Rousseau nam met machtsvertoon de wereldsprinttitel van Derksen over Duitser Hary liep 100 meter in.... 10 seconden precies Trip van Nederlandse honkbalploeg naar Amerika gaat niet door Veel waardering voor EDO Uurrecordhouder Rivière haalde bij achtervolging Faggin in Prins Hendrik-beker voor AAC, Hollandia won Juliana-beker Bucher beste stayer; Wagtmans derde Kees Koch verbeterde record discuswerpen Maakt record weinig kans op erkenning? 8 Zaterdagvoetbal SIZ0 verloor met ruim verschil van Jong Holland NIEUW WERELDRECORD De honkbaluitslagen „Rest" versloeg HHC TIJBB degradeert naar de Overgangsklasse Het Nederlands hockey- elftal tegen Zwitsers Botwinnik en Flohr naar Nederland MAANDAG 8 SEPTEMBER 1958 De 22-jarige Michel Rousseau is de opvolger van de sprintgeneratie, waar van Reg Harris en Arie van Vliet nog niet zo lang geleden het bijltje er bij neerlegden. Eindelijk is er dan toch een doorstroming gekomen. De jeugd heeft bij dit wereldkampioenschap de boventoon gevoerd. Michel Rousseau, in 1956 en 1957 wereldkampioen bij de amateurs, Enzo Sacchi, die al jaren in de schaduw van de groten als Van Vliet, Derksen en Harris had geleefd, Antonio Maspes en Roger Gaignard waren de vier renners, die op deze laatste dag van de wereldkampioen schappen ten strijde trokken. Jan Derksen, die zelfs de kwart finales niet haalde, en de Zwitser Plattner konden de opmars van de jeugd niet weerstaan. In de kwart finales had Rousseau wei nig moeite gehad met de Zwitser Pfen ninger. Gaignard, de Franse favoriet voor de titel, had Potzernheim in drie rit ten uitgeschakeld en op dezelfde ma nier had Maspes een einde gemaakt aan de dromen van de Belg Debak- ker. Dat Sacchi van de oude Bellenger zou winnen stond van te voren al vast. In de halve finales reeds toonde Rous seau, dat men geducht rekening met hem zou moeten houden. Want twee keer ach tereen trok de jonge Fransman bij het uit komen van de laatste bocht de sprint aan, ving de tegenstoot van Maspes op en ver sloeg hem met ruim verschil. Meer spectaculair was de strijd tussen Sacchi en Gaignard. De Fransman won dóór een enorme krachtsexplosie de eerste rit in 11.7 sec. In de tweede rit dwong hij Sacchi de kop op, maar hij kwam snelheid te kort op het laatste rech te eind. Gaignard protesteerde toen zon der succes tegen een vermeende „zwie per". Zijn moreel was aangetast. Het werd volkomen vernietigd, toen de Italiaan, die eindelijk de kans' kreeg om de regenboogtrui om zijn schouders te doen glijden, binnendoor passeerde toen Gaignard in de laatste bocht omhoog ging. Gaignard bood in de twee ritten om de der de plaats tegen Maspes geen enkele tegen stand meer. Val van Sacchi Het scheelde weinig of Rousseau had misschien nog weken op zijn titel moeten wachten. In de eerste finale-rit had de Fransman specialist op de lange spurt 300 meter voor de streep de demar rage ingezet. Sacchi reed een hoog verzet en kon niet snel genoeg volgen. Toch werd het nog een spannend duel, want de Ita liaan gaf alles in de laatste bocht en kwam naast Rosseau. In een uiterste poging de kansen op de streep te doen keren gooide Sacchi alles in een laatste „jump". Hij had te wild gedaan, want voor de streep schoot zijn fiets onder uit en de Italiaan rolde over het cement. Hij kwam er goed af en kon anderhalf uur later opnieuw aantreden. En nu maakte Rousseau kor te metten. Hij nam resoluut de kop en zet te opnieuw op 300 meter van de finish zijn befaamde lange spurt in. Sacchi was ver loren. Want Rousseau ontwikkelde zulk een enorme snelheid (11.8 sec. over de laatste 200 meter), dat Sacchi slechts nog tot zijn achterwiel kon komen. Zonder moraal" „Ik had beter niet mee kunnen doen. Maar je hebt altijd nog hoop. Ik reed zonder moraal en wist niet wat ik doen moest". Derksen zat er verslagen bij. De wereldkampioen had niet eens de kwartfi nales kunnen bereiken. In de serie was hij gestrand op de Zwitser Pfenninger en in de bakker zijn meerdere moeten erkennen. De Japanner Kato, die werkelijk niet slecht reed, was toen slechts een figurant. Derksen was teleurgesteld. „Natuurlijk, na die val op 5 juli in Bielefeld en de vier weken rust, die daarop noodgedwongen moesten volgen, wist ik wel dat ik niet meer kampioen zou kunnen worden. Zo iets is te ingrijpend op mijn leeftijd (39). Maar toch had ik wel gehoopt met een beetje geluk bij de laatste vier te komen. Daarmee zou ik tevreden geweest zijn". De titelhouder had in beide ritten ele- De zaterdagmiddagcompetitie in de KNVB is met een zeer klein programma in West 1 gestart. Diverse wedstrijden waren van het oorspronkelijke program ma geschrapt zodat slechts SIZO en Kin- heim uit de Haarlemse omgeving in actie kwamen. SIZO begon met een nederlaag, Kinheim echter met een fraaie overwin ning. SIZO moest met enkele invallers de uit wedstrijd spelen tegen Jong Holland en stond bij de rust met één-nul achter. Na de pauze vergrootte Jong Holland de voor sprong tot twee-nul waarna Schotman voor een tegenpunt zorgde. Met twee-één was alles nog mogelijk en tot vijf minuten voor het einde bleef deze score ongewij zigd. Toen echter slaagde de thuisclub er in nog tweemaal het net te vinden zodat het nog op een stevige vier-één nederlaag voor de Hillegommers uitliep. De start van Kinheim was voortreffe lijk. Met drie-één stuurde de Wijker club de Lisser Boys huiswaarts hetgeen goede perspectieven opent voor de toekomst. Kennemerland kwam nog niet binnen de lijnen maar zegevierde verleden week in het Kromhout toernooi. In de eindstrijd te gen ADM werd met vier-drie gewonnen na verlenging hetgeen dus hoopgevend is. mentaire fouten gemaakt. Tegen Lykke en Pfenninger had Derksen te lang gewacht met zijn eindsprint. Hij reed achter Lyk ke, maar hield alleen Pfenninger, de man van de lange spurt, in de gaten. Toen Pfenninger bij het ingaan van de laatste 200 meter de sprong waagde, was Derksen te laat. Hij werd door de Deen en de Zwitser ingesloten en was verslagen. In de herkansing reageerde Derksen niet snel genoeg op de „jump" van Debakker in de voorlaatste bocht. Derksen werd met me ters geklopt. Schotman kon niet voor een verrassing zorgen. Zowel in de serie tegen Gaignard en Ogna als in de herkansing tegen Sacchi en Plattner speelde hij een ondergeschikte rol. Nederland, vorig jaar in Luik nog triomferend met twee finalisten Derk sen en Van Vliet had nu zelfs geen ver tegenwoordiger in de kwartfinales. Groot kampioen Roger Rivière heeft zijn titel van we reldkampioen achtervolgers op schitte rende wijze geprolongeerd. Zaterdagmid dag haalde hij in de finale Faggin na een eenzijdige rit vlak voor de eindstreep in en nam daarmee revanche voor de neder laag, die Rivière drie maanden geleden tegen de Italiaan had geleden. Rivière had in geen van zijn ritten ten- genstand van enige betekenis. In de hal ve finale had Gandini weliswaar na vijf ronden een voorsprong van ongeveer 30 De desillusie van wereldkampioen Jan Derksen. Hij kan de jeugd niet weer staan en is tegen de Zwitser Pfenniger kansloos. meter veroverd, maar de kleine Italiaan had zich zo uitgeput, dat hij in elkaar plof te. Rivière had slechts één ronde nodig om die achterstand geheel teniet te doen en won gemakkelijk. In de anderhalve fi nale kon Peter Post vier ronden lang Fag gin weerstaan, toen brak de tegenstand van de Nederlander, die na tien ronden dertig meter achter lag en het vechten op gaf om zich te sparen voor de strijd om de derde plaats. Hij moest dus tegen Gandini rijden. Post was in de halve finale een seconde sneller geweest dan de Italiaan (6.24.2- 6.25.2). De Amsterdammer had een snelle start en nam een kleine voorsprong. Te klein echter, want toen Gandini in de vier de ronde de rug extra kromde kwam het tweetal weer gelijk. Nog een keer kon de Nederlandse kampioen een meter uitlo pen. In de negende ronde waren de rollen echter omgekeerd. Gandini veroverde toen een voorsprong van 15 meter en Post wist dat hij verloren had. Hij spande zich dan ook niet meer in. In de finale was de strijd na de vierde ronde eigenlijk al beslist. Daarvoor had Faggin zich met hand en tand verdedigd en het resultaat was geweest, dat Rivière met niet meer dan twee meter kon uitlo pen. Het hoge tempo werd de Italiaan noodlottig. In de vierde ronde kwam Ri vière, die onversaagd op de pedalen bleef drukken, zeker tien meter voor. De tegen stand van Faggin was gebroken. Voort gestuwd door het enthousiaste publiek liep Rivière steeds meer op de wereldrecord houder in. In de elfde ronde was een tussenspurtje voldoende voor de laatste tien meter tot het achterwiel van Faggin, die alles gaf om die vernedering te ontlopen. Maar evenals Gandini in de kwalificatie- rit, moest ook Faggin er op de laatste hon derd meter aan geloven. Onder oorverdo vende toejuichingen spurtte de titelhouder langs de Italiaan, die stroef de laatste halve ronde uitreed. Bucher wereldkampioen De Zwitser Walter Bucher, vorig jaar in Luik tweede achter Pol de Paepe, heeft in Parijs beslag gelegd op de wereldtitel bij de stayers. Bucher reed overweldigend. Maar in een adem moet met hem de naam van Timoner genoemd worden. De Span jaard, die net als in Luik door zijn gang maker Van Ingelghem in de beslissende fase van de strijd werd losgereden en toen twee ronden verloor, eindigde als tweede voor Wagtmans, die in vergelijking tot cracks als Verschueren en Depaepe een uitstekende race had gereden. De Breda- naar zorgde er dus als enige voor, dat ook het Wilhelmus tijdens deze wereldkam pioenschappen heeft geklonken. Samen met Bucher en de Spanjaard maakte Wagtmans de ereronde door het Pare des Princes, dat nagenoeg vol was. Van de andere Nederlanders eindigde Koch als achtste en laatste met een ach terstand van 20 ronden. Martin Wierstra en Pol Depaepe hadden inmiddels de on gelijke strijd gestaakt. Bucher had de kop geloot voor Wagt mans, Godeau, Marsell, Koch, Depaepe, Timoner, Pizzali, Verschueren en Wier stra. De eerste hergroepering volgde snel. Maar het werd pas serieus toen Timoner na vier ronden reeds zijn opmars naar de kop begon. Het hele veld inclusief Bucher scheen stil te staan en in één ruk verhuis de de Spanjaard van de zevende naar de eerste plaats. Het was nog maar een be gin geweest. Na 16 ronden zetten Timoner de jacht in. Wierstra, Godeau, Depaepe, Verschueren, Koch, zij allen hadden een lap te pakken nog voor er 20 ronden gereden waren. Hun rol was al uitgespeeld. Timoner „zwom" Timoner ging door met Bucher vlak op zijn hielen. En terwijl de anderen steeds groter achterstand opliepen, moesten ten slotte ook Wagtmans en Pizzali eraan ge loven. Dat gebeurde vlak voor de helft van de wedstrijd. Na precies 50 km. lag Bucher, die zojuist zijn derde aanval op Timoner met succes bekroond had gezien, op kop. Daar achter op twee ronden volg den Wagtmans en Pizzali en op ten minste 7 ronden de rest van het veld. Na 170 van de 220 ronden gebeurde het. De Spanjaard zat Bucher op de hielen en lanceerde zijn zoveelste aanval. Het werd een tragedie. Van Ingelghem draai de de gashandel te ver open en Timoner kwam te „zwemmen". Tientallen meters raakte de Spanjaard los, voordat Van In gelghem merkte wat er gebeurd was. Bu cher kon hiervan gebruik maken om zijn zege veilig te stellen. Precies zo was het in Luik gegaan. Alleen was toen Depaepe eerste geworden. Het leek erop, dat evenals het vorig jaar Timoner zou afstappen. In dat geval zou Wagtmans tweede zijn geworden. Maar Timoner reed nu wel door en al raakte hij even voor 't einde nogmaals los, zijn twee de plaats was veilig, evenals de derde van Wagtmans, die op vier ronden eindigde. Op de sintelbaan aan het Olympiaplein werden zondag de wedstrijden om het clubkampioenschap van Nederland ver werkt met bij de heren als inzet de Prins Hendrikbeker en bij de dames de Prinses Juliana-beker. Verrassingen hebben de wedstrijden niet opgeleverd. Bij de heren won AAC onbedreigd en hetzelfde kan ge zegd worden van het Rotterdamse Hollan dje bij de dames. De HAV „Haarlem", die het deze keer zonder zijn lange-afstandscrack Verra moest stellen, slaagde er niettemin in tot een verdienstelijke vierde plaats te ko men en daarmede de finaleplaats voor 1959 bij de strijd om het clubkampioen schap veilig te stellen. De ploeg heeft zelfs geruime tijd in de strijd gelegen voor de tweede plaats en pas na het laatste num mer, de 4x400 m., werd ze met twee pun ten verschil definitief door Vlug en Lenig naar de vierde plaats verwezen. Vooral Doornbosch heeft veel tot dit goede „Haarlem"-resultaat bijgedragen Eigenlijk voor de eerste maal dit seizoen toonde hij een prima vorm, getuige zijn overwinning op het kogelstoten met 13.45 m. en zijn derde plaats op het speerwer pen, waar hij met 54.57 m. zijn persoon lijk record aanmerkelijk verbeterde. Hij zorgde hiermede voor 10 punten en was daarmede topscorer voor zijn team. Er viel nog een andere „Haarlem"-atleet op. Dat was bij het polsstokhoogspringen want Wezel sprong na langdurige afwe zigheid prompt over de 3.50 m. en werd daarmede tweede achter Van Praag (DOS) die op fraaie manier over de 3.80 m. kwam, maar voor o.a. Eef Kamerbeek, die met zijn 3.40 m. wel enigszins tegen viel. Swart van „Haarlem" kwam met 3.30 m. op de vijfde plaats. Ook het vér- springen leverde „Haarlem" punten op, want Meuwese bereikte de derde plaats met 6.46 m. en Steenbergen bezette hier de vierde positie met 6.35V2 m. Hoewel de prestaties op 't hoogspringen aan de matige kant waren alleen Van Kleef (DOS) kwam over de 1.80 m. vie len de Haarlemmers toch ook op dit num mer goed in de punten, want Van Zijl be reikte de derde plaats met 1.70 m. en voor Sieffers was met dezelfde hoogte doch met meer foutsprongen de vijfde plaats weg gelegd. Na een goed gelopen serie bereikte Steenbergen de finale van de 100 m., waar in hij ondanks een uitstekende start met de zesde plaats genoegen moest nemen. Tijd 11.4 sec. Hoogland en Joacim bezetten resp. de vierde en vijfde plaats op de 110 m. horden in 15.9 sec. en 16 sec. Vooral van Joacim was dit een wat teleurstellen de verrichting. Hier won Eef Kamerbeek met een tijd van 14.8 sec. Visser en Snij ders werden uitgeschakeld in de series van de 400 m. en ook op de 800, 1500 m. en 5000 m. konden de „Haarlem" atleten niet in de punten komen. Vooral de 1500 m. was een spannend duel tussen Blan- kensteyn (Trekvogels) en Jansen (AAC). Het werd op de streep in het voordeel van laatstgenoemde beslist. Voor beiden werd een tijd van 3 min. 58.2 sec. afgedrukt. De 4x100 m. estafette werd gewonnen door AAC ih 43.3 sec. „Haarlem" had op dit nummer zijn jeugdploeg opgesteld en deze ploeg bestaande uit Meuwese-Steen- bergen-Visser en Duits deed het zo voor treffelijk, dat zij vlak achter Vlug en Le nig finishten in 43.7 sec., waarmede zij 0.1 sec. onder het bestaande Nederlandse jeugdrecord bleven, dat op naam staat van het nationale jeugdteam. Daar dit record echter werd gemaakt tijdens senioren wedstrijden, zal het helaas niet voor er kenning in aanmerking kunnen komen. Doordat Vlug en Lenig de derde plaats bezette op de 4x400 m. estafette en „Haar lem" wegens foutief wisselen gediskwali ficeerd werd, kreeg men de volgende eind uitslag: 1 PSV 87 punten, 2 PSV 56 pun ten, 3 Vlug en Lenig 42 punten, 4 Haar lem 40 punten, 5 Trekvogels 36 punten, 6 DOS 32 punten. Bij de dames heeft Hollandia reeds on middellijk een voorsprong genomen en deze eigenlijk bij ieder numnjer vergroot. Weliswaar won de ADA-atlete Haasdonk het kogelstoten met 12.49 en haar club genote Van Zelm het speerwerpen met 40.13 m. en mej. Bijleveld van Celebes de 100 m. in 12 sec., maar op al deze num mers deden de Hollandia-atletes ook zo goed mee, dat de Rotterdamse overwin ning geen moment in gevaar is geweest. De 4x100 m. won Hollandia in 50.2 sec. en daarmede brachten zij hun puntentotaal op 64Vj punten. 2 ADA 38 punten, 3 Sagitta 30 punten, 4 LDA 25 punten, 5 Celebes 23 punten, 6 PSV 8V2 punten. Kees Koch van Pro Patria deed buiten mededinging mee bij het discuswerpen en deed dit zeer succesvol. Hij wierp de dis cus 53.03 m. en verbeterde daarmede met 1.175 meter zijn eigen Nederlands record. Discusrecordhouder Koch Armin Hary, de Europese kampioen op de korte sprint, heeft tijdens wedstrijden in Friedrichshafcn zaterdagavond 'n pres tatie geleverd van buitengewoon formaat. H(j vertbeterde het wereld- en Europees record op de 100 m tot 10 seconden precies. Het oude record stond met 10.1 sec. op naam van de Amerikaanse sprinters Wil ly Williams. Ira Murchison en Leamon King allen in 1956 behaald. Toen twee jaar geleden tijdens interna tionale militaire kampioenschappen in Berlijn twee Amerikaanse atleten, Willy Williams en Ira Murchison, het wereldre cord van Jesse Owens tot 10.1 verbeter den Williams zelfs tweemaal was dat een sensatie van de eerste rang. Twee maanden later kwam Leamon King (V.S.) in een tijdsbestek van zeven dagen, in On tario en Santa Anna, tot dezelfde presta tie en men was er dan ook van overtuigd dat een tijd van precies 10 seconden op een gunstig moment, geen wind, goede vorm, mentaal juiste instelling, prima start en finish, kortom alles op het juiste moment, binnen het bereik van een atleet lag. Men wachtte dan ook berichten van de overzijde van de Oceaan. Juiste stand Het werd echter geen Amerikaan, maar een Duitse atleet. Armin Hary, een 21-ja- rige student, die op 20 juli van dit jaar met 10.2 sec. mede Europees recordhou der werd en een maand later de Europe se titel veroverde door een bliksemstart, die door vele deskundigen werd aange merkt als een foutieve, is nu alleenheerser op de kortste sprint bij de heren. In Stock holm deden er geruchten de ronde dat zijn startblokken van bijzondere makelij wa ren, maar Hary lachte erom en zei dat hij met zijn trainer eindelijk de juiste stand voor zijn voeten had gevonden. Ook nu in Friedrichshafen, waar Hary met Feneberg en zijn clubgenoot Naujoks tweemaal een honderd meter zou lopen, vertrok hij beide keren zeer snel. In de eerste race werd voor hem 10,3, voor Fe neberg en Naujoks resp. 10.5 en 10.7 sec. afgedrukt. In de tweede loop was zijn start nog feller, zijn finish nog scherper, 10 se conden voor Hary, 10.3 sec. voor Feneberg en 10.6 voor Naujoks. Niet erkend? Het record maakt weinig kans erkend te worden, zo vernemen wij nader. Vertegen woordigers van de Duitse atletiekbond hebben zondag met enkele landmeters de baan gemeten en toen kwam aan het licht dat deze II centimeters afliep. De inter nationale reglementen willen dat er over 100 meter slechts een niveauverschil van 10 cm. mag zijn. Dr. Max Danz, de voor zitter van de Westduitse bond verklaarde, dat de sintelbaan maandag officieel zal worden nagemeten. Hary zelf, in het dagelijks leven instru mentmaker, maakt zich over het record minder zorgen, want 'n dag na zijn prach tige verrichting liep hij in Lindau de 100 meter in10.3 sec. De trip van het Nederlands honkbal team, kampioen van Europa, naar Ame rika gaat dit jaar niet door. De KNIIB heeft zaterdag bericht ontvangen, dat het officieuze toernooi om het wereldkam pioenschap voor amateurs („Global World Series") uitgesteld is tot juli 1959. Het zal dan worden gehouden in Detroit, Denver of Minneapolis. Nederland zal in deze ti telstrijd Europa vertegenwoordigen. De oorzaak van het uitstellen is, dat de organisatoren niet tijdig over voldoende financiële middelen beschikten. De kosten van het toernooi zijn ongeveer 800.000 gul den, welk bedrag wordt bijeen gebracht door de plaatselijke industrie. Tot voor en kele weken waren de Amerikaanse zaken lieden nog niet erg gul geweest, met als gevolg dat geen definitief project kon wor den opgesteld en het voor de meeste lan den (o.a. Nederland) te laat werd om spe lers vrij te maken en voor te bereiden op het toernooi. De nieuwe data zijn overigens zeer on gunstig voor ons land. Volgens traditie worden namelijk de wedstrijden om de Europese titel eveneens in juli gespeeld en bovendien wordt de nationale competi tie door een tournee naar de Verenigde Staten (met als mogelijk aansluitend een trip naar de Nederlandse Antillen en Suri name) in die periode zeer ernstig gestag neerd. Eerste klasse: UVV-TYBB 6—2 (TYBB degr.). Promotie naar eerste klasse: Schoten 2SC Haar lem 1 0. Promotie naar overgangsklasse: VVGA 2 HCK 2 12. Promotie naar tweede klasse: ADO RCH 2 .9—6 (ADO prom.); StorksSchoten 3 2 5 (Schoten prom.). Bekerwedstrijden: EDODe Spartaan 111; Blauw WitSparta 24. Het kampioensteam van EDOstaand v.l.n.r. Doornboschv. BergenJan KopsDe Zwart, Peters, Hopman; ge hurkt: Leo Kops, De Nieuwe, Van Leu ven, Molleman, Feenstra en Smit. EDO heeft het honkbalkampioenschap honkbalstadion. Vooral deze mededeling zaterdagavond in grootse stijl gevierd. De spelers vertrokken in auto's van het EDO- terrein, waar even. tevoren een ruime be keroverwinning op Spartaan was behaald, voor een optocht naar de Grote Markt, waar in restaurant Brinkmann een recep tie werd gehouden. Op deze druk bezoch te en bijzonder gezellige bijeenkomst heeft het EDO-bestuur kunnen merken, dat de Nederlandse honkbalwereld de prestatie van haar eerste negental, ondanks alle protesten, waardeert. Vele sprekers brachten dit overduide lijk naar voren en ook het aantal bloem stukken getuigde van grote belangstelling. Vertegenwoordigers van vele honkbalver enigingen zoals Schoten, HHC, HCK en WVHEDW richtten vriendelijke woorden tot de voorzitter van de honkbalafdeling van EDO, Bud van Leuven. De heer Spek sprak namens de Haar lemse Sportraad en de heer De Graaf na mens de Dienst Lichamelijke Opvoeding. De laatste deelde mee, dat in Haarlem op het ogenblik een gemeentelijk onderzoek gaande is naar de mogelijkheden voor een werd hartelijk ontvangen. Ook de heer Posthuma, voorzitter van de KNHB, sprak de landskampioenen toe. Na afloop van deze bijzonder geslaagde receptie bleef het gezelschap nog lange tijd bijeen. De Rest van Nederland heeft landskam pioen softbal, HHC, met ruim versclr.l verslagen. De Rest kwam met een aantal zeer jeugdige speelsters in het veld. De HHC-werpster was niet in vorm en daar ook de achtervangster haar niet de nodige steun gaf, werd het veld van de kampioe nen onder grote druk gezet. Niet minder dan elf speelsters van de Rest passeerden de thuisplaat. HHC stelde daar slechts drie runs tegenover. Het was een aardige wed strijd, die door tweehonderd toeschouwers werd bijgewoond. TYBB is er niet in geslaagd haar laat ste wedstrijd in winst om te zetten. Daar was het Utrechtse UW te sterk voor. Wel iswaar speelde TYBB een goede wedstrijd, maar de negen UW-honkslagen, waaron der twee homeruns, werden de TYBB- spelers te machtig. Daar het protest van TYBB naar aanleiding van de wedstrijd tegen ABC werd toegewezen, maar de uitslag ongewijzigd blijft, degraderen Met selaar c.s. naar de overgangsklasse. Welke ploeg de plaats van TYBB gaat innemen is nog steeds niet bekend. Scho ten 2 en SC Haarlem speelden evenals vo rige week een spannende wedstrijd, maar nu zegevierden de Schoten-reserves met 1-0. Een beslissingswedstrijd is nu nood zakelijk geworden. HCK 2 speelde zaterdagmiddag in Am sterdam tegen VVGA 2 voor de promotie competitie voor de overgangsklasse. De Kinheim-reserves versloegen de gemeen teambtenaren in een goede, spannende wedstrijd met 2-1. HCK-werper Zijlstra was een moeilijk te bespelen tegenstander voor de Amsterdammers en hij hield het slagtotaal van VVGA 2 op 2 honkslagen. Het Nederlandse hockeyelftal, dat don derdag 11 september in het zeslanden- toernooi, dat in Amstelveen wordt ge speeld, tegen Zwitserland zal uitkomen, is als volgt samengesteld: doel: De Ruiter (DKS); achter: Terlingen (Be Fair) en Drijver (Togo); midden: Wagener (BMHC), Overdijkink (Delftse Studenten) en Van Dijck (Kampong); voor: Hooghiemstra, Zwier (beiden SCHC), De Beer (Tilburg), Dekker (Delftse Studenten) en Van Erven Dorens (Laren). Reserves zijn: Honnebier (BMHC), Keu len (Amersfoort), Marres (Laren), Berk man (BMHC) en Kristen (DKS). Wereldkampioen Michael Botwinnik zal, in gezelschap van de Russische groot meester Flohr, na afloop van het FIDE- landentoernooi (30 september-23 oktober in München) voor een korte tijd naar Ne derland komen. Beide schakers zullen en kele simultaan-seances geven en waar schijnlijk uitkomen in een zeskamp, waar voor ook Max Euwe, Hein Donner, Van Scheltinga en nog een nader aan te wijzen speler zouden worden uitgenodigd. Het is nog niet bekend waar de zeskamp wordt gehouden, mogelijk in Wageningen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8