede spreker. Deze memoreerde onder meer welk een warm kloppend hart de overledene altijd voor de openbare school getoond had. Het voormalige hoofd van de Moerberg school, de heer K. Faber, sloot de rij van sprekers. Jarenlang had hij met de heer Hilvers samengewerkt en hij kon getuigen, dat deze van de overige medewerkers aan de school niet alleen een goed collega, maar ook een vriend was. En ditzelfde gold ook voor de kinderen. Spreker was er van overtuigd, dat men de beer Hilvers aan de Moerbergschool nimmer zou ver geten. Hierna daalde de kist onder de tonen van Otto de Nobels „Morgenrood" Een zoon van de overledene, de heer A. J. Hilvers, dankte voor de betoonde be langstelling. Met een proefcombinatie, waarin weer met een aantal jongere spelers werd ge- experimenteerd, speelde VSV woensdag in Sassenheim tegen de sterke zaterdag middagclub Ter Leede op het prachtig terreinencomplex van deze vereniging een lichtwedstrijd. Algehele bevrediging heeft deze ontmoe ting de VSV-ers niet geschonken, want merkwaardig genoeg was het vorige seizoen de verdediging ongetwijfeld het sterkste deel van het elftal, ditmaal liet zij menige steek vallen. Zelfs Schoon kon in dit opzicht niet vrij gepleit worden. En ook doelman Vader's debuut viel enigszins tegen. We willen echter gaarne aannemen, dat het voor het eerst bij kunstlicht spe len door de meeste VSV-ers hun parten heeft gespeeld. Bovendien hebben de rood- witten ongetwijfeld nog krachten achter de hand, wier medespelen een versterking van de verdediging zou betekenen. En ten slotte mag zeker niet onvermeld blijven, dat de VSV-defensie een voorhoede tegen over zich vond, die er zijn mocht en ten dele uit spelers bestond, die in menige eerste divisieclub van harte welkom zou den zijn, al was het alleen maar om hun snelheid en schotvaardigheid. In het bij zonder de rechtervleugel en de midvoor blonken hierin uit. Hoewel ook de voorhoed0 ongetwijfeld nog wel in een sterker samenstelling kan uitkomen, viel het spel van het aanvals- kwintet toch nog niet tegen. Hiervan ge tuigen ook de vijf doelpunten, die door Van der Heyden c.s. gescoord werden. Maar aangezien Ter Leede's rappe voor hoede zevenmaal het VSV-net wist te vin den. ging de wedstrijd toch voor de rood- hemden verloren (57). JUBILEUMFONDS V.V. „BEVERWIJK" Ten bate van het jubleumfonds van de voetbalvereniging „Beverwijk" vindt op zaterdag 13 september in zaal Hoogerwerf een klaverjasdrive plaats. JAARVERGADERING „PAT MAT" De jaarvergadering van de Kennemer schaakclub „Pat Mat" is vastgesteld op woensdag 3 september in het Statenhuis t» Beverwijk. Evenals in voorgaande jaren heeft de directie van de papierfabriek Van Gelder Zonen n.v. te Velsen haar gepensioneerde personeelsleden donderdag een zeer pret tige (en door stralend weer overgoten) verrassingsautobustocht aangeboden. Al vroeg werd met drie volle bussen gestart, waarin honderdtwintig man reis den (vandaag maken nog eens ruim tachtig mannen dezelfde tocht) om over Schiphol en Naarden en via Nijkerk Harderwijk als eerste pleisterplaats aan te doen. Hier werd aan de rand van het zonovergoten IJsel- meeer de koffie gebruikt. Van daar ging het in één ruk over Zwolle en Nijverdal op het prachtig gelegen Hellendoorn aan. Na een heerlijke lunch te hebben genut tigd, vermaakten de bejaarde reizigers zich opperbest in de dwaaltuinen en parken. Om drie uur gistermiddag werd in Hellen doorn opgebroken en voerde de reis terug over Deventer, de mooie omgeving van Apeldoorn, Hoevelaken en Hilversum naar Uithoorn, waar evenals vorig jaar eeen zeer verzorgd diner het gezellige en zonnige uitstapje besloot. De heer J. H. Smidt van Gelder jr., be drijfsdirecteur te Velsen, voegde zich hier tussen zijn oude medewerkers en gebruikte met hen het maal. Er was een toespraakje. De heer Schmidt vond het een gelukkige ervaring het voor beeld van directeur Allan uit Wormer na te volgen en hoewel dit de eerste keer was beviel het hem uitstekend, temeer aange zien het hem opviel, dat de „jongens van 50" hun guitenstreken nog niet hadden ver leerd. Hij vroeg de medewerking van de oud-personeelsleden om hun oude ervarin gen en eventuele foto's te willen inzenden, om daarmee het archief belangrijk te kun nen uitbreiden. Ook aan deze gezellige bijeenkomst kwam een einde. Alle deelnemers waren zeer voldaan om tien uur gisteravond weer in Velsen terug. Dezer dagen heeft DCIJ haar 33ste jaar vergadering gehouden. Voorzitter P- Roo- zenburg memoreerde het internationale damtoernooi waardoor de gemeente Vel sen in het afgelopen voorjaar in de be langstelling van Wereldomroep, televisie en film is geweest. Voorts maakte hij ge wag van de klinkende afscheidsavond voor de afgetreden voorzitter de heer K. de Jong op 1 februari van dit jaar. DCIJ kan. alles bijeengenomen, op een uitste kend geslaagd damseizoen terugzien. De nieuwe DCIJ penningmeester de heer H. Laros deelde mede dat in het afgelopen jaar ruim 2500 is binnengekomen eri dat 2200 is uitgegeven. Er dus een kassaldo van 300,Voor deze bevredigende stand van zaken bracht hij dank aan de vorige penningmeester, de heer L. Vooys. Het bestuur van DCIJ is uitgebreid tot zeven leden; het bestaat thans uit de heren B. Dukel, J. van Straten, H. Laros, L. Bink horst, Theo Tielrooy en J. <je Boer. Er is besloten dat met twee tientallen aan de Noordhollandse en Haarlemse dam- competitie zal worden deelgenomen. De prijsuitreiking aan de winnaars van de onderlinge DCIJ-competitie geschiedde door de heer P. Roozenburg, die zelf nog steeds de sterkste DCI.I-speler is gebleken. De heer Tielrooy kreeg hulde in ontvangst te nemen voor het behalen van het kam pioenschap van Kennemerland- De heer Tielrooy zal half september deelnemen aan de wedstrijden om de provinciale dam titel. Woensdag 3 september zal de nieuwe wintercompetitie aanvangen. Advertentie Melkinrichting Velsen Tel. 4948 - 02510 Notaris J. H. Bremmers te Beverwijk heeft donderdagmiddag in het Kennemer Theater aldaar publiek ten verkoop aan geboden een vijftal woonhuizen, waarvan twee, behoudens vestigingsvergunning, dadelijk waren te aanvaarden. De belang stelling was niet groot en de prijzen waren niet hoog. Het perceel Alkmaarseweg 371, huis, erf en een breede poort, werd door de heer J. W. Rumping opgeboden tot 6700 en op 500 gemijnd door de heer Schuijt; totaal opbrengst: 7200. Het woonhuis met schuur en tuin aan de Arendsweg 81, dat ook dadelijk was te aan vaarden, werd door de heer H. Jaapies opgeboden en gemijnd. Totaal bedrag: 4000. Het woonhuis met erf aan de Wij- kerstraatweg te Velsen-Noord werd door de heer Jaapies opgeboden tot 6850; het werd niet afgemijnd. Het woonhuis met erf, Maarten van Heeemskerkstraat 156, te Heemskerk, werd opgeboden tot 3900 en het woonhuis met schuur, poort en erf aan de Graaf Jan straat 18 te Beverwijk bracht het tot ƒ4800. Ook deze laatste twee huizen werden op geboden door de heer H. Jaapies (en kre gen aldus geen nieuwe eigenaar). Advertentie DE speciaalzaak voor uw Wij bezoeken u aan huis. ook 's avonds. Even een berichtje of tel. 02510 - 5629 Betaling eventueel te regelen. Maatwerk zonder prijsverhoging De zaak waar u ook voor uw reparatie terecht kunt. Kleine of spoedreparaties klaar terwijl u wacht. BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK Advertentie %icri De beroemde Zweedse, vol automatische elektrische ZlG-ZAG- naafmaehlne met de ingebouwde hersenen. Bezoek onze demonstraties op de B.I.M.IJ. Vraagt inlichtingen over ons huurkoopsysteem, slechts 6 rente KRUISSTRAAT 21 - HAARLEM TELEFOON 12921 BREESTRAAT SS - BEVERWIJK - TELEFOON «19J HUSQVARNA machines reeds van I 299.- al De Hervormde Toneelgroep heeft voor het komende winterseizoen het volgende programma samengesteld: Het seizoen wordt geopend met drie op voeringen van „In andermans schoenen", blijspel in drie bedrijven door Dom de Gruyter. De eerste opvoering hiervan wordt vrijdag 12 september gegeven in het Kennemer theater te Beverwijk; met welke voorstelling de toneelgroep mede werking verleent aan de feestelijke jaar vergadering van de plaatselijke afdeling van het Christelijk Nationaal Vakverbond. De beide andere opvoeringen zijn vastge steld op zaterdag 13 en maandag 15 sep tember in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan en zijn bestemd voor de eigen donateurs. Voor het tweede stuk viel de keuze op „Wij weten niet alles", toneelspel in drie bedrijven door Koos Beswino; waar even eens drie voorstellingen van zullen worden gegeven. De eerste op rrjaandag 10 novem ber in het Kennemer theater te Beverwijk; opnieuw op invitatie van een christelijke vakorganisatie, waarbij de data van de opvoeringen voor de donateurs in het Her vormd Jeugdhuis zijn vastgesteld op za terdag 22 en maandag 24 november. Voor de slotuitvoeringen op uinsdag 10 en zater dag 21 maart 1959 in het Hervormd Jeugd huis zal het op te voeren stuk nog nader worden bekend gemaakt. Wel ligt het in de bedoeling hiermee in te schrijven voor de toneelwedstrijd, georganiseerd door de Velser Gemeenschap. Verder werd de medewerking van de toneelgroep verzocht voor een drietal kerstvieringen; respectievelijk op zondag 20 december in een der veilinggebouwen te Beverwijk, maandag 21 december in het Hervormd Wijkgebouw te Velsen- Noord en dinsdag 22 december in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rem brandtlaan. Deze worden achtereenvol gens georganiseerd voor de woonwagen bewoners te Beverwijk, de bijeenkomsten van de „Open deur" en de Velser her vormde bejaarden. De regie van alle bovengenoemde op voeringen is weer opgedragen aan de heer C. de Jong. In oktober van dit jaar wordt in Am sterdam een congres gehouden van de Al gemene Bond van Ambtenaren. Ter be spreking van de hiervoor ingediende voor stellen kwamen de leden van de Bever- wijkse afdeling donderdagavond in de koffiekamer van ,,'t Centrum" bijeen. Onder voorzitterschap van de heer A. v, d. Bos heeft een groot aantal leden op geanimeerde wijze aan de discussie deel genomen. Een op dit congres te behandelen voorstel behelst het voornemen om de contributie voor gepensioneerden van één op twee gulden te brengen. Unaniem was de vergadering hiertegen en de beide af gevaardigden naar dit congres, de heren A. v. d. Bos en M. F. de Vries, hebben de opdracht zich hiertegen te verzetten. Een uitvoerige gedachtenwisseling ont stond bij het ter sprake komen van de gemeenteclassificatie. Betoogd werd dat in Beverwijk zoveel bijzondere omstandig heden zijn, dat er op aangedrongen dient te worden dat deze gemeente in de eerste klasse wordt geplaatst. Over de in te voeren werkclassificatie voor ambtenaren konden de aanwezigen zich nog geen oordeel vormen en besloten werd dan ook dat in het komende seizoen een hoofdbestuurder uit te nodigen om over dit onderwerp te komen spreken. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Hendrika A. W., d. van N. W. D. C. von Hertzberg en A. E. van den Tak; Jacqueline A., d. van L. J. A. Probst en C. A. Beentjes; Johanna W. C., d. van J. van der Meij en C. M. Willemse; Jo hanna M. M„ d. van J. W. Oud en P. J. Arissen; Maria J., d. van A. Starkenburg en G. Verduijn; Leendert H., z. van A. J. van Doodewaerd en A. Degenhardt; Frank, z. van F. Groenendaal en W. C. Weterman; Theresia C. M., d. van L. J. Schoo en M G. Verwer; Wilma F. F., d. van F. W. Stein en F. J. F. Sweekhorst; Hansruedi, z. van J. A. Gschwind en J. C. Beentjes; Anna M., d. van N. J. Schaaper en G. Zwart; Dingena, d. van P. J. Middelkoop en O. E. P. van der Kooi; Otilia E. P., d. van P. J. Middelkoop en O. E. P. van der Kooi. ONDERTROUWD: G. Zonneveld en M. A. Nijman; M. Ruiter en I. Kaiser; C. de Bruin en A, Meijer; J. N. van Etten en M. J. Wolters; S. P. Bleeker en C. M. de Ruijter. GETROUWD: A. Boogaard en R. Leij; H. H. Stil en F. de Bruin; J. M. Eist en M. H. Beertjes; H. J. M. Adrichem en J. M. Beentjes; L. J. van der Brugge en C. J. Stapel. OVERLEDEN: J. E. Linders, weduwe van K. Steer, oud 79 jaar; B. F. M. Leen- dêrs, oud 58, jaar. Evenals iedere andere gemeente in Ne derland houdt Castricum volgende week dinsdag zijn raadsvergadering met een nieuw gekozen raad. Als nieuwe leden zul len hierin aanwezig zijn: voor de K.V.P. de heer J. Kraakman; voor de P.v.d.A. de heer H. Hessing; voor de V.V.D. de heren G. Gerkens en J. Verkerk. De agenda vermeldt niet minder dan 25 punten, waarvan het belangrijkste is de wethoudersverkiezing. Zowel de P. v. d. A. als de K.V.P. is voorstander van handhaving der vorige bezetting. Mogelijk zal het voorstel tot het aan gaan van een geldlening met de n.v. Bank Ned. Gemeenten, groot f 42.000,— enige te genstand ontmoeten (a) zal voor de nood zakelijke financiering van diverse kapi- taalswerken deze lening onontbeerlijk zijn). Tenslotte zullen B. en W. een voorstel ter sprake brengen betreffende het verle nen van een bijdrage van ƒ9274,40 voor de bouw van een bunker voor de comman dopost en de verbindingsdienst van het B.B.-centrum Alkmaar. BURGERLIJKE STAND CASTRICUM Week van 2! tot en met 27 augustus 1958 GEBOREN: Catharina Maria. r' 'iter van W Breetveld en M. M. Hofland. L. de Colignyystraat 16: Saskia. dochter van H. A. Naber en A. M. Hoogsteder. Burg. Bo- reelstraat 7;Jacobus Maria, zoon van E. van der Molen en M. Komen, Hoogeweg 5 ONDERTROUWD: L. P M. Zonneveld Duinenboschweg 3 en M. J. Martens, wo nende Dorpsstraat 106, Castricum. Toe komstig adres: Castricum, Dorpsstraat 106. N. Hollenberg, wonende Schulpstet 15. en A. E. Bakker, wonende te Castricum, Jan Hobergstraat 48- Toekomstig adres: Cas tricum, Schulpstet 15;H. Greven. wonende te Beverwijk, Kreutzberglaan 124, en M. de Groot, Friedstraat 11. Toekomstig adres: eigen adressen. GETROUWD: V. Palermo en M. A. For- r r, beide wonende te Castricum: J. Swart. wonende te Egmondbinnen, en G. A. Cof- feng, wonende te Castricum: G. B. de Nijs en A. W. M. Leijgraaf, beide wonende te Castricum; S. P. Droog, wonende te Lim- men en P- C. Lute, wonende te Castricum.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 13