HENSEN Golden Fiction „Aparte" inval van politie in Johannesburg Venkcdk Bazooka-schandaal heden voor het militaire Parijse hof ïïOt hp bprlföfn fijh MONTY COATS Onder ons gezegd... toch maar liever... DINSDAG 14 OKTOBER 1958 3 PAARLAARSTEEG 1 Geleide projectielen naar West-Duitsland en Italië Reddingboot op weg naar tweemaster bij Terschelling Francoise Sagan verschijnt voor de rechtbank Premier van Marokko in de Franse hoofdstad Onderhandelingen met de Algerijnse rebellen? Zo zacht zo zuiver! Generaal Salan als getuige in een vreemde rol Amerikanen pogen Tsjang Kai Tsjek te overreden Versterking van de kust eilanden gaat door Opperste Gerechtshof geeft Faubus opnieuw ongelijk Twee SS-bewakers staan in Bonn voor de rechter Zij zouden 12.000 moorden op hun geweten hebben Op de ^Praatótcel Spaanse dichter Lorenco Riber overleden Men kan een juichtoon nauwelijks on derdrukken nu premier De Gaulle de mili tairen in Algerije, die zich gedroegen alsof zij het voor het zeggen hadden na de gene raal aan de macht te hebben gebracht, op hun plaats heeft gezet. Het is van het grootste belang dat de officieren, die zich op hun eigen terrein al verdacht genoeg gemaakt hebben, van het politieke ter rein worden verdreven, met de verkie zingen in het vooruitzicht. In zijn bevel aan generaal Salan zegt De Gaulle on omwonden dat hij vrije en zuivere ver kiezingen wenst, waarvan de uitslag dus niet de wensen der militairen, maar die der burgers zal openbaren. De militairen hebben zijn bevel onmid dellijk uitgevoerd en het gemor na zijn rede te Constantine, waarin hij het her stel van de democratische vrijheden in Al gerije al liet doorschemeren, blijkt niet méér geweest te zijn dan een machteloos protest. De verkiezingsstrijd zal een zui verder karakter krijgen nu de militairen uit de „Comité's van openbaar welzijn" zijn geweerd en het denkbeeld van een eenheidspartij is afgewezen. De Gaulle geeft de oppositie de kans met gelijke rechten aan de campagne deel te nemen, door met nadruk te spre ken van alle stromingen, en' iedere mening, die zich moeten kunnen uiten. Daarbij maakt hij ook een einde aan het eigenmachtige hanteren van de censuur door de Algerijnse autoriteiten, die Franse bladen, met hun onwelgevallige berichten, zonder nadere uitleg in beslag plachten te nemen. Het lijdt geen twijfel dat De Gaulle's bedoelingen zuiver zijn en men mag ho pen dat zijn instructies naar de letter worden nageleefd. In dat geval zal blij ken in hoeverre het overweldigende aantal „ja"-stemmen, dat het referendum in Al gerije heeft opgeleverd, in overeenstem ming is met de gevoelens van het Alge rijnse volk. Alleen een zuivere weergave van de verlangens die werkelijk in Alge rije leven kan de grondslag vormen voor een oplossing van het Algerijnse vraag stuk. Moge De Gaulle ook de moed heb ben zuivere conclusies te trekken als het resultaat meer in overeenstemming mocht zijn met de wensen van de voorlopige Al gerijnse regering in ballingschap, welker premier moeite doet met Frankrijk tot een vergelijk te komen. Advertentie ii zware duffel waterdicht kleurecht zuiver wol leeftijd 8 jaar f BONN (UPI) Binnen drie of vier we ken zal het Westduitse leger twee mobie le lanceerplaatsen voor Honest John-pro- jectielen met 24 projectielen uit de Ver enigde Staten ontvangen, aldus heeft een woordvoerder van het ministerie van De fensie in Bonn bekendgemaakt. De Honest John, die zowel van een conventionele la ding als van een kernlading kan worden voorzien, heeft een bereik van ongeveer vijftig kilometer. De Bundeswehr heeft ook 24 Matador-projectielen besteld, die een bereik van ruim duizend kilometer hebben. Deze zullen niet voor 1960 worden gele verd. Verscheidene honderden Westduitse soldaten worden in de Verenigde Staten opgeleid in het gebruik van de projectie len. WASHINGTON (UPI) Begin volgend jaar, mogelijk in januari, zal de Italiaan se luchtmacht de eerste Amerikaanse Nike- projectielen ontvangen die een bereik van ongeveer veertig kilometer hebben. Nike's speciaal bestemd voor gebruik tegen vijan delijke vliegtuigen, zullen ook worden ge leverd aan België, Frankrijk, Grieken land, Noorwegen, Turkije en Nederland. Om tien uur vanochtend is de redding boot „Brandaris" uit de haven van West- Terschelling uitgevaren om te gaan onder zoeken wat er aan de hand is met een jacht met twee masten dat zich in de branding in de Terschellinger gronden, ter hoogte van het Thomas Smith-gat, bevindt. Het jacht ligt nu eens met de kop naar het oosten, dan weer naar het westen. Nood seinen zijn echter niet waargenomen. CORBEIL, (UPI) In het Palais de Justice in Corbeil, Frankrijk, zal van middag de zaak dienen tegen Franpoise Sagan, die op 14 april met drie kennissen in haar sportwagen een verkeersongeluk maakte waardoor ze ernstig gewond werd. PARIJS (UPI) De aanwezigheid van de Marokkaanse premier Balafrej heeft in kringen van waarnemers te Parijs de ver onderstelling doen ontstaan dat geheime onderhandelingen zullen worden gevoerd tussen de Franse regering en de „Alge rijnse regering in ballingschap". Balafrej heeft zich verscheidene malen bereid ver klaard tot bemiddeling. Ferhat Abbas, de premier van de Algerijnse regering, zou naar Rome vertrekken, maar de Italiaanse politie heeft hem van het vliegveld terug gezonden naar Cairo, omdat zijn papieren niet in orde waren. Zijn bezoek aan Rome zou verband houden met de bemiddelings poging van Balafrej. De Franse regering zwijgt en denkt er niet aan de eisen van Ferhat Abbas terzake van een Frans- Algerijns vergelijk in te willigen. Wat de invloed zal zijn van het Tunesisch geschil met de Verenigde Arabische Republiek staat niet vast. In Cairo en in Tunis wordt een diplomatieke breuk als uiteindelijk resultaat verwacht. ALGIERS (Reuter) Het Parijse blad „Le Monde" is zondag bij aankomst in Algiers in beslag genomen. Het blad bevat een artikel over het aanbod van Abbas, om met Frankrijk te onderhandelen. In het artikel staat dat „een kans, hoe broos ook, om een einde aan de strijd te maken, niet verwaarloosd mag worden". PARIJS (UPI) Generaal De Gaulle heeft een paar hoge ambtenaren op hun vingers getikt, omdat zij de grenslijnen van enkele Franse kiesdistricten voor de algemene verkiezingen van de volgende maand zó hadden getrokken, dat de tegen standers van De Gaulle weinig kans zou den maken, gekozen te worden. De premier heeft, naar verluidt, elk kiesdistrict be studeerd en ze aldus gecorrigeerd, dat de verkiezingen een eerlijke strijd zullen zijn tussen zijn aanhangers en tegenstanders. Oud-premiers als Mendès-France en Da- ladier en andere anti-gaullistische leiders zouden anders bijna zeker voor een ver loren zaak hebben gevochten. De opzet was, die steden en dorpen buiten de kies districten van de tegenstanders van De Gaulle te houden, die hen gewoonlijk steunen. De rooms-katholieke M.R.P. heeft het in een verklaring betreurd, dat De Gaulle besloten heeft tot weder instellen van het meerderheids-systeem van een afgevaar digde per kiesdistrict. Advertentie Een gulden genieting voor 95 cent (Van onze correspondent in Parijs) Vandaag komt voor het militaire ge rechtshof in Parijs opnieuw het proces voor dat bekend staat als het „bazooka"- schandaal en waarvoor generaal Salan, de bevelhebber en hoogste burgerlijke auto riteit in Algiers, persoonlijk als voor naamste getuige verwacht wordt. Dé lijst der getuigen vermeldt voorts de namen van verscheidene vooraanstaande politi ci, parlementsleden, en ministers onder wie generaal De Gaulle. Het proces is al enige maanden gaande omdat keer op keer de advocaten er met allerlei aflei dingsmanoeuvres in slaagden de debatten te onderbreken. De raadgevers der ver dachten of beschuldigden, het vermaarde ultra-rechtse hamerlid mr. Tixier-Vignan- cour, en de fascistenleider, de „kleine Na poléon", mr. Biaggi, hadden enige ge gronde motieven voor hun sabotage-pogin- gen, die gedeeltelijk zijn geslaagd, im mers de hoofdschuldige, dokter Kovacs uit Algiers, die onder ede in voorlopige vrij heid was gesteld, is het intussen gelukt naar Spanje de wijk te nemen. De eis van de wederpartij, om het proces achter gesloten deuren te vervolgen, werd door de regeringscommissaris echter afgewe zen. Ziehier de feiten: Op 16 januari 1957, werd in het gouvernementsgebouw van Al giers een aanslag gepleegd op het leven van generaal Salan, waarbij de moor denaars gebruik maakten van een speciaal geschut „bazooka" geheten, dat op het dak van een belendend perceel was opgesteld. Salan, die toen al leen militair opperbevelhebber was, werd niet geraakt. Een zijner adjudanten werd zwaar gewond en een andere officier, ko lonel Rodier gedood. De moordenaars wer den gegrepen, doch in Parijs gaf de toen malige regering-Mollet zich alle moeite aan deze aanslag zo weinig mogelijk rucht baarheid te geven. Vele maanden later, na de gebeurtenissen van 13 mei, werd eerst geleidelijk aan bekend dat politieke motie ven de rechtse ultra's tot deze misdaad hadden gevoerd. „Slappe" generaal In die tijd stond Salan in deze kringen bekend als een „slappe generaal", die niet bereid zou zijn de rebellie de kop in te drukken en die zich vooral veel te volg zaam gedroeg jegens de regering in Pa rijs. Daarom moest hij verdwijnen en zijn executie zou, volgens de plannen der moor denaars, het sein moeten geven voor de omwenteling, die tenslotte pas op 13 mei tot stand kwam. Salan zou, zo stond in het scenario verder beschreven, worden ver vangen door een „harde" generaal, Cog- ny, die zich in Spanje gereed hield het militaire en burgerlijke gezag in Algiers over te nemen. In weerwil van de officiële voorstelling van zaken der regering uit die tijd, wordt nu wel algemeen aangenomen, dat dit komplot verre vertakkingen had in het leger en in de politiek, tot in de hoog ste kringen des lands. Alleen in dat licht wordt het ook begrijpelijk dat de regering aanvankelijk poogde dit komplot in de doofpot te doen verdwijnen. Het is aan de persoonlijke tussenkomst van de huidige minister van Oorlog en van generaal De Gaulle te danken dat het proces uiteinde lijk toch zal worden gehouden. Zonderling gebeuren Een vreemde rol heeft tot dusver vooral generaal Salan zelf gespeeld op wie het komplot was gericht. Hij heeft verklaard dat hij zijn belagers vergiffenis wilde schenken. Ook hij leek kennelijk weinig voor een openbare, of zelfs geheime, be handeling te voelen. De verklaring is niet moeilijk te vinden. Pas op het laatste ogen blik heeft Salan op 13 mei partij gekozen voor de ultra's, die in Algiers het einde van de vierde republiek hebben ingeluid, en hij stelt er daarom weinig prijs op dat zijn verleden van generaal, die gehoor zaam aan de leiband liep van de minis ters in Parijs, wordt opgerakeld. Men be weert echter dat generaal Salan over com plete dossiers beschikt, waarmee tal van hooggeplaatsten gecompromitteerd zou den kunnen worden. Het bezit van die dos siers wordt in verband gebracht met een ander zonderling gebeuren. Men herinnert zich misschien dat gene raal De Gaulle bij zijn laatste bezoek aan Algiers bekend liet maken dat hij Salan door een burgerlijk minister zou vervan gen. Dat voornemen is generaal Salan door de Gaulle ook meegedeeld. Nadien heeft Salan echter wereldkundig gemaakt dat er geen sprake is van zijn vertrek, en ook in Parijs wordt daar niet meer over gerept. De geruchten willen dat Salan generaal De Gaulle onder de nodige druk heeft we ten te zetten, met als gevolg dat hij zijn hoge post voorlopig behouden kan. Met bijzonder grote spanning wordt daar om nu de komst van Salan voor de mili taire rechtbank in Parijs verbeid. Doch ook als hij dit keer w e 1 verschijnen zou is het waarschijnlijk dat men het naadje van de politieke kous nog steeds niet te weten zal komen TAIPEH (Reuter/AFP) In Amerikaan se kringen op Formosa is gezegd, dat Ame rikaanse en nationalistische functionarissen plannen hebben besproken voor de toe komstige verdediging van de eilanden voor de Chinese kust. De Amerikaanse minister van Defensie, McElroy had een onderhoud met president Tsjang Kai Tsjek, die zou hebben aangedrongen op nauwere militaire samenwerking tussen de Verenigde Staten en nationalistisch China. Intussen gaan de nationalisten voort met het aanvoeren van voorraden naar de kusteilanden en het evacueren van burgers van deze eilanden. WASHINGTON (UPI) De Verenigde Staten zullen blijven trachten Tsjang Kai Tsjek ervan te overtuigen de bezetting van de Quemoy en Matsoe eilanden te ver minderen wanneer communistisch China de beschieting van deze eilanden voor on bepaalde tijd staakt, aldus is van officiële Amerikaanse zijde te verstaan gegeven. De Verenigde Staten zullen Formosa blij ven verdedigen. Minister Dulles en zijn onder-minister voor het Verre Oosten Ro bertson hebben maandag besprekingen ge voerd met de nationalistisch-Chinese am bassadeur in Washington, George Yeh. Morgen worden de besprekingen der ambassadeurs van de Verenigde Staten en communistisch China in Warschau voort gezet. De algemene veronderstelling is dat communistisch China nog groter druk op de Verenigde Staten zal uitoefenen. Advertentie H Kwaliteitsproduct tan da Wybert-Fabrieken. 70 en 90 ct alléén bij Apothekers en Drogisten PRETORIA (Reuter) De aanklacht tegen 91 mannen en vrouwen in de Zuid- afrikaanse verraadzaak, die al twee jaar in behandeling is, is ingetrokken. De aan klager bij de rechtbank van Pretoria had tevoren gezegd, dat indien de rechtbank zijn verzoek, om toewijzing tot het aan brengen van zekere wijzigingen in de ak te van beschuldiging, niet zou inwilligen, hij de aanklacht zou intrekken en een an dere zou indienen. De aanklager zei, dat hij de zaak wilde bespoedigen en daarom veranderingen wilde aanbrengen. Deze wij zigingen zouden niet betekenen, dat de ak te van beschuldiging in haar oorspronke lijke vorm ondoeltreffend of fout geweest zou zijn. De verdachten bevinden zich hangende het proces tegen een waarborgsom op vrije voeten. In antwoord op vragen van jour nalisten zei de procureur-generaal, Mac kenzie, dat de verdachten ontslagen zijn van rechtsvervolging. Hun positie is ge lijk aan die na het vooronderzoek tot er een nieuwe acte van beschuldiging is in gediend. De politie is maandagavond in Johan nesburg een huis binnengedrongen, waar zestig van de beschuldigden feestvierden omdat de aanklacht is ingetrokken. De po litiemannen, die door de ramen binnen kwamen namen de dranken in beslag, doch er werden geen arrestaties verricht. De politie heeft geen verklaring gegeven van haar optreden en ook niet voor dat van fotografen die even voor de politie langs dezelfde ongebruikelijke weg waren bin nengekomen en foto's van de blanke en niet-blanke feestgangers hadden genomen. WASHINGTON (UPI) —Het Opperste Gerechtshof te Washington heeft weer een uitspraak gedaan die ongunstig is voor het streven van gouverneur Faubus van Arkansas, de toelating van negerleerlin gen tot de middelbare school in Little Rock, te beletten. Het Opperste Gerechts hof heeft geweigerd in hoger beroep uit spraken te behandelen van federale recht banken, welke aan Faubus verbieden de nationale garde te gebruiken om negers buiten de school te houden. Deze weige ring betekent dat Faubus gebonden blijft door het gerechtelijk besluit dat de natio nale garde niet opnieuw gebruikt mag worden om de schoolintegratie te beletten. Van onze correspondent in Bonn) Te Bonn is het proces begonnen tegen de voormalige conce'ntratiekampbewa- kers Gustav Sorge en Wilhelm Schubert, die ervan worden beschuldigd twaalfdui zend kampbewoners en krijgsgevangenen te hebben vermoord in de concentratie kampen Esterwegen en Sachsenhausen. Het proces waarvoor 180 getuigen zijn op geroepen en waarvoor meer dan vijfhon derd getuigen schriftelijk of mondeling verklaringen hebben afgelegd, zal zeker vier maanden duren. „IJzeren Gustav" en „pistool-Schubert" zoals de beide ex-S.S.-ers werden genoemd zagen er ondanks hun donkere kostuums, nog altijd ijzig en wreed uit. Zij zijn door een Russische militaire rechtbank reeds eenmaal tot levenslang veroordeeld en hebben er elk negen jaar strafkamp in Siberië opzitten. In 1956 leverden de Rus sen de beide mannen aan West-Duitsland uit als niet onder een amnestie vallende oorlogsmisdadigers. Ondermeer worden beiden ervan beschuldigd in de herfst van 1941 in Sachsenhausen 10.800 Russische krijgsgevangenen met een speciaal door hen geconstrueerde installatie met nek schoten te hebben vermoord. Als dank voor deze heldendaad kregen zij een oorlogson derscheiding en een reisje naar Italië. In geïllustreerde bladen uit de oorlog kon men destijds hun foto's zien met het on derschrift „frontstrijders met verlof in Italië". Zij hebben voorts reeds in de periode 1933-1938 vele Joodse Duitsers en bekende Duitse politici vermoord. De derde ver dachte Knittler, heeft zich enige maanden geleden in de cel van het leven beroofd, nadat de beruchte Sommer, wegens over eenkomstige delicten, tot levenslang was veroordeeld. „Christelijk" opgevoed Sorge, door de Siberische gevangen schap tot een soort apathie gebracht, en de nog zeer levendige Schubert vertelden gisteren uiterlijk onbewogen hun levens loop. Als 24-, respectievelijk 18-jarige be gonnen zij met gruweldaden in concentra tiekampen. Sorge, de zoon van een daglo ner, was reeds in 1931 nazi, lid van de zwar te Reichswehr en de S.S., berucht uit vele gevechten in vergaderzalen en al vroeg in concentratiekampen. Hij heeft tijdens de oorlog wegens mishandeling drie maan den gevangen gezeten in het concentratie kamp Vught, dat hij heeft helpen inrich ten tot een „echt Duits kamp". Schubert, nog altijd sprekend alsof hij gevangenen toesnauwt, is in 1933 bij de S.A. gekomen. Hij doet zich voor als een anti-communist, scheldt op de Russen en tracht sympathie te winnen door de goe de Duitser uit te hangen. Hij waagde het te spreken van een schijnproces, waarbij hij in Oost-Duitsland tot levenslang was ver oordeeld, maar enige werkelijke sympa thie kon Schubert in feite niet verwerven. Als een militair beantwoordt hij de vragen van de president van de rechtbank en hij spreekt steeds van „kameraad" Sorge. Schubert beweert „christelijk" te zijn op gevoed in de jeugdbeweging en hij ontkent alle misdaden, die men hem verwijt. Hij ontkent ook iets te weten van de „liquida tie" van kampbewoners. Beiden zeggen te gen hun zin in kampen te zijn terechtge komen. Zij beroemen zich er op, „hard" te zijn geweest en graag bevelen te heb ben opgevolgd. Madurodam. De miniatuurstad Madu- rodam in Den Haag is gesloten; in het af gelopen seizoen kwamen er 770.754 bezoe kers tegen 723.630 in 1957. Dank zij de Expo te Brussel was het aantal buiten landse bezoekers zeer groot. Het absolute snelpunt Hebt u wel eens gepeinsd over het Abso lute Snelpunt? Weet u niet wat dat is? U verbaast me! En dat met al die sportieve prestaties die overal bedreven worden, prestaties die snel doende zijn hun uiter ste grens te bereiken! En daar heb ik u waar ik u hebben wil. Bij het Absolute Snelpunt. Want als zo'n sportieveling de uiterste grens van hardlopen, hardzwem- men, hardfietsen of wat danook bereikt heeft, dan hebt u het Absolute Snelpunt. Harder kan niemand meer, het is zoiets als de snelheid van het licht. En daar hebben we dan dat sombere ding in al zijn ellende over onsWant wat ge beurt er nu? Jan en Piet lopen hard en Piet wint. Hoera, brult iedereen, de natio nale eer is dan toch maar weer gered. Zo hard als Piet kan er op de hele wereld niemand lopen. O nee? zegt Kees dan, en hij knielt op zijn startblokken of hoe die dingen heten mogen en floep, weg is Kees. En hij loopt nog nèt een piezeltje harder dan Piet en.bereikt het Absolute Snel punt. En voortaan kan Kees op zijn lau rierbladeren rusten en niemand, maar dan ook niemand kan hem zijn eer ooit ont nemen. Tot het einde van de mensheid toe zal hij de Snelste Man ter wereld blijven. De gevolgen zijn uitgestrekter dan u zou vermoeden. Denkt u maar alleen eens aan al die coachen en coachinnen, die op de keien komen te staan; zwemmen doet men immers voortaan alleen nog maar voor zijn genoegen want kampioenschappen zijn onmogelijk geworden. Denk toch eens aan al. die stadionnen, waar niemand zich meer aan Kees en Keetje komt vergapen, en vooral aan dat arme publiek, dat nu niets meer heeft om naar te gaan kijken. Dit moeilijke en schijnbaar onoplosbare vraagstuk heb ik, na een slapeloze nacht opgelost en als alle geniale invallen was ook deze van een verbluffende eenvoud. Ziehier: als er een Absoluut Snelpunt is dan moet er ook een Absoluut Langzaam- punt bestaan. Dat is duidelijk. Welaan, laten we het dan daarin gaan zoeken. Weg met de snelheid en hier met de traagheid. Liet men vroeger fietsers ronddarren tot hun tong op hun vestje hing, laat ze nu maar eens lekker kijken wie het allerlaatst aankomt zonder beslist stil te staan. En hetzelfde geldt voor zwemmers en lopers en gooiers en springers. Voor zwemmers maken de goede drijvers prachtkansen, lopers kunnen dribbelen met dertig centi meter en minder per minuut, de springers trachten een millimeter hoog te springen, of nog minder. Niks aan, zegt u? Heeft u het al eens geprobeerd? Heeft u al eens een millimeter hoog gesprongen? Ik daag u uit het te proberen. En welk een rust bij de wedstrijden Geen gejakker om op tijd thuis te komen, want komt die loper er morgen niet dan komt hij er volgende week welals hij tenminste een goede loper is. Welk een taak is hier weggelegd! Wat een studiecommis sies zullen er nodig zijn, en over 'n hoe heel andere boeg zal de „mental training" ge gooid moeten worden. Niets meer van dat haaiige ik-ben-lekker-vlugger-dan-jij. Nee, de uiterste traagheid móet betracht wordenMeditaties naast een slak zullen hiér zeer op hun plaats zijn. En welk een leerstof zullen de luiaarden in Artis leve ren! Ik vind dat het hoog tijd wordt dat men hier eens ernstig over gaat denken. Met al die meneren en juffrouwen die nog nèt een honderdste seconde harder, hoger, ver der of sneller zijn zie ik het Absolute Snel punt angstig naderen. Wanneer krijgen we de eerste commissie? Sporrtj Advertentie BAKT DE ËCHTE 'OUDERWETSE'SPECULAAS PALM A DE MALLORCA (UPI) Lo renco Riber, een van Spanje's grootste dichters, is zaterdag aan inwendige bloe dingen overleden. Riber werd vijfenze ventig jaar oud. Hij was maandag in een ziekenhuis opgenomen. Riber schreef zo wel in het Spaans als in het dialect van Mallorca. Uit de Opregte Dingsdagsche Haerlemsche Courant van 12 October 1858 HAARLEM 11 oktober: De spoortrein, die verleden Zaturdagmid- dag te 4V2 ure van Amster dam naar Rotterdam was vertrokken, heeft aan de Vogelenzang een langdurig oponthoud gehad, door het springen van den stoom ketel. Deze sloeg met een vervaarlijken slag uiteen, op het oogen- blik dat de trein, na het uitladen en in nemen van reizigers, zich weder in be weging zou stellen. De passagiers hebben geen letsel bekomen, maar de machinist is ernstig gekwetst en ter verpleging naar Haarlem vervoerd.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 3