„Jean Baptiste" maakt op eerste reis al record-besomming ENSTEN Voetbal in Kennemer land Havenberichten Velsens cultureel leven in de komende week IJmuider Courant TIEMAN'S Scheerapparaten f 32.- Fa. De Vilder Aanmeldingsformulier 5 „HET BESTE SCHIP VAN DE VLOOT" Kramer en Booy zullen in februari zelfde type trawler afleveren Toneelavond ten bate der tuberculosebestrijding „O.B.K." opent seizoen Onvoldoende en gevaarlijk licht Handboogschieten Propaganda-actie C.M.B. begint met toneelavond Zes zilveren jubilarissen Kustvaarder in botsing met Engelse visser Nederlandse Comedie met „Oscar" voor „Voor Allen" Gezelschap Benny Vreden op bindingsavond V.P.R O. Een gewaarschuwd mens. Postzegelclub „Santpoort" opent seizoen ZATERDAG 13 SEPTEMBER 1958 De in Rootstertille (Friesland) door de IJmuidense filma Kramer en Booy gebouwde verre-visserijtrawler „Saint Jean Baptiste de Ia Salie" vaart wel in de Franse wateren. Het schip, dat bijna een maand geleden enige dagen in IJmuidens Vissers haven heeft gelegen en gedurende die tjjd veel bekijks trok, is onlangs van Boulogne uit elf dagen ter visserij gelogen om afgeladen met vis weer in de thuishaven af te meren. De trawler maakte maar liefst een besomming van 70.000. De heer Kramer sr vertelde ons dat men in Boulogne bijzonder met het schip is ingenomen. Advertentie Uw kostuum binnen 1 dag gereed ZONDER PRIJSVERHOGING OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 CHRISTELIJKE KORFBALVERENIGING In Velsen-Noord worden pogingen ge daan om tot de oprichting van een christe lijke korfbalvereniging te geraken. Deze activiteiten worden geleid door de vereni ging DKV in I.Jmuiden. Zoals men zich herinneren zal, werd twee jaar geleden de christelijke korfbalvereniging Hercules in Velsen-Noord opgeheven. Op vrijdag, 26 september, zal onder leiding van de DKV-voorzitter, de heer H. de Boer, in het vergaderlokaal aan de Van Diepen straat in Velsen-Noord, een vergadering plaatshebben tijdens welke men hoopt in derdaad tot de oprichting van een christe lijke korfbalvereniging te komen. De ver gadering begint 's avonds om acht uur. „Naast de „Jean Baptiste" lag een traw ler, de „Taldir", met een motor van 1500 pk, tien meter langer dan het door ons ge bouwde schip. En dat schip het was net zo lang ter visserij getogen als de „Jean Baptiste" besomde duizend gulden min der". De heer Kramer vertelt het glunde rend. Hij is trots op zijn werk. De „Jean Baptiste" heeft gedurende zijn eerste reis een dienstsnelheid van 13V2 mijl gelopen. Een behoorlijke snelheid als men een vergelijking trekt met de snelheid die andere trawlers bereiken. De heer Kramer vertelde tevens dat de trawler ook tijdens het uitzetten een goede wendbaarheid had. Een ander groot voordeel bleek dat er zelfs bij hoge zeeën, dank zij de speciale con structie, geen spatje water overkwam. Het beste schip Schipper Carlon, aldus de heer Kramer, was dan ook bijzonder tevreden over zijn schip. „Het is het beste schip van de vloot" vertelde hij en zijn stuurman beaamde deze uitspraak volkomen. Buitengewoon veel lof hadden de Fran sen over de technische apparatuur die de „Jean Baptiste" aan boord heeft. „Er staat nog meer aan boord dan bij een koop vaardijschip", was de mening van velen. Nog een trawler Op het ogenblik wordt op de werf in Kootstertille eenzelfde type trawler ge bouwd. De tewaterlating van dit schip zal niet lang meer op zich laten wachten. Als alles meeloopt zal het schip (de „Regina Coeli" heet het) in februari van het vol gend jaar geheel gereed zijn en eveneens koers zetten naar Boulogne, om van die haven uit de „Jean Baptiste" gezelschap te houden op de visgronden. Advertentie De nieuwste .Jaarbeurscreaties nu reeds verkrijgbaar bij speciaal optiek Bloemstraat, hoek Koningsplein IJmuiden Voor het verzorgen van de jaarlijkse to neelavond van „Draagt Elkanders Las ten" een onderafdeling van het Chris telijk Nationaal Vakverbond te Beverwijk, welke zich de bestrijding van de tubercu lose ten doel heeft gesteld had men dit maal de Hervormde Toneelgroep uit IJmuiden geïnviteerd. Onder regie van de heer C. de Jong kwam dit ensemble vrij dag in het Kennemer Theater een opvoe ring geven van het blijspel „In andermans schoenen" door Dom de Gruijter een eenvoudige historie, waarvan de gebrui kelijke verwikkelingen voor het publiek voldoende amusant bleken om het stuk een hartelijk en dankbaar onthaal te bezorgen. De opvoering wordt heden en maandag herhaald in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan voor de eigen do nateurs van de toneelgroep, zodat wij vol gens onze gewoonte na de derde opvoering nog nader op stuk en spel zullen terugko men. Voor heden kunnen wij aldus volstaan met een kort verslag van de toespraak, die door de heer H. Bakker als voorzitter van „Draagt Elkanders Lasten'-' aan het begin van deze avond werd gehouden. Spreker was hierbij weinig enthousiast met zijn uitlatingen over de huidige posi tie van de vereniging: ofschoon Bever wijk zich de laatste tijd stelselmatig en belangrijk heeft uitgebreid, is het leden tal der organisatie praktisch gelijk geble ven. Daarbij achtte spreker het stellig on juist, dat direct na de vakanties in Bever wijk elke week 'n collecte kan worden ge houden. Uiteraard was de heer Bakker overtuigd van het nut en de goede bedoe lingen der diverse organisaties, waarvoor de financiële steun van het publiek wordt gevraagd, maar een dergelijk snelle op eenvolging der collectes kan de finan ciële resultaten slechts nadelig beïnvloe- ciële resultaten de inwoners af. Op deze wij ze kan ook „Draagt Elkanders Lasten" voor de te houden collecte voor geheel Be verwijk niet meer dan over., zes collec tanten beschikken. Vandaar dat de heer Bakker tenslotte zowel deze collecte als zijn organisatie in de warme belangstel ling van de aanwezigen meende te moe ten aanbevelen. Dé toneelvereniging „Oefening Baart Kunst" te Beverwijk geeft zaterdag 27 september in het Kennemer Theater haar eerste toneelvoorstelling van dit seizoen. Opgevoerd wordt de psychologische thril ler „De man, die z'n geheugen kwijt was" (eén vrije toneelbewerking naar „The Man" door Mei Dinelli). De regie is van de heer Bert Pijpers. Zondag 14 september IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: ds. G. van Doorn. In het geb. Chr. Belangen, 10 uur: P. Verschoor, jongerendienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 18.45 uur: ds. J. Brinkman (jeugddienst); 10.15 uur: wijk- gebouw Radarstraat, Jeugdkapel, de heer Remiens. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. A. C. van Nood; 15 en 17 uur: ds. S. E. Wesbonk. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroeg mis, .10 uur: hoogmis, 19 uur: vespers; woensdag vrijdag en zaterdag 9 uur: heilige mis (Quatertemperdagen). Leger des Heils, 10 uur: heiligendienst; 19.45 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. J. W. Weenink, 11.15 uur: zondagsschool. Herv. Evang. Ger. Grondslag, „Elon- kapel", J. P. Coenstraat 55, dinsdag 19.30 uur: de heer M. de Vos. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout; Jeugdgeb. 10 uur: de heer M. van Dongen (jeugdkerk). Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, de heer J. B. Assendorp. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente. Kapel Wester- veld, 9.30 uur: ds. J. J. Simon. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. A. Oskamp; 19 uur: ds. W. L. Jens. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 19 uur: opendeurdienst, ds. H. P. Huisman en gastprediker de heer C. J. Derksen. Vrjje Evang. „Emanuel", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Ed. W. Pera; woensdag 20 uur: ds. Leen- houts. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: de heer J. Sevensma; 11 uur: zondagsschool. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. Willekes. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: mevr. Olivierse. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. F. W. Boers van Bergen. Geref. Kerk. Moensplein, 9 uur, 10.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags- school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte, 19.15 uur; jeugddienst ds. G. W. IJzerman van Beverwijk. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. E. v. d. Laan van Groningen. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem„ 10.30 uur: ds. L. van der Marei van Alkmaar. Kapel Duinenbosch. 9 uur: ds. Willekes van Beverwijk. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. Ter Steege; 19 uur: ds. J. Bronsgeest. Adventskerk (ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. Van Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris, 16 uur: ds. D. H. Biesma. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), ds. P. Lok. De elektrische installatie in 247 wonin gen van de r.k. Woningbouwvereniging te IJmuiden behoeft dringend verbetering. Destijds heeft men bij de bouw twee licht punten per woning aangebracht. In de loop van de tijd hebben de bewoners er zelf lichtpunten bijgemaakt. Het gevolg is dat de verlichting er nauwelijks op vooruitgegaan is en dat er herhaaldelijk kortsluiting is. De PEN heeft de elek trische leidingen afgekeurd en verzocht deze door nieuwe te vervangen. De kos ten zijn geraamd op 200 per woning. De Woningvereniging heeft hiervoor een voorschot gevraagd aan de gemeente. B. en W. hebben de gemeenteraad voor gesteld voor dit doel uit 's Rijks kas 50.000 voorschot aan te vragen of over' eenkomstig de rijks voor schriften een vas te lening te sluiten; een derde mogelijk heid zou zijn: overeenkomstig de bepa lingen van de woningwet een jaarlijkse bijdrage van het Rijk aan tg vragen en te aanvaarden in het te verwachten exploi tatietekort. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Lewis Sam- derson van Seven Islands; Congokust, Antwerpen; Zeus, Rotterdam; Wima, Aalborg, Kanaaldijk IJmuiden, zout laden IJmuiden: Atlantic Sun beam, Antwerpen; Anna Elisabeth, Workington, blokvormen lossen IJmuiden; Swallow, Brussel, walsmateriaal laden IJmuiden; Tor, Londen; Wo- landa, Londen; Nissan, Swansea; President E. Chalas, terug van proeftocht; Copsewood, Swan sea; Francina, Kramfors; Aagtedijk, Antwerpen; Europa, Rotterdam, walsmateriaal laden IJmui den; Vesta, Sodertalje. Zaterdag zijn in IJmuiden aangekomen: Delf zijl van Bremen, walsmateriaal laden IJmuiden; Marne, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Anten naar Safi; Bernd. Gliickstadt, gerepareerd IJmuiden; Bostondyke. Boston; Stavik, Rotterdam; Skarraas, Tuapse; Eemland, Bremen; President E. Chalas, proefvaren Noordzee; Majorca, Antwerpen; Con- ceicao Maria, Rotterdam; Oranjestad, Southamp- ton;Tribesman, Liverpool; Argos, Skutskar, zout geladen IJmuiden; Etude, Rotterdam; Borgholm, Hamburg; Delfdijk, Rotterdam; Apsheron, Odes- sa; Joost, Ostrand, zout geladen IJmuiden; Lijn baan, Kopenhagen; Njord, Liverpool; Granli, Rotterdam; Bolt, Oslo; Gotte, Manchester; Olga Topic, Londen; Minorca, Dagenham, walsmate riaal geladen IJmuiden; Plato, Kopenhagen; Schie, Alexandrië; Tanus, Hamburg; Ilos, Halm stad. Zaterdag zijn uit IJmuiden vertrokken: Morag naar Antwerpen; World Skill, Seven Islands. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De handboogschietvereniging VZOS houdt zondag op de schietbaan van Café Zomerlust haar jaarlijkse schietwedstrijd. De verenigingen Amsterdam, Wassenaar en Delft zullen deelnemen aan deze wed strijd. Woensdagavond 17 september zal het be stuur van de Christelijke Bedrijfsbond, af deling IJmuiden, het startschot lossen voor een propaganda-actie, die tot doel heeft het ledental der afdeling te vergro ten. De campagne zet woensdagavond in met een bijeenkomst, die een feestelijk karakter draagt ter versteviging van de band tussen de leden. De toneelvereniging van V.V.IJ. zal daartoe een uitvoering ge ven van het blijspel „Blijf zitten waar je zit". Over de wervingsactie zal de heer A. J. Molendijk, districtsbestuurder der C.M.B., tijdens deze avond het een en an der meedelen. In het Kennemer Theater te Beverwijk zullen donderdagavond 18 september om acht uur zes zilveren jubilarissen, in dienst bij de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken n.v„ gehuldigd worden. Het zijn de heren J. Hoogendijk en J. F. van Duffelen van de Staalfabriek, E. A. Lohman van de Hoogovens, H. A. Luster van de Cemij, J. v. d. Pieterman van de' Ovenbouw en J. J. L. van den Burg. BASKETBALVERENIGING JARIG De Santpoortse Basketbalvereniging viert zaterdagavond haar vijfde verjaar dag in Zaal Zomerlust. Opgevoerd zal worden het toneelstuk „De kat en de strafschop". Zondag gaat het ernst worden voor vrij wel alle Kennemerlandse amateurteams, want al zijn de meeste clubs natuurlijk al in één of meer oefen- en bekerwedstrijden in actie geweest, de spanning in deze wed strijden haalt niet bij die, welke er heerst in de ontmoetingen met de begeerde pun ten als inzet, We mogen dan ook veilig aannemen, dat pas zondag a.s. de actieve voetballers en hun supporters het volle voetbalgenot zullen smaken. Hoe de Kennemer clubs het zullen ma ken, dient natuurlijk te worden afgewacht. Wel zijn zij, zoals hierboven reeds geme moreerd, enige malen in het veld geweest, en Werden soms aardige successen geboekt, maar tenslotte is het natuurlijk de vraag in hoeverre de zwakte van de tegenpartij daartoe het hare heeft bijgedragen. In dit verband denken we bijv. aan Beverwijk, dat op zo'n overtuigende wijze De Eland klopte! De Kennemers ontmoeten in hun eerste uitwedstrijd een oude tegenstander, n.l. Watergraafsmeer. De 2-3 overwinning, de vorige week op V/FC behaald, kan voor de Beeverwijkers een stimulans zijn en het zelfde kan gezegd worden van de kleine nederlaag (1-2), die DEM de vorige zondag tegen VSV leed, wanneer deze Beverwijkse voetballers thuis tegen Schoten de strijd aanbinden. Van de derdeklassers hebben ADO en Wijk aan Zee al gespeeld en ze hebben getoond dit seizoen bijzonder prijs op de punten te stellen. Wijk aan Zee door de uitwedstrijd tegen KVV met niet minder dan één-vier te winnen en ADO door ZVV in Zaandam met 1-2 te kloppen. Een goed begin derhalve van deze clubs! CSV, dat zondag a.s. de Wijk aan Zeeërs op bezoek krijgt, weet nu, waar het aan toe is! En Beverwijk, dat de komende zondag tegen de Krommenieërs ten strijde trekt, zal mo gelijk haar zelfvertrouwen vermeerderd zien door KVV's fikse nederlaag. Velsen, dat zich in de K.N.V.B.-beker competitie zo flink geweerd heeft, trekt naar de Amsterdamse Meteoor. De Velse- naren zullen er goed aan doen zich te herinneren, dat De Kennemers in een bekertoernooi van deze hoofdstedelijke derdeklasser verloor. Vitesse, dat eigenlijk de vorige zondag reeds had moeten starten de wedstrijd tegen WSV werd echter uitgesteld speelt nu uit tegen het ons onbekende Rood Wit. Alle Velsense vierdeklassers komen in actie. Kinheims voorhoede kan tegen De Eland tonen, dat de 5 goals, welke de vorige week tegen EHS werden gescoord, geen vergissing zijn geweest, Waterloo start in een uitwedstrijd tegen Taba, dat dit jaar zijn 25-jarig bestaan herdacht, en de ge degradeerde Terrasvogels zullen proberen ASV Arsenal er van te overtuigen, dat het hun ernst is weer naar de derde klas terug te keren. De MeteoorVelsen. De Velsenaren ko men in hun eerste competitie-wedstrijd als volgt uit: Kaasenbrood; Dam en Hynen; Spanjaard, Bakkum en Reyerse; Witte brood, Hoogzaad, Van Schagen, Graman en Koelemey. BeverwijkKVV. De Beverwijkers komen uit met: Raap; Niesten en K. Minneboo; Woltermans, J. Minneboo en Van der Pas; Sprenger, Gerrits, Waanders, J. Minneboo en Van Oost. TerrasvogelsASV-Arsenal. De Vogels komen in de volgende, nogal sterk gewij- De Culturele Agenda voor de week van 14 t/m 20 september. 15 t/m 20 SEPTEMBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. 15 t/m 20 SEPTEMBER Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden-O. geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-N. geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); don derdag 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 16 SEPTEMBER Velser Kunstkring „Voor Allen", 20 uur; Rex Theater IJmuiden toneelvoorstel ling door de Nederlandse Comedie. 17 SEPTEMBER Stichting De Velser Gemeenschap, Sec tie Zang, Openluchtconcert in het Burg. Rijkenspark te Santpoort, 20 uur, m.m.v. 5 koren. Chr. Metaalbew. Bedrijfsbond, propa- gandabij eenkomst, 20 uur, Herv. Jeugd gebouw, m.m.v. toneelver. WIJ. Stichting De Velser Gemeenschap, Sec tie Muziek, 20 uur muziekfestival in Patronaatsgebouw. 18 SEPTEMBER V.P.R.O. propaganda-avond in het Herv. Jeugdgebouw met het V.P.R.O.-ensemble o.l.v. Benny Vreden. 20 SEPTEMBER Stichting De Velser Gemeenschap, Sec tie Muziek, 16 uur stertocht, 17 uur tap toe Marktplein IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia: Tot en met maandag wordt om 20 uur vertoond „Peyton Place, dorp der zonde". Zondagmiddag in de matinee om drie uur draait „De geveltoerist". Dins dag en woensdag „Jacht op goud en ivoor" (aanvang beide avonden om 20 uur). Donderdagavond om acht uur in een speciale voorstelling „The king and I". Rex: Tot en maandag om 20 uur: „De vlucht van de pijl". Zondag om 15 uur: „Staatsvijand nummer één". Dinsdag worden geen films vertoond in verband met de toneelvoorstelling van de Velser Kunstkring „Voor Allen". Woensdag en donderdag om 20 uur: „Oklahama". Van donderdag tot en met maandag 22 sep tember draait „Paris holiday" (aanvang alle avonden om acht uur). zigde opstelling uit: Cöhrs; Cardol en Van Gelder; Spanjaard sr., 'Röbken en Goed hart; Breys, Nieuweweg, Van Eden, Thoo- len en Spanjaard jr. Als voorwedstrijd van de ontmoeting tussen Stormvogels en Helmondia, komen zondag a.s. op het hoofdveld van „Schoo- nenberg" de jeugdelftallen van Storm vogels en DEM tegenover elkaar te staan. KFC 2Stormvogels 2. De reserves der IJmuidenaren komen in deze ontmoeting uit met: Venus; C. Snelders en A. Snel- ders; Kistemaker, Visser en De Boer; Van der Velde, Van der Lugt, Bartels, Ra makers en Brom. Stormvogels 3Beverwijk 2. Onder aan voering van de oud-eerste-elftaller Venus komen de IJmuidenaren uit met: Dekker; Van der Stelt en Gouda; Hes, Venus en Visser; Bannink, De Roo, Admiraal, Van Es en Gravemaker. De 479 ton metende Nederlandse kust vaarder „Beijerland" is gisteren in dichte mist in botsing gekomen met het Engelse vissersvaartuig „Mary Swanston" nabij North Shields in Engeland. Het vissersvaartuig is aan de grond ge lopen. De „Beijerland", die uit Harlingen afkomstig is, heeft de reis voortgezet naar de nabije havenplaats Dunston. Het schip behoort aan de n.v. Scheepvaart- en Steenkoolmaatschappij te Rotterdam. De Velser kunstkring „Voor Allen" heeft dinsdag 16 september het kluchtig blijspel in drie bedrijven „Oscar" van Claude Magnier op het programma staan. Het stuk zal door de Nederlandse Come die onder regie van Henk Rigters worden opgevoerd. Ko van Dijk, Guus Oster, Mi mi Boesnach en Joop Doderer zullen on der meer op de planken verschijnen. De voorstelling wordt in het Rex-theater te IJmuiden gegeven en begint om 20 uur. De V.P.R.O. heeft de verzorging van de jaarlijkse bindingsavonden opnieuw toe vertrouwd aan het gezelschap Benny Vre den, dat voor deze omroepvereniging dins dag 23 september in het Kennemer Thea ter te Beverwijk komt optreden. Opgevoerd wordt een muzikale komedie „Waterproef" met Benny Vreden, Ria Kuyken, Liesbeth Lunow, Sylvia de Leur, Tom Dankaart en Louis Dusée. Advertentie PHILIPS BRAUN REMINGTON v.a. Velserduinweg Tel. 4402 Erkend Philips Reparateur Premier Norman Manley van Jamaica, die in Londen met de Britse regering heeft beraadslaagd over de moeilijk heden die Westindische immigranten in Engeland ondervinden, toonde woensdag op een persconferentie in Londen een aanplakbiljetdat op Ja maica zal worden verspreid, „Reizigers naar Engeland" worden eraan herin nerd dat er werkloosheid heerst in Engeland, dat zij zich er voor hun ver trek van moeten overtuigen dat hun een werkkring wacht, dat ze moeten loeten waar ze onderdak zullen vinden, enzovoort. Ook wordt de goede raad gegeven warme kleding mee te nemen omdat het koud is in Engeland en dat voor méér rum en sigaretten dan de toegestane hoeveelheden zware invoer rechten betaald moeten worden. De leden van postzegelclub „Santpoort" waren gisteravond voor de eerste maal in het nieuwe seizoen weer bijeen in de bo venzaal van het Hervormd Jeugdhuis te Santpoort. De eerste zeven agendapunten, zijnde de voorlezing van de notulen, inge komen stukken, bestuursmededelingen, postzegelnieuws, ballotage en rondvraag, werden in een mum afgehandeld zodat er ruim voldoende tijd overbleef voor punt acht, negen, tien en elf, onderlinge ruil en handel, koffiekwartiertje, veiling en kie nen. De ruil- en handellust zat er echter bij het begin van de avond al goed in; slechts enkele leden konden de verleiding weer staan om reeds tijdens het „officiële" ge deelte van de avond te ruilen. Er was blijk baar altijd wel een buurman die ook zeer geïnteresseerd was en hier en daar kwam slinks een zeer lijvig boekwerk, de steun en toeverlaat van de rasechte filatelist, de catalogus, ter tafel om de „onderhandse" prijs te rechtvaardigen. De voorzitter van de vereniging, de heer J. Snitjer, deelde mede dat het be stuur het voornemen heeft een reclame campagne op touw te zetten ter vergro ting van het ledental. Voorts werd bekend gemaakt dat er nog geen plannen bestaan voor de viering van het twaalfeneenhalf jarig bestaan van de jeugdafdeling. Het adres van de secretaris der ver eniging, de heer P. Vons is thans Brede- roodseweg 100 te Santpoort-st. Voor de veiling was een groot aantal ze gels binnengekomen en de heer Snitjer liet zich ook als veilingmeester niet onbe tuigd. Na een korte uiteenzetting over de kwaliteiten van de desbetreffende zegel zoals kleur en betanding verkocht hij aan de lopende band tientallen van dergelijke kostbare papiertjes. Met een simpel hand gebaar of een hoofdknik vlogen de bie dingen omhoog. „Wie meer als veertig cent, vijfenveer tig cent, vijftig cent, wie meer, niemand meer? Niemand meer?" „Bom", dreunt de hamer en de zegel verhuist snel naar de verzameling van de hoogstbiedende. Tot slot van de avond kwamen de kien- borden op tafel, waarbij ook al weer een aantal hoe kan het anders postzegels van eigenaar verwisselde. Mater Amabilisschool besluit cursusjaar feestelijk Vrijdag 19 september zal op feestelijke wijze het afgelopen cursusjaar van de Ma ter Amabilisschool worden besloten. De toneelgroep „Arena" uit Den Haag zal hiervoor zorgen. Opgevoerd zal worden „Krelis Louwen" van Pieter Langendijk. Dit zal geschieden in het Kennemertheater aan de Zeestraat in Beverwijk. De voor stelling begint om acht uur 's avonds. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op a 7.65 per kwartaal/of 0.59 per week Handtekening; Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zjj die zich met ingang van 1 oktober 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de num mers tot en met 30 september 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5