STERK Juist TM ALIA „TINNIC" droogschuimreiniger IJmond-aj*enda MANTEL of JACK „De Koopman van Venetië Uitverkoop Jongejans „Het eenzame huis" Woninginrichting dames- en kmd@rconfectie! 11 AMA TE UR TONEEL Herziening uitbreidingsplan „De Gilden" voorgesteld Omzet in 1957 is belangrijk gestegen Velsens raad vergadert dinsdag 11 november HORLOGERIE L. M E 13 E R Motorschip „Johanna" botst tegen Velserpont no. 6 Het „Witte Kruis" Benoemingen in de leiding van het A.N.P. 2390 Bus botst tegen trein; acht gewonden Platteland heeft minder dierenartsen nodig Pseudopredikant aangehouden 10% KORTING DONDERDAG 30 OKTOBER 1958 Alles wees erop, dat de IJmuider to neelvereniging „Advendo" haar nieuwe winterseizoen op een volledig verantwoor de manier heeft willen openen. De eerste aanwijzing in deze richting was de keuze van het stuk, dat voor de drie opvoeringen in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rem- brandtlaan werd bestemd, namelijk „Het eenzame huis" door Jan Naaykens, een auteur, die zich niet ten onrechte een naam als toneelschrijver wist te verwer ven. Het genre is voor amateurs weinig ge bruikelijk, mede door de „flash-backs" die door het stuk zijn verwerkt. Het ver haal heeft betrekking op de vlucht van een tweetal misdadigers, waarvan de een bij de door hen gepleegde overval dodelijk werd gewond. Zij zoeken een schuilplaats in een afgelegen villaatje, dat door een respectabele familie wordt bewoond. Uiteraard stelt deze een dergelijke visite weinig op prijs, vooral omdat de niet ge wonde Bill Bryan het gezin met behulp van een revolver meedogenloos terrori seert. Deze historie berust volgens het pro gramma op een ware gebeurtenis, die zich in 1954 in Amerika heeft afgespeeld en waarvan ongetwijfeld een boeiend toneel spel het gevolg had kunnen zijn, zoals de Amerikaan Hayes trouwens reeds met zijn suggestieve thriller „De Indringers" heeft bewezen, die kort geleden door het Rotter dams Toneel werd opgevoerd. Jan Naaykens is echter minder gelukkig met zijn visie op dit avontuur geweest. De meeste stukken bevatten een intrige, die ontwikkeld wordt binnen een tijdsver loop van enkele speeluren. Jan Naaykens is nu op een tegenovergestelde manier te werk gegaan door gebeurtenissen die bin nen het uur plaats hebben over drie bedrij ven „uit te smeren". Met het gevolg dat de handeling bijzonder traag ging verlo pen, welke indruk nog wordt versterkt door het feit, dat Bill Bryan met een horlo ge in de hand het verstrijkende uur bijna aftelt. Hetgeen sommige toeschouwers in de zaal de spottende opmerking ontlokte: „Is die tijd nog niet om?" Doordat de auteur verder zijn figuren voortdurend on der hoogspanning zette, kon er dus ook geen climax worden bereikt. Zelfs was er sprake van een anti-climax door het enigs zins sentimentele slot, met de plotselinge en weinig gemotiveerde bekering van Bill, die zich dan als een lammetje laat arreste ren. Regisseur F. Hunsche stond dus met de spelers voor de moeilijke taak een span ning op te wekken, waarvoor de auteur had verzuimd de nodige aanleiding te ver strekken. Want deze kan nu eenmaal niet worden bereikt door Bill voor te schrij ven zijn slachtoffers met een dreigende re volver te bevelen telkens in een andere hoek plaats te nemen, hetgeen op de duur ook irriterend werd. Jammer dus voor de spelers, die hun moeite en ijver met dit stuk onvoldoende zagen beloond. Zoals mevrouw R. Vossen, die de kordate en on bevreesde June Jarecki nog een behoor lijke gestalte gaf en zeker voor L. Bakker, die de nerveuze bravour van de jeugdige misdadiger eveneens begrijpelijk maakte. Het stuk is vrij groot bezet, maar de mees te rollen bieden de spelers weinig moge lijkheden. Toch wisten verder A. de Heer en H. Cöhrs zich nog te onderscheiden als de gewonde Lester en de onsympathieke gevangenisdirecteur, waarmee dan wel het voornaamste van deze opvoeringen is naverteld. Jan van Dam Advertentie (Het theater met de beste films vertoont VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 Afrika's sensationele verhaal DE MAU MAU SLAAT TOE met Rock Hudson - Dana Wynter. Een emotioneel en spannend filmwerk van rauwe ongebreidelde haat en schokkend realisme in Afrika MAANDAG. DINSDAG en WOENSDAG 8 uur HET LACHKANON VAN DE INFANTERIE Zulke dwaze militairen hebt u nog nooit gezien ZONDAGMIDDAG 3 uur: Het spannende avonturenverhaal in kleuren De gevangene van Mandorra DONDERDAG 6 NOV., 8 uur in een speciale voorstelling een fel-realistisch filmwerk HET VERLOREN MEISJE HEDENAVOND 8 uur PENNY, DE KATOENPLUKSTER Een onstuimige film over „ONTEMBARE JEUGD" VERWACHT: Het geweldige epos „GEJAAGD DOOR DE WIND" Advertentie Bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noordholland werd goedkeuring verleend aan het raadsbesluit in Velsen vastgestel de uitbreidingsplan-in-onderdelen „De Gil den" (le herziening), zulks met uitzonde ring van het gedeelte, gelegen tussen de Grote Hout- of Koningsweg en de Bleyen- hoevelaan, en het gedeelte, gelegen ten oosten en ten zuiden van de samenkomst van de Gildenlaan en de Schulpweg. Ingevolge het bepaalde in artikel 38, tweede lid, van de woningwet dient voor de genoemde gedeelten van het gemelde plan binnen een jaar na 15 november 1957 een nieuw plan, waarbij de beslissing van Gedeputeerde Staten in acht is genomen, aan de goedkeuring van dit College te wor den onderworpen. Derhalve is een nieuw ontwerp opgemaakt, dat van 15 september 1958 af, gedurende vier weken ter inzage is gelegd. Bekendmaking hiervan heeft op de gebruikelijke wijze plaats gehad. Gedurende de gemelde termijn zijn geen bezwaarschriften ingediend. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor: a. het plan van uitbreiding, aangevende de bestemming in onderdelen van de bo venbedoelde gedeelten, gelegen in „De Gilden" te Velsen(noord), en genaamd uitbreidingsplan „De Gilden" (2e herzie ning), vast te stellen op de wijze zoals is aangegeven in de bij de stukken gevoeg de bescheiden; b. op dit uitbreidingsplan van toepassing te verklaren de „Schade vergoedingsverordening Velsen." De commissie voor openbare werken stemt hiermee in. de schoonste hulp in uw huishouding. Spelend reinigen zonder water voor alles wat weer nieuw moet worden, zoals: Vloerkleden, lopers, overgordijnen, alle soorten bekledingsstoffen, ook plastic, dekens, matrassen, zittingen, auto-bekleding enz. A.s. vrijdag en zaterdag wordt er aan onze zaak gedemonstreerd met „TINNIC" DROOGSCHUIMWONDER. Komt u eens vrijblijvend overtuigen. SNELLIUSSTRAAT 23 Tel. 5853 S taatsvissers havenbedrijf De omzet van het Staatsvisserijbedrijf in IJmuiden is opnieuw belangrijk geste gen. Het jaarverslag vermeldt over 1957 een totale omzet van 39.128.448 gulden en een aanvoer van 79.583.988 kilo. De aan voer in 1956 bedroeg 69.410.647 kilo en de opbrengst 37.242.820 gulden. Aan de vis- meelfabrieken en daarmee gelijk te stel len inrichtingen werd van de aangevoerde vis een hoeveelheid van 9.346.464 kilo toe gewezen tegen 3.894.594 kilo in 1956. Er kwamen in 1957 precies 16.082 vaartuig^m met een bruto-inhoud van 4.058.045 kubie ke meter in IJmuidens havens binnen te gen 13.090 vaartuigen met een bruto-in houd van 3.276.191 kubieke meter in 1956. Het aantal stoomtrawlers, dat in IJmui den loste, liep belangrijk terug. In 1948 kwamen er nog 813 stoomtrawlers aan de markt, maar in 1957 liep dit terug tot slechts 148. Het aantal motortrawlers en- loggers, dat aan de markt kwam, steeg van 1177 tot 2474. Het aantal kotters steeg van 4170 in 1948 tot 10.046 in 1957. Opvallend is de stijging van de aanvoer van verse haring in 1957 vergeleken bij die in 1956. In 1956 werd er. in IJmuiden 19.536.948 kilo verse haring aangevoerd met een totale opbrengst van 6.822.057. gul den, hetgeen op een gemiddelde prijs van 35 centen per kilo neerkwam. In 1957 steeg de aanvoer van verse haring tot 22.112.770 kilo met een opbrengst van 6.534.946 gulden. De gemiddelde prijs daal de tot 30 centen per kilo. De aanvoer van kantjes gezouten haring daalde van 758.276 in 1956 tot 302.610 kantjes in 1957. Velsens gemeenteraad komt dinsdag avond te half acht in openbare vergade ring ten gemeentehuize bijeen. Het ge meentebestuur van Bergisch-GIadbach heeft de befaamde „excuusbrief" naar aanleiding van de ontvangst van Duitse jongeren in het gemeentehuis ontvangen en met een beleefd schrijven beantwoord. Mejuffrouw G. de Leeuw in Zwanenburg heeft haar benoeming tot hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Duin krekels" aanvaard. Dit wat betreft de in gekomen stukken. De agenda vermeldt voorts: aangaan van een geldlening; garantie hypothecai re geldleningen door de n. v. Bouwfonds Nederlandse gemeenten verstrekt; aan koop van grondstroken aan de Celcius- straat; aankoop van grond met opstallen in Velsen-Noord; verkoop van bouwter reinen in IJmuiden; verpachting van grond aan de Hagelingerweg in Santpoort; uitbreidingsplan „De Gilden" (tweede herziening); loonmaatregelen ten behoe ve van het personeel op weekloon; salarismaatregelen ten behoeve van het lager en middelbaar personeel op maandloon; salarismaatregelen ten be hoeve van het hoger gemeentepersoneel; huur van een winkelpand aan het Plein 1945 ten behoeve van de vestiging van een toonzaal voor het gasbedrijf; extra kre diet voor de aanschaffing van leermidde len ten behoeve van de Willem de Zwijger- school; verlenen van een krediet voor het aanschaffen van een klimrek voor de openbare kleuterschool „Het Meeuwen nest" in IJmuiden-Oost; verlenen van medewerking bij de inrichting van een handenarbeidlokaal voor de St. Engel- mundusschool in Driehuis; verlenen van medewerking bij de aanschaffing van schoolmeubilair en leermiddelen voor de St. Joannesschool voor ulo in Driehuis; verlenen van medewerking voor de aan schaffing van meubilair voor twee klas sen van de St. Liduinaschool in Santpoort; benoemingen van een leraar aan de ge meentelijke avondschool voor de midden stand; een hoofd voor de Willem de Zwij- gerschool en een hoofd voor de te stichten tweede openbare ulo-school" in IJmuiden. BEVERWIJK DONDERDAG 30 OKTOBER Kennemer Theater, 19.15 uur: „De tien geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Pepote, kind van de straat". Irenekapel, 14.30 uur; Verkoopmiddag Nederlands Hervormde Vrouwenver enigingen, wijk I; 20 uur: Kienavond. Kennemer Theater, 20 uur: Uitvoering van „Die Jahreszeiten" door het Toon kunstkoor. De Groentebeurs, 20 uur: Katholieke Emigratiestichting Voorlichtingsavond. VRIJDAG 31 OKTOBER Kennemer Theater, 19.15 uur: „De tien geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „In het hart van St. Paul". W.B. Theater, 19 en 21.15 uur: „Titanen strijd". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". VELSEN DONDERDAG 30 OKTOBER Thalia: „Penny, de katoenplukster", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: „In vuur en vlam", 20 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abeelen- straat. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. VRIJDAG 31 OKTOBER Thalia: „De Mau-Mau slaat toe", 20 uur Rex: „School voor misdaad", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën, 1112 uur. Advertentie Lange Nieuwstraat 8 Tel. 7031 VOOR AL UW UURWERKEN DAMES- en HERENHORLOGES reeds v.a. 28.50 Het motorschip „Johanna" is dinsdag middag tegen half twaalf in botsing ge komen met de rijkspont no. 6 in het Noord- eekanaal bij de Velserpontveren. Het motor schip wilde de pont nog juist even pas seren. Het was op weg naar Amsterdam. De schade, die beide vaartuigen opliepen beperkte zich tot stevige deuken in de stalen huid. De pont bleef in de vaart en het motorschip vervolgde zijn weg naar Amsterdam. In het verslag van de ledenvergadering van het „Witte Kruis" in onze editie van dinsdag 28 oktober, zal de ingewijde een onjuistheid en een onvolledigheid hebben geconstateerd ten aanzien van de mede delingen omtrent het kraamcentrum. De voorzitter, de heer P. Waardenburg heeft op het feit gewezen dat het kraam centrum in de IJmond (dat in 1951 werd opgericht) kampt met een gebrek aan kraamverzorgsters en leerlingen. Hij deed een beroep op de vrouwelijke jeugd in de IJmond om zich eens te beraden op de so ciale taak die zij in dit werk kunnen ver vullen. Havenverkeer Amsterdam In de week van 19 tot en met 25 oktober zijn in de hoofdstedelijke haven aangeko men 153 schepen (382.699 brt) en vertrok ken 162 schepen (446.059 brt). In de jongste vergadering van de Raad van Beheer van het Algemeen Neder- landsch Persbureau heeft de raad besloten mr. M. C. Godschalk op te nemen in de directie van het bedrijf door hem tot di recteur te benoemen. In dezelfde verga dering is besloten de heer G. A. Knepflé in de hoofdredactie op te nemen door hem te benoemen tot hoofdredacteur. Deze benoemingen gaan 1 januari in. De functie van algemeen directeur blijft vervuld worden door de heer H. H. J. van de Pol. terwijl de heer D. J. Lambooy als algemeen hoofdredacteur de verantwoor delijkheid voor de hoofdredactie zal blij ven dragen tot hij op een nader te bepa len datum in 1959 zijn functie zal neer leggen, nu hij de pensioengerechtigde leef tijd heeft bereikt. Advertentie in donkerbeige calfs Onze najaarscollectie brengt schoentjes van volmaakte pasvorm. Sportief en gekleed - elegant als edelwild. Licht en soepel in de laatste modekleuren. Komt u ze eens passen I (voor beter schoenwerk) IJMUIDEN Kennemerlaan 95 SANTPOORT Hoofdstraat 136 Advertentie met dit koude, vochtige weer, bent u heerlijk warm en zeer modieus gekleed in een van TEL 7541 Afd. Confectie 1ste etage MARKTPLEIN 29 Dè zaak voor al uw Op Matsoe, een van de eilanden voor de kust van het Chinese vasteland, die onder vuur liggen van de comm,unis- tisch-Chinese kustbatterijen, worden door scholieren en huisvrouwen met vereende krachten loopgraven gedol ven en wallen opgeworpen. De Chinese nationalisten lijken voorshands niet van plan de kusteilanden -.onder slag of stoot aan de Chinese communisten over te laten. 99 Moet men waar dering hebben voor de durf van de regis seur Erik Vos om met zijn toneelgroep „Arena" speciaal ten behoeve van middel bare scholieren „De Koopman van Vene tië" van William Shakesgeare op te voeren? Na het zien van de première, dinsdagavond in het Centraal Theater te Amsterdam, die be wondering wekte voor zijn vindingrijke vereenvoudiging van de enscènering, kan ik deze daad toch niet of nauwelijks verantwoord achten. Alle gedemonstreerde toewijding en con sciëntieuze verbeel dingskracht konden naar mijn mening het gebrek aan voldoende geoefend talent door gaans niet maskeren. Misschien heeft men het enkele jaren ge leden o«k in ons land vertoonde voor beeld van de „Young Vic" voor ogen ge had, doch dan zou men daarbij hebben vergeten dat de spelers van dat (inmiddels helaas opgeheven) gezelschap een speciale scholing in het versdrama genoten. Het is namelijk niet alleen een kwestie van voor dracht, maar ook van gestalte geven. Het thans gepresteerde was weliswaar bij zonder duidelijk, het bleef bijna allemaal te vlak. Bovendien had men de handicap van de toch wel ouderwetse vertaling van dr. L. A. J. Burgersdijk te overwinnen, omdat de nieuwe Nederlandse versie van de dichter Bert Voeten door de Haagse Comedie op het repertoire is genomen. Daar staat tegenover dat dit merkwaar dige, *elkens opnieuw door men-weet.-niet- wat fascinerende stuk het altijd „doet". Het is zo rijk aan kleurig contrasterende motie ven, dat er zelfs bij een schromelijke on volledigheid als in dit geval toch nog ge noeg overblijft, dat de moeite waard mag Bij Veghel is woensdagmorgen een autobus tegen een trein gebotst. Acht bus passagiers werden gewond. Zes moesten worden opgenomen in het ziekenhuis te Veghel. Geen van de gewonden verkeert echter in levensgevaar. Het ongeluk is waarschijnlijk te wijten aan de dikke mist van vanmorgen, waar door de chauffeur van de bus de knipper lichten van de overweg niet of te laat heeft gezien. De trein was een werktrein. die zich net in beweging had gezet en dus nog zeer langzaam reed- De trein moet name lijk voor en na de overweg stoppen, om dat het treinpersoneel de lichten van de overweg moet in- en uitschakelen In de bus zaten arbeiders van de DAF-fahriek te Eindhoven. Van de trein liep door de schok aen wagen uit de rails. In de te Utrecht gehouden vergadering van de Maatschappij voor Diergeneeskun de heeft de voorzitter, de heer D. Hen- drikse uit Gorcum, zijn verontrusting uit gesproken over de toekomst van de jonge dierenartsen. Hij zei, dat de steeds voort schrijdende mechanisatie in de landbouw, de onstilbare landhonger der steden en de grote overschotten aan agrarische pro- dukten het voor de jongeren steeds moei lijker zal maken, een praktijk op te bou wen. De heer Hendrikse nam op deze vergadering na een zesjarige ambtsperiode afscheid als voorzitter van de maatschap pij. Hij wordt opgevolgd door de heer M. Karsemeyer, dierenarts te Alphen aan de Rijn. Het Centraal Planbureau heeft gegevens verzameld, die volgens de heer Hendrikse bij benadering een evenwicht tussen vraag en aanbod van dierenartsen in uit zicht stellen. Hij uitte zijn vreugde over het feit, dat bij de stichting van een nieuw universiteitscentrum in Utrecht voorrang zal worden verleend aan de bouw van de instituten van de diergenees kundige faculteit. Hij sprak de hoop uit, dat het reeds lang bestaande probleem van de studentenassistentie bij de georga niseerde dierziektebestrijding spoedig op gelost zal worden. Men is nog steeds bezig, de vertroebelde houding dierenarts-selecteur-pluimveehou der te verhelderen, door ieder zijn juiste plaats te geven in de pluimveeziektebe- strijding. Een ander probleem dat de heer Hendrikse aansneed, was de coördinatie tussen de kennis van de dierenarts en de landbouwingenieur ten voordele van de Nederlandse landbouw. Deze kwestie zal nader door de maatschappij worden uit gewerkt. De presidente van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, mevrouw A. Dethmers-Brouwer uit Toornwerd-Mid- delstum, heeft op de najaarsvergadering in Utrecht de 50.000 leden van de N.B.P. aangespoord, meer melk te gaan drinken en ook hun kinderen in plaats van slappe thee een beker melk bij de boterham te geven. In restaurants is melk een van de goedkoopste consumpties, aldus mevrouw Dethmers. ,,Ik vraag me af, waarom de kelners altijd informeren of je ziek bent als je er naar vraagt.." De 19-jarige Hagenaar R. v. d. W., die in september en oktober de Hervormde ge meente van Moerkapelle in het ootje nam door zich als theologisch kandidaat uit te geven en die vier zondagen de preekstoel besteeg om de dienst te leiden, is door de politie in Zwolle op verzoek van zijn moe der aangehouden. Hij was naar Zwolle ge gaan om er een baantje te zoeken. Bij ver schillende zaken in de Overijselse hoofd stad heeft hij gesolliciteerd. Daar zijn geld op was heeft hij het weekeind onderdak gekregen bij het Leger des Heils. Maan dag heeft de politie hem aangehouden en naar zijn ouderlijk huis in Den Haag te ruggebracht. Nanni Vermeer en Paul Meyer als Portia en Shylock in de vermaarde gerechtsscène van „De Koopman van Venetië: heten. Door de op z'n gunstigst genomen middelmatigheid van het ensemble werd het evenwicht tussen le sprookjesachtige en de tragische elementen niet verstoord. Maar men werd evenmin afwisselend aan het lachen gemaakt en ontroerd, betoverd en verontrust, zoals Erik Vos in het pro gramma belooft. Waar men mee werd ge confronteerd was een technisch veredeld dilettantisme, in de rug gedekt door een even summier als subliem decor van Wim Vesseur, verfraaid door de inderdaad prachtige kostuums, door Leontien van Beurden met gevoel voor zinrijke kleuren ontworpen. Tot de best geslaagde passages behoorden de voor een niet gering gedeelte in handelscorrespondentietermen gevoerde romances tussen de edele gelieven. Merk waardig genoeg werd er van het aange bouwde proscenium slechts weinig en dan nog schoorvoetend gebruik gemaakt, zodat men ook in dat opzicht te doen had met een voorstelling, waarin nooit ten hele werd gedwaald, maar steeds ten halve ge keerd. Bij een dergelijke stand van zaken heeft een gedetailleerde bespreking van persoon lijke aandelen weinig zin. In de al te ver regaande beperking van Shylock tot een getergde schuifelaar waardoor hij zomin een komisch „type" werd als een tragische verschijning toonde Paul Meyer toerei kende kwaliteiten. Een eigenaardig en naar mijn gevoel het karakter verzwakkend trekje van de regisseur was het laten lief kozen van zijn dochter. Er trilde in zijn aanvankelijk te matte dictie te weinig mee van als het ware in de mond geproefde haat en begeerte. Nanni Vermeer bediende zich van een aardige blijspeltoon, waarin voldoende intelligentie doorklonk. Sacco van der Made beschikte over de meeste acteervermogens, maar was geen ideale titelheld, Joop van der Donk wist althans de amoureuze bevlogenheid waar te ma ken. Laten wij het maar houden op de jeug dige frisheid als wij naar redenen van aanbeveling zoeken. David Koning Advertentie tot DINSDAG a.s. 1 uur n.m.. dan slui ten wij onze zaak en gaan verhuizen naar WINKELPLEIN 1945. ALLES MOET NOG WEG I Dagelijks nieuwe restantkoopjes in wol, kousen en tricotages. Onze wolvakken moeten leeg; daarom op al onze MERKWOL tot DINSDAGMIDDAG 1 UUR Wol- en Textielhuis Nu nog LAGERSSTRAAT 12 - IJm-O BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK. GEBOREN: Johannes, z. v. G. van Dijk en J. W. van Kleef; Anna J. M., d. v. P. J. Klaver en C. S. Tromp; Hubertus A., z. v. J. Wernke en .J. H. van der Meij; Harry, z. v. P. Hittema en M. Metselaar; Johanna F. C. M„ d. v. M. L. Webers en J. D. Schram; Annelies A. M„ d. v. H. W. Does burg en A. M. Voorhout; Roel B., z. v. B. Buursma en E. Hazenberg; Hendrik T. M., z. v. H. C. Dekker en M. R. van Leeuwen; Maria L. B., d. v. J. J. M. Schuijt en J. M. Jak; Joanna C. M., d. v. N. A. Zoontjes en M. Haaker; Omar R. A., z. v. S. Holtslag en C. M. van Vliet; Maria T. J., d. v. L. H. Beentjes en J. P. Koek; Henriëtte G. M., d. v. J. H. Sterk en H. M. T. Kochx. ONDERTROUWD: L. A. M. van der Zon en G. Bos; F. A. van Kempen en A. J. Bur ger; T. H. M. Adrichem en J. M. Aarden burg; H. Hopman en M. Pielage; G. H. de Reus en M. M. Duinmeijer; D. van der Booren en J. T. Osterkamp; T. Pool en E. A. Dibbets; C. van der Hoek en C. A. Bak ker; J. G. Nijman en A. C. van Lier; T. P. M. Bakker en J. M. Hergarden. GETROUWD: A. G. Zoontjes en C. C. de Ruijter; H. A. den Dunnen en H. A. Vogt; P. H. A. Schmit en C. L. A. van Rijn. OVERLEDEN: C. Lute, oud 66 jaren, echtg. van J. Hoogewerf, wonende te Heemskerk; A. H. de Lacombé, oud 59 jaren, gehuwd m. S. E. Brückner; A. Al- bers, oud 40 jaren, geh. m. J. P. John; J. W. Dekkers, oud 61 jaren, geh. m. M. van Zijl; C. E. Neuman, oud 69 jaren, echtg. v. J. C. Kemper; J. M. Bosse, oud 89 jaren, wed. v. P. P. Langendijk; G. de Vries, oud 41 jaren, geh. m. K. M. S. Bakker; M. W. F. van Stokkum, oud 77 jaren, geh. m. E. J. Karssen; P. .J. de Wildt, oud '6 iaren, wedn. v. C. A. Koning; P. Honout, oud 56 jaren, geh. m. E. B. Röling.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11