Levering van stalen casco's door Nederlandse werven Acht jaar geëist tegen notaris, die vier ton verduisterde popje van de week JERSEY DAMES PULLOVERS DAMES JUMPERS 8.90 HAULER Oliegaskachel WINTERS Brandwijk's Grote Besparing op brandstof! Vrijblijvend op proef! Son"P 1 5 KORTING Kotter „Grönland" IJM 50 maakt goodwill-reis naar Denemarken V. en D. gaat spoedig bouwen in Lange Nieuwstraat Leuk en betaalbaar! v DINSDAG 30 SEPTEMBER 1958 4 Denen willen omschakelen van hout op staal Auto gekraakt De winkel, waarin talrijke afdelingen worden ondergebracht, bestrijkt voorlo pig alleen de begane vloer. Boven de win kel komen woningen, die eventueel latei- tot een winkeletage kunnen worden ver bouwd. Utrecht wil werk van Jan van Scorel kopen AMSTERDAMSE RECHTBANK Scheepvaart Maakt dat u er bijtijds bij bent. Zo lang de voorraad strekt. Zie vooral onze speciale etalage. Lange Nieuwstraat Marktplein Telef. 5205 - IJmuiden baby en kinderkleding Zelfbediening SI AM R IJST Kennemerlaan 38 LEERDAM'S 30-delige DRINKSERVIES EXTRA NAJAARSAANBIEDING! GEEN TWIJFEL MOGELIJK HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN HET OMSCHAKELEN van de Deense vissers van de traditionele houten snik ken op stalen kotters kan belangrijke ge volgen hebben voor de Nederlandse scheepsbouwers. Op de achtste oktober vertrekt uit IJmuiden de door de machine fabriek H. Zwart gebouwde kotter „Vo luntas Dei" Z. 543, die voor deze gelegen heid is herdoopt in Grönland IJM. 50. Het vaartuig gaat een goodwill-reis maken langs de Deense kust en zal de havens Esjberg, Thyboron, Lykobing, Aalberg, Hals, Grenaa, Vesterohavn, Frederikshavn, Skagen en Hirtshals bezoeken. Het vaartuig wordt tien oktober in Esj berg officieel begroet. Aan boord zal de bemanning onder meer de Deense mi nister van Visserij ontvangen. De good will-reis is in samenwerking met de scheepsbouwer Sorn Larsen en het ge meentebestuur van Nykobing georgani seerd. Wanneer deze reis een succes wordt en in orders zal resulteren, zullen door de machinefabriek H. Zwart in IJmuiden in samenwerking met een aantal Nederlandse scheepswerven stalen casco's, voorzien van een stalen mast en een stalen dek, worden geleverd. De afwerking van deze casco's tot kot ters van 27,30 lengte, 6,30 breedte en 3,20 meter holte zal geschieden op de werf van Sorn Larsen in Nykobing, een werf, die door financiële deelname van de gemeente Nykobing aan het „stalen kotterproject" aanzienlijk zal worden uitgebreid. Het contact tussen de machinefabriek H. Zwart en de autoriteiten en scheeps bouwers in Nykobing is tot stand gekomen dank zij de tussenkomst van een Duitse zakenrelatie van de directeur van de IJmui dense fabriek. De machinefabriek H. Zwart heeft reeds eerder schepen aan Belgische reders geleverd. Het feit dat er in Nederland thans weinig opdrachten voor de bouw van kotters door de reders worden verstrekt dwong de fabriek er als het ware toe, de vleugels veel wijder uit te slaan. Zo onderhoudt men thans con tacten voor de bouw van vissersvaartui gen met Frankrijk, België, Argentinië en Denemarken. Omwenteling De omwenteling in de Deense visserij wereld het omschakelen van houten snikken op stalen motorkotters heeft een natuurlijke oorzaak. De Deense vissers behoefden vroeger slechts weinig mijlen met hun fris geschilderde vaartuigen af te leggen om de visgronden te bereiken. Dit is in de loop van de jaren veranderd, vooral in de naoorlogse jaren. De vloot wordt groter, de overbevissing van de Noordzee gaat een groot woord meespreken. Kortom, de Deense vissers zullen veel verder van huis moeten gaan vissen om hun brood op zee te kunnen verdienen. Dit feit en de moderne eisen, die thans aan een schip worden gesteld, zal volgens de Deense visserij deskundigen moeten leiden tot het bouwen van sterke en zeewaardige stalen motorkotters voor de Deense vissers. Schepen, waarmee zij veilig de tocht naar de verre visgronden langs de kust van Groenland zullen kun nen ondernemen. Het bouwen van stalen kotters levert de Denen echter grote moeilijkheden op. Zij zijn gewend aan het werken met hout. Daarom heeft men thans de Nederlanders ingeschakeld, die ervoor zorg zullen dra gen dat de werf in Nykobing de eerst komende jaren van stalen casco's zal wor den voorzien. Later, wanneer men daar voor de geschikte arbeiders heeft opge leid, zal men uiteraard de stalen schepen zelf gaan bouwen. Voor de Nederlandse werven, die ge wend zijn vissersvaartuigen te bouwen, betekent dit uiteraard een welkome kans tot het vergaren van orders. De machine fabriek H. Zwart in IJmuiden heeft reeds een kotter aan de werf Sorn Larsen in Nykobing verkocht, die begin februari zal worden afgeleverd. Hoog bezoek Voordat het zover was, heeft de directie van de machinefabriek uitgebreide be sprekingen gevoerd met de burgemeester van Nykobing, de directeur van de Deense staalfabriek, economen en juridische advi seurs, die voor dit doel naar IJmuiden kwamen. De gemeente Nykobing heeft er namelijk uit een oogpunt van werkge legenheid voor de bevolking alle belang bij dat de werf van Sorn Larsen behoor lijk van orders is voorzien. Met de om schakeling van hout op staal zijn grote financiële investeringen gemoeid. Daarom is de gemeente Nykobing thans aandeel houder van deze werf van Larsen ge worden. Op de werf van Larsen zullen de casco's in volwaardige schepen worden getrans formeerd. Hier zullen onder meer de mo toren in de schepen worden geplaatst. De werf van Sorn Larsen streeft bij dit project naar een soort monopolie-positie. Alle Nederlandse casco's zullen namelijk aan deze werf worden geleverd. Het is mogelijk dat dit project ook zal leiden tot het aanwerven van Nederlandse scheeps bouwers door Denemarken. Het ligt ook in de bedoeling dat Neder land, dat wil zeggen de machinefabriek H. Zwart, zes case»'* bouwt voor trawlers Dit is de stalen kotter „Grönland"ge bouwd door de machinefabriek H. Zwart te IJmuiden, die een goodwillreis gaat ondernemen langs de Deense havens. Wanneer de missie naar Denemarken van dit schip slaagt, zullen de casco's voor dit soort stalen kotters in Neder land in serie worden gebouwdDe Deen se kottervloot telt thans vrijwel geen stalen kotters. van 36 tot 37 meter lengte, die door de Denen aan Argentinië zullen worden ge leverd in ruil voor koffie. In Denemarken wordt thans een groot scheepse actie gevoerd voor de omschake ling van hout op staal. Zelfs in de bio scopen worden reclamefilmpjes vertoond waarmee de vissers de prestaties van de „Grönland" IJM. 50 worden getoond. De goodwill-reis van de „Grönland" is een onderdeel van deze grootscheepse actie. De Denen willen proberen om dit type vaartuig, dat zijn waarde reeds op de Noordzee heeft bewezen, ingang te doen vinden in hun land. De Deense regering heeft bijvoorbeeld de vangsten van de door H. Zwart gebouwde „Swift" IJM. 54 en „Voluntas Dei" regelmatig gecontro leerd. Het resultaat hiervan gaf reden tot tevredenheid. De „Grönland" zal voor de goodwill- reis een Deens uiterlijk krijgen: donker blauwe romp, witte opbouw, rode schoor steen en crème masten. Dit vaartuig is voorzien van een 250 pk Bolnes-motor met een reductie van 2 op 1. Het kan 600 kisten vis aanvoeren. Tegen half een hedenmiddag is op de Lange Nieuwstraat te hoogte van het Marktplein in IJmuiden een auto van de 36-jarige advertentieacquisiteur A. van de K. aan de achterzijde aangereden door een vrachtwagen met aanhanger. De auto van de heer Van de K., die aan de westelijke zijde van de hoofdbaan geparkeerd stond, werd zeer zwaar beschadigd. Alle beletselen voor de bouw van een winkel van Vroom en Dreesmann op het braakliggende terrein aan de Lange Nieuwstraat bij de Velserduinweg in IJmuiden zijn thans weggenomen. Binnen kort zal men met de bouw van dit grote pand beginnen. Het zal volgend jaar wor den geopend. Er zijn reeds grondboringen verricht. Er komt geen lunchroom in de winkel. De directie van V. en D. is wel van plan in de nieuwe winkel een snelbuffet in te rich ten. De gelegenheid doet zich voor de ge meentelijke kunstverzameling in het Cen traal Museum in Utrecht te verrijken met een schilderij van de Utrechtse meester Jan van Scorel (14951562). Het stelt voor een Madonna met Kind. Dit schilderij dat op de in 1955 in het Centraal Museum gehouden Scorel-ten- toonstelling geëxposeerd werd met de aan duiding „De madonna met de wilde rozen" werd omstreeks 1529 vervaardigd. In dat jaar begon voor Scorel een belangrijke periode, waarin hij een grote activiteit ont plooide en veel werk van hoge kwaliteit afleverde. Aangezien de gemeente vooralsnog zes werken van Scorel bezit, acht het college van B. en W. van Utrecht het dringend, van de geboden gelegenheid gebruik te maken en de groep van zijn werken met een paneel van hoge kwaliteit uit te brei den. Het stuk maakte tot diens dood deel uit van de verzameling van dr. Ernst Schwarz in New York en wordt de gemeente thans door een kunsthandel aangeboden. Voor de prijs van twee-en-zeventig duizend gulden, mits de gemeente bereid is een haar toebehorend schilderij van Thomas de Keyser, dat in 1635 vervaardigd werd, aan de bedoelde kunsthandel over te dragen. De Vereniging „Rembrandt" heeft zich in beginsel bereid verklaard een renteloos voorschot te verstrekken tot een bedrag van vijftigduizend gulden, dat af te lossen is in vijf jaarlijkse termijnen van elk tien duizend gulden. B. en W. stellen de raad nu voor een krediet voor de aankoop van dit schilderij ter beschikking te stellen. De officier van Justitie bij de Amster damse rechtbank, mr. H. G. van Ever- dingen, heeft vanmorgen tegen een 56- jarige gewezen notaris, die kantoor hield in Amsterdam en in Heemstede woonde, een gevangenisstraf van acht jaar geëist met de ontzegging van het recht om een openbaar ambt te bekleden. De verdachte zou uit boedels van in de oorlog omgeko men Joodse landgenoten een bedrag van ongeveer 400.000 verduisterd hebben. De officier van Justitie had geruime tijd nodig om de lange lijst van kleine en grote bedragen op te sommen, die ver dachte uit dertig boedels zou hebben ont trokken en daarbij werd duidelijk, dat de ex-notaris zich gedurende de laatste tien jaren op grote schaal schuldig had ge maakt aan het uitschrijven van gefin geerde kwitanties, effectennota's en vol machten. Het grootste gedeelte van het geld was volgens de verdachte in zijn eigen huis houding opgegaan. Bij zijn arrestatie werd in zijn huis alleen al aan kleding een be drag van 25 mille aangetroffen en voorts had de ex-notaris bij een kledingmaga zijn in Amsterdam nog een schuld van bijna zes mille. Voorts had verdachte een aandeel in de oprichting van een manege in Overveen, waar hij vier paarden hield en verder zou hij ook als penningmeester van de Nederlandse Padvindersvereniging gelden verduisterd hebben. Tijdens de zitting bleek, dat de ver dachte veel meer had verduisterd dan hem in feite ten laste was gelegd. Zelf noemde hij een bedrag van een half mil joen. Grote schuld Bij zijn faillissement had hij een schuld van 600.000 en de waarde van zijn be zittingen bedroeg slechts 90.000. De cu rator in dit faillissement, mr. A Th. E. Kastein, verklaarde als getuige-deskundige, da4 de boekhouding van de verdachte bij zonder slecht was en hij verwonderde zich voorts over het feit, dat de echtgenote nooit iets van de onjuiste praktijken van haar man had gemerkt en zonder meer steeds maar had aangenomen, dat de no taris een bijzonder hoog inkomen had. De officier van Justitie laakte in zijn requisitoir het gedrag van de verdachte in felle bewoordingen, vooral omdat de Heemstedenaar zjjn vertrouwenspositie op ernstige wjjze had beschaamd. Mr. Van Everdingen noemde voorts deze zaak één van de meest erge fraudes, die in het no tariaat hebben plaats gehad. De verdediger, mr. B. W. Grosheide jr„ noemde de verdachte een kleine man, die na vele jaren hard werken eindelijk het door hem zo fel begeerde ambt had ver kregen. Reeds bij het begin van zijn werk zaamheden als notaris had de verdachte een schuld van 36 mille. Voorts meende de verdediger, dat het voor de verdachte pleitte, dat hij het geld uitsluitend aan zijn gezin had besteed. Mr, Grosheide vroeg tenslotte de uiterste clementie omdat het naar zijn mening geen zin had een vol komen geruïneerde man acht jaar op te sluiten. De officier van Justitie herhaalde in zijn repliek, dat hij een dergelijke hoge gevangenisstraf had geëist, omdat in feite door het gedrag van de verdachte de goede naam van het gehele notariaat in Neder- lapd was aangetast en hij persisteerde dan ook bij zijn eis. De uitspraak werd door de rechtbank op dinsdag 14 oktober bepaald. Aagtedijk, 29 te Antwerpen. Aagtekerk, pass. 30 Finisterre n. Lissabon. Abida, 29 60 m. n.o. Stockholm n. Ornskoldsvik. Adonis, 29 v. Guanta n. Pto. Sucre. Acila, 29 60 m. w. Ouesant n. Curagao. Agamemnon, 29 te Paramaribo verwacht. Akkrumdijk, 29 v. Rio de Janeiro n. Santos. Albireo, 30 v. A'dam n. Bombay via Marseille. Aldabi, 29 te Antwerpen verwacht v. Hamburg. Alderamin, 29 60 m. z. Sardinië n. Antwerpen. Algenib, 29 v. R'dam, 30 te Antw. n. Buen. Aires. Aludra, 30 te Sint Vincent. Alwaki, 30 te Rotterdam. Amstelbrug, 29 160 m. o. Algiers n. Port Said. Amsteldijk, 29 v. Houston n. New Orleans. Amstelmeer, 29 300 m. n.o. Madras n. Mauritius. Amstelveen. 29 435 m. z.z.w. K. Palmas n. Dakar. Andijk, 29 200 m. o. Sao Miguel n. Havana. Annenkerk, 29 v. Mozambique n. Das Es Salaam. Arendsdijk, 29 dw. Bill of Portland n. Antw. Arendskerk, pass. 29 Gibraltar n. Duinkerken, Arkeldijk, 29 v. Djibouti n. Suez. Artemis, 30 te Amsterdam. Averdijk, 29 v. Antwerpen n. Houston. Batu, 30 te Abadan. Baud, 29 v. Rangoon n. Bassein. Bengkalis, 29 75 m. w. Puluweh n. Djibouti. Beninkust, 29 dw. Las Palmas n. Dakar. Boissevain, 29 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Bonita, 30 te New York. Boskoop, 29 te Rotterdam. Breda, 30 v. Pta. Cardon n. Maracaibo. Britsum, 27 Nothingham gepass. n. Churchill. Bussum, 29 35 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Calamares, 30 te Cristobal. Caltex Delft, pass. 29 Straat Ormoesz n. R'dam. Caltex Leiden, 29 v. Bangkok n. Singapore. Caltex Nederland, pass. 29 Perim n. Bahrein. Caltex Pernis, 29 dw. Oporto n. Antwerpen. Camerounkust, 28 v. Abidjan n. Monrovia. Carrillo, 29 te Balboa verwacht v. Golfito. Cartago, 30 te Havana verwacht. Castor, 28 130 m. o. Martinique n. Rotterdam. Charis. 28 120 m. n.n.o. Curagao n. Sint Mare. Cinulia, 28 1100 m. n.o. Puerto Rico n. Goodhope. Cleodora, 28 v. Bukom n. Pladju. Cradle of Liberty, 29 400 m. z.o. St. Helena naar Philadelphia. Crania, 28 1060 m. w.z.w. Fayal n. Stanlow. Dorestad, 29 te Miri. Doris, 29 te Baltimore. Kernland, pass. 29 Madeira n. Rio de Janeiro. Eenhoorn, 30 te Patra verwacht v. Algiers. Elizabeth B, 29 1200 m. w.n.w. Balboa n. Balboa. Eos, 29 75 m. n.n.o. Kp. Finisterre n. Antwerpen. Esso Amsterdam, 29 100 m. z.w. Ushant n. Aruba. Esso Nederland, 29 100 m. n.o. Massawah naar Rastanura. Etrema, 29 v. Istanbul n. Piraeus. Friesland, pass. 29 Ouessant n. Setubal. Friesland KRL, 29 te New Westminster. Gooiland, pass. 29 Fern. Noronha n. Las Palmas. Grootekerk, 30 te Kaapstad. Guineekust. 28 te Amsterdam. Haarlem, 30 te Rotterdam. Hathor, pass. 29 Gibraltar n. Hamburg Heelsum, 30 v. Brownsville n. New Orleans. Heemskerk, 29 v. Fremantle n. Adelaide. Helicon. 30 te Paramaribo. Hera, 30 te Rotterdam. Hermes, pass. 29 Scillys n. Liverpool. Hersilia, 29 te Ponce verwacht v. Puerto Plata. Hestia, 30 te Rotterdam. Hilversum, 27 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Hispania, 30 te Rotterdam. Hoogkerk, 29 200 m. z.o. Port Sudan n. Port Said. Hydra, 29 v. San Jan n. Port Au Prince. Iberia, 29 95 m. z.w. Bergen v. Hull n. Archangel. Ivoorkust, 29 te Abidjan. Jacob Verolme, 29 te Cristobal. Japara KRL, pass. 28 Fayal n. Houston. Jason, 30 ie Curagao. Johan v. Oldenbarnevelt, 29 v. A'dam n. Sydney. Joseph Frering, 28 v. IJmuiden n Monrovia Jupiter, pass. 29 Malta n. Gibraltar. Kalydon, 4/10 te Turku verwacht. Karimata, pass. 28 Gibraltar n. Halifax. Katelysia, 29 te Deleware City. Kelletia, pass. verm. 29 Kiel n. Rotterdam. Kenia, 29 te St. Vin vent verwacht v. Las Palmas. Kerkedijk, 30 te Baltimore. Kermia, 29 200 m. z.w. Sabang n. Singapore. Kinderdijk, 29 te Rotterdam verwacht. Koratia, 29 v. Mamonal n. .Curagao. Korovina, 29 63 m. w. Algiers n. Perzische Golf. Kosicia, 29 800 m. n.o. Guadeloupe n. Curagao. Krebsia, 30 te Yokkaichi. Laarderkerk, 29 te Khorramshahr. Langkoeas, 29 v. Rotterdam n. Antwerpen. Larenberg, 29 v. 'Sfax n. Dakar. Laurenskerk, 29 te Aden. Lawak, 29 te East-London verw v. Pt. Elisabeth. Lekhaven, pass. 29 Kp. Verde n. Rio de Janeiro. Lemaire, 29 te Malacca verwacht v. Singapore. Leto, 29 175 m. z.w. Kp. Farewell n. P. Churchill. Leuvekerk, 29 ten anker Shattelaraba. Loosdrecht, 29 te Antwerpen. Louis Lantz, 29 190 m. n.o. Finisterre n. IJmuiden. Maasdam, 29 te New York. Malea, 29 180 m. z. Adelaide n. Adelaide. Marnelloyd, 30 te Genua. Molenkerk, 29 v. Aden n. Mombasa. Muiderkerk, -30 te Lorenco Marques. Munttoren, pass. 29 Perim n. Bandarmashur. Musilloyd, 29 v. Sandakan n. Labuan. Naess Commander, 29 190 m. z.o. Suez n. Mena. Naess Lion, 29 v. Amuay Bay n. Hamburg. Nanusa, 29 te Makassar verwacht v. Surabaja. Nestor, 29 1230 m. n.o. Martinique n. Barbados. Nieuw Amsterdam, 3/10 te Southampton verw. Nieuw Holland, 30 v. Perth n. Semarang. Notos, 27 v. Lattakia n. Gibraltar. Oostkerk, pass. 29 Gibraltar n. Antwerpen. Ootmarsum, 30 te Houston. Oranje, 30 te Tandjong Priok. Orestes, 30 te Puerto Barios. Osiris, 30 te Maracaibo. Ouwerkerk, 29 26 m. n. Socotr n. Penang. Overijsel, 29 660 m. z.o. Cocos eil. n. Aden. Papendrecht, 29 v. Rotterdam n. Novorossisk. Pendrecht, 29 130 m. z.w. Napels n. Napels. Peperkust, 28 v. Pointe Noire n. Matadi. Pieter S, 29 te Rotterdam. Poelau Laut, pass. 30 Ouessant n. Port Said. Poseidon, 29 40 m. o.n.o. Cabomaysi n. Mobile. Pr. Alexander, 30 te Browsvil elverw v. Trinidad. Prins Casimir, 29 te Detroit verw. v. Cleveland. Prins der Nederlanden, 30 te Port of Spain. Prins Willem III, 29 v. Montreal n. Quebec. FLINKE PARTIJ ZUIVER WOLLEN waaronder zeer vele met fijne kantgarnering met 3/4 mouwen en dubbel gebreide boord in de taille en gemaakt van een prachtige kwaliteit WOLLEN JERSEY; ze zijn heerlijk warm. Wat zó'n leuke en flatteuze Damesjumper eigen lijk moet kosten? Och laten wij er niet over praten, voornamer is, dat u ze nu kunt kopen, voor nog géén NEGEN GULDEN. WOENSDAGMORGEN om HALF NEGEN begint de verkoop van deze partij in de maten 38 t.m. 48 en de kleuren bleu, geel, beige, oranje, cognac, grijs en zwart tegen de prijs van Ook een partij voor 9.90. GLAS Provenierssingel, 28 220 m. n.w. Pto. Rico naar Morrisville. Purmerend, 29 te Shellhaven. Pygmalion, 29 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Radja, 29 250 m. n.w. Djeddah n. Salalah. Riouw, 3/10 te Savannah verwacht. Rita, 29 v. Penang n. Telokanson. Rondo ,28 v. Los Angeles n. Balboa. Rotti, 29 te Bone. Rijndam, 29 v. New York n. San Thomas. Rijnkerk. 29 te Suez verwacht v. Aden. Saloum, 29 100 m. w. Lissabon n. Nantes. Sarvena, 29 v. Sungeigerong n. Surabaja. Schiedijk, 29 v. Antwerpen n. New York. Sibajak, 30 v. Wellington n. Sydney. Siaoe, 29 v. Singapore n. Narathivas. Sigli, 29 150 m. n. Soembawa n. Brisbane. Slamat, 30 v. Genua n. Livorno. Sliedrecht, 29 220 m. o.z.o. Kp. Guardafui naar Kaapstad. Solon, 30 te Puerto Limon. Sommelsdijk, 30 te New York. Stad Arnhem, 30 te Emden. Stad Delft, 29 130 m. n.w. Ouessant n. Mexico. Stad Haarlem, 29 230 m. w. St. Vincent n. R'dam. Stad Schiedam, 29 300 m. w.n.w. Bordeaux naar Melilla. Stad Utrecht, 1/10 te Rotterdam verwacht. Stad Vlaard., 29 110 m. n.w. Dakar n. Monrovia. Stanvac Pendopo, 29 v. Tj. Uban n. Sungeigerong. Stentor, 29 te Baltimore verw. v. Fort Liberte. Steven, 29 60 m. n. Majorca n. Sevilla. Straat Bali, 28 240 m. n.o. Singapore n. Saigon. Straat Banka, 29 v. Hobart n. Melbourne. Straat Cook, 30 te Capetown verw. v. P. Elisabeth. Straat Johore, 30 te Penang. Straat Madura, 29 400 m. z.w. Kp. Leeuwin naar Melbourne. Tabinta, 29 v. Semarang n. Surabaja. Tahama, 29 25 m. w. Guernsey n. Perzische Golf. Talisse, 29 100 m. o. Guardafui n. Penang. Teucer, 30 te Savannah. Theobaldius, 29 te Torku. Titus, 29 450 m. w. Finisterre n. Amsterdam. Tjibadak, 29 200 m. z. Formosa n. Kobe. Tjikampek, 29 v. Shanghai n. Hongkong. Tjimenteng, 29 v. Semarang n. Surabaja. Trajanus, 29 voor anker Antiqua. Van Linschoten, 29 te Kobe verwacht v. Nagoya. Van Noort, 29 v. Penang n. Port Swettenham. Van Waerwijck, 29 80 m. o. Singapore n. Cebu. Vivipara, 29 90 m. w. Gibraltar n. Montreal. Waal, 30 te Antwerpen. W. Alton Jones, pass. 29 Algiers n. Mena Al Ahm. Waterman. 29 600 m. n.w. Azoren n. Rotterdam. Westland, 28 te Bremen. Westertoren, 30 v. Dakar n. Curagao. Witmarsum, 29 v. New Orleans n. Mobile. V/onorato, 30 v. Los Angeles n. San Francisco. Zaankerk. 29 115 m. w.z.w. Colombo n. Aden. Zeeland, 29 440 m. w.n.w. Minicoy n. Belawan. Zuiderkerk, 30 v. Sydney n. Pt. Kimbla. Zwijndrecht, 30 v. Savona n. Genua (proefvaart). KLEINE VAART Alcetas, 28 te Beachyhead n. Rotterdam. Bab T, 25 v. Karskaer te Skutskaer. Bloemgracht, 29 op Schelde n. Londen. Brouwersgracht, 20 te Helsinki. Draco, 28 te Reijka n. Amsterdam. Elsa, 27 v. IJmuiden n. Ostrand. Flevo, 28 te Barcelona n. San Feliu. Joost, 26 v. Gefle n. Zaandam. Julia Mary, verm. 30 v. Manchester n. Lissabon. Kaap St. Vincent, 27 v. IJsselmonde n. Vestervik. Kaap Falga, 26 Kiel gepas. n. Ostrand. Lijnbaansgracht, 29 20 m. z.w. Mantyluoto. Manta, 29 op Weser v. Bremen n. Ardalstangen. Marianne, pass. 29 P-8 v. Rouen n. Gothenburg. Midas, 29 te Hamburg n. Amsterdam. Nero, 28 te Malaga n. Amsterdam. Pavo, 29 30 m. n.n.o. Texel n. Zaandam. Plato, 28 40 m. o.n.o. Casquets n. Lissabon. Ponza, 26 v. IJmuiden n. Karlstad. Schippersgracht, 28 te Mantyluoto. Strabo, 28 te Hamburg n. Aalborg. Tilly, 27 v. Amsterdam te Kristinehamn. Westerdok, 29 55 m. z.z.w. Dungeness n. Antw. SLEEPVAART Earentsz Zee, 27 v. Liverpool te Dublin. Blankenburg, 30 v. Dover n. zee. Clyde, 30 te Fayal. Cycloop, 28 te IJmuiden. Gele Zee, 30 v. Sheerness n. Antwerpen. Loire, 28 210 m. n.o. Madeira n. Walvisbaai. Noordholland, 28 v. Singapore n. Aden. Oceaan, 28 te Trinidad. Rode Zee, 28 60 m. w. Burlings n. Walvisbaai. Schelde, 30 v. Sheerness n. Newcastle. Een wollen jack als deze - af 46-50 Is allerleukst en heerlijk warm. Sturka. Helemaal, van zoom tot eapuchon, met warme witte teddy gevoerd. De snit is een droom. Kleuren feestelijk gloeiend. In veroverende streep. Daar gaat reusacbtig-leuk een (fijner) gestreepte Delana pantalon bij. Oók zuiver wol, met Enkalon versterkt - af 9.9S. Jack en pantalon zijn er bovendien in effen en met ruiten. vroeger Brinkman ANEGANG 19 - HAARLEM - TEL. 21413 (02500) Uw naam en merkartikelen moeten voortdurend onder de aandacht van het publiek worden gehouden. Alleen regelmatig adverteren kan dit bewerken Adverteer in dit blad Extra week- aanbiedingen Pracht hele droog kokend. 500 gr. v. 49 voor 43 MILANO DROP vr 150 gr33 BITTERKOEKJES vr le soort 250 gr.. COCOSVLOKKEN een lekker koek- -yn je 250 gr HOMO CRACKERS v. zoutloos dieet an per pak TOMATEN PURE blikjes a 100 gr. vr 2 voor v3 KAPUCIJNERS rr gr. bl v. 68 voor M ENGELSE DROP a o 200 gr40 FONDANT BORSTPLAAT rQ 200 gr. v. 49 voor O' WOENSDAG- Koopjes KAAS, oud of jong a nn 500 gr1*7 PORK uit blik an .200 gr. <*0 LEKKER KOEKJE «n 250 gr. voor 7 PEPERMUNT BALLEN zachte vulling t 150 gr30 Weekend aanbiedingen. SCHOUDERHAM 100 gr ONTBIJTWORST 100 gryn samen 7 3 gr. rollen V.S. PEPERMUNT an van 57 voor ^7 Prima KOFFIE a a q 250 gr. voor 117 De fraaie nieuwe U zal enthousiast zijn over dit gezellige lichtgevende kacheltje. Direct warmte gevend. Zuinig, brandt n.l. bij lage vlam 36 uur op 4V2 liter; bij hoge vlam 15 uur op V/z liter Nieuw superieur brandersysteem. Door grote warmtecapaciteit (2625 k/cal. p. uur) heeft u zolang het niet vriest uw gewone kachel niet nodig Zeer eenvoudige bediening." DDI 10 f 7E Reukloos en zindelijk. l lllllw I 10." Ook uit voorraad leverbaar ALADDINƒ98.—; CLARUSƒ39.50 en andere merken van ƒ29.50 af. l^nn JRlIcJ k°st Slechts ƒ28.50 en 32.75 vvüUslsS'U» munt uit door fraaie eenvoud. TOT 4 OKTOBER A.S. Bij gezamelijke aankoop van Pot TERPENTIJNWAS met siliconen het best gesorteerde adres in IS KENNEMERLAAN 1 ZIET ONZE TELEFOON 5853 ETALAGES

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 4