Radio KOOI 1+1=1 Drie maanden de gevangenis in voor mishandeling van agent Havenberichten FLEXA-dealer DE WOLF van 1833 Vanmorgen in de vishal en op zee Joh. Meijer Zn. IJmond-agenda Radio - Televisie Groenendaal's Superslagerijen HAARLEMSE POLITIERECHTER Duiven van de „Snelvlieger" hebben goed gevlogen Succesvolle speurtocht van Duitse trawlers naar vis gronden bij Groenland Deens schip in botsing met Amerikaanse vissers Nieuwe commandant Leger des Heils bezoekt Velsen GEHAKTRECLAME GEHAKT: Twee bromfietsers zwaar gewond in Velsen-IJmuiden Brand aan boord van olie schuitje snel geblust Zwitsers lijnschip naar Italië verkocht Examens „Prinses Ezelsvel" voor Sint Nicolaasfeest „Getosa" opent seizoen Loodsboot bracht Pools jacht binnen Zweeds schip aangevaren Onderlinge schaakcompe titie van Kijk-Uit Kunst en Vriendschap speelt „Levensschaduwen" Grote oefening Rode Kruis in „De Pijp" „Hij die sterven moet" voor „Open Deur"-groepen Dames- en Herenhandschoenen DINSDAG 14 OKTOBER 1958 Tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeelde de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, maandag een dertigjarige Haarlemse koopman wegens belediging en mishandeling van een politie-agent nadat deze hem op een verkeersfout opmerkzaam had gemaakt. De koopman was op zaterdag 13 septem ber van dit jaar met zijn bakfiets het Soendaplein in Haarlem onvoorzichtig overgestoken. Toen de agent hem daarover onderhield was de koopman in hevige woe de ontstoken. Een vloed van scheldwoor den werd over het hoofd van de dienaar van Hermandad uitgestort. „Opgeblazen kikker met je boevepakkie aan. Aange klede aap, wat verbeeld jij je wel, jij houdt aan het eind van de maand niet eens wat over om een borrel te kopen", en al dat fraais meer. Daarbij was het echter niet gebleven. Toen de agent de tierende man naar de politiepost aan de Rijksstraatweg wilde brengen, verzette de koopman zich daar hevig tegen. Hij ontzag zich zelfs niet de agent te schoppen en te slaan, waardoor deze onder andere een bloedneus opliep. De mishandelde agent verklaarde als ge tuige dat de koopman kennelijk onder de invloed van sterke drank verkeerde. De koopman, die niet op de terechtzitting was verschenen, was geen onbekende van de justitie. Reeds dertien maal kwam hij met de strafrechter in aanraking De offi cier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman achtte dan ook een flinke straf op zijn plaats. Hij vorderde drie maanden hechtenis, met welke eis mr. Petersen zich terstond kon verenigen. Strandplezier Het Zandvoortse strand vormde op een warme zondag in juni het strijdtoneel van twee verhitte Amsterdammers. Het was eigenlijk allemaal door het zoontje van een hunner, een 31-jarige expediteur, gekomen. Zoonlief was aan het voetballen en zoals dat meer op het strand gebeurt, kwam de bal een paar keer juist daar terecht waar hij niet moest zijn. In dit geval in de buurt van een 39-jarige rijksambtenaar, die^zijn strandplezier niet door het knaapje^met zijn bal wilde laten vergallen. „Ga je weg of ik sla je dood", had de rijksambtenaar na enige waarschuwingen gedreigd en dat hoorde de vader van het jongetje. Deze was naderbij gekomen en had de rijks ambtenaar met strandstoel en al achter over getrokken. Het strandconflict scheen Advertentie OOSTERDUINPLEIN 8 - TEL. 4264 Aristona - Philips Telefunken - Schaub-Lorenz Het onderlinge kampioenschap „Vitesse van de postduivenvereniging „De Snel vlieger" in IJmuiden heeft een prachtige strijd opgeleverd. De eerste en tweede prijzen gingen respectievelijk naar de heren H. J. Broek en L. Otte, die ieder 464 punten vergaarden. De heren E. de Doer en G. Glas veroverden de derde en vierde prijzen met ieder 458 punten. Het Midfondkampioenschap werd een overwinning voor O. Wezelman met 378 punten waarbij hij strijd moest J®vel'e.n tegen de heren E. Reker en L. Otte, die tweede en derde werden. Het Fondkam pioenschap ging naar de heer E. de Boer met 376 punten. De heren E. Reker en L. Otte vergaarden de tweede en derde prijs. Het totale kampioenschap van de oude duiven kreeg een spannend slot. Tot aan de laatste vlucht had de hier L. Otte de leiding. De wedvlucht Orleans moest dus de beslissing brengen. Op deze vlucht klopte de heer O. Wezelma de heer L. Otte en werd met 1150 punten kampioen, tweede werd de heer L. Otte met 1105 pun ten en derde de heer E. de Boer met 1098 punten. Het kampioenschap jonge duiven is meestal het mooiste kampioenschap, daar oude en jonge liefhebbers hier om deze titel strijden. De heer F. Schaap liep onmiddellijk hard van stapel ,maar deze kon toch niet verhinderen, dat de heren E. de Boer en de gebr. Boender hem goed bleven vol gen. De laatste vlucht Chauny moest ook ditmaal de beslissing brengen. Door een fraaie eerste plaats op de laatste vlucht behaalden de gebr. Boender dit kam pioenschap met 565 punten, tweede en derde werden de heren E. de Boer en F. Schaap met respectievelijk 56° en 557 punten. Het kampioenschap Navlucht ging naar de heer J. Koorn met 484 punten, tweede en derde werden de heren F. Schaap en E. de Boer met respectievelijk 476 en 451 punten. Het Generale kampioenschap der ver eniging werd een aangelegenheid van de heren O. Wezelman, E. de Boer en H. J. Broek, die alle tegenstanders van zich af hadden geschud. Ook hier bracht de laat ste vlucht de beslissing: de heer O. Wezel man had op deze vlucht de beste kans maar door een fout van deze, behaalde de goedgevolgde E. de Boer dit fraaie kam pioenschap. De vereniging zal wederom in november haar jaarlijkse tentoonstelling houden. In zaal Hoogerwerf in Beverwijk heeft zaterdagavond de prijsuitreiking plaats gevonden van de door de postduivenhou- ders in de IJmond gehouden vlucht ter afsluiting van het seizoen. De wisselbeker werd ditmaal veroverd door de heer P. Lotterman van „De Vredesduif" in Heems- De Heemskerkers kwamen bijzonder goed voor de dag bij deze vlucht, want zij vergaarden alle eerste prijzen. Elke deelnemende vereniging stelde een prijs voor deze vlucht ter beschikking. De plaquette van „De Reisduif" ging naar de heer P. Lotterman. De heer J. Lutz won de plaquette van „De Atoom", J. Asjes die van „Ons Genoegen" en P. van Son ontving de prijs van „De Vredes duif". De IJmond-vlucht werd voor de derde" maal gehouden. daarmee uit de wereld, maar het dochter tje van de rijkeambtenaar bleef het zoon tje van de expediteur „jennen". De moe ders van de kinderen lieten zich niet on betuigd en maakten over en weer onvrien delijke opmerkingen. Totdat het de expe diteur ging vervelen en op de rijksambte naar toestappend zei hij: „Dat is geen vrouwenwerk, dat moeten wij mannen onder elkaar uitvechten". En de daad bij het woord voegend diende hij de ambte naar een paar klappen toe, waarna er van weerskanten meerdere volgden. De officier was van mening dat die eer ste klap van de expediteur geen daalder maar zestig gulden waard was. De politie rechter voelde wel voor deze „notering" en veroordeelde de expediteur conform de eis. Doorgereden na aanrijding Flinke geldboeten legde mr. Petersen op voor het doorrijden na een aanrijding zon der dat degene, die de botsing veroor zaakte, zich eerst bekend had gemaakt. Een 55-jarige inwoonster van Den Haag, die bij het parkeren van haar auto op de Grote Markt in Haarlem een andere auto had beschadigd werd overeenkomstig de eis tot een boete van 100 veroordeeld. De parkeerwachter had haar er nog opmerk zaam op gemaakt dat zij „klem" zat. Ver dachte had de waarschuwing echter weg gewuifd met de opmerking, dat zij al van haar zeventiende jaar af auto reed en was daarop weggereden. De parkeerwachter had nog net de tijd gehad haar autonum mer op te nemen. Een 18-jarige Haarlemse dakbelegger, die met zijn motorfiets een 16-jarige bromfietser in de Spaarnoogstraat onder steboven had gereden en zonder zich be kend te maken was weggereden kreeg een boete van zestig gulden, nadat de officier honderd gulden had geëist. De haast van verdachte werd verklaard door het feit dat hij niet in het bezit van een rijbewijs was. Financiële hulp nodig Vier grote en met installaties voor het maken van vismeel uitgeruste Westduitse trawlers zijn na een lange speurtocht naar nieuwe visgronden in de thuishavens teruggekeerd. Twee van de trawlers vis ten ten westen en de beide anderen visten ten oosten van Groenland volgens een door het „Verband der Deutschen Hochsee- fischereien" en het „Bundesforschungs- anstalt fiir Fischerei" opgesteld plan. Hoewel het nog niet mogelijk is om een volledig oordeel over het resultaat van deze speurtocht te geven, is men in West- Duitsland wél van mening, dat dit resul taat de moeite waard is. Me- wil dan ook op deze weg voortgaan. Voor het voortzetten van deze interes sante speurtochten, die noodzakelijk zijn geworden voor de instandhouding van het Westduitse visserijbedrijf in verband met het teruglopen van de visstand in de Noordzee en de gevolgen van het IJsland se conflict, hebben de Duitse vissers en reders echter "financiële medewerking van de Westduitse Bondsregering nodig. Zij zijn van mening, dat het resultaat van deze eerste speurtocht het opnieuw ter beschikking stellen van financiën voor nieuwe tochten rechtvaardigt. SAN PEDRO (UPD Het Deense vrachtschip „Marit Maersk" is voor de kust van San Pedro in Californië, in bot sing gekomen met een Amerikaans vis sersvaartuig. De bemanning van het vis sersvaartuig dat door de „Marit Maersk" San Pedro werd binnengesleept, werd door een reddingboot van boord gehaald. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. De nieuwe commandant van het Leger des Heils in Nederland, de heer Ragnar Ahlberg, zal donderdag 16 oktober ter ge legenheid van het 35-jarig bestaan van net korps IJmuiden een bezoek brengen aan IJmuiden. E. de Vries over „Het belang van de moderne kleuterschool" Donderdag 16 oktober om 20 uur zal m het speellokaal van de kleuterschool ,De Duinkrekels" aan de Radarstraat in IJmuiden mejuffrouw E. de Vries, docente bij de opleiding kleuterpedagogiek in Am sterdam, spreken over „Het belang van de moderne kleuterschool". Ruim duizend gulden voor reclasseringsdag De collecte voor de Nationale Reclas seringsdag is in Velsen een groot succes geworden. Het totale bedrag dat bijeen werd gebracht was: 1.235,71. In 1956 was de opbrengst 676.88 en in 1957 f 972,64. Maandag kwam in IJmuiden aan: Tank King van Isle Pfe, Grain; Reine Astrid, Gothenburg; Tempo, Grangemouth; Stad Alkmaar, Lulea; Texelstroom, Liverpool; Dotterel, Liverpool; Hoff- nung terug uit zee, bijlegger IJmuiden; Stad Schiedam, Melilla; Bomma, Oslo; Barken, Skog- hal; Lucas Bols II, Kramfors; Theano, Dublin; Mariekerk, Antwerpen; Kedma, Las Palmas; Ky- lebrook, Barry, ijzer laden IJmuiden; Fritz Raabe, Swansea; Hestia, Benisaf, erts lossen Hoogovens; Balkan, Rotterdam; Tynewood, Dordrecht, wals- materiaal laden IJmuiden; Wubbina, Rotterdam, door naar Harlingen; Ardeas, Rotterdam. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Folias van Stockholm; Hoogvlieta, Swansea; Alfred Everard, Kemi, cellulose lossen papierfabr. Velsen; Munk- fors, Rotterdam, zout laden IJmuiden; Kaete Bruenhkhorst, Sundsvall, hout lossen Zaandam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Hoffnung naar Helsingborg; Bina Flensburg; Racken, Rot terdam; Frisian Coast, Rotterdam; Menj, Belfast, bijlegger IJmuiden; Cambriancoast, Newcastle; Wiking, Scheveningen. Maandagnacht of twaalf uur waren er nog geen schepen uit IJmuiden vertrokken. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit, dat. het schip van of naar Amsterdam is gegaan. Advertentie Over lekker eten gesproken Doe als zovele anderen en maakt gebruik van onze WOENSDAGSE U weet: dan kost one reclame-gehakt van 1-25 p. p. 98 ct. p. p.; p. kilo 1.75 Ons Gehakt van Runder- en Varkens lappen gedraaid, van 1.78 kost dan 1.48 p. pond Al het gehakt inclusief zakje zout en kruiden het vertronwensartikel van Zeeweg 229 IJmuiden Da Costalaan 15 Driehuis Maandagmiddag omstreeks vijf uur is de 37-jarige H. de H. uit IJmuiden-Oost met zjjn bromfiets ter hoogte van het Kerkpad in Santpoort door een auto. die van rechts kwam, gegrepen. De bromfietser, die geen voorrang verleende, kwam van zjjn werk. Met een schedelbasisfractuur werd hjj in ernstige toestand naar het Antoniuszieken- huis in IJmuiden gebracht. Zondagmorgen tegen elven is op de spoorwegovergang bij de halte Juliana- kade in IJmuiden de 56-.jarige hoogoven- arbeider B. K. Z. uit IJmuiden-Oost door onbekende oorzaak van zijn bromfiets ge vallen. De man bleef bewusteloos op de rails liggen. Met vermoedelijk een sche delbasisfractuur en een hersenschudding is de man naar het Antoniusziekenhuis vervoerd. Zijn duopassagiere liep in het geheel geen letsel op. De toestand van de 37-jarige H. v. H. was vanmorgen redelijk wel. Met de nevelspuit heeft de Velsense brandweer maandagavond een in het ruim van een olieschuitje van de firma Broere uitgebroken brand snel geblust. Het vaar tuig lag voor anker bij het dok in de IJmuidense Vissershaven. Het brandje is waarschijnlijk ontstaan door vallende vonken van een lasapparaat. Het ontstond vlak naast de wand van de olietank van het schip. Nader vernemen wij, dat de brand inder daad is ontstaan door neervallende vonken' van een lasapparaat. Men had alle voor zorgsmaatregelen getroffen. De lassers hadden echter het laagje olie, dat op het altijd onder in een schip aanwezig zijnde water dreef, over het hoofd gezien. De schade, door het vuur veroorzaakt, was zeer gering. Veertig jaar hout- en bouwnijverheid Ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de afdeling Velsen van de Nederlandse 'Christelijke Bond' van Werk nemers in de Hout- en Bouwnijverheid zal zaterdag 25 oktober van 15.30 tot 17.30 uur in hotel-restaurant Royal aan de Kenne- merlaan in IJmuiden een receptie worden gehouden. GENèVE (UPI) De Zwitserse Stoom vaartmaatschappij „Arosa Line" beves tigde gisteren, dat zij haar 20.000 ton me tende passagiersschip „Arosa Sky" heeft verkocht aan de „Costa"-lijn in Genève voor ongeveer 37 miljoen Zwitserse francs. Het schip, dat 900 passagiers kan ver voeren zal de volgende maand aan zijn nieuwe eigenaars worden overgedragen. Het schip was vroeger bekend als „La Marseillaise" en gekocht van de Franse „Messageries Maritime" in 1957. The Aro sa Line heeft drie andere passagierschepen, de „Arosa Sun", de „Arosa Star" en de „Arosa Kulm", die alle nog in dienst zijn. Er zijn geen plannen om deze schepen te verkopen. Advertentie Dat is de Flexa één-pot- methode! Eerst de rerf ver dund erop - dan onverdund er overheen. Kleur voor |aren de verf voor het schilderfeest Vraag Wat grata hoekje Knap het op met kleur' aan FLEXA, postbus Z, Ladm FLEXA o.a. verkrijgbaar bij: Huygensstr. 15 - IJmuiden Tel. 6121 Alkmaarseweg 50 - Beverwijk - T. 8417 Velsen-Noofd Dokter Van Leusen over „Leven, ziekte en dood" De afdeling Velsen-Noord van de Neder landse Christen Vrouwenbond zal maan dagavond 20 oktober in de Da Costaschool in Velsen-Noord bijeenkomen om te luis teren naar een lezing van dokter A. J. van Leusen. De lezing is getiteld „Leven, ziekte en dood". Delft. Prop. ex. civiel ingenieur: J. C. Meijer, Heemstede: kand. ex. werktuigkundig ingenieur: T. L. Mulder, Haarlem. Zaterdag heeft premier Macmillan van Groot-Britlannië een slottoespraak ge houden op het congres van de conser vatieve party te Blackpool. Iemand die luidkeels begon te protesteren, toen Macmillan de verkiezingsdoeleinden van de Tories begon uiteen te zetten, werd door zijn buren de mond gesnoerd. De onderwijzerstoneelvereniging „Ken- nemerland" heeft thans in studie „Prinses Ezelsvel", een kindertoneelstuk in drie be drijven, door mr. M. H. Planten voor het toneel bewerkt naar een sprookje uit Moe der de Gans. De regie is van de heer Bert Pijpers. Het stuk is bestemd om te wor den opgevoerd in het kader van de jaar lijkse Sint Nicolaasfeesten voor de leer lingen uit de vijfde en zesde klassen der Velser lagere scholen. Van donderdag 27 november tot en met zaterdag 6 december zullen er negen voorstellingen van worden gegeven in het Patronaatsgebouw. De r. k. toneelvereniging „Getosa" te Santpoort heeft de data van haar eerste voorstellingen in het nieuwe seizoen vast gesteld. Op zaterdag 25 en zondag 26 okto ber zullen in „Zomerlust" twee opvoerin gen worden gegeven van „Gieren óp het veilig nest", blijspel in drie bedrijven. De regie is weer in handen van de heer C. Jongejans. Met de eerste opvoering van dit stuk neemt „Getosa" deel aan de to neelwedstrijd van de Velser Gemeen schap. De loodsboot „Betelgeuze" van Hoek van Holland heeft maandagmiddag om kwart over vijf een zeiljacht, dat op de Noordzee in moeilijkheden verkeerde, de Nieuwe Waterweg opgesleept en naar de Berghaven gebracht, het vaartuig, het Poolse jacht „Jaskolko" had zeven perso nen aan boord. Het was 's morgens uit gevaren, maar op zee werden vuurpijlen afgeschoten. Behalve de loodsboot voer ook de reddingboot „Jan Leis" uit. Deze hoéfde echter geen dienst te doen. De „Jaskolko" had naar Antwerpen willen va ren. Het Zweedse ms. „Royal Wood" heeft toen het op weg was van Rotterdam naar zee, een machinedefect gekregen en is daarom bij Maassluis voor anker gegaan. Het werd daarna door een ander uitgaand schip aangevaren. Het achterschip werd beschadigd. De Royal Wood" is daarop met sleep boothulp naar Rotterdam teruggevaren Het schip meet 499 b.r.t. en is eigendom van de A. B. Statens Skogsindustrier, de houtverwerkende industrie van de Zweed se staat. Voor dè onderlinge competitie van de IJmuidense .schaakclub Kijk-Uit is „weer een aantal partijen gespeeld. In de eerste groep bevestigde Walda zijn uitstekende vorm waarvan De Haas het slachtoffer werd. Een belangrijke concurrent voor Walda blijft evenwel ir. Mees, die ditmaal Visser zeer snel versloeg. Het is echter de vraag of Mees in de gelegenheid is een gehele competitie te spelen. Blijkt dit niet het geval te zijn dan zijn de resultaten door hem bereikt slechts van belang voor de overige deelnemers. P. Heidenreich is nu al weer in de kop groep te vinden. De anders bepaald niet zwakke P. Lanser maakte in de opening een fout en kreeg toen geen kans meer op herstel. Het was voor Heidenreich de tweede zege uit evenveel partijen. Kennelijk in „mineur-stemming" speel de P. Lanser zijn moeilijk staande partij tegen J. Blok nog uit. De winst ging naar de clubkampioen, die hiermee de weg naar herstel insloeg. M. Lanser deed het heel wat beter dan zijn naamgenoot. Tegen De Jong kwam hij tot een zeer verdienstelijke remise. Leider in de eerste groep is nog steeds Walda. In groep twee zag Van Egten zich door Deelder verslagen. Voor Deelder weer een kostbaar punt. Langedijk slaagde er niet in van Van Egten te winnen, hoewel het er lange tijd naar uitgezien heeft. De ba lans bleef echter in evenwicht. H. van Nieuwenhuizen zag zijn partij tegen M. J. Warnez afgebroken. In de derde groep is nu ook K. Meyer in het geweer gekomen. En met succes. Twee maal aangetreden voor een gevecht werd hij beide malen overwinnaar. Zowel Abspoel als Gravemaker zag geen kans voldoende weerstand te bieden. Een mooi succes boekte Abspoel in zijn treffen met J. v. d. Doel. De partij eindigde in remise hetgeen v. d. Doel's kansen op de eerste plaats iets kleiner maakte. In groep vier kwam Verkooyen weer eens tot winst. Zeer ten nadele van Fran- kes overigens. De laatste kwam tegen J. B. Cleeren echter beter voor de dag. Hier werd het een gelijk spel. Koomen en Kra mer kwamen ook weer eens tegen elkaar uit. Ditmaal trok Koomen aan het langste eind. De wedstrijden worden deze week voort gezet. DKV verslaat Vlug en Vaardig II Het eerste twaalftal van de christelijke korfbalvereniging DKV heeft na de eerste overwinning van vorige week kennelijk de smaak te pakken want ook in de strijd tegen Vlug en Vaardig II bleven de IJmui- denaren hun tegenstanders met 5-1 de baas. Zoals gewoonlijk startte DKV in hoog tempo en had ai spoedig succes door De Graaff (0-1). Niet lang hierna wist dezelf de speler opnieuw de Amsterdamse korf te vinden (0-2). In de tweede opstelling ver kleinden de Amsterdammers de achter stand (1-2), maar nog voor de pauze maak te Van Veel en er 1-3 van. Na de pauze bleef de strijd spannend omdat er nog van alles mogelijk was. Het was De Boer, die met twee doelpunten aan alle onzekerheid een einde maakte (1-5). Het tweede twaalftal heeft zich tot 20 minuten na de rust goed verdedigd tegen het veel sterkere ODI II, dat in de eerste speelhelft een 4-0 voorsprong had geno men. Direkt na de pauze zetten de IJmui- denaren een hevig offensief in, dat leidde tot een doelpunt van H. Pul (1-4). In de laatste 25 minuten echter kwam DKV er niet meer aan te pas en konden de Aals meerders de score tot 1-14 opvoeren. De Duitse resultaten De Duitse haringloggers hebben thans 380 reizen gemaakt naar de Noordzee. Het resultaat van deze reizen bestaat uit een totale vangst van 396.146 kantjes gezouten haring. Het grootste deel van de Westduitse vloot vist nu aan de rand van de twaalf- mijlszone onder IJsland. De roodbaars- vangsten vallen niet tegen. Een klein deel van de Westduitse trawler- vloot vist om de Noord en onder de Noorse kust. Er wordt hier flink wat koolvis ge vangen. De vangsten van de haringtrawlers wor den niet bevredigend genoemd. De slechte weersomstandigheden zijn daarvan de oorzaak. Vooral de haringverwerkende in dustrieën kampen met een tekort aan deze vissoort. Prijzen van maandag Heilbot 3.902.70, gr. tong 5.804.70, grm. tong 4.20—3.70, kim. tong 3.40-3.10, kl. tong I 2.90-2.55, ki. tong II 2.50—2.20, tarbot I 3.002.40 per kg. Tarbot II 114, tarbot IV 7748, gr. schol 7456, grm. schol 6553, kim. schol 5748, kl. schol I 5444, kl. schol II 4818, schar 28—21, v. haring 29—20. makreel 3516, gr. schelvis 4628, grm. schelvis 44—24, kim. schelvis 3522, kl. schelvis I 21—21. kl. schelvis II 3218. wijting 26—8, gr. gul 50—32, mid. gul 4331. kl. gul 2716, kl. haai 25 —24, ham 8654. poontjes 22—8, kl. koolvis zw. 3014, kl. koolvis wit 35—33, kl. rode poon II 16—13 per 50 kg. Gr. kabeljauw 340112, gr. koolvis zw. 9674, gr. koolvis wit 10092, gr. leng 80— 70 per 125 kg. Aanvoer van maandag 836 kisten tong en tarbot, 2 k. heilbot, 1705 k schol. 80 k. schar. 2735 k. haring, 485 k. makreel, 2120 k. schelvis, 700 k. wijting, 405 k. kabeljauw en gul. 30 k. leng. 27 k. haai, 10 k. ham, 70 k. poon, 365 k. koolvis en 30 k. diversen. Totaal 9600 kisten vis. Besommingen van maandag RO 53 Dirkje 23.690, IJM 20 Polderman 27.560 KW 101 1 16,080, KW 87 1 15.290, KW 28 5480, KW 104 4890, KW 162 4680, KW 161 6180, KW 24 I 4580, KW 122 I 14.980. KW 57 f 3650, KW 155 f 3980, KW 64 f 3240, KW 108 3500, KW 126 4210, KW 125 3090, KW 89 3540, KW 166 2980, KW 69 t 2800, KW 76, 7500, KW 59 2880. KW 52 f 4730, KW 134 f 1100, IJM 204 f 2730, RO 2 i 3140, KW 33 t'71'OÖ'. KW '165 4406. TCIV "31 -4060, KW 63 6 3870. KW 178 r 4600, KW 66 I 3620, KW 90 I 4180, KW 58 1-3190,-KW 160 3400, .KW 210 j-3350, KW 68 2660^. KW 98 f 2990, KW 27 I 2490, KW 133 f 333Ö, KW 36 I 3420, KW 12 f 3720, KW 79 3920, IJM 7 3760. IJM 11 I 4380. IJM 62 f 3530, IJM 30 f 3290, IJM 43 f 3800, IJM 208 I 4090, IJM 4 4820, IJM 60 3690, IJM 40 I 2700, IJM 78 f 3220. IJM 61 f 3810, IJM 45 I 3350. IJM 63 2810, IJM 64 4010, WR 25 5770, WR 50 t 4870. WR 7 3890, WR 51 I 4340. WR 34 4080, WR 33 3320, UK 3 5580, HD 125 4060. Vanmorgen aan de markt Vier trawlers en drie loggers zorgden vanmorgen voor een totale aanvoer van 5000 kisten vis. Er waren 1920 kisten ha ring, 1745 kisten makreel, 635 schelvis, 30 wijting, 110 gul en kabeljauw, 20 radio. 270 kisten koolvis. 225 kisten diversen, 24 kleine kistjes haring, 430 stijve kabeljau wen. De kotter HD 4 zorgde laat op de morgen nog voor 15 kisten platvis. De schepen De Emma IJM 15 (3 okt.) zorgde voor 130 schelvis, 300 haring, 760 makreel, 10 wijting, 50 gul en kabeljauw, 40 koolvis, 40 diversen, 30 stijve kabeljauwen. De KW 81 was binnen met 40 schelvis, 540 haring, 325 haring, 20 wijting, 90 gul en kabeljauw en koolvis en 160 stijve kabel jauwen. De Postboy IJM 35 zorgde voor 95 schelvis, 290 haring, 290 makreel, 160 koolvis, 25 diversen, 110 stijve kabeljau wen. De SCH 117 (3 okt.) voor 100 haring. 100 makreel, 100 diversen, Medan IJM 57 voor 80 schelvis, 640 haring, 300 makreel, 10 gul en kabeljauw en 45 koolvis. De RO 27 was present met 200 schelvis, 10 haring, 20 radio en de Annie IJM 14 zorgde voor 100 schelvis, 30 diversen en 100 stijve kabeljauwen. Morgen aan de markt De Curagao IJM 99 zorgt woensdag voor 1040 kisten, waarvan 200 schelvis, 80 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 320 haring, 280 makreel en 60 diversen. De Thorina IJM 33 komt aan de markt met 1200 kisten vis, waarbij 540 haring, 550 makreel, 50 schel vis, 60 diversen en de KW 46 zorgt voor 150 schelvis en 30 diversen. Oudste boten zijn nu: KW 82, KW 99, VL 121, VL 131, IJM 209 (6 oktober naar zee vertrokken). Allanwater IJM 34, Elie IJM 32, KW 32, KW 153, KW 80 en VL 110 (7 oktober naar zee vertrokken). Voor het buitenland De exporteurs betaalden vanmorgen in guldens voor grote regels kabeljauw 124 tot 162, kleine regels 62 tot 87, kisten ka beljauw 200 tot 224, kleine kisten kabel jauw 154 tot 176, grotg schelvis 30 tot 48 en grootmiddel schelvis 32 tot 47. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor grote gul 42 tot 54, middelsoort 35 tot 43, torren 19 tot 27. zwarte koolvis 72 tot 96, koolvis 1 25 tot 30, koolvis II 50 tot 19, witte koolvis 100 tot 108. kleine Witte koolvis 37, leng 84, kleinmiddel schelvis 25 tot 33, pennen 21 tot 30, braad 20 tot 33. wijting 19 tot 26. haring 22 tot 27. makreel 20 tot 4, bonken makreel 25 tot 30 en kleine haring 15 tot 16. Recordprijzen De haring, die vanmorgen door de traw ler SCH 117 van de rederij Vrolijk in IJmuiden werd aangevoerd werd door de handel bijna met gejuich ontvangen. Het De ÏJmuider toneelvereniging „Kunst en Vriendschap" geeft zaterdag 25 okto ber haar eerste voorstelling van dit sei zoen in het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekkweg. Opgevoerd wordt „Le vensschaduwen" toneelspel in drie bedrij ven door Joh. van Eekelen. De regie is van de heer H. van Dokkum. was haring van de westkust. De kwaliteit was uitstekend. De prijs betekende een record in de geschiedenis van de haring- prijzen. De handel betaalde grif 37 tot 41 guldens voor een kist van 50 kilo. De SCH 117 had 120 kisten westkustharing aan boord. Besommingen Emma IJM 15 38.000, Postboy IJM 35 f 25:200, Medan IJM 57 28.500, RO 27 8.280, IJM 14 5.000, SCH 117 11.700, KW 81 25.400, WR 67 1.720. Slecht weer op zee Op alle visgronden boksten de trawlers, loggers en kotters met een harde bries en hoge zeeën. Langs de kust konden de log gers en kotters maandag niet vissen. Het grootste deel van de grote loggers is naar de Noord gestoomd. De visserij op de kuit- zieke haring is nu wel voorbij. Tussen 58 en 59 graden noorderbreedte hebben de schepen maandag- en dinsdagmorgen wel kunnen vissen. Zij boekten vangsten van 200 tot 300 manden makreel en haring per etmaal. De trawler VIOS IJM 24 deed een trek van 80 manden haring en makreel, de Elie IJM 24 meldde een trek van 120 manden haring en makreel. De trawlers Job Gouda IJM 79, Dirkje RO 53 en Her man IJM 2 trotseerden maandagmiddag het slechte weer en vertrokken naar zee. De loodsafhaler „Geep" werd maandag middag echter gedwongen terug te keren, toen het vaartuig loodsen wilde brengen naar de loodsboot, die buiten lag. Beverwijk Dertig jaar Beverwijkse colonne Ter gelegenheid van het dertigjarig be staan van de Beverwijkse colonne van hét Rode Kruis zal op zaterdag 25 oktober in de districten Kennemerland-noord en -zuid te Beverwijk een grote gezamenlijke oefening worden gehouden op de terreinen gelegen in het industriegebied „De Pijp" ter weerszijden van het vaarwater De Pijp. Voor de „Open Deur"-groepen in Bever wijk en Velsen-Noord zal donderdag 16 oktober in het Luxor-theater in Beverwijk de film „Hij die sterven moet" worden vertoond. Deze Franse film ls geïnspireerd op de roman „Christus wordt weer ge kruisigd" van de onlangs overleden Griek se schrijver Niko Kazantzaki. Deze roman heeft zowel in kerkelijke als buitenkerke lijke kringen veel waardering geoogst en ook veel stof doen opwaaien Advertentie gevoerd en ongevoerd reeds v a. 7.50 Dames- en Herenmodes Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 - TEL. 4453 VELSEN DINSDAG 14 OKTOBER Thalia: „Twaalf uur tussen leven en dood", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Alcoholics Anopymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. Ichtuskerk: CEFA-filmavond, 20 uur. WOENSDAG 15 OKTOBER Thalia: Als dipsdag. Rex: „De gebrandmerkte vluchteling", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als dinsdag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van So ciale Zaken, 10 tot 12 uur. Hervormd Jeugdgebouw: Propaganda- avond van Pro Rege, 20 uur. Smidt van Gelderstraat I: Vrouwen avond A.N.M.B., 19.30 uur. BEVERWIJK DINSDAG 14 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sayonara". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De halfbloed van Saigon". Kennemer Theater, 20 uur: Toneeluit voering „Nieuw Leven" uit Wijk aan Zee. Het Centrum, 20 uur: Huishoudshow van Firma Tegel. WOENSDAG 15 OKTOBER Bioscopen: Als dinsdag. Kennemer Theater, 20 uur: Concert Noordhollands Philharmonisch Orkest.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5