r j CHINEZENWIJK MADOEF EN MIRZA Agenda voor Haarlem Overbrenging van collectie-R egnault 13 Pieuze herdenking T elevisie ziekte De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma Twee nieuwe krachten bij ensemble Wim Sonneveld Afvalstoffen brachten in 1957 f 265 miljoen op Meer Duitsers, minder Fransen op bezoek Gerechtshof behandelde de Anjumse moordzaak Tegen moeder van een der daders vijf jaar geëist Ontslag verleend aan drs, M. van der Ploeg Honderd gulden boete in plaats van 6 jaar Pensioenverzekering tijdens dwangarbeid in Duitsland Kerkelijk Nieuws Geautoriseerde bewerking uit,het Amerikaans door E. Veegens-Latorf DOOR LIN YU TANG Oorspronkelijke titel „Chinatown Family" HEKLA VEILIGHEIDSHELM Commissie behandelt klachten over de was VRIJDAG 10 OKTOBER 195 8 De stem van de Nederlandse nieuwslezer van Radio Vaticana opende het NTS-jour- naal met het bericht over de dood van Paus Pius XII, zoals dat 's nachts was uit gezonden. Na een indrukwekkend lange sille close up van een foto van de Paus volgden beelden van de drukte rond Cas- telgandolfo, pieuze opnamen van de opge baarde Paus in zijn eenvoudige ijzeren sterfbed en de voorbereidingen die bij de Sint Pieter worden getroffen. De KRO opende zijn programma met een toespraak door de aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, die het hoge ambt van de kerkvorst belichtte en de menselijke en serene wijze waarop Pius XII het ver vulde: „Heel zijn leven was een heen- wijzen naar Christus". Hierna volgde een overzicht van het leven van de Paus in films en foto's. In deze montage werd met beeld en geluid bereikt, dat de kijkers zich wezenlijk ver bonden voelden met de grootheid van deze mens, wiens wijsheid, liefde en leiderschap op deze wijze eerbiedig werden geëerd. Louis Freauin interviewde vervolgens in „Gastenboek" vice-admiraal H. C. W. Moorman, staatssecretaris van Marine, op de van hem bekende listige manier, die meer doet vermoeden dan er is. Een di recte reportage uit de kinderkliniek van de r.-k. Universiteit te Nijmeeen werd een volstrekte mislukking naar beeld en tekst. Misschien is de reden hiervan dat reporter Dick de Vree om onbekende redenen moest worden vervangen door P. W. Russel, die zijn best deed. Maar dat was niet voldoen de. Maria van der Eist besloot met hulp van drie moderedactrices deze heterogene avond, waarin men moest omzwaaien van een sobere en ontroerende reportage over het leven van de Paus naar het gepraat van vier dames over de laatste mode. Beeldschermer Advertentie Van Nelle bestellen Een wanhopige vader heeft aan een rechtbank in Wimbledon met klem ver zocht hem te helpen met zijn zestien jarige zoon, die hij een slachtoffer van „televisie-ziekte" noemde. Daar deze zaak een minderjarige betrof, maakte de rechtbank geen namen bekend. Ver klaard werd dat de vader getuigd heeft dat de televisie aan zijn zoon een ziekte bezorgde die behandeling eist. „Sedert hij in februari van school kwam, heeft hij zijn dagen voor het televisietoestel doorgebracht en zijn toestand gaat zien derogen achteruit. Hij. leidt thans een onnatuurlijk bestaan. Het stadium is be reikt dat ik. hem er niet toe kan brengen tegen mij te praten. H\j heeft geen zak geld nodig, want hij gaat nooit uit. Hij is er niet toe te brengen een baan te gaan zoeken. Hij wil alleen maar de hele dag naar de televisie kijken", getuigde de vader en vroeg: „Wilt u mij alstu blieft helpen?" De rechtbank verdaagde de zaak gedurende twee weken en gaf aan de jongen opdracht een specialist te bezoeken en diens advies op te volgen. Advertentie Van Nelle bestellen I HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Vóör de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Metropole-orkest en solist. (12.3012.33 Land- en tuinb.meded.). 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Idem. 14.10 Gram. 14.25 Pianospel. 14.45 Kroniek v. letteren en kun sten. 15.20 Gram. 15.40 Boekbespr. 15.50 De schoon heid van het Gregoriaans. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Engelse les. 17.20 Gram. 17.40 Lichte muz. 18.00 Journ. weekoverzicht. 18.10 Strijkork. 18.30 Dubbel kwart. 18.45 Van klanten en wanten we ten, vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Lichtbaken caus. 19.35 Omr.ork. en solist. 20.30 Ja, met mij, caus. 20.35 Gevar. progr. 21:55 De knipperbol caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij lui den de zondag in. Daarna: Avondgebed en liturg, kalend. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22-24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin, caus. 9.00 Gvmn. voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Caba ret. 11.15 Buite.nl. weekoverz. 11.30 Pianorecital. 12.00 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 1'3.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Harmo- nie-ork. 15.05 Van de wieg tot het graf, causerie. 15.20 Omr.ork. 16.15 Boekbespr. 16.35 Kinderkoor. 16.55 Gram. 17.30 Radioweekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Hammond-orgelspel. 18.35 Muziek - kiosk. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Machten en mensen, caus. 19.45 Deze week, caus. 19.50 Causerie. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Thuis best? 20.13 Gevar. progr. 21.30 Socialistisch comm. 21.45 Accord.muz. 22.00 Oude en nieuwe dansen. 22.35 Opsporing verzocht. 23.15 Nieuws. 23.30— 24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13i00 Nieuws. 13.11 Radio- Almanak. 14.30 Gram. 15.00 Accordeonspel. 15.15 Gram. 15.45 Accordeonspel (verv.). 16.00 Gram. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20. Gram. 17.30 Pianorecital. 18.00 Ork.conc. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Ork.- conc. 20.45 Gram. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.0524.00 Gram. VOOR ZATERDAG VPRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20 00 Journaal. VARA: 20.20 Vraag- en antwoordspel. 21.10 Tussenspel... 21.25 Avonturen met Dorus. NTS: 22.4523.45 Eurovisie: Horse of the Year Show. Albert Mol en Joekie van der Valk zijn voor het nieuwe programma bij het en semble Wim Sonneveld geëngageerd. Op 1 januari zal het gezelschap in het Nieuwe de la Mar Theater in Amsterdam de pre mière geven. Van 1 augustus tot 1 januari van het volgénd jaar maakt het ensemble een tournee door Nederland. Donderdag is een belangrijk deel van de moderne kunstwerken uit de collectie- Regnault overgebracht van het stedelijk museum te Amsterdam naar het veiling lokaal van „Arti et Amicitiae". „daar gaan ze" verzuchtte de adjunct-directeur, dr. H. L. C. Jaffe. Gedurende vele jaren heeft deze collec tie in het museum duizenden belangstel lenden uit binnen- en buitenland getrok ken. Behoudens de schenking van wijlen de heer Regnault van een deel zijner col lectie aan het rijk in 1953 en de 20 kunst werken waaronder 5 Chagalls en 1 Picasso die de gemeente Amsterdam wil aanko pen voor 2 miljoen gulden, moest het Ste delijk Museum de in bruikleen gegeven collectie afstaan, omdat de erven-Reg- nault hadden besloten de schilderijen openbaar te doen veilen. Voor deze openbare miljoenen veiling be staat grote belangstelling in binnen-en buitenland. Vooral in Frankrijk, waar na mens de veilingmeester Paul Brandt uit Te Amsterdam is de officiële oprich tingsvergadering van de „Federatie van Verenigingen van Handelaren in Oude Materialen en Afvalstoffen" gehouden. De federatie is het overkoepelend ongaan van de verenigingen voor de handel in oude metalen, textielafvalstoffen, oud-papier en lompen. De voorzitter van de federatie, de heer H. K. M. Nijkerk, zei dat de handel in oude materialen en afvalstoffen zich steeds meer in semi-industriële richting ontwikkelt. In Nederland zijn er buiten de duizenden opkopers 500 handelaren, variërende van kleine plaatselijke bedrijf jes tot grote gespecialiseerde ondernemin gen, die een sterk industrieel karakter dragen. De heer Nijkerk deelde mee dat vorig jaar in ons land meer dan een mil joen ton aan afvalstoffen beschikbaar is gekomen met een totale waarde van 265 miljoen. Nederland is arm aan grondstof fen en daarom nemen de oude materialen en afvalstoffen juist een belangrijke plaats in. De jaarlijkse opbrengst van geslagen schroot bedraagt 550.000 ton en die van gegoten schroot 100.000 ton. Berekend naar de huidige prijzen vertegenwoordigen deze hoeveelheden een waarde van meer dan 90 miljoen gulden. De jaarlijkse opbrengst van oude non-ferro metalen bedraagt in Nederland ongeveer 50.000 ton, ter waarde van ongeveer 65 miljoen gulden. De export van textielafval bedroeg in 1957 58.000 ton ter waarde van bijna 55 miljoen. Na de rede van de heer Nijkerk sprak de directeur-generaal voor Handel en Nij verheid van het ministerie van Economi sche Zaken, de heer J. H. D. van der Kwast, zijn gelukwensen uit. Ook hij wees op het belang van de handel in oude mate rialen en afvalstoffen. Deze handel voor ziet verschillende industrieën van grond stoffen, die anders zouden moeten worden ingevoerd. Advertentie Van Nelle bestellen De schilderijen worden uit het Stede lijk Museum per vrachtauto naar Arti et Amicitiae gebracht. Rechts veiling houder Paul Brandt. Amsterdam optreedt maitre Alph. Bellier uit Parijs, zijn honderden catalogi uitge reikt. Nog dezer dagen vroeg de prinses Aga Khan-Yacimour uit Le Cannet een exemplaar aan. Ook naar de prins van Monaco, Onassis en andere belangrijke kunstverzamelaars zijn catalogi uitge gaan. Het bezoek van buitenlandse toeristen aan Nederlandse hotels heeft gedurende het eerste halfjaar, vergeleken met dezelf de periode van 1957, een toeneming ver toond, namelijk van 563.186 tot 591.022, zo blijkt uit recente cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Deze stijging komt vooral voor rekening van de Duitse toeristen. In de eerste helft van 1957 brachten er 163.835 een bezoek aan Neder land, in 1958 waren het er 188.760. De Duitsers staan onbedreigd bovenaan de ranglijst van buitenlandse toeristen in ons land. De tweede plaats werd ook het eerste halfjaar van 1958 weer ingenomen door de Amerikanen: 67.212 (tegen 56.426 in 1957). Zij werden gevolgd door de En gelsen (66.i41 tegen 63.624) en Fransen, wier aantal overigens belangrijk afnam: 41.807 tegen 57.242 in 1957, hetgeen verband houdt met de beperkende deviezenbepalin- gen in Frankrijk. Ook wat het aantal hotelovernachtingen betreft zijn de Duitsers nummer één. Zij brachten het de eerste zes maanden van 1958 tot 335.053 overnachtingen (vorig jaar: 294.873). De Engelsen, hoewel minder in aantal, brachten het tot meer hotel nachten dan de Amerikanen, met respec tievelijk 177.450 en 155.858. Uiteraard daalde het aantal hotelover nachtingen van Fransen 'aanzienlijk: van 107.643 in de eerste helft van 1957 tot 76.038 in dezelfde periode van dit jaar. Totaal brachten buitenlandse toeristen 1.240.987 nachten in Nederlandse hotels door. Dat is ruim 10.000 meer dan in de eerste helft van 1957, toen 1.230.148 over nachtingen werden geboekt. Het gerechtshof te Leeuwarden heeft de zaak behandeld tegen de 41-jarige vrouw F. D.-D. uit Anjum, die wegens misbru'k maken van de ouderlijke macht en uitlok king van moord door de rechtbank te Leeuwarden veroordeeld was tot zes jaar gevangenisstraf. Haar zoon Johannes en zijn vriend A. S. hebben in de nacht van 22 op 23 september 1956 de slikwerker P. Steenstra te Anjum vermoord. De procureur-generaal was van oordeel dat de vrouw de verslagene haatte. Zij heeft niet alleen de dood van S. gewenri maar de beide jongens doelbewust opge hitst. Hij vorderde vijf jaar gevangenis straf. Van de negen getuigen verklaarden en kelen te hebben gehoord dat de vrouw de beide jongens had opgehitst om S. uit de weg te ruimen. De vrouw ontkende dit ter zitting. Uit het verhoor der getuigen bleek verder, dat zij een felle haat koesterde jegens S„ omdat zij door diens toedoen wegens diefstal van geld was veroordeeld Op 23 oktober zal het hof uitspraak doen. In de vergaderzaal in het hoofdkantoor van de K.L.M. te 's Gravenhage is onder leiding van dr. A. A. L. Rutgers, voorzitter van de raad van commissarissen der KLM. een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders gehouden.Op de agenda voor deze vergadering stonden twee pun ten: ontslag op zijn verzoek te verlenen aan drs. M. J. van der Ploeg, lid der di rectie, én de rondvraag. De vergadering ving aan om ongeveer tien over half vier; zij werd gesloten om ongeveer tien voor vier. De aanwezige zevenentwintig aan deelhouders, tezamen vertegenwoordigende 1.042.577 aandelen en evenzovele stemmen, besloten zonder stemming het door de heer Van der Ploeg verlangde ontslag te ver lenen. De rondvraag werd niet gebruikt. Advertentie Van Nelle bestellen 1 Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft een chauffeur uit Beek wegens het door roekeloos rijden veroorzaken van een aanrijding .veroordeeld tot 100,Hij stond' op 24 september terecht onder ver denking van het feit, dat hij deze aan rijding opzettelijk veroorzaakt zou heb ben, om een vriend van zijn vrouw van het leven te beroven. De vriend werd bij het ongeluk ernstig gewond. De rechtbank te Maastricht had hem ontslagen van rechtsvervolging nadat de officier van Justitie tegen hem zes jaar gevangenisstraf en terbeschikkingstelling van de regering had geëist. De officier van Justitie was van het vonnis in beroep ge gaan. Ook de procureur-generaal had zes jaar en terbeschikkingstelling gevorderd. Advertentie Van Nelle bestellen 1 „Professor Azamir zoekt een schrandere bediende", stond er op de aankondiging te lezen. Madoef wou al doorlopen, want dat was toch niets voor hem, meende hij. Maar toen kwam Mirza tussenbeide. „Madoef, dit is een mooie kans voor je!" zei de muis. „Ca naar het huis van die wijze man en bied je aan!" „Toe noudat is toch niks voor mij!" zei Madoef. „Doe het maar", drong Mirza aan. „Ik help je er wel doorheen!" 32—33 Bij het parlement te Bonn is ingediend een aanvullende overeenkomst op het Duits-Nederlandse akkoord inzake socia le verzekering. Het betreft de aanspraak van Nederlandse staatsburgers, die in de tweede wereldoorlog „op grond van offi ciële bemiddeling" in Duitsland zijn te werk gesteld. Er is in vastgelegd, dat de tijd, die de werknemers in Duitse pensioenfondsen opgenomen zijn geweest, aan de in Neder land verzekerde tijd wordt toegevoegd. West-Duitsland zal daarvoor 20 miljoen gulden schadeloosstelling betalen. Verder is aan het parlement een wets ontwerp voorgelegd ter ratificatie van een aanvullende Duits-Nederlandse overeen komst over de betaling van achterstal lige pensioengelden over de tijd tussen eind januari 1946 en 1 november 1952. De ze overeenkomst regelt de aanspraken uit de tijd vóór het inwerkingtreden van het akkoord over de sociale verzekeringen. Chr. Geref. kerken Beroepen te Edmonton en Red Deer (Al berta, Canada) (Free Chr, Ref. Church) C. v. d. Weele te Leiden. Bedankt voor Veenendaal B. Bijleveld te Noordeloos. Geref. gemeenten Tweetal te Veenendaal M. Heerschap te Borsele en H. Rijksen te Vlaardingen. Beroepen te Lisse H. Rijksen te Vlaar dingen. Bedankt voor Veenendaal H. Liigtenüerg te Rotterdam-West. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Sint Laurens (toéz.) S. W. Kok, kand. te Burgervlotbrug (Gem. Zijpe). Bedankt voor Zoetermeer (2e pred.pl.) J. v. Sliedregt te Putten (Geld.). Beroepen te Opheusden W. Vroeginde- wey te Barneveld. Baptisten Gemeenten Beroepen te Groningen-Noord W. Har- kema te 's-Gravenhage. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Böxum J. de Bruyn, kand. te Leeuwarden. Geref. Kerken (vrijgemaakt) voor Zaandam L. Douw te Bedankt Zuidwolde. Beroepen Deyl, kand. Geref. Kerken te Bergen (N.H.) A. van der te Overveen. Advertentie 60. „Waarom ga je niet liggen?" vroeg hij. Zij schudde haar hoofd. Zij wilde niet en zij kon niet. Tom vroeg zich af waarom zo'n begerenswaar dig meisje zo onbereikbaar was. Zij was vlakbij en toch zeer ver van hem af. Hij ging achterover liggen met een arm voor zijn voorhoofd, terwijl hij zijn an dere hand op Elsies rug liet rusten. Hoog boven hen dreef een wit wolkje langzaam langs de hemel en het scheen hem toe alsof de aarde waarop hij lag zich ge luidloos op een geheimzinnige reis voortbewoog. Na een poosje zei hij: ,Wat zouden de mosselen doen als zij dichtgaan en zich in het zand graven? Het moet pikdonker zijn. Wat zouden zij doen?" Elsie lachte. Zij hield van Tom omdat hij zulke on mogelijke vragen stelde. „Ja, zij vinden het zoute zeewater zeker heerlijk smaken. En zij planten zich voort. Wie zegt hun dat te doen?" „Wie zegt tegen de mosselen, dat zij schelpen moe ten maken van het calcium uit het zeewater en eten en slapen en zich voortplanten net als de mensen? Wie kan het wat schelen? Dat zijn vragen waarop geen antwoord bestaat." „Waarom denk je dat wij belangrijker zijn dan de mosselen?" vroeg Elsie. „Zijn wij dat dan niet?" „Helemaal niet." Tom ging rechtop zitten. „Je wilt toch niet zeggen, dat jij een antwoord weet?" Nu kwam Tom met zijn geliefkoosde verenprobleem om te laten zien hoe onoplosbaar het was. „Kijk eens naar de kuif van de papegaai, de staart van de pauw, de wenkbrauw van de leeuwerik. Wie heeft die ge schilderd? Neem een enkele veer uit de staart van een pauw. Zij is hier zwart, daar groen en daar goud en wordt dan weer zwart. Zeg mij nu eens wie dat ge maakt heeft. Wie denkt er aan?" „Het antwoord is, dat wij het niet weten" Tom zuchtte. „Ik dacht misschien dat jij een ant woord had." „Het is een antwoord. Wij weten het niet". Hij trok zijn vinger door het zand, „Waarom aanvaard je dat niet als antweordt" zei Elsie. „Wat?' „Te weten, dat wij het niet weten. Tom, waarom pie ker je over zulke dingen? Je tobt je af en je komt er toch nooit achter." „Dat dacht ik ook." Tom keek teleurgesteld. „Wij weten, dat wij het niet weten". „Tom als je weet, dat je het niet weet, dan weet je het. Als je niet weet, dat je het niet weet, dan weet je het niet echt. Is dat niet iets om mee te begin nen?" Tom stond op en liep heen en weer zoals hij altijd deed als hij ongeduldig was. „Daisow, weet jij waarom wij leven?" vroeg hij aan Flora. „Nee. Ik denk, dat God wil dat wij leven". „Weet jij het Eva?" „Weet niet, hoor". „Weet jij waarom wij leven, Yiko?" „Tom, ga zitten en stel je niet aan als een idioot door zulke dingen te vragen. Wie weet dat nu?" „Ja, wie weet het?" zei Tom en ging weer liggen. „Heb ik het je niet gezegd?" zei Elsie met een glim lachje. „Nou goed, je hebt het gewonnen". „Elsie", zei Flora, „ik begrijp niet hoe je zoveel kunt weten." „Je moet vreselijk veel hebben gelezen." „Nee, heus niet. Mijn vader zei, dat een mens niet té veel boeken moet lezen. Men moet er enkele lezen, de werkelijk goede en die dan ook goed kennen. Tom wil je je haar kammen?" Zij bood haar kam aan en Tom nam hem aan. „Geef mij je handcrème eens", zei hij. Zij gaf hem de tube en hij begon er zijn haar mee in te wrijven. „Tom, wat doe je daar?" „Zo is Tom. Je kent hem nog niét", zei Eva lachend. „Hij poetst zijn schoenen met scheerzeep, scheert zich ermee en kamt er zijn haar mee." Elsie barstte in lachen uit. „Tom, je bént werkelijk amusant." „Het is toch eigenlijk allemaal hetzelfde spul? Zij geven er verschillende namen aan om de vrouwen geld uit de zak te kloppen", zei Tom. „Je poetst er je tanden toch niet mee?" „Ik heb het wel geprobeerd, maar het smaakt niet lekker. Maar waarom zou je met een crème, die de huid schoon maakt, niet ook je tanden kunnen schoon maken?" Na een poosje vroeg Elsie: „Zullen wij naar huis gaan?" Maar Flora wilde nog blijven. Zij kwam haast nooit buiten de stad en zij genoot hiervan en Marco, moege speeld, lag zoet in het zand te slapen. „Laat hem nog even slapen. Het is zijn middag dutje". Freddie vond het ook een prettige dag. Hij was niet meer de man, die geen problemen kende. „Eva, je doet deze zomer eindexamen, niet?" „Ja." „Hoe oud ben je nu?" „Schaam je. Dat moest je weten. Ik ben negentien". „Eva, je moest gaan trouwen". „Een paar uur gelden heb je ons juist gewaar- scuwd om niet te trouwen, Yiko". „Maar dat bedoelde ik voor mannen. Mannen heb ben alles te verliezen en vrouwen alles te winnen door te trouwen". „Praat geen onzin. Ik heb nog geen zin om te trou wen". „Is het geen wonder?" zei Yiko. „Zij was nog maar een kind toen zij in dit land kwam. En nu is zij een vol wassen jongedame". Eva was altijd zijn lieveling geweest. Inderdaad was Eva volwassen. Het was werkelijk een wonder, vond Yiko, hoe jonge meisjes opgroeien en ieder jaar rijper worden om haar plaats in het leven in te nemen even onvermijdelijk als de opvolging van de jaargetijden. Het was een van die wonderen van de natuur, een ge daantewisseling zoals het steeds weer begroeien van de weilanden en de berghellingen in de lente, dat niet minder verbazingwekkend is omdat het iéder jaar te rugkomt. „Eva, je gaat hoe langer hoe meer op je moeder lij ken nu je gezicht wat voller wordt", zei Yiko. „Ik heb gemerkt, dat moeder wat meer grijze haren krijgt". „Moeder werkt te hard", zei Eva. „Soms vind ik dat zij oud begint te worden". Plotseling zei Yiko: „Vader werkte ook altijd te hard. Ik ben een lammeling geweest". (Wordt vervolgd) Advertentie B«SB!>8«Br BBSBBBll? «IBBIBIP, IBBBIBIP MlBBBVBIH BI8BB'J3BB «nCBEB iüBIDBi Bromfietser! Scooterrijder! Bescherm uw leven met de (in België en andere landen zijn veilig- heidshelmen reeds verplicht en terecht! velen danken hun leven aan hun veiligheids helm! De statistiek bewijst het IIRiBIBBb IRBBBBBIBh IIIIBIBSBIk .aBBiiiaai BBsacaiBB: BBaaaaass In Scheveningen is de vertrouwenscom missie Nederlandse Huishoudraad Was- industrie, geïnstalleerd, welke tot stand gekomen is door samenwerking tussen de Nederlandse Huishoudraad en de Fede ratie voor de Wasindustrie in Nederland. Bij deze commissie zullen zowel de klan ten als de wasserijen geschillen aanhan gig kunnen maken betreffende behande ling en aflevering van de was. De com missie bestaat uit vijf deskundigen, van wie drie worden aangewezen door de Ne derlandse Huishoudraad en twee door de Federatie voor de Wasindustrie. De com missie baseert haar oordeel op gege vens van de betrokken klant en de wasse rij, waartoe het secretariaat formulieren beschikbaar stelt, en op de resultaten van deskundig onderzoek door het wasse rij-instituut T.N.O. te Delft, De directeur van het Wasserijinstituut is als advise rend lid aan de commissie verbonden. Voor het onderzoek is een geringe vergoe ding aan de commissie verschuldigd. Het secretariaat is gevestigd bij de Neder landse Huishoudraad, Anna Paulowna- plein 7. Den Haag. VRIJDAG 10 OKTOBER Stadsschouwburg: De Ned. Comedie geeft een voorstelling van ,,'n Tik van de zon", 20 uur. Concertgebouw: Jeugdconcert on der leiding van Marinus Adam, 19.30 uur. Minerva Theater: mejuffrouw C. Hofstede houdt een lezing over „Siena, de hooghar tige, in het land van de rode aarde" (Volks universiteit), 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van werk van Harry Völker en Jan Campfens tot 22 uur. „In 't Goede Uur": Expositie van werk van Peter Giltay tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", a.l„ 19.30 uur. Frans Halstheater: „Het monster van Frankenstein", 18 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Het lokkende moeras", 18 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Trapeze", a.l., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „De zevende sluier", 18 j., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Sluipvaart in de Pacific", 14 j„ 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Moord op de voorpagina", 18 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De 41ste", 14 j., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole: „De jonge leeuwen", 18 j„ 20 uur. DIVERSEN ,In 't Goede Uur": Klassiek grammofoon- platenconcert, 2122 uur. ZATERDAG 11 OKTOBER Stadsschouwburg: Toneelgroep „Thea ter" met „Orpheus daalt af", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „Ten Bruggen-Cate": Exposi tie van werk van O. C. R. L. van Bennekom, Berna E. Braakman-Ten Bruggen-Cate en W. A. van der Colk, 11—17 uur. Galerie Espace: Expositie van werk van onder meer: Chapon, Frankot en Yvonne Kracht, 1117 uur. „In 't Goede Uur": Expositie van werk van Peter Giltay, 1022 uur. Het Huis van Looy": Expositie van werk van Jacobus van Looy en Willem de Zwart, 1012.30 en 13.3017 uur. Kunstzaal „De Ark": Expositie van tekeningen en schil derijen van Harry Völker en Jan Camp fens, 914 en "1922 uur. „De Hoofd wacht": Expositie B.N.A., geopend dage lijks van 1012 en van 13.3016 uur, tot 20 oktober. FILMS Cinema Palace: „De Tien Geboden", a.l., 14 en 19.30 uur. Frans Halstheater: „Het monster van Frankenstein", 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Het lok kend moeras", 18 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater. „Trapeze", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Bambi", a.l., 14.30 uur. Rembrandt Theater: „Sluip vaart in de Pacific", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Moord op de voorpagina", 18 jr., 19 en 21.15 uur. „20.000 mijlen onder zee", a.l., 14.30 uur. Studio Theater: „De 41ste", 14 jr., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Mono pole: „De jonge leeuwen", 18 jr., 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert 2122 uur. Gebouw St. Bavo: De toneelvereniging „J. J. Cremer" geeft een opvoering van „Oost-WestEgypte best", 20 uur. Advertentie Van Nelle bestellen I

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 13