B Garage TONEMAN flinke jongeman Expeditie door Afrika via wijdvertakt rivierenstelsel zeemlederen lappen RASCH 1.58 Keurslagerij H- BUTTER BESPREEKT TIJDIG KINDERWAGENS Baby Service DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Luidsprekers Ruime keuze Niet alleen Tinus v. d. Eijkhof VERPAKKINGS-INDUSTRIE IJMUIDEN 8 Ruim 6500 km. afgelegd waarvan 320 lopend Britse trawlers voeren door netten van Noren Goede besommingen van IJslandreis gemeld Communisten beschuldigd van hulp aan de Algerijnen Soustelle ternauwernood aan de dood ontsnapt Kassem belooft Irak een volksstemming Meer schepen dan ooit door het Suezkanaal Tito naar Cairo Scheepvaart UTTER IEDT 'T ESTE cent WOENSDAG GEHAKTDAG AMSTERDAMSE VLEESHOUWERIJ DINSDAG 16 SEPTEMBER 1958 JOHANNESBURG (UPI) Eind augustuS is een Zuidafrikaanse expedi tie teruggekeerd van een tocht in open boten dwars door het Afrikaanse conti nent, van Chinde aan de kust van Mozam bique, tot Port Banana aan de monding van de Kongo-rivier, een afstand van 6500 kilometer. De expeditie is een groot wetenschappe lijk succes geworden, zo meent een der lei dende figuren van de onderneming, de Johannesburgse chemicus en ichtyoloog Robert Dodd. In de eerste plaats is vast gesteld dat er voor platboomde vaartuigen een bevaarbare route is van kust tot kust, met uitzondering van enkele korte gedeel ten tot een totale lengte van 320 kilometer. Als daar korte kanalen worden gegraven, zal een transport per aak dwars door het binnenland mogelijk worden. De expeditieleden hebben die obstakels in de vaarroute op andere wijze moeten ontgaan: zij hebben hun boten over land gedragen, bijvoorbeeld bij de Livingstone watervallen -in Nyassaland, tussen het Roekwa en het Tanganyika-meer, op het plateau aan de noordelijke oever van het laatstgenoemde meer en in het gebied van de benedenloop van de Kongo. Geen groot wild Een van de merkwaardigste dingen, die de expeditie constateerde was het vrijwel ontbreken van grote dieren in de onge repte wildernissen, waar zij doortrokken. Men had er op gerekend genoeg wild te kunnen schieten om in het levensonder houd te voorzien. Maar het wild bleek zo schaars te zijn, dat men vrijwel geheel leefde op de voorraad ingeblikte worst, die men veiligheidshalve had meegenomen. Dodd schrijft deze wildschaarste toe aan AMSTERDAM Na de scherpe koersstijging en de vrij grote activiteit die het Damrak de vorige week heeft laten zien, trad er maandag een stilte in, die zich over alle afdelingen voortplantte en met een koersreactie ge paard ging. Het buitenland scheen zijn aankopen sterk te hebben verminderd. Daar kwam bij, dat ook in de internatio nale politiek enige rust is ingetreden, nu besprekingen gevoerd worden tussen Ame rika en communistisch China op ambas sadeursniveau. Een belangrijke binnen landse factor, die de afwachtende houding in de hand werkte, vormde de onzekerheid over de inhoud van Troonrede en miljoe nennota. Internationale fondsen, die vori ge week behoorlijke winsten hebben ge boekt, ondergingen nu ook de sprekendste reactie, al waren de verliezen uiteindelijk niet groot. Koninklijke Olie bewoog zich vrijwel op New Yorkse pariteit hetgeen betekende dat ten opzichte van vrijdag een verlies van ruim een gulden werd ge leden. Hiertoe droeg mede bij het bericht over de minder gunstige positie der bui tenlandse petroleummaatschappijen in In donesië. AKU zette nog hoopvol in op 219, maar zakte in tot 2I6V2, hetgeen slechts een punt lager was dan vrijdag. Philips, op 334, was drie punten beneden het vori ge slot. Unilever moest 5 punten prijsge ven en K.L.M. werd geadviseerd op circa 100. In het algemeen was de affaire niet groot en aanzienlijk minder dan vorige week. Winstnemingen droegen ertoe bij om de koersreactie teweeg te brengen. Riny In de scheepvaarthoek was Holland Amerika Lijn vrijwel het enige vaste ele ment, wellicht mede een gevolg van de succesvolle tewaterlating van de nieuwe „Rotterdam". De andere schepen waren iets luier zonder noemenswaardige ver liezen. Cultures konden zich goeddeels re delijk handhaven. Dit gold zowel Amster dam Rubber, als Deli en Senembah. Om trent Soekowono is nog geen klaarheid ge komen. Inmiddels heeft het bestuur be paald dat tot nader order hierin geen no tering mag worden toegelaten. Van de lo cale fondsen werd Van Wijk Textiel 5 pun ten lager geadviseerd wegens het onguns tige resultaat. Staatsfondsen een kleinig heid luier in afwachting van de miljoenen nota. Prolongatie 3V2 pet. NEW YORK Het industriegemiddelde bereikte maan dag een nieuw hoogtepunt bij een matige actieve markt. Aanvankelijk was de beurs onder invloed van de joodse nieuwjaars viering, stil en de handel van geringe om vang. Later op de dag veranderde hrr beeld en ontwikkelde de affaire zich in de richting van nieuwe recordhoogten. Terwijl de industriëlen zich ondei- scheidden als topscorers, waren de spoor wegen de werkelijke leiders. Deze groep bereikte haar hoogste indexcijfer sinds 4 september 1957, maar bleef toch nog ver beneden haar beste notering van 189.1 op 3 september 1929. Openbare nutsbedrijven ontmoetten ook veel vraag en stegen tot een sinds 24 sep tember 1930 ongekende hoogte. Het ge middelde voor 65 fondsen, alle behorende tot de drie groepen waarvoor Dow Jones- indexcijfers berekend worden, steeg tot het hoogste peil sedert 16 juli van vorig jaar. De netto winsten in de algemene lijst beliepen tot meer dan drie dollar. Di- staalwaarden leverden de beste prestaties aan onder invloed van het feit dat de staalprijzen opliepen tot een dit jaar nog niet bereikt peil. Koperwaarden verbe terden een tot drie dollar op hogere priizen in Londen. Olies trokken aan: enkele wonnen een dollar of meer. Ford steeg twee dollar en Chrysler een op de hoop dat een staking in de auto-industrie wordt vermeden. Medicamenten vertoonden avans tot meer dan 2 dollar voor Merck Sporen kwamen, wat de voornaamste fondsen betreft, van een tot meer dan twee dollar hoger. Texas and Pacific schoten vijf dollar omhoog. Openbare nutsbedrij ven konden van fracties tot meer dan een dollar oplopen. Commonwealth Edison verbeterde zelfs 1 5/8 dollar. De omzet beliep 3.040.000 aandelen. Ver handeld werden 1199 fondsen, waarvan er 652 hoger en 329 lager sloten. Het indus triegemiddelde steeg van 519.43 tot 523.40; de spoorwegen van 132.34 tot 135.28: dp nneribare nutsbedrijven van 80.36 tot 81.12 fUPI). de intensieve jacht van (Amerikaanse) plezierjagers en van inboorlingen. Niettemin deed de expeditie op zoölo gisch gebied belangrijke ontdekkingen. Het was reeds enige jaren bekend, dat er in Centraal-Afrika een tot nu toe onbekende chimpanseesoort moest leven. De expeditie heeft een kolonie van deze chimpansees gevonden in het vrijwel ondoordringbare oerwoud ten noorden van het Tanganyika- meer. Deze chimpansees waren zwarter en hadden plattere „gezichten" dan de tot dusver bekende soorten. Het volgend jaar zal een nieuwe expeditie, alleen ter bestu dering van deze aapsoort, worden uitge zonden. „Aangepaste" zoetwatervis De ichtyologen van de expeditie hebben eveneens belangrijke ontdekkingen ge daan in het merengebied van Midden- Afrika. Deze meren hebben naar men aan neemt eens in verbinding gestaan zowel met de Indische als de Atlantische Oceaan. Toen zij van de zeëen waren afgesneden, hebben door de eeuwen heen verschillende vissoorten zich aan de gewijzigde omstan digheden aangepast en andere, soms heel vreemde kenmerken gekregen. De vis- kundigen konden hier hun hart ophalen. Ook bestudeerden zij de kleuraanpassing van sommige vissen. De ethnoloog dr. Paul Friede deed ten slotte een belangrijke vondst in Chia- kwawa, in Nyassaland. Hij vond hier een gesneden houten halssteun en andere voorwerpen, die gelijk van vorm waren aan dergelijke dingen, die in het graf van Toetankhamen in Egypte gevonden zijn. Zijn vondst schijnt steun te geven aan zijn theoriën betreffende migraties door geheel Afrika in vroege tijden. REYKJAVIK (Reuter) Volgens te Reykjavik ontvangen berichten vissen er op het ogenblik negentien Britse trawlers binnen de IJslandse zone van twaalf mijl. Zij worden door Britse oorlogsschepen be schermd. Uit Huil wordt bericht, dat de trawlers, die daar en in Grimsby van de IJslandse visgronden zijn binnengelopen, besommingen hebben gemaakt van 4 a 6.000 pond sterling. De vangsten worden goed en de kwaliteit uitstekend genoemd De schippers, die twintig dagen op zee zijn geweest, hebben verklaard dat zij naar de IJslandse kust teruggaan. LONDEN (UPI) Het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken heeft indirect het protest van IJsland afgewezen over schending van de IJslandse territoriale wateren door het fregat Eastbourne. Dit had negen man van de IJslandse kust wacht aan land gezet, die waren overge nomen van de Britse trawler Northern Foam, welke zij een koers wilden opleg gen. Maandagavond heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken bekend gemaakt, dat er nog niet geantwoord is op het IJslandse protest. OSLO (UPI) Acht Noorse vissers schepen hebben kostbaar vistuig verloren doordat zij gehinderd zijn door Britse trawlers en sommige schippers zijn van plan schadevergoeding te eisen, zo meldt de Noorse krant Arbeiderbladet. De schepen hebben gevist buiten de IJs landse visserijgrens en de klacht is geuit door schipper Daniel Vestnes van de Karl Aas, die maandag te Aalesund aan de Noorse westkust gearriveerd is. Vestnes zeide, dat zijn schip op 25 augustus op 80 kilometer van IJsland viste, toen twee Britse trawlers recht door de lijnen stoom den, een aantal beschadigend. Een van de trawlers was de Lord Monteians uit Huil. Toen de Noorse schipper schadevergoe ding eiste, manoeuvreerde de trawler zo dat het leek of hij het Noorse schip wilde rammen. Van de in totaal 48 lijnen waren er slechts 9 te redden, aldus Vestnes. An dere schepen, die volgens hem schadever goeding willen eisen, zijn de Nylon, de Gollenes en de Moeregut. (UPI) De IJslandse bond van werf- en metaalarbeiders heeft besloten geen herstellingswerkzaamheden meer te ver richten aan Engelse vissersschepen. De IJslandse kustwacht had de Engelse traw lers die binnen de twaalfmijlszone werden aangetroffen reeds gewaarschuwd, dat de bemanning zou woiden gearresteerd en beboet en dat de lading zou worden gekon- fiskeerd wanneer het schip een IJslandse haven binnen zou lopen. Vorig jaar deden Engelse trawlers 320 maal IJslandse ha vens aan. In veel gevallen moesten repa raties worden verricht. 3-3%7o Nederl. '47 91% 3 °/n Nedl. 1962/64 94|S/i6 A.K.U 216 Calvé Delft 324 Van Gelder Zonen 190 K. N. Hoogovens 329 Nederl. Ford 185 N. Kabelfabriek 283 gew.Philips Gloed 333 '/s Pref.PhilipsGIoeil 164 Unilever 403 Wilton Fyenoord 195 '2 Dordtsche Petrol 678% Kon. Petroleum 163.70 Billiton 168% A'dam Rubber 68 K.L.M 100 Holl. Amer. Lijn 145% K.N.S.M 145% N. Scheepv. Unie 128% v. Nievelt Goudr 129 Phs. v. Ommeren 232 H.V.A. 107% Delimaatschappij 122,- Amsterd Bank 229% Nat. Handelsbank 90 Ned. Handel Mij 173 Rotterd. Bank 195 Twentsche Bank 171 Anaconda Copper 523/i8 Bethlehem Steel 46V2 U.S. Steel 77 General Motors 44K/16 Shell Union 81% Tidewater 24'7ie Slotkoers gisteren Voorbeurs koersen 220-221 336 409-410 165-165,30 (Van onze correspondent in Parijs) Het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft in een communiqué de com munisten, het communistische partijblad „L'Humanité" en het communistische-ge zinde blad „Libération" er van beschul digd, dat z- de Algerijnse verzetsbeweging FLN helpen. Men verwacht dat de aanslag op het leven van minister van Voorlich ting Jacques Soustelle de regering onder sterke druk zal zetten om de communis tische party buiten de wet te stellen. Vol gens de Parqse politie zyn tien personen aangehouden die er van worden verdaent bij de aanslag op Soustelle betrokken te zyn geweest. De aanslag op Soustelle is sedert ruim een jaar, de vierde poging tot moord op een vooraanstaand politicus van Franse c-f mohammedaanse oorsprong, wier namen pryken op de zwarte lyst van het Alge- rijnse Bevrijdingsfront. Eerder werden aanslagen gepleegd op de voormalige vice- president van de Algerynse Assemblee, Chekkal, die in mei vorig jaar, in het ge volg van president René Coty, door een kogel werd gedood, op de Franse senator Borgeaud, die als door een wonder aan de dood ontsnapte en op de staatssecre taris voor Algerqnse Zaken in het kabinet Gaillard, Barakrok, die er eveneens het leven afbracht. Soustelle ontkwam gisteren tot twee maal toe aan de dood, maar een voorbij ganger, een arbeider, moest de aanslag van de vier Algerijnen met de dood be - kopen. Drie andere wandelaars werden zwaar gewond. Nadat, terwijl zijn autu stil stond, de eerste aanvaller verschil lende schoten op de minister, die zich op zijn buik had geworpen, loste, werd ten tweede male het vuur op Soustelle ge opend toen hij zijn wagen had verlaten Een kogel doorboorde zijn rechterrevers Intussen waren zijn chauffeur, de inspek- teur die als zijn lijfwacht fungeert, een achtervolging van de eerste moordenaar begonnen, die een toevlucht in de metro gangen had gezocht. Bij die achtervolging werd een metro-conducteur zwaar gewond. Tenslotte wer dde vluchteling gegrepen Een andere Algerijn werd door de politie gedood. Terreur Men heeft reden te vrezen, dat de reeks aanslagen van Algerijnse zijde in Frankrijk tot het referendum van 28 september in stijgende mate zal worden voortgezet. Ir» Parijs werden gisteravond een viertal trucks van de politie onder vuur genomen en uit het land komen talrijke berichten binnen van bomaanslagen en brandstich tingen. (AFP/Reuter/UPI) In een militair kampement nabij Marseille is vandaag een bom ontploft, waardoor een persoon om het leven kwam en zes gewond wer den. In een fabriek in het havengebied vm Le Havre is in de afgelopen nacht eer bom ontnloft, vïr bij een bal zwavelzuur Er werden nog meer bommen ontdekt maar er is geen schade aangericht. In het hoofdbureau van politie te Mar seille is gisteren een bom ontnloft. Drie nersnnen werden gewond, van wie één zwaar. CAIRO (UPI) Een der voornaamste politieke leiders van het FLN. Ferhat Abbas: beeft in Cairo verklaard dat de ..aanvallen tegen de Lacoste's en Soustel- le's" zullen worden voortgezet. BAGDAD (UPI) Premier Abdel Ke- rim Kassem van Irak heeft maandag op een bijeenkomst van religieuze leiders verklaard, dat in de toekomst een volks stemming zal worden gehouden over de regeringsvorm, die Irak dient te hebben. Deze volksstemming zal worden gehouden, wanneer de levensstandaard van het volk is verhoogd. Er zullen nooit meer, zoals tijdens het ancien régime geschiedde, buiten de wil van het volk verdragen worden gesloten, aldus premier Kassem. De premier betoogde voorts, dat eenheid van het volk van Irak noodzakelijk is om de idealen van de revolutie te verwezen lijken. (Reuter) In zijn toespraak zei Kas sem ook nog: „Wij zullen ons nimmer la ten beheersen door Amerikaanse, Engelse of communistische theorieën, noch door het fascisme of elk ander isme, omdat wij gewapend zijn met onze godsdienst en ver trouwen in onszelf hebben." CAIRO (UPI) Het scheepvaartverkeer door het Suezkanaal heeft thans een gro ter omvang genomen dan ooit vóór de na tionalisatie door Egypte het geval was. Dagelijks passeren gemiddeld 48 schenen het kanaal, drie meer dan voor de natio nalisatie. Op 1 september werd het kanaal open gesteld voor schepen met een diepgang tot 35 voet, evenals vóór de blokkade ten tijde van de Frans-Engels-Israelische aanval het geval was. Spoedig zal de diepgang tot 36 voet worden vergroot. Binnen twee iaar zullen supertanks met een diepgang van 37 voet kunnen worden toegelaten. Drie Amerikaanse firma's voeren reeds bagger- werkzaamheden uit. De man, die in 1956, namens de UNO, de bergingswerkzaamheden leidde, luite nant-generaal Raymond Wheeler, bracht enige tijd geleden een bezoek aan het ka naal en zeide zeer onder de indruk te zijn van de voortgang, die is gemaakt. De door- vaartgelden zijn met drie percent verhoogd om de kosten van de bergingswerkzaam - heden in 1956 te dekken. Het staat nog niet vast dat alle schepen deze verhoging zullen betalen. Het perso neel van het Suezkanaal heeft vooralsnog geen opdracht schepen, die deze drie per cent extra niet willen voldoen de toegang tot het kanaal te weigeren. De drie percent kunnen worden gestort op de Banque Beige te Alexandrië, die namens de UNO de gelden int. De extra heffing kan ook buiten de Verenigde Ara bische P°nnbliek worden voldaan. CAïRO (UPI) President Tito van Joe goslavië komt de volgende maand in Cairo aan voor besprekingen met president Nas ser, aldus bericht „Ai Ahram". Het blad berichtte tevens dat N. A. Mu- hitdinov, lid van het Centraal Comité van de communistische partij van de Sovjet- Unie, vandaag in de hoofdstad van de Verenigde Arabische Republiek wordt ver wacht. Muhitdinov, die een der naaste medewerkers van premier Kroesjtsjev is, begeleidde president Nasser op zijn reis door de Sovjet-Unie. Aalsdijk, 15 te New Orleans verwacht. Agamemnon, 16 te New York. Aiblasserdijk, 15 te Corpus Christi verwacht. Algenib, 15 te Antwerpen. Algol, 15 300 m. n.w. Casablanca n. Antwerpen. Alhena, 15 v. Montevideo n. Santos. Almdijk, 16 te Rotterdam. Alphacca, 16 te Paranagua. Aludra, 17 te Vitoria verwacht. Ampenan, 15 v. Kuwait n. Abadan. Andijk, 17 te Rotterdam verwacht. Annenkerk, 15 te Durban v. East-Londen. Arendskerk, 16 v. Aden n. Suez. Attis, 15 te Curasao. Averdijk, 16 v. Le Havre n. Bremen. Axeldijk, 15 te New York verw. v. Vitoria. Baarn, 15 te Maracaibo v. Willemstad. Bali, 16 te Djibouti. Banggai, 15 te Chittagong. Bantam, 15 te Genua verwacht. Batjan, 16 te Singapore. Bennekom, 16 v. Rotterdam n. Amsterdam. Billiton, 18 te Jose Panganimban verwacht. Blitar, 15 v. Aden n. Djeddah. Bloemfontein, 16 te East-Londen. Bonita, pass. 15 Balboa n. Guayaquil Breda, 14 630 m. n.o. Sombrero n. Curasao. Britsum, 14 v. Dunston n. Port Churchill. Calamares, 15 v. New Orleans n. Pto. Cortes. Caltex Utrecht, 16 op Shat Al Arab verwacht. Camerounkust, 15 v. Winneba n. Douala. Cartago, 15 te Charleston. Castor, 14 980 m. n.n.o. Paramar. n. Paramaribo. Ceronia, 15 te Port Sudan verwacht v. Aden. Cinulia, 16 te Rotterdam. Cleodora, 15 530 m. o. Albany n. Balikpapan. Coryda, 15 270 m. z.o. Northcape n. Pladju. Dinteldijk, 16 te Los Angeles verwacht. Doris, 16 te La Guaira. Eenhoorn, 16 v. Wismar n. Rotterdam. Elizabeth B, 16 te San Pedro. Eos, 15 20 m. o- Naxos n. Chalnis. Esso Nederland, 15 v. Fawley n. Port Said. Farmsum, 16 te Churchill verwacht. Friesland, 15 80 m. n.w. Lissabon n. Setubal. Gaasterland, 16 te Buenos Aires. Ghanakust, 15 v. Amsterdam n. Antwerpen. Giessenkerk, 15 v. Tsingtao n. Hsingkang. Graveland, 16 te Recife. Grootekerk, pass. 15 Kp. Villano n. Las Palmas. Guineekust, 14 v. Abidjan n. Freetown. Hector, 15 v. Hamburg n. Amsterdam. Keelsum, 16 te Houston. Helena, 15 340 m. w. Flores n. Puerto Limon. Hera, 14 125 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Hermes, 16 te Curagao. Hestia, 16 te Rotterdam verwacht. Hilversum, 15 v. Port Said n. Ravenna. Ivoorkust, 15 te Lobito v. Pointe Noire. Jagersfontein, pass. 15 Kp. Blanco n. Las Palmas. Japara, 16 te Rotterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 16 te A'dam verw. Jupiter, 15 dw. Kp. Bon n. Malta. Kara, 15 v. Pta. Cardon n. Lorenco Marques. Karachi, 16 v. Bombay n. Ummsaid. Karakorum, 15 150 m. z.w. Djeddah n. Damman. Karimata, 14 200 m. n.w. Minicoy n. Djibouti. Kasimbar, 15 v. Sarni n. Hollandia. Kenia, ló te Malmö. Kennemerland, 15 te St. Paulsrocks n. L. Palmas. Kerkedijk, pass. 15 Scillys n. New York. Khasiella, 16 v. Larnaca te Avonmouth. Kieldrecht, 14 380 m. n.w. Minikoy n. Aden. Kinderdijk, 16 te Norfolk. Roningswaard, pass. 15 z. Haiti n. Mississippi. Koratia, 15 te Curagao. Korenia, 16 v. Rotterdam n. Ornskoldsvik. Kreeft, 15 v. Wabana n. Amsterdam. Larenberg, 15 te Sfax. L. Lantz, 15 130 m. w.n.w. Monrovia n. Monrovia. Lekhaven, 15 te Antwerpen. Lekkerkerk, 15 36 m. o.z.o. Muskat n. Bahrein. Leuvekerk, 16 te Kuwait. Limburg, 15 240 m. o. Sicilië n. Athene. Loenerkerk, 15 50 m. w.n.w. St. Vine. n. Marseille. Loosdrecht, 16 te Rotterdam verwacht. Loppersum, 15 te Antwerpen.. Lutterkerk, pass. 15 Gibraltar n. Amsterdam. Maas, pass. 15 Azoren n. Antwerpen. lVIalea, 15 450 m. w.z.w. Adelaide n. Geelong. Mariekerk, 15 te East-Londen v. Durban. Mstaram, pass. 15 StL Messina n. Port Said. Modjokerto, 15 180 m. w. Guardafui n. Belawan Molenkerk, 15 te Marseille. Moordrecht, 15 12 m. w. Kp. Finisterre n. Fawley. Munttoren, 16 v. Eastham n. Mena A1 Ahmadi. Naess Commander, 15 te Fawley. Nestor, 16 te Rotterdam. Noordzee, 15 te Bandar Shapour. Notos, 13 dw. Algiers n. Palermo. Ommenkerk, pass. 15 Guernsey n. Antwerpen. Oostkerk, 15 te Suez. Oranje, 15 70 m. w. Kreta n. Port Said. Oranjeiontein, 16 te Amsterdam. Orestes, 15 te Ciudad Trujillo verwacht. Pendrecht, pass. 15 Gibraltar n. Teneriffe. Peperkust, 14 130 m. n.o. Dakar n. Freetown. Pieter S, verm. 16 v. Rotterdam n. Swansea. Prins Casimir, pass. 16 Belle Isle n. Montreal. Prins der Nederlanden, 16 te Cartagena. Prins Johan Willem Friso, 15 te Baltimore. Prins Willem II, 15 v. Toronto n. Hamilton. Prins Willem lil, 15 te Detroit. Prins Willem V, 15 v. Le Havre n. Montreal. Provenierssingel, 15 te Morrisville. Pygmalion, 14 950 m. z.w. Flores n. Amsterdam. Raki, 12 v. Houston n. New Orleans. Ridderkerk, 16 te Rotterdam. Rita, pass. 15 eiland Bengkalis n. Pladju. Rotti, 15 te New York. Sarpedon, 15 435 m. z.z.o. Bermuda n. Antwerpen. Schie. 15 130 m. n.n.o. Finisterre n. Alexandrië. Schiedijk, 15 op de Schelde n. Antw. v. N. York. Silindoeng, 15 te Melbourne v. Sydney. Sloterdijk, 15 v. Boston n. Philadelphia. Soestdijk, 14 300 m. z. Kp. Race n. Antwerpen. Sommelsdijk, 15 te New York. Stad Schiedam, 15 te Melilla verwacht. Stad Gouda, 16 v. Newport News n. Hamburg. Stad Rotterdam, 15 250 m. z. Dakar n. IJmuiden Stad Utrecht, 16 te Hampton Roads verwacht. Stad Vlaardingen, 15 te Rotterdam. Steven, 15 v. Algiers n. Messina. Tabinta, 15 v. Tandjung Pandan n. Tj. Priok. Tahama, 15 v. Port Said n. Landsend. Tara, 15 te Buenos Aires v. Santos. Tero, 16 te Rosario. Themis, 15 te Orinoco verwacht. Tiba, verm. 16 v. Buenos Aires. Tiberius, 15 v. Amsterdam n. Hamburg. Titus, 15 150 m. z.w. St. Vincent n. Ponce. Tjibodas, 16 te Hongkong verwacht v. Singapore. Tjipanas, 15 te Beira verwacht v. Mozambique. Tomocyclus, 15 35 m. o.z.o. Brisbane n. Pulubunju Trajanus, 14 440 m. v. Guadeloupe n. Pte a Pitre. Van Waerwijck, 15 360 m. w. Malie n. Penang. Vasum, 15 180 m. w.n.w. Mekka n. Mena. Waal, 15 te Izmir verwacht. Waterman, 15 v. Rotterdam n. Quebec. W. Alton Jones, 14 1100 m. o.n.o. Pto. Rico naar Philadelphia. Westerdam, 15 190 m. w. Scillys n. New York. Westland, 14 v. Las Palmas n. Amsterdam. Willemstad, 15 v. Brighton n. Port of Spain. Witmarsum, 16 te Houston verw. v. Antwerpen. Wonogiri, 16 v. Bahrein n. Bombay. Zeeland, 16 te Alexandrië. Zuiderkruis, 15 te Amsterdam. kleine vaart Alcetas, 14 te Calamata n. Algiers. Atlas, 15 dw. Finisterre n. Lissabon. Bab T, 15 v. Hudiksvall n. Zaandam. Boreas, 15 60 m. n.o. Oran n. Ceuta. Brouwersgracht, 13 v. Abö n. Amsterdam. Elsa, 12 v. Zaandam te Stettin. Flevo, 16 v. Wismar te Huil verwacht. Flevo, 15 25 m. n.o. Casquets n. Antwerpen. Heerengracht, 15 Brunsbüttel gepass. n. Hangö. Joost, 12 v. IJmuiden n. Ostrand. Kaap Falga, 12 v. Karskaer te Rundvik. Kaap St. Vincent, 10 v. Domsjö te Rotterdam. Leliegracht, 13 v. Hamina n. Amsterdam. Manto, 14 40 m. z. Ouessant n. Bilbao. Marianne, 15 dw. Hamstholm n. Gothenburg. Midas, 13 v. Bari n. Rotterdam. Nero, 15 15 m. z. Finisterre n. Lissabon. Pavo, 13 v. Zaandam te Amsterdam. Ponza, 12 v. Sundsvall n. Vestervik. Prinsengracht, pass. 14 Vlissingen n. Antwerpen. Tilly, 12 v. Kristinehamn te Otterbacken. Schippersgracht, 13 Brunsbüttel gepass. n. A'dam. Twee Gebroeders, 13 v. Cartagena n. Rotterdam. Westerdok, 14 dw. Monaco n. Genua. sleepvaart Hudson, 13 te Maassluis. Noordholland, 14 195 m. n.o. Cebu n. Port Said. Noordzee, 14 et Burutu. Oceaan, pass. 14 Kp. San Antonio n. Port Said. Thames, 13 40 m. n.o. Kp. Tenez n. Port Said. Tyne, 14 dw. Lissabon n. Livorno. KENNEMER SPORT ACAD. Aanvang nieuwe cursussen in: jiu-jitsu, judo, boksen body-building. Dit geheel onder bekwame leiding van H. W. Koelemeijer, Iedere woensdagavond van 7—10 u. Zaal Flora, Zeeweg 113, IJm. Mevr. van Hasselt, Wencke- bachstr. 122, Velsen-Noord, vraagt per 1 okt. een MEISJ JE voor hele dagen. NET MEISJE gevr. zelfstan dig kunn. werken, leeft. 20 jaar v. dag en nacht. Za terdagmiddag en zondags vrij. Kalverst.raat 1. IJm -O NETTE WERKSTER GEVR. 2 ocht. per week. Eksterl. 31 Gevr. op rokkenatelier ge. routineerde NAAISTERS, aankomende en leerling- stiksters. P. Heinstr. 58. Jonge vrouw zoekt AVOND WERK voor bij verdienste on verschillig wat. Br. L 7481. B. z. a. FLINKE JONGEN 14 jaar, liefst op een boot werk zaam. Brieven L 7469. Stof- en Vaatdoekjes Dweilen, Borstels Meubelwas, enz. Verf, Behang, Pasta. Off. Ralston dealer HUYGENSSTRAAT 59 IJmuiden. 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Zijden lampe- kappen naar grootte Tevens als extra reclame wollen dekens f 1.25, pantalon f 1.50 rok f 1.50. Chem. Wasserij Keyser, IJmuiden, Tromp straat 57; Beverwijk, Zee straat 68. DEKENS OVERTREKKEN, in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet. Textielhandel J. H. Oester- holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis, telefoon 5084. HAARDEN, kachels oliestook Gerenomm. merken. Filiaal Velo, Trompstraat 68—69, IJmuiden, Tel. 5198. STOFZUIGERS. Holland- Electro, Ruton. Ruime sorte ring. Filiaal Velo, Trompstr. 68-69, IJmuiden, Tel. 5198 AMERIK. BRETEL OVER ALLS in blauw en khaki. Zeeman, Bloemstraat 70 IJm. tel. 4235. Spotkoopje. Pracht modern BANKSTEL massief eiken met losse verende kussens. Bekl. wol, 15 j. gar. f.295.- Zaanenstraat 63, Haarlem-N. Vermager zonder diëet met GRACIAL. 50 dragees f 1.1 Bij apoth. en drogist. VERCHROMEN - VERNIK KELEN en Bronzen. „De Valk", Emmakade 23, Haar lem t.o. de Kathedraal. Tel. no. 17115. 3 pond DIK NIERVET f 1.25, mooie schouderkarbonade 500 gram f 2.08. Slagerij Van Vliet, Kennemerlaan 129. Wie heeft Hannie's POESJE meegenomen? Cypers katje. Kind erg verdrietig. Regge- straat 34. Nette KOSTGANGERS ge vraagd. Adres te vern. bur. van dit blad. Aangeb. vrije gem. FLAT of KAMERS. Riant uitzicht. Dolfijnstraat 306. Te huur gevr. BENEDEN- of BOVENVERDIEPING met gebruik van keuken, ongem. voor 2 pers., man vrouw zonder kinderen, omgeving IJmuiden, Driehuis of Sant poort. Brieven L 7482. GEZELLIG KOSTHUIS agb. met huiselijk verkeer. Brie ven L 7476. Marja's AUTOPED 6 weken weg. Wie brengt hem terug? Kind gedupeerd. Vroon, L Nieuwstraat 108. KINNËBAKSPEK 250 gram 63 ct. bij Streefland, Tuin dersstraat 45. Bij aankoop van 250 gram SPECULAAS van 39 of 49 ct. 100 gr. schouderham voor 45 cent. bij Streefland, Tuin- dersstraat 45. WONING KUIL. Vrije wo ning Amsterdam (N.) 2 sl.k. 1 huiskamer. 1 keuken rui- »en voor vrije woning in IJm O. Kanaalstraat 5. IJm. Aangeboden: HUIS te Sant poort Station, Brederoodse- weg. Kamer en suite, 3 slp.k badk., zolder, zolderkamer, ook in tweeën te bewonen. Gevraagd: huis omgeving halte Zeeweg of Westerveld, hetzelfde of kleiner. Brie ven L 7471, J. Veldman geeft de HOOG STE WAARDE voor uw ijzer en metalen. Torenstraat, Oud-Velsen, Tel. 5609 I'e koop gevr. goed onderh. MEISJESFIETS, 1. 10 jaar Doodweg 29 Velsen-Noord Te koop: 1 pr. VOETBAL SCHOENEN 39-40 f 7.50. Sta tionsweg 91, Velsen. Te koop wegens aanschaf auto THORNACK MOTOR RIJWIEL 175 c.c., voor. en achtervering, 14.000 km. ge lopen prijs f 500. Ged. fin mogelijk. R. de Vilder, Vel- serduinweg 173, IJmuiden. Tel. K 2550—4402. TE KOOP: pracht half Eng kinderwagen f 100, Gothisch theemeubel f 40 beuken keu. kentafel en 2 stoelen en ta felkleed f 30, mooi wandel wagentje, chroom f 35. L. Nieuwstraat 8. Pracht grote maat TAFEL BILJART, ballen, qeuen, wa terpas, enz. Compl. weg. om. standigh. aangeb. van f 285 voor f 150. Brieven L 8866. Te koop: DIVAN. Graham- straat 104. Te koop: een goed onderhou den STUDIE-PIANO, bill prijs. Brieven L 7475. Te koop: D. K. W. 250 c.c. als nieuw met drie maanden ga rantie. Financieren mogelijk J. Kuiper, Spaarnestr. 73, IJmuiden-Oost. TE KOOP: Etna en Becht en Dyserinck kachel. Na 3 uur. D. Harin.ga, Wijkeroogstr. 152 Velsen-Noord. Geniet van dit nieuwe vleesgerecht ROLLETTE ONZE WEEK-RECLAME ROLLETTES per stuk 250 gram (ook per V-> kg verkrijgbaar) SLAVINKEN 3 stuks GELDERSE SCHIJVEN 4 stuks m HAMBURGERS 4 stuks 1 500 gram PRIMA GEHAKT met een zakje keurkruiden van 1.90 voor MODERNE ZELFBEDIENING KENNEMERLAAN 43 - 45 TELEF. 4310 Indien u deze winter nog in onze VERWARMDE GARAGE wilt STALLEN Moderne deskundige service HOUTMANSTR. hoek Wijk a. Zeeërweg dat wij een schitterende collectie VAN DELFT - KOELSURA en MUTSAERTS hebben, doch ook onze sortering WIEGJES, LEDIKANTJES, COMMODES, KINDERSTOELEN, BOXEN, BABYTEXTIEL is in één woord schitterend! De prijzen van deze artikelen zijn door ons zeer laag gesteld! Als voorbeeld: Prima beuken ledikantje 45. Schitterende beklede wiegen 49.75 Hoek- en gewone boxen met bodem 31-50 Zwaar verchroomde wandelwagens 39.75 enz. enz. DUS KOMT, ZIET EN OVERTUIGT U, ER IS MAAR ééN EDISONSTRAAT 9 - IJMUIDEN - TELEF. 52S3 WOENSDAG en DONDERDAG GEHAKT RECLAME ons succes, per pond ƒ1. RUNDERLAPPEN, doorregen, v.a. 1.58 p.p., 2 p. 2.98 Onze fjjn gekruide SAUCIJSJES, 500 gram 1.45 EEN TRAKTATIE VOOR DE BOTERHAM Onze METWORST per pond 1.50 Onze LEVERWORSTper pond 0.75 Onze BLOEDWORST per pond 0.75 SLAVINKEN 3 stuks 98 cent BIEFSTUK TARTAAR, 2 stuks 90 cent W. BARENDSZSTRAAT 26 - IJMUIDEN Voor een van 20 a 23 jaar, bestaat gelegenheid om in het vak te worden opgeleid, teneinde naderhand leiding te kunnen geven aan een werkgroepje mensen. Mulo- of daarmede gelijkstaande opleiding wordt vereist. Sollicitaties onder nr. IJ 732, aan het bur. v. d. bl TE KOOP: kinderwagen en wieg. Eemstraat 26. TE KOOP: H. K. G. kinder wagen en Torek wandelwa gentje f 40. Dolfijnstraat 306 Te koop: JONGE HENNEN Lindenstraat 27. Te koop: SCHOORSTEEN MANTEL, zo te plaatsen. M K. Hofstedestr. 24, IJm. Te koop aangeboden: mijn OOSTHOEK ENCYCLOPE DIE, 16 delen, laatste uitgave voor f 225 (gek. f 360). A. C. Geertzema, P. C. Hooftlaan 2 Driehuis, tel. 7185. Te koop NATIONAAL KAS. REGISTER, aanslag tot 5 cij fers, met bon en controle- strook, datum en klantentel ler. Beek. Jac. v. Heemskerk straat 25. tel. 4726. IJm.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8