IJmuidense „duiventour" gewonnen door P, Rozemeyer (Snelle Wieken) Vanmorgen in de vishal en op zee G. Nuyen l Televisie Ondanks hoge tulpenprijzen steeds volle veilingzalen DE BEURS f 5.- p. w. van gisteren „Snelvliegers" wint het ploegenklassement HUWELIJK Grafmonumenten TROCWFOrOS FRIDOR B. SCHAAP B. Beckers verpleegsters verpleeghulpen PLASTIC GOLFPLATEN 10 Da „Skate" volgende waak in Den Helder Socialist Fagerholm vormt het nieuwe Finse kabinet Zondagsdienst artsen Goede prijs voor bramen VSV speelt thuis tegen Volendaï;; Vakopleiding voor film in Nederland Nieuwe „Toronto" gaat woensdag te water Aanrijding tussen bus en bromfietser OPLEIDING SCHOONHEIDSSPECIALISTE MANICURE Scheepvaart Met Levasier Tours P. HOOGEVEEN ZN. BOEDELVEILING (85% LICHT) ZATERDAG 30 AUGUSTUS 19 5 8 Er staat deze week in de prijsnoterin gen van een der veilingen een tulp, die 30.50 per honderd kost. Voor de expor teur wel te verstaan. Deze „Artist" heeft wel een zeer afwijknde kleur. Het oran je-rose blad heeft een groene „vlam". De tulp heeft in de kas van de Keukenhof steeds veel belangstelling getrokken. Een andere zeer dure tulp is „Praestans Fu silier". Deze kost thans inkoop f 32.20. Ze bestaat al vele jaren en haar rood is zo mooi, dat ze altijd tot de allerduurste tul pen heeft behoord. Met deze twee prijzen lijkt ons de gehele bloembollenhandel al getypeerd. Dit zijn prijzen, die tot de ver beelding spreken. Andere variëteiten, die niet zo hoog liggen zijn echter soms veel „gevaarlijker" voor de exporteur. Deze week zei een grappige meneer te gen de directeur van het Bureau Onper soonlijke Reclame „Je wordt bedankt, jij met je mooie plaatjes. Kijk de prijzen maar eens na en dan zie je, wat we ver dienen". Een groter compliment kon men deze directeur niet geven, want als de vraa naar de betere variëteiten inderdaad zo schrikbarend gestegen is dan heeft zijn re clame in ieder geval goed gewerkt. Helemaal juist is de redenering echter niet. Een exporteur vertelde ons, dat hij verleden jaar een goede nieuwe variëteit, die gemakkelijk broeit, onder zijn klanten heeft gedistribueerd. De prijs was niet te hoog en de klanten accepteerden zijn voorstel. Met elkaar namen ze er 20.000 af. De resultaten waren dusdanig, dat hij er nu bijna het vijfvoudige van moet leve ren. Blijkbaar heeft hij niet alleen deze on dervinding opgedaan. Deze tulp „Mirjo- ran", stond verleden jaar voor ongeveer zeven gulden in de prijzenlijst. We zien nu prijzen, die variëren van dertien tot ze ventien gulden. De verkoopprijs in het bu tenland ligt vermoedelijk lager. Tulpen tweemaal duurder Dit voorbeeld staat niet allaen. Het we melt in de prijslijsten van tulpen, die nu het dubbele van verleden jaar kosten.Dit kan onmogelijk alleen een gevolg zijn van een mindere oogst. Zo is het ook met de hyacinten en de narcissen. Men behoeft nu de prijzenlijsten niet af te zoeken naar „uitschieters", zoals de erg dure soorten worden genoemd. Het gros van de varië teiten ligt boven de begrotingen. Alleen en kele massasoorten zijn over. De winst hierop wordt echter met grote slokken ver zwolgen door de prijzen op andere artike len. De crocussen zijn duurder dan men dacht en men begint over de irissen ook al heel rare getallen te horen. De oogst hiervan schijnt tegen te vallen en prompt vliegen de prijzen omhoog. Het zijn ontwikkelingen die niemand heeft voorzien. In andere jaren kon men ongelukken nogal eens voorkomen, door met de klant overeen te komen een an dere soort te leveren. De stroppen op die AMSTERDAM De koersen bij de opening waren, na de gepubliceerde gunstige eerste halfjaar cijfers van het Philips- en Unilevercon- cern, zeer teleurstellend en zelfs aan de flauwe kant. De halfjaarcijfers van de Koninklijke Shell-groep waren hieraan niet debet. Nu de cijfers van de drie we reldconcerns bekend zijn antwoordde de beurs met lagere koersen. Dat de markt over vrijwel de gehele linie bepaald flauw was, moet hoofdzakelijk worden toege schreven aan voorzichtigheid in verband met de politieke schermutselingen tussen Communistisch China en Nationalistisch China. Ook het weekeinde was van in vloed. De beroepshandel ontdeed zich van zijn stukken en trok later het publiek mee. Tegenover dit aanbod werd alleen op veel lagere prijzen dan de vorige dag steun geboden. De arbitrage kon inter nationaal niets uitrichten, omdat ook deze groep er de voorkeur aan gaf het week einde af te wachten. De grootste klap viel in de hoek van aandelen Unilever. Er vonden winst nemingen plaats en de aangeboden stuk ken werden door moedige kopers slechts op een zeer laag niveau overgenomen. Na op 380 te zijn geopend daalde de koers tot 376y2, tegen de vorige slotprijs 388%. De Amerikaanse belangstelling voor de Phi- lipsaandelen was niet aanwezig en verder gold hier hetzelfde als voor aandelen Unilever, namelijk aanbod zonder steun. Het koersverlies bedroeg ongeveer 6 pun ten, waardoor de fraaie cijfers van het eerste halfjaar van het Philipsconcern volkomen werden genegeerd. AKU, dito in mineur, verloor eveneens 6 punten. Aan delen Kon. Olie draaiden rond de 165, min drie gulden en evenzoveel onder pari teit Amerika. De handel in al deze waar den verliep zeer rustig en was zeker niet in overeenstemming met de forse koers verliezen. KLM werd op 100 (min f 1,50) geadviseerd. De scheepvaarten voeren in het kielzog van de internationale waarden en waren door elkaar één tot drie punten lager in een kleine markt. Van de cultures verloor Deli een gulden. De staatsfondsen waren prijshoudend. Tegen het slot viel een licht herstel over de gehele markt te bespeuren. Aandelen Internatio werden op 86 bieden (81 bieden) vernomen ingevolge het over nemen van deze maatschappij van Blikman en Sartorius. Ook de Amerikaanse sector was aan de flauwe kant. Prolongatie 3V2 percent. (ANP) NEW YORK Het koersverloop was onregelmatig. Maandag is Labor Day zodat de beurs pas weer op dinsdag opent. Vlak voor beurs einde deden zich winstnemingen voor waardoor de meeste fondsen beneden hun hoogste dagwaarde sloten. Toch behielden vele een groot deel van de winst. Het waren vooral individuele fondsen die het sterkst de aandacht trokken. Er werden vrijwel geen nieuwe zaken ondernomen in verband met het lange weekeinde en de onzekerheid over de toestand in het Verre Oosten. American Telephone ont moette goede vraag en steeg meer dan een dollar. Curtis Publishing behield de leiding van de markt in activiteit en vraag. Emerson Radio, Loew, Admiral Corp, But ter Brothers en Crown, Cork and Seal be reikten nieuwe hoogtepunten. De auto fondsen waren vrij evenwichtig. De staal- aandelen waren wat vaster. De olies fluc tueerden licht. De openbare nutsbedrijven kwamen op een iets lager gemiddelde: van 77,97 tot 77,79; het gemiddelde voor spoor wegen kwam van 132,34 op 132,52 en dat voor industriewaarden van 507,72 op 508,63. De omzet bedroeg 2.260.000 aan delen tegen de vorige dag 2.540.000. Van de 1143 verhandelde fondsen sloten er 508 hoger en 357 lager. (UPI). variëteiten, die niet te vervangen zijn door dat zij een geheel eigen karakter hebben, konden dan enigszins worden goegemaakt. Nu is daar ook weinig kans op, omdat al les zo duur is. En de stijging schijnt nog niet stil te staan. De veilingzalen zitten nog steeds vol kopers, wat een teken is, dat er nog heel wat nodig is. Goed jaar voor kwekers De kwekers zien dit natuurlijk met ple zier aan. Zo krijgen zij ook eens ongedach te prijzen, Op de bollen, die zij van het voorjaar verkochten, zat natuurlijk winst. En door deze prijsstijgingen zullen zij een goed jaar kunnen maken. Het verlies op de mindere oogst zal naar alle waarschijn lijkheid meer dan goed worden gemaakt door deze ontwikkelingen. Men moet de bloembollencultuur en han del beslist over een tijdvak van vijf tot tien jaar beschouwen. Van jaar op jaar bezien zou men zeggen, dat het ene jaar alle kwe kers failliet gaan en het andere jaar alle exporteurs. Het is bijna altijd hollen of stilstaan. Steeds is er maar één groep, die een best jaar maakt. Dit jaar zullen het dan de kwekers zijn. Ze zullen er echter wel zeer verstandig a doen niet al te hard te jubelen en vooral wat te reserveren voor de belastingen, wan de winsten over de beste jaren krijgt men meestal pas op zijn belastingbiljet te zien als de andere groep weer „best zit" De enige methode om de aanslagen wat regel matiger te doen zijn is om de belastingin specteur te verzoeken zijn oordeel over de winst over een jaar of vijf te laten uit smeren. Zo'n poging is al eens mislukt. In 1959 krijgt de exporteur zijn „definitie ve" over 1957. Hij verdiende toen goed. Op dat moment weet hij wel of hij in 1958 quitte speelde. De door kernenergie voortbewogen Amerikaanse onderzeeboot „Skate", die na zijn reis onder het poolijs een vierdaags bezoek bracht aan Bergen in Noorwegen, zal van 1 tot 4 september een niet-offi- cieei bezoek brengen aan de marinebasis Den Helder. Daar het maandag 1 september een Amerikaanse feestdag is (Labor Day) zal de ontvangst een enigszins feestelijk karakter dragen. De „Skate" heeft reeds eerder een bezoek aan Nederland ge bracht, namelijk van 15 tot 21 maart aan Rotterdam. Het schip heeft een beman ning van tien officieren en 96 schepelingen en meet 2400 ton. HELSINKI (AFP) De Finse sociaal democratische kabinetsformateur Fager holm is er in geslaagd een coalitieregering te vormen met medewerking van vijf van de zeven partijen uit het departement. Al leen de communisten en onafhankelijken nemen geen deel aan het nieuwe kabinet, dat verzekerd is van een meerderheid van 147 der 200 zetels in de Rijksdag. De porte feuille van Buitenlandse Zaken krijgt de agrariër Virolainen, die ook vice-premier is. De kabinetsvorming heeft ruim zes we ken geduurd. (UPI) Fagerholm's derde regering be staat uit vijf sociaal-democraten, vijf agrariërs en drie conservatieven. De Finse volkspartij en de Zweedse volkspartij heb ben elk een vertegenwoordiger in de nieuwe regering. Het is de heer P. Rozemeyer gelukt om tijdens de laatste etappe zijn fraaie positie aan de kop in de IJmuidense duiventour te handhaven. Hij was op deze etappe niet bij de eersten, maar de voorsprong, die hij al had veroverd, kwam niet in gevaar. Er startten op de laatste etappe 250 tour duiven 's morgens om 7 uur. Door het gun stige weer was het een mooie vlucht met geen grote snelheden, zoals op de vorige etappes. De etappe werd gewonnen door de ge broeders Boender vóór de heren J, Wijker en O. Wezelman. ,De Snelvliegers" deed vooral op deze etappe van zich spreken. Men won het dagploegenklassement met de leden ge broeders Boender, J. Wijker en O. Wezel man. Ook de eerste vijf etappe-prijzen werden door „De Snelvliegers" veroverd. De prestatie-prijs ging ditmaal naar de heer J. Wijker, die drie van de vier tour duiven in de prijzen draaide. De suikerprijs ging naar de heer R. Schaper, van wie de duiven op deze etappe lelijk faalden. Dat het tijdens de tour niet aan spanning heeft ontbroken, blijkt uit de kleine onder linge verschillen van de eerste liefhebbers. De IJmuidense verenigingen kunnen dan ook op een geslaagde duiventour terugzien. De uitslag luidde: 1. P. Rozemeyer, 2. A. Ulehake, 3. gebr. Boender, 4. F. Schaap, 5. Door ziekte van een der Velsense art sen is de zondagsdienst gewijzigd. Dit weekeinde hebben dienst de artsen J. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058, en P. Brouwer, Koningin Wilhelminakade 79, tel. 4507. Over het algemeen hebben de tuinders te Castricum geen slechte prijzen gehad voor hun sperziebonen. Een enkel partijtje bonen (die te dik waren) draaide wel eens door maar de gemiddelde prijs lag toch tussen de 36 en 42 cent per kilo. Een goede prijs maakten vrijdag vooral de aanvoer ders van bramen. In het begin van de week bracht een mand nog slechts f 2 op. nu wordt tot 3,50 betaald hetgeen een zeer behoorlijke prijs is. De laatste noteringen zijn niet veel af geweken van die op maandag en woens dag: sperziebonen 24 tot 45 cent, tuinbonen 15 cent, snijbonen 38 tot 46 cent, sla 4 tot 11 cent, stokprinsessebonen 38 tot 53 cent, komkommers 8 tot 12 cent, pronkbonen 18 tot 24 cent, andijvie 9 cent, bramen 3,30 tot f 3.50 per mand, waspeen 10 cent. Voor VSV vangt de competitie reeds morgen aan. Dan komt Volendam op be zoek en we kunnen ons voorstellen, dat na al de strubbelingen over fusie of geen fusie en betaald voetbal of amateurisme menigeen nieuwsgierig is, hoe de VSV'ers zich in hun eerste wedstrijd zullen weren. In de voorafgaande wedstriiden is door de rood-witten met afwisselend succes ge streden. Met onzet werd tegen lager ge klasseerde clubs gespeeld, teneinde de jongere spelers gelegenheid te geven zich wat gemakkelijker aan te passen. Nu zul len zij zondag a.s. tegen het zeker niet malse Volendam moeten tonen, dat hun keuze gerechtvaardigd is. De voorhoede bestaat geheel uit jonge krachten. De linkervleugel wordt gevormd door Van der Heyde en Dolder, twee spe lers dus. die ook het vorige seizoen reeds opgesteld waren. Rechts staan twee eigen- kweek-iongeren n.l. Niemeyer en Male- steyn, terwijl als aanvalsleider zal fun geren een speler uit USVU (Uitgeest) die in de oefenwedstrijden zeker niet kwaad debuteerde, n.l. Martens. De verdediging bestaat goeddeels uit oude bekenden. Pieterse, die in de oefen wedstrijden nog niet van de partij is ge weest, doch die reeds eerder getoond heeft zich op deze plaats best thuis te gevoelen, bezet de spilplaats. Met Schoon en Pelser als backs zal hij naar ons gevoelen een stevig bolwerk kunnen vormen. Verder staat Mertens, evenals het vorige seizoen, wederom als rechtshalf opgesteld, maar wordt de anddre halfplaats bezet door een jeugdspeler uit eigen gelederen, n.l. Uni- ken. Wie onder de lat zal staan, was nog niet bekend. A. Tabernal, 6. A. Schotvanger, 7. O. We zelman, 8. E. de Boer, 9. H. Harms, 10. B. Visser, 11. Joh. Broek, 12. M. Janssen, 13. H. v .d. Pieterman, 14. H. J. Broek, 15. J. v. d. Kammen. Het ploegenklassement was: 1. Snelvlie gers, 2. Snelle Wieken, 3. Oranje Nassau, 4. Bonte Duif. Op zondag 31 augustus wordt door de duiven van de leden deelgenomen aan een wedvlucht van Essen af voor jonge en oude vogels. Half oktober zal er in Nederland 'n vak opleiding voor het filmbedrijf beginnen. Het is een leertijd van twee jaren, die is georganiseerd door het Nederlands Film Instituut, met steun van de Nederlandse Bioscoopbond en het filmbedrijf. De les sen, vijftien tot twintig uur per week, zul len voor een deel worden gegeven in de showroom van het nieuwe gebouw, dat het Filminstituut straks in de Nieuwe Doelen straat in Amsterdam gaat betrekken. Al leen gedurende de twintig weken van het winterseizoen zullen de lessen worden ge geven. Het is namelijk de bedoeling, voor al omdat de opleiding zoveel mogelijk praktisch gericht wordt, dat de leerlingen een stage lopen bij een filmbedrijf. In de zomerperiode gedurende de volle werk week, 's winters tijdens dat deel van de week, dat er geen lessen worden gegeven. Er zullen vijf studierichtingen zijn: sce nario en draaiboek, camera en montage produktie en regie, laboratorium- en ge luidstechniek en tenslotte de filmhandel. Dit najaar zal worden gestart met twee van deze vijf studierichtingen, namelijk scenario en draaiboek en filmhandel. Op de scheepswerf „De Dageraad" te Woubrugge zal op woensdag 3 september de trawler „Toronto" (IJM 97) te water worden gelaten. Het schip is gebouwd in opdracht van de rederij Batavia-Medan te IJmuiden. De doopplechtigheid zal wor den verricht door de dochter van de direc teur, mej. Gouda. De hoofdafmetingen van de „Toronto" zijn 41.80 x 7.30 x 3.80 meter. Er is accom modatie voor 18 personen. Op dezelfde werf zal de kiel worden gelegd voor een kotter, die gebouwd wordt voor rekening van de rederij D. Krijnen op Texel. Onder het viaduct in de Stationsweg zijn een autobus van de N.Z.H. en een brom fietser gisteravond omstreeks twaalf uur met elkaar in botsing gekomen. De brom fietser slingerde van links naar rechts over de weg, daar hij teveel alcohol had ge bruikt. De man, die uit Beverwijk afkom stig is, liep een elleboogfractuur, vele ver wondingen en een hersenschudding op. Hij is door de Ongevallendienst overgebracht naar het Antoniusziekenhuis te IJmuiden- Oost. MEERVLIETSTRAAT AFGESLOTEN De Meervlietstraat te Velsen zal ge durende het tijdvak van 8 september tot en met 4 oktober wegens de uitvoering van werkzaamheden afgesloten zijn voor alle verkeer. Vandaag 5000 kisten Te IJmuiden bestond de aanvoer van morgen uit ruim 5000 "kisten vis, waarbij 275 kisten schelvis, 220 wijting, 125 guï en kabeljauw, 1800 verse haring, 300 ma kreel, 240 toters, 135 varia, 45.000 kg tong en 900 kisten schol. De KW 73 was binnen met 110 kisten vis, waarbij 70 haring, de KW 87 (van 18 augustus) met 820 kisten vis en 240 kantjes gezouten haring. Bij deze verse visvangst waren 615 kisten verse haring. Voorts was present de VL 84 (van 18 augustus) met 950 kisten vis, waarbij 800 verse haring. Dit schip voerde verder 400 kantjes gezouten haring aan. De RO 27 was binnen met een voor dit scheepje eigenaardige vangst: 70 kisten schelvis, 70 makreel, 100 haring, 50 wijting, 30 diversen en voorts 34 kantjes gezouten haring. Voorts liepen binnen de KW 75 en de KW 76. De eerste voerde aan 500 kisten vis, waarbij 50 schelvis, 25 makreel, 210 haring, 140 toters en 80 diversen. De vangst van de 76 bestond uit 350 kis ten vis, waarbij 120 schelvis en 100 ma kreel. Er waren 57 scheepjes van de kust bin nen met vangsten platvis. Minder gezouten haring De produktie van gezouten haring door de Nederlandse vloot blijft thans achter bij die van 1957. Werden in het vorige jaar tot en met 16 augustus aangevoerd 271.171 kantjes haring, dit jaar heeft de vloot 256.908 kantjes aangevoerd. De uit voer was vorig jaar 53.079 kantjes groot en dit jaar 63.030 kantjes. Alleen de aan voer te IJmuiden-Katwijk werd groter: deze steeg van 73.804 kantjes in 1957 tot 85.884 kantjes in dit jaar. De aanvoer te Scheveningen en Vlaardingen daalde. Haringvangsten De vangsten van de drijfnetloggers van Katwijk en IJmuiden waren in de nacht van vrijdag op zateradg: Groep ADECO: KW 2 met 12 thuissto- mend, KW 6 met 3, 9 met 8, 23 met 1, 25 met 4, 147 met 5, IJM 75 met 5, IJM 283 met 2 kantjes. Groep HAP AS: KW 16 met 21, 19 met 1, 47 met 2, 168 met 7, 170 met 2 kantjes. Groep RKP: KW 15 met 12, 43 met 6, 44 met 7, 97 met 8, 110 met 10, 20 met 3, 40 met 8, 78 met 40 thuisstomend, 22 met 5, 45 met 4, 127 met 14, 175 met 4 kantjes. Groep DUPA: KW 18 met 35 thuissto mend, 67 met 4, 86 met 18, 37 met 5, 95 met 16 en 163 met 4 kantjes. De vangsten van enige trawlers en trawlloggers waren gisteren: KW 74 met 65, 38 met 50, 141 met 40 kantjes. De gemiddelde vangsten waren: Scheve ningen 9 en Katwijk 9 kantjes. Vrijdag op zie Vrijdag was het goed weer om de noord tussen 58 en 55 graden noorderbreedte. De vangsten waren vrij goed en bestonden uit 250 tot 200 manden makreel en haring en schelvis per etmaal. De trawler Medan deed een trek van 60 manden makreel en schelvis; de Amster dam een trek van drie pakjes; de Postboy een trek van een pakje; de Curagao twee trekken voor 40 manden haring en de Herman een trek van 50 manden haring. Van de Oceaan 9 kwam de melding van een trek voor 150 manden haring. De loggers en kotters op de kust vingen vrijdag per etmaal 80 tot 60 kg tong en voorts 20 tot 25 manden schol en wijting. De schepen op het zand maakten per et maal slechts 40 tot 50 manden schelvis en gul buit. De schipper van de Herman meldde een trek van vijf pakjes haring. Er was echter zoveel kleine haring bij, dat er slechts eén pakje bruikbare haring overbleef. In feite zijn we zo allemaal moordenaars", merkte de schipper tot zijn collega van de Curagao op. Vrijdag zijn uit IJmuiden ondermeer de trawlers Machiel en Job Gouda naar zee gegaan. Proefvaart met de WR 86 Dezer dagen heeft de WR 86 „Pieter" van de firma S. Kooy de officiële proef vaart gemaakt. De „Pieter" is het eerste Nederlandse vissersvaartuig, dat is uitge rust met een Scania-Vabis scheepsmotor van 135 pk. De naam van deze motor heeft in het Nederlandse wegverkeer een vertrouwde klank, maar thans worden ook 4, 6 en 8 cylindermotoren met vermogens van 90 tot 200 pk voor schepen geleverd. Het zijn snellopers met de voordelen van laag ge wicht en geringe plaatsruimte. De motoren zijn trillingvrij en lopen geruisloos en een gemakkelijke demontage. De motoren worden te Den Oever ingebouwd door de firma Laan en Kooy. De eigenaar, de heren van de Scheepvaartinspectie en de geno digden, die aan de proeftocht deelnamen, roemden het mooie lopen van de motor, waarbij ook opviel dat deze rookvrij is. De „Pieter" is 18,40 meter lang, 3.40 meter breed en is ingericht voor de garnalen visserij. De lier voor de netten wordt aangedre ven door middel van een riem, die ójn kracht ontvangt van een as met poelie, die in het verlengde van de krukas ligt en daarmee door een flexibele koppeling is verbonden. De krukas is van een speciale uitvoering, waarbij het volle motorver mogen vanaf de voorzijde mag worden af genomen, hetgeen voor de visserij van groot voordeel is. De snelheid kon nog niet worden ge meten, doch deze wordt op 9 mijl geschat. Het leek ons goed enige aandacht aan deze interessante primeur voor. de Nederlandse vissersvloot te besteden, waarbij wij nog vermelden, dat de Scania-Vabis scheeps motoren in Zweden reeds vele jaren wor den toegepast in sleep- en vissersboten, veerponten, snelle vaartuigen van marine en douane en als hulpmotor op grote schepen. Voor het buitenland Voor de export werd de grote schol van daag afgenomen voor 58-65, middel voor 58-61, zetschol voor 48-50 en schol 1 voor 43-48. De regels grote kabeljauw noteerden 76-86, de kleine 35 en de kisten grote kabeljauw 80-96. Grootmiddel tong maakte 3.103.30, kleinmiddel 2.60—2.70, tong I 2.70—2.90 en tong 2 2.80—2.90. Voor het binnenland De haring leverde vanmorgen per kist 1519 op, de makreel 1421. Grote tong maakte 4.805.10. De gullen deden 3016, de zwarte koolvis 8065, de leng 66 en de wijting 1013. De grote schelvis noteerde 3031, grootmiddel 2224, kleinmiddel 20 25, pennen 1822 en braadschelvis 21 15. Schol 2 en 3 deden respectievelijk 23 28 en 12—22. De oudste boten Tot de oudste en begin volgende week te verwachten trawlers en trawlloggers be horen nu: Beatrice (13 aug.), Onderneming 3 en Liesje en Rutger (14 aug.), Thorina, VL 131, Francina en KW 74 (18 aug.) en de Cornelis Vrolijk en de VL 110 (19 aug.). Ahvaki, 29 40 m. n.n.w. Str. Messina n Caronte. Ameland. 30 t.e Rotterdam verwacht. Amstelbrug, 29 te Rotterdam. Amstelmeer, 29 200 m. n. Toyama n. Vizagapatn. Andijk. 29 te Le Havre. Angolakust, pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Arendsdrik, 29 te New Orleans verw. v. R'dam. Arendskerk, 29 v. Adelaide n. Fremantle. Argos, 30 te Izmir verwacht v. Istanbul. Arnedijk, 29 v. Antwerpen n. Norfolk. Astrid Naess, 29 te Aruba verw. v. New York. Attis, 30 te Houston. Bali, 30 te Padang verwacht v. Sabang. Balong, 30 te Sandakan verwacht. Banggai, 30 te Manilla. Bawean, 29 te Penang verw. v. Pt. Swettenham. Beninkust, pass. 29 Finisterre n. Le Havre. Bennekom, 28 700 m. z.w. Scillys n. Amsterdam. Billiton, 30 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Bloemfontein, 10/9 te Kaapstad verw. n. Durban. Boschkerk, pass. 29 Kp. St. Vincent n. R'dam. Boskoop, 30 te Maracaibo. Breda, 29 te Antwerpen v. Hamburg. Bussum, 30 te Port Said. Caltex Delft, 29 72 m. z.o. Albany n. Botanybay. Caltex Leiden, 29 380 m. w. Adelaide n. Adelaide. Caltex Pernis. 29 250 m. z. Beira n. Bahrein. Caltex Rotterdam. 29 v. Rotterdam n. Sidon. C'alt. Utrecht, 29 130 m. n.n.o. Villano n. Pt. Said. Camerounkust, pass. 29 Finisterre n. Dakar. Camitia, 29 420 m. n.w. Finisterre n. Thameshav. Castor, 29 te Amsterdam. Ceronia, 29 120 m. o. Muscat n. Abadan. Cliaris, 29 24 m. n.n.o. Cherbourg n. Cd. Trujillo. De Eerens, 29 v. Bahrein n. Ummsaid. Dordrecht, 29 v. Rotterdam n. Weaste. Eenhoorn, 29 te Calais v. Syros. Eos, pass. 29 Gibraltar n. Algiers. Esso Amsterdam, 29 te Montevideo verwacht. Etrema, 30 te Berre. Friesland, 29 300 m. w.z.w. Manilla n. Saigon Friesland SSM, 29 v. Bilbao n. Setubal. Gaasterkerk, 29 te Suez verwacht v. Aden. Gaasterland, pass. 29 Ouessant n. Las Palmas. Ghanakust, 29 te Monrovia. Giessenkerk, 29 v. Hongkong n. Kobe. Gordias, 29 te Rotterdam. Grootekerk, 29 te Hamburg verwacht v. Bremen. Guineekust, 29 te Takoradi v. Abidjan. Hathor, 29 v. Rotterdam n. Alexandrië. Hector, 29 v. Famagusta n. Antwerpen. Heelsum, pass. 29 Flores Az. n. Bermudas. Heemskerk, 30 te Marseille. Helena, 29 t.e Hamburg verwacht. Helicon, 28 v. Bridgetown n. Mobile. Hera. 28 te Pta. Cabello. Hestia, 29 te Port of Spain verwacht. Hilversum, 28 dw. Golf v. Masira n. Mena. Holland. 30 te Durban. Hoogkerk, 29 v. Yokohama n. Nagoya. Hydra. pass. 29 Vlissingen n. Antwerpen. Ivoorkust, 29 te Freetown v. Antwerpen. Isis, 29 v. New York n. La Guaira. Jagersfontein. 30 v. Durban n. Amsterdam. Japara KRL, 28 v. Marseille n. Barcelona. Jason, 29 v. Savannah n. Norfolk. Johan v. Oldenbarnevelt, 4/9 te New York verw. Johannes Frans, 29 te Philadelphia verwacht. Kabylia, 29 te Tiiverpara verw. v. Buenos Aires. Kara. pass. 29 Terceira Az. n. Curasao. Kasimbar, 29 v. Singapore n. Sorong. Keizerswaard. 29 te Curasao. Kennemeriand, 29 v. Paranagua n. Santos. Kerkedijk, 30 te Rotterdam verwacht. Kermia, 29 v. Pta. Cardon n. Singapore. Khasiella. 30 te Aden. Kieldrecht, 29 te Madras. Koningswaard, 29 te Ctochholm verw. v. Fernis. Korenia, 30 te Rotterdam. Laurenskerk, 29 639 m. z.w. Karachi n. Karachi. Lekkerkerk, 29 120 m. w. Gibraltar n. Port Said. Leto, 29 v. Freetown n. Greenock. Loppersum, 30 te Le Havre. Louis Lantz, 29 v. Beachyhead n. IJmuiden. Lutterkerk, 30 te Kosseir. Maas. 29 120 m. w. Kingston n. Kingston. Maasdam, 30 te Montreal. Maashaven. 29 te Buenos Aires verw. v. Santos. Medon, 29 te Antwerpen. Meliskerk. 29 v. Genua n. Port Said. Mentor, 29 v. Willemstad n. Oranjestad. Modjokerto, 29 60 m. n.n.o. Finist. Vi. Marseille. Muiderkerk, 29 v. Aden n. Mombasa. Munttoren, 29 50 m. z.o. Kreta n. Harburg. Naess Command., 29 24 m. n.w. Bone n. B'mashur. Naess Lion, 29 75 m, w.n.w. Pt. Said n. Houston. Nanusa, 29 v. Suez n. Aden, Nieuw Amsterdam, 3/9 te New York verwacht. Noordam, 30 v. Rotterdam n. New York. Noord wijk, 29 150 m. z.w. K. Finist. n. Monrovia. Noordzee. 30 te Port Said. Gberon, 29 te Hamburg v. Amsterdam. Omala, 29 v. Curasao n. Recife. Ommenkerk, 29 te Suez v. Aden. Ondina, 30 te Pladju verwacht v. Singapore. Oostkerk, 29 te Zanzibar. Oranje, 31 te Amsterdam verwacht. Oranjefontein, 19/9 v. Amsterdam n. Durban Oranje Nassau, 3/9 te Barbados verw n. A'dam. Oranjestad, 3/9 te Amsterdam verwacht. Orion, 30 te Lattakia. Ouwerkerk. 29 v. Hamburg n. Bremen. Pendrecht, 30 te Istanbul. P. G. Thulin, 30 te Cristobal. Poelau Laut, 29 v. Genua n. Bilbao. Polydorus, 30 te Fremantle. Polyphemus, 28 v. Manilla, 30 te Hongkong. Prins Alexander, 29 v. Maracaibo n. Curasao. Prins Casimir, 29 te Antwerpen verwacht. Prins der Nederl., 29 v. South.ton n. Pt. of Spain. Prins Willem III, 2.9 75 m. o. Scillys n. Quebec. Prins Willem IV. pass. 30 Belle Isle n. Montreal. Prins Willem V. 29 te Le Havre. Radja, 29 te Newport News verw. v. N. Orleans. Rempang, pass. 29 Alicante n. Antwerpen. Roggeveen, 3/9 v. Mombasa te Mauritius verw. Rijndam. 29 v. Port Au Prince n. New York. Saloum, 29 op Seine v. Nantes n. Rouen. Schie, 29 v. Lissabon n. Rotterdam. Schiedijk, 30 te Norfolk. Senegalkust, 29 v. Amsterdam n. West-Afrika. Seven Seas, 30 te Rotterdam. Sibajak, 28 30 m. o. Terceira n. Curagao. Sirrah, 29 600 m. n.w. Kp. Leeuwin n. Melbourne. Sloterdijk, 30 te Rotterdam. Soestdijk, 30 te Boston M. Solon, 30 v. Pta. Cabello te Guanta. Stad Alkmaar, 29 dw. Nykoping n. Rotterdam. Stad Haarlem, 29 500 m. n.n.o. Flores n. Vlaard. Stad Rotterd., 29 180 m. n.n.o. Finist. n. L. Palm. Stad Schiedam, 29 50 m. n.w. Finist. n. Melilla. Stad Vlaardingen, 29 v. Norfolk n. Rotterdam. Stanvac Lirik, 30 te Bangkok. Stanv. Talangakar, 29 v. Penang n. Pt. Swettenh. Statendam, 29 v. New York n. Southampton. Status of Liberty, 29 240 m. o.n.o. Aden n. Mena. Steenwijk, 7/9 te Philadelphia verwacht. Stentor, 28 v. Kp. Haitien n. Baltirome. Straat Madura, 29 v. Dar Es Salaam n. Beira.. Straat Malakka, 30 te Montevideo. Straat Mozambique, 31 te Mauritius verwacht. Sumatra, 29 te Port Said verwacht. Sunetta, 30 te Miri. Tabinta, 29 405 m. o.z.o. Cocotra n. Belawan. Tahama, 29 v. Bombay n. Mena Al Ahrhadi. Tapanzee, 28 v. Baltimore n. Algiers. Telamon, 30 te Kp. Haitien. Thelidomus, 29 v. Liverpool n. Curagao. Tiba, 29 te Santafe v. Buenos Aires. Tjibodas, 30 te Singapore verw. v. Balikpapan, Tjikampek 29 v. Belawan n. Bintang. Towa, 29 te Hamburg. Van Neck, 29 25 m. z. Mindano n. Singapore. Van Noort, 29 te Tientsin verwacht v. Shanghai- Van Riebeeck, 29 te Singapore verwacht. Vasum, 29 340 m. n. Azoren n. Pernis. W. Alton Jones, pass. 29 Comoro n. Ph.delphia. Waterland, 29 40 m. n.w. St. Paulrocks n. L. Palm. Waterman, 5/9 te Rotterdam verw. v. Tj. Priok. Westerdam, 30 v. New York n. Rotterdam. Westland, 29 te Santos. Will. Ruys, 2/9 te Quebec, 3/9 te Montreal verw. Willemstad, 31 te Barbados n. Georgetown. Woensdrecht, 30 te Brunsbüttel. Woltersum, 29 te Savannah. Wonosari, pass. 29 Gibraltar n. Halifax. Zaanland, 29 te Santos verwacht. Zonnekerk, 29 te Antwerpen. Zuiderkruis, pass. 29 Scillys n. New York. SLEEPVAART Blankenburg. 28 plw. Wight n. Cobh. Clyde, 28 te Falmouth. Hudson, 28 920 m. z.z.w. Fayal n. Portsmouth. Humber, 28 dw. Finisterre n. Hamburg. Loire, 28 30 m. o. Bizerta n. Rouaan. Maas, 29 v. Hoek v. Holland te Rotterdam Noordholl., 29 1000 m. w.z.w. Midway n. Pt. SaieL Noordzee, 28 320 m. z.w. Takoradi n. Burutu. Oostzee, 28 620 m. n.n.o. Sombrero n. Houston- Thames. 28 700 m. z.w. Las Palmas n. Port Said. Tyne, 29 v. Rotterdam n. Livorno. Witte Zee, 28 v. Monrovia n. Burutu. H. Bel Arts Maandag 1 september TOT 1 UUR AFWEZIG G P. H. de Jonge Arts AFWEZIG TOT 8 SEPT. Waarners: Drs. v. d. Toorn en de Weerd Sr. P. Brouwer Arts Maandag 1 september PRAKTIJK HERVAT. Voor officieel diploma A en B Instituut JOHANNA C. KNOCK Stolbergstraat 16 Tel. 12941. Haarlem-Zuid. De inschrijving voor de avondcursus CHIROPODIST(E) (algehele voetverzorging, Pedicure) te Haarlem, is v.a heden opengesteld voor Dames en Heren die zich een zelfstandige positie willen verwerven Aanmelden en inlichtingen Instituut NOICS Te Utrecht: Schoolstraat 11, Tel. 030—24165 Te Haarlem: Stolbergstr. 16. Tel. 12941 Trouwen doet U via Bur ..De Elf Provinciën" Grootste bureau van 't conti nent. onder leiding van het detective-echtpaar De Vries bekend door radio en pers De EK Provinciën Versproncbweg 44 Haarlem 50 bijkantoren Tel. 14231 Spreekuur: uitsluitend na al- spraak Overal te ontbieden Vrijblijvend Inlichtingen tn blanco couvert Aagtekerk, 29 te Genua verwacht v. Port Said. Abida, 29 450 m. w.z.w. Landsend n. Londen. Albireo, 29 v. Port Said n. Marseille. Alblasserdijk, 30 te Houston verw. v. Havana. Aldabi, 12/9 te Antwerpen, 13/9 te Rotterdam. Alhena, 10/9 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alioth, 29 210 m. z.o. St. Vincent n. Las Palmas. Alkaid, 30 te Buenos Aires. Alkmaar, 29 v. Tripoli n. Larnaca. Almkerk, 29 80 m. z.w. Ushant n. Port Said. Alnati, 79 te Rio de Janeiro verw. n. Buen. Aires. Alphacca, 29 te Rio de Janeiro verwacht. Alphard, 29 v. Las Palmas n. Recife. 1JMU1DERSTRAATWEG 62 Telefoon 4247. IJmuiden. TE KOOP leeg te aanvaarden. Woonhuis Kanaalstraat. Landhuis m. garage Zeeweg Landhuis m. garage Driehuis Inl. CORN. JANUS en ZN., Makelaars N.B.M., Stations weg 81, Velsen. /.n r-j RAADHUIS EN KERK\ HOOFDSTRAAT 179 SANTPOORT K 2500-13049 Speciaal adrM Dinsdag 2 september naar de Snip en Snap revue in Carré Vertrek 6.30 uur. Dinsdag 16 september naar Den Haag, Prinsjesdag, Vertr. met de Gouden Koets Haal spoedig uw plaatsen. Iedere zaterdag naar Carré. LEVASIER, Wijk aan Zeeër- weg 55. U ziet doorgaans weinig van een overhemd. Maar van een over hemd dat door RHEE is behandeld kan elke cm.2 zorgvuldig beke ken worden! Uw over hemd verlaat onze wasserij als nieuw! Iedere man prijst zich dan ook gelukkig, wanneer er steeds een schoon overhemd ge reed ligt, dat door RHEE is opgemaakt! Bleekersvaartweg Telefoon 38201 Heemstede. 57 compleet, in koffer f 385.- - v ^goedgekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen vraagt folder en vrijblijvende demonstratie bij Het Naaimachinehuis' KRUISSTRAAT 25 Haarlem. Tel. 02500—12921 Nu is de tijd vanaf zonder vooruitbetaling, O.a.: PHILIPS, ERRES, GRUNDIG, enz. bij: Teleservice Den Haag Schrijf voor inlichtingen. Postbus 578. Den Haag. Makelaars Veilingmeesters Beëd, Taxateurs Nieuwe Gracht 74.' Haarlem. Parklaan 22 Donderdag a.s. .aanv. te 10 uur, t.o.v. Deur waarder K. C.v. d. Mije Ter veiling zullen o.m. komen: Diverse Huiskamer- en Slaapkamerameu blementen, Bankstel len, Bureaus, Duitse Piano, Vloerkleden 16 m.m. Bell Howell opname-apparaat Vro. lich Heteluchtkachel, Centrifuge etc. KIJKDAG: woensdag a.s. van 10 tot 15 uur. Inzendingen v. kunst, antiek en meubilair voor de veiling dd. 18 sept. a.s. worden dage lijks ingewacht. Telef Expeditie 13845. TE KOOP Pakhuis m. bovenwoning te IJmuiden. Pakhuis leeg te aanvaarden. Inl. CORN. JANUS en ZN Makelaars N.B.M., Stations weg 81, Velsen. De Stichting enz. te Wijk aan Zee vraagt voor haar zieken huis en voor haar bejaarden, tehuis Salaris vlg Rijksregeling en leeftijd niet ben. 19 j. bruto, salaris f 230 tot f 330 p. m. alsmede verg. v. reisk. en aanschaf le dienstkleding. Aanm. schriftelijk of pers. bij de geneesheer-directeur, Voorstraat 42, Wijk aan Zee. past aan bij asbest en ge- galv. prof. Geschikt v. dak bedekking en werkpl. Zeer billijk in prijs. Monster en prijs op aanvraag. Brieven no. 8883.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 10