Voetbal in Kennemerland Lederen kleding Regenkleding COR OLY Visserij heeft geen emplooi voor omgebouwde mijnenvegers MODERNE KLEUTERSCHOOL Velsens Culturele Agenda in de komende week LANGS SLUIZEN EN HAVENS 'n Modern maatkostuum 5 Been gebroken door omgewaaid schot DKVSport Vereent Wist u.... Kohier zig-zag Snellius- straat 23-27 Tel. 5653 Fauna Felisena Velsens Leger des Heils vijfendertig jaar nu reeds vanaf f230 JOH. MEYER EN ZOON Medische verzorging tijdens het weekeinde Ouden van dagen in KSA Nieuwe busdienst VRIJDAG 17 OKTOBER 1958 BRITSE SCHEEPSBOUWWERVEN van naam bouwden gedurende de oorlog een groot aantal schepen voor de geal lieerden. Er kwamen allerlei typen sche pen, die voor de oorlog onbekend waren. Zij werden gebracht onder een bepaalde klasse en één der belangrijkste is de „Is les" klasse geworden, een mijnenveger van een nieuw type. Het casco heeft de lij nen van een stoomtrawler van Britse ori gine, de inrichting is echter geheel an ders. De ketel en machine staan bij de schepen van de „Isles" klasse meer naar voren dan bij de normale stoomtrawlers. Een typisch kenmerk is dan ook dat men de schoorsteen in het midden aantreft. Een gespecificeerde opgave van de sche pen, die tot de „Isles" klasse hebben be hoord, zou een hele lijst tot gevolg hebben want de Engelsen en Schotten hebben er bij elkaar 81 gebouwd. Nauw verwant aan deze serie is de „Dance" klasse met na men als „Quadrille" en „Rumba" alsme de de „Tree" klasse. Toen de oorlog ten einde was had men plotseling geen emplooi meer voor deze schepen. Het eigenaardige was dat de Brit ten zelf hoegenaamd geen interesse voor de schepen hadden. De landen, die de ge volgen van een bezetting door de vijand hadden ondervonden en hun schepen een voor een hadden zien verdwijnen, dachten er anders over en kochten er verscheidene van. En zo kwamen de schepen overal te recht. Of het een succes is geworden, valt te betwijfelen. We hebben deze kooprage in België mee gemaakt, maar ook in ons eigen land. Er zijn namelijk visserijmaatschappijen ge weest die er wat in zagen de schepen voor de visserij dienstbaar te maken. Een groot bezwaar bleek dat machine en ketel te ver naar voren stonden. Aan de ene kant betekende dit een voordeel voor de opvarenden daar het achterschip onder dek goede accommodatie bood. Ander zijds bleef er in het voorschip weinig ruim te over voor een behoorlijk visruim. Een groot bezwaar was tevens dat de schepen altijd in de kop lagen. Al deze bezwaren heeft een Franse visserijmaatschappij ondervangen door ketel en machine te ver wijderen en de paar schepen, die men van dit type heeft aangekocht, van een motor te voorzien. De drie Belgen van dit type zijn eigen dom geweest van de Oostendsche Reede- rij en kwamen in 1947 als stoomtrawler met oliegestookte ketel in bedrijf. De namen van dit drietal luidden: Win ston Spencer Churchill 0.157, President F. D. Roosevelt 0.159 en Captain Arsene Blon de 0.148. De eerstgenoemde is hiernaast afgebeeld. Let op het brughuis waar de schoorsteen doorheen loopt. In België was dit schip groot 472 reg. ton bruto bij een lengte over alles van 50,11 m., lengte tus sen de loodlijnen 46,68 m. breedte 8,28 m. en een holte van 4,30 m. In 1945 was dit schip als mijnenveger gebouwd bij Fergu son Bros Ltd in Glasgow. Kort daarna bracht men in ons land ook drie van deze schepen in de visserij: de Claes Compaen IJM. 41, Assan Reis IJM. 42 en Simon de Danser IJM. 43, eigendom van de n.v. Verre Visserij Maatschappij. Helaas hebben de schepen korte tijd, zowel wat België als wat Nederland be- De harde storm heeft woensdagmiddag in IJmuiden de heer C. van de H. een ge broken been bezorgd. Tijdens het gieten van betonnen blokken voor de beveiliging van de pieren in de werkplaats aan het IJmuider strand waaide er plotseling met geweld een houten schot om. De heer Van der H. kreeg dit schot tegen een van zijn benen, waardoor dit brak. Het eerste twaalftal van de christelijke korfbalvereniging DKV te IJmuiden ont vangt zaterdag het Wormerveerse Sport Vereent. Het Zaanse team dat voor het eerst aan de competitie deelneemt, zit nog steeds op de eerste winstpunten te wach ten. Het ziet er dan ook naar uit, dat de IJmuidenaren hun positie op de ranglijst aanmerkelijk zullen verbeteren. Anders is het gesteld met het tweede twaalftal, dat naar Nieuw-Vennep trekt om de strijd aan te binden met het sterke KIOS 2. Tegen de vaak stug spelende Haarlemmermeer bewoners zullen de IJmuider reserves het moeilijk krijgen en een nederlaag voor DKV 2 is dan ook te verwachten. Ten slotte kan het junioren A team, dat KIOS junioren A ontvangt, bewijzen dat de nederlaag in Nieuw-Vennep een vergissing is geweest. Het eerste twaalftal is als volgt samen gesteld: Dames: M. Zorgdrager, C, Hoek, A- Maar- tense, H. Kras, J. Streefland en J. Kramer. Heren: A. de Graaff, J. Brink, M. v. Veelen, A. Haasnoot, W. Ras en H. de Boer. „De levensbeschouwing van een niet-religieus humanist" Voor de leden van de gemeenschap Vel den van het Humanistisch Verbond zal prof. J. P. Mazure zondag 19 oktober een inleiding houden over „De levensbeschou wing van een niet-religieus humanist". De bijeenkomst zal gehouden worden in het Cultureel Centrum te IJmuiden. treft, dienst gedaan. De drie Belgen wer den in 1950 naar Duitsland verkocht en de drie IJmuidenaren volgden in 1952. Thans doet er geen enkele meer dienst als visse rijvaartuig. Zij hebben ander emplooi ge vonden met uitzondering van de vroegere „Captain Arsene Blonde", die onder de naam Thor BX. 580 op 7 maart 1952 in een zware storm op de Noordzee verging. De drie die in IJmuiden geweest zijn hebben korte tijd gevaren voor een rede rij in Kiel. De Claes Compaen heette toen Prof. Hensen SO.116, de Assan Reis was omgedoopt in Prof. Henking SO.118 en de Simon de Danser voerde de naam Prof. Heincke SO.117. Ook deze rederij heeft de schepen van de hand gedaan. We mogen aannemen dat de vroegere Simon de Dan ser de visserij trouw gebleven is. Dit schip behoort momenteel thuis in Rio de Janei ro en heet „Carola". De twee anderen zijn motorschip geworden en doen dienst in de vrachtvaart onder de namen „Donar", ex Claes Compaen en „Berta Kienass" ex Assan Reis. Arie van der Veer Advertentie dat u al een electr. in koffer kunt krijgen voor 495.— Vraagt demonstratie bij: NAAIMACHINES (JAC. SPIJKER) KennemerlandIJmuiden Na de goede prestatie van WIJ in de bekerwedstrijd tegen PVWA is er alle reden om aan te nemen dat de IJmuide naren in de competitie niet in de laagste regionen zullen eindigen. Zaterdag gaat IJmuiden dan ook welgemoed op bezoek bij de oude rivaal Kennemerland. Het tweede elftal van WIJ ontvangt de Geuzen 2 en men zal zich krachtig moeten inspannen om punten te veroveren. Het zelfde kan gezegd worden voor IJmuiden 3, dat bezoek krijgt van Telefonia. IJmuiden 4 en 5 zijn vrij en IJmuiden 6 komt in het veld tegen Kennemerland 7. Het programma luidt: Kennemerland IJmuiden (3.45 uur); IJmuiden 2De Geu zen 2(3.30 uur); IJmuiden 3Telefonia (3 uur); Kennemerland 7IJmuiden 6 (3.30 uur). Puzzelwandeltocht Op de onlangs gehouden ledenvergade ring van de wandelsportvereniging De Kennemer Jagers te IJmuiden werd een sportcommissie gekozen. De taak van deze commissie was een winterprogramma sa men te stellen. Besloten werd contact avonden te houden, filmavonden en op zondag 19 oktober een puzzelwandeltocht. Ook niet leden kunnen hieraan deelnemen. Men kan inschrijven bij H. C. Smit, Lange Nieuwstraat 408 en zondagmorgen 10 uur in Kennemerhof. Interpar Instuif Wegens het overlijden van Paus Pius XII kon het cabaretprogramma van de R.-K. Interpar Instuif te Velsen-Noord afgelopen zondag geen doorgang vinden. Zondagavond 19 oktober wordt er nu een grote dansavond in het Kennemer Theater gegeven met de muzikale mede werking van de Accordeon Rhythms uit Amsterdam. De avond zal voorts worden opgeluisterd door het optreden van „de Trico's (gitaar) en het Sunrise Quartet (mondaccordeons met ritmische begeleiding van gitaar). Aanvang 8.15 uur, einde 1 uur. De ouders van de leerlingen der kleuter school „De Duinkrekels" waren donder dagavond in de school aan de Radarstraat te IJmuiden in vergadering bijeen. De voorzitter der oudercommissie, de heer F. H. J. de Plot, leidde de bijeen komst met een enkel woord in. Hij ken schetste hierin onder andere de bedoeling van een ouderavond, die er op gericht is de ouders in contact te brengen met de school. Voorts hield mejuffrouw E. de Vries, do cente van de opleiding kleuterpedagogiek te Amsterdam, een inleiding over „Het belang der moderne kleuterscholen" „De opzet der tegenwoordige kleuter scholen begon voor enkele decennia met bewaarscholen", verklaarden zij, „later groeide dit uit tot een inrichting, die de kinderen tevens nog enkele deugden trachtte bij te brengen, en nu is de ge dachte zo ver ontwikkeld dat het kleuter onderwijs het beste stukje onderwijs in Nederland vormt". Matjes vlechten en versjes opzeggen- het gebied waarin de vroegere bewaar school haar toevlucht zocht heeft volko men afgedaan, men concentreert zich nu volkomen op het kind. Mejuffrouw De Vries meende ook dat de begrippen „Kleu terschool" en „Voorbereidend Lager On derwijs" de plank misslaan. Er zouden voor deze uitdrukkingen equivalenten gevonden moeten worden die niet meer het leren en prepareren uit drukken omdat het kleuteronderwijs als zodanig in niets lijkt op het onderwijs zo als dat op de lagere scholen gegeven wordt. Zij besloot haar voordracht met het aan duiden van de eisen waaraan een moder ne kleuterschool moet voldoen. „Voor eerst en voor alles moet er rekening wor den gehouden met, de individuele hoedanig heden van het kind", verklaarde zij, „en de schoolleiding dient er zorg voor te dra gen dat het kind er de expressiemiddelen vindt die het op een bepaald moment van 19 OKTOBER Humanistisch Verbond, 10.30 uur Cultu reel Gebouw IJmuiden. 20 OKTOBER N.C.V.B. afd. Velsen-Noord, 20 uur Da Costaschool Velsen-Noord, vergadering, spreker dr. A. J. van Leusen, arts te Velsen over „Leven, ziekte en dood". 22 OKTOBER Hervormde Gemeente IJmond, kerkcon- cert in de nieuwe kerk aan de Kanaal straat m.m.v. wijkkerkkoor Velsen-N., Engelmunduskoor Velsen-Zuid, Goede Herder Kerkkoor IJmuiden-O. en Kerk koor IJmuiden-West, aanvang 20 uur. 23 OKTOBER Tuinbouw Studieclub Velsen, 20 uur kof fiekamer Westerveld, lezing door de heer v. d. Ende over het kweken van orchi deeën.- Toneelver. „Advendo", uitvoering in Herv. Jeugdgebouw IJmuiden-Oost, 20 uur met „Het eenzame huis". 25 OKTOBER Toneelver. „Advendo", als 23 okt. 20 t/m 25 OKTOBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van Voor de komende zondag staat ons weer een fiks programma te wachten, niet alleen wat de kwantiteit aangaat, maar ook wat de kwaliteit betreft. We verwachten, dat onze Kennemerlandse 2de klassers het niet gemakkelijk zullen krjjgen en ook voor een aantal derde klassers zal het een hele toer zijn om beide punten binnen te halen. De Kennemers speelt uit tegen JSV. Ge makkelijk zullen de roodzwarten het zeker niet krijgen. Wel hebben de JSV-ers na 4 wedstrijden reeds evenveel verliespunten. maar op eigen terrein zijn ze nog niet geklopt. Toch behoort o.i. een kleine Ken nemerszege tot de grote mogelijkheden. VVB leverde de vorige zondag goed werk door met vier-twee van Watergraafsmeer te winnen. Deze zege zal voor de Breesapers een goede morele steun zijn in de uit wedstrijd tegen Hollandia. Ze houden o.i. aan deze ontmoeting zeker een gelijk spel over. Dat DEM er in de uitwedstrijd tegen Aalsmeer zonder kleerscheuren zal af komen, staat nog te bezien, want de men sen uit het bloemendorp hebben zich tot nu toe uitstekend geweerd, vooral op eigen terrein. Als de DEM-ers een gelijk spel zouden weten te bewerkstelligen, zouden we dit een goede prestatie noemen In 3 A ontvangt het nog steeds geen enkel verliespunt hebbend Beverwijk Velsen, dat aan 3 wedstrijden slechts één winstpunt overhield. Toch verwachten we, dat de Beverwijkers zeker op geen „walk-over" zullen mogen rekenen. CSV verraste de vorige week door een nul-vier zege op De Meteoor, maar zondag, als IVV op bezoek komt, komen de Castri- cummers ongetwijfeld voor heter vuren te staan. We houden ernstig rekening met een nederlaag. ADO trekt naar HSV, dat op eigenaardige cijfers kan bogen: Beide uitwedstrijden werden verloren, beide thuiswedstrijden gelijk gespeeld en de voorhoede scoorde nog geen enkele goal. We houden het op de ADO-ers. Vitesse wacht nog steeds na 4 wed strijden op de eerste overwinning en (of) de eerste nederlaag. Tegen Zilvermeeuwen uit ligt naar onze mening het vijfde gelijke spel in het verschiet. Kinheim dat, door niet te spelen, zondag j.l. de bovenste plaats moest afstaan aan ETO, speelt thuis tegen ASV-Arsenal. Als we bedenken, dat deze Amsterdammers destijds met niet minder dan vier-één van Terrasvogels verloren, dan lijkt ons de kans op een Velser zege zeer groot. De Santpoortse Vogels gaan op eigen terrein ongetwijfeld een zeer zware wed strijd tegen ETO tegemoet. Ze zullen zelfs BEVERWIJK—VELSEN De Velsenaren komen uit met: Kaasen brood; Hijnen en Boon; Spanjaard, Bak- kum en Schoorl; Wittebrood, Hoogzaad, Van Schagen, Graman en Koelemey. TERRASVOGELS—ETO De thuisclub beschikt over: Drost; J. Veldman en Cardol; N.N., Van Gelder en Van Eden; Rijke, Timmer, Röbken, Thoo- len en H. Veldman. voor een gelijk spel goed uit de hoek moeten komen. Na de monsterzege van de vorige zondag op WMHO zijn we nieuwsgierig wat Wa terloo tegen Onze Gezellen zal uitrichten. Deze Haarlemmers zijn tot dusver welis waar wat tegengevallen, maar toch hebben de IJmuidenaren o.i. nog niet gewonnen. Advertentie CXXXXXXXXXXXXXXXXXXXJOOOOOOOO In het Amstelhotel te Amsterdam heeft de jury van de koninklijke sub sidie voor vrije schilderkunst woens dagochtend de ingezonden werken beoordeeld. V.l.n.r.: Henk Broer, Cees Keus, H. M. van der Spoel, D. Wild schut, H. H. Kamerlingh Onnes, Jan van Heel, Fred Sieger, Mark Kolthoff en Gerard van Vliet. 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden. 20 t/m 25 OKTOBER Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden geopend van: maan dag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen- Noord, geopend van 14 tot 17 uur; dins dag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur,filiaal geopend van 19 tot 21 uur woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); don derdag 10 tot 12.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. BIOSCOPEN Thalia: Tot en met zondag: Jailhouse Rock (vrijdag aanvang 20 uur; zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur); zondag 15 uur: „O Dongo", maandag en dinsdag 20 uur: „De slavin van Pointe du Loup" donderdag 20 uur: speciale voorstelling vhn „Vrouwenkamp op Borneo". Rex: Tot en met maandag: „In dienst des Konings" (aanvang 20 uur); zondag 15 uur: „Mohawk"; woensdag en don derdag: „Davy Crockett en de Piraten (aanvang 20 uur). Omdat de heer J. Dijkshoorn uit Bever wijk door onvoorziene omstandigheden zijn lezing voor de leden der IJmuidense Volièrevereniging niet kon houden bleef er voor de aanwezigen geruime tijd over om diverse verenigingszaken eens aan een nadere beschouwing te onderwerpen. Er was een voorstel binnengekomen om de naam van de vereniging, die sedert twee jaar luidde „Fauna Felisenum" te veranderen in „Fauna Felisena". „Fauna Felisenum" blijkt namelijk gramaticaal onjuist te zijn. Ondanks het feit dat het voor de vereniging ook financiële conse quenties heeft nam de vergadering het voorstel aan. Door het aftreden van het bestuurslid de heer P. Pieterse was er achter de groe ne tafel een vacature ontstaan waarin ten spoedigste moest worden voorzien. Voor de bestuursplaats waren de heren T. Vis en A. Bourgonje kandidaat gesteld. Met slechts één stem verschil werd de heer van Bourgonje tot bestuurslid geko zen. Het bestuur van „Fauna Felisena wordt nu gevormd door de heren: J. van Voorbergen, voorzitter, R. Hoogland, se cretaris, W. van de Broek, penningmees ter, en de heren D. Dijkstra, C. de Graaf, J. Leenknegt en A. Bourgonje. Kolenopslagplaats Aan A. van Altena, Kleverparkweg 21 b te Haarlem is vergunning verleend tot het oprichten van een kolenopslagplaats met verplaatsbare apparatuur voor het sor teren, breken en transporteren van xolen, gelegen op het stationsemplacement te Santpoort-zuid. node heeft, zoals klei, verf, water, krijt". Tevens verdient het aanbeveling de aan schaffing van een poppenkast, verkleed- kleren en eventueel een weefgetouw te overwegen. Door de opening van de kleuterschool „D Zandhaasj es" waardoor een aantal kinde ren van school verwisselde waren er ook enige vacatures in de oudercommissie ontstaan. Na een verkiezing bleek het bestuur ge vormd te worden door de heren F. H. J de Plot, voorzitter, C. de Niet, secretaris, E. G. Krab, J. A. de Graaf en de dames M. H. Kroeze, J. M. A. Moot en J. de Groot. Voor en na de vergadering kregen de aanwezigen de gelegenheid zich op de hoogte te stellen van de knipsel- en schil derkunstige vaardigheden hunner kinderen Met een openbare samenkomst in het gebouw aan de Edisonstraat herdacht het Velsense korps van het Leger des Heils donderdagavond zijn vijfendertig jarig be staan. De samenkomst kreeg nog een bijzon' der tintje door de aanwezigheid van de landelijke commandant, Ragnar Ahlberg, die zijn kennismakingsbezoek kon laten samenvallen met deze herdenking. Commandant Ahlberg is zeven jaar lei der geweest van het Finse Leger des Heils en verblijft nu sedert een jaar in Neder land. Op deze bijeenkomst waren ook aanwezi de divisieofficier P. Deurloo en kapitein J. Heijnsdijk, secretaris van de comman dant. De kapitein van het Velsense korps, K, H. Bilder, deelde tijdens zijn inleidend woord mee dat er sinds de oprichting vijfendertig jaar geleden in de Cycloop in oud-IJmuiden veel en voortreffelijk werk is gedaan. Het korpsgeschiedenis boek gewaagt van een voortdurende stij ging van het aantal officieren en soldaten en men kan thans door het houden van jeugdbijeenkomsten steeds honderd- honderdvijftig kinderen bereiken. „In vele cafés wordt zaterdagsavonds bij onze binnenkomst zonder dralen de juke-box afgezet, om ons de gelegenheid te geven een lied te zingen en een enkel woord te spreken", vertelde hij niet zon der trots „en het treft ons als wij bemer ken dat men op onze komst heeft gere kend, zozeer zelfs dat wij ter verantwoor ding worden geroepen als wij eens een week hebben overgeslagen". Kapitein Bil der heeft deze herfst ook enkele weken op een vissersboot op zee doorgebracht om aldus, naar hij vertelde, in contact te ko men met de vissers en om op de hoogte te komen met het zeemansleven. Ook is hij van plan enkele weken bij de arbeiders in de industrie door te brengen door te gaan werken bij Hoogovens. Tot slot deelde hij mede dat de gemeen te Velsen duizend gulden heeft uitgetrok ken voor de meubilering van het korps en dat de burgemeester van Velsen, mr M. M. Kwint, dit bedrag binnenkort per soonlijk zal overdragen. Advertentie Advertentie kwaliteit af pasvorm korrekt dessin apart Dames- en Herenmodes Confectie - Maatkleermakers Kennemerlaan 36 - Telefoon 4453 IJMUIDEN Dokters) Van de groep artsen, aangeslo ten bij de Koninklijke Nederlandse Ver eniging tot bevordering van de Genees kunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen Mevr. dr. M. J. C. v. Rij-Flury, Graham- straat 202, tel. 7500;; dr. P. C. de Weerdt Stationsweg K 5, tel. 4614. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5295; en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 505. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts dr. J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310, te raadplegen. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-dorp, tel 8284. VELSEN Wijkverpleging: Zuster Spiers. Geel- vinckstraat 27, tel. K 2510-3936, voor Velsen-Noord en Velsen-IJmuiden-Oost Zuster Man, Kanaaldijk 240, tel. 4383 voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; Zuster Nap, Rembrandtlaan 5, tel. 6195, voor IJmuiden Oost, Velsen-Noord en Velsen. VELSEN-NOORD-BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. J. Vos, Arends weg 124, tel. 3586. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. H. M. Rolink, Duin- vlietstraat 8, Velsen-N., tel. 02510-3745. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel 3388. HEEMSKERK- UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16. Heemskerk, tel 02512- 240. Bovendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. Van Leesten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Zuster Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544, Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, tel. 2500 is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. Verloskundige: Mevrouw Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8. tel. 2590. AGENDA VOOR HEEMSKERK. Marquette-theater, zaterdag 20 uur, zon dag 14.30, 16.30 en 20 uur: „Tarzan en de verloren safarie". lassen v.a. 109.— Broeken, Beenpijpen, Poncho's, Caps, Windschermen, Valhelmen, Handschoenen, Wanten, Laarzen enz. enz. Breestraat 108 Beverwijk Gereformeerde school in Duinwijk Tot hoofd van de nieuwe gereformeerde school in Duinwijk is benoemd de heer P. L. Wapenaar, onderwijzer van de School met de Bijbel te Santpoort. De heer Wa penaar werd te Vlaardingen geboren en woont reeds jaren in IJmuiden. Hij werd opgeleid aan de Da Costa kweekschool te Bloemendaal en was onder andere verbon den aan de christelijke school te Sint Pan- cras en aan de Marnixschool te IJmuiden. Het nieuwe hoofd is diaken van de gere formeerde kerk van IJmuiden, lid van de commissie van administratie van genoem de kerk. Hij heeft bovendien zitting in de commissie voor evangelisatie en 't comité tot behartiging van de belangen der vrije universiteit. De Calvijnschool zal waar schijnlijk begin 1959 geopend worden. Donderdagavond hebben de Bèverwijkse ouden van dagen een prachtige avond in de KSA gehad. De toneelvereniging Haven kwartier voerde het toneelstuk „In veilige haven" op. Vooraf heeft de voorzitter, de heer J. de Wit, een enkel woord gesproken en er op gewezen dat de ouden van dagen deze winter verschillende ontspannings avonden zullen krijgen. Het ledental van de Beverwijkse afdeling is nog steeds groeiende. Deze avond werd ook bijge woond door een aantal ouden van dagen uit Wijk aan Zee. „Havenkwartier" liet zich deze avond weer van haar beste zijde zien. „In veilige haven" is onlangs in deze kolommen uitvoerig besproken. Herfst tentoongesteld De leerlingen van de Ireneschool te Be verwijk hebben alles wat de natuur in de herfst laat zien op veelal kunstzinnige wijze verwerkt en tentoongesteld. Meer dan honderd inzendingen waren in de gangen van de school te bewonderen. Een jury, bestaande uit de heren S. Opgelder, J. C. Muyen en J. Verkade, heeft een groot aantal prijzen toegekend, waaronder een viertal eerste prijzen met lof. De hoogst- bekroonden waren Ina van Wilsum Vos, Teun de Vries jr., Connie de Bie, Elisabet Brielsma en Maunica Hulshoff. Het hoofd der school, de heer J. Godthelp, heeft de uitslagen bekendgemaakt en de wens uit gesproken het volgend jaar deze tentoon stelling in groter verband te houden. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Elisabeth, d. v. R. Hummel en W. Steenbakker; Simon P., z. v.' J. Gel derman en D. M. Metselaar; Theodoras G., z. v. J. C. Beers en M. Steenbakker; Phi- lippus P. M. z. v. J. M. A. van Noort en J. M. Bleeker; Wouter, z. v. G. Spanne maker en J. van Zwieten; Johannes S., z. v. S. Zonneveld en M. P. Konijn; Ro bert A., z. v. H. A. Jacobs en E. M. Fisser; Hugo, z. v. D. de Jong en J. Korving; Sa- bina, d. v. A. Huijser en E. Kunst; Hans, z. v. N. Tesselaar en G. de Greef; Liliane Y., d. v. T. G. van Beek en E. H. H. Mol- lenbeek; Alma J., d. v. H. de Boer en C. Groeneveld; Gebina H. A. M., d. v. J. Twickler en A. M. Schoenmakers; Char- maine, d. v. C. O. R. Cramer en D. A. E. Klaarmond; Margaretha J. M., d. v. J. H. Rumping en M. J. van Buuren; Rudolphus J. J., z. v. J. J. van der Kolk en H. M. T. van Gelderen; Diana, d. v. C. Lukkien en N. van 't Wout; Adriana J., d. v. W. L. Aardenburg en A. J. Fenger; Mathilde E., d. v. G. Bul en P. van Wijk; Izaak M. E., z. v. L. H. Lievers en G. van Leeuwen; Johanna H. M., d. v. J. E. H. van Vliet en A. H. Oosterom; René L. M., z. v. F. A. M. van Goethem en R. Kuiper; Ellen, d. v. G. Duineveld en J. C. Tand; Theodorus J. M., z. v. J. M. J. Hofland en B. M. Schoorl; Rogier L. J. M., z. v. J. W. G. Reijkers en A. M. R. Ydema. ONDERTROUWD: J. S. R. van der Meer en G. C. van 't Hoff; J. J. M. de Wolf en E. M. Aardenburg; C. W. J. Hoedemaker en J. M. Handgraaf. GETROUWD: C. H. de Ridder en J. Cor- nelis; M. J. van Vuuren en A. C. M. Koks; J. Hutter en J. A. Spierings; M. Ruiter en I. Kaiser; G. Havermans en W. T. C. Bosch; H. M. Gorter en G. C. M. van der Lem; N. Groot en L. T. Gorter; P. Peere boom en S. J. Singeling. OVERLEDEN: M. A. Brouwer, wed. van J. F. Smit, oud 82 jr.; C. Steijn, oud 76 jr.; A. J. Feuerstein, oud 68 jr.; A. van der Wel, oud 63 jr.; J. E. Waersegers. echtg. v. W. H. de Groot, oud 68 jr.; M. van Eeden, wed. van A. J. van der Geest, oud 75 jr. OOC)OCOOOOOOOOOOCOOOOOOCOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOCCOC<M>30COOOO WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE óooooooocoocooooocoooooooocoooc Dank zij het initiatief van het gemeente bestuur van Heemskerk zal de Naco met ingang van zondag 2 november een bus dienst gaan exploiteren, die de nieuwe woonwijken Zaalberg, Poelenburg en Oos terzij omvat. Ook de duinkant, die tot dus ver geheel geïsoleerd was, wordt in de route opgenomen. Men heeft nu sen rechtstreekse verbinding met het stations plein in Beverwijk, waar men aansluiting vindt op de treinen en de bussen naar Wijk aan Zee, de Hoogovens en IJmuiden. OPSTELLING A.D.O. In de uitwedstrijd tegen H.S.V. komen de Heemskerkers als volgt in het veld: Burger; De Graaf en Welboren; H. v. Tu- nen, De Groot en Bruins; G. Beentjes, N. v. Tunen, Nouris, G. v. Tunen en Th. de Wit.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5