WERF blauw Zes Hoogovenjubilarissen gehuldigd in het Kennemer Theater en bromfietsonderdelen Gezelschap Benny Vreden met een „musical" FLEXA-dealer DE WOLF van 1833 Te vochtige lading piriet oorzaak van het vergaan van de „Amor" Velsens Culturele Agenda in de komende week IJmond-agenda van iist 13 «oooooeocxxxxxxjcooooooeocxxy ocxxcooootxxxxxxxxxxxxxxxxxx* Lening van twee miljoen voor woningbouw Medische verzorging tijdens het weekeinde Seizoenregeling verruimd voor sommige winkels Aardige tentoonstelling in P. Vermeulenschool Nieuwe vergunningen Uitwisseling kinderoperette Den HelderIJmuiden RAAD VOOR DE SCHEEPVAART Uitspraken Haarlemse rechtbank Kennemer Staten opent 4 oktober nieuwe seizoen Zwolle bouwt aan zijn toekomst Er wordt een nieuwe stadswijk gesticht Fabrieksgebouw en woningen te koop Liever televisie dan bridge V K 1J D A G 19 SEPTEMBER 1958 Met gescandeerd handgeklap van een vrijwel geheel bezette zaal werden donderdagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk zes Hoogovenaren, die ieder vijfentwintig jaar lang het bedrijf trouw zijn gebleven, binnen geleid. Zes zilveren jubilarissen, vergezeld van hun echtgenoten, namen plaats op het met planten en bloemen versierde podium en zij verheten hun zetels niet dan nadat zij een groot aantal toespraken hadden aangehoord. De algemene huldigingsrede werd uit gesproken door ing. F. W. E. Spies, de bedrijfsdirecteur der K.N.H.S. Vooreerst bracht de heer Spies de felicitaties en dank Over van de directie; hij koppelde hieraan ook zijn persoonlijke geluk wensen. Spreker wees voorts de jubilarissen, de heren J. Hoogendijk, schrotkraan drijver van de Martinstaalfabriek, J. F. van Duffelen, fitter Oxystaalfabriek, E. A. Lohman, voorman onderhouds- en repa ratiedienst, H. A. Luster, baas mechanisch- technische dienst Cemy, J. van den Pie terman, eerste man panhuis Ovenbouw en J. J. L. van den Burg, motorbankwerker werktuigkundige onderhoudsdienst trans portwezen, op het feit dat zij het bedrijf door de moeilijkste tijden hebben helpen brengen. „Ook aan u hebben wij het te danken dat ons bedrijf nu groeit en bloeit", verklaarde hij. „Daarnaast heeft u een kader gevormd dat zich ten doel gesteld ziet de jongeren wegwijs te maken." De heer Spies noemde het wonderlijk dat landbouwers, bloemen- en aardbeikwekers in zo korte tijd erin geslaagd zijn de Hoogovens een goede naam in de gehele wereld te bezorgen. „En dit is gebeurd door uw vlijt, toewijding en vakkennis" oordeelde de heer Spies. Hierna voerden de chefs van de jubila rissen het woord. Achtereenvolgens betra den de hej-en J. M. van Koeveringe, J. Goede, ir. A. K. Vroege, W. Gregouir, ir. E. Voet en J. P. Kuyper het spreek gestoelte om hun mening over de zilveren jubilarissen, van wie enkelen vele malen tussen Hoogovens en andere bedrijven heen en weer waren „geslingerd" te geven. De pauze verliep uitermate gezellig met een kopje koffie en wat toe en later werd, naarmate het cabaretprogramma vorderde, de stemming feestelijker. Truusje Koop- mans had een leuk babbeltje bij haar be kende liedjes en de Original Dutch Rolling Advertentie Voor alle naar Kennemerlaan 19 Tel. 6317 !n verband met het plan voor de bouw van 158 woningen in Santpoort-Noord, waarvan wij gisteren reeds melding maak ten, hebben B. en W. van Velsen de ge meenteraad voorgesteld een geldlening, groot 2.135.000 aan te gaan, tegen een rente van 4f» percent. De lening zal voorts worden gesloten onder de voorwaar den die zijn afgeleid van het. rentegamma en onder beding dat de gelden niet zullen worden opgenomen indien hogere goed keuring voor de bouw achterwege zou blijven. IJMUIDEN: Dokters. Van de groep artsen, aangeslo ten bij de Koninklijke Nederlandse Ver eniging tot bevordering van de Genees kunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: dr. J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel 4953; dr. F. M. van Stekelenburg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken: Apotheek Ledeboer, Kenne merlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5295 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK: Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef 3, tel. 4234. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: M. A. de Ruiter, dr. Schuitstraat 44, tel. 3553. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Donker, Breestraat 61, tel. 3150. SANTPOORT: Dokters: In spoedgevallen is de arts dr. J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. K 2560— 8310 te raadplegen. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. K 2560—8284. Wijkverpleging: Zuster Spiers, Geel vinkstraat 27, tel. K 25103936 (voor IJmuiden, Velsen en Velsen-Noord); zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383 (voor IJmuiden-Oost en IJmuiden-West); Zuster Lammerts, Curapaostraat 18, Santpoort, tel. K 25608756 (voor Sant poort en Driehuis). HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van zaterdag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijks straatweg 16, Heemskerk, tel. 02512—240. Bovendien neemt dr. Tuinman d"e dien sten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM: Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. H. van Lees ten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur zr. Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: mevr. ScholtenKloes. Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500, is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. Stars, die verbijsterende staaltjes van tafelrolschaatsen ten beste gaven, mochten zich eveneens in een daverend applaus verheugen. Ted Alton goochelde met ge dresseerde parkieten en het Leedy Trio zocht het in het muzikale. Gery Co. jongleerde op rollende kogels, terwijl het geheel werd ondersteund door pianist Chiel Pierrot. De feestavond werd besloten met. een gezellig samenzijn in de filmzaal van het Kennemer Theater. In het programma voor de zogenaamde „Bindingsavond" van de V.P.R.O. die donderdag plaats had in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan in IJmuiden verklaart Benny Vreden met zijn tijd te willen meegaan. Hij heeft daarom naar aanleiding van de grote suc cessen der „musicals" in Engeland en Amerika voor ons land een toneelbewer king van het televisiestuk „Waterproef" geschreven. Nu lijkt het mij niet verstandig te verwijzen naar de kost bare show-business van overzee, want op deze manier wordt men onwillekeurig ge neigd tot vergelijken en bij de gedachte aan bijvoorbeeld een „Oklahoma" of „My fair lady" slaat deze Nederlandse „Wa terproef" al een bijzonder pover figuur. De montering is uiteraard sober. De in houd bestaat slechts uit een serie liedjes, verbonden door een zwakke draad over een met demping bedreigde plas van een centrum voor de zeilsport. Behalve de mis lukte canon „Knopen" zijn er enige vlotte melodietjes in te beluisteren, zoals „Ik heb m'n fok gescheurd" en „Zachtjes, zacht jes". Als parodie is het „Piasdrechtse volkslied" stellig niet onaardig gevonden. Maar wanneer wij dan nog aan de amu sante „raadsvergadering" herinneren is al het goede van dit komedietje wel zo on geveer vermeld en kan nog slechts wor den geconstateerd, dat deze „Waterproef" alles kan zijn, behalve een echte muzikale komedie. Voor de pauze kwamen de leden van dit ensemble zich aan het publiek voorstellen in een programma, waar Benny Vreden onbetwist de toon aangeeft. Dat hij als ca baretier wel het een en ander in zijn mars heeft, bewees hij bijvoorbeeld met de kos telijke ballade van de metselaar, naar mijn smaak het beste nummer van de avond. Daarbij is hij een vlotte en be schaafde conferencier, die als begeleider aan de piano de gehele avond het tempo bepaalt, zodat het ensemble zijn naam met recht mag dragen. Dit ensemble is overi gens bepaald zwakker dan in vorige jaren, toen het krachten als Kitty Knappert en Piet Eekel in zijn gelederen telde. Zij wor den nu vervangen door Liesbeth Lunow en Fons Dankaart, die enige prettig te be luisteren operettemelodieën zongen. Wan neer dit duo nu nog wil beseffen, dat de muziek van Schubert en Stolz op zich zelf pittig genoeg is om zonder allerlei kolde rieke manualen te worden uitgevoerd, dan zal zijn optreden ongetwijfeld aan stijl en „standing" winnen. Verder bracht Ria Kuyken enige Franse chansons en een oud Nederlands volksliedje ten gehore en speelde Sylvia de Leur met Louis Dusée de gebruikelijke revuescènetjes, waarvan de monoloog van de schilder nogal aan de flauwe kant was en het tafereeltje met de marionetten origineel van opzet kan wor den genoemd. Een gevarieerde avond dus, AGENDA VOOR HEEMSKERK. Marquette-theater, zaterdag en zóndag, 20 uur: „De strijd in de Burma jungle"; zondagmiddag 15 uur: „De schatgravers van het doodskopeiland". OPSTELLING A.D.O. In de thuiswedstrijd tegen R.K. E.D.O. komen de Heemskerkers als volgt in het veld: Burger; De Graaf en Welbóren; H. v. Tunen, De Groot en Bruins; G. Been- tjes, N. v. Tunen, Velthuis, G. v. Tunen en Th de Wit. waarbij de toeschouwers zich kennelijk geen moment hebben verveeld en tot een allervriendelijkst onthaal in staat bleken. Deze avond werd met een kort en geestig speechje ingeleid door ds. J. P. Jacobs- zoon, doopsgezind predikant te Velsen, ge volgd door de heer W. Galis, die de gebrui kelijke propagandatoespraak hield. Ook hij nam een verheugend korte spreektijd in beslag om er niet minder kernachtig op te wijzen, dat de V.P.R.O. in tien jaar tijd in ledental van 17.000 is gestegen tot ongeveer 150.000. Hij onthulde dat het be stuur van deze omroep een propaganda- actie voorbereidt, met de bedoeling gedu rende het komende seizoen een ledental van 160.000 te bereiken, waarbij hij uiter aard zijn gehoor tot medewerking tracht te te stimuleren. Jan van Dam Advertentie Het teersteblauw of het meest gloedvolleblauw met Flexa gaat het gauw! En Flexa blijft trouw: n* jaren nog mooi en gaaf... op houtwerk en muren. de verf voor het schilderfeest Vraag het gratis boekje 'Knap kat op met Kleur' aan FLEXApostbus 2 Leiden FLEXA o.a. verkrijgbaar bij: Huygensstr. 15 - IJmuiden - Tel. 6121 Alkmaarseweg 50 - Beverwijk - T. 3417 ONTWIKKELINGSCLUB VOOR DAMESKAPPERS. De Technische Ontwikkelingsclub voor Herenkappers te Beverwijk houdt op maandag 22 september in „De Groenten- beurs" haar jaarvergadering. De bestuurs leden de heren F. Buitenhuis en J. v. d. Wel tréden op deze avond af en stellen zich niet herkiesbaar. Voor deze bijeen komst zijn ook de dameskappers uitge nodigd, omdat men wil komen tot de op richting van een technische club voor deze vaklieden. De aanleiding tot deze vechtpartij in Little Rock waren twee blanke knapen, die van de vijftienjarige Johnny Gray en zijn zusje Mary eisten dat zij het trottoir zouden verlaten om hun vrij baan te geven. Deze foto werd gemaakt op het ogenblik dat de getergde neger jongen een der aanmatigende blanke jongens aanvliegt De door de gemeenteraad vastgestelde wijziging van de seizoenregeling voor de winkelsluiting in Wijk aan Zee is goedge keurd. Ten gevolge van deze wijziging zullen van 1 april tot 15 mei en van 15 septem ber tot 1 oktober op zondag van 's ochtends 9 uur tot 's avonds 8 uur de volgende win kels voor het publiek geopend zijn: win kels waarin uitsluitend of in hoofdzaak de volgende waren plegen te worden ver kocht en wel uitsluitend voor de verkoop van strandartikelen, foto-artikelen, prent briefkaarten en souvenirs, brood, koek banket, suikerwerk en chocolade, al of niet tezamen met consumptie-ijs, fruit, kleine consumptiewaren, zoals belegde broodjes croquetten, slaatjes, gerookte of gebak ken viswaren, melk en zuivelprodukten al dan niet tezamen met consumptieijs tabaksartikelen, bloemen en alcoholvrije dranken. Van 15 mei tot 15 september blijft de hui dige regeling van kracht dat alle winkels op werk- en zondagen tot 22 uur geopend mogen zijn. Traditiegetrouw heeft de Pieter Ver meulenschool in Driehuis een tentoonstel ling gehouden van planten, die in de afge lopen maanden door de leerlingen met veel zorg en moeite werden verzorgd. De meisjes en jongens hebben hun moeite wel beloond gezien, want elke plant was zo aantrekkelijk mogelijk tentoongesteld. Bovendien hadden de leerlingen er zorg voor gedragen, dat de bezoekers van hun „expositie" niet alleen tegen bloemen en planten behoefden aan te kijken. Daarom waren zij thuis en op school aan het knut selen geslagen. Met uiterst eenvoudig materiaal wisten zij nog alleraardigste werkstukjes te vervaardigen, die bijna alle n ereplaatsje op hun tentoonstelling kregen. Zo konden de bezoekers onder meer een formidabele vijver compleet met bankjes, visjes en poppetjes bewonde ren. En iedereen was het na afloop wel over één ding eens: zoals men bij de Pie ter Vermeulenschool gewend is, het was weer af. Aan de Caltex Petroleum Maatschappij is vergunning verleend tot het oprichten van een benzinepompinstallatie, annex herstelplaats voor bromfietsen, in het perceel Planetenweg no. 40 te IJmuiden. De gebroeders de Champs, Wijk aan Zeeërweg 76 te IJmuiden (oost), hebben vergunning tot het oprichten van een in richting tot het bereiden van geringe eet waren (cafetaria), op het perceel Wijk aan Zeeërweg 76 te IJmuiden (oost). De firma P. Plug en Zonen, Alexander Bellstraat 29a te IJmuiden, heeft toestem ming tót het oprichten van een visrokerij en een visbakkerij, in een perceel gelegen nabij de Strandweg te IJmuiden. De heer H. P. Verswijveren, Kennemer laan 186 te IJmuiden, heeft verlof om een patatesfrites-bakkerij te beginnen op het zeestrand nabij paviljoen „Zuidpier". Het bestuur van de kinderoperette- vereniging „V.I.D.E.S." te IJmuiden heeft contact opgenomen met haar zusterver eniging „Lentebloemen" uit Den Helder waarbij werd besloten tot uitwisseling van een kindervoorstelling over te gaan. Ten gevolge hiervan komt de Helderse vereniging zaterdag 27 september naar IJmuiden om in het Patronaatsgebouw een opvoering van „De verdwenen ko ningszoon" door Jo Mulder te geven. De regie is van mevrouw Ch. van Tetering, de muzikale begeleiding wordt verzorgd door mevrouw A. Boon (piano) en de heer W. Raadgers (viool). Een week later, op zaterdag 4 oktober, zal dan door „V.I.D.E.S." het tegenbezoek in Den Helder worden afgelegd. De Raad voor de Scheepvaart heeft een onderzoek ingesteld naar het omslaan en het vergaan van het 4000 brt. metende mo torvrachtschip „Amor" in de vroege och tend van 11 maart 1957 in de Middellandse Zee bij Kreta. De „Amor" had op Cyprus een lading ijzerpiriet ingenomen. Op 10 maart, des avonds even na acht uur, werd het weer slechter en begon het schip te slingeren Toen de kapitein bemerkte, dat het schip bij het slingeren over bakboord bleef lig gen liet hij ruim 1 openen. Toen bleek, dat het bovenste deel van de lading piriet een dikke brij was geworden, die bij het slin geren heen en weer schoof. Een samenloop van omstandigheden was, dat ook de ma chine dienst ging weigeren. Kort na mid dernacht verliet de hele uit 32 koppen be staande bemanning het schip, dat een slagzij van 45 graden had. Enkele uren De Culturele Agenda voor de week van 21 tot en met 27 september a.s.: 22 TOT EN MET 27 SEPTEMBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur. Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden geopend maandag van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Voor de veterinaire faculteit van de universiteit van München rijst sinds kort een drie meter hoge slang op, een symbool, dat niet nalaat indruk te maken. Of de slang ook bier kan spuiten, zoals andere openbare fonteinen van München dit jaar gedurende een daverend stadsjubileum deden, is niet bekend. filiaal Wijkerstraatweg 77 Velsen-Noord geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal van 19 tot 21 uur; woensdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal ge' opend van 14 tot 17 uur (jeugd); donder dag van 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 22 SEPTEMBER Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Velsen(N) lezing over „Onrustig is ons hart" door mevr. C. Kooiker-Mohr, 20 uur gem vergaderzaal Smidt van Gelderstraat Velsen (N). 23 SEPTEMBER Velser Kunstkring „Voor Allen", toneel voorstelling met „Oscar" door Ned. Co medie, 20 uur Rex Theater. 25 SEPTEMBER Ver. van Vrijz. Hervormden Velsen- IJmuiden-Oost, gemeente-avond in de Abelenstraat 20 uur met voordracht door mevr. en de heer Hinlopen-Nanninga van Haarlem over „De ontwikkeling van de staat Israel". 27 SEPTEMBER Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, 20 uur toneelvoorstelling door toneel groep Puck in het Herv. Jeugdgebouw IJmuiden. Kinder-operette „De verdwenen Ko ningszoon" door kinderoperettever. „Lentebloemen" uit Den Helder onder auspiciën van kinderoperettever. „Vides" IJmuiden, 20 uur Patronaatsgebouw. ANMB, Opening seizoen in het Staten- huis Velserweg, 19.30 uur. BIOSCOPEN Thalia: Tot en met woensdag „Scam- polo", 20 uur. Zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur. Zondagmiddag om 15 uur „Zwarte Jack, de desperado". Donder dagavond om 20 uur in een speciale voorstelling „Verboden moederliefde". Rex: Tot en met maandag 22 september om 20 uur „Paris Holiday". Zondagmid dag 15 uur „Het duel van Gunsight Rid ge". Woensdag 24 en donderdag 25 sep tember om 20 uur „Vlucht naar Hong kong". later sloeg de „Amor" om en ver dween in de diepte. De sloep met de be manning werd tegen de ochtend door een Italiaans schip opgepikt. De hoofdinspecteur voor de Scheepvaart de heer J. Metz, zei over deze ramp, dat in mei 1957 naar aanleiding van het ver gaan van de „Amor" aanwijzingen zijn ge geven over het laden van piriet. Daarin staat onder meer, dat men zeer voorzich tig moet zijn met het vochtgehalte van pi riet, dat tussen 2 en 8 percent moet be dragen. De kern van de oorzaak van de ramp met de „Amor" achtte de heer Metz dan ook het te grote vochtgehalte van het piriet. Mogelijk zou het schip gered zijn als de machine was blijven draaien, maar het uitvallen daarvan mag niet de oorzaak van de ramp genoemd worden. De heer Metz zag geen aanleiding kapitein J. D Holm uit Haarlem en de tweede boord werktuigkundige M. J. de Boer uit Haar lem, die door de raad werden gehoord iets te verwijten. „Er is geen ernstige kri tiek mogelijk op de maatregelen, die de kapitein heeft getroffen en ook zijn er geen bepaalde fouten in de machinekamer gemaakt," aldus de heer Metz. De raad zal in deze zaak schriftelijk uitspraak doen. De Haarlemse rechbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaken tegen twee leden van een dievenbende uit Bever wijk. Een 25-jarige machinist uit Bever wijk tegen wie wegens een inbraak ander half jaar gevangenisstraf was geëist werd veroordeeld tot een jaar met het bevel tot onmiddellijke gevangenneming. Een 28- jarige werktuigkundige werd wegens me deplichtigheid aan een inbraak veroor deeld tot negen maanden gevangenisstraf met aftrek. Tegen hem had de officier van Justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo een jaar ge- eist. Een 34-jarige monteur uit Amsterdam, die ervan verdacht werd op de Schiphol- weg door roekeloos rijden een in de berm geparkeerde auto te hebben geramd werd wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken, Tegen hem was een week gevangenisstraf en de intrekking van het rijbewijs voor de tijd van een half jaar geëist. Het bestuur van Kennemer Staten heeft besloten om een oude traditie in ere te her stellen door het seizoen te beginnen met een feestavond die plaatsvindt op zater dag 4 oktober in het Kennemer Theater te Beverwijk. De leiding van deze avond is in handen van mr. Harm Smedes, voor zitter van de stichting: „De Oprechte Amateur". Het tweede gedeelte van deze feestelijke bijeenkomst wordt ingenomen door een bal. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, ir. H. B. J. Witte, heeft in de wijk Holtenbroek in Zwolle op sym bolische wijze het begin van de bouw van ongeveer zevenendertighonderd woningen lot uitdrukking gebracht. Deze woningen komen in een stadswijk die ten noorden van de huidige om Zwolle lopende „rond weg" (onderdeel van de rijksweg nr. 28, Amersfoort-Zwolle-Meppel) is geprojec teerd. De raad van Zwolle heeft,' overeenkom stig een ontwerp van de stedebouwkundige ir. S. J. van Embden te Delft, een nieuw structuurplan vastgesteld, volgens het welk de thans nog een agrarisch karak ter hebbende terreinen ten noorden van de „Rondweg" aangewezen zijn voor het stichten van een stadswijk. Deze wijk 'al liggen in het gebied Holtenbroek ten noor den van Zwolle dat begrensd wordt door het Zwartewater en de Vecht. De ophoging van de eerste van de vier buurten, waarin de wijk Holtenbroek I zal worden verdeeld, is onlangs gereed geko men, daarom kan gisteren een begin wor den gemaakt met de Draktische vormge ving van het plan-Van Embden. Het is voor Zwolle een feestdag gewor den onder het motto: „Zwolle bouwt aan zijn toekomst". Ir. A. Kraavenhagen, directeur van de Provinciale Planologische Dienst, heeft in een uitvoerige rede gesproken over de taak van Zwolle met het oos op het vraagstuk ..het westen en overig Nederland". ..Typo grafisch is Zwolle voor het westen de toe gangspoort tot noordoost-Nederland", al dus ir. Kraavenhagen. die een groei van de stad tot plm. 200 000 inwoners voorzag. De directeur van openbare werken van Zwolle, ir. S. van der Wal. die de plannen voor een mogelijke verdere ontwikkeling van de stad nader belichtte, zeide dat ten oosten van de stad in het gebied tussen de Nieuwe Vecht en de spoorlijn Zwolle Meppel een gebied van 193 ha is gereser veerd voor de vestiging van een univer siteitsstad. In een toespraak zei minister Witte on dermeer dat het de taak van het gemeen tebestuur van Zwolle zal zijn de plannen met behulp van de burgerij en van het particuliere bedrijfsleven te realiseren. Verkeersgeografisch gezien heeft Zwolle vele mogelijkheden. TONEEL VOOR MATER AMABILIS- SCHOOL. Voor leerlingen van de Mater Amabilis- school te Beverwijk voert de toneelgroep Arena" vrijdagavond in het Kennemer- Tbeater te Beverwijk het toneelspel van Pieter Langendijk „Krelis Louwen of Alexander de Groote" op. Donderdagmiddag is in het veilingge bouw Het Centrum aan de Koningstraat te Beverwijk een begin gemaakt met de ver koop van een fabrieksgebouw, twee woon huizen en een gebouw waarin een was- automatiek. Het fabrieksgebouw, met terrein, aan de Havenstraat, bracht het tot 100.000. Hoogste bieder was de heer T. Winkel te Velsen-Noord. Het woonhuis Beeckzungh- laan 106 werd door de heer Winkel opgebo den tot 25.000 en het woonhuis 108 aan de zelfde laan werd door de heer Chr. Braun te Beverwijk opgeboden tot 15.000. De heer B. deed ook het hoogste bod op het perceel Baanstraat 22, waarin een was- automatiek, 10.000. Op donderdag 25 september kunnen eventuele liefhebbers deze percelen tegen een hoger bedrag afmijnen. Het ledental van de Beverwijkse bridge club „Sans Atout" is teruggelopen, waar voor als oorzaak wordt aangenomen de wekelijkse toneelavond op de televisie, die elke woensdag, de clubavond van deze vereniging, plaatsvindt. Dit bleek tijdens de jaarvergadering die woensdag in het Witte Kruisgebouw werd gehouden uit het jaarverslag van de secretaris, de heer N. Hendriks. Hierin werd tevens melding ge maakt van enkele hoogtepunten uit het vorige seizoen. De traditionele aardbeien drive werd een succes. De penningmeester de heer R. Hoen maakte melding van een batig saldo; des ondanks zag het bestuur zich genoodzaakt de leden voor te stellen de contributie met een dubbeltje per week te verhogen. Na een uitvoerige discussie werd hiertoe besloten. Indien de kaspositie het moge lijk maakt zal deze verhoging volgend jaar weer ongedaan gemaakt worden. De voorzitter, de heer Ph. van Gro ningen, en de secretaris, de heer N. Hen driks, waren voornemens hun functie ter beschikking te stellen maar op aandringen der aanwezigen en gezien het feit dat niemand hun plaats wilde overnemen zijn beide heren toch aangebleven. De heer G. Zoontjes werd eveneens herbenoemd. Tot slot van deze geanimeerde vergadering werd de te houden wintercompetitie be sproken. VELSEN VRIJDAG 19 SEPTEMBER Thalia: „Scampolo", 20 uur. Rex: „Paris Holiday", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. Raadhuis: spreekuur van de wethouder van Financiën, 1112 uur. Heidestraat 40: tentoonstelling van beel dend werk uit Kennemerland voor „Fe- lison", geopend van 1921 uur. ZATERDAG 20 SEPTEMBER Thalia, „Scampolo", 19 en 21.15 uur. Rex: „Paris Holiday", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: als vrijdag. Heidestraat 40: tentoonstelling „Felison", geopend van 1417 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 19 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De bruid is niet bleu". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De lift naar het schavot". W.B. Theater, 20 uur: „Een hel op zee". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Kennemer Theater, 20 uur: Mater Ama- bilisschool, toneelavond. Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Schans, 20 uur: vergadering Amateur-fotografen. ZATERDAG 20 SEPTEMBER Bioscopen: als vrijdag. Het Centrum, 20 uur. Vergadering Bond van Plattelandsvrouwen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 13