J CHINEZENWIJK Ten**# 'r MADOEF EN MIRZA Agenda voor Haarlem KRELAGE GARAGE Spreekuur thuis Organist P. Zwaanswijk gehuldigd WOENSDAG 2 2 OKTOBER 1958 II Storm over Malakka' De radio geeft donderdag T elevisiepr o gramma geneesmiddel Palazzo Pio wordt in gereedheid gebracht Imre Nagy exposeert in „Galerie Espace" Nederlandse duikboot redt bemanning van Engels hefschroefvliegtuig Proces om kerkelijke goederen Hongaarse opstand morgen twee jaar geleden Tekort aan bevoegde leraren gestegen Strafverzwaring geëist tegen korporaal die buiten zijn boekje ging Korte elektriciteitsstoring te Hilversum Arbeider onder ingestorte vloer bedolven i Pleidooi voor universiteit in Arnhem Geautoriseerde bewerking uit het Amerikaans door E. Veegens-Latorf DOOR LIN YU TANG Oorspronkelijke titel „Chinatown Family" Boekhouder verdacht van verduistering van halve ton Scheepsbel van „Kota Gede" is nu schoolbel Er hoeft maar iets verkeerd te vallen en de znnrbrand laait op. Het filmprogramma van dinsdagavond bracht de gerenommeerde Engelse film „Storm over Malakka" op het beeld scherm. Ze vertelt van de strijd, die de Britse planters moeten voeren tegen de communistische guerilla's. Daarin weeft ze het verhaal van de planter Frazer, die door de nood opnieuw wordt vereend met zijn vrouw. Ze was steeds meer van hem vervreemd en wilde zelfs naar Engeland terugkeren. De film vertelt dat verhaal heel sober en daarom des te overtuigen der. Ze heeft een sterk documentaire in slag, wanneer ze de benarde situatie der planters weergeeft. Haar oprechtheid is haar grote verdienste, maar haar vorm valt evenmin te veronachtzamen: die is van de echte Engelse filmklasse. Vooraf ging een filmpje over bunzings en een soort introductiefilmpje over poli tiek, dat ons de betekenis van de West- duitse deelneming in NAVO-verband schetste. Beeldschermer Advertentie O ure sportwagen* onderscheiden rich door «itmuntende rijkwaiiteiten, zo ook de NSU- PRINZ, een kleine auto, maar groot li» in technisch vernuHt Onafhankelijke wielophanging, alle vier de wielen voorzien van schroefveren met te- fescoopschokdemper* er bin nenin Wie een PRINZ kiest, ddet een vorstelijke keuzei NS U-IMPORT FIRMA VAN OORSCHOT^ ROTTERDAM afd automobielen Hoofdagent voor Haarlem en omstreken LEIDSE VAART 10 TEL. K 2500 - 11214 HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Wa terstanden. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Iristr. octet. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en t.uinb.meded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Gevar. muz. 14.30 Gram. 14.50 Omr.- ork. en solist. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Sopraan en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Marinierskapel. 18.15 Fries progr. 18.30 Koorzang. 18.50 Sociaal perspectief, causerie. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af, causerie. 19.15 Gram. 19.30 Radiokrant. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Op volle toeren. 22.00 Tijdsclirif- t.enkron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avond overdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Kamerorkest. 11.40 Gesprek. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nieuws. 13.15 Mede delingen of gram. 13.20 Metropole-orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Kamermuz. 14.30 Logboek Mün- chen 1938. 14.50 Gram. 15.10 Idem. 15.40 Voordr. 16.00 Gram. 16.45 Pianospel. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Lon den, causerie. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Radio-philh.ork. en so list. 21.175 Progr. over kunsten en wetenschappen. 21.45 Byzantijns koor. 22.10 Act. 22.20 Lichte muz. 22.40 Gram. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 Act. of gram. 23.25 24.00 Discotaria. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Amus.ork. 12.30 Weërber. 12.34 Lichte muz. 12.55 Meded. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamermuz. 14.00 Kngelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Kamermuziek. 16.50 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Cello en piano. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.50 Voordr. 20.00 Gram. 20.40 Verz.- progr. 21.30 Jazz. 22.00 Nieuws 22.15 Int. Radio- Universiteit. 22.30 Experimentele muz. 22.55 23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NCRV: 20.00 Journaal en weerber. 20.20 Kunst- óverzicht. 20.50 Ballet. 21.15 Gevar. progr. 22.00 Dagsluiting. Advertentie Mijnhardt's Zenuwtabletten ROME (UPI) Arbeiders zijn maan dag begonnen met het in gereedheid bren gen van het Palazzo Pio, een hypermo derne concertzaal aan de Via Delia Conci- liazione, welke Paus Pius XII kort voor zijn dood ter beschikking stelde van het gemeentebestuur van Rome. Pius XII maakte het B. en W. van de eeuwige stad door deze geste mogelijk het auditorium voor 't seizoen 195&~'59 te ver huren aan Rome's beroemde Academia di Santa Cecilia, die tot dan toe in het klei ne en slecht toegeruste Teatro Argentina was opgetreden. Het openingsconcert van het seizoen heeft zondag plaats. (Van een onzer redacteuren) In vrijwel alle beschaafde landen hon gert het publiek naar populaire medische voorlichting- Vele kranten en tijdschriften proberen aan die behoefte tegemoet te komen door regelmatig medisch nieuws en dito adviezen te publiceren, soms in eén vaste rubriek, die vaak maar lang niet altijd onder toezicht staat van een of meer artsen. Ideaal is deze toestand niet, want geen enkele krant kan voldoende plaatsruimte beschikbaar stellen om alle vorderingen der medische wetenschap op de voet te volgen. Daarom geven de artsen organisaties in diverse landen reeds sinds enkele jaren eigen tijdschriften uit, die zich speciaal tot de leek richten en waarin dan ook in eenvoudige, voor ieder be grijpelijke trant alle medische en hy giënische voorlichting verschaft wordt, die voor de leek van belang kan zijn. De Koninklijke Nederlandse Maatschap pij tot Bevordering der Geneeskunst be sloot enkele maanden geleden, dit voor beeld na te volgen. Dat plan stuitte aan vankelijk op vrij veel verzet in de boezem van „de Maatschappij". Enkele opposan ten vreesden, dat een dergelijk tijdschrift de toenemende neiging van het publiek tot het riskante „zelf-dokteren" alleen zou aanwakkeren. Anderen echter betoogden, dat men deze neiging toch niet de kop kan indrukken en dat het dus beter is, dat de artsen zelf de medische voorlichting van het publiek in deze nieuwe vorm ter hand nemen. Zo werd onder andere aangevoerd, dat vele dagbladen tegenwoordig de vak bladen der medici zelfs vóór zijn met het nubliceren van berichten over nieuwe ge neeswijze en medeicijnen. Het gevolg daarvan is niet zelden een heilloze ver warring in de verhouding van de arts tot zijn patiënten. Bovendien vestigen, aldus werd betoogd. dergelijke voorbarige (en vaak ondeskundig-geïnterpreteerde) nieuwtjes in de lekenpers bij het publiek meestal een ongemotiveerde hoop op „won- dergenezingen" voor allerlei kwalen. Voor. al ais het berichten over b.v. nieuwe kan ker- en reuma-therapieën betreft, zijn de gevolgen van dergelijke „onrijpe" publi caties meestal niet te overzien. Fris en boeiend De opposanten in de Nederlandse art senorganisatie lieten zich tenslotte over tuigen, zodat het plan van de Maatschap pij doorgang kon vinden. Thans ligt het eerste nummer van het nieuwe tijdschrift, „Spreekuur thuis" voor ons. Opmaaktech- nisch maakt het met zijn markante foto's en grappige tekenkrabbels, een uitsteken de indruk, maar natuurlijk is mpn het meest benieuwd naar de inhoud. De auteurs van de diverse artikelen dok ters en doktersvrouwen zijn uiteraard meestal geen beroepspennevoerders. Dat zij er desondanks alle in geslaagd zijn, hun stof in een prettig-leesbare verteltrant te gieten is een welgemeend compliment waard. In haar inleiding en beginselverklaring schrijft de redactie van het nieuwe tijd schrift onder meer: „Zware eisen moeten worden gesteld aan een orgaan als dit, dat evenwel het beste in staat moet zijn, ons volk een zo goed mogelijk inzicht te geven in de doolhof der moderne geneeskunde." Veel meer dan een eerste kennismaking met de elementaire begrippen van de ge zondheidszorg geeft dit eerste nummer uiteraard nog niet.. Togh Wettigt,, de rijk- gevarieerde inhoud de verwachting, dat „Spreekuur thuis" een grote lezerskring zal vinden. Redactie-secretaris dr. A. Mel- chior te Haarlem. De uit Hongarije geëmigreerde en thans te Haarlem woonachtige schilder Imre Nagy zal van zaterdag 25 oktober tot 16 no vember in „Galerie Espace" in Haarlem een expositie houden, die dagelijks geopend zal zijn van elf tot drie uur. De Nederlandse duikboot „Zeeleeuw" heeft dinsdag de piloot en twee waarne mers van een Engels hefschroefvliegtuig op 15 km. van de Noord-Ierse kust uit zee gered. Andere helikopters haalden de drenkelingen later van boord en brachten hen naar Londonderry. De rechtbank te Zwolle heeft uitspraak gedaan in de kwestie van de kerkelijke goederen te Lemele-Lemelerveld. De Ge reformeerde Kerk (vrijgemaakt) aldaar eiste, dat deze goederen haar zouden wor den toegewezen. Op 15 juni 1946 maakte de meerderheid van de kerkeraad van de Gereformeerde Kerk van Lemele-Leme lerveld zich vrij van de leerbesluiten van de Generale Synode van Utrecht. De recht bank heeft thans de vrijgemaakte kerk in het gelijk gesteld en de vaste goederen der kerk aan haar toegewezen. Tevens werd de Gereformeerde Kerk als g daagde veroordeeld de, bij de vrijmaking aanwezige gelden aan de vrijgemaakte kerkeraad over te maken en het archief aan haar over te dragen. De Federatie van Hongaarse Verenigin gen in Nederland houdt op donderdag 23 oktober in Den Haag een bijeenkomst ter herdenking van de Hongaarse opstand van oktober 1956. Des avonds wordt, na dien sten in een r.-k. en een protestantse kerk, in het verenigingsgebouw in de Willem straat een plechtige herdenking gehouden tijdens welke de film „Hongarije in vlam men" zal worden vertoond. In een feestelijke bijeenkomst hebben bestuur en leden van de afdeling Heem- stede-Bennebroek van de Nederlandse Protestantenbond dinsdagavond in het kerkgebouw aan de Postlaan in Heemste de de heer P. Zwaanswijk ter gelegenheid van zijn zilveren organistenjubileum ge huldigd De voorzitter, de heer T. M. Schelling, sprak een welkomstwoord, waarin hij zich in het bijzonder, behalve tot de jubilaris, richtte tot diens echtgenote, ouders en an dere familieleden. Tevoren zongen de aan wezigen het echtpaar Zwaanswijk staande een welkomstlied toe, gevolgd door een loflied van een knapenkwartet met mede werking van enkele zusjes. Vóór de pauze van het in hoofdzaak mu zikale programma dankte de voorzitter de heer Zwaanswijk namens bestuur en af deling voor de wijze waarop hij in de af gelopen vijfentwintig jaar het orgelspel in de kerkdienst heeft verzorgd. De heer Schelling bood de organist een blijvend aandenken aan in de vorm van alle sym fonieën van Mozart op grammofoonplaten in cassette aan. De jubilaris dankte mede na'mefts-Zfjn ech-tgenöte Vöor de' huldi»- gingsavond en het geschenk. In de pauze wensten de aanwezige leden het echtpaar Zwaanswijk geluk. Aan deze avond werkten mee de pianis ten Ans Bouter en Miep van Luin met Thema met variaties van Schubert, de mezzo-sopraan Alida Rebeira met Ierse volksliederen, negro-spirituals en liederen van Pijper en H. Schouwman, de bas Ge rard Droog met liederen en operafragmen ten van Mozart en Gounod. Mejuffrouw L. A. v. d. Voort, voorgangster van de plaatselijke afdeling van de N.P.B., droeg verhalen voor van Godfried Bomans en Manfred Kyber. Het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft gegevens gepubliceerd omtrent de situatie bij het voorbereidend hoger en middelbaar dagonderwijs op 15 septem ber 1958. Van alle wekelijkse lessen in de wette lijke verplichte vakken werd 23,5 pet on bevoegd gegeven tegen 21,2 pet een jaar tevoren. De hoogste percentages treft men aan bij de vakken Frans (41 pet), biologie (35 pet), Duits (32 pet), Neder lands (31 pet), Engels (30 pet) en wis kunde (28 pet). Bij de gymnasia is de situatie het gun stigst (15 pet onbevoegd gegeven lessen) Daarna komen achtereenvolgens de lycea (23 pet), de hbs'en (27 pet), de middelbare scholen vor meisjes (29 pet) en de han delsdagscholen (31 pet). Wegens gemis aan docenten konden 1430 lessen niet gegeven worden. Een voorlopige berekening van het aan tal bevoegde en onbevoegde leraren wijst uit, dat het aantal bevoegde leraren sinds verleden jaar gestegen is van ruim 6900 tot 7250 a 7300. Deze toeneming was ech ter niet voldoende om de voortgaande uit breiding van het v.h.m.o. op te vangen, zodat het tekort aan bevoegde leraren toenam van 1930 in 1957 tot ongeveer 2300 in 1958. Voor het Hoog Militair Gerechtshof in Den Haag heeft een 27-jarige beroeps korporaal eerste klasse uit Ossendrecht terecht gestaan omdat hij op 27 augustus in Bergen op Zoom een Belgische automo biliste had aangehouden gn zich had voor gedaan als politieman. Hij berispte de dame over een verkeersovertreding en legde haar een boete op, die hij meteen inde. De korporaal, die reeds een lange straflijst had, was door de krijgsraad ver oordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden, waarvan drie maanden voor waardelijk. Hij was in beroep gekomen, omdat hij een geheel voorwaardelijke straf wilde hebben. Maar de advocaat-fiscaal meende dat de straf van de krijgsraad veel te mild was geweest. Hij vorderde een gevange nisstraf van zes maanden en verlaging tot de rang van soldaat laagste klasse. Het hof zal op 4 november arrest wijzen. Dinsdagmiddag viel ongeveer tien minu ten lang de elektrische stroom in Hilver sum uit. De radiostudio's ondervonden geen noemenswaardige overlast bij de uit zending van de programma's, omdat op het noodaggregaat werd overgeschakeld. De oorzaak van de storing bleek het uitvallen van een hoofdvoedingskabel van het Pro vinciaal Elektriciteitsbedrijf Noordholland. Het euvel was spoedig verholpen. -y~. •- - - •- i F Door het instorten, van een vloer is de 53-jarige grondwerker D. Terlouw uit de Elizabeth Wolffstraat te Gouda onder zand bedolven en de verstikkingsdood gestor ven. Het ongeval gebeurde onder de werk vloer van een kelder in het in aanbouw zijnde ziekenhuis Dijkzigt te Rotterdam. Twee andere grondwerkers konden zich nog bijtijds bevrijden, maar de heer Ter louw lag zo diep bedolven dat hij uitge graven moest worden. In het ziekenhuis Coolsingel heeft men de dood moeten con stateren. Op zekere dag vernam Madoef een ongewone drukte buiten. Hij keek nieuwsgierig door het venster en zag tussen het volk een paleiswachter, die luidkeels een bood schap meedeelde. De mensen bleven staan en luisterden, wat de man te zeggen had; daarna keken ze elkaar aan en maakten drukke gebaren. Madoef kon eerst niet verstaan, wat de boodschapper vertelde. Maar toen die wat dichterbij gekomen was, hoorde hij het beter. „Wat zegt die man?" vroeg Azamir. 5253 De Gelderse commissie Spreiding Ho ger Onderwijs heeft in een rapport gecon cludeerd dat Arnhem als universiteitsstad gezien uit het oogpunt van ligging, te ver wachten aantal studenten, milieu en ge schiktheid van het universiteitsterrein zeer goed zal kunnen voldoen. In het rap port wordt het aantal studenten, dat de universiteit, zou bezoeken indien deze er thans zou zijn, op 1400 geschat en het aan tal in 1970 op 2800. Als terrein voor een te vestigen universiteit acht men een stuk grond ten westen van de Zijpendaalseweg zeer geschikt. Het is 35 ha groot en geeft uitbreidingsmogelijkheden voor nog eens 15 ha. Mr. J. van Aartsen, wethouder van Economische Zaken der gemeente 's Grapenhage, is aangezocht om op te treden als minister van Verkeer en Waterstaat, als opvolger van mr, J. Algera. Mr. Van Aartsen, die tot de A.R.-partij behoort, heeft nog in beraad Of hij een eventuele benoeming zal aanvaarden. Advertentie 70. Alle Chinese restaurants gaven hun medewerking en stelden zich beschikbaar als rustplaatsen voor de meisjes, die in hun straten werkten. Het publiek was vrijgevig in de dagen voor Kerstmis en men kreeg ge makkelijk in een paar uur een bus vol kleingeld en bankpapier. Het weer was vochtig en bitter koud en het zag er uit of het zou gaan sneeuwen. Terwijl Elsie bij de in gang van de Ondergrondse stond blies de noordenwind dwars door haar heen. Zij was niet verlegen zoals de andere meisjes. Zij rammelde luid met haar bus en riep: „Geeft u iets voor China alstublieft!" Haar stem en haar in de wind wuivende haar trokken de aan dacht en de mensen bleven staan om naar haar te kij ken. De collectanten merkten al spoedig, dat Fifth Avenue in de omgeving van de dure winkels de ongun stigste plaats was, dat er weinig geld te verwachten was, van een dame met een kostbare tas -en dat de minder goed geklede mensen bij de ingangen van de Ondergronde veel vrijgeviger waren. Maar Elsie bleef niet op één plaats staan. Zij vloog van de ene kant van de straathoek naar de andere om zoveel mogelijk gevers op te vangen. Het begon harder te vriezen en zij had geen gevoel meer in haar vingers, maar zij was bezield en gelukkig en zij merkte het nau welijks. Op de laatste avond van de collecte waren er hon derden gevulde bussen. Toen Elsie en Eva in het lo kaal in de Zevenenvijftigste Straat terugkwamen, za ten daar mevrouw Yang en andere dames met blijde gezichten over de resultaten te praten. Elsie kwam trots rammelend met een volle bus binnen. Tom wachtte op Eva. „Nu, wij hebben bijna driehonderd bussen vol", zei mevrouw Yang. „Als een bus vijf dollar inhoudt heb ben wij vijftienhonderd dollar bij elkaar. Dat is niet kwaad. Wij hadden maar een stuk of veertig meisjes". Elsie keek de bussen na die op tafel stonden en schud de ze heen en weer. Sommige waren maar half vol en zij ontdekte, dat er tien bussen ongebruikt waren. „Kom nu mee, wij gaan naar huis om te eten", zei mevrouw Yang. „Gaat u maar naar huis", zei Elsie. „Ik heb geen honger. Wij hebben in de restaurants telkens eten ge had. Wij kunnen nog best drie of vier bussen vol krij gen. Eva, laten wij met die lege bussen naar de Vijfen veertigste en Zesenveertigste gaan en de schouwburg bezoekers opvangen." „Elsie, het is beter, dat je naar huis gaat. Je had blauwe lippen toen je binnen kwam. Je moet je niet te veel vermoeien", zei mevrouw Yang. „O, ik ben best. Gaat u maar naar huis. Ik zal zor gen, dat hier alles gesloten wordt. Tom, wat doe jij?" „Ik ga met je mee als Eva ook komt". En het drietal ging om acht uur de straat weer op naar het schouwburgendistrict. Toen Elsie om half elf thuiskwam, zei mevrouw Yang: „Je hoest." „Ik heb eigenlijk geen honger meer", zei Elsie. „Je bent doodmoe. Kom. eet, neem een warm bad en ga naar bed". De volgende morgen kon Elsie niet opstaan. Zij voel de zich ziek, hoesttte onophoudelijk en had een lichte verhoging. „Ik denk, dat ik kou heb gevat", zei zij. 's Avonds liep de temperatuur verder op en de vol gende morgen was zij erger. Mevrouw Yang liet de dokter komen. „Ik ben bang voor longontsteking", fluisterde hij mevrouw Yang in de huiskamer toe. „Zij moet dade lijk naar het ziekenhuis". „Is het heel erg?" „Ik wil u niet bang maken. Maar ernstig is het wel. Zij moet in ieder geval naar het ziekenhuis". Toen Elsie door de ambulance werd weggehaald, ging mevrouw Yang met haar mee. Elsie was bij be wustzijn maar te ziek om te praten. Mevrouw Yang maakte zich stille verwijten. „Ik had haar die avond niet meer moeten laten uitgaan". Mevrouw Yang zat die hele middag aan Elsies bed terwijl de temperatuur hoger en hoger steeg. Zij wist niet wat zij aan Elsies moeder zou moeten zeggen als er iets gebeurde. Zij was zo ongerust terwijl zij daar zat en Elsies moeilijke ademhaling hoorde, dat zij niet verder durfde denken. Het meisje was heel alleen in New York en zij had aan het ziekenhuis opgegeven, dat zij haar voogdes was. Toen zij die avond laat thuiskwam vroeg een van haar dochters of Tom niet gewaarschuwd moest worden. „Misschien moet ik dat wel dóén. Hij is niet echt met haar verloofd." Ja, maar ik zal het toch maar doen", zei mevrouw Yang. De volgende morgen belde mevrouw Yang het zie kenhuis op en hoorde, dat er geen verbetering was. Zij belde het restaurant op en vroeg naar Tom. „Tom, kom dadelijk hier", zei zij. „Elsie is ziek en ik moet je spreken". Toen Tom nauwelijks binnen was, riep hij: „Waar is zij?" „In het ziekenhuis". „Ik moet naar haar toe. Hoe erg is het?" „Ga zitten, Tom. De dokter kan het nog niet zeggen. Wij gaan er vanmiddag weer heen". Mevrouw Yang keek hem medelijdend aan. Tom wilde niet gaan zitten maar bleef rusteloos heen en weer lopen. „Tom, je houdt van Elise, is het niet?" Tom gaf geen- antwoord. „Waarom ben je niet meer bij haar gekomen?" „Och, ik dacht ik wilde niet „Tom, ik zal je iets zeggen. Elsie houdt werkelijk van je". De woorden schoten door Toms hoofd en hij ver loor zijn zelfbeheersing. „Och, mevrouw Yang, dat weet u niet". „Ik vertel je de waarheid. Waarom kwam je niet meer?" „Ik dacht, dat ik niet goed genoeg voor haar was nog niet goed genoeg. Ik was niet zeker meer van mij zelf. Mijn vader was wasman en zij komt uit zo'n geleerde familie". „Praat geen onzin", zei mevrouw Yang. „Als zij van mij houdt, waarom liet zij mij dan zo in de onzekerheid?" „Tom, een beschaafd meisje gaat niet naar een man toe en vraagt hem bij haar te komen. Jij had naar haar toe moeten gaan. Tom, ik zal je iets ver tellen. Haar moeder heeft haar huwelijk in mijn han den gelegd. Elsie en jij houden van elkaar. Jullie moeten elkaar niet in het onzekere laten. Het zal haar goed doen als je in het ziekenhuis bij haar komt. Daarom heb ik je gevraagd hier te komen". (Wordt vervolgd) De Asser politie heeft dinsdagmorgen de hoofdboekhouder G. J. van D. aangehou den. die in de afgelopen jaren een bedrag van 50.000 ten nadele van zijn werkgever, een groot kledingmagazijn te Assen, zou hebben verduisterd. De boekhouder en zijn gezin leefden be trekkelijk sober. Het geld zou de man heb ben gebruikt om een zeer kostbare volière te laten bouwen, waarin hij tientallen exotische vogels hield. Het merendeel van deze vogels kostte meer dan duizend gul den per jaar. Een groot deel van deze die ren is nu aangekocht door Artis en Avi fauna. De Koninklijke Rotterdamse Lloyd heeft de scheepsbel van het inmiddels voor de sloop naar Hongkong vertrokken m.s. „Kota Gede", dat door de Erasmusschool te Rotterdam was geadopteerd, aan deze school geschonken. De zware, koperen scheepsbel heeft dertig jaar lang aan boord „de glazen" geslagen. Alleen het koord van de bel is niet meer origineel: het werd op de matrozen- school van de Lloyd nieuw gemaakt uit een tros van de „Willem Ruys". Advertentie Brandend maagzuur oprispend soms tot hoog in de keel, kunt u met Rennies blussen, in tijd van een „mum". Een ware uitkomst, zo'n paar Rennies 'bij' de "hind. Een-voor-een hygiënisch verpakt en inte nemen, zonder dat ér een haan raar kraait. Gewoon maar laten smelten op de tong. En nog smakelijk bovendien. WOENSDAG 22 OKTOBER Stadsschouwburg: Toneelvereniging .Nieuw Leven" met „Adieu en au revoir", 20 uur.Minerva Theater: Optreden van de karakterdanser Harald Kreutzberg, 20.15 uur. Frans Halsmuseum: De heer C. Th. de Bieshuizen spreekt over „Het Nabije Oosten van de pre-historie tot heden", 20 uur (Volksuniversiteit). TENTOONSTELLINGEN ,In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen van Peter Giltay, 10 tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark": Expositie van werk van Anthonie Visser en Norbert Olthuis, 9 tot 14 en 19 tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", alle leeftijden, 19.30 uur. Frans Halstheater: .Tamengo", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Overtreding artikel 251 bis", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: Fortunella", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Het Don Kozakken- lied", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Titanenstrijd", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Maigret zet een val", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „Ma demoiselle Striptease", 18 jaar, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammó- foonplatenconcert, 2122 uur. DONDERDAG 23 OKTOBER Stadsschouwburg: Charlotte Kohier met Frasquita", 20 uur. Concertgebouw: De Christelijke Oratorium Vereniging geeft een uitvoering van „Theodora", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN ,In 't Goede Uur": Expositie van teke ningen van Peter Giltay, 10 tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark": Expositie van werk van Anthonia Visser en Norbert Olthuis, 9 tot 14 en 19 tot 22 uur. Het Huis Van Looy: Expositie van werk van Willem Zwart en Jacobus van Looy, 1012.30 en 13.30—17 uur. Vishal: Expositie van „de Groep", 10—17 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", alle leeftijden, 14 en 19.30 uur. Frans Hals theater: „Tamengo", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Overtreding artikel 251 bis", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Fortunella", 14 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Het Don Kozakkenlied", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Mi nerva Theater: „Als de dauw hangt komt er regen", 18 jaar, 20.15 uur. Roxy Thea ter: „Titanenstrijd", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Maigret zet een val", 18 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „Het vlees is zwak", 18 jaar, 20 uur. DIVERSEN „In 't Goede Uur": Klassiek grammo- foonplatenconcert, 21—22 uur. Frans Hals museum: ds. Overbosch spreekt over „Wij vermoeide, moderne mensen", (Volksuni versiteit), 20 uur. Brinkmann: Onder auspiciën van het centrum voor inter nationale lezingen houdt de heer J. Eg- gink een voordracht over: „Drie van onze kinderen", 20 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11