J Victoria Handelaar in bloemzaden deed in folder misleidende opgave Agenda voor Haarlem Aambeien? HEMOTABS NAAIMACHINES 4 Dubbel treffend Gevaren 1938 en 1958 jZ neem it tabletje 'en U stilt de pijn* De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Haarlemse economische politierechter Koopman uit Aerdenhout kreeg wegens mishandeling honderd gulden boete Sir Edwin McCarthy wordt Brits ambassadeur in Den Haag „De koopman van Venetië" Kerkelijk Nieuws MADOEF EN MIRZA Rijksdiensten gesloten op 27 december Patrouille kaderwedstrijden t verPakt Altijd ovenvers - Altijd even lekker! garandeert U de versheid Wereldfederatie voor Dierenbescherming UT 7VT I? T11? 1\T WI If DOOR LIN YU TANG AjJtlIlAI JtLZ/JtL/iA! W 1J JlA Geautoriseerde bewerking uit het Amerikaans door E. Veegens-Latorf Oorspronkelijke titel „Chinatown Family" Beperking van werkverlet bij bezoek aan de tandarts ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 G 14 OKTOBER 19 5 8 Met uiterst lichtsterke camera's heeft de Italiaanse televisie gistermiddag de plechtigheid in de Sint Pieter te Rome op genomen. Door de perfecte beeldkwaliteit van de Eurovisie-uitzending konden de kijkers meer zien in de Sint Pieter dan de aanwezigen aldaar die zich in schemer donker bevonden, zoals de commentator Jan Dijkgraaf zei. Diens persoonlijke en goedgekozen woorden waren zo uitste kend, dat wij geneigd zijn te zeggen nooit een beter Nederlands commentaar te heb ben gehoord op televisie. Ook de camera' regie was weer zeer beeldend en inge' togen. Het leek wel of men het resultaat zag van uitgekiende repetities, zo ritmisch en uitgewogen bleken de Italianen deze directe uitzending te kunnen geven. Het was een aangrijpende uitzending, die me nigeen voor de verrassing zal hebben ge steld dat het televisiemedium er niet al leen voor verpozing en tijdpassering is, maar menselijke en dwingende eisen aan het publiek mag en kan stellen. De V.P.R.O. herinnerde ons gisteravond na het praatje van prof. Van Hoik over „Woede en verontwaardiging" aan de tragedie van München 1938, een voortref felijke documentaire, samengesteld uit authentieke films, foto's en krantenver slagen, waarbij men ondermeer gedeelten uit redevoeringen van Hitler, Mussolini, Chamberlain en dr. Colijn kreeg te horen, die men vorige week ook in het „AVRO- logboek 1938" heeft kunnen beluisteren. Aan het slot van dit indrukwekkend exposé vertelde de bekende journalist dr. M. van Blankenstein, de man, die lang vóór München achter de schermen had kunnen kijken, iets over het voorspel van de tweede wereldoorlog en over de daarbij door Engeland en Frankrijk gemiste kan sen, Hitiers plannen te verijdelen. Simon van Collem deed hierna nu eens niet een greep uit de oude filmdoos, maar introduceerde het jongste produkt van de Nederlandse filmindustrie: „Fanfare" van Bert Haanstra, door achter de toonbank van een café in Giethoorn een gezellig praatje te maken met inwoners van dit dorp, die het kennelijk erg plezierig von den dat zij als figuranten hadden mogen meewerken. Van de hierna vertoonde fragmenten uit „Fanfare" (dezelfde die reeds als „trailer" in de bioscopen draaien) werd men niet veel wijzer. Het Peter Crawford Trio, drie zingende en fraaie elektronische instrumenten be spelende jongelieden, zorgden voor een amusant intermezzo, waarmee ook de cameraman speels wist om te springen. Daarna volgde een Amerikaanse film, die zeer uitvoerig de gevaren van radio actieve straling voor mens en dier behan delde en een indrUK gaf van de omvang rijke onderzoekingen, die in dit opzicht in alle delen der wereld worden verricht. Een film, die zijn doel te waarschuwen tegen het stralingsgevaar niet miste. Maar het overvloedige en rad uitgesproken commentaar was op den duur wel ver moeiend. Beeldschermer Advertentie Duizenden lijders aan aambeien zijn blij verrast over de blijvende verlichting van hun kwaal met Hemotabs. *n Nieuw middel In tabletvorm, gewoon in te nemen met glaasje water. Geen zalf of zetpillen meer nodig. Hemotabs doen de zwellingen slinken en bevorderen ge nezing; ze zijn zacht laxerend en helpen zodoende de normale functies regelen, bevorderlijk voor 'n volkomen herstel en lange vrijwaring van pijn. "n Complete kuur f. 1.47 Bi) Apothekers en Drogisten. HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Gram. 9.40 Voor de vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Pia norecital. 11.20 Post Palm-Beach antwoordt niet, hoorsp. 12.05 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Musette-muziek. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.45 Gram. 15.05 Ork.conc. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Le ger des Heils-kwartier. 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Koorzang. 19.30 Radiokrant. 19.55 Op de man af. 20.00 Gram. 20.20 Concertgebouworkest en solist. 21.15 De heelmeesters van Hellas, causerie. 21.35 Muz.caus. 22.05 Het Midden-Oosten, kruitvat van de wereld, caus. 22.20 Kamerkoor. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De Ontbijtclub. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Lichte muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws en tentoonstellingsagenda. 13.20 Dansmuziek. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 15.00 Voor de jeugd. 17.00 De kat van de stoel. 17.50 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: De Benedenwinden-eilanden van schoonheid in de Caribische Zee, door Eli sabeth Hartog-Wouters. VARA: 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Dansmuziek. 18.50 Act. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Reportage. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. 20.00 Voetbalrep. Nederland—Denemarken. (In de pauze: 20.45 Nieuws. 20.50—21.00 Gram.). 21.50 Tussen de regels door, causerie. 22.00 Lichte muz. 22.25 Viool en piano. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 Hammondorgelspel. 23.50—24.00 Socialist, nieuws in Esperanto. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Ork.concert. 14.00 Schoolradio. 16.00 Koersen. 16.02 Ork.conc. 17.00 Nieuws. 17.15 Pia norecital. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Le- kenmoraal en filosofie, caus. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Ork., koor en sol. 21.00 Gram. 21.15 Ork., koor en sol. (verv.). 22.00 Nieuws. 22.15 Volksmuz. 22.55 23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG VARA: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Jour naal en weeroverzicht. AVRO: 20.30 Luipaard op schoot. 21.00 Ik heb de Graaf vermoord, TV-spel. „Een jubileumbloemenlawine voor slechts vijf gulden" aldus luidde de ver lokkende aankondiging, die een veertigja rige Hillegomse handelaar in bloemzaden dit voorjaar in een folder had gedaan om reclame te maken voor zijn verzendpak- ketten. Bij elke plantensoort stond in de folder een bepaald aantal vermeld. Zij, die een pakket bestelden, moesten echter ervaren, dat zich daarin niet, zoals zij mo gelijk verwachtten, vijftien of twintig dahlia-, gladiolen- of violenplanten bevon den, maar slechts de zaden van deze. plan tensoorten. Velen hadden hun verontwaar diging niet onder stoelen of banken gesto ken en een boze brief geschreven. De handelaar stond maandagmiddag te recht voor de Haarlemse economische po litierechter, mr. J. D. Vink. Behalve voor dit feit was hij ook gedagvaard, omdat het bloembollenbedrijf, waarvan hij firmant was, geen vergunning had van de Neder landse Algemene Keuringsdienst voor Groenten en Bloemzaden. Als getuige verklaarde mr. H. A. G. Hesseling, vertegenwoordiger van het Be drijfschap van Siergewassen, dat in de'fol der de indruk werd gewekt, dat het pak ket behoorlijk goedkoop was. De waarde was echter nog geen twee gulden en bij een verkoopprijs van vijf gulden was er dus zelfs sprake van een behoorlijke winst marge, aldus getuige. Bovendien deed verdachte bona fide verzenddetaillisten oneerlijke concurrentie aan. Het procédé van het kweken duurt in het geval van zaad natuurlijk veel langer dan bij planten. Bovendien is 't risico gro ter, aldus mr. Hesseling. Verdachte voerde aan, dat het zaad een maal als plant zeker in bloei zou komen en dat in het ongunstigste geval toch nog altijd vijfenzestig percent van het zaad zou opkomen. Van vele klanten had hij schit terende brieven over de resultaten ontvan gen, zei hij. De officier, mr. J. Wiarda, achtte de wijze, waarop hier gehandeld was, een aanfluiting. „Als ik op een folder 15 dahlia's of tien violen bestel, dan ver wacht ik planten en geen zaad. Met dit bedrieglijke geschrift is het publiek bij de neus genomen. Het heeft iets anders gekregen dan waarvoor het heeft be taald", aldus de officier. Voor het primair ten laste gelegde het zonder vergunning handelen eiste hij tegen de firma 50 onvoorwaardelijk en 250 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en tegen de handelaar zelf 50 onvoorwaardelijk subsidiair tien da gen en 250 voorwaardelijk subsidiair een maand hechtenis met een proeftijd van twee jaar. In zijn laatste woord zei verdachte nog: Een 57-jarige koopman uit Aerdenhout is door de Haagse politiereóhter tot hon derd guldén boete en een voorwaardelijke gevangenisstraf van epn week veroordeeld omdat hij in de nacht van 25 op 26 okto ber 1957 een 44-jarige archivaris en diens aanstaande echtgenote in een Haags café heeft mishandeld. De archivaris deed pas aangifte van deze zaak nadat hij zelf door de krijgsraad tot een boete was veroor deeld wegens mishandeling van de Aer- denhoutse koopman, die tijdens de voort zetting van de vijandelijkheden buiten het café viel en ten gevolge daarvan een ^wa re hersenschudding opliep. De archivaris en zijn aanstaande echt genote verklaarden tegenover de politie rechter als getuigen, dat de koopman on der drankinvloed het café was binnenge komen, nadat hij kort daarvoor een café aan de overkant was uitgezet. De koop man had hem en de twee dames aan zijn tafeltje lastig gevallen. Tot slaan was het pas gekomen, toen de koopman de poten omdraaide van de hond van de archivaris. De koopman had de zeer boze archivaris geslagen, terwijl deze door vijf man werd vastgehouden. Toen de vrouw tussenbeide trachtte te komen, gaf de koopman ook haar een klap en een schop. De koopman ontkende ter zitting ook maar een vinger te hebben uitgestoken naar de archivaris of diens vrouw. „Ik kan niet inzien, dat ik de mensen be' drogen heb De rechter vonniste conform. Teeltrecht misbruikt Tegen een eenendertigjarige bloembol lenteier uit Beverwijk eiste de officier van Justitie 1000 onvoorwaardelijk subsidiair twee maanden hechtenis, alsmede twee keer 500 voorwaardelijk subsidiair twee keer een maand hechtenis met een proef tijd van twee jaar. Verdachte had in de seizoenen 1956/1957 en 1957/1958 het gratis teeltrecht van zijn broer misbruikt. Deze had dit recht ont vangen als een gebaar tegenover iemand, die in Indonesië zijn plicht voor het land had gedaan. Dit recht vervalt echter, als de betrokkene naar het buitenland gaat. De broer van verdachte was geëmigreerd en de laatste had op de bewuste vergunning tien are bollen geteeld. Bovendien had hij meetbonnen ondertekend met de naam van zijn broer. De officier moest het van het hart, dat het in de bollenstreken in het algemeen niet zo nauw wordt genomen met allerlei formulieren. Verdachte heeft het feit voor bedacht gepleegd. Hij heeft het risico aan gedurfd en moet dan ook gevoelig worden gestraft, aldus mr. Wiarda, die daarop zijn eis stelde. Verdachte zei nog, dat hij niet had stil gestaan bij wat hij deed. „Ik ben te goe der trouw geweest". De rechter meende dit evenwel te moeten betwijfelen. Reke ning houdend met de gezins- en salarispo sitie van verdachte veroordeelde hij deze tot 1000, waarvan ƒ400 voorwaardelijk, subsidiair twee maanden hechtenis, als mede twee keer 500 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Dé plaatsvervangende hoge commissa ris van Australië te Londen, Sir Edwin McCarthy, is benoemd tot ambassadeur te 's Gravenhage. Hij volgt de heer McClure-Smith op, die ambassadeur te Rome wordt. De heer McClure-Smith, die sedert mei 1955 zijn land in Nederland vertegenwoor digt, zal in februari in Rome zijn nieu we taak op zich nemen. Verwacht wordt, dat Sir Edwin McCar thy begin januari in functie zal treden. Sir Edwin is in 1896 in Victoria geboren en kreeg zijn schoolopleiding te Melbour ne. In 1927 trad hij in dienst van het Australische ministerie van Handel en Landbouw. Hij was van 1945 tot 1949 secre taris-generaal van dit ministerie, waarna hij plaatsvervangend hoge commissaris te Londen werd. In 1955 kreeg hij het recht de titel „sir" te voeren. Van 1941 tot 1944 was hij Australisch scheepvaartvertegenwoordiger in de Ver enigde Staten. In 1949.werd hij vice-voorzitter van de internationale tarweconferentie. Sir Ed win'is gehuwd en heeft een Zoon én een dochter. Op 28 en 29 oktober zal de toneelgroep „Arena" onder regie van Eric Vos in het Centraal Theater in Amsterdam de pre mière geven van „De koopman van Ve netië" van William Shakespeare in de ver taling van dr. L. A. J. Burgersdijk. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Dubbeldam (2de pred.pl.) J. Ewoldt te Kampen. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Driebergen J. J. Tim mer, emeritus predikant te Woerden. Be roepen te Rijssen L. J. Schuurman te Bleskensgraaf. Aangenomen de benoeming tot voorganger Hervormde Evangelisatie te Ruurlo J. F. Röth, emiritus predikant en hulpprediker te Hoogmade. Beroepen te Randwijk (toez.) B. J. Zaal te Houten (U.). Geref. Kerken Beroepen te Andijk L. H. Kwast te Hoo- geveen; te Maartensdijk A. van den Deijl, kand. te Overveen. Aangenomen naar Bus- sum (vac. J. L. van der Wolf) L. Ring- nalda te Borne. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Nieuw-Amsterdam J. Tijmes te Nunspeet en H. van der Schaaf te De Krim. Beroepen te Deventer T. Brienen te Mussel. Doopsgez. Broederschap Beroepen te Westzaan A. H. Swerms, proponent te Utrecht, die dit beroep ook aannam. Chr. Geref. Gemeenten Aangenomen naar Zwolle M. J. Middel koop te Schiedam. „Luister goed", zei de wijze man. „Hoeveel vissen zwemmen er in de zee?" Madoef schrok. Hoe kan hij dat nu weten? Maar toen fluisterde Mirza hem iets in het oor. „Zevenhonderd miljoen min één!" zei Madoef. Waarom min één?" vroeg Azamir verbaasd. „Ik zag zojuist een visser met een vis, die hij vanmorgen in zee gevangen had!" zei Madoef. „Die moet men dus van de zevenhonderd miljoen aftrekken". „Goed zo!" Dat heb je prachtig gezegd!" zei professor Azamir goedkeurend. 3839 Advertentie Nu tweede kerstdag dit jaar op een vrijdag valt, zullen op zaterdag 27 decem ber de rijksdiensten gesloten zijn. De daar door verzuimde werkuren zullen op andere dagen moeten worden ingehaald. Zaterdagmiddag hebben op het landgoed Beeckesteyn in Velsen wedstrijden van kaderpatr.ouilles en -bakken van de Neder landse Padvinders plaats gehad. De dis trictscommissaris van de N.P.V., hopman ir. J. Pool, sprak aan het begin van de wedstrijden de jongens toe. De wedstrijden hadden het karakter van vaardigheidfipreeven met^als .onderdelen: .sport, vogelherkennen en primitief koken, waarbij onder meereen konijn moest -wor den klaargemaakt. Des middags was er op het landgoed een groot spel, dat bestond uit een variatie op het bekende vlaggenroof. Des avonds werd onder leiding van schipper Frans de Graaf een kampvuur gehouden. De uitslag van de wedstrijden was: 1. groep IX „Camerons", 45 punten, 2. Elfre- gigroep XXV „Duinzwervers", 44 punten en 3. Zeeverkennersgroep „Prins Willem". Advertentie Luchtdicht Dezer dagen is, onder presidium van zijn nieuwe voorzitter, de heer Llangwill. het bestuur van de Wereldfederatie ter be scherming van Dieren in vergadering bijeengeweest. Het bestuur toonde zich verheugd, dat president Eisenhower een wet zal tekenen waarbij bepaald wordt dat aan de genen, die de federale regering dienen bijvoorbeeld in het leger of op de vloot, alleen vleeswaren zullen mogen worden verstrekt afkomstig van op humane wijze geslachte diëren. Op het ogenblik is in het Canadese par lement een wet ingediend om te komen .tot humaner slachtmethoden. Toen de In terpol de vorige maand in Londen verga- dèrdè. hoéft de wereldfederatie er bïj dit lichaam op aangedrongen nauwkeurig te willen toezien ophet transport van die ren over de grenzen der verschillende landen. Interpol heeft goede nota van dit verzoek genomen. Aan de Spaanse regering zal worden ge vraagd de stierengevechten zodanig te doen wijzigen, dat het wrede karakter hiervan gaat verdwijnen. Engelse leden van de wereldfederatie zul len hun regering vragen gelden beschik baar te stellen om het onderzoek naar het elektrisch harpoeneren van walvissen voort te zetten. De wereldfederatie zal de pogingen in Kansas steunen om te komen tot een hu manere slachting van paarden, bestemd voor dierlijk voedsel. De wereldfederatie zal verder aandacht schenken aan de steeds toenemende ex port van apen uit Tanganiyka en de wijze waarop dit geschiedt. Met leedwezen heeft het bestuur kennis genomen van de mededeling van Spaanse leden, dat in dat land gevechten van kal veren worden gehouden, waarbij deze die ren zwaar gewond worden of de dood vin den en dat kleine kinderen door hun ouders worden meegenomen om deze schouwspe len te zien. HOOFDSTUK 21. 63. In september viel Hitier Polen binnen en brak de oorlog in Europa uit. De oorlog had een jaar lang ge dreigd en kwam voor niemand onverwacht. De enige schok was Stalins verdrag met Hitier, dat de weg tot de oorlog baande en de wijze waarop het Sovjet-leger vanuit het Oosten en Hitiers leger vanuit het Westen oprukte om Polen tussen hen beiden te verdelen. Er was weinig enthousiasme en veel cynisme. De staats lieden aanvaarden het; het gewone volk aanvaardde het. De wereld was ziek. Amerikaanse vliegtuigen bestemd voor China, in New York ingeladen, werden in Los Angeles weer van het schip gehaald. Er werd schroot in overvloed aan Ja pan geleverd. Morele beginselen golden niet. Tom walgde ervan. De overwinning moest behaald worden, maar dat was niet genoeg. Achter de horizon van de overwinning heerste stilte. De mensen vroegen wat de betekenis van dit alles was. De politici antwoordden met een beminnelijke glimlach en sperden hun mon den open, maar uit de monden kwam geen geluid. Hoewel de Verenigde Staten niet in oorlog waren, veroorzaakte de oorlog een zekere spanning op de We reldtentoonstelling te New York. De tentoonstelling was het symbool van de verbondenheid der volken in een in oorlog zijnde wereld. De landen van Zuid-Ame- rika en Azië en Europa werden vertegenwoordigd door hun respectieve paviljoens en de Vredeshof was het toneel van kleurige optochten en parades, die de verschillende naties op hun nationale feestdagen om beurten hielden. Op een dag in september was Tom thuisgekomen van zijn cursus en stond in de keuken vaten te was sen toen Eva de rode, groene en blauwe lichten boven de gootsteen deed aanflitsen. Tom dacht, dat Elsie in het restaurant was gekomen en holde naar voren. Maar het was Elsie niet. Yiko was gekomen met Sing Toy en hij droeg de baby op de arm. Dit was heus een ver rassing. Moeder Fong had dikwijls aan Yiko gevraagd om Sing Toy mee te brengen, maar hij had het tot nu toe nooit gedaan. Er waren weinig gasten in het vroege middaguur en de hele familie kwam naar voren om hen te verwelkomen alsof zij een zeldzaam fami liebezoek ontvingen. „Hallo, allemaal!" zei Yiko met een glimlach boven zijn stijve boord en strikdas en frontje. Hij droeg dik wijls stijve boorden, omdat hij dat chic vond staan, maar het frontje betekende iets bijzonders. De familie omringde Sing Toy en de baby en iedereen was opgewonden. „Wat is er gebeurd?" vroegen zij. „Jullie mogen mij gelukwensen!" zei Yiko. „Ik heb promotie gemaakt. Ik ga voor rekening van de maat schappij naar Detroit en Cleveland en Cincinnati, ho telkosten en alles wordt betaald. Sandy is een goede vriend voor mij geweest en de zaak heeft vertrouwen in mij. Vorige week zei Sandy opeens tegen me: „Freddie, je hebt een knap stuk werk gedaan. Je hebt zowat alle polissen van de Chinese gemeente te pak ken, die wij kunnen krijgen. Wil je nou eens een flin ke duit verdienen?" en ik zei: „Waarachtig wil ik een flinke duit verdienen". Sandy zei, dat hij met de chef had gesproken en ik heb een opslag gekregen van vijf entwintig dollar in de week en ik heb de rayons Ohio, Michigan, Pennsylvania en Maryland gekregen. Hij zou mij New Jersey ook hebben gegeven, als daar niet al een ander had gezeten. Meestal nemen zij alleen Amerikanen voor de andere staten, maar nu hebben zij Yiko genomen. Ik ga op dat reisje een paar dui zend dollar aan commissie binenhalen en al mijn on kosten worden betaald!" „Zijn jullie niet trots op hem?" zei Sing Toy. Zij zag er gelukkig uit en de familie was erg blij met het bericht en wenste hem geluk. „Ik houd het New Yorkse district in de benedenstad tot aan de Vierendertigste. Dit is maar een reisje. Ik denk, dat ik over een maand weer terug ben. Sing zal zich misschien wat alleen voelen als ik weg ben en ik had graag, dat jullie voor haar zorgden". „Ik speel het wel klaar", zei Sing Toy. „Sandy zal op mij passen. Ik was wel graag vaker bij jullie ge komen, maar jullie weten hoe het is met een baby". „Wie is Sandy?" vroeg Flora. „Sandy Buil", antwoordde Yiko. „Jullie hebben hem toch op dat diner ontmoet? Hij staat direct boven mij. Hij heeft mij dat baantje bezorgd". „Ik vind het aardig, dat ie hem de eer ervan geeft", zei zijn vrouw. „Ga je met de wagen?" vroeg Tom. „Nee, waarom zou ik dat doen? Sing zal hem hier nodig hebben. Ik laat hem hier voor haar". „Zou ik mogen leren rijden als zij hem niet ge bruikt? Ik heb kijk op motoren, hoor. Ik denk, dat ik het gauw zal kunnen". „Best hoor, ga je gang maar. Sing zal het je wel leren". „Wanneer ga je weg?" „Morgen. Sing, als je je verveelt kom je maar hier Dit is je eigen familie. Ja, de Fongs lappen het hem toch maar! En Eva, jij gaat naar de New Yorkse Uni versiteit. En Tom, jij wordt ingenieur. Ik ben trots op mijn familie". Eva riep met een wijd armgebaar: „Ja, Frederick A. T. Fong is trots op zijn familie!" Iedereen moest lachen en zij waren allemaal gelukkig. Het vrouwencomité kreeg het weer erg druk. De tiende oktober dubbel tien naderde en dat zou China's dag op de Wereldtentoonstelling worden. Er zou een reusachtige optocht worden gehouden en de hele Chinezenwijk moest er aan te pas komen om het zo indrukwekkend mogelijk te maken. De Bond van Welwillendheid was de centrale organisatie voor het inzamelen van gelden voor de oorlog ep voor alle na tionale werkzaamheden. Het vrouwencomité moest voor de organisatie van de vrouwen en meisjes zor gen. Elsie en Eva hadden het druk genoeg in haar vrije tjd. Zij verstuurden kerstkaarten naar allerlei steden in de Verenigde Staten en Canada, Cuba, Mexi co en Zuid-Amerika, waarvan de opbrengst ten goede zou komen aan Chinese oorlogswezen. Zoals gpwoon- lijk werd al het werk in de organisatie door drie of vier krachten verzet, terwijl de anderen alleen op de vergaderingen en gezellige bijeenkomsten kwamen. Maar nu werd het oproepen van alle Chinese vrouwen in New York iets dat niet op het bureau alleen kon worden gedaan. (Wordt vervolgd) In de te Maastricht gehouden jaarver gadering van de Nederlandse Maatschap pij tot Bevordering der Tandheelkunde is het voorstel aanvaard, de bestaande re geling voor de honorering van tandartsen, die ziekenfondsleden behandelen, met één jaar te verlengen tot 31 december 1959. Het betreft hier de honoreringsregeling, welke een einde maakte aan het conflict tussen zinkenfondsen en tandartsmede werkers. Deze regeling zou van kracht blijven tot het einde van dit jaar. Voorts werd besloten een snellere me ningsvorming van de gezamenlijke tand artsen mogelijk te maken, opdat men be ter in staat is op korte termijn de over heid en andere organen inzake tandheel kundige kwesties van advies te dienen. Ook zal men met grotere actualiteit de stem van de tandarts kunnen laten horen, wan neer vitale belangen van patiënt en be roep in het geding zijn. Het gaat dus in feite om een interne aanpassing aan de versnelling van de maatschappelijke ont wikkeling. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over maatregelen, welke door tandarts en werkgever genomen zou kunnen worden voor het beperken van werkverlet als ge volg van noodzakelijk bezoek aan de tand arts. Door het vaststellen van een reeks praktische aanbevelingen hoopt men ook van tandartszijde een bijdrage te kunnen leveren in de bevordering van de produk- tiviteit zonder dat grondbeginselen van een goede tandheelkunde geweld wordt aan gedaan. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze DINSDAG 14 OKTOBER TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur": Expositie van werk van Peter Giltay, tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark": Expositie van tekeningen en schilde rijen van Harry Völker en Jan Campfers, tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", a.l., 19.30 uur. Frans Halstheater: „Het monster van Frankenstein", 18 j., 20 uur. Lldo Thea ter: „Het lokkend moeras", 18 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Trapeze", a.l., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Sluipvaart in de Pacific", 14 j., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Moord op de voorpagina", 18 j., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Ariane", 14 j., 20 15 uur. Studio Theater: „De 41ste", 14 j., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole: „Jacht op een scherpschutter", 14 j., 20 uur. DIVERSEN Gebouw Vrijzinnig Hervormden: De heer M. Th. Regout houdt een lezing over een tocht van Alaska naar Vuurland bij de kleurenfilm „Tot de uiterste grenzen der aarde", 20 uur (Volksuniversiteit). „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 2122 uur. Concertgebouw: Concert door de pianist Jan Smeterlin, 20 uur. WOENSDAG 15 OKTOBER Stadsschouwburg: Nieuw Operette Ge zelschap geeft een voorstelling van „De Zigeunerbaron", 20 uur. Minerva Theater: Heemsteeds Amateurtoneel met „De voet balpool", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „Ten Bruggen-Cate": Expositie van werk van O. C. R. L. van Bennekom, Berna E. Braakman-Ten Bruggen-Cate en W. A. van der Colk, 1117 uur. Galerie Espace: Expositie van werk van onder meer: Chapon, Frankot en Yvonne Kracht, 1117 uur. „In 't Goede Uur": Expositie van werk van Peter Giltay, 1022 uur. „Het Huis Van Looy": Expositie van werk van Jacobus van Looy en Willem de Zwart, 10 12.30 en 13.3017 uur. Kunstzaal „De Ark": Expositie van tekeningen en schilderijen van Harry Völker en Jan Campfens, 914 en 1922 uur. „De Hoofdwacht": Expositie B.N.A., geopend dagelijks van 1012 en van 13.3016 uur, tot 20 oktober. Vishal: Expositie van leden van „De Groep", 10 17 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", a.l., 14 en 19.30 uur. Frans Halstheater: „Het mon ster van Frankenstein", 18 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Het lokkend moe ras", 18 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Trapeze", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Sluipvaart in de Pa cific", 14 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „20.000 mijlen onder zee", a.l., 14.30 uur; „Moord op de voorpagina", 18 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De 41ste" 14 j., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole' „Jacht op een scherpschutter", 14 j., 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: De heer C. Th. Bies- huizen spreekt over „Het Nabije Oosten vanaf de prehistorie tot het heden", 20 uur (Volksuniversiteit). „In 't Goede Uur": Klassiek grammofoonplatenprogramma. 21 —22 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 4