Walcherense vissers weigeren haven van Veere te verlaten Optimisme aangaande toekomst van Mater Amabilischool IJ mond-agenda IJmuider Courant TELEVISIE RADIO Fa. De Vilder Uw bril klaar terwijl u wacht 20% korting Burgemeesters van Arnemuiden en Veere kruisten de degen Aanmeldingsformulier 6 Bouw woningwetwoningen zo goed als zeker Nog geen beslissing ,Meerestein" over Veel aanvoer van groente Herfstchrvsanten Beverwijkse raad op 29 september bijeen Paris Holiday Een hel op zee Lift naar het schavot De bruid is niet bleu J. DE BOER - Mr. Opticien Beeldend werk uit Kennemerland „Arena" speelde kostelijke klucht op het feest voor geslaagde leerlingen Onderlinge competitie van Kijk-Uit begonnen Goed voorbeeld Vanmorgen in de vishal en op zee ZATERDAG 20 SEPTEMBER 1958 (Thalia) Tot en met woensdag waart de harten-vertede rende Romy Schnei der rond, ditmaal in I de pretentieloze char mante film „Scam- polo", die ons haar doet kennen als een temperamentvol Ita liaans meisje, dat haar hart verliest aan een architect, hoe ook een eerzaam po litieman om haar werft. Een roman tische aangelegenheid derhalve met Romy precies zoals zij het meest geliefd is. Ze maakt zondagmiddag even plaats voor „Zwarte Jack, de des perado". Donderdag krijgt de Italiaanse dramatiek haar kans in een film met An na Magnani ook niet de minste die tot titel heeft „Ver boden moederliefde". Naar de aard der theatrale zuiderlingen! De bouw van 106 woningwetwoningen, alsmede een winkel en 31 garages in het uitbreidingsplan Oud-Sportpark, die enige tijd geleden wegens financiële moeilijkhe den niet kon doorgaan, heeft nu een rede lijke kans van slagen. Immers sedert 1 ja nuari 1958 kunnen er weer grond-en bouw- voorschotten voor woningwetwoningen uit 's rijks kas worden aangevraagd. De vooruitzichten dat nog dit jaar machtiging tot gunning zal worden verleend zijn guns- stig. Nog belangwekkender is dat het moge lijk zal zijn een belangrijke vermindering van de aannemingssom te bereiken, zodat het aanvankelijke krediet van 2431.300,- kan worden verlaagd tot 2132.543,-. In dit bedrag zijn tevens de kosten van een cen traal antennesysteem, huistelefooninstal latie en geisers begrepen. B. en W. van Beverwijk verzoeken de raad zich met het een en ander te vereni gen. Over het uitbreidingsplan-in-onderdelen „Meerestein" zal waarschijnlijk de eerste maanden nog geen definitieve beslissing worden genomen, daar het Beverwijkse college van B. en W. de raad in overwe ging geeft hiermee nog drie maanden te wachten omdat het onderzoek naar aanlei ding van de tegen het plan ingediende be zwaarschriften nog niet is geëindigd. Op de groentemarkt was deze week de aanvoer nog heel groot met zeer uiteen lopende prijzen. De sla ondervond hier de meeste hinder van; op een en dezelfde dag werd er voor deze bladgroente tot 12 cent per krop betaald waarna ze even later doordraaide. Andijvie is nog steeds niet te verkopen, de kleinhandel voorziet zich en betaalt tot 10 cent per kilo, de rest draait door. Bloemkool ging nog vlot weg, er werd tot 49 cent per stuk betaald. Snij bonen kwamen tot 93 cent per kilo, maar de aanvoer hiervan wordt steeds kleiner. Sperziebonen varieerden van 25 tot 55 cent per kilo, pronkbonen brachten het tot 37 cent per kilo. Tomaten zijn nog ruim vertegenwoordigd met prijzen van 20 tot 42 cent per kilo. Spinazie en postelein draaiden rond de 25 cent per kilo. Winter groente zijn nog maar weinig te plaatsen; zo heeft men nog weinig trek in kool, iets wat met dit weer te begrijpen is! De noteringen van vrijdag: Andijvie 7 tot 9, bloemkool 18 tot 49. sla 3 tot 11, bos- peen 10 tot 20, waspeen 10 tot 19, sperzie bonen 25 tot 56, snijbonen 32 tot 97, pronk bonen 17 tot 35, trosbonen 48 tot 84, to maten 20 tot 41, komkommer 9 tot 34, prei 12 tot 23, knollen 11 tot 24, groenekool 7 tot 12, spinazie 15 tot 36, postelein 14 tot 23, soepgroente 4 tot 12. De herfstchrysanten voeren op de Be verwijkse bloemenveiling de boventoon; in grote partijen komen zij nu reeds aan de markt. Door het zachte weer zijn er nu al soorten die gewoonlijk pas na half oktober aan de markt komen. Maar er zijn ook nog volop andere bloemen, zodat het voor de hand ligt dat de bloem maar heel matig aan de prijs is. Chrysanten varieerden van 12 tot 55 cent per bos, de grootbloemigen kwamen tot 18 cent per stuk. Dahlia's en heliantus zijn nog flink vertegenwoordigd en kwamen tot 33 cent per bos. De aanvoer van asters en gladio len begint af te nemen. Duindoorns en eikeblad kan men in flinke partijen kopen. Ook de aanvoer van potplanten wordt groter; er komen nu al heel wat cyclamen die tot 1,40 per stuk gingen. De Beverwijkse gemeenteraad, die maan dag 29 september om half acht 's avonds in Beverwijk ter openbare vergadering bijeen zal komen zal de volgende agenda punten behandelen: Installatie raadslid; notulen; voorstel tot verdaging der vast stelling van het uitbreidingsplan Meere stein; voorstel tot wijziging van het raads besluit tot stichting van 106 woningwet woningen, 1 winkel en 31 autoboxen in Oud-Sportpark; voorstel tot wijziging van een straatnaam; voorstel tot het aangaan van een geldlening; benoeming van een hoofd der openbare ulo-school; mede delingen en ingekomen stukken. Romy Schneider, die de titelrol vervult in de film „Scampolo". (R e x) Tot en met 22 september kan men genieten van de humor en kolder, die Fernandel en Bob Hope ten toon spreiden in een van de aardigste films, die we in lange tijd zagen „Paris Holiday". Vooral Fernandel is op zijn best in een aantal zotte creaties, waarin hij arme, opgesloten en achtervolgde, Bob te hulp komt. Een wel heel geestige geschiedenis! Zondag middag kan men ter afwisseling „Het duel van Gunsight Ridge" nog bijwonen. Op 24 en 25 september is er heel wat span ning in de lucht op de „Vlucht naar Hong kong". W. B. - t h e a t e r „Een hel op zee" wordt in dit theater vertoond. De Japan ners hebben een Amerikaans passagiers schip als vernietigd opgegeven. Als blijkt dat het tegendeel waar is doen de Jappen de grootste moeite het schip alsnog te ver nietigen. De opvarenden beleven weinig prettige uren. De toeschouwer kan volop van de nodige spanning genieten. Evenals in „De vloek der demonen" overigens, die zondag en maandag in dit theater draait. Zondagmiddag het oude recept van stoer beschilderde roodhuiden en zich dapper verwerende bleekgezichten, die met el kaar de strijd aanbinden, waarbij zo nu en dan ontzagwekkende hoeveelheden kruit damp ten hemel stijgen. Dit gebeurt zon dagmiddag in „De held der apachen". L u x o r Julien heeft zijn patroon, de man van zijn geliefde, vermoord en stapt in de lift om zo gauw mogelijk, het gebouw te verlaten waar hij zijn daad heeft ge pleegd. De lift functioneert niet. De mis daad die eerst veel op de zo spreekwoor delijke volmaakte misdaad leek, is nu verre van volmaakt. Want terwijl Julien in de lift zit opgesloten wordt zijn auto gestolen. Door iemand, die notabene later een dubbele moord pleegt. De titel van de film, die bovenstaand verhaal ten grond slag heeft, is dan ook zeer toepasselijk: „De lift naar het schavot". Bijzonder spannend en boeiend van begin tot eind. Tot en met maandag in dit theater. Een spannende pangster-film is „Razzia op Mont-Martre", die dinsdag en woensdag wordt vertoond. Zondagmiddag verschijnt „Hoe langer hoe gekker" op het witte doek. (Kennemer Theater) Alle be koorlijkheden van Brigitte Bardot kan men tot en met zondag in het Kennemer Theater aanschouwen in „De bruid is niet bleu". Nu, Brigitte is ook niet bleu en als fotomodel zorgt zij voor menige pikante situatie. Toch een meer humoristische dan een ondeugende film. Caterina Valente, zingt en danst beurtelings uitdagend, in nemend, schalks en vrolijk maar altijd charmant in de niet onverdienstelijke film „Liebe, Tanz und tausend Schlager (van maandag tot en met woensdag). Zondag middag waart „De geveltoerist" over het witte doek rond. Advertentie PHILIPS - ERRES - GRAETZ ea De nieuwste serie's 1959 in voorraad. Vraag vrijblijvend demonstratie, ook bij u thuis. EIIEXOE PllllPS Kill SEIVICi Velserduinweg 173 Tel. 4402 Gedipl. Radio- en Tele visiemonteurs. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Ziekenfondsleden op alle Brilmonturen „Felison" nodigde ons uit voor een ten toonstelling, die onder de titel „Beeldend werk uit Kennemerland" gehouden wordt tot 29 september. Daar in de uitnodiging gesproken werd van beeldende kunst, be greep ik werk van amateurs te zullen aan treffen. De expositie zelve deed me echter toch even twijfelen. Op het eerste gezicht ziet het er hier namelijk veel plezieriger uit dan op exposities van sommige vereni gingen,waarvan de leden pretenderen vak mensen te zijn. Een aantal fraaie en kundig in elkaar gezette monotypes van een enkele hier vertegenwoordigde figuur brachten mij er dan ook toe toch nog eens te infor meren of hier inderdaad alles van ama teurs was. Hetgeen bevestigd werd. Enigen der hier vertegenwoordigden ont breekt het dan zeker aan een noodzakelijk, voldoende vakmanschap. Sommigen zijn daarvan minder gespeend, maar zitten wel tegen het plafond van hun uitdrukkings middelen, waardoor een verdere ontwikke ling uitgesloten lijkt. Toch is men bereid te geloven hier meer kunst te ontmoeten dan op sommige tentoonstellingen van vakmensen. Men bedenke dan dat onder een p'ogen tot, verder ontwikkelen van uit drukkingsmiddelen, noodzakelijk om tot grotere dingen te komen, velen vastlopen, dat zij in hun uiten te zeer geremd worden en ook wel het middel tot doel gaan stellen. Boh Buys Van onze correspondent) GOES De vissers van Veere en Arne muiden hebben aan de gemeentelijke autoriteiten en Rijkswaterstaat „de oor log verklaard". Tijdens een spoedeisende vergadering van de vissersvereniging „Draagt Elkanders Lasten" hebben de leden namelijk besloten de bepaling van Rijkswaterstaat, dat de helft van de Wal- cherse vissersvloot gedurende de komende vier maanden uit de haven moet blijven in verband met herstelwerkzaamheden, in de wind te slaan. „Wij blijven in de haven liggen", zo besloten zij, „wat er ook mag gebeuren". Het conflict bereikte gisteren zijn hoogtepunt, toen de burgemeester van Veere, jhr. I. F. den Beer Poortugael, wei gerde om voor het overleg, dat vandaag met Rijkswaterstaat zou plaats hebben, ook de burgemeester van Arnemuiden uit te nodigen. (De vissersvloot, die Veere als thuishaven heeft, bestaat voor het meren deel uit Arnemuidense schepen). Burge meester W. van der Heide, die eveneens op de vergadering present was, liet een en ander gelaten over zich heen gaan, maar de vissers namen de weigering niet en trokken fel van leer tegen jhr. Den Beer. Arnemuidens eerste burger, die tevens ere-voorzitter is van de vissersvereniging, had te kennen gegeven dat de Walcherse vissers op het ogenblik door Rijkswater staat getreiterd worden. Inmiddels had zijn Veerse collega per telefoon een ijl- gesprek met Rijkswaterstaat gevoerd. Hij deelde aan de vissers mede, dat B. en W. van Veere een bespreking zouden hebben met deze dienst. De voorzitter van „Draagt Elkanders Lasten" wenste echter alleen bij de bespreking aanwezig te zijn, als ook burgemeester Van der Heide werd uitge nodigd. Dertig geslaagde meisjesleerlingen van de Mater Amabilisschool te Beverwijk verkeerden vrijdagavond in het Kennemer Theater in het middelpunt der belangstel ling, toen zij uit handen van burgemees ter J. G. S. Bruinsma het behaalde diplo ma in ontvangst mochten nemen. De burgemeester herinnerde eraan dat de plannen voor een roomskatholieke huis houdschool nu reeds twaalf jaar bestaan, doch dat de uitvoering door allerlei onbe grijpelijke moeilijkheden nog steeds is ver hinderd. De burgemeester kon het niet an ders dan een schande noemen, dat de rijksoverheid Beverwijk al die tijd een dergelijk nuttig instituut heeft onthouden. Hij was echter optimistisch genoeg om de verwachting uit te spreken, dat in het ko mende jaar met de bouw kan worden be gonnen. Daarnaast gaf hij het schoolbe stuur de toezegging, dat het gemeentebe stuur zal trachten de Mater Amabilis school nog dit jaar een clubhuis te bezor gen. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. W. G. Reykers, omschreef de be doelingen van dit soort onderwijs als een poging de meisjesleerlingen in christelijke geest op te voeden tot gelukbrengsters. „Krelis Louwen" Het is een gelukkige inval geweest de verzorging van de bij dergelijke feestelijke bijeenkomsten gebruikelijk geworden to neelvoorstelling dit keer aan de toneel groep „Arena" op te dragen. Dit ensem ble heeft Pieter Langendijks bekende klucht „Krelis Louwen" vertoond. Wel licht ten overvloede zij er nog even aan herinnerd, dat de vrolijke intrige van deze omstreeks 1715 geschreven klucht is ge baseerd op de grap, die enige komedian ten zich ten koste van de beschonken Kre lis veroorloven. Als hij namelijk zijn roes uitslaapt, deponeren zij hem op een praal bed om hem bij het ontwaken in de waan te brengen dat hij koning Alexander is. Dank zij Paul Meyer in de titelrol en Erik Vos als regisseur is deze voorstelling een grote verrassing geworden. Wat de regie betreft: men moet er een der uitga ven van het stuk maar eens op nalezen om te beseffen, welk een belangrijk aan deel Erik Vos met zijn levendige enscène- ring in het succes van deze voorstelling heeft gehad. Hoogtepunt van het geestige bewegingsspel is de burleske kroning van Krelis in het tweede bedrijf, onder het zin gen van Ora et Labora, bij welk kostelijk tafereel het publiek bijna niet tot bedaren kon komen van uitbundig plezier. Nudient hier onmiddellijk aan te worden toege voegd, dat de regisseur zich moeilijk een Een strategische straalbommenwerper van de Amerikaanse luchtmacht viel in Minnesota op een boerderij Zeven verwoesting. inzittenden van het vliegtuig kwamen om en acht inwoners van de boerderij werden gewond. De foto toont de betere vertolker voor de titelrol kon wen sen, dan hij in Paul Meyer had gevonden. Hij speelde deze rol met boertige slim heid en komische verve. Zijn ontwaken bijvoorbeeld in het praalbed werd een meesterstukje van situatiebeheersing. Men las als het ware de stomme verba zing af van zijn olijke boerensnuit, omdat hij zich een dergelijk vreemde omstandig heid onmogelijk kon realiseren. „Arena" beschikt kennelijk niet over de krachten om een dergelijk stuk tot in de finesses op hetzelfde peil te bezetten, maar van de rolverdeling dienen toch ook Ton van Otterloo, Kees Waterbeek, Nanni Ver meer en Henk Votel nog met veel waar dering te worden vermeld. Zij allen brach ten een kluchtspelvertoning voor het voet licht, die door het publiek met geestdrift werd ontvangen. Jan van Dam In IJmuiden is de onderlinge competitie van de IJmuider schaakclub Kijk-Uit voor het seizoen 1958-'59 begonnen. Het voor het grootste gedeelte nieuwe bestuur heeft voor de aanvang van de nieuwe competitie reeds een voortreffelijk werk verricht. In een competitie-programma voor het nieu we seizoen werd de leden de keus uit drie verschillende systemen gelaten. Blijkbaar tevreden met de lopende gang van zaken werd besloten op dezelfde vertrouwde wijze als gedurende het vorig seizoen door te gaan. In de vergadering waar hiertoe werd besloten, viel nog een andere belangrijke gebeurtenis in het Kijk-Uit-bestaan. De heer G. L. de Haas, die jaren lang de stuwende kracht van de vereniging is ge weest, heeft zich uit het bestuur terug getrokken en werd tot erelid benoemd. Doordat in de eerste groep de heren C. J. Gordijn en A. Rijke niet meer in de ge legenheid zijn aan de onderlinge competitie deel te nemen, zijn twee plaatsen in deze afdeling vrij gekomen. Er is nu besloten de laagst geplaatste uit de vorige compe titie niet te laten degraderen, terwijl bo vendien een tweede speler uit groep 2 zal kunnen promoveren. Vooral dit laatste is een prettige oplossing voor de weinig be vredigende regeling aan het slot van de competitie '57-'58 toegepast. Toen immers kwam M. Lanser welverdiend op de eerste plaats, maar zag H. van Nieuwenhuizen zich door omstandigheden in de laatste, beslissende, partij zonder spelen naar de gedeelde tweede plaats verwezen. De spe lers H van Nieuwenhuizen, P. Heidenreich en W. Doornenbal bekampen nu alsnog el kaar de tweede vrijgekomen plaats in de eerste groep. Van Nieuwenhuizen en P. Heidenreich deelden reeds de winst met elkaar. Een flinke stap in de goede richting deed P. Heidenreich echter door W Door nenbal de baas te blijven. In de eerste groep werd gestart met de partijen J. L. Wijdoogen—G. L. de Haas en R. VisserS. Kistemaker. Hoewel weinig over kansen valt te zeggen reeds zo vroeg in het seizoen, mag met name de zege van A. Kistemaker min of meer verrassend genoemd worden. Ook Wijdoogen ging uit stekend van start, waar De Haas dan het onwillig slachtoffer van werd. In de tweede groep was het bij de aan vang een aftasten van eikaars krachten. R. Blok en J. Vis verloren beiden in 'groep drie hun partijen resp. van W. v. d. Hoek en S. Kistemaker. Ook hieruit blijkt weer dat men altijd even in een nieuwe omgeving moet wennen. De grootste ver rassing viel ditkeer in groep vier, waar de grote favoriet A. A. Verkooyen het onder spit moest delven tegen H. F. Schachtscha bel. J. Cleeren begon goed met een over winning op P. Kramer. Tenslotte besloten A. Schelvis en H. Wolthuizen in de eerste partij elkaar niet met lege handen huis waarts te zenden. Zij besloten derhalve tot „Dat gebeurt niet", riep jhr. Den Beer verbolgen uit. Hij voegde daaraan toe, dat de bespreking nu niet zou doorgaan. Toen kruistende de beide burgervaders de de gen, waarbij jhr. Den Beer uitriep: „Van der Heide, jij bent fout. Ik zal dit met de Commissaris der Koningin bespreken". Hij verliet daarna, nagejoeld en bedreigd door de woedende vissers, ijlings de zaal. Aanleiding tot dit conflict is het feit, dat Rijkswaterstaat werkzaamheden in de Veerse binnenhaven wil uitvoeren en daarom een groot deel van de visserssche pen voor vier maanden buiten de haven wenst te houden. De vissers hebben dit geweigerd, omdat zij niet tijdig van een en ander op de hoogte zijn gesteld en omdat zij bovendien menen, dat de belangen van de visserij in dit geval doelbewust terzijde zijn geschoven. Veere's burgemeester meent, dat dit een zaak is die alleen Veere aangaat, maar burgemeester Van der Heide, die boven dien als ere-voorzitter bij de besprekingen aanwezig wil zijn, denkt daar anders over, gezien het grote aantal Arnemuiders dat getroffen wordt. De vissers zullen nu trachten een onder houd met Rijkswaterstaat te krijgen. Voorlopig houden zij echter koppig voet bij stuk: „Wat er ook gebeurt, wij blijven liggen". Ellie Bravenboer, die op de Willem de Zwijger-ulo in IJmuiden op school pleegt te gaan, was bijzonder bedroefd toen zij enige tijd geleden tot de aeer onprettige ontdekking kwam dat zij haar beursje met vijfennegentig gulden (abonnementsgelden van een weekblad) had verloren. Ze zat er natuurlijk erg mee in want 95,is voor een jong meisje heel veel geld. Haar vriendin netjes hoorden ervan, zeiden niets maar déden wel wat. Zo offerden ze een paar dubbeltjes van hun zakgeld. Een char mant meiske van de Willem de Zwijger ulo vertelde vrijdag verheugd dat er op die manier vijftig gulden bij elkaar was gebracht. Iedereen is nu gelukkig. De leraren omdat de meisjes en jongens hebben getoond wat voor een ander over te heb ben, de leerlingen omdat ze een vrien dinnetje hebben geholpen en Ellie om dat het verlies nu niet meer zo zwaar weegt. Op de Willem de Zwijger-ulo werd - in het klein - een voorbeeld ge geven dat navolging verdient. En als nu de oneerlijke vinder (vindster) niet het schaamrood op zijn (haar) kaken krijgt dan is hij (zij) niet meer waard om aangekeken te worden. Maar mis schien krijgt hij (zij) nog wroeging en stuurt het geld alsnog terug. Een Engelse „olieworst", of om het duidelijker te zeggen: een flexibele ny lon sleeptank van 30 bij 1 meter, naar een ontwerp van prof. W. R. Haw thorne uit Cambridge. De tank is van binnen en van buiten met synthetische rubber bespoten. Het geval kan even veel olie bevatten als de tanker op de achtergrond. Langs de waterkant Er is de laatste dagen veel kuitzieke ha ring gevangen door de trawlervloot. Op slechts 8 tot 10 uur stomen van IJmuiden hebben de trawlers Willem (VL 121), Tho- rina (IJM 33) en Arie Ouwehand (KW 122) en een logger van de Scheveningse vloot een wedren ondernomen om zaterdagmor gen op tijd voor een losbeurt in IJmuiden te zijn. Het eerste arriveerde vrijdagmorgen acht uur de Willem, welke trawler voor het eerst van dit jaar geheel was afgeladen met haring. De trawler had behalve 425 kantjes 1320 kisten onder de luiken en 250 kisten aan dek. De 250 kisten zonder ijs aan dek zijn direct gelost. De reder heeft nog overwogen ook de haring in het ruim te lossen, daar het schip vóór tien uur bin nen was en dus gerechtigd was tot lossen. Maar na enkele besprekingen werd beslo ten om de eerste losbeurt aan de zaterdag- markt te nemen. Na de Willem kwamen de Thorina en de Ouwehand binnen. Na een weekreis kwam donderdagmor gen binnen de Emma, met 1500 kisten vis, waarvoor vrijdagmorgen een prachtige be somming. van 31.000 werd gemaakt. De grote trawler van schipper J. Blok is, na lossing, in het oude dok gegaan voor een karweitje aan de schroef. Zaterdagmorgen gaat schipper Blok en zijn bemanning weer naar zee om te vissen. Het grootste deel van de trawlervloot zat in de afgelopen week achter de kuitzieke haring aan. Sommige kotters en kleine log gers kwamen met aardige partijen rondvis aan de markt. Kampioen van deze week is de kotter Limande (KW 33), die 11.400 besomde; de Wiron III (IJM 221) maakte 11.900. Vrijdagmorgen brachten twintig Rotter damse havenarbeiders een bezoek aan de vishallen. De Rotterdammers interesseer den zich hoofdzakelijk voor het vislossen en keken vol belangstelling naar de los- werkzaamheden van de Willem (VL 121). Prijzen van vrijdag Heilbot 3.503.00, gr. tong 4.20—4.00, grm. tong 3.90—3.40. kim. tong 3.40—2.80, kl. tong I 3.20—3.00. ki. tong II 3.20—3.00, tarbot I 3.40—2.50 per kg. Tarbot IV 52—40, tongschar 86, kim. schol 49 48, kl. schol I 47—42, kl. schol II 5018, schar 32 24, bot 2313, v. haring 2217.20, makreel 34— 15.40, gr. schelvis 4639, grm. schelvis 5141, kim schelvis 5039, kl. schelvis I 5138, kl. schelvis II 34- 28, wijting 3728. gr. gul 46 36, mid. gul 38— 31, kl. gul 3330, kl. haai 2724, ham 92—51 poon tjes 21, kl. koolvis zw. 3625, kl. koolvis wit 36, ki rode poon II 1815 per 50 kg. Gr. kabeljauw 284102. gr. koolvis zw. 9286, gr. koolvis wit 90, gr. leng 92 per 125 kg. Besommingen van vrijdag IJM 15 Emma f 31.700, VL 110 f 17.000, KW 33 11.400, WR 49 5340, KW 35 870, KW 56 500 ooooooooooooooooosooooocooocooooooooooooeooooccooooooooo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE öooooooocoooooooooooooooooocoooooooooooooooooooooooooooö VELSEN ZATERDAG 20 SEPTEMBER Thalia, „Scampolo", 19 en 21.15 uur. Rex: „Paris Holiday", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. Heidestraat 40: tentoonstelling „Felison", geopend van 1417 uur. ZONDAG 21 SEPTEMBER Thalia: „Zwarte Jack, de desperado", 15 uur; „Scampolo", 19 en 21.15 uur. Rex: „Paris Holiday", 20 uur. Felison: Als zaterdag. MAANDAG 22 SEPTEMBER Thalia: „Scampolo", 20 uur. Rex: „Paris Holiday", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. Heidestraat 40: Tentoonstelling „Feli son", 1921 uur. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10 12 uur; speekuur wethouder van onder wijs, 1517 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 20 SEPTEMBER Kennemr Theater, 19 en 21.15 uur: „De bruid is niet bleu". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De lift naar het schavot". W.B. Theater, 20 uur: „Een hel op zee" Kennemer Theater, 20 uur: „Mensen rond de havens", toneelavond door Ha venkwartier. Het Centrum, 20 uur: Vergadering Bond van Plattelands Vrouwen. ZONDAG 21 SEPTEMBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „De ge veltoerist"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De bruid is niet bleu". Luxor Theater, 14.30 uur: „Hoe langer hoe gekker"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De lift naar het schavot". W.B. Theater, 14.30: „De held der Apa chen": 16.30 en 20 uur: „De vloek der de monen". MAANDAG 22 SEPTEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Liebe, Tanz und 1000 Schlagers". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De lift naar het schavot". W.B. Theater, 20 uur: „De vloek der de monen". Ondergetekende Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op f 7.65 per kwartaal/of 0.59 per week *1 Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zfl die zich met ingang van 1 oktober 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de num mers tot en met 30 september 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6