SOLEX koe 1 20% KORTING Mr. OPTICIEN I. GRIT Griek verloste Noor en Amerikaan van de verdrinkingsdood Voor wandversiering Onder de dakpannen Zestig jaar schoenmaker Oester- en mosselseizoen begon in Ierseke met vrolijk feest Velsens cultureel leven in de komende week Havenberichten Kwart eeuw pensioen GERED UIT ZINKEND ZEILJACHT KUNSTHANDEL Vanmorgen in de vishal en op zee Nieuwe loot aan winkelstand V ij f tig jaar gehuwd Trouw aan Velserduinweg De medische verzorging tijdens het weekeinde Hoewel h©t niet gebruikelijk is „Jonge Strijd" in IJmond onder nieuwe leiding VRIJDAG 29 AUGUSTUS 195S De 26-,jarige automonteur Egil Ruud uit Drammen in Noorwegen, toonde in Botter dam niet veel emotie, toen hij vertelde van de strijd met de dood, die hij en een Amerikaanse tochtgenoot op de Atlantische Oceaan hebben gevoerd. Iets meer opgewonden werd hij bij het tonen van de Noorse vlag. die hij had gered van zijn 500 mijl ten n.w. van de Azoren gezonken jacht „So Long II". De eerste Rotter dammers, met wie hjj in de nacht kennismaakte, waren mannen van de rivierpolitie, die wel eens precies wilden weten, wat er nu precies gebeurd was. Dit verslag deed hij aan boord van het gloednieuwe Griekse schip „Pacific Conquerer", dat omstreeks 4 uur met een lading kolen in de Waalhaven meerde. Met de kijker, die hij eveneens had ge red, op de borst, vertelde de Noor, dat hij op 25 juni van dit jaar, na een tocht van negen maanden met het tot zeiljacht om gebouwde vissersvaartuig, dat hij „So Long II" had gedoopt, in Amerika was aangekomen. Zijn Noorse tochtgenoot be sloot in de States te blijven, maar Ruud deed een nieuwe metgezel op. De 22-jari- ge medisch student Hal Weidner uit Cold- water in Michigan. Hal gaf zeilinstructie, wat hem een aardige zakcent opleverde. Iemand, die zoveel voor de zeilsport voelt, is al gauw te verleiden het zeegat uit te gaan. Dat deed hij dan ook met Egil Ruud op de „So Long II". Onder ideale weersomstandigheden zeilde het tweetal op de vijfde augustus de Atlantische Oceaan op. Er leek geen vuiltje aan de lucht te zijn, totdat op de morgen van de 19de augustus zware donderkoppen kwa men opzetten. Ruud had echter geen vrees. Op de tocht naar de States had hij wel eens meer een harde wind te verduren gehad. Nu werd echter de wind sterker en sterker en op het laatst wakkerde die aan tot een orkaan. De „So Long II" werd door de woedende elementen zo heen en weer gesmeten, dat de boot soms met de mast op het water lag. Er sloeg een lek in het vaartuig en de mast werd vernield. „Het zag er bedenkelijk uit, maar we wan hoopten niet", zei Ruud. „Er passeerden twee schepen op nog geen mijl afstand. We gaven signalen met rook en met een spiegel, waarin we de zonnestralen lieten weerkaatsen. We zwaaiden met lakens. Niets hielp. We wer den niet gezien. We moesten doorlopend hozen om onze boot boven water te hou den. Misschien hadden we daardoor geen tijd om aan onszelf te denken. Zo gingen twee-en-een-halve dag voorbij. Ja, en toen gingen we het wel wat somberber inzien". Bij die herinnering streek de Noorse automonteur wat nerveus door zijn blon de haren. Zijn Amerikaanse vriend sloot Advertentie SCHILDERIJTJES KERAMIEK KLEEDJES SMEEDIJZER MODERNE SPIEGELS fj'i*IJMUIDEN V KENNEMERLAAN 55 Officiële pritzen van donderdag; Heilbot. 3.60—2.50, gr. tong 5.10—4.40, grm. tong 4.50—3.70. kim. tong 3.60—3.30, kl. tong 1 3.50—3.10, kl. tong II 3.50—3.10, tarbot I 3.40—2.40, zalm 5.70 —4.90 per kg. Tarbot II 102-100. tarbot IV 82—39, gr. schol 72. grm. schol 57, kim. schol 6043, kl. schol I 49 —35. kl. schol II 43—20. schar 32—21, bot 26—15, v. haring 29—20, makreel 23 -14, gr. schelvis 26 22, grm. schelvis 2618, kim. schelvis 2316. kl. schelvis I 20—15, kl. schelvis II 1510, wijting 16—11, gr. gul 36—31, mid. gul 32—23. kl. gul 22— 10. kl, haai 3527, ham 92 50, poontjes 13, kl. koolvis zw. 31 16.20, kl. koolvis wit 38 per 50 kg. Gr. kabeljauw 232112. gr. koolvis zw. 9486, gr. koolvis wit 10092, gr. leng 70 per 125 kg. Officiële aanvoercijfers van donderdag 187 kisten tong en tarbot, 3 k. heilbot, 530 k. schol, 6 k. schar, 6 k. bot, 668 k. haring, 730 k. makreel, 1660 k. schelvis, 106 k. wijting, 350 k. kabeljauw en gul, 10 k. leng, 4 k. haai, 11 k. poon, 115 k. koolvis en 14 k. diversen. Totaal 4400 kisten vis. Besommingen van donderdag IJM 15 Emma 27.100, KW 8 Deining 16.980, KW 89 I 4418. KW 108 4678, KW 162 f 4072, KW 64 5740. KW 155 I 5695, IJM 204 i 4290, UK 3 i 4010, IJM 209 7880. IJM 40 1630, IJM 78 I 1730, KW 93 I 4510. KW 96 2590, KW 71 1030, KW 61 1160. KW 56 1160, KW 30 820, TX 33 2390, O 29 1050. Veertig autorijscholen hebben de kin deren uit het Burgerweeshuis in Am sterdam en het gereformeerde wees huis in Haarlem een feestdag aange bodenIn auto's en busjes vertrokken zij donderdag naar Hoenderloo op de Veluwe. Te oordelen naar de gezichten van de kinderen op deze foto verheugen zij zich al bij voorbaat op de pret, die hun te wachten staat. even de ogen bij het beeld, dat hij weer voor de geest kreeg. Het jacht maakte zoveel water, dat het niet lang meer kon duren. Honger hadden de twee jongelie den niet en ook geen dorst, want er was genoeg voedsel en drinkwater aan boord. Redding nabij Toen doemde vlak voor de „So Long II" het Griekse schip „Pacific Conquerer" op. De derde stuurman had het wrak gezien. Nauwelijks waren de Noor en de Ameri kaan aan boord gebracht of het jacht zonk weg. Dat was voor Ruud een verschrikke lijk moment, want hij had jarenlang ge werkt om een vissersvaartuig tot jacht om te bouwen. De bemanning van de „Pacific Conque rer" heeft de schipbreukelingen prima verzorgd. De Noorse consul te Rotterdam heeft zich over zijn landgenoot ontfermd. Deze zal zo spoedig mogelijk per trein naar zijn vaderland gaan, waar zijn vrouw reeds vol spanning wacht. Advertentie DE IDEALE BROMFIETS 549.50 599.50 Fa. J. H O O IJ B E R G Trompstraat 9-11 - IJmuiden-O. - Tel. 4214 IEV EN VVB SPELEN VRIENDSCHAPPELIJK Van de voetbalverenigingen IEV en VVB zullen een tweetal elftallen voor het begin van de competitie zondag vriendschappe lijke wedstrijden op „Rooswijk" spelen. Deze wedstrijden zullen gehouden wor den tussen IEV I en VVB 2 en IEV 3 en VVB 4. IEV I verschijnt in nieuwe opstelling met: J. Jansen; A. Harsveld en G. Bos; J. Duin, G. van Berneveld en P. Stals; H. de Reus, W. Buur, J. Feyen, J. de Reus en B. Wijker. VVB 2 komt in het veld met; v. d. Bo gaard; v. d. Horst en J. Roos; G. Stein- voort, P. de Wolf en P. Janssen; Renooy, A. Luitjes, Van Duyvenvoorde, P. Borm en A. Stet. HOUT EN HOUTSTOF AANGEVOERD Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is donderdagmorgen aangekomen het Noorse s.s. „Fana", dat van de Canadese havens Richibucto en Souris een lading van 1060 vadem papierhout aanvoerde. Het Noorse s.s. „Borre" kwam donder dagmiddag voor de steiger van het bedrijf met een lading van 1000 ton 'noutstof uit de Noorse haven Gjeving. Beide schepen hebben in afwachting van de losbeurt aan de Kanaaldijk gemeerd gelegen. Het oester- en mosselseizoen 1958-1959 is donderdag met tal van festiviteiten te Ierseke geopend. Er is een vlootschouw gehouden, het „spel der Oosterschelde" is opgevoerd, waarin onder ander meespeel den de Amsterdamse oud-burgemeester Jacob Braseman, die vóór deze functie vis- koper was, de bekende Rotterdamse Kaat Mossel en Pieter Corneliszoon, de ver maarde Ierseker oesterkenner uit het ver leden. De vissers van Ierseke hadden hun sche pen fraai versierd. Het dorpje werd reeds vroeg overstroomd door talloze belang stellenden. Naar schatting hebben donder dag meer dan tienduizend mensen de festi viteiten bijgewoond. Om half één trok door de straten van Ierseke een optocht, die voornamelijk ge baseerd was op de visserij en haar bij- produkten. Om twee uur begaven de ge nodigden, onder wie de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, de leden van Ge deputeerde Staten, enkele leden van de Eerste en Tweede Kamer, en talrijke bur gerlijke en militaire autoriteiten zich aan boord van de schepen, die zouden deel nemen aan de vlootschouw. Ruim honderd versierde vissersschepen, die uit vrijwel alle Zeeuwse vissershavens kwamen, na men daar aan deel. Omstreeks half drie werden de eerste oesters van dit seizoen boven water ge haald. De commissaris en de andere auto riteiten stapten over op de Ierseker vis sersboot en openden officieel het oester- en mosselseizoen 1958-1959 door het con sumeren van enige oesters. Om half vier liepen de schepen de haven van Ierseke binnen en korte tijd nadien werden Kaat Mossel en haar gevolg" op de kade begroet, waar een groot bruilofts feest van een „neef en nicht" van Kaat Mossel werd gegeven. Vissersmeisjes in klederdracht uit de vissersplaatsen in Zeeland boden het bruidspaar geschenken aan. Kaat Mossel sprak de Commissaris toe. Pieter Corneliszoon bood gelukwensen aan en oud-burgemeester Braseman van Am sterdam verbond tenslotte het jeugdige echtpaar in de echt. Na afloop van de festiviteiten aan de haven gingen de genodigden oesters eten aan de oesterputten, waarna in de haven waterspelen werden gehouden. KINHEIM-VOETBAL IN WEEKEINDE Hoewel de competitie nog niet begint, krijgen de Kinheim-voetballers een druk bezet weekeinde. In Zandvoort gaat het eerste zaterdag elftal de strijd aan tegen IJmuiden I in de eindstrijden van het Zandvoortmeeuwen- toernooi en komt daarbij uit met: J. Lame- ris; J. de Reus sr. en A. Bax sr.; L. Veld- huyzen, L. van Hesselingen en A. Geerlofs; H. Bax. L. Nieuwenhuis, J. Bax, A. Morren en G. Boender. Dezelfde middag spelen in Alkmaar van de zaterdagafdeling Jong Holland 2Kin- heim 2; Jong Holland 3Kinheim 3 en junioren Jong HollandKinheim junioren. Zondagmiddag worden in Limmen tegen de gelijknamige club wedstrijden gespeeld tussen respectievelijk de eerste en tweede elftallen van de zondagafdeling. Advertentie VOOR u un. Br Ui» KOOPT U HET JUISTE Velsens culturele agenda, samenge steld door het bureau van de Velser Ge meenschap, ziet er voor de week van 30 augustus tot en met 6 september als volgt uit: 1 t.m. 6 september: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. 1 t.m. 6 september: Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden (O.) geopend van: maandag: 14.30 tot 17,30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen (N.) geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag: 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag: 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 u. (jeugd); donderdag: 10 tot 12.30 uur; filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag: 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 u. en van 19 tot 21 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag: 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. I tm. 6 september: R.-K. Leeszaal en Bibliotheek IJmuiden, maandag open van 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur Jeugdbibliotheek open van 16 tot 17.30 en 19 tot 21 uur; dinsdag open van 10 tot 12 uur; woensdag Jeugdbibliotheek van 14.30 tot 17.30 uur, vrijdag open van 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 uur Jeugdbibliotheek open van 16.30 tot 17.30 uur, zaterdag open van 14.30 tot 17.30 uur. R.-K. Leeszaal en Bibliotheek Velsen- Noord, dinsdag open van 10 tot 12 uur, vrijdag open van 14 tot 17 en van 19 tot 21 uur, zaterdag open van 14 tot 17 uur. 1 t.m. 6 september: BIMIJ (Beurs - Industrie - Middenstand - IJmond) nabij Marktplein IJmuiden- Oost. Gedurende de gehele week zal als orkest optreden het show- en dansorkest The Gusonians o.l.v. Guus Spelten. Maandag 1 sept.: de Spelbrekers, paro- disten. Dinsdag 2 sept.: Gino Manelli jongleur, anti-podiste. Woensdag 3 sept.: Chandu, mentalist. Donderdag 4 sept.: The Rile Bros, cascadeurs-parodisten. Vrijdag 5 sept.: de Selvera's, zangduo. Zaterdag 6 sept.: Fransky, comedian Sonja Oosterman, zang. Voor de jeugd speciaal op woensdagmiddag: Brochino, goochelen, buikspreken, poppenkast. 31 augustus: Tuinbouw Studieclub Velsen, wandeling naar de kwekerijen van J. Adrichem en Th, Huyboom; verzamelen om 3 uur te Driehuis einde P. C. Hooftlaan hoek Tollenslaan. 5 september: Stichting De Velser Gemeenschap, sec tie Muziek, openluchtconcert door de Chr. Muziekver. „Wilhelmina" op een der speelpleinen van het Moerbergplant soen te IJmuiden. Koffiepauze in d.e directiekeet aan de Pegasusstraat: van links naar rechts, zelfbouwers Schagen. Geusebroek, J. Braam, Kruitbosch, Heeremans. Dam en Th. Braam. DINSDAGAVOND tussen acht en negen hebben wij in een directiekeet aan de Pe gasusstraat in Duinwijk een kop koffie gedronken met opperman Jan Kruitbosch, Cor Uijtendaal (timmerman), Theo Braam (elektricien), Theo Dam (schilder), Thijs Schagen (timmerman), Henk Geusebroek (metselaar), Frits Heeremans (schilder) en Jan Braam (timmerman). Van deze acht jonge man nen zijn er twee gehuwd en ook de zes anderen zouden dat zijn, indien zij er maar in zouden kunnen berusten als jonggehuwden een lange tijd te moeten wachten voor er een woning beschikbaar zou zijn. Het achttal besloot zelf een blokje van acht wonin gen te bouwen. De gemeente Velsen had er wel oren naar en dank zij de hulp van de Internationale Bouworde, waarvan voor Nederland pater Hooy O.F.M. aalmoe zenier is, werd overeenstem ming bereikt over een st.uk grond op het terrein van Duinwijk. De Internationale Bouw orde had reeds elders in Ne derland dergelijke projecten aangepakt, maar voor Vel- sen-IJmuiden is het de ori- meur. Op 14 april van dit jaar werd een aanvang met het werk gemaakt en begin deze week was men zover, dat de dakpannen erop konden. Elke avond na hun dagtaak heb ben de mannen van half zeven tot tien uur gewerkt en ook hun vakantie hebben zij er aan opgeofferd. In het. kader van de Internationale Bouworde hebben zij gedu rende enige weken hulp ge had van vijftien Vlamingen, twaalf jongens uit Breda, tien Fransen, vijf Oostenrij kers en vijf fraters, die ech ter geen vakmensen waren. „Alles bij elkaar genomen, is het ons tot dusver meegevallen en we hopen er voor Pasen 1959 m te kunnen", zei opperman Jan Kruitbosch, Dan zal elk ge huwd paar de beschikking hebben over: drie kamers boven, een Engelse kamer beneden, een badcel (boven), een w.c. (onder de trap) en een kelder. De jongste schilder maakt zich nu al zorgen, dat zijn werk straks verprutst zal worden: „Als ik er een oord- je NAT voor plaats, zal nie mand er acht op slaan", voorspelt hij. „Daarom zal ik er NAD van maken: let op, daar letten ze wél op!" De winkelstand in Velsen- Noord krijgt er zaterdag een nieuwe loot bij, waarvoor de heer P. L. Harsveld, direc teur van het machine- en constructiebedrijf Harsveld n.v„ het door hem aange kochte woonhuis aan de Wij kerstraatweg 205 tot een showroom heeft omgebouwd. In enkele weken tijds heeft het woonhuis een algehele verandering ondergaan en is er in het pand een flinke winkel gemaakt, waarin een ruime sortering een plaats heeft gevonden. Een en an der wordt op moderne wijze geëxposeerd met lichteffec ten, die vooral met de drie van verschillende tegelsoor ten gemaakte schoorstenen in de winkel een mooi con trast vormen. Origineel is de bemetseling van de midden schoorsteen met ingewerkte basaltstenen. De opening van de nieuwe zaak geschiedt zaterdagmiddag om drie uur. Op 31 augustus aanstaan de zal het een halve eeuw geleden zijn dat Johannes Castricum en Cornelia Zon neveld, beiden geboren Cas- tricummers, elkaar het ja woord gaven. De echtelieden (respectievelijk 77 en 73 jaar oud) verheugen zich in een goede gezondheid en zij ho pen zondag met hun vele kinderen en kleinkinderen een prettige dag te beleven. Johannes Castricum werd twee jaar terug gehuldigd naar aanleiding van het feit dat hij 50 jaar veeverloskun- dige was. OP EEN DAG zestig iaar geleden, meldde de twaalf jarige Jacobus Middelkoop uit Mijdrecht zich bij baas Verwoerd, die een schoen makerswinkeltje in Wilnis had en die 'n handig knaao- je wel gebruiken kon, mits deze tevreden was met een weekloon van 25 centen. Jacobus begon hier het schoenmakersvak te leren; maar voldaan met dat kwar tje per week was hij al spoedig niet meer. Dus ver huisde hij naar Loenen. Twaalf jaar later werd het Bussum en vervolgens Am sterdam, waar Co Middel koop speciaal voor het Am sterdamse brandweerkorps nieuw schoeisel maakte en oude schoenen repareerde. Ten slotte en dat is nu 33 jaar geleden, kwam de heer Middelkoop naar IJmuiden. De Middelkoops Co trouwde 31 jaar terug, maar het huwelijk is kinderloos gebleven hebben hun schoenwinkel en huisje op de hoek van de De Ruyter- straat en de Kortenaerstreat. Co, nu 72, is nog steeds in het vak; al doet hij het dan kalmpjes-aan. Tien jaar geleden, toen Jacobus Middelkoop dus 50 jaar in het schoenmakersvak was, is er. door een misver stand, niets aan gedaan. Maar nu hij om precies te zijn: op 8 september 1958 zestig jaar in het vak is, zal het anders zijn, zo vernamen wij van de secretaris der af deling Velsen van de Neder landse Bond van Schoen makerspatroons. Op 1 september zal de heer C. Bak, Kruidbergerweg 8 te Santpoort een zeer bijzonder jubileum vieren. Op die dag zal hij namelijk 25 jaar ge pensioneerd zijn. Een kwart eeuw geleden wandelde de nu 85-jarige heer Bak voor het laatst nog eens door de cen trale werkplaatsen van de N.S. in Haarlem waar hij toen 43 dienstjaren achter de rug had. Hij gaf de vele col lega's een hand en voelde zich een vrij man. „Mijn vader, die bovendien op 1 september jarig is. is nog tamelijk kras", aldus schrijft zijn zoon, de heer C. Bak jr., „zelfs is vader verleden week op zondag nog de hele dag bij ons in Rotterdam geweest". En hij voegt er aan toe: „Hij is bovendien zo lang ik mij kan heugen abonnee van Haarlems Dagblad/O.H-C. ge weest. Ik heb tenminste vroe ger nooit thuis een andere krant gezien. Ik kan u verder meedelen dat mijn vader niet iemand is die veel van publi citeit houdt, maar ik vond het toch wel de moeite waard om dit even te vermelden. Zo'n lange tijd pensioen met zo'n goede gezondheid komt na melijk niet alle dagen voor". En dat zijn we volkomen met de briefschrijver eens en daarom mijnheer Bak: van harte vast! In enkele weken heeft het pand Velserduinweg 173 een ware metamorfose onder gaan en de firma De Vilder (elektro- en radio-technisch bureau) beschikt thans over een veel ruimere toonkamer dan voorheen. Vele vrienden hebben dinsdagmiddag het echtpaar De Vilder temidden van heel veel bloemen de hand gedrukt. Gastheer De Vilder was kennelijk bewo gen toen hij ons vertelde hoe hij 27 jaar geleden in het schuurtje, dat nog in de tuin staat, zijn zaak begon. Een verhuizing naar een nieuw pand elders? Hij heeft er even aan gedacht, maar die gedachte weer snel losge laten? het zou min of meer „verraad" zijn.... Kleinzoon Bertje maakte door het stuklopen van een lint de toegang tot bet nieuwe gedeelte van de zaak vrij (nadat hij enige keren vergeefs een compromis had voorgesteld: hij vond het zonde voor dat mooie lint en liep er onder door). BEECKSANGHLAAN AFGESLOTEN De Beecksanghlaan' te Velsen-Noord zal gedurende het tijdvak van 1 september tot en met 27 september 1958, in verband met de uit voering van werkzaam heden, voor alle verkeer ge sloten zijn. IJMUIDEN Dokters: Van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen zijn te raadplegen de artsen: J. v. Ginkel, Ken- nemerlaan 141, tel. 4058 en D. J. Boos- man, Stationsweg 7, tel. 4340. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuw- straat 403, tel. 4204. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: Mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: M. A. de Ruyter, dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Van zon dagmorgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Visser, Zeestraat 96, tel. 3450. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. HEEMSKERK EN UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513-215, Bovendien neemt dr. Tuin man de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken: Elswout Apotheek, Bloe- mendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500-16760 en Santpoortse Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, tel. K 2560- 8249. VELSEN Wijkverpleging: Voor IJmuiden-Oost, Driehuis en Santpoort zuster Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398. Voor IJmui- den-Oost, Velsen-Dorp en Velsen-Noord zuster Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195. Voor IJmuiden-Oost en -West zuster Gomes, Leeuweriklaan 39. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur dr. H. Wieringa, Schelgeeststraat 31, tel. 2289. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zuster Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6. tel. 2500 is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. Advertentie dat opticiens met prijzen of kortingen adverteren, zijn wij gedwongen, door andere publicaties, u mede te delen dat WIJ OOK op alle brilmonturen en tevens op brilleglazen (w.o. ook merkglazen zoals ZEISS enz.) aan de ziekenfondsleden verstrekken. SPECIALISTEN IN BRILLEN EN HOORAPPARATEN Gouda - Zwijndrecht - IJmuiden In IJMUIDEN gevestigd: v/h DE JONG's SPECIAAL OPTIEK Kennemerlaan 92 - Telefoon 5072 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Teal van Londen; Marie Both, Onega; Travestein, Ant werpen; Tuban Par. provianderen, IJmuiden; Fountains Abbey, Goole; Tarakan, Hamburg, Jans, Londen; Vechtstroom, Hull; British Work man, Barry; Corona, Delfzijl, zout laden, IJmui den; Walcheren, Par;' Hydra, Swansea; Rijn stroom, Londen; Phidias, Hamburg; Stavik, Rot terdam; De Hoop, van Noordzee; Goote, Rotter dam; Jakob Ekkenga, Rotterdam. Vrijdag zijn in IJmuiden aangekomen; Heriot van Leith; Tarin, Antwerpen, Aeneas, Antwer pen; Munsterland, Rotterdam; Krooman (sleep boot), Sunderland. Uit IJmuiden vertrokken donderdag; Celebes naar Bremen; Ragna Gorthon, Amoy Bay; Bel- karin, Moermansk: King Theseus, Antwerpen; Kathe Ritscher, Trelleborg; Hornsrif, Odense; Ar- vidsjour Wabana; Aeneas (Eng) naar Port Said; Charis, Ciudad de Porto. Porto Rico; Oberon, Hamburg; Dubhe, Bergen; Martha Arends, Ham burg; Batavier Stokhan, met zout, van IJmuiden; Cawi, Londen, geproviandeerd IJmuiden; Prins der Nederlanden, Southampton; Bretland, Vasa. ledig Velsen; Gendefjell, Hampton Roads, ledig Hoogovens; Tuban, Rama, geproviandeerd IJmui den; Yngen, Karskaer, met zout, IJmuiden; An- golakust, Antwerpen; Silken, Antwerpen; Saint Thomas, Duinkerken; Oinas, Sunderland, ledig Velsen; Merak, Antwerpen; Bab T, Hernosand; Medon, Antwerpen; Strabo, Rotterdam; Teal, Gent Leonidas, Rotterdam; Ciudad de Bucura- manga, Le Havre; Hirondelle, Harlingen; Tjoba, Stockholm; Capt. G Lacoly, Duinkerken. Vrijdag zijn uit IJmuiden vertrokken: Trave stein naar Bremen; IJstroom, Londen; Atlantic, Zeebrugge; Froste Odense;. Grebbestroom, Man chester. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De NVV-jeugdorganisatie „Jonge Strijd", die voor het bevorderen van de culturele belangen varf de jeugdige leden en kin deren van leden van deze vakorganisatie enige jaren geleden met succes haar werk op dit terrein in Velsen-Noord begon, zal haar werkterrein nog meer uitbreiden. Mocht het vorig jaar naast de Noord- Velsense afdeling, die gehuisvest is in het pand boven de openbare leeszaal aan de Wijkerstraatweg, ook in IJmuiden een af deling tot stand komen met „huisvesting" (eens per week) in de Moerbergschool, het hoofdbestuur is nu al geruime tijd in de IJmond actief op het gebied van jeugd werk. Men ziet nog vele mogelijkheden voor een verdere ontplooiing van het jeugdwerk naast de reeds bereikte resul taten, aangezien de industrialisatie in het IJmondgebied hiertoe nog vele kansen zal bieden. Het hoofdbestuurslid, de heer Joop v. d. Glas, die in de voorbije jaren een flinke activiteit in de IJmond heeft ontwikkeld zal voor het jeugdwerk in dit gebied thans worden vervangen door een volledig be zoldigde kracht. Van 1 september af zal het hoofdbe stuurslid, de heer J. van Veen zich volledig met het NW-jeugwerk in deze omgeving bezighouden en hiervan de leiding op zich nemen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 15