Havenberichten Ds, J. Tiemans hartelijk gehuldigd bij zijn zilveren ambtsjubileum Veel waardering voor herderlijke arbeid KNITTAX BREIMACHINES Tekeningen door Lily van Cleeff Zeeschilders 30N0E3 ANS Afbraak vier woningen aan Velserduinweg Munitie opslagplaats in Fort Zuidwijkermeer Watervliet begint de competitie Faillissementen W. Mensink voorzitter van het N.Ph. O. Officieel concert H.I-M. wil terrein bij geprojecteerde haven Plan tot onteigening van 7400 centiaren grond Grond voor bouwbedrijf Garagebedrijf aan de Scheldestraat Ir. J. Ouwehand overleden HUISHOUDGOED met garantielabel DONDERDAG 11 SEPTEMBER 1958 0, Overal is Cinderella op zijn plaats - in de eet' kamer „fraai* gedessineerde tafellakens, in de slaapkamer sterke, glad geweven lakens, in de badkamer „dorstige" baddoeken en in de keuken modern gedessineerde keu kendoeken. Cinderella is edel, eerlijk^fE huishoudgoed en voorzien van een garantielabel. Cinderella bevat geen pap en is dicht geweven. Kortom, Cinderella is huishoudgoed om heel lang, heel blij mee te zijn! 3 Woensdag werd in de aula van bet gym nasium té Velsen onder grote en algemene belangstelling het feit herdacht dat de Velsense predikant ds. J. Tiemens vijf entwintig jaar geleden werd bevestigd als predikant der Gereformeerde kerken in Nederland. Tevens recipieerden ds. Tie mens en echtgenote omdat zij deze maand èen kwart eeuw in de echt verbonden zijn. De heer A. Kool, hoofd van de Juliana- school, die de bijeenkomst leidde, felici teerde ds. en mevrouw Tiemens hartelijk met. hun jubilea namens diverse kerke lijke commissies en corporaties en hij zei met een kort woord de predikant dank voor het werk dat hij in de afgelopen jaren heeft gedaan- Namens de kerkeraad van IJmuiden sprak ds. W. Diepersloot vele waarderende woorden uit over de persoon en het werk van ds. Tiemens. Hij feliciteerde ook me vrouw Tiemens met de jubilea en sprak de wens uit dat beiden nog enige tijd in de IJmond zullen blijven zodat men zal kun nen blijven werken voor het grote doel. Hierna werd het echtpaar namens de kerkelijke gemeente een bandrecorder en een driedelig zilveren koffiestel aange boden. „De classis Haarlem heeft veel waar dering voor uw werk en hoopt dat God U zal sterken in Uw herderlijke arbeid", aldus dr. Dondorp uit Haarlem. Uit Aardenburg, de eerste gemeente waar ds. Tiemens heeft gewerkt, was ds. Gras- hof gekomen om zijn felicitaties over te brengen. Ook maakte hij van de gelegen heid gebruik om de jubilaris dank te zeg gen vóór zijn arbeid waarvan de resul taten nu. na dertien jaar. nog zijn waar te nemen, naar hij verzekerde. Hij bood ds. Tiemens een schilderij aan.'voorstellende het bruggetje achter de Onze Lieve Vrouwe Kerk te Brugge. De tweede standplaats van ds. Tiemens. Spijkenisse, werd vertegenwoordigd door de heer J. Mol. die opmerkte dat de stem van de dominee nog steeds nagalmt in de gemeente. Hij overhandigde het echtpaar een cadeau onder couvert. De heer de Boer sprak namens de Vel sense evangelisatiecommissie zijn geluk wensen uit waarna enkele jeugverenigin- gen ds. Tiemens feliciteerden- Ds. J. van Leeuwen, predikant te IJmui den, had een gedicht gemaakt waarin zijn „persoonlijke jaloezieën" ten opzichte van diverse hoedanigheden en bezittingen van ds. Tiemens wereldkundig werden ge maakt. De heer J. van Os van den Abeelen sprak vervolgens namens, naar hij zei, dat vreemde lichaam dat de Velser verenigin gen wil overkoepelen, de Velser Gemeen schap. Hij wees erop dat men in deze we reld met haar vele richtingen en scholen staat voor een gemeenschappelijke taak, die een grote verantwoordelijkheid eist. Hij sprak ook zijn waardering uit voor de hulp van mevrouw Siemens, die haar man in alles terzijde staat. Spreker bood ds. Tiemens ten slotte namens de Velser Ge meenschap een „Atlas van het Christen dom in de Oudheid" aan. De heer Van der Zwan sprak als afge vaardigde van de orgelcommissie zijn fe licitaties uit en hij liet deze vergezeld gaan van een boekwerk. Advertentie vraagt vrijblijvend inlichtingen bij DE WOLSPECIALIST LAGERSSTR. 12 - Têl. 6018 - IJmuiden-O. Ruim drie jaar geleden is door de ge meente Velsen een viertal woningen aan de Velserduinweg in IJmuiden-Oost, met de bijbehorende grond, aangekocht. Deze aankoop is geschied ter verkrijging, te zijner tijd, van de nodige ruimte voor de uitbreiding van het terrein van de Reini gings- en Ontsmêttingsdienst en het Plant- scenbedrijf. De betrokken panden (nrs. 119, 121, 123 en 125) verkeren thans als gevolg van hun levensduur in een zodanig vervallen staat dat een algeheel herstel gelet op de bestemming van het terrein, alsmede op de kosten die dit herstel zou vergen niet verantwoord is te achten. Blijkens een ingesteld onderzoek zou een herstel, waardoor deze 52 jaar oude wo ningen nog een tiental jaren normaal be woonbaar zouden worden, een uitgave vorderen van f 22.000 k 25.000. Een zo danige uitgave achten B. en W. van Vel sen niet raadzaam. Daarom Stellen zij de gemeenteraad voor thans tot afbraak van deze panden over te gaan, waardoor het uiteindelijke doel waarvoor de aankoop is geschied zo nodig op korte termijn kan worden verwezenlijkt. Ds. de Roest wenste het echtpaar, na mens de Nederlandse Hervormde gemeente te Velsen, geluk met zijn zilveren jubilea. Hij sprak voorts de hoop uit dat de samen werking tussen de kerken niet alleen zal voortduren doch ook zal worden uitge breid. „Vooral in dit, zich snel ontwikke lend gebied, dreigt de kerk ten achter te raken; wij verheugen ons dat u een van degenen bent die niet aflaat te werken opdat het evangelie van Jezus -Christus gestalte krijgt", aldus ds. De Roest. Met een enkel woord van de heer J. Hei- nen, die ds. Tiemens feliciteerde uit naam van woningbouwvereniging Eigen Haard, kwam een einde aan het officiële gedeelte van de receptie- Na de pauze werd onder andere door een kern van de IJmuidense toneelvereniging „De Hooger Geest Gesellen" de feestvreug de verder aangewakkerd. Burgemeester en wethouder van Velsen brengen ter openbare kennis, dat B. en W. van Assendelft vergunning hebben ver leend aan de minister van Oorlog te 's-Gravenhage, tot het oprichten van een munitieopslagplaats in de gemeente Assen delft (namelijk in „Fort Zuidwijkermeer"). EERSTE VERGADERING VAN NCVB, VELSEN-NOORD Met het nieuwe seizoen gaat ook de af deling Velsen-Noord van de Ned. Christen Vrouwenbond haar gebruikelijke winter vergaderingen weer houden. Op maandagavond, 22 september komen de dames voor de eerste maal bijeen in het Gemeentelijk Cultureel Centrum van de Smidt van Gelderstraat. Mevrouw C. Kooiker-Mohr bespreekt dan het boek „Onrustig is ons hart" van Diet Kramer. Op de middag van 23 september zal een flink aantal leden een excursie maken naar een Alkmaarse fabriek. Da korfbalvereniging „Watervliet" be gint het komende weekeinde met de nieuwe competitie, die echter voor de eer ste en tweede twaalftallen eerst op zon dag 21 september aanvangt. (Zij spelen deze zondag tegen elkaar). Voor de senioren openen Watervliet 3 en Watervliet 4 met respectievelijk een thuiswedstrijd tegen Aurora 3 en een uit wedstrijd tegen Nieuw Flira 3 in Haarlem het nieuwe seizoen. In beide gevallen is een voorspelling moeilijk, omdat niet be kend is of de tegenstanders van de Water- vlietteams aan kracht hebben gewonnen door het aantrekken van nieuwe spelers (sters) of aan kracht hebben ingeboet. De Watervlietploegen komen ongeveer met dezelfde spelers(sters) uit als in het vorige seizoen. Thans zijn ook de optellingen van de beide eerste elftallen bekend gemaakt. Watervliet I: dames B. Hessen, B. Hoen, R. Leyenaar, D. Hartman, L. Kloosterman, N. N. en de heren F. Vos, J. v. d. Berg, M. Veerbeek, W. Berghuis, S. Hartman, D. v. Ladesteijn. Watervliet 2: dames: I. Waagmeester, C. Zandbergen, W. Nijkamp, G. Polak, N. Bakker, L. Leyenaar; heren: A. Redeker, A. Verkerk, J. v. Dijk, J. v. Ladesteijn, H. Schólting, G. v. d. Brink, T. v. Ladesteijn. Zaterdagmiddag openen de aspiranten met de wedstrijd te Haarlem tussen Auro ra A en Watervliet A. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard. J. Brand, aannemer, Saenredamstraat 68rd., Haarlem. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. C. Blanke voort, advocaat en procureur, Kruisweg 61 rd., Haarlem. Mevrouw de weduwe A. E. Faber-MoJe- naar, zonder beroep, Zeestraat 69, Zand- voort. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. C. Blankevoort, advo caat en procureur, Kruisweg 61rd., Haar lem. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Olga To pic van Hampton Roads: Brettland, Vaasa, props lossen Papierfabriek Velsen; Manto, Newcastle; Mangen. Londen: Imke, Antwerpen; Hecuba, Bremen; Lippe, Norrköping; Rokin. Kingslynn, zout laden IJbunker; Berezina. Londen; Bill, Rotterdam; Wexford, Boston, laden Zaandam: Hinde, Londen; Schie, Rotterdam; Kadeik, Free town. Donderdag zijn in IJmuiden aangekomen: Delf- dijk van Par: Nore, Antwerpen; Conceicao Maria, Setubal: Anten, Baltimore; Hirondelle, Londen; Margaretha, Par. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Archan- gelsk naar Rotterdam; Vanda, IJstad; Swift, Ham burg; Morag Firth, Guernsey, ledig P.E.N., Vel sen; Ahoy, Skoghall, zout geladen IJbunker.; An- da. NykÖping, Martha Ahrens, Hambüfg: Trito, Rotterdam; Ottó, Bremen; Ouwerkerk, GenUfe; Nero. Rotterdam; Energie. Bridgewater; Lizard, Londen; Atlas, Rotterdam; Ank Winsemius» Rot terdam; Yapeyu. Vigo; Phideas, Rotterdam; Ger ry, Claircastle; Draco, Tanger; Marivia La Guay- ra; Ciudad de Neiva, Las Palmas. Donderdag zijn uit IJmuiden vertrokken: Fen- do naar Dagenham. walsmateriaal geladen Hoog ovens; Finlandia. Hamburg; Sint Joseph, Kopen hagen; Vliestroom, Plymouth; Elisabeth. Pet.sjora. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan OPEN DEUR-KERKDIENST IN „NOORD" Uitgaande van de „Open Deur"-groep te Velsen-Noord wordt zondagavond te zeven uur in de Ned. Hervormde kerk aan de Dijckmansstraat een kerkdienst gehou den. Voorganger is de plaatselijke predikant ds. H. P. Huisman; de heer C. H. Derksen, theologisch kandidaat, zal de spreker zijn. Een nationalistisch-Chinese mijnen veger sleept een beschadigd nationa listisch patrouillevaartuig naar Ma- koeng op de Pescadores- (Vissers-) eilanden. Het vaartuig werd op zes mijl van de kust van het eiland Quemoy getorpedeerd door een communistisch- Chinese torpedoboot. Het schip was op weg van Formosa naar Quemoy met vierhonderd soldaten en achttien cor respondenten aan boord. Dertig solda ten en acht verslaggevers slaagden er in het schip te verlaten en op Quemoy aan land te gaan. De heer W. J. L- J. Merkx is afgetreden als voorzitter van het bestuur van het Noordhollands Philharmonisch Orkest. In zijn plaats heeft het college van Gedepu teerde Staten benoemd de heer W. Men sink, lid van dat college. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft op maandag 6 oktober een con cert voor de leden van de stichtingsraad in het Concertgebouw te Haarlem. Daarbij zijn uitgenodigd leden van de Provinciale Staten, burgemeesters, wethouders en raadsleden. Het concert, dat onder leiding staat van Henri Arends, wordt geopend met de Feestelijke Ouverture van Oscar van Hemel. Hierna volgt de Dei de Sym fonie van Saint-Saëns. Na de pauze wordt een uitvoering gegeven van het Piano concert in A van Liszt, met als solist de in Zwitserland wonende Hongaarse pianist Géza Hegyi. Het concert wordt besloten met „De vuurvogel" van Strawinski. Voor de noodzakelijke uitbreiding vart haar bedrijf aan de Wijkermeerweg in Velsen-Noord heeft de n.v. Handel- en Industriemaatschappij de gemeente Vel sen verzocht aan haar een terrein aan de Wijkermeerweg te verkopen. De grootte van bedoeld terrein is tweeduizend vier kante meter. B. en W. van Velsen stellen de gemeen teraad voor te besluiten tot verkoop van bedoeld terrein. In de situatie waarin het betrokken gebied zich thans bevindt kan de prijs op 15,per vierkante meter worden gesteld. Na eventuele aanleg van de geprojecteerde haven in de nabijheid van het te koop gevraagde terrein en van de daarlangs aan de zijde van dat terrein geprojecteerde weg kan aan bedoeld ter rein echter een aanmerkelijk hogere waar de worden toegekend. De H.I.M. heeft zich daarom verenigd met de voorwaarde dat bij de totstandkoming van de haven en weg op geen grotere afstand dan 60 m van het te koop gevraagde terrein, op de koopprijs een toeslag wordt betaald be rekend naar 10,50 per vierkante meter. Castricum BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN: Cornelis Maria, zoon van C. M. Juffermans en A. A. Zonneveld, Bak- kummerstraat 7. Marko Joost, zoon van O. Bruinsel en A. Slot, Pr. Marijkestraat 6. Jan, zoon van J. Reurink en A. Peijs, Bre- derodestraat 2a. ONDERTROUWD: C. Olivieri, Castri cum, Tetburgstraat la en A. J. Streuli, Castricum, Tetburgstr. la. Toekomstig adres: eigen adressen. GETROUWD: H. J. Heeremans en C. A. A. Steeman, beiden wonende te Castricum. L. P. M. Zonneveld en M. J. Martens, bei den wonende te Castricum. OVERLEDEN: C. L. Friedricks, oud 80 jaren, wonende te Castricum en geh. met J. Scherpenhuijsen. S. van Zilt, oud 70 ja ren, wonende te Castricum, geh. met C. M. Latjes. Sar.tpoöriNdorf* Ten einde het gedeelte van de geprojec teerde rondweg om Santpoort, dat aan sluiting zal geven op de Santpoortse Dreef, te kunnen aanleggen is het noodzakelijk, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over de daarvoor benodigde grondstrook. De met de eigenaren gevoerde onder handelingen met betrekking tot de aan koop van de grond hebben niet tot het gewenste resultaat geleid. B. en W. hebben de gemeenteraad van Velsen daarom voor gesteld de eigendomsverkrijging van de noodzakelijke grond (7400 centiaren) door onteigening te doen geschieden. Postzegellievend Santpoort in September De postzegelvereniging „Santpoort" zal in september twee keer vergaderen. De eerste maal betreft het een ledenvergade ring, waar behalve de behandeling van de gebruikelijke agendapunten zoals notulen en ingekomen stukken ook een onderlinge ruil en handel en een „Veiling van het geen wordt aangeboden" plaats zullen hebben. Dit zal 12 september om 20 uur geschieden. Dinsdag 23 september, even eens om 20 uur zal er een postzegelbeurs worden gehouden. Op beide bijeenkom sten zal worden gekiend om postzegels. Omdat zij haar nabijgelegen bouwbe drijf Wil uitbreiden heeft mevrouw J. W. van Heyst-Bresser in Velsen-Noord de ge meente verzocht aan haar een terrein, ter oppervlakte van ongeveer 250 vierkante meter en liggende aan de Coymansstraat., te verkopen. In aanmerking nemende dat het te koop gevraagde terrein deel uitmaakt van een grondstrook, die ingevolge het voor dit gedeelte van de gemeente geldende weder- opbouwplan is bestemd voor de vestiging van verzorgende bedrijfjes, hebben B. en W. geen bezwaar. De prijs voor deze grond is bepaald op f 13,50 per m2. De gegadigde is hiermede akkoord gegaan. Aan de gemeenteraad is voorgesteld hét verzoek in te willigen. Ten behoeve van de stichting van een garagebedrijf met twee bovenwoningen heeft de heer G. van Dongen te IJmuiden üe gemeente Velsen verzocht aan hém ean terrein aan de Scheldestraat in IJmuiden te verkopen. B. en W. hebben de gemeen teraad voorgesteld het 415 vierkante meter grote terrein aan de heer Van Dongen ie verkopen tegen de prijs van 12,50 per vierkante meter. A.dvertentie MARKTPLEIN 29 Erg belangrijk kon ik de tentoonstelling, die Lily van Cleeff deze maand van haar tekeningen in „Het Goede Uur" in Haar lem houdt, niet vinden. Getrouw tekende of schetste zij naar de natuur, soms voor zichtig en wat academisch, soms wat vrijer, maar dan niet uitkomend boven vlotte en dan veelal wel aangenaam aandoende stu dies. Zeker, zij behoeft zich niet te generen voor haar schetsen naar paarden. De groep studies betreffende dit onderwerp is als geheel echter wat weinig interessant. Boeiender lijkt mij een aantal meestal voorzichtiger getekende studies naar mu sici, die bovendien grotendeels portretjes genoemd kunnen worden. Mooi is dat van een celliste. De aan de gelijkenis bestede aandacht was er echter d? oorzaak van, dat de koppen soms iets te groot werden en bovendien de handeling het musi ceren minder op de voorgrond gebracht werd dan toch wel in het vermogen van de tekenares ligt. Het is me niét bekend of zij veel werkt. Mocht dit het geval zijn, dan geloof ik dat er mogelijk een betere keuze uit haar produktie gedaan zou kun nen worden, daar zij blijkens nog het één en ander, als mannetjes op een bank, een klein portretje daarnaast en een paar ro kers, toch wel wat te vertellen heeft. Tot 14 september is in de bovenzaal van het veilinggebouw van Mak van Waav te Amsterdam werk van leden van de Nederlandse Vereniging van Zeeschilders te zien. Deze vereniging werd opgericht door enige kunstenaars die te gast waren op schepen van de Koninklijke Marine en al eerder dan thans bewezen hebben van hun tochten te kunnen profiteren. Wie van schepen houdt, zal zeker plezier beleven aan deze tentoonstelling. De onderwerpen werden grotendeels met vakkennis behan deld. En het doel buiten beschouwing latend' oorlogsschepen zijn meestal mooie schepen. De grootste inzending is die van Cees Bolding en terecht! Deze altijd knap werkende en wat nuchtere figuur blijkt op zijn reizen beslist meer geïnspireerd, vermoedelijk ook door de voor hem nieuwe landschappen, die hij van onze oorlogs bodems af waarnam. De opbouw van Hr. Ms. Zeven Provinciën werd aanleiding tot een zeker monumentaal karakter van enkele zijner aquarellen. Te Katwijk aan Zee is op de leeftijd van vijfenzeventig jaar overleden ir. J. Ouwe hand, oud-wethouder van Bloemendaal. De thans overledene was ingenieur van elektriciteitsbedrijven en directeur van de n.v. Visserijmaatschappij v.h. C. Ouwe hand sr. te Katwijk aan Zee. De heer Ouwehand werd op 5 mei 1883 te Katwijk geboren en na zijn studie te Delft trad hij in 1907 in dienst als elektro-technisch ingenieur bij de firma Hofstede Crull en Willink te Hengelo. In 1911 werd hij in de directie opgenomen en in 1918 nam hij van het bedrijf afscheid om zich zelfstandig tê vestigen als elektro-technisch ingenieur. Hij was adviseur van verscheidene ge meentebesturen en van het P.E.N. Ir. Ouwehand vestigde zich in 1923 in Bloemendaal en heeft vooral voor de oor log aan het openbare leven deelgenomen. Hij was vice-voorzitter van het curatorium van het christelijk lyceum, ouderling van de Hervormde gemeente te Bloemendaal en voorzitter van de Christelijk Histori sche Unie aldaar. In januari 1937 werd de heer Ouwehand lid van de gemeenteraad van Bloemendaal en in september 1939 werd hij gekozen als wethouder van pu blieke werken. In september 1941 is hij af getreden. Dinsdag is het stoffelijk overschot van de heer Ouwehand op de nieuwe begraaf plaats „Duinrust' 'te Katwijk aan Zee ter aarde besteld. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk np woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Knap, maar ietwat vervelend knap, is het werk van H. Bosboom, wiens gelijkende portretten van ook andere schepen als oorlogsbodems de liefhebbers echter wel zullen interesseren. J. C. A. Goedhart werkt vlotter. Iets te handig misschien, maar daarmee voor mij dan toch aantrek kelijker resultaten boekend. J. W. Heyting viel me vooral op als een goed aquarellist. Jan Sluijters Jr. en R. H. Beider verstaan hun vak eveneens. Flip Hamers brengt ook getrouw zijn onderwerp in beeld op soms wat illustratieve wijze en een enkele keer met een vleugje van echte ver beelding. Bob Buys LAKENS. HOESLAKENS en SLOPEN, vanaf f 9.75. f 1 1.- en f 3.15 TAFELLAKENS vanaf f 10.- SF.RVETTEN f 2.- VINGERDOEKJES f 0.90 BADDOEKEN en WASHANDJES, f 5 - en f 0.75 KEUKENDOEKEN, in sets met drie verschillende dessins, voor vaat, servies en glaswerk f 1.7 5 p. st. FROTTÉ HANDDOEKEN, dessin als van keukendoeken f 2.j<j

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7