Voetbal in Kennemerland Militairen in het nieuw Strawberries speelde tweemaal gelijk tegen Zandvoort Hockey in Kennemerland MAANDAG 20 OKTOBER 1958 4 Vandaag begint voor Kijk- Uit de competitie Watervliet verliest van DED Kennemers DEM Wielernieuwtjes uit Beverwijk DCIJ-reserves winnen van „Sportief"-darnmers Beverwijk CSV Vitesse '22 ADO '20 VVB Kinheim KennemerlandI Jmuiden 2-2 Jong Hercules T errasvogels „Kennemerland?? vierde zilveren feest Waterloo Stormvogels 2 Stormvogels-jeugd De afdeling zware luchtdoelartillerie, gelegerd in de Koude- hornkazerne te Haar lem heeft als eerste onderdeel van het parate eerste leger korps in Nederland de beschikking ge kregen over nieuwe gevechtskleding, die overeenkomt met de reeds door de Ameri kanen gebruikte tu nieken. Het is de be doeling, dat alle NAVO-ianden deze gevechtskleding over nemen. Frankrijk bijvoorbeeld is al opnieuw geünifor meerd en thans volgt dus ook Nederland. De van de Engelsen overgenomen battle dress is thans ver vangen door twee tunieken, een buiten- pak en een binnen- pak, olijfgroen van kleur, die aangepast zijn aan elk weer type. Het binnenpak zal vooral des zomers gedragen terwijl daaroverheen het buitenpak getrokken kan worden wanneer het weer dit nood zakelijk maakt. Dit buitenpak, dat ver vaardigd is van een dubbele dichtge- weven stof, is vol komen winddicht en waterafstotend ter wijl een ruime capu chon aan de buiten jas is bevestigd, die over de helm heengetrokken kan worden. De gevechtsjas is vrij kort, waardoor de benen vrij blijven, hetgeen vooral bij het kruipen, het in- en uitstappen van auto's bijzonder gemakkelijk blijkt te zijn. De afwerking van de nieuwe NAVO-uni- formen is overigens niet zo onberispelijk als het oude tenue. De Amerikanen gingen namelijk van enkele standaardmaten uit Vandaag begint voor de IJmuider schaakclub Kijk-Uit de bondscompetitie. Dan namelijk zal het eerste tiental de strijd moeten opnemen tegen Heemstede. Het is een wedstrijd voor de overgangs klasse van de NHSB. Naar wij vernemen zullen de IJmuidenaren vermoedelijk niet op volle oorlogssterkte kunnen uitrukken. Enkele spelers blijken verhinderd. Indien Heemstede volledig opkomt, met onder andere de neven Bonkenburg, dan zullen de IJmuidenaren wel eens een zware dob ber krijgen. Verleden jaar boekten beide teams vijf winstpunten uit zes wedstrijden, alleen het bordgemiddelde van Heemstede was iets gunstiger. Een gelijk spel lijkt niet onwaarschijnlijk. In dezelfde afdeling treffen wij de teams aan van Rolland (Overveen)Het Oosten (Haarlem); Pat-Mat (Beverwijk) en de reserves van Zaandam. Een interessante afdeling. 'Pat-Mat lijkt hier wel de sterkste. Rol land, dat vorig seizoen maar net de degra datie ontliep, zal wel de zwakste zijn. Kijk-Uit 2 speelt in de tweede klasse C. Een afdeling met redelijk goede kansen voor een kampioenschap. Tegenstanders zullen zijn HWP (Haarlem); KSC (Haar lem); Het Oosten 2; Rolland 2 en Zaandam 4.. Vermoedelijk zal de grootste concurren tie van HWP komen. Er wordt gestart niet een bezoek aan Zaandam 4. De laatste wedstrijd zal 12 februari 1959 in Haarlem tegen HWP plaatsvinden. Kijk-Uit 3 gaat in de tweede klasse D een moeilijk seizoen tegemoet. Zij nullen hier de volgende teams ontmoeten: Aals meer; Heemstede 2; Hoofddorp; De Uil (Hillegom) en Zandvoort. In de eerste ontmoeting komt De Uil op bezoek. Verleden jaar was dit tiental ook niet erg sterk. De strijd om het kampioen schap zal zich hier toespitsen tussen Aals meer en Zandvoort. Kijk-Uit 4 treffen wij in de derde klasse C aan. Het zal stellig geen vooraanstaande rol vervullen, maar hoeft ook zeker niet onderaan te komen. Bloemendaal 2 en Het Oosten 3 zullen zeker te sterk zijn. Tegen HWP 2, Oppositie 2 en VHS 6 zijn echter stellig goede winstkansen aanwezig. Het eerste treffen zal een uitwedstrijd zijn tegen Oppositie 2. Het is het eerste twaalftal van de korf balvereniging Watervliet in de uitwedstrijd tegen DED te Amsterdam ook nu niet ge lukt de Amsterdammers op eigen veld een punt afhandig te maken. Wel mankeerde er deze keer maar weinig aan, want pas in de laatste tien minuten werd de overwin ning van DED een feit. De Velsenaren, die voor de vaste spelers mevrouw Van der Wateren-Waagmeester en S. Hartman als invallers hadden mejuffrouw I. Waag- meester en J. van Ladesteyn, namen toch de leiding toen Vos na twintig minuten scoorde. Wegens te zwaar verdedigen van DED kreeg de Watervliet-aanval wel een aantal vrije worpen, maar deze bleven ongebruikt. Succes kwam toen nog onver wachts bij de andere paal (1-1) en na de vakwisseling brachten de Amsterdammers binnen een kwartier de stand op 3-1. Wa tervliet liet zich niet ontmoedigen en het was Joop van Ladesteyn in het derde vak, die met twee fraaie afstandschoten nog voor de rust de achterstand inliep (3-3). De Velsenaren begonnen de tweede helft goed. Na tien minuten scoorde Dick van Ladesteijn (3-4), doch nadat DED weer gelijk had gemaakt (4-4), was het nog geen tien minuten later 5-4. Watervliet nam nu het initiatief over en Joop van Wijk scoor de (5-5). Met nog twintig minuten spelen faalde de derde Velsense aanval, waar door DED wat vrijer kon spelen en ten slotte nog tweemaal scoorde (7-5). Watervliet 4 ging op de goede weg voort door in Haarlem van Aurora 4 te winnen. In de eerste speelhelft behaalde Water- vlietvliet een 1-3 voorsprong, maar daarna was de Haarlemse ploeg beslist sterker. De Velsense verdediging weerstond uit stekend de zware druk. Het bleef bij 1-3 voor Watervliet 4. en ontwierpen de jassen en broeken verder zo, dat zij door het aantrekken van enkele koordjes in een oogwenk passend gemaakt konden worden. Dit heeft het voordeel, dat de manschappen onder de pakken, in dien nodig, nog allerlei kledingstukken zoals bijvoorbeeld truien, kunnen aan trekken zonder dat zij uit het uniform puilen. Ook de legerleiding besefte, dat het uiterlijk waarop men immers zo gesteld is er door het ingebruik nemen van deze nieuwe uniformen niet op vooruit ging, maar men was van oordeel, dat het gerief voor de militairen voorrang moest hebben. Men houdt het battle dress trou wens als uitgaanstuniek. BbljA AV wucnv 9Q WZ1 Jtifi'J De Kennemers is blijkbaar wat van slag af: Nu werd weer met tWee-nul van JSV verloren. DEM nam met deze bescheiden cijfers evenwel geen genoegen en liet zich door Alsmeer met niet minder dan tien één „afslachten", waaraan het uitvallen van haar doelman echter niet vreemd is. De noordelijke tweede-klasse-eer werd tenslotte hoog gehouden door VVB, dat zo waar in Hoorn met nul-twee van Hollan- dia wist te winnen. Beverwijk boekte haar vijfde overwin ning in successie, maar het heeft er om gespannen, want Velsen bood zo'n ver beten tegenstand, dat het zelfs de vijf twee achterstand nog tot 54 wist in te lopen. Inmiddels hebben de Velsenaren na vier wedstrijden nog maar één winstpunt. IW en QSC blijven de Beverwij kers op de voet volgen. De IVV'ers lieten er tegen CSV geen twijfel aan bestaan, wie de be tere ploeg was (twee-vijf) en QSC kende met Alcm. Victrix geen medelijden; De Wormerveerders wonnen met twee-drie. HSV scoorde na vijf wedstrijden einde lijk haar eerste doelpunt; maar veel baatte dit de Heiloërs niet, want ADO maakte er twee (één-twee). Na vier gelijke spelen in successie te hebben geboekt, moest Vitesse gisteren te gen Zilvermeeuwen een nederlaag incas seren. Het werd viêr-drie voor de Zaan- kanters. Wat verder nog frappeerde was de verrassende drie-twee nederlaag, die Egmondia tegen Rood-Wit leed. Kinheim schijnt toch wel zeer beslist heimwee naar de derde klas te hebben, want gisteren klopten de Velsenaren ASV-Arsenal met niet minder dan acht- nul. Maar ook de Santpoortse Terrasvogels leverden een goede prestatie door met niet minder dan vier-één van de leiders hun ner afdeling, ETO, te winnen. En ook Wa terloo komt tenslotte een pluim toe: De IJmuidenaren brachten het namelijk in de uitwedstrijd tegen OG tot een gelijk spel (één-één). Door JSV uit Jutfaas is het bezoekende Kennemers op een haast onbespeelbaar terrein met 0-2 verslagen. In de eerste helft zag het er nog naar uit, dat Kenne mers gemakkelijk zou winnen. De eerste twintig minuten opereerde het onophoude lijk voor het JSV-doel, waarbij schoten van Freek Mosk en De Bie buiten het be reik van de doelman tegen de lat ketsten. In de tweede helft was de thuisclub iets sterker. Na een half uur bleef de Kenne- mers-achterhoede voor een vermeend bui tenspel staan, doch de scheidsrechter liet doorspelen, zodat de rechtsbinnen doel man Thijm kon passeren (1-0) Kenne mers viel hierna weer fanatiek aan en een hard schot van J. v. d. Sluis werd uitste kend door de JSV-doelman gehouden. Kort voor het einde bracht de midvoor bij een snelle uitval van JSV met een prachtig doelpunt de stand op 2-0. Hoofdzakelijk door het uitvallen van de DEM-doelman hebben de Beverwijkers in Aalsmeer met 1-10 het hoofd moeten bui gen. Voor de rust was de thuisclub iets sterker en scoorde twee doelpunten. Toen doelman Aardenburg echter na een botsing met een hersenschudding van het veld moest worden gedragen, zakte de DEM- ploeg in elkaar. Doelman Aukema van het vierde elftal probeerde in de tweede helft nog te redden wat er te redden was. Toen Aalsmeer de stand op 4-0 had gebracht, kon Ko Bakker voor DEM de eer redden (4-1). Met de regelmaat van de klok voer- Als de Beverwijker Dirk de Ruiter, die dit seizoen aan geen enkele wielerkoers heeft deelgenomen, een contract met de een of andere rijwielfabriek kan afsluiten zal hij het volgende seizoen zijn heroptre den doen in de wielersport bij de onafhan- kelijken. En als De Ruiter weer gaat fiet sen dan wil ook zijn vriend Henk de Droog het weer gaan proberen. Hun plaatsgenoot Ton Hofland, die in 1950 de wielersport vaarwel zegde en er het afgelopen seizoen in terugkeerde, heeft plannen om in '59 een greep te doen naar de nationale achtervolgingstitel der amateurs. Vroeger heeft hij Hein van Breenen al eens geklopt in de achtervol ging en was toen nog te jong om aan de ti- telwedstrijd te mogen deelnemen. De plan nen van Toon v. d. Bos, eveneens een Be- verwijkse wieleramateur, worden voorlopig doorkruist door de militaire dienst. Hij moet in december onder de wapenen. Als hij evenwel een kans krijgt om in de mili taire selectieploeg van Gerrit Schulte ge kozen te worden, dan zal hij die kans met beide handen aangrijpen. Semi-prof Ab Geldermans houdt zich van de winter bezig met tuinieren en wil van het voorjaar weer beslagen ten ijs of beter gezegd op de fiets komen. Het afgelopen seizoen heeft het Ab niet altijd meegezeten en pas laat kwam de gewen ste „forme". Desondanks is hij met twee etappeoverwinningen in de Ronde van Po len en een zege over de vaderlandse Tour favorieten in Noordwijkèrhout, niet ge heel ontevreden. De plaatselijke damwedstrijd tussen de IJmuider dammers van Sportief en DCIJ- reserves is na een spannende ontmoeting in het clublokaal van Sportief met het kleinst mogelijk verschil door DCIJ ge wonnen. Door deze derde overwinning in successie hebben de DCIJ'ers in hun af deling 2e klasse Kennemerland de leiding genomen. De uitslagen luidden: DCIJ 2Sportief 2: E. J. de Boer—F. Postma 20, 2. W. v. WortH. Nieuwenhuizen 11, 3. D. Ott D. Huigen 20, 4. Leo BinkhorstJ. Groen 11, 5. C. KaanH. Veldman 20, 6. J. TielrooyN. Michel 02, 7. J. Apedoorn H. Holt 02, 8. W. GomesP. Westerwal I—1, 9. K. v. d. Steen—J. H. de Wit 2—0, 10. J. TijmsH. Claudius 02. Totaal II—9. Woensdagavond speelt voor de hoofd klasse Noordhollandse competitie het eer ste tiental van DCIJ thuis tegen St. Bavo uit Heemstede. de de thuisclub de stand daarha op tot 10-ï en aanvaardden de Beverwijkers gedepri meerd de thuisreis. Beverwijk heeft de buitengewoon sensa tionele wedstrijd tegen Velsen ternauwer nood met 5-4 kunnen winnen. Na vier minuten spelen was de stand reeds 2-2. Wittebrood opende de score voor Velsen (0-1). Direct na de aftrap maakte Van Oost gelijk (1-1) en Wittebrood scoor de hierna opnieuw (1-2). Onmiddellijk maakte Kick Minneboo weer gelijk (2-2). Na 17 minuten mocht Jaap Minneboo een strafschop nemen wegens hands van Schoorl (3-2). Rechtsbuiten Springer bracht na 35 minuten de bal snel op en schoot onhoudbaar voor doelman Casem- brood in (4-2). Vlak voor rust maakte Kick Minneboo er nog 5-2 van. Na de hervatting ondernam Velsen eni ge snelle aanvallen en na tien minuten kon Wittebrood doelpunten (5-3). Heijnen ver kleinde de achterstand nog tot 5-4, maar hoewel Velsen toen de beste partij voet bal speelde en Beverwijk zelfs geheel in de verdediging drukte (met zes corners als resultaat), bleef de gelijkmaker uit. Beverwijk had nog zelfs het geluk dat Jaap Minneboo een hard schot van Gra- man, dat doelman Raap al was gepasseerd al vallend uit het doel kon koppen. De Castricummers zijn tegen het bezoe kende IVV met 2-5 ten onder gegaan. De 2-0 voorsprong, die CSV reeds na tien minuten had bereikt door goede ko gels van P. de Heer en Cor v. d. Wal, ble ken niet voldoende om de Ilpendammers op de knieën te krijgen. Na 19 minuten verkleinde De Tender de achterstand tot 1-2 en nauwelijks een mi nuut later werkte Hoberg de bal in paniek langs zijn eigen doelverdediger (2-2). De thuisclub verloor haar zelfverzekerd heid en vocht tot de rust met de rug tegen de muur. Na de hervatting kwamen de be zoekers eerst goed op dreef. Met snelle aanvallen rukten zij de hele Castricumse defensie uiteen en voerden de stand gelei delijk op. Linkshalf Van der Linden, ver doorgedrongen, bracht eerst de stand op 2-3 en uit" een vrije trap scoorde De Ten der 2-4. Dezelfde speler werkte tenslotte een voorzet van spil Smit met een prima doelpunt af (2-5). Zilvermeeuwen heeft Vitesse '22 er met 4-3 onder kunnen houden. Aanvankelijk leek het er op, dat de Castricummers een goed resultaat zouden bereiken. Aan het eind van 1 eerste helft stond het 1-0, maar na de rust nam Vitesse een 3-1 voor sprong door Jonker, De Zeeuw en Res. Toen kwam Zilvermeeuwen los. Met een hevig offensief beukte het op de Castri cumse defensie. Keeper Stuifbergen dook eerst tevergeefs naar een schot van mid voor Waagmaker (2-3). Nadat hij een har de kogel uit de hoek plukte, maar toch nog door zijn vingers liet glippen (3-3)., maakte rechtsbuiten Plooyer er tenslot te 4-3 van. Een laatste krachtsinspanning van de Castricummers leverde geen suc ces meer op. HSV heeft in het bezoekende ADO '20 met 1-2 haar meerdere moeten erkennen. Na 20 minuten nam de thuisclub na een snelle uitval de leiding (1-0). Kort daarna maakte Mauris voor ADO gelijk (1-1). De promotieklassers Strawberries en Zandvoort deelden in Driehuis de punten uit een gelijk spel van een-een. De thuis club nam de leiding door D. Dammers uit een voorzet van J. Allan. Ondanks het overwicht van Strawberries slaagde deze club er niet in meer doelpunten te ma ken. De gelijkmaker kwam toen Lodder een strafbully tegen doelman Wensink drie maal moest overnemen en een strafdoel- punt werd toegekend. Eechtrop had niet veel moeite met La ren III en behaalde een ruime zege van ze- ven-nul, waarvan vier doelpunten reeds in de eerste heldt waren gemaakt. De rech tervleugel en midvoor scoorden voor en na de rust elk een maal terwijl linksbinnen Van der Woude de zeven volmaakte. Een echte plaatselijke strijd voor de tweede klasse werd in Beverwijk gespeeld tussen de reserveteams van Eechtrop en Strawberries. Met een kort na het begin gemaakt doelpunt van A. Roymans kreeg Strawberries het winnende doelpunt in een overigens gelijk opgaande maar har de wedstrijd. In de derde klasse stond bij de ontmoe ting tussen Eechtrop III en Zandvoort II de bovenste plaats op het spel en hoe be langrijk dit wel voor de thuisclub was bleek uit de slechte en vervelende wed strijd. De thuisclub t.rad veel verdedigend op. Voor Eechtrop scoorden Groen, Wit kamp en Schaap, voor Zandvoort Kalkoe- ne en Allebes. Een ruwe wedstrijd onder, zoals later bleek, onkundige en onbevoeg de leiding speelde Strawberries IV in Alk maar tegen Terriers I voor de competitie in de vierde klasse. Terriers was sterker en won verdiend met drie-twee. Voor rust maakte Kooyman gelijk; daarna doel puntte voor Strawberries J. van den Boo gaard. HDM won bij de dames Strawberries dames was lang niet opge wassen tegen HDM waar het elftal uit Vel sen op bezoek ging. Hoewel de uitslag iets geflatteerd is behaalde HDM een verdien de zege, die na een ruststand van één-nul pas in de tweede helft veilig werd gesteld. Omdat AMVJ in de cirkel resoluter op trad kon dit team in Amstelveen met vier- twee zegevieren over het bezoekende Eech trop. Dit elftal probeerde tevergeefs tot een gelijkmaker tè komen. De dames Vasten- holt en Witkamp doelpuntten voor Eech trop. Strawberries II tegen Zandvoort was Toen deze speler even later echter alleen voor de HSV-doelman kwam te staan, schoot hij hoog over. Na tien minuten in de tweede helft nam ADO opnieuw een voorsprong met een goed doelpunt van G. Beentjes (1-2). Harde schoten van G. van Tunen en De Wit werden echter door de doelman van HSV uitstekend gestopt, zo dat de stand 1-2 bleef. De Breesapers hebben in de pittig ge speelde wedstrijd tegen het heus niet zwakke Hollandia in Hoorn een volkomen verdiénde 2-D övérwinning "behaald, dié echter niet cadeau is gegeven. Al direct was Hollandia op eigen veld de sterkere ploeg, die beter en meer aanvallend speelde dan de gasten. In het eerste kwartier kon elk ogenblik een doelpunt worden ver wacht, maar de Velsense verdedigers met doelman Van den Bogaard handhaafden zich prima. Na twintig minuten ongeveer ging VVB de bakens verzetten en het was Kooimans, die het treuzelen van de Hol- landia-spil fraai uitbuitte (0-1). Onmiddellijk na de pauze begon de thuis club met vooral van rechts komende vrij gevaarlijke aanvallen. Doelman Van den Bogaard kon zich steeds tijdig herstellen. En daarna ging VVB ineens beter spelen, met fraaie combinaties over links tussen Koopmans en Stet en de bewegelijke rechts binnen André. En waar de Hollandia-spil het grote struikelblok was, moest Kooi mans hem steeds listig omzeilen, wat hem goed afging. Bij een VVB-aanval was het André, die onverwachts met zijn linkervoet een schot afvuurde, dat doel trof (0-2). Nu werden de gastheren weer sterker, doch de aanvallers zochten het in de VVB-fuik, die scoringskansen vrijwel onmogelijk maakte. Wegens wat nonchalance van VVB gingen kansen van Stet, Kooimans en v. d. Linden nog verloren. De wedstrijd KinheimASV Arsenal op Rooswijk heeft de nu wel zeer vlot spelen de thuisclub tegen de jonge, pittige Am sterdamse ploeg een gedecideerde overwin ning opgeleverd met acht doelpunten voor en nul tegen. Deze uitslag was geenszins geflatteerd, want als de Kinheimers alle kansen hadden benut, zou het aantal doel punten nog hoger geweest zijn. Ook Arsenal speelde een aardige partij voor het moedig voortzwoegen tegen de oplopende achter stand, vooral na de rust, zou een tegenpunt wel verdiend geweest zijn. een puntenverdeling uit een gelijk spel van twee-twee. In de eerste helft scoorde Els Rooymans twee keer, waarvan een maal uit een strafbully. Zandvoort herstel de zich in de tweede helft en maakte even eens twee doelpunten zodat de stand ge lijk werd. Bij de voor de vierde klasse uitgeschre ven competitiewedstrijd gaven Strawber ries III en Eechtrop II elkaar in Driehuis niets toe, zodat de wedstrijd eindigde zo als deze was begonnen met, een blanke stand. Het was aan beide zijden een spel waarbij de achterhoeden goed verdedi- gend optraden en geen kieren openlieten. Advertentie TEL.6000 DAG EN NACHT In een gelijkopgaande strijd hebben Kennemerland en IJmuiden de punten eerlijk gedeeld. Kennemerland nam in de zaterdag gespeelde wedstrijd het eerst de voorsprong en het was De Boer die uit een strafschop de partijen op gelijke voet bracht. Langbroek zorgde in de tweede helft voor een 12 score doch Kennemer land kon kórt voor tijd de stand gelijk maken. Het tweede elftal van WIJ kon het niet bolwerken tegen de snel en doortas tend spelende Geuzen 2 en moest dan ook met een duidelijke 4—1 nederlaag ge noegen nemen. Ook het derde elftal leed een nederlaag en wel tegen Telefonia: 23. De Kinheim-meerderheid werd pas na 23 minuten uitgedrukt in een doelpunt, na fraaie combinatie met Haan en Demmers, door Sluiter (1-0). Na een half uur scoorde Sluiter opnieuw, thans uit een verre pass van Van Well via de Arsenal-doelman (2-0). Arsenal probeerde zich te herstellen, maar de Kinheim-verdediging bleef pa raat. Een prachtig schot van Haan ver dween nog voor de rust in het Amster damse doel (3-0), nadat de Kinheimers fraaie open kansen hadden gemist Na de hervatting werkte vooral de Ar- senal-rechtervleugel hard om de bakens te verzetten, doch al na zeven minuten schoot Sluiter weer langs de Arsenal-doelman (4-0), waarmee hij de hattrick verrichtte. De thuisclub deed het even te kalm nu, maar herstelde zich om na ruim een kwar tier Demmers te zien doelpunten (5-0). Nadat Mol redding had gebracht door over eigen doel te koppen, was het Sluiter die er alleen van door ging (6-0), waarna hij nogmaals hetzelfde deed (7-0), De gasten hielden moedig vol, maar toen Haan uit een combinatie met Van Dijk de stand acht minuten voor het einde op 8-0 ha.d ge bracht, was de tegenstand gebroken. Energia heeft tegen Jong Hercules met 2-6 het onderspit moeten delven. Na tien minuten scoorde Veerbeek uit een voorzet van Deus (0-1). In de 22-ste minuut ge bruikte Veerbeek een voorzet van De Bree (0-2). In de tweede helft was na vijf mi nuten een keihard schot van de Energia- midvoor doelman De Geus te machtig (1-2). Jong Hercules drong nu sterk op, maar vond de doelman van de thuisclub goed op zijn post. Na twintig minuten bracht Veerbeek uit een combinatie met Cuperus de stand op 1-3 en twee minuten later verrichtte Veerbeek de hattrick (1-4). Ook het vijfde doelpunt kwam van de voet van deze speler (1-5), waarna Ener gia nog kon inlopen tot 2-5. Kort voor net einde bracht Cuperus de stand met een on houdbaar schot nog op 2-6. Terrasvogels heeft gisteren het sterke ETO een aan duidelijkheid niets te wen sen over latende nederlaag toegebracht: Met niet minder dan 4-1 moesten de Hoofd dorpers het onderspit delven. De wedstrijd had overigens een merk waardig verloop. Voor de rust had de thuisclub een lichte veldmeerderheid maar Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Beverwijkse Rennersclub „Kenne merland" hield het bestuur van deze ac tieve wielervereniging zaterdagmiddag in café „Sport" te Beverwijk een receptie, waarvoor ook van buiten de wielersport kring belangstelling bestond. Van de verschillende sprekers die hun gelukwensen kwamen aanbieden en door de oud-kampioen Arie Vooren werden aan gekondigd, trad de heer P. Klumper als eerste naar voren. Spreker, die al 24 jaar lid is en het wel en wee van de renners club op de voet heeft gevolgd, greep terug op de beginjaren van „Kennemerland" toen in Hoogerheyde een zestiende plaats werd behaald in het Clubkampioenschap. Dat had veel vreugde verschaft in het Be verwijkse wielerkamp. Namens de leden werd het bestuur door de heer Klumper een vaan in de „rood-blauwe" clubkleuren overhandigd, terwijl de bestuursleden af zonderlijk een vaantje en hun dames een wandschemerlampje werd aangeboden. Persoonlijk stelde Klumper nog een be ker voor de club beschikbaar. Ook burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk, die vergezeld werd door wet houder Koeling van sportzaken, was op de receptie aanwezig. De burgervader, die de wielersport en de rennersclub in het bij zonder een warm hart blijkt toe te dragen, sprak er zijn spijt over uit dat er nimmer meer in de stad zelf een ronde wordt ge houden. Hij vroeg het bestuur om hier eens aandacht aan te besteden en naar een geschikt parcours uit te zien. Voorzitter J. Davidson, die alle sprekers afzonderlijk bedankte, ging daar gretig op in. Verscheidene sprekers, w.o. de heer En- gelmoer namens de KNWU en afgevaar digden van wielerclubs en de plaatselijke voetbalverenigingen, voerden na de bur gemeester nog het woord. Onder degenen, die de receptietafel passeerden, merkten we nog op: de medeoprichter van „Ken nemerland" Toon de Zaayer, die in het eerste bestaansjaar van de club het home- trainkampioenschap van Noord-Holland op zijn naam bracht, de oud-bestuursleden of renners Burger, Aardenburg, De Rui ter, Vermast jr. en vele anderen. 's Avonds werd het zilveren jubileum op feestelijke wijze gevierd in het Kennemer- theater. l WEEKABONNEMENTEN 1 dienen uiterlijk op woensdag te worden g 8 betaald, daar de bezorgers op donder- S 8 dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE desniettegenstaande wist ETO de leiding te nemen, onhoudbaar voor de uitnemen de doelman Drost. Door toedoen van Rij ke was de stand met de rust evenwel ge lijk. In de tweede helft waren de bezoekers in het veld het sterkst en toen scoorde de thuisclub de doelpunten, die haar tenslot te de overwinning bezorgden. Eerst was het Röbken, die op fraaie wijze zijn club de leiding gaf (2-1). Verwoed vielen de Hoofddorpers toen aan, maar het was Ter rasvogels, dat scoorde, ditmaal door Tim mer (3-1), Deze voorsprong stond de uit stekende Terrasvogels-verdediging met Van Gelder en Veldman aan het hoofd niet meer af. Zelfs slaagde Röbken er in de voorsprong te vergroten toen de ETO-spil talmde met wegwerken (4-1). In de wedstrijd OGWaterloo, waarbij Waterloo niet de minste was, zijn de pun ten gedeeld (1-1). Het spel der Haarlem mers was voor de rust beter. Het plaatsen alsmede het positie kiezen was keurig en alle spelers in de voorhoede bleken over schutterscapaciteiten te beschikken, vooral de midvoor Laan. Maar doelman Kok gaf niet thuis en mede hierdoor ging de rust met blanke stand in. Na de thee was het Waterloo die de toon ging aangeven met nu de strafte wind tegen. De halflinie stelde de voorhoede in staat de aanval op te bouwen, die echter steeds vastliep door te kort spel. Na weer een aanval kreeg Waterloo een vrije trap te nemen. Met acht man maakte men het bekende muurtje, maar Post schoot heel zacht een boogballetje achter de verbaasde spelers: 0-1. Weer ging OG ten aanval en met een hoge bal, die Kok verkeerd beoordeelde, maakte de linksbuiten 1-1. Wel viel aan beide zijden nog een speler uit, maar de reserves konden de stand niet meer ver anderen. Stormvogels 2 heeft gisteren een gevaar lijke klip omzeild door met 2-1 van Haar lem 2 te winnen. Over het geheel was de blauwwitte ploeg, die onder meer de oud- eerste elftallers Van der Meer en Janssen sr. in de gelederen had, in het veld wel het sterkst doelman Vfijhof heeft het dan ook niet al te druk gehad doch de blauwwitte aanval stuitte op verbeten te genstand van de zijde der roodbroeken- achterhoede, waarin vooral ook de doel man vaak uitstekend werk liet zien. De roodbroeken slaagden er in de leiding te nemen, maar Janssen sr. en Van der Meer zorgden er voor, dat tenslotte de twee winstpunten toch nog mee naar IJmuiden gingen (2-1). De jeugdelftallen van Stormvogels en Lugdunum speelden gisteren op het hoofd terrein van „Sehoonenberg" een alleraar digste wedstrijd. Er werd door beide teams, die volkomen tegen elkaar opwo gen, vlot gecombineerd, maar in beider verdedigingen schuilden goede krachten, die herhaaldelijk „vijandelijke" aanvallen onschadelijk maakten. Het was Stormvo gels, dat met medewerking van de Lug- dunum-doelman voor de rust de leiding wist te nemen, maar na de hervatting speelden de Leidse spelers enige tijd juist zoveel beter dan hun IJmuider tegenstan ders dat zij, ondanks het krachtige verzet van de Stormvogels-spil, door hun links binnen gelijk konden maken. De strijd om het winnende punt bleef het aanzien ten volle waard, maar waarschijnlijk zou dit uitgebleven zijn, als de Leidse doelman niet ten tweede male een fout had begaan door bij een vrij tam schot de bal onder zich door te laten gaan, waarna de IJmui der spil zijn club aan het winnende punt kón helpen (2-1). SPAARNDAM—I E V De voetbalwedstrijd SpaarndamIEV is niet doorgegaan: het veld was afgekeurd. Over enkele dagen zal d,e Krimpener- reikbaar worden. Begin volgende week waard, een tot dusverre tamelijk ge- wordt namelijk de nieuwe brug over de isoleerd gebied m.et nog veel ongerept Hollandse IJsel in gebruik genomen, landschapsschoon, gemakkelijker be- welke de veerpont bij Krimpen zal vervangen. De beide Beverwijkse tweedeklassers hebben het gisteren niet tot een overwinning kunnen brengen: DEM leed zelfs een nederlaag met korfbalcijfers. VVB deed het echter beter en Beverwijk, de derdeklasser, boekte ook in zijn vijfde wedstrijd nog steeds geen verliespunten. De twee Castricumse derdeklassers konden het echter niet bolwerken. Daar tegenover staat echter weer de „monsterzege" van Kinheim op ASV-Arsenal en de kranige overwinning van Terrasvogels op ETO.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 4