Technische school „St. Eloy" ingezegend en geopend Golden Fiction FILATELIE. Onderwijsvernieuwing eist gedegen samenwerking met schoolbesturen IJmond-a^enda Onder ons gezegd... toch maar liever... IFt.GrttWltiijter MGR. HUIBERS IN BEVERWIJK Aquarium vereniging Kenne- merland had moeilijk jaar Volksonderwijs wil iets doen voor „schoolverlaters* Filmavond van EHBO Veehouders keken terug op afgelopen boekjaar Zo zacht - zo zuiver! Bunkers aan Bakkura's strand gaan eindelijk de hicht in Goede prijzen voor de sperziebonen bij „Ons Belang" Actiecomité gaat kapitaal vormen voor zwembad Rijkspolitie houdt dief van bromfiets aan TERLENKA VITRAGES Speelgoedexpositie in de Prinses Marijkeschool Vanmorgen in de vishal en op zee Verzamelaars bijeen in de Brulboei DINSDAG 21 OKTOBER 195 8 Maandagmorgen heeft de r.-k. bisschop van Haarlem, mgr. J, P, Huibers, de r.-k. technische school „St. Eloy" aan de Brink in Beverwijk ingezegend in aan wezigheid van vele autoriteiten op kerkelijk- en onderwijsgebied, alsmede van het zo goed als voltallige college van B. en W. en vele raadsleden. De officiële opening en ingebruikneming van het gebouw geschiedde door ir. L. F. Cooke, inspecteur bij het nijverheidsonderwijs en vertegenwoordiger van het ministerie van O., K. en W. Dat de eerste van de drie technische scholen die in Beverwijk komen een rooms-Latholieke is vond de inspecteur begrijpelijk. „De samenstelling van de be volking rechtvaardigt dit", zei ir. Cooke. Dat er overigens maar liefst drie scholen voor het nijverheidsonderwijs in Bever wijk komen vond de inspecteur eveneens begrijpelijk. „De steeds toenemende in dustrialisatie in de IJmond maakt dit noodzakelijk". Hij herinnerde er aan, dat bij de vroe gere ambachtsscholen het accent meer op de vakopleiding lag, terwijl op deze tech nische school, waar volgens de nieuwe doelstellingen onderwijs wordt gegeven, méér het accent ligt op de vorming van de leerlingen tot mensen, die bij bepaalde moeilijkheden in het bedrijf in staat zijn zelfstandig beslissingen te nemen. De inspecteur gaf wel toe, dat het niet gemakkelijk zal zijn om de nieuwe doel stellingen in de praktijk te verwezen lijken. Ir. Cooke stelde dat de eerste fase nu was bereikt: het totstandkomen van de school. Nu zal er volgens, de inspecteur in nauwe samenwerking tussen de diverse schoolbesturen naar de realisering van de nieuwe doelstellingen moeten worden ge streefd. „Wij moeten vooral tot een goede sprei ding komen. Het mag niet gebeuren dat wij met onderbezette onderwijsafdelingen te kampen krijgen". Meer mogelijkheden Bij het toelaten van de leerlingen zal een zekere selectie worden toegepast, meer dan vroeger het geval was (hetgeen nood zakelijk is door de technische ontwikke ling ten gevolge van de toenemende in dustrialisatie, die weer tot gevolg heeft dat steeds meer kwaliteitsprodukten wor den afgeleverd). Maar nu krijgt de intelli gente leerling de kans om hogerop te ko men. Dat wil zeggen: na de L.T.S. kan hij bij gebleken geschiktheid naar de M.T.S. „Zelfs ligt voor de bijzonder begaafden de mogelijkheid open om naar de technische hogeschool te gaan". De leraren krijgen, volgens de inspec teur, steeds minder louter en alleen een instructieve functie. „Zij moeten nu als het ware als coach optreden voor de jongens". Hij kwam tot de conclusie, dat de leerling tegenwoordig niet meer als object maar als subject moet worden beschouwd. Uitgebreid leerplan Uit de rede van ir. Cooke bleek dat de school thans over .zeven eerste klassen* over twee tweede klassen voor timmeren en over vijf tweede klassen voor metaalbe werking beschikt. Volgend jaar wil men zelfs een drieklassig leerplan invoeren. Pastoor P. C. Vollebregt, de voorzitter van de Stichting tot Bevordering van het r.-k. Nijverheidsonderwijs voor Beverwijk en omstreken, dankte de inspecteur voor „de fijne, sympathieke en wetenschappe lijke wijze", waarop hij de opening had verricht. Burgemeester J. G. S. Bruinsma was verheugd dat het in 1947 genomen raads besluit betreffende de r.-k. technische school zichtbaar ten uitvoer was gelegd en sprak er zijn blijdschap over -uit, dat de school Beverwijk in stedebouwkundig op zicht verfraait. De heer Bruinsma hoopte dat de school „een krachtcentrale voor de jeugd van Beverwijk zou worden". De directeur van de n.v. De Plaatwelleri], ir. E. F. Peltzer die tevens voorzitter is van de technische school in Velsen, ver zekerde dat hij een zo nauw mogelijke samenwerking met de andere technische scholen ook in de toekomst zal blijven na streven. Hij benadrukte de dienende taak van de technische scholen ten opzichte van de industrie. De heer A. Stoel die namens de gezamen lijke industrie in de IJmond sprak (voor namelijk namens Hoogovens, Bevnes en De Plaatwellerij) was er van overtuigd, dat dank zij de vernieuwing van het onderWijs vakmensen zullen worden afgeleverd die VELSEN DINSDAG 21 OKTOBER Thalia: „De slavin van Pointe du Loup", 20 uur, Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30—12 en van 1416.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen- WOENSDAG 22 OKTOBER Thalia: Geen voorstelling. Rex: „Davy Crockett", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als dinsdag Nieuwe Kerk: Kerkconcert, 20 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van sociale zaken, 10—12 uur. BEVERWIJK DINSDAG 21 OKTOBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Spaanse driften". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Zondige vrouwen". Zeewijkschool, 20 uur: Jaarvergadering Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid. K.S.A.-gebouw, 20 uur: J. Buntsma voor Katholieke Arbeiders Vrouwen over: Kleine sociale problemen. Kuenenplein, meisjes ulo-school, 20 uur: De Keerkring, lezing. Verenigingsgebouw Schans, 20 uur: Ne derlandse Christelijke Reisvereniging, Filmavond. Colonne-gebouw, Beeckzanglaan, 20 uur: Viering jubileum Rode Kruis Korps. WOENSDAG 22 OKTOBER Bioscopen: als dinsdag. Het Centrum, 20 uur: Personeelsvereni ging Sihipompen, Italië-avond. de industrie hard nodig heeft. „Mensen die in staat zijn door hun menszijn hun vak te beheersen". Hij deed zijn woorden ver gezeld gaan van een technische Winkler Prins. Vervolgens voerden onder meer het woord: P. L. Hubbeling, directeur van de Nijverheidsschool aan de Dr. Kuyperlaan in Velsen-Zuid; twee afgevaardigden van de r.-k. metaalbewerkersbond „St. Eloy"; dr. K. H. Groensmit, rector van het Pius X- college en tevens afgevaardigde van de Stichting Opbouw Katholiek Kennemer- land en van „Dr. Ariëns"; deken B. G. Horsman; vertegenwoordigers van de Ver eniging van Directies voor het Nijverheids onderwijs in Nederland, van het r.-k. Cen traal Bureau voor Onderwijs en Opvoe ding en van de Nederlandse Bond van Christelijke Aannemers. De heer T. W. H. Winnubst, directeur van de r.-k. Technische School in Bever wijk, dankte voor de hartelijke toespraken. Tot slot bestond er voor de talrijke ge nodigden de gelegenheid om enige lessen mee te maken en de school, die onder ar chitectuur van de heer L. Peters uit Am- setrdam werd gebouwd, te bezichtigen. Voorzitter afgetreden Op de maandagavond gehouden jaarver- adering van de aquariumvereniging Ken- nemerland in Beverwijk heeft de voor zitter, de heer H. Klaver als zodanig be dankt. Hij werd opgevolgd door de heer M. C. Stravers. Ook de penningmeester, de heer J. W. Peijpers, legde zijn functie neer, de heer J. de Reus werd als zodanig gekozen. Het aftredende lid, de heer C. Stapel, werd herkozen. De vereniging kan helaas niet terugzien op een gunstig jaar, het vergaderingbezoek en het ledental liep terug: van 89 naar 7,9. Het is het bestuur niet gelukt om het be zoek aan vergaderingen te stimuleren. De jaarverslagen hadden, met uitzonde ring van dat van de penningmeester, geen optimistische klank. Men hield zich ge ruime tijd bezig met de vraag: Wat zullen we van de winter doen? Men zal het gaan zoeken- in het vorntwrvsn onderlinge iis- cussie-groepen. GROENTENPRIJZEN. Beverwijk, 20 oktober: andijvie 814. bloemkool 1840, sla 517, bospeen 16 30, waspeen 1022, tomaten 24-70, kom kommers 1226, prei 1021, knollen 10 23, spinazie 3170. LEDENVERGADERING WITTE KRUIS. De afdeling Beverwijk van de vereniging „Het Witte Kruis" houdt op dinsdag 28 oktober in het wijkgebouw haar najaars vergadering. Ondermeer staat een be stuursverkiezing op de agenda, er zal zal moeten worden voorzien in één vaca ture. De afdeling Heemskerk van de vereni ging „Volksonderwijs" heeft maandag avond in het handenarbeidlokaal van de openbare school een ledenvergadering gé- houden. die slechts door een gering aan tal leden werd bezocht. De voorzitter, de heer Chr. Millenaar deelde in zijn ope ningswoord mede, dat vólgend voorjaar een propaganda-feestavond zal worden georganiseerd. In de commissie van voorbereiding namen zitting de heer H. .T. Kort.enoever, mevrouw Hendriks en de leerkrachten van de openbare lagere school. Men wil voorts iets gaan doen voor kinderen, die de school verlaten. Het ledental vertoont een stijgende lijn, er zijn er thans.140. Na het huishoudelijk gedeelte vertoonde een reisbureau enige films over Italië en Dqstenrijk. De afdeling Heemskerk van de ko ninklijke Nederlandse vereniging vóór E.H.B.O. houdt op woensdag 22 oktober m zaal Dam een filmavond. Êr is een aan trekkelijk programma samengesteld. Voor een groöt aantal veehouders ujt Heemskerk en omstreken, aangesloten bij de C.M.C., heeft de afgevaardigde van net hoofdbestuur, de heer J. Schermer, maan dagavond in zaal Dam een toelichting ge geven op de balans- en exploitatierekening over het afgelopen jaar. Tevens werd de agenda behandeld voor de algemene ledenvergadering, die dins dag 28 oktober in het groothandelsgebouw in Rotterdam zal worden gehouden. Uit de cijfers over het afgelopen jaar bleek dat de zuivelprijzen niet zo best zijn geweest. Het batig saldo ten bedrage van ƒ2.939.122,24 maakt het mogelijk om met de leden te vereffen een bedrag van 1 25 per duizend gulden in 19571958 ontvan gen melkgeld. Van het batig saldo is hon> derdduizend gulden gegaan naar het reservefonds, dat nu is aangevuld tot 1.400.000. Voor vennootschapsbelasting is gereserveerd een bedrag van 35.888,70. Advertentie Een pulden genieting voor 95 cent De huidige bezoeker, maar zeker de bad gasten die het komende seizoen het Bak- kummerstrand zullen bezoeken, zullen wat vreemd opkijken, wanneer zij bij de in gang van het Bakkummerst.rand geen bun kers meer als trieste overblijfselen van de laatste wereldbrand zullen aantreffen. In opdracht van rijk en provincie is na melijk de firma Kruk met pneumatische boren en springladingen bezig deze kolos sale gevaarten op te ruimen. Ondanks het minder prettige weer trek ken deze werkzaamheden toch nog flink bezoekers. Deze bezoekers moeten echter worden geweerd, wanneer er een explosie plaats heeft. De verscheidenheid van produkten was op de eerste veilingdag der week weer niet groot bij „Ons Belang" te Castricum. Van deze geringe aanvoer noteerden ech ter de sperziebonen zeer goede prijzen, om dat ze zelfs meer dan 1 per kilo op- brach ten. Ook spruiten gaven goede noteringen te zien en zelfs de andijvie kwam in prijs hoger dan de laatste dagen het geval is geweest. Voor peterselie bestond weinig animo, evenals voor bloemkool dié voor matige prijs onder de klok doorging. De noteringen van maandag waren: sper ziebonen 0,75 tot 1,07, andijvie 0,08 tot f 0,10, bloemkool f 0,14 tot 0,34, peter selie f 0,30 tot 0,35 per kistje, spruiten f 0,54. Het Castricumse actiecomité heeft maan dagavond in hotel Kornman de jaarlijkse bijeenkomst gehouden met het oog op het naderend St. Nicolaasfeest. Er is in het afgelopen seizoen een enquête gehouden onder de bevolking om nieuwe ideeën te verzamelen voor Sint Nicolaasacties. De verzamelde ideeën bleken minder aardig te zijn dan het voorstel, dat van be stuurszijde werd gelanceerd. Het bestuur was van mening dat een ac tie die tevens doel had de bouw van een zwembad in de gemeente te stimuleren en te bespoedigen, de meest attractieve was. Het voorstel van de Kamer van Koop handel om de actie eerder te doen ein digen, bijvoorbeeld op 30 november vond geen instemming en werd daarom afge wezen. Besloten werd om de actie op 8 no vember aan te vangen en bij aankoop van f 1 aan artikelen een bon aan de koper te geven. Vijfentwintig van deze bonnen geven recht op een lot waarmede men dus naar de hoofdprijs van 1000 en vele andere waardevolle prijzen kan meedingen. Vijftig percent van de totaal-opbrengst zal het grondkapitaal voor een zwembad gaan vormen. In het bestuur werd de heer J. Dijkstra vervangen door" de heer C. Zonnevéld. De Castricumse rijkspolitie heeft de 20- jarige Z, uit Castricum ingesloten, nadat hjj bekend had enige tijd geleden een bromfiets te hebben gestolen ten nadele van de Egmonder J. Deze kwam na een bezoek aan een café tot de onaangename ontdekking, dat zijn bromfiets was ont vreemd. De opsporing van Z. werd de politie ge makkelijk gemaakt, doordat een inwoner van Uitgeest haar een seintje gaf. Z. had daar namelijk een koper gevonden voor het vehikel. K. in Uitgeest vertrouwde het zaakje niet en stelde de politie ervan op de hoogte. Advertentie KIJKEN IS KOPEN BIJ „We hebben een tijd gehad dat de dia conie haar taak vervulde door aan de min der bedeelden in de gemeente periodiek een roggebrood en veertig cents te over handigen, doch we mogen nu met dank baarheid constateren dat deze zware last die der ondersteuning door de over heid is overgenomen waardoor de diake nen werkzaam kunnen zijn op terreinen als deze", aldus ds. S. de Roest in zijn openingswoord, ter gelegenheid van de expositie van kinderspeelgoed in de Prin ses Marijkeschool te IJmuiden-Oost. De diaken van de hervormde ge meente van IJmuiden-Oost leggen met deze experimentele expositie alle eer in. Menigeen, die de jongenskiel niet meer om de schouders glijdt, zal zich een ogen blikje in zijn jongensjaren wanen bij het aanschouwen van al de aantrekkelijkhe den die hier bijeen werden gebracht. De gelijke trapauto's stonden naast tere. ro ze poppen, gereedschapsdozen naast blokken in een bonte mengeling. Het ge heel uitstekend per leeftijd gerubri ceerd en kennelijk met de nodige zorg uit gestald opdat de ouderen zonder moeite datgene wat zij zoeken kunnen terugvin den. Men treft er onder andere een stand van het Nationaal Reizend Museum, een uit stalling van voorleesboeken verzorgd door de Gemeentelijke Bibliotheek, doch er waren ook enkele Velsense winkeliers vertegenwoordigd. Er was een apart plaatsje ingeruimd voor het speelgoed voor de zieke en ge brekkige kinderen. Ds. De Roest besloot mót er op te wij zen dat déze expositie als een experiment gold en hij feliciteerde de initiatiefne mers van harte met deze voorlichtende dienst. De expositie is tot en met vandaag, dinsdag 21 oktober, tot negen uur 's avonds te bezichtigen. De Duitse resultaten Het merendeel van de Duitse trawler- vloot vist thans op de visgronden bij IJs land. De vangsten van deze trawlers vallen niet tegen. Er wordt vooral roodbaars en kabeljauw van goede kwaliteit gevangen. De trawlers, die voor de kust van Noor wegen vissen, vangen nogal wat koolvis. De steeds weer optredende heftige stormen vormen echter een onzekerheidsfactor voor de vloot. De zware herfststormen hebben de vis serij op de Noordzee bijvoorbeeld de afge lopen week volkomen stilgelegd. Het ge volg hiervan is, dat de aanvoer van verse haring door de Duitse vloot deze week gering zal zijn. De trawlers geven echter wel omvangrijke makreelvangsten door. Zodat de makreelprijs in Duitsland aan zienlijk zal dalen, aldus de „Deutsche Fischwerbung E.V." in Bremerhaven. Voorlichtingstournee Ook dit jaar en begin volgend jaar, orga niseert de directie der visserijen weer een voorlichtingstournee langs de vissersplaat sen in Nederland. Het programma voor IJmuiden luidt als volgt: woensdag 26 no vember spreekt de heer J. G. de Wit. om half twee in de Visserijschool over „Hek trawler en shelterdektrawler"; zaterdag 17 januari spreekt drs. M. Roessingh in de Visserijschool om half vier over industrie- visserij en woensdag 4 maart spreekt de heer P. C. van Hoek om half twee in de Visserijschool over „Theorie en praktijk van synthetisch materiaal in de visserij". Vanmorgen aan de markt Vijf trawlers voerden vanmorgen totaal 4800 kisten verse vis aan, waarvan 260 schelvis, 100 wijting, 120 gul en kabeljauw, 110 koolvis, 1775 haring, 2070 makreel, 100 varia en 100 stijve kabeljauwen. De Bea trice (11 okt.) loste 300 haring, 850 makreel, 10 wijting, 50 varia. De SCH 171 Cornells Vrolijk van de westkust (13 okt.) voerde 1000 haring, 240 kantjes, aan. De Haarlem (8 okt.) kwam de pieren binnen met 170 schelvis, 200 haring, 300 makreel, 25 wij ting, 75 gul en kabeljauw, 45 koolvis, 60 stijve kabeljauwen en 35 diversen. De VL 110 (7 okt.) zorgde voor 35 schelvis, 105 haring, 440 makreel, 50 wijting, 35 gul en kabeljauw, 35 koolvis, De SCH 135 (10 okt.) meerde in de vissershaven af met 35 schel vis, 200 haring, 450 makreel, 5 wijting, 20 koolvis en 10 diversen. Morgen aan de markt De Ariadne I-TM 18 wordt woensdag aan de markt verwacht met een vangst van 750 kisten vis. Gespecificeerd bedraagt de vangst: 210 kisten schelvis, 110 kabeljauw en witte koolvis, 70 zwarte koolvis, 25 wij ting, 130 makreel, 85 hpring, 70 stokkeoit, 45 stuks stijve kabeljauwen en 40 kleine schelvis. Donderdag wordt de VL 84 ver wacht. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor: grote rijen kabeljauw 196200, kleine rijen ka beljauw 96, kisten grote kabeljauw 230 262. kisten kleine kabeljauw 214216, jumbo's 8083, grote schelvis 5764, grootmiddel schelvis 49—58. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor: zwarte koolvis 92106, koolvis I 4042, koolvis II 3134, witte kool 124, witte koolvis I 48, lengen 106, grote gul 62. middel gul 5558. torren 3748, kleinmiddel schelvis 3648, pennen 3544, braad 37—46, wijting 37— 42, haring 2227, westkustharing 32, ma kreel 1723, kleine haring 2721, schol II 70. schol III 50—60. Oudste schepen Het oudste schip is thans de VL 84 (1 okt.). Andere Schepen: Claesje, Deining, KW 135, KW 176. KW 7 (11 okt.), Job Gou da, Dirkje, Herman, SCH 27 en HD 87 (13 oktober). De besommingen De besommingen van beden waren: een trawler met f 27.500, Beatrice f 29.300, VL 110 f 17.500, SCH 135 19.200, HD 71 f 341)00, KW 105 f 1900. De haringvangsten De haringvangsten in de afgelopen nacht waren, 2—20, 5—45, 6—3. 7—5, 25—12, 138 —34, IJM 283—90. KW 16—100 uit de hal ve vleet, 47—25. 54—50, 57—50, 70—80, 168 —20, 170—15, 15—65, 44—30, 110—50, 40— 34. 41—25, 74—30, 22—1, 45—100, 127—85, 175—30, 123—45. 38—50, 48—17, 141—45, 95120, nog veertig netten halen, 13039, 151—10, 163—40. Geen vangst hadden: KW 9, 43, 97, 20, 67 en 68. De gemiddelde vangst van de Sche- veningse vloot was 37 en van de Katwijk- sé vloot 36 kantjes. Op de visgronden Het was maandag overal mooi weer. De vangsten om de noord waren echter niet best (200 tot 300 manden haring, makreel en schelvis). De Emma had in één trek eén pakje, de Elie eveneens in één trek een pakje. De Medan verschalkte in één trek 40 manden makreel en schelvis. De Post boy in één trek twee pakjes. De Polder man had in één trek 80 manden makreel, de Stad Enkhuizen in één trek 60 manden makreel. De loggers en kotters bij de P.-boei 6 en 7 vingen 200 tot 300 kilo tongen, vier tot vijf manden schol per etmaal. De loggers en kotters op de kust vingen 80 tot 100 kilo tong en 5 tot 6 manden schol in 5 trekken. De Herman en de Deining zijn thuis- stomend, de VIOS en de Amsterdam zijn naar zee vertrokken. „In ieder geval zijn we geslaagd", zuchtten de initiatiefnemers toen zij de deuren na de eerste openbare en algemene Velsense ruilbeurs achter zich in het slot lieten vallen. En óf het een succes was; enkele tien tallen verzamelaars jongeren zowel als ouderen waren een tijd lang in een prettige sfeer bijeen in de Brulboei, die ook in het verdere seizoen elke derde maandag van de maand de poorten wijd open zal zetten. Met hun verzamelingen breed uitgespreid op de grote tafel of knus bijeen in een hoekje werden de „zaken" afgewikkeld. Suikerzakjes vlogen her en der, onophou delijk verwisselden de postzegels van eigenaar en ruim twee uur lang was ieder een in zijn sas. Iedereen, behalve mis schien de „oude-munter" die deze avond helaas geen kans had door het ontbreken van een partner, doch hij was beslist niet moedeloos toen hij zijn kopeken onver richter zake weer moest opbergen. „Volgende keer beter" verklaarde hij ten afscheid met een optimistische glim lach. Die volgende keer is voor Beverwijk maandag 3 november en voor Velsen maandag 17 november. De ruilbeurzen zijn kosteloos toeganke lijk voor een ieder die zich houdt aan de restrictie: „Geen financiële transacties". WEST-BERLIJN. Inplaats van de in onze rubriek van 11 oktober gemelde zegel ter herdenking van Alexander von Humboldt, waarvan de uitgifte in ver band met de viering van het. Von Hum- boldt-jaar 1959 is uitgesteld, zal op 24 oktober in de serie „Beroemde mannen uit de geschiedenis van Berlijn" een postzegel van 7 pf. (blauwgroen en donkerbruin) in omloop worden ge bracht met het portret van de historicus Theodor Mommsen (1817-1903). De zegel, ontworpen door prof. Arthur Degner en gegraveerd door Egon Falz, heeft een oplage van 5 miljoen exemplaren. VERENIGDE STATEN. Tweehonderd jaar geleden werd het fort Duquesne door de Engelsen op de Fransen her overd, Dit feit zal o.m. worden her dacht met een postzegel van 4 cent. De zegel brengt de bezetting van het fort door de Engelsen in beeld. Afgebeeld zijn generaal Forbes op brancard, rechts van hem kolonel Washington te paard en daarnaast eveneens te paard kolonel Henri Bouquet. De overige personen zijn leden van de Virginia-militie en het provinciale leger. De zegel zal voor het eerst verschijnen op 25 november te Pittsburg, Pennsylvania. FRANKRIJK. De serie met afbeeldingen van landschappen en *>-<■■ 3 monumenten is aan- IPIIillll WW gevuld met een waar de van 15 fr. (geel bruin, groen en blauw), waarop het kasteel van Foix jfl voorkomt. Binnen kort zal een reeks van zeven frankeerzegels uitkomen met afbeel- „:i dingen van Franse is~-- mmm stadswapens: 50 c. Marseille, 70 c. Lyon, 80 c. Toulouse, 1 fr. Bordeaux, 2 fr, Nice, 3 fr. Nantes en 5 fr. Lille. JAPAN. Ter gelegenheid van het 100- jarig bestaan van de Keio-universiteit te Tokio zal 8 november een postzegel van 10 yen (roodviolet) verschijnen met als voorstelling het gebouw van de universiteit en de buste van de stich ter Yukichi Fukuzawa. KERSTZEGEL 1958. De Koninklijke Centrale Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose heeft haar jaarlijkse kerst zegel ten bate van de tuberculosebestrij ding uitgegeven. De zegels zijn verkrijg baar bij de plaatselijke bureaus van deze vereniging tegen de prijs van vijf cent per stuk. Het ontwerp is van P. Wetselaar uit Haarlem, die o.m. ver- "il>t VC [Sf 1V.Hv« v fi i. schillende Nederlandse postzegels heeft ontworpen. De kerstzegel is geen post zegel en heeft geen enkele frankeer- waarde. Evenals sluitzegels kunnen de zegels op brieven worden geplakt, maar dit mag niet naast de postzegels gebeu ren om, verwisseling met. frankeerzegels door de postbeambten te voorkomen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7