Voetbal in Kennemer land SOLEX Propagandavergadering C.M.B. IBERTUS PRUIS: Gebr. van Bugnum Havenberichten Muziekfeest Velser Gemeenschap met accordeons en mandolines Kamerorkest IJmond GROETEN VAN TEXEL IJmuider Courant Toneeltoespraakhuldiging Solex Service Station Huisvrouwen van Santpoort KONING onttroond WEET U Hartelijke huldiging SCHATKIST Aanmeldingsformulier 11 IJmuiden Grote sortering RIJWIELEN: Vesting, Fongers, Union enz. SPECIALE AANBIEDING Sportrijwiel f 87.50 Vanmorgen in de vishal en op zee Gemeenteraadsvergadering op dinsdag 23 september Verjongd „IJmuiden"" ontvangt NDSM „IJmuidens bejaarden, organiseert u" Betaling abonnementsgeld per giro A. en M. (de) Kool VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1958 Kennemer Kruimels Op de jaarlijkse propagandavergade ring van de afdeling IJmuiden van de Christelijke Metaalbedrijfsbond, welke woensdagavond in het Hervormd Jeugd huis aan de Rembrandtlaan werd gehou den, kon het publiek een reprise bekijken van August van Zuylens blijspel „Blijf zitten waar je zit" door de toneelclub van de voetbalvereniging „IJmuiden". Dit stuk was verleden jaar door dit en semble al eens voor eigen leden opge voerd. De rolverdeling bleek vrijwel ge lijk te zijn gebleven, zodat er geen aanlei ding bestaat de voorstelling, welke reeds in deze kolommen werd besproken, aan een nadere beschouwing te onderwerpen, mede doordat regisseur Van der Plas zijn opvatting van de rol van Henri Latour niet had gewijzigd en er dus geen nieuw ge zichtpunt werd geopend. Daardoor ove rigens werd deze figuur te timide aangege ven en verloor de amusante intrige aan geloofwaardigheid. Want hoe kan de char mante Yvonne nu in vuur en vlam geraken voor een dergelijke onwaarschijnlijk ver legen aanbidder, die haar behandelt als of zij een bloeddorstige panter is? Overig ens bleef het een geestige voorstelling, waar het publiek zich danig mee vermaak te, zodat de organisatoren het besluit dit ensemble te laten optreden in geen enkel opzicht behoefden te betreuren. Propagandarede De op dergelijke avonden gebruikelijke propagandarede werd door een der leden van het hoofdbestuur van de Christelijke Metaalbedrijfsbond, de heer A. J. Molen dijk, uitgesproken. Hij had daarvoor geen gunstig moment gekozen, namelijk tus sen het eerste en tweede bedrijf, zodat het publiek zich na de kluchtige situaties op het toneel toch eerst weer even moest om schakelen om een geheel ander geluid te kunnen beluisteren. De heer Molendijk had waarschijnlijk beter aan het begin van de avond kunnen spreken. In zijn rede herinnerde spreker -aan de eerste steenlegging van het nieuwe bonds- gebouw te Utrecht, welke plechtigheid was verricht door de heer Sorel, het oud ste lid van de bond. Men overweegt bij de voltooiing van het gebouw de vlag te laten hijsen door het jongste lid, met wel ke handelingen dan ruim een halve eeuw bondshistorie is omspannen. Want in 1905, toen de bond nog slechts driehonderd le den telde, zette men zijn bestaan bij de aanmelding op het spel. Nu zijn er ruim dertigduizend leden. De heer Molendijk wees er op, dat de C.M.B. thans wordt er kend en reeds diverse collectieve arbeids overeenkomsten mede heeft ondertekend. Dit zijn dan de vruchten van een halve eeuw sociale arbeid, die echter niet steeds op de materiële zijde was gericht, omdat men als christen in de eerste plaats met Gods Woord rekening heeft gehouden. Advertentie Grote collectie LEDEREN KLEDING LEDEREN VESTEN PLfZZs'W rT&F** v.a. 52.50 -VyG&VJÏ/. SPECIALE AFDELING ij ONDERDELEN en BANDEN voor RIJWIELEN B Buitenband, geen fout 3.65 m Binnenband, geen fout 1.35 H J Pedalen 1-95 g Lederen zadels 3 95 g I Kettingen 1-50 g II Spatborden, compl. met boutjes 3.- Rjjwiellamp, compleet 750 B Bel 0-35 Dubb. fietstassen v.a7-50 Voorts nog een enorme sortering on- J g derdelen tegen scherpe prijzen. ALLE MATEN BANDEN voor hulpmo- g toren en ONDERDELEN in voorraad. g GROTE KEUZE Strijkbouten, El. koffiemolens. Stofzuigers, Wasmachines, Centrifuges, Wringers fl Betaling is steeds te regelen. voor de grootste keuze en de g beste service B Thans gevestigd g| KENNEMERLAAN 76 B I hoek Moerbergplantsoen - Telef. 5726 I uIBBBBBBBHBBBBBBBBBBBB Prijzen van donderdag Heilbot 3.50 —3.00, gr. tong 4.40—4.00. grm. tong 3.90—3.50, kim. tong 3.60—3.10, kl. tong I 3.40—2.90, ki. tong II 3.20—2.80, tarbot I 3.00—2.50 per kg. Gr. schol 51—50, grm. schol 50—48, kim. schol 48—43, kl. schol I 48—40, kl. schol II 46—31, schar 42—29, bot 33—28, v. haring 20.80—15, makreel 28 —19, gr. schelvis 61—46, grm. schelvis 5743, kim. schelvis 5140, kl. schelvis I 4837, kl. schelvis II 41—31, wijting 40—31, gr. gul 6741, mid. gul 46— 38, kl. gul 35—27, poontjes 18 per 50 kg. Gr. kabeljauw 248140 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 134 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot, 330 k. schol. 50 k. schar, 55 k. bot, 3970 k. haring, 420 k, makreel, 620 k. schelvis, 180 k. wijting, 140 k. ka beljauw en gul, 20 k.. diversen. Totaal 5920 k. vis. Besommingen van donderdag KW 8 Deining 22.800, IJM 2 trawler met f 53.600, KW 24 9380, KW 104 5700, KW 10 6870, KW 69 f 4980, 7 11.900, IJM 221 f 11.900, TX 33 f 4800, IJM 7 f 1840, KW 65 660, KW 71 1120, KW 56 1 560, RO 29 1170. RAADSLID VISSER SPREEKT VOOR A.R.J.O.S. Op de eerste vergadering in het winter seizoen van A.R.J.O.S. „Willem van Oran- je' zal de heer J. Visser, anti-revolutio nair raadslid van de gemeente Velsen, een spreekbeurt vervullen. De bijeenkomst wordt op zaterdag 20 september gehouden in de Pieter Vermeulenschool te IJmuiden. De bedoeling van de grote propaganda- actie is het verkrijgen van medewerkers om in Nederland de stem te laten door klinken van de christelijke vakorganisa tie, tot verbetering van de sociale positie der arbeiders. Vervolgens verzocht spreker de heer M. Schouten, veertig jaar lid van de orga nisatie, op het podium te verschijnen. De heer Molendijk noemde hem een actieve en enthousiaste werker, die bijzonder veel voor de bond tot stand heeft gebracht. Als jubileumgeschenk overhandigde hij de heer Schouten een fraai wandbord „niet als beloning, maar als een volko men verdiend eerbewijs". Voor mevrouw Schouten was er een bloemstuk. In zijn dankwoord verklaarde de heer Schouten met deze attentie van het bestuur bijzon der verheugd te zijn ofschoon hij er toch de nadruk op wenste te leggen, dat het werk voor de bond de volle liefde van zijn hart heeft door de overtuiging van de noodzaak van het streven, Advertentie VEILIG VOOR UZELF en veilig voor de motor, die jaren en jaren trouwe diensten moet bewijzen. Daarom is de snelheid van de Solex opzettelijk gelimiteerd tot 50 km per uur VEILIGHEID VOOR ALLES. „Fietsen zonder trappen" be tekent dat u met een veilige snelheid moet kunnen rijden. 555.— en ƒ599.50 Velsen - Meervlietstraat 69 - Tel. 5701 De gemeenteraad van Velsen zal dinsdag 23 september te halfacht in openbare ver gadering bijeenkomen voor de behandeling van een omvangrijke agenda. Onder andere zullen ter sprake komen het aangaan van twee geldleningen groot 341.000 en 204.000, onteigening en aan koop van gronden en opstal in Santpoort, de verkoop van gronden in Velsen-Noord en IJmuiden, de verpachting van grond te Santpoort, de afbraak van panden aan de Velserduinweg, onderhoud en verbete ring ten behoeve van 247 woningwetwo ningen, de bouw van 158 woningen in Santpoort en een daarvoor te sluiten geld lening van ruim twee miljoen gulden. Voorts zullen ter tafel komen een aantal onderwerpen, het onderwijs betreffende, en de benoemingen van commissaris van advies voor woonruimteverdeling en woon ruimtevordering. Over de te behandelen onderwerpen hebben wij reeds in voor gaande nummers van dit blad bijzonder heden gemeld. Hoewel de vorige week geen over winning werd behaald is het nog helemaal zo zeker niet dat de voetbalvereniging „IJmuiden" dit seizoen een slecht figuur zal slaan. Immers, vooal de achterhoede is uiterst betrouwbaar te noemen en als de voorhoedespelers wat beter op elkaar zijn ingespeeld zullen er ongetwijfeld doelpun ten uit de bus komen. Het elftal is sinds vorig jaar sterk ver jongd en resultaten zullen dus niet uit blijven. Zaterdag 20 september komt NDSM op bezoek in IJmuiden en het tweede elftal speelt - eveneens thuis - tegen Vlug en Vaardig 2. Zal het de derde overwinning worden? IJmuiden 4, dat vorige week uitstekend startte, gaat naar Nieuw Vennep en het vijfde elftal trekt naar het Kennemerland- terrein. „IJmuiden 6". dat zaterdag voor het eerst in het veld komt. gaat op bezoek bij Halfweg. Het programma luidt: IJmuidenNDSM f3.30 uur); IJmuiden 2Vlug en Vaardig 2 (3.30 uur); SMS 2IJmuiden 4: Kennemer- land 5IJmuiden 5; HalfwegIJmuiden 6. Aansporing van Algemene Bond De Algemene Bond van Ouden van Da gen, afdeling IJmuiden, zal dinsdag 23 september een openbare vergadering in het Patronaatsgebouw te IJmuiden hou den, welke om halfdrie begint. De bond roept alle bejaarden op de ver gadering bij te wonen, waar hun een over zicht zal worden gegeven van al hetgeen door de bond en door het afdelingsbestuur werd bereikt en wat plaatselijk tot stand werd gebracht. Tevens heeft de afdeling IJmuiden een circulaire doen uitgaan, waarin het volgende werd gepubliceerd: „Weet gij dat de Noodwetuitkering van 1 oktober 1947 regelmatig een verhoging onderging? Weet gij dat deze uitkering in 1957 kwam te vervallen door de Algemene Ouderdomswet, waardoor gehuwden f 1404 en alleenstaanden 836 per jaar ontvingen, welke uitkeringen respectieve lijk werden verhoogd tot 1524 en 936? Weet gij dat de regeling van aanvullende steun van onze gemeente genoemd mag worden; dat het gemeentebestuur jaarlijks duizenden guldens ter beschikking stelt voor ontspanning van de bejaarden en dat tenslotte het gemeentebestuur de alimen tatieplicht van kinderen tegenover de ouders aanmerkelijk ten gunste van de kinderen heeft gewijzigd?" De bond srioort tenslotte in de circu laire alle niet georganiseerde leden aan eens over deze feiten na te denken en lid te worden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Klaus Buck van Kotka; Drente, Goole, schroot lossen Hoogovens: Loke, Stockholm; Hirondelle, Lon den; Travestein, Antwerpen; Moray Firth, Lon den, cokesbreeze lossen P.E.N.-centrale; Vecht stroom, Londen; Swallow, Londen; Southwood, Goole, schroot lossen Hoogovens; Fountains Ab bey, Goole; Pass of Meifort, Thameshaven; Clelia Campanella, erts lossen, Hoogovens; Jans, Lon den; Jenjo, Karlshamn; Tannstein, Antwerpen; Tilly, Otterbaecken, hout lossen Zaandam; Dei- finus, Rotterdam; Heriot, Leith; Wulp, Rotterdam. Vrijdag zijn in IJmuiden aangekomen: Batavier van Rotterdam, zout laden IJbunker; Rijnstroom, Londen; Fem, Delfzijl, zout laden IJbunker. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Navis naar Antwerpen; Rien Teekman, Gefle; President Challas, Rouaan; Jozina, Haparanda; Duchess, Mena Al Ahmadi; Ragna Ringdal, Hampton Roads; Zuiderzee, Rotterdam; Prins Reefer, Koppervik, visfilets gelost IJmuiden; Delta, Skutskar, zout geladen IJmuiden; Ingrid Troles (ex-Ned. m.s. Erkalin), Emden; Vesta IJstad; Teunika, Roches ter, stijfsel Koog a.d. Zaan; Roelf, Le Havre; Li- bertas, Gdynia; Hugin, Rotterdam; Rijsbergen, Gent; Schippersgracht, Stettin; Hector, Rotter dam; IJstroom, Londen; Johanna Oldendorff, le dig van de Hoogovens. Vrijdag zijn uit IJmuiden vertrokken: Volhar ding naar Bari; Westray, Oslo; Johan Herman, Kopenhagen, van de Rijn afgekomen; Flevo, Rot terdam; Reriable, Belfast, ledig van Zaandam; Hirondelle, Harlingen; Pass of Meiford, Londen; Norinda, Christobal; Texelstroom, Manchester; Aura, Mantyluoto; Westertoren, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). VELSEN—I.V.V. Met een enigszins gewijzigd elftal komt Velsen zondag als volgt uit: Kaasen brood; Dam en Hynen; Spanjaard, Bak- kum en Reyerse; Wittebrood, Hoogzaad, Van Schagen, Graman en Poisman. ooocooooccoóooooooooooocooooooooooooooxxx>cooooooooooopc U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant, U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnés f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres.. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. 0000000000000000000000000000000000000000000000000000000" Het bestuur van de sectie Muziek van de stichting „De Velser Gemeenschap" streeft er ijverig naar de muziekbeoefening door amateurs te Velsen en te IJmuiden te sti muleren. Het heeft daartoe reeds een open luchtfestival voor harmonie-orkesten en fanfarekorpsen georganiseerd en wederom door toedoen van het bestuur werd woens dagavond in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg te IJmuiden een muziekfeest ge houden voor accordeon-orkesten en man doline-ensembles. Een wedstrijd werd het niet.. Het kwam in wezen neer op een demonstratie van het niveau, waarop het musiceren door amateurs hier gekomen is. Over het algemeen kan men hierover niet ontevreden zijn. Voor de betrokken ensem bles bood deze avond nog het voordeel een vergelijking te kunnen maken tussen de prestaties, hetgeen voor een verbetering van het spelpeil van niet te onderschatten betekenis zal blijken te zijn. Het jeugdorkest van de accordeonver eniging „IJmuidens Roem" zette onder leiding van zijn dirigent, de heer D. Wijker, de avond in met een beschaafde, toegewijde uitvoering van „De twaalf rovers" en een ouverture. Er werd door de jongelui met soepele, correcte ritmiek gemusiceerd. Be houdens een paar kleine oneffenheden viel de gelijkheid in het samenspel te loven. Een wat grotere dosis spontaneïteit in de voordracht had geen kwaad gekund. Maar dit nam niet weg, dat het spel van de jeugdige accordeonisten veel voldoening kon geven en dat het getuigde van de muzikale principes, die door het orkest der verder gevorderden van „IJmuidens Roem" dat later op de avond optrad in grotere technische en muzikale vervol making werden gehandhaafd. Zo was het frappant hoe duidelijk van formulering de uitvoering van de „Oosterse patrouille" en van de Concertouverture klonk. Van de Velser Accordeonvereniging lie ten zich twee jeugdorkesten horen, door de heer R. Kofman geleid. Afgezien van en kele ongelijkheden en een wat te krachtig bediend slagwerk, verliep de mars, die een van die orkesten speelde, niet onver dienstelijk. Het andere jeugdorkest had echter de handen vol aan het technisch moeilijke en het voor de jeugd nog „onbe grijpbare „Andante cantabile" van Tsjai- kofsky en ook.de fantasie uit „Der Frei- schütz" van Weber bleek voor 'dit gezel schap geen eenvoudige muziek. Het orkest der gevorderden van de Velser Acordeon- vereniging hield de eer van het ensemble op met de weliswaar neutrale, maar naar de klank waardeerbare uitvoeringen van drie Schetsen van W. de Ruiter en de ouverture „Regina" van G. Rossini, waarna met de aloude mars „Oude Kameraden" het optreden werd besloten. Een ander geluid liet de Velser mando lineclub „Excelsior" horen met de uitvoe ring van een naar verhouding omvangrijk programma. Dirigent Bram Kwist wist de leden van deze club tot goede uitvoeringen te brengen, dynamisch verzorgd en vrijwel gelijk van samenspel. In het bijzonder denk ik hierbij aan de innig gespeelde Com- plainte, een van de hoogtepunten van deze avond. P. Zwaansivijk De heer J. Klinkhamer, toonkunstenaar te Heemstede is de dirigent van het dezer dagen in de gemeente Velsen opgerichte „Kamerorkest Belangstellenden kunnen er ter kennismaking gerust eens komen luisteren. In het or kest is nog plaats voor vio listen en houtblazers. Ook de afdeling Santpoort van de Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen heeft nu haar eigen maandblad. De redactie wordt gëvormd door de dames C. Horbeek-Olt- mans en J. Busselman-An- IJmond". De heer Klinkha mer heeft de dirigentenoplei ding bij de Nederlandse Ra dio Unie gevolgd en hij is voorts verbonden aan de Volksmuziekschool te Velsen. Het „Kamerorkest IJmond" houdt zijn repetities op maan dagavonden, van acht tot tien uur, in het Gemeentelijk Ver gaderlokaal in de Abelen straat 1, te IJmuiden-Oost. De heer A. Kool, hoofd van de Julianaschool te IJmuiden- Oost, schrijft ons: „Ik heb een vriendelijke collega in de persoon van de heer M. de Kool, hoofd der P.Vermeulenschool. Een paar jaar terug heeft uw blad mij door middel van naamsver wisseling de hamvraag van de N.C.R.V. doen verliezen. Ik heb dat met een glimlach ge nomen. Maar dat ik bij het jubileum van ds. Tiemens de leiding der feestelijkheden had, dat is mij te veel eer. Dat was werkelijk de heer M. de Kool, hoofd der P. Ver meulenschool." Hoogachtend, A. KOOL. (Onze excuses aan de heren A. en M (de) Kool. Als onze ver slaggever, nog steeds niet te rug van zijn extra vakantie dag op Texel, ons nogmaals een dergelijke kool stooft, gaat er een dag van zijn vol gende Vakantie af - red. K.K.) De Koningswedstrijd, die elk jaar georganiseerd wordt door de hengelsportvereni ging „Velsen", waarbij het Noordzeekanaal als viswater dienst doet, is dit jaar door de heer J. Smid gewonnen. „Koning" A. van Vliet is dus onttroond. De heer Van Vliet heeft de „Schilling-wissel- beker" behouden. Aan het eind van dit jaar zullen de prijzen worden uitgereikt, tijdens een feestavond, die wel weer zal klinken als een klok. Onze vrienden Tina en Sietse die met vakantie op Texel zijn geweest, zitten al weer een week of zo op kan toor. Daarom hebben wij wel even het hoofd geschud toen er woensdagmorgen een briefkaart met „Groeten van Texel" van T. S. in de bus lag. Het was een mooie foto briefkaart, met Slufter, Oude Schild-haven, Vuurtoren, Paal 15, schaapjes, dennen en duinen erop. We wisten zeker dat Tina en Sietse keurig op tijd hun groeten van Texel hadden gestuurd; die mooie brief kaart hadden we zeker al eerder onder ogen gehad. Een serie poststempels op de kaart leerde dat ze inder daad dezelfde was, die we op 21 augustus j.l. hadden ont vangen. Maar er stond even eens een stempel met 16 sep tember op We hebben onze slimste reporter opgedragen dit my sterie op te helderen en hem dat u als bestuurder van een motorrijtuig welomschreven rechten heeft? In vele gevallen zelfs voor rangsrechten. Beschouw dit dan als een voorrecht, dat evenwel met grote verant woordelijkheid gepaard gaat, speciaal ten opzichte van de kinderen en hun ouders. Doe dus beheerst in het ver keer. royaal een extra dag vakan tie beloofd als hij daarin, binnen een etmaal, zou sla gen. Uit Texel ontvingen wij gisteravond het volgende te legram van hem: jongetje vuilnisemmer prachtbrief- kaart sintnicolaas stop groe ten van texel ton fullstop. Voortaan bewaren we dus alle groetenbriefkaarten of verscheuren ze, zodat geen stout jongetje ze uit de vuil nisemmer kan halen, om er later, bij het naderen van Sint Nicolaas, gewetensbe zwaren van te krijgen. Er was grote belangstel ling voor de receptie die dinsdag in het Cultureel Centrum te IJmuiden werd gehouden bij gelegenheid van het veertigjarig dienstjubi- leum van de heer P. J. van den Boogaard, hoofdboek houder (B) en plaatsvervan gend hoofd van de admini stratie van het Gemeentelijk Gas- en Waterbedrijf te Vel sen. Temidden van zijn ouders, echtgenote en kin deren heeft de heer Van den Boogaard vele handen moe ten drukken en hartelijke woorden aangehoord. Onder degenen die hem kwamen feliciteren waren de wethou ders H. de Boer, R. Verbeek en C. P. J. Maas. driessen; ze is gevestigd; Hyacintenstraat 66, Sant poort. In haar openingsartikel schrijft de redactie: Na een jaar van in formeren, zoeken en combi neren is dan eindelijk ons eigen maandblad in uw brie venbus terechtgekomen. We hopen dat het een stevige band mag vormen die de leden onderling verbindt en dat de dames het goed en trouw zullen lezen. Want dat gebeurde lang niet altijd met de convocatie. Hoe vaak hoor de bet bestuur van de leden: „Maar daar wist ik niets van!" en altijd moest dan het antwoord zijn: „Het heeft op de convocatie gestaan, me vrouw!" Nu is het natuurlijk waar dat zo'n los blaadje gauw tussen de kranten raakt en naar de keuken verdwijnt voor de groenteman. Houdt dit maandblad apart in een hoekje van de kast. Er zullen mededelingen, recepten en aardige bijdragen in komen en het zou jammer zijn, wan neer u iets nodig had en juist dat nummer zou verdwenen zijn Inderdaad bevat het eerste nummer alles wat ook voor de volgende nummers beloofd wordt. Dit is de jongste kleuterschool in het nieuwste gedeelte van de gemeente Velsen. Het keurige witte schooltje staat aan het Pleiadenplantsoen, in Duinwijk. Voorlopig hebben de kleuters een onbeperkt uitzicht op de duinen, maar de huizenblokken daar verrijzen als paddestoelen uit de gronden het zal dus wel spoedig gedaan zijn met het heerlijke gezicht op de „vrije natuur". Deze kleuterschool is gebouwd volgens een nieuw permanentbouwsysteem. De lokaaltjes zien er fris uit, er is veel glas waardoor veel zon kan binnenkomen. In de winter zal het er lekker warm zijn, daar zorgt een modern verwarmingssysteem voor. De Nederlandse Midden- standsbank gaat binnenkort verhuizen van de De Noo- straat naar het hoekpand ZeewegDe Noostraat van het thans nog in aanbouw zijnde winkelcomplex aan het Plein-1945 te IJmuiden. De „schatkist" van de bank, een viereneenhalftons kluis, is donderdag in de kelder van de nieuwe Middenstandsbank op zijn stalen voetstuk ge plaatst. De schatkist was leeg, maar kijkers had men er toch liever niet al te dicht bij: 't is tenslotte geen reis- koffertje dat je gerust op je teentjes kan hebben", merkte een der zwoegende werkers op, eraan toevoegend „al zit ten er dan nog geen centjes in". De eerste voetbaleompetitiedag is weer voorbij. Over het geheel mogen de Kennemerlandse clubs over de resul taten er van niet ontevreden zijn, al kun nen we ons voorstellen, dat VVB, CSV en Velsen bijvoorbeeld over het verloop van die eerste dag niet direct juichen kunnen. Maar de competitie duurt nog lang, dus de kans op herstel is nog volop aanwezig. De Kennemers krijgt Hollandia op be zoek. De Hoornse voetballers hebben het seizoen met een 4-3 overwinning op Baarn ingezet. Toch hebben we er moed op, dat de Beverwijkers tegen de sterke Hollan- dianen een gelijk spel weten te bewerk stelligen. DEM speelt de uitwedstrijd tegen HMS,. De gedachte aan de één-vijf overwinning, welke deze club op Hercules behaalde, moge de Beverwijkers tot een grote krachtsinspanning prikkelen. Mogelijk slepen dan ook zij een gelijk spel uit het vuur. VVB krijgt het in Zandvoort tegen de Meeuwen vast niet gemakkelijk. We hou den ernstig rekening met een nederlaag. Beverwijk, dat het seizoen met een ver dienstelijke twee-één overwinning op KW inzette, voorspellen we in de uitwedstrijd tegen Alcmaria Victrix weinig goeds. De Alkmaarders hebben de competitie inge zet en schijnen wel weer zin in de bovenste plaats te hebben. Dat men in Wijk aan Zee-kringen na de twee overwinningen, resp. op KW en CSV, optimistisch gestemd is, is te begrij pen. Toch mogen de „badmensen" hun te genpartij van zondag a.s. ZAP, niet onder schatten. CSV, dat haar eerste nederlaag bereids te pakken heeft, krijgt in haar wedstrijd tegenAlways Forward o.i. gelegenheid zich geheel of gedeeltelijk te rehabilite ren, want de Forward-mensen lijken ons niet al te sterk. Een spannende wedstrijd verwachten wij in Santpoort tussen Velsen en IW. De Velsenaren zijn zich zelf zodanig j.l. onge twijfeld tegengevallen ze verloren met drie-nul tegen De Meteoor en we ver wachten dan ook, dat zij alles in het werk zullen stellen, om zich tegen het sterke IW te rehabiliteren. We kunnen ons voorstellen, dat Vitesse de komst van de Aikmaarse Boys enigs zins met angst en vreze tegemoet ziet, want de Alkmaarders maakten de vorige week met HSV (zes-nul) al bijzonder korte metten. De Castricummers zullen, willen zij het althans tenminste tot een gelijkspel brengen, flinker van leer moeten trek ken dan tegen Rood Wit. ADO geven we in haar thuiswedstrijd tegen RKEDV een goede kans op de twee punten. De drie Velser vierdeklassers haalden de vorige zondag niet minder dan vijf van de zes te te behalen punten binnen: Alleen Waterloo haalde tegen TABA niet de volle buit binnen (twee-twee). Voor de gedegradeerde Terrasvogels staat op de tweede competitie-dag de uit wedstrijd tegen VDO op het programma. Uit het feit, dat ETO zondag j.l. met dikke Advertentie DE IDEALE BROMFIETS 549.50 - 599.50 Fa. 3. H O O 13 B E R G Trompstraat 9-11 - IJmuiden-O. - Tel. 4214 cijfers van deze club won, menen we te mo gen concluderen, dat de Vogels een goede kans op de overwinning hebben. Kinheim krijgt bezoek van St. Pancra- tius, dat tegen DIO een drie-twee neder laag kreeg te incasseren. Tot een derge lijke prestatie achten we ook de Velsena ren in staat. Voor Waterloo zien we tegen DVAV nog geen overwinning in aantocht. We ver wachten in het gunstigste geval voor de IJmuidenaren een gelijk spel. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op ƒ7.65 per kwartaal/of ƒ0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zü die zich met ingang van 1 oktober 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de num mers tot en met 30 september 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11