Voetbal in Kennemerland een 1e prijs IJmond-agenda THALIA Vanmorgen in de vishal en op zee Amsterdamse Beurs MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 6 Zesde BIM1J had tienduizend bezoekers VVB-jongeren ontvingen Duitse gasten Twee ongevallen in Velsen Suomi moet opnieuw aanpakken Watervliet hield haar clubkampioenschappen Meer vraag op de groentemarkt Hockeyclub Schevbeeck in nieuw clubgebouw Beatrix Bloemsierkunst Crematorium in Groningen Openluchtmuseum trekt steeds meer bezoek De Kennemer Het resultaat van de ontmoeting WFC De Kennemers was 2-3. Vóór rust wogen de partijen goed tegen elkaar op. Harde schoten van de Kennemers-binnenspelers werden door de doelman gestopt. Rust ging in met 0-0. In de tweede helft was er een kort WFC-overwicht. De stand was spoedig 2-0. Doelman Tijms was hieraan mede schuldig. Met WFC's hoge sprongen was het echter gedaan. Linksbuiten Kop pen scoorde het eerste tegenpunt. Kops maakte de stand gelijk. Kort voor het einde bracht De Bie de 'stand op 2-3, waarin geen verandering kwam. VVB VVBAlways Forward resulteerde in een 3-2 overwinning voor VVB. De gasten ontwikkelden een agressief, vaak hard spel Desondanks opende de thuisclub, die in Remijn een jonge linksbuiten had, de score toen Verswijveren een trekbal van André ontving en onhoudbaar doelpuntte (1-0). Het spel ging gelijk op met een door tasten der Hoornse aanvalslinie, die doel man Jonkman gelegenheid gaf zijn kunnen te tonen. Na 20 minuten, toen de Hoornse linksbinnen een mooie kans ongebruikt had gelaten, zorgde de midvoor van de gasten voor de gelijkmaker (1-1). Behalve een schot van Van der Linde tegen de paal stelde VVB weinig tegenover de Hoornse activiteit, die na een half uur werd be loond. Een kleine pass van de midvoor liet de Hoornse linksbinnen een zeer mooi doelpunt maken (1-2). Na de hervatting nam VVB het initiatief Eerst na twintig minuten had het offensief resultaat toen Luntz voorzette en Kooi- mans eerst tegen de doelman en vervolgens langs hem schoot (2-2). Nu probeerde Al ways Forward het spel te verplaatsen, doch Both c.s. hielden stand. Een voorzet van Remijn werd door Van der Linde in het Hoornse doel gewerkt (2-3). In de resteren de vijftien minuten zag Always Forward geen kans de gelijkmaker te maken. ADO '20 De wedstrijd ZVVADO '20 eindigde in 1-2. In een harde maar sportieve wedstrijd heeft Heemskerks ADO de overwinning behaald. Vóór rust wogen de partijen goed tegen elkaar op. Bij ADO stond Groot aanvankelijk op de halfplaats, maar later kwam hij op de midvoorplaats te staan, waardoor er meer vaart in de voorhoede kwam. Er kwamen geen doelpunten voor de rust. In de tweede speelhelft scoorde Groot uit een voorzet van G. van Tunen. Het spel werd daarna harder. ZVV pro beerde gelijk te maken. Na een voorzet van Th. de Wit schoot Beentjes de bal in de goede richting; via de paal kwam het leer het veld weer in, waarna Groot de bal in het doel schoot: 0-2. Kort voor het einde liet Burger, verblind door het zonlicht, een bal van spil Koelman in het doel rol len: 1-2, welke stand onveranderd bleef. Wijk aan Zee KW heeft in de strijd tegen Wijk aan Zee met 1-4 het onderspit moeten delven Deze wedstrijd heeft Wijk aan Zee ver diend gewonnen. Seysner was bijzonder goed op dreef en scoorde drie doelpunten. Er was nog maar vijf minuten gespeeld toen KW het eerste doelpunt (voor haar het enige) maakte. Lang had KW deze voorsprong niet. want vrijwel onmiddel lijk hierna volgde een Wijk aan Zee-aan val, waarbij Seysner de gelijkmaker in het doel schoot: 1-1. Het spel ging tot de pauze gelijk op, zonder dat men tot doelpunten kwam. In de tweede helft was Wijk aan Zee overwegend sterker. Seysner nam nog twee goals voor zijn rekening en P. de Bolt zorgde er tenslotte voor dat de eindstand 1-4 in het voordeel van Wijk aan Zee werd. DEM DEM speelde tegen VSV een vriendschap pelijke wedstrijd, die in 1-2 eindigde. Na 15 minuten spelen maakte VSV het eerste doelpunt (Aardenburg kon een hard schot van de VSV-midvoor niet stoppen: 0-1.) Na de pauze werd VSV's overwicht in een doelpunt uitgedrukt: 0-2. Kort voor het einde werd J. Noordemeer in het VSV- doelgebied ten val gebracht; de toegewezen strafschop werd door K. Zonjee gebruikt: 1-2. Kinheim Kinheim speelde gelijk tegen EHS: 5-5. Deze vriendschappelijke wedstrijd van Kinheim en de Haarlemse EHS kan gezien worden als een voorbereiding op de nieu we competitie. Het spel had over het alge meen een gelijk opgaand karakter. Kin heim, in een nieuwe opstelling, had het eerst succes. Toen Haan voorzette, ontving Sluiter de bal van Van Dijk om er 1-0 van te maken. Hoewel EHS wind mee had. bleef Kinheim domineren en nadat doel man Pigmans enige fraaie reddingen te zien had gegeven, bracht Demmers de stand op 2-0. Geen twee minuten later scoorde de EHS-linksbuiten: 2-1, waarna dezelfde speler er 2-2 van maakte. Na de hervatting bracht een kopbal van de mid voor der gasten de stand op 2-3, Vijf minu ten later kopte Demmers even fraai in (3-31. Toen Pigrnans de bal liet vallen kreeg de Haarlemse midvoor een gemakkelijke sco ringskans (3-4), waarna een hands var. Paap een strafschop ten gevolge had; de stand werd 3-5. Dit was de thuisclub te bont en nadat Demmers uit een hoekschop VELSEN MAANDAG 8 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „The bridge On the river Kwai". Rex, 20 uur: „Het veld van eer". Cult. Centrum, 9.30—12 en 2—4.30 uur: P. Vermeulen-museum. DINSDAG 9 SEPTEMBER Thalia, 20 uur: „The bridge ón the river Kwai". Cult. Centrum, 9.30—12 en 2—4.30 uur: P. Vermeulen-museum. BEVERWIJK MAANDAG 8 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 en 19.30 uur: „Brug over de Kwai". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Arri- vederci Roma". W.B. Theater, 20 uur: „Besmette dia manten". DINSDAG 9 SEPTEMBER Kennemer Theater en Luxor Theater: bioscopen: als maandag. tegen de paal had gekopt, werd het 4-5 Tenslotte belandde een ver schot van rechtshalf Van der Griend in het EHS- doel: 5-5. Jong Hercules Jong Hercules heeft de wedstrijd tegen Kennemerland 4 met 5-1 gewonnen. De Herculanen waren in deze ontmoeting on betwist de sterksten. De voorhoede was goed op schot en ook doelman De Geus was in goede vorm. Vóór de rust bereikte Jong Hercules door twee doelpunten van Veer beek en één van De Bree een 3-0 voor sprong. In de tweede helft van het spel loste de midvoor van Kennemerland een hard schot dat doelman De Geus te machtig bleek: 3-1. Het spel verplaatste zich hierna weer naar de Kennemerland-helft, waarbij Veerbeek en P. v. d. Burg de stand op 4-1 en 5-1 brachten. CSV Vitesse, die haar eerste competitiewed strijd tegen WSV uitgesteld zag, speelde vriendschappelijk tegen haar zustervereni ging CSV. In een aantrekkelijke wedstrijd scoorde Webster van CSV de eerste goal. N. Jonker maakte gelijk en A. Groot gaf met een ver schot zijn club nog vóór de rust een voorsprong: 2-1. Na rust maakten Liefting, Groot, De Zeeuw en nogmaals Liefting er respectievelijk 3-1, 4-1, 5-1 en 6-1 van. Deze vriendschappelijke ontmoe ting werd door vele Castricummers bezocht. Toen de zesde Beurs voor Industrie en Middenstand zaterdagnacht sloot, bleek dat het aantal bezoekers in de week van haar bestaan om en nabij de tienduizend is geweest. De organisatoren van de BIMIJ de bestuursleden van de Stichting Bouwfonds Doopsgezinde Gemeente die bij de ope ning van de zesde beurs zeer optimistisch waren gestemd en zeker twintigduizend bezoekers verwachtten, zijn uiteraard te leurgesteld, doch, zo verzekerde ons de heer P. L. Hubeling, voorzitter van het bestuur, mismoedigd is men zeker niet. Er is, volgens hem, geen sprake van, dat men bij de pakken neer gaat zitten en het ziet er geenszins naar uit dat er geen ze vende BIMIJ zal komen, volgend jaar. In verband met enige noodzakelijke voorzie ningen die tijdig moeten worden getroffen zal naar alle waarschijnlijkheid reeds vol gende maand een definitief besluit hier omtrent genomen dienen te worden. Het prachtige weer is „de schuld" van het beneden de verwachtingen gebleven bezoek, zo is de mening van het bestuur. Vele standhouders hebben, zo vernamen wij van BIMIJ-zijde, zeen goede tot uitste kende zaken gedaan. Wat de omzet van het restaurant betreft, deze was even groot als die in het vorige jaar, toen 16.600 personen de BIMIJ be zochten. Nadat te middernacht het publiek de BIMIJ had verlaten, zijn BIMIJ-bestuur en -functionarissen en standhouders nog tot ruim twee uur bijeen geweest in het restaurant. De heer Hubeling heeft tijdens dit ge zellig samenzijn dank uitgesproken aan allen die hadden medegewerkt aan de zes de BIMIJ. Op de afgelopen zes BIMIJ's waren de bezoekcijfers als volgt: Standhouders 1953 25 1954 66 1955 75 1956 78 1957 80 1958 82 Bezoekers 4.086 15.062 18.466 19.305 16.600 10.000 Het groot verrassingspakket uitgeloofd voor de tienduizendste bezoeker(ster) werd het eigendom van het echtpaar Martens uit IJmuiden. Maar het „prachtige radiotoestel" be stemd voor de elfduizendste bezóeker(ster) kon helaas niet worden toegekend, omdat er geen elfduizendste BIMÏJ-bezoeker of bezoekster was. In het sportpark „Watervliet" heerste zaterdagmiddag een gezellige drukte we gens de ontvangst van de jongere garde van de Duitse voetbalclub „Solingen Wald" (bij Wuppertal) uit de gelijknamige plaats. De VVB-jongeren zijn in juni de gasten geweest van de Duitsers. Precies op tijd kwam de Duitse autobus met biina veertig gasten onder leiding van de jeugd leider, de heer G. Grosz-binnen. De begroe ting was hartelijk. De voorzitter van de VVB-jeugdcommissie sprak een welkomst woord en zeide zich te verheugen over dit tegenbezoek, temeer gezien de voortreffe lijke ontvangst van VVB in Solingen, waarover nog steeds gesproken wordt.. Zaterdagavond werd een wedstrijd ge speeld tussen twee juniorenelftallen van beide verenigingen. Zondagmorgen om tien uur is met de gasten een bezoek gebracht aan Wijk aan Zee, waar de zee uiteraard de grootste belangstelling van de zwem- lustigen had. Na de maaltijd bij de respec tievelijke „pleegouders" te hebben ge bruikt, werd zondagmiddag de wedstrijd VVBAlways Forward (Hoorn) bezocht en zondagavond is een tocht naar Amster dam gemaakt, die bijzonder gewaardeerd werd. Hoewel de Duitse gasten graag lan ger hadden willen blijven, zijn zij vanmor gen na een hartelijk afscheid van de VVB- vrienden weer afgereisd. De met de gasten gespeelde wedstrijden hadden tot resultaat: A-junioren VVB Solingen 60; B-junioren VVBSolingen 4. Zaterdagmiddag omstreeks twee uur is de zeventigjarige W. J. S. uit Santpoort in de Vlugthovenstraat te Santpoort door een hem achteropkomende auto aangereden. De man moest door de Velsense ongevallen- dienst worden overgebracht naar het An- toniusziekenhuis in IJmuiden-Oost, waar hij ter observatie werd opgenomen. Zaterdagmiddag tegen halfvijf moest de Ongevallendienst in actie komen op de hoek van de De Ruyterstraat en de Wijk aan Zeeërweg, waar een zesjarige jongen met een voet tussen de spaken van een fiets was geraakt. Nadat de ontvellingen waren verbondén is de jongeman naar huis teruggekeerd. De atletiekvereniging Suomi, die twee weken geleden haar meerkampen voor de leden heeft gehouden, heeft zondagavond in het paviljoen „Watervliet" de prijzen hiervan uitgereikt tijdens een gezeilige bijeenkomst. De heer J. F. van de Poll. voorzitter, schetste de huidige matige positie van Suomi. Volgens zijn mening is er een goede kern, waaromheen een nieuwe vereniging moet kunnen worden opgebouwd. Hij be lichtte de positie van Suomi in de samen leving. Deze atletiekvereniging voorziet in een behoefte, aldus de heer Van de Poll. Bij een nieuwe aanpak, zo verwacht hij zal een groot aantal nieuwe leden worden gewonnen. Hij stelde 'n keiharde, serieuze training voor, zo mogelijk in de waterlei dingduinen. Volgend jaar zal een begin worden gemaakt met de school wedstrijden in overleg met de gemeentelijke ambtenaar voor de sport in Velsen, die deze plannen van harte toejuicht. De meerkampen, die prettig en sportief zijn verlopen, achtte de heer Van de Poll een belangrijke gebeurtenis in het club leven Hij noemde in het bijzonder de pres tatie van mevrouw Adelaar—Hurkmans. die (zij is moeder van vier kinderen) de wisselbeker voor de dames won. (Mevrouw I. KluteWaasdorp was de vorige beker houdster). Tweede werd mej. E. Scheffers en derde mevrouw K. v. d. eMy. De overige uitslagen waren: Heren: 1. H. Gnodde (vorige bekerhouder D. v. Zutphen); 2. J. Hurkmans: 3 J. Groen. Meisjes A: 1. Meta Bakker; 2. A. Woort- man. Meisjes B: 1. M. Coelingh; 2. B. Schip per; 3. C. Speelman. Meisjes C: 1. E. Snijders; 2. G. Koeten; 3. Marg. Bakker. Jongens A: 1. A. Langendoen (vorige bekerhouder P. G. Dekker); 2. K. Lieuwen; 3. C. Winkel. Jongens B: H. Schmoll; 2. R. Andringa; 3. Ingwersen. Jongens C: 1. C. Tabak; 2. H. Luntz; 3. I. v. d. Sluis. Alle eerste prijswinnaars ontvingen een fraaie wisselbeker; de vorige bekerhouders kregen een herinneringsmedaille en de tweede en derde prijswinnaars ontvingen eveneens medailles. De korfbalvereniging „Watervliet" heeft zondag op het gelijknamige sportpark onder flinke belangstelling van de leden en onder ideale weersomstandigheden haar jaarlijkse clubkampioenschappen ge houden, die vooral in de damesafdeling zeer spannend waren. Er werd in alle af delingen fel gestreden. Na vijf van de zes nummers nam C. Zandbergen de eerste plaats in met 10 punten voorsprong oo L. Kloosterman en 13 punten verschil met N. Bakker. Het hardlopen leverde laatstge noemde twintig punten meer op dan mej. Zandbergen en tien punten meer dan mej. Kloosterman, zodat zij met slechts vijf punten voorsprong clubkampioene werd. De einduitslag werd: 1. N. Bakker 268>/2 p.; 2. L. Kloosterman 26314 p.; 3. C. Zand bergen 263K p. De strijd bij de heren was minder span nend, maar daarom niet minder aantrek kelijk. Reeds na twee nummers had S. Hartman een kleine voorsprong, die hij door de laatste twee nummers, het minuut sneldoelen (28 maal een treffer!) en het hardlopen aanmerkelijk vergrootte. Aan gezien de andere heren-deelnemers op de beide andere onderdelen, het vér- en zui ver werpen, niets van de achtertsand >n- liepen, behaalde Hartman een ruime voor sprong en hij werd daarmede voor de der de achtereenvolgende maal clubkampioen. De einduitslag werd: 1. S. Hartman z95>4 punten; 2. J. van Dijk 319; 3. D. v. Lade- steijn 302/4. Jaap Bremmers bereikte bij de jongens aspiranten met 159 punten het clubkam pioenschap, gevolgd door zijn broer Geaard met 103 punten. De meisjes-aspiranten bereikten allen goede resultaten waarbij Gerda Kaebisch met 256 punten eerste en Hetty van de Ree met 230 punten tweede werd. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN 0everwijk BEVALLEN: C. M. Schoorl-Smit, z., Vlugthdvenstraat 20. Santpoort; K. W. Bi.j 1- Krauweel, z., Da Costalaan 46, Driehuis; J. M. Moojen-Van Maas, 2 z„ Huijgens- straat 10 rd„ IJmuiden; H. J. C. Sluiters- Kenbeek, z., De Roemerstraat 7, IJmuiden;! Op de groentemarkt te Beverwijk ging W. K. van Wunnik-Vrees, z., Merwede- het deze week beter dan men de laatste straat 90, IJmuiden; K. van Leuven-Rop- weken gewend was; er draaide heel wei- pertz, d., Duinlustparkweg 7, Bloemen- nig door en er werden heel goede prijzen daal; D. van Veelen-Sennema, 2 d., Lier- betaald, straat 25, IJmuiden; J. P. J. Plug-Korpers- Het was vooral de sla die in de belang hoek, z., Wijk aan Zeeërweg 164, IJmui- stelling stond en in prijs opliep tot 17 cent den; J. G. C. Stals-Staring, z. Lekstraat 56, per krop; er ging een deel weg voor ex IJmuiden; G. Huijbertsen-Streefland, d„ port naar België. De bonenprijzen waren Melkweg 41, Velsen-Noord; T. M. van wat hoger, snijbonen gingen nog tot 75 Vliet-Lobbes. d., Rijnstraat 10, IJmuiden; cent per kilo, terwijl de sperziebonen tot N. den Hertog-Kok, z., Marconistraat 5, 57 cent opbrachten. Bloemkool was eens IJmuiden; J. Mooij-Van der Zon, z., IJsel- 70 duur als een week tevoren er werd nu straat 57, IJmuiden; M. A. Koster-De Jong, tot 45 cent per stuk betaald. Andijvie va- z., Hunzestraat 16, IJmuiden; A. K. C. rieerde van 8 tot 16 cent per kilo, spinazie Gorter-Van Es, z., Echeldestraat 30, IJmui- noteerde van 10 tot 35 cent per kilo en den; M. van Haselen-Wijdom, d., Bilder- postelein bracht het tot 26 cent per kilo. Er dijklaan 12, Driehuis. was veel vraag naar tomaten die tot 55 OVERLEDEN: H. W. Sleeman, 71 jaar, cent per kilo deden, komkommers kwamen echtgenote van J. J. Kooij, Bloemen- t0t 27 cent per stuk. Bospeen ging grif weg daalsestraatweg 37, Santpoort; H. Sams- f0t 30 cent per bos. Waspeen varieerde van huijzen, 76 jaar, weduwnaar van E. S. H. 10 tot 24 cent per kilo. Oostheim, W. de Zwijgerlaan 111 I, Am- p>e noteringen van vrijdag: Andijvie 9' sterdam; R. Vellinga, 81 jaar, weduwe van i6) sla 5-17, bloemkool 18-45, bospeen 14 A. Stoffer, Rijksweg 534, Santpoort. ?,o, waspeen 10-23, sperziebonen 26-57. snij ONDERTROUWD. F. van der Meij, Van bonen 31-73. pronkbonen 17-23. trosbonen Oldenborghweg 17, Beverwijk en E. G. J. 47-69, tomaten 27-55. komkommer 10-28 Joldersma, Eendrachtstraat 2, Velsen- spinazie 10-33, postelein 17-26, soepgroente Noord, t.a. Van Oldenborghweg 5, Bever- g_j2 wijk; J. van Es, Van Speijkstraat 17, Vee| bloemen I.Tmuiden-Oost en T. Mulder, Beuken- Door het zachte weer is de aanvoer op straat 26, IJmuiden-Oost, t.a. Nicolaas de bloemenveiling in Beverwijk buitenge Beetsstraat 1, Sliedrecht, J. Zwart, Assen- WOon groot geweest. Het waren de asters delverstraat 61, Haarlem en A. A. F. Uitendaal, Driehuizerkerkweg 58, Drie huis, t.a. Assendelverstraat 61, Haarlem; C. A. Noortman, Bergerslaan 160, Bever wijk en H. van der Grijn, Kennemer- laan 167, IJmuiden; J. M. Smit, Eiken straat 38, IJmuiden-Oost en G. Lenstra, Dorpsstraat 133, Kwadijk; A. van der Zee, Kanaalweg 11, Beverwijk en M. C. Ple ging, Frans Naereboutstraat 21, IJmuiden- Oost; H. L. Woudstra, Apollolaan 37, Am sterdam en P. M. Deventer, Meeuwen laan 61, IJmuiden-Oost; P. C. Zwartveld, Wolframstraat 5, IJmuiden en A. Schota- en chrysanten die de boventoon voerden Over alle linies waren de prijzen laag en kon men zeggen dat de bloemen goedkoop waren. Asters komen in duizenden bossen aan de markt: ze kwamen tot dusver niet hoger dan 26 cent per bos; chrysanten draaiden rond de 25 cent per bos, dahlia kwamen sporadisch boven de 20 cent per bos. De grootbloemige chrysanten, die in grote kwantums aangevoerd werden, gin gen tot 20 cent per stuk- Fresia's zijn ook niet in trek, waardoor de prijzen laag wa ren; gladiolen minderen weer in aanbod er werd tot 50 cent per bos betaald. Duin nus, Doniastraat 40, Wonseradeel; B. F. doorns konden nog kopers vinden omdat Mors, Dr. Schaepmankade 8, Alkmaar en het een nieuwtje op de veiiing is. De aan A. A. M. Nagel, Wijkerstraatweg 110. Velsen-Noord, t.a. Zuidlaan 21, Bergen. GEHUWD: A. A. Gerritsen-G. M. Prins, Hoofdstraat 202, Santpoort; L. Bouwmees- ter-M. C. van Heteren, Jachthaven „Ber- lage", Berlagebrug, Woonschip „Beertje", Amsterdam; J. H. Walters-A. Jongejan, Van. Leeuwenstraat 67, IJmuiden; J. de Korte-H. van de Wetering, Toronto, Ca nada; J. A. Eskes-E. M. Duivestein, Wal- ravenstraat 39, Velsen-Noord; J. Uijten- daal-A. P. Alders, Hagelingerweg 97, Santpoort; H. Aardenburg-C. M. Beentjes, Kanaalstraat 208, IJmuiden; A. H. van den Brul-I. Doerk, Badweg 12, Doornspijk; G. C. Klauwers-M. C. Mol, Eendracht straat 21, Velsen-Noord; G. J. Edeling-A. E. Pronk, Lorentzstraat 34, IJmuiden Oost; J. W. Visser-G. Meester, J. van Heemskerkstraat 9, IJmuiden; W. van der Meulen-R. M. Strobbe, Nidekstraat 9 Velsen-Noord; H. Leguit-L, Oostveen, Dr, Schuitstraat 29. Beverwijk. Heemskerk voer van potplanten is matig. Advertentie (Het theater met de beste films) De belangstelling is enorm bij de vertoningen van THE BRIDGE ON THE RIVER KWAI de film die iedereen gezien moet hebben Van hedenavond t.m. donderdag 8 uur heeft u nog de gelegenheid deze enorme film te gaan zien Voorverkoop elke morgen van 11.30 12.30 uur en 's avonds v.a. 7 uur a.h. theater (dringend aanbevolen om teleurstelling te voorkomen) Tel. 4307 NIEUWE C.A.O. ANMB-BEAMBTEN De Heemskerkse afdeling va nde Alge- I mene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektro-technische Industrie (ANMB) heeft haar leden mede gedeeld dat dit jaar zal worden onder- Zondagmorgen heeft de hockeyclub .Scheybeek", voor het eerst uitkomende handeld over wijzigingen in de Beambten- I onder deze naam, haar nieuwe clubgebouw C.A.O. in gebruik genomen In verband hiermee wordt donderdag 11 Wethouder S. Coelingh verrichtte zijn september in café „De Oranjeboom" een eerste officiële taak door met enkele woor vergadering gehouden, waarbij de districts- den het nieuwe clublokaal aan „Schey bestuurder de heer G. Ockelsen aanwezig beek" over te dragen, nadat kapelaan J. zal zijn. Tulp het ingezegend had. De voorzitter, de heer N. Buntma, wees er op dat het HOOFDKWARTIER VOOR I een belangrijke dag was voor „Schey- VERKENNERS beek" dat ve'e jaren onder de naam DEM De r.k. verkenners van de St. Adelbert- had gespeeld. Door zelfwerkzaamheid der groep te Heemskerk zijn druk bezig aan de leden is dit clubhuis tot stand gekomen inrichting van een eigen hoofdkwartier. De Dank was men verschuldigd aan oud-wet- voormalige winkels en het woonhuis van houder W. Alberda. Nadat wethouder Coe- de heer Q. Rijke aan de Maarten van lingh het spel had geopend speelden de Heemskerckst.raat worden veranderd in „Scheybeek"-heren tegen HIC uit Am- verkennerscentrum. sterdam en wonnen met 3-1. De dames speelden tegen HIC gelijk: 3-3. Het eer ste herenelftal speelde tegen de oud-leden en verloor met 1-2. VIJFTIEN JAAR „VRIENDENKRING' Vandaag 4900 kisten De aanvoér te IJmuiden bestond maan dagmorgen uit 4900 kisten vis, waarbij 800 kisten schelvis, 150 wijting, 175 gul en ka beljauw, 40 koolvis, 500 grove haring, 500 toters, 1200 makreel, 75 varia, 1400 schol, 16.000 kg tong, 300 kleine kisten haring en makreel en 400 stuks stijve kabeljauwen De Arie Ouwehand, die op 2 september naar zee ging, voerde aan 440 kisten ha ring, 100 makreel, 5 wijting en 200 kantjes haring: de Curagao, die op 28 augustus zeewaarts ging, 1050 kisten vis, waarbij 130 schelvis, 40 kabeljauw en gul, 500 ma kreel, 300 haring, 70 wijting, 145 stuks stijve kabeljauwen, 30 kantjes haring, 200 kleine kisten haring en 100 kleine kisten makreel. Er waren in totaal 41 schepen van de kust binnen met 50 kisten tarbot, 325 tong, 1350 schol en 150 kisten schelvis. Voorts waren present de WR 51 met 180 kisten vis, de UK 3 met 300 kisten vis en de KW 126 met 200 kisten vis. Voor de export Het buitenland nam de regels grote ka beljauw af voor 86120, kleine voor 4860, kisten grote kabeljauw voor 120124 en kleine voor 100120. Grote schelvis noteeerde 3244, grootmiddel 2746. Grootmiddel schol bracht op 48 54, zetschol 3841 en schol I 3533. De eerste grootmiddel tong noteerde 3.10 en kleinmiddel tong, tong 1 en 2 2.40. En voor het binnenland De haring leverde vandaag van 1822 op, de makreel van 1621. Gullen gingen van de hand voor 4320, zwarte koolvis voor 8090, witte koolvis voor 83. Klein middel schelvis noteerde 2637, pennen 2435, braadschelvis 2130 en wijting 1419. De schil 2 ging weg voor 3627 en de schil 3 voor 1823. Grote tong voor het binnenland maakte 4.404.60. Oudste boten Tot de oudste boten behoren thans SCH 125 van 21 augustus, SCH 27 van 23 augus tus, Emma van 30 augustus, Haarlem en VL 84 van 31 augustus, Beatrice en KW 87 en 76 van 1 september en Vios, KW 82, 32, 153, 74 en Swift en SCH 117, alle van 2 september. Zaterdag op zee Het was zaterdag tussen 58 en 55 noor- Zaterdagavond heeft de Beverwijkse klaverjasclub „Vriendenkring" ter gele genheid van haar vijftienjarig bestaan in derbreedte om de noord goed weer. De I het clubhuis een druk bezochte receptie visserij was slecht en leverde van 200 tot gehouden. In de met zeer veel bloemen 100 manden haring en makreel per etmaal versierde zaal memoreerde de voorzitter, op. De Haarlem deed een trek van 40 de heer J. van der Ham, dat het jubileum manden haring, de Francina een trek van toernooi, waaraan door zestien verenigin- een pakje, de Allanwater een trek van gen werd deelgenomen, uitstekend is ge een pakje en de Albertha Hendrika een slaagd. Vele afgevaardigden van zuster- trek van 50 manden haring. I verenigingen voerden hierna het woord en De loggers en kotters op de kust vingen allen wezen op de goede verstandhouding zaterdag nog van 100 tot 60 kg tong en van met „Vriendenkring". 10 tot 15 manden schol per etmaal. De Hierna vond de prijsuitreiking aan de Allanwater had een zwarte dag. Het net winnaars van het gehouden toernooi en een bord gingen verloren. plaats. Er was een viertal bekers voor de De haringvangsten eerstaankomenden en een gedenknaald als KW 2 25, 5 25, 9 3, 25 3, 138 5, 147 30, marsenprijs. IJM 75 20, IJM 283 13, KW 47 7, 54 34, 140 De eerste prijs was voor: „Ons Genoe- 13, 70 4, 168 5, 15 65, 43 40, 44 20, 20 40, gen" uit Beverwijk; 2. ,,'t Centrum B uit 40 17, 41 21, 22 2, 127 30, 175 3, 18 33, 67 36, Haarlem; 3. en 4.: resp. supportersvereni- 86 35, 151 7, 163 25. ging „Haarlem" A en B. „Haarlem'' B ver- Geen vangst hadden de volgende sche- overde tevens de marsenprijs. pen: KW 23, 19, 85, 97, 48, 37, 130. Hartelijke woorden werden op deze Officiële prijzen van zaterdag avond ook gericht tot de secretaris de heer Heilbot 3.00—2.50, gr. tong 5.00-4.20, grm. tong R W v d Mrv Van de nnrirhtine af 3.102.70, kim. tong 2.50-2.05, kl. tong I 2.50—2.10. W- ,v- ,a- lvfe-V i.va" °e °P'Wnimg ai KI. tong 11 2.40—2.00, tarbot i 2.10—1.70, zalm 7.oo heeft hij deze functie bekleed en als stof- Advertentie Ook nu weer behaalden wij op het GROTE BLOEMENCORSO VAN AALSMEER Kennemeriaan 56 - Tel. 6083 VOOR AL UW BLOEMWERK per kg. lelijk blijk van waardering ontving hij een Tarbot II 92, tarbotJV M 30,tongschar eOriV vishengej. Men bleef nog geruime tijd ge- tongschar 46, gr. schol 6144. grm. schol 5648, kim. schol 57—40, kl. schol I 38—32, kl. schol II 31-9, schar 22—8. bot 12, v. haring 2315.40, ma kreel 18—12.40, gr. schelvis 34—20, grm. schelvis 30—18, kim. schelvis 22—17, kl. schelvis I 22—18, kl. schelvis II 18—12. wijting 16—8, gr. gul 35—26, mid. gul 27—21, kl. gul 17—12, poontjes 8.00 per 50 kg. Gr. kabeljauw 224—76, gr. koolvis zw. 80—73 per 125 kg. Officiële aanvoercijfers van zaterdag 1035 kisten t.ong en tarbot, 1 k. heilbot. 5 k. tongschar en schartong. 1350 k. schol, 65 k. schar, 5 k. bot. 3275 k. haring, 685 k. makreel. 560 k schelvis, 370 k. wijting, 120 k. kabeljauw en gul, 14 k. poon, 40 k. koolvis en 25 k. diversen. Totaal 7550 kisten vis. Besommingen van zaterdag KW 8 Deining 9940, RO 53 Dirkje 12.500, IJM 70 Job Gouda f 20.900, VL 212 8800. KW 104 4090, KW 24 f 3370. KW 101 t 3450 IJM 129 3530. kw 58 3620, kw 65 f 590, kw 30 765, kw 92 nieuwe seizoen vertoond: f 1370, kw 21 f 670, kw 63 f 2670, kw 96 I 1250, t kw p4 725, kw 61 220, kw 160 2750, kw 166 f 2640, ijm 52 f 690, dm 59 f 1140, ijm 3 615, Het weer bleek nog te ijm 29 i 770, wr 7 2550, WR 34 3130. WR 33 een grote opkomst. 3435. ro 29 f 990, tx 9 f 3260. £)e voorzitter, de heer c. Marree, deelde Loggers: VL 121 8500 KW 104 j 4090, mede dat men dit seizoen ook de film KW 24 3370, KW 101 3450, IJM 129 „Schipper naast God" zal geven zellig bijeen. „MENSEN ROND DE HAVENS" De Beverwijkse toneelvereniging „Ha venkwartier" geeft op zaterdag 20 sep tember in het Kennnemer Theater de eerste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd wordt een toneelstuk in vier bedrijven, ge titeld: „Mensen rond de havens". CHRISTELIJKE FILMACTIE De afdeling Beverwijk van de Christe lijke Filmactie heert zaterdagavond in de gereformeerde kerk als eerste film in het „Elke minuut „zomers" voor 3500, KW 58 f 3620, KW 95 f 590, KW 30 f 795, KW 92 f 1370, KW 21 f 675, KW 63 2670, KW 96 1250, KW 94 625, KW 61 f 220, KW 160 f 2750, KW 156 f 2640, IJM TENTOONSTELLING VAN POTPLANTEN De jaarlijkse tentoonstelling van pot- 52 690, IJM 59 1140, IJM 3 610, IJM planten der schoolkinderen zal deze keer 29 770, Wieringen 7 2550. W 34 3120, onder auspiciën van de Floralia-vereniging W 33 3420, Rotterdam 29 990, Texel 9 worden gehouden op zaterdag 13 september 3490. I in „Het Centrum". „STAD EN LANDSCHAP" Er bestaat goede belangstelling voor de tentoonstelling „Stad en Landschap", die door d'e Culturele Raad van Noordholland in samenwerking met de gemeente Castri- cum in de aula van de openbare uloschool wordt gehouden. Niet alleen de leerlingen van diverse scholen, maar ook vele oudere personen hebben de afgelopen week de tentoonstel ling met een bezoek vereerd. De rondlei dingen die daarbij werden gehouden, zijn in het algemeen zeer gewaardeerd. Reeds in de eerste week heeft het aantal bezoekers het totaal aantal dat vorig jaar een bezoek bracht aan de tentoonstelling „Van grottekening tot abstracte kunst" overschreden. CASTRICUMSE TAFELTENNISCLUB Bij de aanvang van het nieuwe speel seizoen heeft de Castricumse tafeltennis vereniging CTTC haar jaarlijkse algemene ledenbijeenkomst gehouden in zaal Roozen- daal. Bij ontstentenis van de voorzitter, de heer P. Bruggeling, trad de heer G. Bouw huis als zodanig op en deze releveerde in het kort het succesvolle vorige seizoen. Ook de secretaris, de heer H. Boddeke, sprak in zijn jaarverslag over een ge slaagde competitie van 1957,waarin diverse evenementen tal van hoogtepunten vonden. Voor de komende competitie is men hoop vol gestemd; hieraan wordt met drie heren en twee damesteams deelgenomen, waar van er twee zijn die vorig jaar het kam pioenschap in hun afdeling behaalden. Voorgesteld werd om het jaarlijks toer nooi van de vereniging te doen plaatsvin den op maandag 15 september. De bestuursverkiezing heeft geen ver andering in het bestuur gebracht. De heer P. Bruggeling is dus voorzitter gebleven. AANRIJDING MET ZWARE SCHADE Opnieuw heeft een aanrijding plaats gehad op de provinciale weg ter hoogte van de Uitgeesterweg die naar de kom van het dorp Castricum leidt. Zaterdag middag ongeveer halfvier heeft de auto bestuurder Th. E. uit Alkmaar blijkbaar niet opgelet toen J. K. uit Castricum, voor gesorteerd om de Uitgeesterweg in te rij den, de Uitgeesterweg inreed. De auto van J. K. werd gegrepen door die van E., die de Castricumse auto toch nog links pas seerde. Hoewel zich geen persoonlijke onge vallen voordeden liepen beide wagens grote schade op. De wagen van E. werd aan de rechterzijde vrijwel geheel open gereten, terwijl K.'s wagen aan de linker achterkant ernstig werd vernield. De po litie maakte proces verbaal op. In een te Amsterdam gehouden verga dering is op initiatief van de Vereniging voor Facultatieve Crematie te 's-Graven- hage en van de Vereniging voor Crematie A.V.V.L. te Amsterdam opgericht de Cre matoriumvereniging Nederland. Het doel der vereniging is „het oprich ten, instandhouden en exploiteren van cre matoria in Nederland en al hetgeen daar mede verband houdt". Haar eerste taak zal zijn het stichten van een crematorium te Groningen. Op 23 juni heeft de gemeen teraad van Groningen besloten een gedeel te van het terrein Selwêrderhof voor de oprichting van een crematorium te ver kopen. Dit besluit is door Gedeputeerde Staten van Groningen goedgekeurd. Verwacht wordt dat in 1960 het derde Ne derlandse crematorium in gebruik zal kun nen worden genomen. Het Nederlandse Openluchtmuseum te Arnhem heeft de tweehonderdvijftigdui- zendste bezoeker van dit seizoen geboekt. Het was mej. Georgette Pochette, onder wijzeres te Nantes in Frankrijk, die in ge zelschap van de heer A. Mientker uit Am sterdam een vakantiedag in Arnhem door bracht. De secretaris van het museum, mr. P. G. J. M. Wagenaar, bood haar bloemen en een souvenir aan. In 1942 ontving het museum voor de eer ste keer de vijftigduizendste bezoeker in een jaar, in 1948 de honderdduizendste. Slotkoers Voorbeurs- vrijdag koersen 3-3w/» Nederl. '47 91l6/ie 3®/» Nedl. 1962/64 9411/ie A.K.U 201va 203-204 Calvé Delft 3ie Van Gelder Zonen 193 K. N. Hoogovens. 334 H Nederl. Ford 186 N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. 324 325K-326K Pref.PhilipsGloeil. 169 Unilever 393 39514-39634 Wilton Fyenoord. 191 Dordtsche Petrol. 67814 Kon. Petroleum 164.70 165-166 Billiton A'dam Rubber 67 <4 K.L.M t 99,50 Holl. Amer. Lijn. 141 K.N.S.M 142 N. Scheepv. Unie l?9Vs v. Nievelt Goudr. 127 Phs. v. Ommeren 230 H.V.A 10314 Delimaatschappij f 118,20 Amsterd. Bank 227 Nat. Handelsbank 88 14 Ned. Handel Mij 172K Rotterd. Bank.... 198 Twentsche Bank. 171 Anaconda Copper 50% Bethlehem Steel. 45% U.S. Steel 74 General Motors.. 435/ie Shell Union 8214 25 Converteerbare Philips MO'/s

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6