Velsen wil bijbelonderricht op openbare scholen subsidiëren Bijzondere scholen kunnen geen aanspraak maken op vergoeding IJstent op 't grote plein Havenberichten Bouw nieuw Beverwijks station is eindelijk begonnen IJmond-agenda THALIA Emplacement is zo goed als gereed Geen verplichting Geen overtreding De elftallen van „Noord" voor zondag Elektriciteit in de huishouding Woensdag 15 oktober in Velsen schouw over de wateren Op 17 oktober wordt nieuwe boerenleenbank geopend Raad voor de Scheepvaart Kapitein verantwoordelijk voor fout van loods Wethouder R. Verbeek betuurslid „Slachthuis IJmond" Kerkdiensten van „De Hoop" komen beter door Philharmonisch Orkest in Beverwijk DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 S HET PLAATSELIJK Interkerkelijk Overleg in Schoolzaken (I.K.O.S.) in Velsen, waarin vertegenwoordigd zijn: de Oud-Katholieke Parochie te IJmuiden, de Hervormde Gemeenten IJmond en Santpoort, de Doopsgezinde Gemeente te IJmuiden, de Lutherse Gemeente te IJmuiden, het Leger des Heils te IJmuiden en de Vereniging van Vrijzinnig Hervormden te Velsen-IJmuiden (Oost), heeft B. en W. van Velsen verzocht te bevorderen, dat dit orgaan een subsidie wordt toegekend voor het geven van godsdienstonderwijs op de openbare lagere scholen. Het I.K.O.S. stelt zich voor, dit bijbelonderricht zo spoedig mogelijk te doen geven op alle openbare scholen voor gewoon lager onderwijs, voor lopig in de vijfde en zesde klassen en zo mogelijk dit onderricht in de toekomst uit te breiden tot de andere soorten van onderwijs. Op deze basis zal begonnen moeten worden met 34 lesuren, waarvoor het I.K.O.S. een tegemoetkoming van 300,— per lesuur per jaar verzoekt. B. en W. willen dit verzoek inwilligen. Zij merken overigens op dat zij in tegenstelling tot de wetgever en de adressant de voorkeur er aan geven te spreken van bijbelonderricht inplaats van godsdienstonderwijs. Omtrent de positie van het bijbelonder richt op de openbare lagere scholen geeft artikel 26 der Lager-onderwijswet 1920 en kele voorschriften. De voornaamste bepa ling is de volgende: „Bij de regeling der schooltijden wordt, door het vrijgeven van uitdrukkelijk in de regeling genoemde uren gezorgd, dat de schoolgaande kinde ren in de schoollokalen of elders gods dienstonderwijs van de godsdienstleraren kunnen genieten." Voorts wordt in artikel 26 gesproken over enkele faciliteiten, welke de gemeente ten behoeve van het gods dienstonderwijs verplicht is te verlenen. De schoollokalen moeten namelijk, zo no dig verwarmd en verlicht, kosteloos ter beschikking worden gesteld. Uit de letter (art. 26 spreekt van „vrij geven"; art. 2 van dezelfde wet noemt het godsdienstonderwijs niet als leervak), zo wel als uit de geest van de wet blijkt, dat dit onderricht geen onderricht is in de zin van de Lager-onderwijswet 1920. Bjj de totstandkoming van deze wet is door de minister bovendien uitdrukkelijk verklaard, dat de godsdiestleraar geen deel zal uitmaken van het personeel der open bare lagere school en derhalve ook geen aanspraak heeft op vergoeding uit de open bare kas. Is derhalve een wettelijke ver plichting van de gemeente om de kosten van dit onderricht te dragen niet aanwe zig, de mogelijkheid tot suhsidiëring van de bemoeiing zelf wordt naar de mening van B. en W. geenszins uitgesloten. Er zijn vele ouders die ongeacht hun godsdienstige of levensbeschouwelijke op vattingen hun kinderen naar een open bare in plaats van een bijzondere school sturen, omdat zij menen dat alle kinderen naar een en dezelfde school behoren te gaan. Wel wensen een aantal van deze ouders, dat hun kinderen op deze school volgens artikel 26 bijbelonderricht ontvan gen. Zij kunnen dit begeren, omdat zij van oordeel zijn, dat de godsdienstige opvoe ding en vorming een onmisbaar en integre rend bestanddeel is van de totale opvoe ding en dus ook van de opvoeding op school; het kan ook zijn, dat zij van me ning zijn, dat de bijbel een element is van de „opvoeding tot de Christelijke en maat schappelijke deugden" waarvan artikel 42 der Lager-onderwijswet 1920 spreekt of dat dit bijbelonderricht een bijdrage levert tot de culturele vorming van het kind. Het komt B. en W. voor, dat deze over tuigingen het verlangen gemeen hebben dat het bijbelonderricht, ingesteld op kin deren uit interkerkelijke en niet-kerke- lijke milieus, beter wordt geoutilleerd en financieel beter wordt gefundeerd. Naar de mening van B. en W. zal de ge meentelijke overheid niet in strijd hande len met de van haar te verwachten hou ding wanneer zij zich bereid verklaart, ten behoeve van het bijbelonderricht op dc openbare lagere school, een financiële te gemoetkoming te verlenen aan de instan ties, tot welker taak het verzorgen van dit onderwijs behoort. Dit klemt te meer, nu deze instanties door dc toeneming van het aantal schoolgaande kinderen en door het ontbreken van de benodigde geldelijke steun niet meer in staat zijn, de vrijwillig op zich genomen taak naar behoren te ver vullen. Het komt B. en W. voorts voor, dat een goede verzorging van het openbaar lager onderwijs in zijn geheel met zich brengt, dat aan het verlangen van de ouders, om hun kinderen op de school bijbelonderricht als bedoeld in artikel 26 der Lager-onder wijswet 1920 te doen geven, wordt voldaan. Wat betreft de consequeuties ten aan zien van het bijzonder lager onderwijs valt het volgende op te merken. Bijbelonderricht wordt in artikel 2 der VVBWatergraafsmeer (op „Water vliet" 14.30 uur): VVB: A. v. d. Bogaard; A. v. d. Schans en C. Luntz; R. Luitjes, A. Both en G. Kersbergen; J. v. d. Linde, F. André, F. Kooimans, A. Koopmans en J. Stet. FokkeKinheim (te Amsterdam 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J.;v. d. Griend, W. Mol en Th. v. Vuu- ren; B. Demmers, H. Haan, G. Sluiter, F. van Well en A. van Dijk. IEVDCO (op „Rooswijk" 14.30 uur): IEV: J. Jansen; B. Wijker en G. Bos; J. Duin, G. v. Berneveld en C. Schoot; H. de Reus, W. Buur, J. Korver, J. de Reus en A. Swinkels. ZCFCKinheim (zaterdag 16 uur te Koog aan de Zaan; voorronde KNVB- beker): Kinheim ZMC: Lameris; J. Spar- reboom en L. v. Hesselingen; Van Looyen, L. Veldhuizen en A. Geerlofs; Bosman II, L. Nieuwenhuis, N.N., J. Ruiter I en G. Boender. Dit gedenkteken is opgericht op de militaire begraafplaats van Woking in het Engelse graafschap Surrey. Het werd opgedragen aan de gevallenen van het Britse Gemenebest, wier graf onbekend is. Hun namen staan ge beiteld in de veertien zuilen van het monument. De Velsense Commissie voor Huishou delijke en Gezinsvoorlichting heeft dins dagmiddag in het B.B.-gebouw te Drie huis in samenwerking met het P.E.N. Bloemendaal een voorlichtingsmiddag ge houden. De bijeenkomst werd gehouden onder het motto „Het veilig en doelmatig gebruik van elektriciteit in de huishou ding". Nadat de voorzitster, mevrouw W. Snoek-Gabel, een openingswoord had ge sproken gaf de heer Van der Tholen een uiteenzetting over de werkwijze en de voordelen van het P.E.N. Ook sprak hij over de wijze waarop men in de huishou ding met de elektriciteit moet omsprin gen. Hij liet een ernstig woord hqren over foutieve snoerverbindingen en het overbe lasten van stopcontacten door er een „bat terij" van stekkers aan te bevestigen. Zijn rede lichtte hij toe met enige dia's. Na de pauze liet mejuffrouw Spijker verschillende elektrische apparaten zien en vertelde hoe men die het beste kan ge bruiken. Zo toonde zij elektrische bouten, koffiemolens, mixers, melkkokers en kookplaten. Tot slot waarschuwde zij de huisvrouwen toch vooral geen ondeugdelij ke artikelen te kopen, omdat die onvoor delig en vaak zelfs gevaarlijk in het ge bruik zijn. Na de lezingen werden er enige keurig verzorgde folders uitgedeeld. B. en W. van Velsen zullen woensdag 15 oktober een schouw over de wateren houden. Onder „wateren" worden ver staan: de beken, sloten en verdere na tuurlijke of kunstmatige watergangen met de daarbij behorende heulen en dui kers, welke dienen tot afvoer van het wa ter van meerdere erven of terreinen, of langs openbare wegen zijn gelegen. Vrijdag 17 oktober heeft de opening plaats van de coöperatieve boerenleen bank aan de Hagelingerweg 69 in Sant poort. Zolang de boerenleenbank in Vel sen gevestigd is, heeft zij nog nooit de be schikking gehad over een ruim en doelma tig kantoorgebouw. Het eerste pand dat werd betrokken be vond zich aan de Genestetlaan in Drie huis. Tijdens de bezetting verdween de boerenleenbank voorgoed uit Driehuis. Dit was een gevolg van de gedwongen evacu atie door de Duitsers. De boerenleenbank vond zo lang een onderkomen aan de Wüstelaan 33 in Santpoort. Na de bevrij ding werd verhuisd naar de Hoofdstraat 48. Ook hier beschikte men over veel te weinig ruimte, vooral omdat de zaken steeds beter gingen. Uitbreiding werd een onvermijdelijk ge volg. Na vele moeilijkheden werd tenslot te overgegaan tot de bouw van een „echt" kantoor aan de Hagelingerweg. Thans is het gebouw gereed. Een gebouw waar de boerenleenbank trots op kan zijn. Lager-onderwijswet 1920 niet als leervak genoemd. Besturen van bijzondere lagere scholen kunnen dit onderricht niet als „vakonderwijs" aanmerken en hiervoor geen vergoeding vragen. Het beginsel der financiële gelijkstelling voor het openbaar en bijzonder onderwijs vordert, dat vergoedingen aan de school besturen beperkt blijven tot de beloningen van de vakonderwijzers, die van gemeente wege aan de openbare scholen zijn of al thans zouden kunnen zijn aangesteld. Afgezien van de vraag of onderwijzers in bijbelonderricht beschouwd kunnen worden als vakonderwijzers in de zin der wet, zij kunnen in ieder geval niet als zo danig in dienst der gemeente zijn en reeds daarom bestaat voor de bijzondere school besturen geen aanspraak op de bedoelde vergoeding. (Kon. besluit van 28 dec. 1956). Het aandeel van de gemeente in de kos ten van het bijbelonderricht aan de bijzon dere lagere scholen zal beperkt moeten blijven tot de uitgaven voor leerboeken, kaarten en beloning van de godsdienstakte van het personeel. De hoofdinspecteur voor de scheep vaart, de heer J. Metz is tot de conclusie gekomen, dat kapitein H. de V. mede schuldig is aan de aanvaring van zijn schip de kustvaarder „IJsselborg", met het Britse s.s. „Corfoss" op 8 november 1957 op de Theems. „Maar", aldus de heer Metz, de kapitein heeft ingezien, dat er aan boord van zijn schip weliswaar door de loods maar onder de verantwoordelijk heid van de kapitein fouten zijn gemaakt en daarom acht ik het constateren van de schuld voldoende. Het is verklaarbaar dat de „Corfoss" niet vermoed heeft, dat de „IJsselborg" bakboord uit zou gaan in plaats van stuurboord, toen de loods een korte stoot liet geven". De heer Metz keurde het af, dat de kapitein tijdens de manoeuvre om de Theems over te steken, zelf aan het roer was gaan staan. Dat mag een vaste gewoonte zijn op een dergelijk schip met een kleine bemanning, maar dan is de kapitein gebonden aan alles wat de loods zegt en doet. Blijkt later, dat de loods een fout heeft gemaakt, dan blijft de gezagvoerder verantwoordelijk. De raad voor de Scheepvaart zal in deze zaak schriftelijk uitspraak doen. ONDERWIJZERES IN VASTE DIENST. Ter benoeming van een onderwijzeres, in vaste dienst, aan de o.l. school aan de Hunzestraat te IJmuiden, dragen B. en W. aan de raad voor mejuffrouw Sj. Doeven- dans, onderwijzeres in tijdelijke dienst aan deze school. Beverwijk Moderne jeugd Voor de besturen en jeugdleiders van de noordelijke verenigingen der afdeling Haarlem van de KNVB heeft de heer F. J. v. d. Veen woensdagavond een causerie gehouden over de „Moderne Jeugd". De heer Van der Veen bracht allereerst naar voren, dat vooral de voetbaljeugd een moeilijke periode meemaakt en dat men een groot tekort aan ervaren jeugdleiders heeft. Wie leiding wil geven zal zich eerst moeten verdiepen in de materie waar mee hij omgaat. Om de jeugd te begrijpen en te leren kennen moet men hen van dichtbij gadeslaan. Waarom is het nu juist de jeugd van 12 tot 19 jaar die de volle aandacht vraagt? Omdat hier de lichamelijke groei en geestelijke ontwikkeling nog niet vol tooid zijn. De heer Van der Veen bracht verschil lende voorbeelden uit het dagelijks leven naar voren, waarbij men werd geconfron teerd met de harde werkelijkheid. Spreker, die een aandachtig gehoor had, besloot met er op te wijzen dat het van de stuurmanskunst der ouderen zal af hangen of de jeugd een goede vaart zal hebben. Een interessante gedachtewisseling volg de, waarna de voorzitter der Jeugdcom missie, de heer H. van Turnhout, de heer Van der Veen dankte voor zijn medewer king aan deze avond GROENTEVEILING De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren woensdag: Andijvie 7 tot 9, bloemkool 22 tot 41, sla 3 tot 12, spinazie 18 tot 63, postelein 22 tot 35, sperziebonen 54 tot 111, snijbonen 54 tot 148, pronkbenen 22 tot 65, tomaten 23 tot 81, prei 11 tot 17, bospeen 10 tot 22, waspeen 10 tot 17 cent. DE ROESTBRUINE staalkabels laten de katrollen knersen en piepen. Lang zaam aan verstrakken de kabels, blijven dan onbewegelijk hangen tussen twee enorme masten. Later verrijzen er nog meer masten. En weer worden er draden gespannen. Draden die een verstard lijnenspel vormen tegen de sombergrijze lage lucht. Naast de masten die op het IJmuidense Marktplein in lengte wedijveren met de schoorstenen van IJmuidens industrieën staan de werkers van het ijsballet Maxi en Ernst Baier. Hun kreten en gestaag zwoegen vormen de prelude tot het sprookje op het ijs. Een van de mannen zit in een onvol wassen boom, die in zijn grauwheid van Velsens B. en W. stellen de raad voor om wethouder R. Verbeek als lid en wet houder R. Verbeek als lid en wethouder A. de Jong als plaatsvervangend lid van het bestuur van het „Slachthuis IJmond" te benoemen. Volgens de gemeenschappelijke regeling tot vorming van een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, genaamd „Slachthuis IJmond" bestaat het bestuur van dit lichaam uit vijf leden. Voorzitter van het bestuur is voor de duur van een zitting de burgemeester van de gemeente, welke op 1 januari van het jaar waarin de zitting aanvangt, het grootste aantal inwoners heeft. De overige leden dienen te worden be noemd door een uit de raden der samen werkende gemeenten en wel één door de raad der gemeente Heemskerk, één door de raad der gemeente, waarvan de burge meester voorzitter is van het bestuur, en twee door de raad van de andere deel nemende gemeente. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Hink van Gent; Friso. Antwerpen; Olhorn, Delfzijl; North Countess, Hampton Roads: Dagan, Bremen; Farl Fisser, Lobito; Andalien, Rotterdam; Argo, Lon den, zout laden IJmuiden; Eibe Oldendorff, Van couver; Egbert S, Sundsvall: Acctivity, Rotter dam; Puck, Gdynia; Berwick, Rotterdam; Alce- tas, Rotterdam. Donderdag zijn in IJmuiden aangekomen: Loke van Antwerpen; Warma, Kotka, props van Vel sen; Leliegracht, Kotka; Thorwald, Brunsbüttel; Lijnbaansgracht, Mantyluoto; Prinsengracht, Sor- naess. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Maartje naar Middlesbrough; Skagern, Soffie; Brage, Ant werpen; Bawean, Bremen; Amstelpark, Montreal; Singularity, Antwerpen, ledig van Velsen; Cux- haven, Bremen; Aardenburgh, Antwerpen; Hen- rica B, Rotterdam, walsmateriaal van Hoogovens; Lireco, Halden, zout geladen IJmuiden; Petrel, Londen; Noorderkroon, Bohus, zout van IJmui den; Lizaard, Londen; Ginnheim, Seven Islands; Gerd, Londen; Trito, Rotterdam; Fennia, Breitien; Flevo, naar zee; Tarakan, Le Havre; Inge R. Christoffersen, Klaipeda, ledig van Zaandam; IJstroom, Bristol; Schippersgracht, Rotterdam; Strabo, Le Havre; Ilias, Rotterdam; Balashof, Antwerpen; Agapenor, Port Said; Schurbek, Ma- racaibo; Lippe, Rendsburg; Capri, Dagenham, walsmateriaal van Hoogovens. Donderdag zijn uit IJmuiden vertrokken: Aeneas naar Rotterdam; Marcella, Felixtowe; Ciudad de Popayan, Le Havre; Twee Gebroeders, Rotter dam; Bab T, Ornskoldsvik. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). verdorde bladeren wedijvert met de ver schoten werkbroeken, de kaalgetrapte schoenen van de arbeiders. In die boom tracht hij de eindjes van twee stroomdraden aan elkaar te knopen Andere arbeiders kijken verveeld toe. Zij draaien een sigaretje en zeggen niets. Het lukt niet daar in die boom. Het zwijgen maakt plaats voor enige afgebeten woor den. „Du bist ein Tor, Heinz", zegt een ruige kerel die een veel te klein Tiroler hoedje achteloos naar dé kruin van zijn warrige haardos schuift. ENKELE VISLOSSERS vormen een kringetje om de mannen, gapen hun aan en trekken hun schouders op. ,,'t Zal wat worden", zegt er een. Achteloos spuugt hij een bruin verkleurd peukje op het om woelde plein dat bezaaid ligt met staal draad. balken, planken en stenen. Midden op het plein staat een man te schreeuwen. De arbeiders trekken er zich niet veel van aan, zij doen hun werk. Het werk vordert sneller dan men zou ver wachten. De arbeiders doen geen stap te veel. Werken. Zij weten wat zij doen. Het is routine. Een grote kist wordt versjouwd. Hevig gebarend loopt de man die even tevoren nog midden op het plein stond naar de mannen die de kist versjouwden toe. Ze krijgen ruzie en gooien elkaar zelfs met stenen. Even later lachen ze weer breeduit. Nu lopen er ook twee politieagenten rond. Ze praten wat en doen verder niets. Na een half uur stappen ze op hun fietsen en komen niet meer terug. DE MOTOR van een gedrongen vehikel gromt, slaat af en begint weer te grom men. Soms scheldend soms schertsend in knauwend Duits lopen er arbeiders om heen, halen er ijzeren staven van af om ze er even later weer op te leggen. Intussen verstrijkt de tijd en neemt het chaotische samenstelsel van latten, palen en draden geleidelijk de vorm van een tent aan. De tent, waar straks een ijs vloer zal worden gelegd. Een ijsvloer waarop straks de prima-ballerina's gra cieus en soepel zullen rondzwieren. Het hospitaalkerkschip „De Hoop" be vindt zich momenteel op 53 graden in de buurt van de Engelse kust. De werkzaamheden hebben een nor maal verloop. De uitzendingen van de kerkdiensten komen thans beter door. Aan het verzoek van de marconist hierover luisterrapporten in te zenden, wordt veelvuldig gehoor ge geven. Er komen vooral prettige reacties binnen van bedlegerige luisteraars, die meer dan anderen op de radio aangewe zen zijn. Ook ontvangt men op het schip van tijd tot tijd ideeën voor de kerkdiensten en onder andere verzoeken bepaalde psal men of gezangen te zingen. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOREN Paulus Franciscus, zoon van P. Schoon en L. Rodenburg, Bakkummer- straat 66; Bernadette Geertruida Maria, dochter van J. Amende en Th. Ouwerling, Jul. v. Stolbergstraat 8; Maria Johanna, dochter van G. Groot en Th. de Graaf, Alkmaarsestraatweg 16; Leonardus, zoon van J. v. d. Berg en A. Plug, Schulpstet 5. GETROUWD G. Hazenberg, Den Helder, en M. Keizer, Castricum. OVERLEDEN P. Hoekstra, 56 jaar. De kerk van St. Clemens Danes, die tijdens de oorlog werd verwoest, is herbouwd en zal thans door koningin Elizabeth in gebruik worden gesteld als officiële kerk van de Royal Air Force. De Koninklijke Nederlandse Luchtmacht schonk het altaar en de Noorse luchtmacht de fraaie vont op de voorgrond. Turnlust dit winterseizoen De Beverwijkse gymnastiekvereniging Turnlust heeft in een druk bezochte leden vergadering het winterprogramma bespro ken. De algehele leider de heer H. Oost- dam heeft een toelichting op het werkpro gramma egeven. Turnlust organiseert voor zaterdag 18 oktober de Jeugdvaardig- heidsproeven van de Kennemer Turn kring; op 15 november wordt de grote uit voering voor dames en heren gegeven, waaraan ditmaal een bijzonder tintje wordt gegeven. In maart 1959 geven de as piranten hun uitvoeringen. Aanstaande zaterdag wordt in Bever wijk de Kennemer Turnkring-vergadering gehouden. Sinds vorige week vrijdag ls Turnlust met vier afdelingen van het turnlokaal aan het Moensplein naar het nieuwe lokaal aan de Groenelaan ver huisd. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden mevrouw Schipper-Von Hertzberg en de heren A. Oudhuis en A. Schaap herkozen. Schaakclub „Pat Mat" In de onderlinge competitie van de Ken nemer schaakclub „Pat Mat" werden de volgende resultaten geboekt: Afdeling 1: Hart—Zwart afgebr.; Tijs- senComis 10; SonneveldZoontjes 0—1. Afdeling 2: Janssenv. d. Berg 01; LubertBannenberg 01; De Heer Schroder 10; De VriesWulms 01. Afdeling 3: BeentjesSauer 10; Wes terv.d.Lely 01; MetselaarJ. de Ruiter 0—1; Ruiter—Doekes 1—0; Affourtit—Duin 1—0. Afdeling 4: SchepelKruyer afgebr.; KnakeMolenaar 10; HorstDe Gelder 1—0. Deze week is men, zo vernemen w(j, aan de bouw van het nieuwe station in Bever wijk begonnen. Zoals men zich wellicht nog zal herinneren lag het in de bedoeling hier in maart al mee te beginnen. Als alles volgens plan verloopt zal het station volgend jaar oktober in gebruik kunnen worden genomen. Dan zal eindelijk het lelijke gebouw, dat thans als station wordt gebruikt en dat het stationsplein in hoge mate ontsiert, tegen de grond gaan en wat nog belangrijker is dan zal ook het stationsplein onder handen worden genomen. De bussen zullen een eigen station krij gen. Er komt een moderne stationsrestau ratie en een ruime fietsenstalling, terwijl er ook meer ruimte voor de taxis zal wor den geschapen. Het nieuwe emplacement en rangeerterrein, dat veel ruimer van opzet is dan het oude, is nu zo goed als gereed. Eigenlijk moet alleen nog maar een gedeelte van de bovenleiding van de spoorlijn naar de Hoogovens worden aan gebracht. De los- en laadweg, die een rechtstreek se verbinding zal vormen tussen Velsen- Noord en het stationsplein, is eveneens grotendeels klaar. Deze weg voert langs een der wanden van de Velser spoortun nel en leidt ook naar de kolenverlaad- plaats. Het oude emplacement en de oude spo ren zijn nu verdwenen. Het terrein, waar onder andere de parkeerhavens voor de bussen zullen worden aangelegd, ligt momenteel braak. De bouw van het station zal zo snel mo gelijk geschieden. Het kan dus gebeuren dat er op een gegeven ogenblik niet alleen wordt geheid maar ook beton gestort, ter wijl bovendien al een gedeelte van het stalen geraamte overeind wordt gezet. Een van de aantrekkelijkheiden voor de VELSEN DONDERDAG 9 OKTOBER Thalia: „Als het kinderhart spreekt", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: „Tussenspel in München", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. Abelenstraat 1: Voordracht van Otto Sterman „Ik ben een neger" voor dep. Velsen-IJmuiden van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, 20 uur. IJmuiden: Rondgang van A'damse po- litiekapel, na 10 uur. VRIJDAG 10 OKTOBER Thalia: „Slachtoffers van het trottoir", 20 uur. Rex: „Slavinnen van Karthago", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van fi nanciën, 1112 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 9 OKTOBER Stadhuis, Scheybeeck, 19.30 uur: Ge meenteraadsvergadering. Kennemer Theater, 20 uur: De Gieteling, Voordrachtavond. Luxor Theater, 19.30 uur: „De jonge leeuwen". Het Centrum. 14 uur: Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, demonstratie Hollandse Rijsttafel. VRIJDAG 10 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Het lachkanon van de infanterie". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Met de dood voor ogen". W.B. Theater, 20 uur: „Rit in de nacht". Deken Waerestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". De Vjjzel. Kloosterstraat, Wiawahagroep padvinders, kienavond. forensen is dat de houders van abonne menten buiten het station om de reizigers tunnel kunnen bereiken. De reizigerstunnel is nu vrijwel klaar, maar moet nog worden aangesloten op het station. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft op woensdag 15 oktober het eer ste concert in dit seizoen op uitnodiging van de Commissie Cultureel Beverwijk. In het Kennemer Theater wordt het volgende programma uitgevoerd: de Symfonie nr. 67 van Haydn, Mathis der Maler van Hinde- mith en Pianoconcert no. 1 van Brahms. Advertentie (Het theater met de beste films) vertoont VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en "ZONDAG 7 en 915 uur Een oerspannend filmwerk van hartstocht en misdaad SLACHTOFFERS VAN HET TROTTOIR Een sensationele realistische film, die een fel en openhartig licht werpt op de practijken van het „verboden milieu"; meedogenloos en.... smerig! Alléén toegang boven 18 jaar. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur: Een film die u met ingehouden adem aanschouwt 12 UUR TUSSEN LEVEN EN DOOD Het hart klopt u in de keel! Een jonge vrouw, overgeleverd aan drie jeugdige schurken! Toeg. 18 jaar ZONDAGMIDDAG 3 uur: De spannende actiefilm DE VERGETEN PATROUILLE DONDERDAG 16 OKT. 8 uur: Speciale voorstelling FRANK SINATRA in VRIJGEZEL IN DE VAL! VERWACHT: Elvis Presley in „SAILHOUSE ROCK" HEDENAVOND 8 uur: ALS EEN KINDERHART SPREEKT Ontspanningsavonden Naast de behartiging van de belangen op het gebied van het reizigersvervoer heeft de afdeling Castricum van de Neder landse Vereniging van Forensen ook een open oog voor culturele ontspanning. Voor het winterseizoen heeft zij een aantal ge zellige avonden vastgesteld en de eerste hiervan is zaterdag 18 oktober in Zaal Roozendaal. De toneelgroep van de ver eniging zal met enkele schetsjes voor het voetlicht komen en er zal ook gekiend en gedanst kunnen worden. Medewerking aan deze avond verlenen „The Dizzy Six" het Castricumse muziekgezelschap dat reeds vele bijeenkomsten met prettige dansmu ziek opgeluisterd heeft.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5