MPanda en'de oïie^Tboertjes WYBERT Beverwijk en VSV speelden vriendschappelijk gelijk: 2-2 Havenberichten IJmond-atfenda Wereldnieuws Regenkans vermindert ALTIJD foto- en cinecamera's foto KRIJGER 2 VOETBAL IN KEN IJmond-dames en heren winnen met goede cijfers De onderlinge competitie van Kijk-Uit cine DCIJ klopt Sportief Meander-bouwblok heeft eerste bewoners Nieuwe speeltuin-drum band aangekondigd Twee bazaars Kwart eeuw tuinman op begraafplaats Westerveld Bescherm Uw keel en voorkom verkoudheid met M f Is 1 1 MAANDAG 3 NOVEMBER 1958 De vriendschappelijke ontmoeting Be verwijkVSV is in een 2-2 gelijkspel ge ëindigd. Bij Beverwijk stond de oud- RCH'er Ketting weer opgesteld. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin Bever wijk vooral voor rust enige goede kansen kreeg. Ook VSV kon niet tot scoren ko men, zodat de rust met 0-0 aanbrak. Na de hervatting gaf Van der Heijden na tien minuten doelman Raap het nakij ken (0-1). Beverwijk kwam hierna ver woed opzetten en na een scrimmage voor het VSV-doel maakte Ketting gelijk (1-1). Na ongeveer een half uur kreeg de thuis club een vrije trap toegewezen. Ongeveer twintig meter van het VSV-doel werd deze handig genomen en door Ketting in een doelpunt omgezet (2-1). VSV profiteerde tenslotte van een fout van doelman Raap, die de bal liet vallen. Vendel was er als de kippen bij en maak te gelijk (2-2). Zaterdagvoetbal De wedstrijd tussen de koplopers Jong Hercules en SMS is in een 4-1 zege voor het eerstgenoemd elftal geëindigd. Na 10 minuten gaf Veerbeek een prachtige voor zet aan Snippe, die onhoudbaar inschoot (1-0). Tien minuten later stelde De Bree Snippe in s' at te scoren (2-0). SMS liet zich echter n at onbetuigd en kon het spel verplaatsen. Na 35 minuten werd bij een doelworsteling voor het Jong-Herculesdoel de bal over de lijn gewerkt (2-1). In de tweede helft probeerde SMS ge lijk te maken en drukte Jong Hercules zelfs iq, de verdediging. Doelman De Geus weerde zich kranig en bij een uitval van de thuisclub kon Veerbeek, na 40 minuten Advertentie TEL.6000 DAG EN NACHT Feest Rooswijk-honkballers Een flink aantal leden van de honk- en softballvereniging Rooswijk had zaterdag avond gehoor gegeven aan de uitnodiging om, zoals voorzitter A. Greshof in zijn openingswoord opmerkte, de eerste con tactfeestavond na enige jaren bij te wonen. Nu „Rooswijk" opnieuw een zekere bloei tijd mee maakt meende het bestuur de oude traditie te moeten herstellen. Daar om zullen meer contactavonden volgen. Tijdens deze bijeenkomst werd het Roos- wijkjuniorenteam gehuldigd wegens het behaalde kampioenschap. Aan de jeugdige Rooswijkers werd een herinneringsvaan uitgereikt. Aan deze avond, die een gezellig en opgewekt ver loop had, werd door de heer Gé Barbiers meegewerkt. Hij speelde piano, verzorg de de dansmuziek, gaf enige liedjes bij de gitaar ten beste en ontpopte zich als een verdienstelijk amateur-telepaat. Achteraf biechtte hij eerlijk op hoe hij de aanwezi gen bij de neus had genomen. SSH-LID GESLAAGD VOOR KNGV-VAARDIGHEID Bij de zaterdagmiddag in de dr. P. H. van de Leyschool te Haarlem gehouden KNGV-vaardigheidsproeven voor de twee de graad, onder auspiciën van de Kenne- mer Turnkring, slaagde het SSH-lid me juffrouw L. Leyenaar. Zaterdag zal een grote groep SSH-leden aan deze jaarlijkse proevenwedstrijden deelnemen. De haringaanvoer is ook de afgelopen week beneden de verwachting gebleven. De prijzen bleven dan ook, speciaal voor deze tijd van het jaar, hoog. Dat de makreel van de hoge haringprijs profiteert, ligt voor de hand. Want de con- servenfabrieken moeten draaien. De hele week heeft de Belg zich weer doen gelden als een goede afnemer, die flinke prijzen durft te geven. Zowel de ka beljauw als de grove schelvis was een ge wild artikel. Doch ook West-Duitsland was een goede klant. Veel zwarte koolvis en veel schol II ging de Oostgrens over. Ook daar is goede vis veel geld waard (een goede 80 voor zwarte kool en een kleine 40 voor de schol II zijn toch prijzen die er mogen wezen!). Engeland bleef als gewoonlijk de grofste soorten schol kopen, tegen wederom hoge prijzen. De grote- en middel-schol brach ten rond 60 op; men betaalde een paar rijksdaalders minder voor de zetschol en schol I. De tongaanvoer viel lang niet tegen, gezien de vele kotters, die naar Breskens zijn gegaan. De laatste dagen der week was er een aanvoer van een 50.000 kg., die grif werd opgenomen, al viel de prijs (van vooral de kleinste soorten) wat tegen. Slips een 1.75, tong I ongeveer 2.30 per kg. De halfpondjes lagen weer een paar dub beltjes hoger, terwijl de grootmiddel 3.25 per kg opbrachten en de lappen even bo ven de 4 lagen. Waar de prijs van de braadschelvis (ge lukkig voor de handel) een meer normaal beeld vertoonde, vergeleken met de voor gaande week, werd alles wat werd aange voerd graag gekocht, met een stijgende markt tegen het einde van de week, toen de aanvoeren kleiner werden. Schol III lag de hele week rond de 24; voor deze prijs werd zelfs nog voor export (gefileerd) ge kocht. De Zuidzijde kan weer op een goede week terugzien met een gemiddelde be somming van ongeveer 25.000 is de reder best tevreden! 'spelen uit een voorzet van Deus de stand op 3-1 brengen. Twee minuten voor tijd maakte dezelfde speler er uit een voorzet van Cuperus 4-1 van. Het was zondag voor de handbalvereni ging IJmond een gunstige wedstrijddag, aangezien zowel het eerste damesteam als het eerste herenèlftal de competitiewed strijd heeft gewonnen en zelfs met verras sende goede cijfers. In Zandvoort waren de IJmond-dames op bezoek bij Zandvoortmeeuwen. De Meeuwen waren in vergelijking met het vorige seizoen veel zwakker. De Velsense dames waren zeer goed op dreef en zo doende kreeg de strijd een geheel ander karakter dan was verwacht. De vele IJmond-aanvallen zetten de Zandvoortse verdediging onder hoge druk. Regelmatig werd geschoord. De rust ging in met een 1-6 voorsprong voor de Velsense dames. Na de hervatting werd het spelbeeld be paald eenzijdig en kwamen de gastvrou wen maar zelden tot doelverdedigster W. Schoorl. De IJmond-dames maakten de dubbele cijfers vol'en Zandvoortmeeuwen scoorde zelfs niet meer (1-10). Een zeer spannende strijd speelden de eerste herenelftallen van IJmond en AHC uit Amsterdam op Watervliet. Er was sprake van boeiend handbal, dat vooral in de eerste speelhelft de partijen een evenwichtige strijd liet spelen. AHC scoor de uit een ruime cirkelbal, die werd toe gekend. Aan de andere kant had de IJmond-aanval nogal lang werk om open kansen te benutten. Vlak voor de rust maakte AHC gelijk (3-3). Na de hervat ting begonnen de bezoekers meteen een fel offensief, waarmee zij succes boekten. Tweemaal moest de overigens prima wer kende IJmond-doelman, J. Böhm, zich la ten passeren (3-5) maar geleidelijk voerde IJmond daarna het tempo op. Dit drong AHC terug en E. Jonker en H. Boom zorg den voor het evenwicht (5-5). Met nog een paar minuten spelen liet G. Kramer de overwinning aan de thuisclub (6-5): Er was veel publiek. De verdere uitslagen waren: Dames IJmond 2De Blinkert 3 10-0; Meisjes aspiranten: ZVM a—IJmond a 4-7; THB a IJmond b 2-4; ZVM bIJmond c 16-1; IJmond d—De Blinkert c 5-0; Jongens aspiranten: Rapiditas aIJmond a 0-5; IJmond bDe Blinkert a 17-0. In IJmuiden is weer een aantal partijen gespeeld voor de onderlinge competitie van de schaakclub Kijk-Uit. Als gevolg van de te spelen bondswedstrijden was het dit maal een zeer schrale oogst. In de hoofd groep kwamen alleen R. Visser en Tj. de Jong in het strijdperk. Een va-banque spelletje eindigde reeds na 15 zetten in remise door herhaling van zetten. In groep twee kwamen E. van Egten en M. Warnez weer best voor de dag. Van Egten dwong H. van Nieuwenhuizen een remise af. Eenzelfde resultaat behaalde Warnez tegen A. Langedijk. H. Aarts blijkt minder goed op dreef dan vorig seizoen. In tegenstelling tot W. Deelder, die door zijn overwinning op Aarts (voorlopig) zelfs lijstaanvoerder is geworden. In groep 3 liet A. J. van Niekerken zich weer eens van zijn beste zijde zien. Zeer tot nadeel van W. v. d. Hoek overigens. De laatste raakte tevens op de kopgroep ach ter. W. v. d. Berg en C. Gravemaker hiel pen elkaar aan een half punt. J. Wal werk te zich middels een overwinning op R. Blok naar de kopgroep. H. Wolthuizen moest in de vierde groep zijn meerdere erkennen in G. Koomen. Kramer en D. E. Frankes besloten in hun treffen tot remise. EXERCITIAHOC 2: 47—19 Het eerste herenteam van de Velser basketballvereniging Exercitia is erin ge slaagd zijn eerste overwinning in de tweede klasse te behalen. Hekkesluiter HOC 2 ver loor van de goed draaiende Velser-ploeg. Aanvankelijk konden de Haarlemmers bij blijven: 22, 24, 44, 64 en 66. Doch bij deze stand brak een Velser offensief los en binnen enkele minuten was de stand 126. Door produktief spel van Heeremans en Van den Burg werd de voorsprong steeds groter. In de tweede helft was de weerstand der HOC-ers zó zwak, dat Exercitia rustig aan een grote overwinning kon gaan bouwen: via 2410, 4115 naar 4719 (einde). Scorers Exercitia: Van den Burg (16 pnt), Heeremans (14), Allan (10), Vermaak (4) en Grootveld (3). De Velsena- ren hebben nu drie wedstrijden gespeeld waaruit twee punten werden vergaard. Doelcijfers: 83—62. Advertentie Marktplein 24-26 - IJmuiden Tel. 5596 Advertentie Voor de vijftallen-competitie Kennemer- land werd in het clublokaal van de dam club Sportief de wedstrijd SportiefDCIJ gespeeld. In deze ontmoeting waren de DCIJ-re- serves goed op dreef, zij wisten met 82 te winnen. De individuele uitslagen waren als volgt: (SportiefDCIJ): P. Jasperse W. Gomes 02; H. JichtendahlJ. Tijms 02; H. MijnsbergenJ. A. Apeldoorn 02; J. BakkerJ. Koppelman 11; H. HuigenJ. van der Plas 11. DCIJJozeph Blankenaar Woensdagavond zal voor het clubkam pioenschap van Noordholland DCIJ de sterke damclub Jozeph Blankenaar uit Amsterdam ontmoeten. Sportief moet deze week naar KNC. Op 14 november komt Santpoort op bezoek bij Sportief. Donderdag ontvangt Beverwijk thuis de Haarlemse Damclub. Badminton-competitie In het afgelopen weekend is er in het Gymnasium Felisenum voor de competitie van de Nederlandse Badminton Bond goed en sportief gespeeld. Zaterdagavond speelde het derde team van B.C. Velsen tegen Barneveld 2. Velsen, met als aan voerder de heer J. Dalmeyer, behaalde een ruime zege van 7-0. In de vroege zondag morgen speelde B.C. Velsen 4 tegen Sloter- meer 2; Velsen leed een 2-5 nederlaag. Voor de Velser winstpunten zorgden de heer C. Zwemmer in het herenenkel en de heer en mevrouw Rietveld in het gemengd dubbel, 's Middags speelde het eerste Vel ser team tegen MVOI uit Den Haag. De gastheren verloren met 2-5. De talrijke toeschouwers hebben genoten van prima badminton. Hier werden de winstpunten voor Velsen behaald door de jeugdige Imre Rietveld in het damesenkelspel, en be haalden J. Timmers en W. Philips in een spannende strijd de .overwinning in .het herendubbelspel. W. Philips speelde een goede partij in het herenenkelspel. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Mildred Cord van Antwerpen: Alfred Everard, Swansea; Whitfleet, Antwerpen, Coils laden; Hel, Huil; Tempo. Par; Lizard, Londen: Navis, Fpwey; Ty- ne, Portsmouth, met sleep; Vienti, Grimsby; Bir mingham, Goole, P.E.N.-centrale, met cokes; Vliestroom, Fowey; Almora, Helsingborg, erts Hoogovens; Martinestad, Ala. bijlegger; Soory, Martinistad Ala; Niobe, Rotterdam. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Atlantic van Felixtowe, amunitie voor Buitenhuizen; Anna Henny Swansea; Ring, Ventspils; Anna Elisabeth, Londen, ledig Neham; Musketier, Londen, bijleg ger Scheveningen-Radio-steiger; Octavia, Rotter dam; IJstroom, Londen; Peregrine, Londen; Me- liskerk, Hamburg; Belgia, Gothenburg; Twee Ge broeders, Faro; Tinda, Ellesmere, Nieuwe Ha ven Zaandam; Bonn, Gjeving, cellulose Papier fabriek; Capella, Kotka, cellulose Papierfabriek; Kim, Port Talbot; Gerd, Londen; Athelcrown, Rotterdam; Netherlands Coast, Newcastle; Santa Maria, Liberiaan, erts Hoogovens; Zaanland, Hamburg; Ypeyu, Bremen; Volharding, Aarhus; Ali Damhof, Teignemouth; Bab T, Ornskjoldvik, hcut Zaandam; Leonidas, Ryeka; Metropole, Swansea; Spaarnestroom, Huil. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ilos van Halmstad, Buitenhuizen; Pollux, Kotka; Hugin, Norrköpung; Hoogkerk, Antwerpen; Notos, Ko penhagen; Dick, Swansea. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Elsa Ess- berger, naar Amoy Bay; Beyerland, Harlingen, ledig P.E.N.-centrale; Sumatra, Port Said; Beng- kalis, Bremen; Antha, Stockholm; Bomma, Skiën; Fokke de Jong Sr., Lemvig; Elimarie, Rotterdam; Waalborg, Skutskar, met zout; Adriana, Dagen ham, binnenhaven Nebam; Pregel, Horsens; He- riot, Leith; Breda, Bremen; Tyne, Maassluis; Frey, Malmö Tanny, Hansweert, ledig Zaandam; Jans, Londen; Rijnstroom, Londen; Ivoorkust, Antwer pen; Hinde. Londen; Fountains Abbey, Rotter dam; Swallow, Londen, walsmateriaal IJmuiden; Luna, Tunis; Liberty, Antwerpen, ledig binnen haven; Hontestroom, Huil; Corstar, Rotterdam; Conrad, Rendsburg. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Loke naar Malmö; Manto, Odense; Ilias, Hamburg; Draco, Stavanger, ijzer geladen binnenhaven; Surte, Halmstad, met walsmateriaal; Angolakust, Rot terdam; Lansing, Curasao; Hersilia, La Guaira; Hermes, Antwerpen; Musketier, Malmö, bijleg ger; Christian Russ, Hampton Roads; Saarland, Vancouver. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Het eerste Meanderbouwblok van 108 flatwoningen met garages in „De Gilden", met de bouw waarvan een jaar geleden werd begonnen, nadert langzamerhand zijn voltooiing. De vorige week hebben de eerste gezin nen hun flats betrokken en deze week volgen nog vier gezinnen. Er wordt zodanig gewerkt, dat telkens zes flatwoningen worden opgeleverd. Inmiddels zijn voor de tweede Meander van negentig woningen aan de Schulpweg de funderingen gelegd en is men met de onderbouw van het eerste deel flatwo ningen begonnen. De samenwerkende speeltuinen Schul pen en Meerweiden hebben met hun twee de filmmiddag van het seizoen, die zater dag in het gemeentelijk wijkcentrum is gehouden, opnieuw groot succes geboekt. Er waren bijna driehonderd kinderen, die de spannende film „Filmers en rovers" met grote aandacht volgden. Vooraf waren tekenfilms en een rolprent over honden- dressuur vertoond. Voordat de hoofdfilm begon werd me vrouw R. Huising gehuldigd wegens haar verdiensten als „speeltuinwachteres van De Meerweiden", welke vrijwillige taak zij enige jaren heeft vervuld. Inmiddels is de heer Bouderie als nieuwe speeltuin- wacht aangesteld. Bij de beide speeltuinen blijkt flinke liefhebberij te zijn voor het vormen van een drumband. De heer S. Paap te Velsen- Noord heeft zich bereid verklaard de leiding van deze drumband op zich te nemen. Aangezien, wegens de weersomstandig heden, de voorgenomen hoela-hoep-wed- strijd in de Schulpentuin vrijdagmiddag niet kon doorgaan, is deze uitgesteld tot woensdagmiddag. Na de wedstrijd zullen de winnaarsgroepen van beide speeltuinen tegen elkaar uitkomen. De actieve voorzitter van de beide tui nen, de heer M. J. Marcus, die jarig was, kreeg geschenken en de Duinvliet-boys- band bracht hem een drumserenade. Het toeval wilde, dat men zaterdag in IJmuiden twee verschillende bazaars heeft kunnen bezoeken; namelijk een in het Cul tureel Centrum en een in het gebouw voor Christelijke Belangen. De eerste was ge organiseerd door de plaatselijke afdeling van de Vrouwenbond in het N.V.V. en reeds vrijdagmiddag geopend door de voorzitter van de Bestuurdersbond in IJmuiden; de heer G. H. Wijnberg. Uiter aard bracht deze zijn grote erkentelijkheid onder woorden voor de organiserende da mes, die zoveel voorbereidende werkzaam heden hadden verricht, zöals het vervaar digen der fraaie handwerken en de in richting der verschillende attracties. Niet minder dankbaar was spreker ten opzichte van de plaatselijke middenstand, waar men eveneens zoveel gemakkelijk te ver kopen artikelen van had mogen ontvan gen. De heer Wijnberg wenste de bazaar ,een jaijzondgr druk bezoek toe. Deze wens is in vele opzichten in vervulling gegaan De dames beheerden de traditionele attrac ties, zoals het rad van avontuur en de ge legenheden tot balwerpen of touwtrekken. Talrijke bezoekers werden met een aardig prijsje gelukkig gemaakt. Ook was het een aardig idee naar de trouwdag van een in een fraai bruidstoilet geklede pop te laten raden, aan welke verleiding slechts weinig ouders weerstand konden bieden. De arti kelen gingen voor het grootste gedeelte vlot van de hand. De totaal-opbrengst was •namelijk bestemd voor financiële hulp aan t.b.c-patiënten. Zaterdagavond werd de bazaar gesloten door de presidente van de afdeling; me vrouw M. B. ScholtenWalen. Ook zij be dankte haar enthousiaste medewerksters, die er toe hebben bijgedragen dat de op brengst van de verleden jaar gehouden bazaar kon worden overtroffen. Tegelijkertijd kenmerkte het gebouw voor Christelijke Belangen zich door een zelfde gezellige sfeer, ten gevolge van de door de Hervormde Dameskring in IJmui den georganiseerde verkoopmiddag. De op brengst hiervan zal worden gebruikt voor christelijke doeleinden, zoals onderhoud en verfraaiing van de hervormde kerk. Deze bazaar werd geopend door de presidente; mevrouw W. Broek—Mellema, die er onder meer aan herinnerde, dat de damesleden twee jaar lang bezig zijn geweest met het vervaardigen van de grote verscheiden heid handwerken, die thans zou worden verkocht. Een bijzonder woord van dank achtte spreekster voor dit alles dan ook stellig verantwoord; evenals voor de schenkers van de grote voorrraad levens middelen en versnaperingen, die over de verschillende verkoopstands was verspreid. Ook deze bazaar beschikte over de ge bruikelijke attracties, zoals het rad van avontuur en de grabbelton, welke laatste dank zij de talloze jeugdige gegadigden, al spoedig geheel van haar inhoud was ont daan. Des avonds werden nóg een grote sprei en enige andere textielwaren verloot. Het rad van avontuur trad als grillige be middelaar op voor het uitdelen van wor sten en taarten. Advertentie 3. Billy en Willy bleven nog een tijdje zeuren, of ze Panda mochten doodschieten, maar tot Panda's opluchting vond Moeke dit niet goed. „Nee", zei ze ferm, „jullie missen toch en kogels zijn veel te duur". „En bovendien is het heel lelijk, om zo maar op me te schieten", bracht Panda in het midden. „Ik heb ze niets gedaan". „Nu ja" zei Moeke vergoelijkend, „je moet kinderen af en toe eens een verzetje gun nen. Er komt zo zelden iemand langs op wie ze kunnen oefenen. Maar wat kwam JIJ hier eigenlijk doen?" „Ikkeik kwam een slokje water vragen", antwoord de Panda bedremmeld. „Water?" herhaalde Moeke, „dat tref je. Ik heb juist kortge leden een nieuwe put gehakt. Schep er maar uit". Panda schepte haastig een em mertje om vlug te drinken en dan te ma ken dat hij weg kwam. Maar nauwelijks had hij een slok genomen, of hij liet de emmer proestend en vol walging vallen. „Bah!" riep hij. „Dat is geen water! Dat dat is petroleum!" „Hoe bestaat 't!" zei Moeke. „Ik vond zelf ook al, dat er een raar smaakje aan zat. En nu begrijp ik, waarom de vlam steeds in de jpan sloeg, als ik mijn boontjes opzette". TEL 7541 MARKTPLEIN 29 De heer W. de Groot heeft zaterdag het feit herdacht dat hij vijfentwintig jaar geleden als tuinman in dienst kwam bij de begraafplaats Westerveld. Het jubileum van de heer De Groot die thans chef tuinman is, werd gevierd met een receptie, de zaterdagmiddag in de koffiekamer van Westerveld werd gehouden en waarvoor veel belangstelling bestond. Velen voerden het wooid, waaronder de heer G. W. van Doorn, federatief lid van de raad van bestuur uit Amsterdam. Dat de begraafplaats er zo verzorgd uitziet schreef hij in de allereerste plaats toe aan de goede zorgen van de jubilaris. Spreker prees diens ambitie en accuratesse. Als stoffelijk blijk van waardering bood spre ker de chef-tuinman een miniatuurhark aan. In de steel zat een geschenk onder couvert verborgen. Namens het personeel van de begraaf plaats sprak de heer L. van der Putte. Hij overhandigde de heer De Groot een smeedijzeren leeslamp. Hierna voerde de heer J. van der Linden, opzichter van de begraafplaats, het woord. Hij prees de prettige samenwerking. Als naaste medewerker sprak de heer H. J. den Otter, waarna het de beurt was aan een afgevaardigde van het personeel van het crematorium, de heer Chr. Hille. u*r fi 1 VELSEN MAANDAG 3 NOVEMBER Thalia: „Het lachkanon van de infante rie", 20 uur. Rex: „School voor misdaad", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend var. 9.3012 uur en van 1416.30 uur. DINSDAG 4 NOVEMBER Thalia: Als maandag. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag Hervormd Jeugdgebouw: Zangfestival van de Velser Gemeenschap, 20 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abeelen- straat. BEVERWIJK MAANDAG 3 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 uur: „De tien geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „In het hart van St. Pauli". W.B. Theater, 20 uur: „De eenzame wre ker". „Terpsichore", Zeestraat, 20 uur: „Jeugd en muziek". H. Pinksterboer spreekt over „De instrumenten en het orkest". DINSDAG 4 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.15 uur: „De tien geboden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Mijn man is een moordenaar". Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond Toneelgroep K.D.O.: „Een schip vaart uit". Ander bed. Ambassadeur James Wads- worth, de eerste Amerikaanse afge- vaardige naar de conferentie in Genè- ve over de kwestie van het staken van kernwapenproeven, heeft nu in een an der hotel in Genève zijn intrek geno men. Uit welingelichte bron verluidt, dat de reden is, dat het bed in het eer ste hotel, waar hij een nacht heeft ge slapen, te klein is gebleken voor de lange Amerikaan. Weg. Generaal-majoor Iskander Mirza, oud-president van Pakistan, is zondag per vliegtuig uit Karatsji naar Londen vertrokken. Huisvrouw. Er is zondag een 22-jarige En gelse huisvrouw gearresteerd, die er van wordt verdacht in de nacht van donderdag op vrijdag geld en juwelen ter waarde van 200.000 gulden uit een bank in het noorden van Londen te heb ben gestolen. Nieuwe weg. In de uitspanningen langs de grote nieuwe autoweg, die het volgend jaar Londen met Birmingham zal ver binden, zullen slechts alcoholische dranken verkocht mogen worden in combinatie met een maaltijd. Botsing. Bij Genua zijn zaterdagochtend twee vliegtuigen van het Amerikaanse vliegdekschip Forrestal met elkaar in botsing gekomen. Een van de twee toe stellen stortte neer. De drie inzittenden kwamen om het leven. De piloot van het tweede vliegtuig wist een noodlan ding te maken. Een van de drie inzit tenden van dit toestel werd gewond. Andere methode. Volgens een Japanse ge leerde passen de Russen bij hun proe ven met waterstof-explosies een geheel ande'-e methode toe dan de Amerika nen. Hij baseert zijn mening op het feit dat er geen uranium-237 aangetroffen wordt in de radioactieve neerslag, die men neeft opgevangen na de Russi sche ontploffingen. Die vond men al tijd wel na Amerikaanse proefnemin gen. Over de grens. Een woordvoerder van de Amerikaanse legatie in Praag heeft be kend gemaakt, dat twee Amerikaanse soldaten, John Kennedy en Cole Youn- gert, in een proces, dat in Praag ach ter gesloten deuren gehouden is, ver oordeeld zijn tot veertien en tien maan den gevangenisstraf, wegens grens- schendingen. De twee genoemde mili tairen zijn in augustus uit hun eenhe den verdwenen. Van Goering. Het jachthuis van Goering dat meer weg heeft van een kasteel, zal hier de volgende week opnieuw in gebruik worden genomen als een tehuis voor kinderen, die aan tuberculose lij den. Het huis met zijn twintig vertrek ken, dat gelegen is midden in een bos- streek is geheel hernieuwd en ingericht door de gemeenteraad van Neurenberg voor een bedrag van 1,10 miljoen gul den. Goering heeft gedurende het nazi bewind dit jachthuis aan de stad Neu renberg aangeboden. De grootste. Zaterdag is de kiel gelegd voor een grote atoomonderzeeboot voorlopig de SSB (N) 602 genoemd, die het ballistisch projectiel „Polaris" 1500 mijl moet wegschieten. De waterver plaatsing zal bijna tweemaal die van de Nautilus zijn en het wordt de groot ste onderzeeboot van de Amerikaanse vloot. Waardering. De Deense premier H. C. Hansen heeft zaterdag het ziekenhuis verlaten en zal tegen medio december zijn werkzaamheden hervatten. De pre mier, die is geopereerd wegens een keelkwaal, gaat eerst met vakantie in Zuid-Europa. Deze vakantie heeft de groen sociaaldemokraten in het Deense parlement hem geschonken als een uiting van waardering. Massajustitie. Bijna 1100 Afrikaanse vrou wen zullen maandag in een massapro ces te Johannesburg terechtstaan op beschuldiging van deelneming aan be togingen tegen het gedwongen bezit van persoonsbewijzen. Donderdag begon het proces reeds voor 133 vrouwen. De overige 960 zullen maandag voor het eerst gehoord worden. Steken onder water. Oorlogsschepen en vliegtuigen van zes NAVO-'anden Ca nada, Engeland, Frankrijk, Nederland, Portugal en West-Duitsland begin nen op 10 november in het oostelijk deel van de Atlantische oceaan en het ge bied van Gibraltar eeu oefening in on- derzeebootbestrijding, die achttien da gen zal duren. Dit is meegedeeld door het Britse ministerie van defensie. Spijbelloon. Negen-en-twintig meisjes van een middelbare school in Bonn hebben van kanselier Adenauer een kaartje voor een film gekregen. Hun studiegenoten mochten er gratis heen, maar de 29 wa ren door de school uitgesloten. Zij had den gespijbeld om naar een verkie zingstoespraak van Adenauer te kun nen luisteren. Het afgelopen weekeinde stond het weer in Nederland onder invloed van een oceaandepressie, waarvan het centrum vanochtend voor 4e kust van Noorwegen was aangekomen. Enkele randstoringen veroorzaakten vooral in Engeland, België, Frankrijk en in het Alpengebied veel regen. Een volgende oceaandepressie koerst op het ogenblik in de richting van IJs land. Vóór de storing uit ontwikkelt zich een rug van hoge luchtdruk. Deze zal morgen het weer in Nederland gaan be ïnvloeden. In verband daarmee nemen de regenkansen weer af en zullen er enkele opklaringen voorkomen. Vannacht kan er echter plaatselijk mist ontstaan. WEERRAPPORTEN Dinsdag 4 november Zon op 7.39 uur, onder 17.08 uur. Maan op 23.58 uur, onder 13.41 uur. Maanstanden 4 nov. 15.19 uur laatste kwartier. 11 nov. 7.34 uur nieuwe maan. 18 nov. 5.59 uur eerste kwartier. 26 nov. 11.16 uur volle maan. Advertentie Temperaturen buiten- tt£) M en binnenlandheden ..s iS g morgen 7 uur. Neerslag: T?| u S laatste 24 uur. Den Helder geheel bew z 6 0,1 Ypenburg geheel bew windst. 7 6 Vlissingen zwaar bew. wzw 12 11 Eelde geheel bew. windst. 6 0,1 Twente zwaar bew windst. 5 De Bilt geheel bew zzo 5 6 Eindhoven geheel bew. windst. 6 8 Vlv. Z.-Limb geheel bew w 6 10 Helsinki geheel bew z 6 13 Stockholm regen z 7 1 Oslo zwaar bew. wnw 6 5 Kopenhagen geheel bew zzw 7 0,1 Aberdeen zwaar bew w 9 0 Londen zwaar bew. wnw 11 18 Amsterdam geheel bew. zzo 6 1 Brussel regen zw 8 11 Luxemburg geheel bew w 8 25 Parijs zwaar bew. w 12 31 Bordeaux motregen w 15 2 Grenoble regen windst. 6 11 Nice zwaar bew. nnw 11 0 Berlijn licht bew zo 0 Frankfort regen zzw 7 8 München regen zzo 2 2 Zürich regen zzo 6 6 Genève regen wzw 6 14 Locarno licht bew. windst. 2 0 Wenen mist zw -2 0 Innsbruck geheel bew. windst. 2 0,5 Rome geheel bew ono 9 0 Ajaccio regen nno 11 0,1 Madrid licht bew. windst. 3 0 Mallorca zwaar bew. windst. 10 0 Algiers onbewolkt z 10 0

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 2