Nootjes in herfstig Velserbeek Twee sleepboten van rederij Goedkoop varen reeds een halve eeuw Havenberichten Snipperende Indiaan LANGS SLUIZEN EN HAVENS jeugdige clienteti Voor meisjes Voor jongens IJmuider dammers boekten succes in Castricum Staalarbeider kreeg brandwond Aanvaring op de Schelde Duif wacht op haas Burgerlijke Stand van Velsen Mag ik even bellen Ruimer en nieuwer IJs in IJmuiden Tachtig jaar Verzamelen in IJmond verband Porder op kousevoeten Fruit en groente Zeer gedupeerd Richting aangeven Beeckesteyn's ijskelder is nog vrij goed maar gevaarlijk Havenverkeer Amsterdam Nacht in vooronder met gebroken been DO N DERDAG 2 OKTOBER 19S8 TWEE SLEEPBOTEN van de n.v. Reederij v.h. Gebr. Goedkoop zijn ongeveer vijftig jaar in dienst. Zij werden gebouwd op de werf 't Kromhout in Amsterdam, welke was gelegen aan de Kadijk, open naar de Nieuwe Vaart, schuin tegenover de Oesjesbrug en de Oosterkerk. Deze werf werd indertijd gekocht door de heer Daniël Goedkoop Sr., om precies te zijn op 11 maart 1867. In april werd zij geheel hersteld en toegerust en werd het eerste personeel, ongeveer dertig werklieden, aangenomen. Het bedrijf kon geopend worden op 6 mei 1867, de dag, waarop Daniël Goedkoop Jr. 17 jaar werd. Toen werd de werf ,,'t Kromhout" nieuw leven ingeblazen. Een grote werf was 't Kromhout niet. Oost-Indiëvaarders, fregatten en bar ken heeft men er nooit op stapel kunnen zetten; slechts binnenvaartuigen en klei ne zeeschepen. Haar naam ontleende zij aan het in de scheepsbouw zo bekende hout, dat door kromgegroeide vezels bij uitstek geschikt was voor de velerlei in het scheepsgeraamte nodige gebogen de len en verbindingsstukken: kromhout of krommer. De werkzaamheden, nieuwbouw en re- paratiewerk, liepen vooral dank zij her haalde bestellingen van Gebr. Goedkoop, spoedig zeer bevredigend. Deze rederij on derhield immers passagiers- en goederen diensten van Amsterdam uit en verricht te tevens sleepwerk in de haven. De gro te bestellingen kwamen al in 1868, name lijk een ijzeren schroefstoomboot, de „An tilope" met een machine van 35 pk. voor de dienst op Purmerend, een ijzeren lieh- tervaartuig, de „Elisabeth en Alida" en twee grote ijzeren schroefsleepboten, de „Noordholland 6 en 7", die in de zomer van 1869 gereed kwamen en voor de sleep- vaart op het Noordhollands Kanaal in dienst werden gesteld. Het waren moeilijke tijden en vele wer ven klaagden over gebrek aan werk, maar niet de werf 't Kromhout". In 1875 lever de men 11 schepen af, in 1876 waren het er 19 en in 1877 8. De werf bouwde ook de eerste salonboot voor de dienst van Am sterdam op IJmuiden, de „Dolphijn", de kiel voor dit schip werd gelegd op 15 sep tember 1877, het liep te water op 9 februari 1878 en verliet geheel gereed de werf op 23 maart. Het is in de loop der jaren een hele rij geworden, die werd afgesloten in 1911. Met de sleepboot „Pieter Goedkoop Dzn", alom in IJmuiden bekend en het eigen dom van de Rederij v/h Gebr. Goedkoop. Deze sleepboot meet 54 ton, is lang over alles 27,50 rrf!, lang tussen de loodlijnen Advertentie Ook voor onze hebben wij de nieuwste en modernste artikelen. De moderne MANTELS, sportieve TACKS, leuke PULLOVERS en BLOUSES De moderne TRUIEN PANTALONS TACKS OVERHEMDEN AFD. CONFECTIE - 1e ETAGE De damclub D.C.IJ. die dinsdagavond met twee vijftallen in de hoofdklasse uit kwam in het toernooi, dat de damclub St. Thomas in Castricum hield ter gelegenheid van haar twintigjarig bestaan, heeft met twee gewonnen wedstrijden dit toernooi gewonnen. Damclub Sportief won in de eerste klasse van Texel. De vijftallen van Sportief 2 en 3 verloren van Andijk en St. Thomas 3. De uitslagen luidden: Hoofdklasse: Zaan damCDA 8-2; DCIJ 1Damlust 8-2; le klasse: Krommenie 2—Crescendo 1 1-9; DCIJ 3Den Helder 2-8; Sportief 1 Texel 1 7-3; LandsmeerAndijk 7-3; Zand- voortSt. Thomas 2-8; 2de klasse: St. Thomas 2Landsmeer 2 8-2; Andijk 2 Sportief 2 6-4; Den HelderCDA 2 4-6; APGS 1Zaandam 2 9-1; 3de klasse: St. Thomas 3Sportief 3 7-3. Een opmerkelijke prestatie leverde de damclub St. Thomas zelf door met haar drie vijftallen te winnen. Dinsdagavond heeft de arbeider P. de L. it'Beverwijk bij zijn werkzaamheden in ie Martin Staalfabriek in IJmuiden een oi-andwond aan de linkerarm opgelopen. De man maakte gietwagens voor de vol. gende aftap in orde. Hij raakte daarbij met de linkerarm een hete gietplaat. Hij kreeg een brandwond, die in het Rode- Kruisziekenhuis in Beverwijk werd be handeld. De sleepboot „Pieter Goedkoop Dzn" was het laatste schip, dat op de werf ,,'t Kromhout" werd gebouwd. Na een staat van dienst van een halve eeuw vaart de sleper nog steeds. 26,10 m., breed 6,40 m. en diep 3,20 m. De machine heeft een vermogen van 450 pk., maximaal 600 pk. De historische grond van de oude werf, die vierenveertig jaar tevoren in het bezit van de familie Goedkoop was gekomen en aan drie generaties had toebehoord, werd in 1911 verlaten en de gehele onderneming verplaatst naar het nieuwe terrein aan de overkant van het IJ. Er kwam meteen een einde aan de bouw van schepen. Het be drijf ging zich geheel toeleggen op de bouw van motoren. Op hetzelfde terrein aan de Hoogte Ka- dijk oefent de scheepswerf en machinefa briek Wed. J. L. Ceuvel haar bedrijf uit. De naam Werf „Kromhout" is daar ver dwenen. doch bleef in de naam Kromhout Motorenfabriek bewaard. Arie van der Veer Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Th Adler Svanholm van Toxpila, props lossen Papierfa briek: Havsborg, Betan: Gerd, Londen: Kindat, Takoradi; Wolfgang Russ, Hamburg: Marcella, Hamburg: Osiris, Stettin: Odile, Leeuwarden, walsmateriaal laden Binnenhaven: Atlantic, Zee- brugge: Gamma, HernoSand; Aagtedijk, Ant werpen. Donderdag zijn in IJmuiden aangekomen: Hoechst van Port. Said: IJstroom, Londen: Inger ChristofersenArchangel, hout lossen Zaandam: Dido, Rotterdam: Draco, Rotterdam: Dinkel, Rot terdam, voor Binnenhaven Hoogovens: Nore. Antwerpen: Bawean, Barcelona: Fernland, Rot terdam; Schwinge, Stugsund, bijlegger IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Vinga (le dig Hoogovens naar Rotterdam; Minorca. Dagen ham, met walsmateriaal: August Thyssen, Lulea; Wim II, Oran, geproviandeerd t.e IJmuiden; Vig- gen, Gent; Wormo, Londen; Kennemerland, Bre men; Reine Astrid, Antwerpen: Makkum, Ant werpen. ledig Zaandam: Marco Polo. Rotterdam: Dotterel. Rotterdam; Monica. Rostock, cement gelost IJmuiden; Martha A rends, Rotterdam: Jan Brons, Antwerpen; Glory, Kralingse Veer; Afiena, Frederiksvaerk, met ruw ijzer van IJmuiden; Theano, Rotterdam; Kohma, Hamburg; Lizard, Londen; Amyntas, Rotterdam; Leonidas, Rotter dam; Manto, Rotterdam; Thaletas, Rotterdam; Ellen M, Kopenhagen; Lillgaard, Rotterdam; Olof, Hamburg, ledig Zaandam. Donderdag zijn uit IJmuiden vertrokken: Birch- field naar Gahvoy: Vechtstroom, Plymouth; Sar- pedon. Bremen; Njord, Harlingen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Woensdagavond zijn op de Schelde, ter hoogte van Vlissingen, het Duitse schip „Hendrik Fisser" van 2.460 ton en de Ne derlandse „Pacific" van 498 ton, met el kaar in aanvaring geweest. Beide sche pen liepen slechts lichte schade op. De „Hendrik Fisser" is voor reparatie naar Antwerpen teruggekeerd. De „Pacific" heeft de reis vervolgd. Een vermoeide en gewonde postduif, die het ringnummer 214614 draagt, is een dezer dagen na een ongetwijfeld lange vlucht vol ontberingen, in IJmui den neergestreken. De duif zou waar schijnlijk jammerlijk zijn om,gekomen als de mensen van het Kerbert-asiel aan de Heerenduinweg 8 in IJmuiden zich niet over de vogel zouden hebben ontfermd. Nu heeft de duif een goed onderdak gevonden en wordt liefderijk verzorgd. De duif is alweer wat be komen van het nare avontuur, wordt echter met de dag verdrietiger en wacht nog steeds vergeefs op haar baas. Wie weet er meer van? Advertentie KENNEMERT.AAN 60 - 62 Gedipt. Opticien Het juiste adres voor uw bril Levering aan alle ziekenfondsen BEVALLEN: A. H. Benjamins-Rompel- man, z., Papenburghlaan 1, Santpoort; H. A. M. Koning-Terpstra. d., Antillenstraat 30, Santpoort; P. van Stigt-Langeveld, d., Grahamstraat 10, IJmuiden; W. C. Valter- Balledux, d., Zwaanstraat 85, IJmuiden; H. de la Bie-Bankert, d„ Ladderbeekstraat 28, Velsen-Noord; W. A Zonneveld-Thomasse, z., Houtmanstraat 37, IJmuiden; W. J. de Smit-Vos, tlf Genieweg 22, Velsen: A. F. C. van der Wijden-Hopman, z.. Boslyan 38, Bloemendaal; J. 't Hart-Nat, z„ Rogge straat. 4, IJmuiden; G. D. Quist-Van dei- Molen, d., Kon. Wilhelminakade 54. IJmui den; M. Th. Boutellier-Rings, z., Parama- ribostraat 76, Santpoort; A. J. Donker-Van Balen, d., Elzenstraat 23, IJmuiden-Oost; C. C. A. Bouten-Osendarp. d., De Ruijterstraat 80, IJmuiden-Oost; C. M. Hof-Strijbosch. z., Cederstraat 52, IJmuiden-Oost; C. J. Thijs- sen-Van den Berg, z.. Cederstraat 42, IJmuiden-Oost; M. Kalkman-Zorgdrager, d., S. P. Kuijperstraat 9, IJmuiden: Chr. A. Oudendijk-Koks, Z„ Paramaribostraat 42. Santpoort;; M. Westland-De Vries, d., Rijn straat 34, IJmuiden; M. Nijssen-Van Gel- dorp, d.. Duin en Kruidbergerweg 24, Sant poort; J. Bakker-De Graaf, z., Pleiaden- plantsoen 121, IJmuiden. OVERLEDEN: .1. Mulder, 68 j., echtg. van K. de Groot, Snelliusplantsoen 9, IJmuiden; M. Darphorn, 84 j., wed. van A. Smit. Lan ge Nieuwstraat. 414, IJmuiden; F. de Ko ning. 75 j., wed. van H. Kroonstuiver, Kruidbergerweg 29, Santpoort. Advertentie WANDPLASTIEKEN metaal en keramiek WANDBORDJES - 5CHILDERUTJES INLIJSTEN van al uw plaatwerk en schilderijen Zelfs admiraal Sir Guy Grantham capituleerde voor de scheepskat die zich tijdens zijn bezoek aan het oor- logsschip „Victory" niet stoorde aan zijn uniformpantalon te beantwoorden. het officiële eerbetoon bij de ontvangst. De erewacht staat nog stram in de houding als de admiraal zich bukt om het strelende saluut van de poes langs Kennemer HET FIJNE ZONLICHT zeeft door openingen in het geel achtige bladerdek van de oude bomen achter de hertekamp op het grasveld, dat merkwaardig pril groen kleurt, ma,ar 1óch al tamelijk vol begint te raken met roestbruine bladeren. Herfst in Velserbeek. Het park toont zich dan, én vooral op dagen, waarop de oude herfst zich mild toont en overdadig met ragfijn zon licht strooit, in een heel andere gedaante. Zo nu en dan her innert het park zelfs aan het voorjaar- Deze herinnering vervaagt meteen, wanneer de oude bo men in het. prachtige buiten plotseling mistroostig huiveren in een schrale wind, die de bladeren opjaagt over de paden 2n lanen. De IJmuidenaren die hun woonstee ten westen van het Cultureel Centrum hebben gekozen zouden heel dank baar zijn als er in de omge ving van hun woningen (de zogenaamde sterrenbuurt) een publieke telefooncel kwam. De inwoners van dit gedeelte van IJmuiden zou den er veel gemak van heb ben, want het is niet altijd prettig om aan buurmans deur te komen rammelen met het verzoek „om even te mo gen bellen". Ten slotte neemt het in wonertal van de sterrenbuurt steeds meer toe. Maar de herfst brengt meer in Velserbeek. De herfst brengt een rijke oogst aan beukenootjes. die onder de bomen liggen te wachten op een grage kinderhand- Tussen de lange rijen beu- kebomen aan de statige lanen, achter de hertekamp en op de hoge wal bij de zuidelijke ingang zie je de kleinen bukken en zoeken. Kinderen, heel vaak kleu ters nog, met zakjes in aller lei formaten, van papier en in deze tijd vanzelfsprekend ook van plastic, met mandjes en busjes, die vol energie urenlang rondzeulen tussen de bomen en elkaar waar schuwen als zij een goed „zoekplekje" hebben gevon den. Gaan we piefen...." Ze kijken je vreemd en iet wat verbaasd aan, als je vraagt, wat ze nu met deze kleine en als pyramide's ge vormde bruine nootjes gaan doen. Het is alsof zij willen zeggen, wat een rare man. Wie weet dat nu niet. „We gaan die nootjes na tuurlijk piefen", zegt een kleine man op een toontje, dat bijna verontwaardigd klinkt. „We maken de nootjes heet in de koekepan, dan springen ze vanzelf open". En zonder de vragensteller verder een blik waardig te achten, bukt de kleine man zich alweer. „Kijk. eens. hier liggen er veel, joh!" roept hij verrukt uit. Onmiddellijk snelt een troepje kinderen toe. Even later ritselen de bladeren, die zij op zij schuiven om de nootjes te kunnen vinden. De herten in de herten kamp stellen dit vrij mas sale kinderbezoek blijkbaar wel op prijs. Zij verdringen zich voor het lage hek en proberen hun koppen door het gaas te steken. Want de kinderen laten hen mee ge nieten van de nootjesoogst in Velserbeek. En voor een hert is een ge peld beukennootje toch altijd weer heel wat anders dan de dobbelsteentjes brood, waarmee zij op mooie zon dagmiddagen hun magen overladen. Gedurende enige dagen zullen zwier en gratie de boventoon voeren op het IJmuidense Marktplein, waar Maxi en Ernst Baier van 11 tot en met 15 oktober hun tenten zullen opslaan om hun grootste ijsshow aan den volke te tonen. De IJmuide naren kunnen getuige zijn van het leggen van een for midabele ijsvloer, hetgeen wij verzekeren het u in zeer korte tijd zal geschie den. Het zal dus wel weer gezellig worden op IJmui- dens grootste plein. En het is te hopen voor Ernst en Maxi dat er veel bezoek komt, want vorige wéék hebben zij een zware tegenslag moeten incasseren doordat hun kost bare tent het tijdens hevig stormweer begaf. De firma Stoutenbeek is donderdag 2 oktober tachtig jaar geworden. Als men de grote en prachtig ingerichte zaak thans ziet en bewondert zou men niet kunnen geloven dat ook de Stoutenbeeks eens klein, heel klein zelfs, begonnen zijn. De verjaardag van de zaak zal niet op een bijzondere wijze worden gevierd; wèl zullen de klanten verrast worden met enige speciale aanbiedingen. Zó brengt de herfst, on danks de sfeer van droef heid, die dit jaargetijde met zich meebrengt, toch vreug de. Vreugde voor kind en dier. Vreugde voor de mens, die oog heeft voor de mees terhand, waarmee de herfst de prachtigste kleuren aan brengt in het oude park, dat Velserbeek heet. De IJmuidense firma Van Praag, die vele ijverige lie den van heren- en werkkle ding voorziet, kan nu wat ruimer ademhalen. Na een grondige verbouwing kreeg bovengenoemde firma de be schikking over de percelen 100 tot en met 106 aan de Kennemerlaan. Er is heel wat gebroken, gezaagd, ge timmerd en geverfd voordat men trots kon zijn op een hypermoderne en dat is misschien wel het belang rijkste ruime zaak. Maar nog zijn de verbouwings plannen niet geheel uitge voerd. Een gedeelte van de nieuwe zaak werd vorige week in gebruik genomen. Nu komt er achter het nieuwe gedeelte nog een fon kelnieuw atelier. Het begin van de IJmond- samenwerking is er dan. Daar hebben de heren A. Aberson en G. Ebbinge uit IJmuiden voor gezorgd. Deze heren zijn verwoede verza melaars van bierviltjes, oude munten en postzegels tot lucifermer!;*n en heb ben het idee opgevat een ori ginele ruilbeurs op touw te zetten, dus een bijeenkomst waar verzamelaars de gele genheid krijgen om alles wat maar vast of los zit te rui len. Er was natuurlijk geen geld om een zaal te huren, maar een briefje naar „Ken- nemerstaten" maakte alles snel in orde. Op 6 oktober te beginnen en vervolgens elke eerste maandag van de maand zal een dergelijke beurs in het Statenhuis te Beverwijk worden gehouden. Natuurlijk wilde men in IJmuiden niet achter blij ven en de heer G. in 't Hout, de enthousiaste jeugdleider van de „Brulboei", stelde eveneens zijn zaal in de Ka naalstraat te IJmuiden ter beschikking van de onderne mende verzamelaars en wel elke derde maandag van de maand. De zaal, zowel in Be verwijk als IJmuiden, gaat om half acht 's avonds open. Goed nieuws voor de ver zamelaars te méér daar de toegang gratis is. Een van IJmuidens nijvere porders, de heer Nico Schaap, die er voor moet zorgen dat de havenarbeiders op tijd aan de kant verschijnen om de vis te lossen, kwam een dezer dagen tot de ontstellende ontdekking dat hij de deur van zijn geriefelijke woning aan het Pleiadenplantsoen achter zich had dichtgetrok ken en de sleutels, waar onder die van de schuur waarin zich zijn vervoermid del bevond, binnen had laten liggen. Het vervelende was dat ook zijn klompen in de schuur lagen en nog verve lender was dat zijn gade op verjaarsvisite was en ook geen sleutels bij zich had. Ten einde raad is Nico maar op kousevoeten gaan porren. In de stromende regen nota- bene. Hij vond het allesbe halve prettig, maar liep toch (gelukkig) geen zware ver koudheid op. En de haven arbeiders waren op tijd om de loggers en trawlers te lossen. Waarvoor zij hem dan ook hulde brachten in de vorm van een hartelijk ap plausje. Wij willen dan ook niet achter blijven: hulde en nogmaals hulde voor zo veel plichtsbetrachting! Het was afgelopen dinsdag feest in de aardappel-, groen te- en fruitzaak van de firma P. J. Hermans en Zonen aan de Planciusstraat in IJmui den. En geen wonder want de zaak ging weer voor het eerst open na een algehele verbouwing en modernise ring. Vele trouwe klanten en tal van andere genodigden maakten een druk gebruik van de receptie die 's mid dags werd gehouden. Vol be wondering keek men naai de keurige etalage waarin het heerlijkste fruit lag. De huisvrouwen zullen onge twijfeld in hun schik zijn met de nieuwe aanwinst. Omdat de man toch een snipperdag had, kwam het allemaal wel goed uit. Hij woont in een mooie flat aan de Orionweg en hij verliet die dag al vroeg zijn woning om overal hout te gaan zoe ken. Van dat hout maakte hij een forse brandstapel om de kinderen uit de buurt nu eens een geweldig plezier te doen. Een droom van een kampvuur tijdens het sche meruur Dat kwam zó. De man had de avond tevoren zijn zoon tje, die met zijn vriendjes een „fik" had gestookt in de duinen ernstig onderhan den genomen. „Jongen, dat gaat zo niet langer, hé. Heb je dat begrepen. Hoe kom je aan lucifers?" De jongen bleef op de vraag van zijn vader het antwoord schuldig. Maar de vader zag in het gehele voorval een kans om nu een stuk moderne opvoe ding in de praktijk te bren gen. Hij vertelde aan zoon tje en zijn vriendjes, dat een onvakkundig aangelegd kampvuur grote schade voor het duingebied tot gevolg kan hebben. Hij vertelde nog heel veel meer. En hij be loofde hun, dat hij de volgen de avond voor hen een groot kamvuur zou ontsteken De kinderen juichten toen hij na een dag houtzoeken de Zeer gedupeerd is het ge zin P. KulkZwart, Lange Nieuwstraat 126, doordat me vrouw Kulk twee briefjes van honderd gulden waar mee zij enkele rekeningen wilde betalen heeft verlo ren in de omgeving Lange Nie.uwstraatSchel destraat. De heer Kulk, 65 jaar oud, is vislosser van beroep. De eerlijke vinder weet, wat hem te doen staat. forse stapel in de brand stak. Maar nog geen vijf mi nuten later waren zij ver dwenen. Van verre klonken hun stemmen, terwijl zij aan het voetballen waren. De vader zat triest in een trui en met een pijp in zijn mond alleen bij het kamp vuur. Van de balcons van de huizen aan de Orionweg tuurden buren verbaasd naar deze figuur. Vroeg één van de buren ten slotte aan de vrouw van de „brandstichter", „Zeg, mevrouw, is uw man Indiaan geworden?" Kinderen tot „geleid vuur tje stoken opvoeden" is be slist onbegonnen werk Weet U, a. dat zich een schrikbarend aantal verkeersongevallen voordoet, doordat bestuur ders van voertuigen ver zuimen bij het veranderen van richting tijdig en op dui delijke wijze de voorgenomen rijrichting aan te geven? b. dat u, als bestuurder m.et enig soort voertuig op de weg, rijdende en het plan hebbende van richting te veranderen door af te slaan naar een andere weg, tijdig en duidelijk een teken daar toe moet geven? c. dat automobilisten daar toe het beste de richting aanwijzers kunnen gebrui ken? d. dat bestuurders van voer tuigen die niet de beschik king hebben over richting aanwijzers, zoals wielrijders, bromfietsers en anderen dat teken tijdig en duidelijk moeten, geven door middel van een goed uitgestrekte arm of stok? Bedenk, dat de veiligheid van u en van anderen er mede gemoeid is. Uit een onderzoek is gebleken, dat de ijskelder op het landgoed „Beeckesteyn" te Velsen nog in vrij redelijke staat ver keert, maar dat de toegang en de afslui ting van deze kelder niet meer aanwezig zijn. Hoewel het ontstane gat is gedicht met harmonikagaas en puntdraad, levert deze provisorische afsluiting gevaar op voor het publiek, dat bij onvoorzichtigheid 'n val in deze vrij diepe kelder zou kunnen maken. Zowel voor het behoud van de ijskelder als voor de bescherming van het publiek In de week van 21 tot en met 27 septem ber zijn in de hoofdstedelijke haven aan gekomen 136 schepen (341.764 b.r.t.) en vertrokken 131 schepen (334.062 b.r.t.). In september zijn aangekomen 589 (1.364.436 b.r.t.) schepen en vertrokken er 602 (1.449.519 b-r.t.). achten B. en W. het derhalve noodzake lijk, dat de afsluiting van de kelder wordt hersteld en dat de gedeeltelijk ontbreken de grondbedekking op de kelder wordt aangevuld. De hieraan verbonden kosten zullen naar raming 1400 bedragen. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld het hiervoor benodigde krediet toe te staan. Een gehele nacht heeft een 66-jarige wachtsman uit Dordrecht met een gebro ken been in het vooronder van de lichter „Ravonia" gelegen. Hij was 's avonds bij het afdalen van een trapje uitgegleden en gevallen. Er was niemand aan boord, zo dat de man vergeefs om hulp riep. De vol gende morgen slaagde hij erin het trapje een eindje op te klauteren. Een schipper hoorde hem toen roepen. De wachtsman is in een ziekenhuis op genomen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7