Jole weer de beste slagman bij de honkballers Flamingo's lieten in Amsterdam een goede indruk achter Weinig kans op winst voor Haarlemse ploegen NAAIMACHINES Degradatieregeling eist een herziening De Nieuwe (EDO) gekozen tot beste allrounder GARAGE DEN HOUT Hoofdprijs KNVB-pool in Hoogeveen Tsjechische uitnodiging voor Nederlands jeugdteam Honkbal Na Turpin ook Dower uit de boksring Fransman Charles Humez zal blijven boksen Richmond Trophy weer voor Sjoukje Dijkstra Roeien Uitgetreden Oxford-roeiers keerden terug Zwemmen HPC bleef in bezit van Wil Haverlag-beker Vierkamp in Den Haag Xiphias Hollandia debu teert met winstkansen Paardensport Adelboom misschien terug naar Nederland itle w 9 cnoreHOUTSTR.49 7(1.20049 HAARLEM Truus Biesbrouck bij de centrale training De basketbaluitslagen van maandagavond DAGRA N.V. DIEMEN Ruime zege van schakers van Santpoort Botwinnik behaalde 90 bij simultaanseance Finale derde klasse libre district Haarlem KNBB Meten Hoofdklasseduel tussen Die Raeckse en Blokkeer DINSDAG 4 NOVEMBER 1958 Elk jaar wordt door een aantal persver tegenwoordigers de beste slagman, werper en allrounder gekozen. Deze ontvangen dan een medaille. Hoewel de uitreiking van deze medailles door omstandigheden nog niet plaats vond, publiceren wij nu reeds de resultaten. De verkiezing van de beste slagman is altijd een zeer dankbare taak, want hierbij heeft men alleen maar rekening te houden met cijfers. De cijfers brachten ook dit jaar Martin Jole (EHS) weer onbedreigd aan de kop. Met zijn 19 honkslagen uit 58 beurten (0.238) stak hij met kop en schouders bo ven zijn concurrenten uit. Zijn clubgenoot Houtkamp eindigde als tweede, maar zijn gemiddelde was aanmerkelijk lager (0,273). De grote verrassing van dit jaar was de vierde plaats van de HHC'er Jan Wemer man. Met zijn 0.261 bleef hij onder andere cracks als De Nieuwe (0.259), Regeling (0.245), Oosterbaan (0.239) en De Zwart (0.239) de baas. Overigens waren de slag prestaties van de hoofdklasse-spelers dit Martin Jole seizoen niet al te best. Meer dan de helft van de spelers bleven tussen de 0.100 en 0.200, terwijl 25 percent niet eens het zeer magere gemiddelde van 0.100 haalde. Het predikaat beste pitcher ging ook dit jaar weer naar een routinier. Hannie Ur- banus bleek ook dit seizoen weer de sterk ste, al werd hij deze keer toch lichtelijk bedreigd. Urbanus wierp alle veertien competitiewedstrijden voor zijn vereniging OVVO, won er negen, speelde er een ge lijk en verloor vier wedstrijden. In 125 in nings wierp hii 155 x 3 sl., slechts 38 x 4 w. en kreeg hij 54 hondslagen tegen. Ook hier een verrassing. EDO-werper Peters ein digde als tweede en Joop Schuitemaker als derde. Smidt (HHC), De Koning (Sparta) en Brands (VVGA) waren respectievelijk 4, 5 en 6. De verkiezing van de beste allrounder was een bijzonder moeilijk geval. Twee spelers kwamen hiervoor in aanmerking. Deze twee spelers waren beiden Haarlem mers, namelijk Houtkamp en De Nieuwe. Advertentie De RENAULT YIER is veel ruimer dan hij lijkt BEWIJS De heer KI. te Heemstede, lang 1.94 m. kocht dezer dagen zijn tweede RE NAULT VIER. Vierdeurs sedan, incl. prima verwarming en zuiniger dan 1 op 17: 4490 Telefoon 12138 en 15056. De hoofdprijs van de KNVB-pool is dit weekeinde gevallen in Hoogeveen. De ge lukkige is de 20-jarige G. van der Weide, die als waarschijnlijk enige in Nederland alle vijftien uitslagen juist heeft voor speld. De winnaar is op het ogenblik in militaire dienst als huzaar bij het batal jon zware tanks a-101 in Amersfoort. „Het is zuiver geluk, dat ik gewonnen heb," zei hij, „want van die Engelse clubs kon ik geen uitslag voorspellen. Ik heb toen samen met mijn meisje een paar dob belstenen'genomen en we hebben er om gegooid om zo de uitslagen in te vullen." „Wat gaat u nu met het geld doen?" „Eerst een motorfiets kopen, dat ben ik al zo lang van plan geweest." „Hoe groot is het bedrag?" „In totaal 81.242 en belastingvrij". Het is de eerste keer dat de hoofdprijs in Drente valt. „Ik heb het nooit durven verwachten", zei de winnaar nog ietwat be duusd en overrompeld. Van zijn comman dant heeft hij nu in verband met deze prijs een dag extra verlof gekregen. Als hij straks uit militaire dienst komt, gaat hij weer zijn oude beroep van metaal draaier op de Nederlandse Gereedschap- penfabriek in Hoogeveen opnemen. Maar of hij daar zal blijven, weet hij nog niet. In december zwaait hij af. Hij speelde van het begin af iedere week mee in de voet balpool. Dc KNVB heeft van de Tsjechische bond een uitnodiging ontvangen voor het spe len van een wedstrijd tussen de ploegen, samengesteld uit spelers beneden de 23 jaar. Hoewel het bestuur van de KNVB deze uitnodiging nog niet heeft aanvaard, is het vrijwel zeker dat volgend voorjaar een Nederlands team naar Tsjechoslowa- kije zal gaan. Vast staat intussen al dat het Nederland se amateurelftal zondag 19 maart in Italië zal uitkomen tegen de Italiaanse ama teurs. De onderhandelingen tussen de Ne derlandse en Westduitse Voetbalbond over een amateur-interland zijn voorts met suc ces bekroond, zodat het Westduitse elftal in 1959 naar Nederland zal komen. Na lang beraad werd besloten De Nieuwe als beste allround-speler aan te wjjzen. Houtkamp verdient echter een eervolle vermelding. Het verschil tussen de pres taties van deze twee kandidaten was zeer gering. Op suggestie van de pers zullen dit jaar ook medailles worden uitgereikt aan de beste coach en het meest spectaculaire negental. Gé Hoogenbos werd gekozen als beste coach, een onderscheiding die hem ten volle toekomt. Het meest spectaculaire negental was dat van EHS, dat door kle ding, voorbereiding en speelwijze het meest deed denken aan een basebal-team. Bij de diverse verkiezingen werden al leen de prestaties van de spelers in de hoofdklasse-competitiewedstrijden in aan merking genomen. Zo kon het gebeuren, dat Nico Brands op de zesde plaats ein digde bij de werpersverkiezing, terwijl hij in interlandwedstrijden bijzonder goed op dreef was. De beste slagploeg had EHS (0.180), ter wijl Kampioen van Nederland 1956-1957 Schoten op de laatste plaats kwam (0.131). De vroegere Britse gemenebest en Euro pees kampioen boksen vlieggewicht Dai Dower heeft maandagavond te kennen ge geven dat hij zich uit de wedstrijdsport gaat terugtrekken. Dower, die verleden week in de Harrin- gay Arena op punten verloor van de Ca nadees Pat Supple, is onlangs een verbin tenis als coach met het gymnasium van Ringwood in Engeland aangegaan. Hij wil aan deze functie al zijn tijd besteden. Dower vertegenwoordigde Engeland op de Olympische Spelen in 1952 en werd kort daarna beroepsbokser. Hij verloor slechts drie gevechten in zijn carrière als prof. Zijn overwinnaars waren de Span jaard Young Martin, de Argentijn Pas- cual Perez en de Canadees Supple. Dower, die 25 is, veroverde de gemene best titel in oktober 1954 door een over winning op Jake Tuli. Vier maanden later voegde hij daaraan de vacante Brite titel toe door een puntenoverwinning op Eric Marsden. Een maand daarna werd hij Europees kampioen in zijn klasse door een overwinning, eveneens op punten, op de Italiaan Nazzareno Gianelli. De bokscarrière van Charles Humez is nog niet beëindigd. Vrijdag logenstrafte de vroegere Europese kampioen de geruch ten, volgens welke hij zich uit de wed strijdsport zou terugtrekken. Humez was overigens zelf verantwoor delijk voor deze geruchten. Na zijn k.o.- nederlaag op 4 oktober jl. tegen de Duit ser Gustav Scholz, de huidige Europese kampioen, had hij namelijk tegenover journalisten verklaard, dat dit zijn laat ste gevecht was geweest. Maar hij is, zo als in het verleden zovele oud-kampioenen inmiddels weer van mening veranderd. De nu 31-jarige Fransman was van 1954 tot 4 oktober jl. Europees kampioen. Hij versloeg vrijwel alle prominenten in zijn gewichtsklasse, maar de wereldtitel bleef voor hem onbereikbaar. Als amateur won hij 294 van zijn 300 gevechten. Sjoukje Dijkstra, het 17-jarige kunst- rijdstertje uit Amstelveen, heeft maan dagavond voor de derde achtereenvolgen de maal de „Richmond Trophy" veroverd. Sjoukje vergaarde in deze internationa le wedstrijd kunstrijden voor dames, 811,5 punten en legde daardoor beslag op de eerste plaats van het eindklassement. Haar voorsprong op nummer twee, de 15-jarige Engelse Diana Clifton-Peach, die 759,7 punten behaalde, bedroeg maar liefst 51,8 punten. Ook de derde plaats was voor een Engelse rijdster, namelijk voor Carolina Krau tweede na de verplichte figuren met 736,1 punten. Achttien kunstrijdsters namen aan de wedstrijd deel. O A,"'. De vrede is getekend. De zes leden van de roeiploeg van de Oxford Universiteit, die enkele weken geleden „deserteerden" en een eigen club stichtten, hebben hun diensten weer aangeboden aan de officiële universiteitsploeg. De uittreding van de zes roeiers was het gevolg van 'n onenigheid over de training methode. Nadat hun voorstel, een wed strijd te roeien tegen de officiële ploeg van Oxford om te beslissen welk team vol-i gend jaar maart in dé „boat-race" tegen Cambridge zal uitkomen, door de presi dent van de universiteitsvereniging was verworpen, besloten de „deserteurs" te bedanken als lid. President Ronald Howard verklaarde, dat hij de zaak als afgedaan beschouwt en dat er tegen de zes roeieri geen straf maatregelen worden genomen. De ploeg zal dezer dagen de training beginnen om de zegereeks van Cambridge sinds 1954 boekte Oxford geen enkele overwinning meer in deze klassieke race te doorbre ken. Tijdens de zwemwedstrijden die door HZC in Hilversum werden gehouden met als inzet de „Wil Haverlag"-wisselbeker is HPC er in geslaagd wederom voor een jaar beslag op de beker te leggen. Met 21 punten werd HPC winnaar. Robben (he ren) volgde met 38 punten en Robben (da mes) met 41 punten. In Pulchri-studio in Den Haag is maan dag een internationale damvierkamp be gonnen, waaraan wordt deelgenomen door de Canadese ex-wereldkampioen Deslau- riers en de Fransen Hisard en Delhom. Als vierde speler fungeert elke ronde een an dere Nederlander. De uitslagen waren: le ronde: Delhom (Fr.)Ivens (Ned.) 2-0; Hisard (Fr.)Deslauriers (Canada) 1-1. 2e ronde: Deslauriers (Canada)Delhom (Fr.) 1-1; Hisard (Fr.)Schroeder (Ned-) 1-1. OOST-DUITSLAND—NOORWEGEN. In een voetbalinterlandwedstrijd heeft Oost- Duitsland met 41 gewonnen van Noor wegen. De ruststand was 21. Koersen op Duindlgt t Duindigt sluit woensdagmiddag het sei zoen met een aantrekkelijke meeting van drie rennen en 5 draverijen, waarvoor het aantal inschrijvingen zeer groot is. De 2-jarige dravers, die nog geen eerste prijs hebben gewonnen, brengen reeds vele raadsels, temeer door de aanwezigheid van een aantal debutanten. Eèn hiervan Xiphias Hollandia, is de favoriet, gevolgd door Xera S, Xandro S en Xenophon Scott. Voor de zeer goed gefokte, maar tot nu toe teleurstellende Valuta ligt een eerste kans in de Pauline-prijs, zij het ernstig bedreigd door Un Gamin en Vizier. Sietze, die afgelopen zondag tot een goede verrichting kwam, zal bij een her haling hiervan kunnen winnen, daar de oppositie allerminst van een grootse al lure is. De beste wordt nog geacht Uriël, die voldoende snelheid heeft, maar zijn goede kangen vaak door fouten verspeelt. Een ander ijzer, dat Geersen in het vuur heeft, is Victor Hollandia. Met de crack Peterhof vorig jaar winnaar van de Grote Prijs der Lage Landen wil het niet vlotten, waardoor hij zijn heil nu heeft gezocht in een handicap. De hengst is hierin vrij gunstig geplaatst en indien hij door een amateur goed wordt gereden zal hij kunnen winnen, vóór O McGregor, Peter Karnac en Shadow. In de slotdraverij geniet Uranus Koff de voorkeur. Rita Rosa en stal Marianne (Victor en Vanity Hanover) kunnen op de plaatsen eindigen. Bij de rennen kan Terratius de eerste afdeling van de Zeph'yr-prijs winnen, vóór Irish Doll en Wurftaube. In de tweede af deling heeft de keuze Delbrassinne de voorkeur, maar dat hij door zijn leerling Hermanski op Princesse Aldis zal worden geslagen is niet onmogelijk. Tenslotte kan de laatste ren van het seizoen gewonnen worden door Winnifred, tenzij echter de goede Peigne d'Or nog roet in het eten komt gooien. Er bestaat een mogelijkheid dat het bekende springpaard Adelboom van Irene Jansen, dat kortgeleden aan de Italiaan se staat werd verkocht, terugkomt naar ons land. .De Stichting Nederlandse Hippi sche Sportbond, destijds verrast door de onverwachte aankoop zal alles in het werk stellen Adelboom, een onzer kanspaarden voor de Olympische Spelen van 1960 terug te krijgen. .'y 1 '/V'VWJ1." 1 v Advertentie Alle merken, dus ruime keuze. ENGEL, Gr. Houtstr. 181 Tel. 14444 De Flamingo's hebben in de basketbal competitie in Amsterdam een goede indruk achtergelaten. Tegen de Blue Stars werd zeer goed gespeeld en kort voor tijd be droeg de achterstand slechts vijf punten. Daarna scoorden de Amsterdammers er echter lustig op los en het einde kwam dan toch nog met een ruime Amsterdamse overwinning (61-46). Lagerwey (10-8) speel de een voortreffelijke wedstrijd, maar be ging te veel overtredingen, zodat hij in de tweede helft al snel de kant moest opzoe ken. Van Wijk verraste ook door hijzonder goed spel en zijn afstandschoten leverden 10 punten op. In de verdediging speelde Bakker zeer verdienstelijk, terwijl Meen- horst als verdediger ook goede dingen liet zien. In de aanval bleek hij, evenals Jole en Otte, zeer onproduktief. Antilopen behaalde zaterdagavond in Den Helder haar eerste overwinning. Dit geschiedde ten koste van het zeer zwakke HAV, maar de uitslag (60-77) gaf niet veel vertrouwen voor de toekomst. Na enkele weken landelijke competitie kunnen we nu al constateren, dat van de Haarlemse ploegen vooral Flamingo's het zeer zwaar zal krijgen. Tot nu toe wonnen de mannen van Meenhorst nog niet en al zijn er nog meer ploegen zonder winst punten, wij vrezen het ergste. Ook Antilopen draait niet zo best, maar zij heeft het voordeel, dat er in haar af- Advertentie Donderdagavond speelt Antilopen in de basketbalcompetitie tegen het Amster damse Herly, dat zaterdag jl. verrassend van Landlust verloor. Beide ploegen kam pen met een zelfde probleem, hoewel Her ly wel het zwaarst gehandicapt is. Niet minder dan vjjf spelers zijn in militaire dienst, terwijl Antilopen slechts een man mist, maar militair Dingshoff gaf de An tilopen-aanval dikwijls de verrassende stootkracht, die tot nu toe volkomen heeft ontbroken. De Haarlemmers combineren op het ogenblik zonder enige overtuiging en zijn teveel afhankelijk van de produk- tiviteit van de kleine Jan Sunter, die meestal in de tweede helft van de wed strijd afdoende wordt uitgeschakeld. Mis schien zien de Haarlemmers kans om er een spannende wedstrijd van te maken, maar de punten zullen wel naar Amster dam gaan. Vrijdagavond wordt de wedstrijd Fla mingo'sWolves het hoogtepunt van de avond. Ook hier weinig kans op een Haar lemse overwinning, maar de Haarlem mers zijn in staat tot grote produktivi- teit, vooral als Jole en Meenhorst de juiste richting kunnen vinden en dat zal de Wol ves kunnen inspireren waarvan de toe schouwers zullen genieten, want de Wol ves hebben een prachtig jong team, dat tot nu toe ongeslagen is gebleven. Voor de districtsklasse ditmaal twee wedstrijden. Donderdagavond winnen de dames van HOC met groot verschil van ESSO, terwijl de SC Haarlem-heren vrij dagavond veel moeite zullen krijgen met ROVS (Vlaardingen). Het programma luidt: Donderdag 6 november. Dames: IHJ 2—HOC 5, ZBVS—White Stars 2, HOC—ESSO (Distr.kl. 9.15 uur). Heren: HOC 4Aurora 2, HCKZBVS 2, AntilopenHerly (Land. comp. 8 uur), Flamingo's 2IHJ 2. Vrijdag 7 november. Dames: RapiditasAurora, HOC 2SC Haarlem 2. Heren: SibabaWhite Stars 3, HCK 2 Rapiditas 2, White Stars 2Antilopen 2, Flamingo'sWolves (Land. comp. 8 uur), SC Haarlem—ROVS (Distr.kl. 9.15 uur). deling enkele zwakke ploegen spelen. HAV, Zeemacht en Donar horen niet in deze klasse thuis. De ploegen, die op de bovenste twee plaatsen eindigen van de A- en B-afdeling, spelen aan het eind van de competitie om het kampioenschap van Nederland. De de gradatieregeling is niet veranderd, maar zal zo snel mogelijk herzien moeten wor den. Als alleen de ploegen, die op de onder ste plaats eindigen, degraderen, dan zou het kunnen gebeuren, dat b.v. een ploeg als Flamingo's zou degraderen, terwijl het veel zwakkere Donar of HAV in de hoogste af deling vertegenwoordigd bleef! De uitslagen van de tot nu toe gespeelde wedstrijden luiden: Afdeling A: HAV—AMVJ 48-111, Herly Zeemacht 56-33, DEDTyphoons 73-39, AgonLandlust 49-53, Zeemacht—Ty phoons 36-56, AMVJHerly 65-60. Land lustHAV 80-24, DEDZeemacht 99-21 (ruststand 37-5!), Agon—Donar 77-27. HAV —Antilopen 60-77, Herly—Landlust 46-66. Afdeling B: ArrowsThor 54-53, Blue StarsSabres 50-46, WolvesArgus 69-52, FortunaPunch 62-63, Sabres—Argus 76- 77, FortunaArrows 49-57, USPunch 54- 53, ThorWolves 47-76. De 'Standen zijn: Afdeling A: Afdeling B: Landlust 3—6 AMVJ 2—4 Arrows 2—4 DED 2—4 Blue Stars 2—4 ZBVS 2—4 Wolves 2—4 Agon 3—4 U S 2—4 Typhoons 2—2 Argus 2—2 Herly 3—2 Punch 2—2 Antilopen 3—2 Flamingo's 2—0 Donar 2—0 Fortuna 2—0 HAV 3—0 Sabres 2—0 Zeemacht 3—0 Thor 2—0 Op 15 november begint de training voor de Nederlandse basketbalteams weer. De heren worden getraind door de heer Al- denberg, terwijl Burgert de dames blijft trainen. De volgende spelers zijn uitgenodigd: Alberda, Hagers, Kaatee en Perrier (allen Bue Stars), Boot, Fellinga, De Jonge en Smit (allen DED), v. d. Broek, De Haan (beiden Wolves), Hille (AMVJ), Melis (Ar gus), Sterker (Landlust) en Sleeswijk (Punch). Bij de dames werden uitgenodigd: V. Beek, Jansen-Schram, Koper, Remeyer (allen Blue Stars), Van Gent-Jansen, Goot jes (DTV), v. d. Heyden, De Voos (JMC), Brouwer, Vesseur (Landlust), Brouwer, v. d. Heyden (VODÖ), Biesbrouck (Anti lopen), Dieterman (Rohda), Draak (Agon), De Groot (Mosquitos), Kloek (AMVJ), Kroos (Te Werve), De Mol (DED) en Voor- hamme (Fortuna). De uitslagen van de maandagavond in het Krelagehuis gespeelde basketbalwed strijden luiden: Dames: Rapiditas 2 Antilopen 4 103; SC Haarlem 2Anti lopen 3 1617. Heren: Antilopen 4SC Haarlem 3 378; Antilopen 3White Stars 3 3423; RapiditasTyphoons 2 2659; IHJRode Duivels 4143; Aurora HDC 44—31. Advertentie Voor de bestrijding van roos, haaruitval en vroeg tijdige vergrijzing. Voor het gezond en veer krachtig maken van dor, droog of brokkelig haar. Geef uw haar die soepele gezonde glans die u jaren Jonger maakt. Begin nu met Stilbépan en binnenkort kijkt u tevreden en voldaan In de spiegel! Want geeft radicaal herstei Zelfs in de meest hardnekkige gevallen. Stilbépan is een biologisch haartonicum met hormonale werking! In 44 landen door specialisten voorgeschreven. Schaken Er is de afgelopen week in de Noord hollandse Schaakbond weer een flink pro gramma afgewerkt. Santpoort (pas gepro moveerd uit de tweede klasse) kwam op bezoek bij het sterk geachte VHS 3 en won maar liefst met 2-8. Ook Halfweg begon pover. Op bezoek bij Pat-Mat 2 in Bever wijk noteerden de mannen van Slagt een voorlopige 4-3 achterstand. Bij de tweedeklassers kwam in groep A Edam met een forse 3-7 overwinning voor de dag tegen Schaakmat 2. Castri cum kon het in Hoorn tegen Caïssa niet bolwerken en werd met een 6-4 nederlaag naar huis gestuurd. De reis van KTV naar Wieringermeer had ook al geen succes, De 5V2-4V2 uitslag was alleen maar eer vol. In Beverwijk zag Weenink 2 zich voor afdeling 2B met 3V2-6V2 verslagen door het sterke Saende. Zaandam 3 en Purme rend stelden hun wedstrijd een week uit. De reserves van Het Oosten hadden een gezellige avond bij KSC. Met 2 was de Kennemerland-Schouwtje-Combi- natie weinig hoopvol het eerste optreden in de tweede klasse begonnen. In dezelfde groep boekte Rolland 2 in Overveen een voorlopige 4-3 voorsprong op HWP. In 2D kwamen Zandvoort en Hoofddorp in de Meer voorlopig tot 4'/2-4'/2. In dezelfde groep reisde De Uil van Hil legom naar IJmuiden. De 4,/2-5'/i overwin ning op Kijk-Uit 3 was de moeite van de reis wel waard. In 3A werd Aartswoud met 5V2-4V2 door KTV 2 verslagen. Lasker startte in de B-groep met een 6-4 overwin ning op De Pion. De vierde klasse zal AEV vermoedelijk niet als kampioen krijgen. Daarvoor sprak de 8-2 nederlaag tegen Caïssa 3 te duide lijke taal. DOS kon Schaakmat 3 maar net met 5V2-4V2 de baas blijven. KTV 3 trok tegen Wieringermeer 2 met dezelfde cij fers aan het langte eind. Advertentie voor oliehaarden petroleum DE HAARDOLIE met het hoogste rendement zuinig - geen roet - meer warmte In de sportzaal van de Vijfsluizen in Vlaardingen zijn maandagavond simul taanseances gespeeld door Botwinnik, Flohr, en de Nederlander Withuis. Botwin nik behaalde aan zijn 25 borden een score van 90 pet. Hij won 21 partijen, speelde er 3 gelijk en verloor eenkeer (van R. Faa- se). Flohr speelde aan 40 borden. Hij won 31 partijen, speelde vijfkeer remise en moest voorts de winst afstaan aan vier spelers. Flohr bereikte een score van 1 pet. De Nederlander Withuis tenslotte speel de aan 40 borden. Hij zette 28 partijen in winst om, kwam negen keer remise over een, en verloor drie partijen, (score 81 pet.). Vanavond (kwart voor acht) begint in restaurant Suisse aan de Rijksstraatweg in Haarlem de biljartfinale derde klasse libre van het district Haarlem van de KNBB. De deelnemers zijn: G. Beentjes ('t Vosje); J. v. d. Berg (Suisse); H. Drayer (Ons Genoegen); H. Jochemus (Suisse); H. Kostwinder (Insulinde); C. G. v. d. Kuyl (Haarlem-Noord); J. Luiten (SVV); J. Wis- ker (Irene); 1ste res. P. v. Osch (Hof v. Holland); 2de res. F. de Winter (SVV). Een niet alledaags protest kreeg de onderafdeling van de Duitse Voetbal bond in Beieren te behandelen. Schwa- ben-Augsburg verloor namelijk een wedstrijd tegen Schwandorf met 4-3 en dat was niet in de laatste plaats te danken aan het voortreffelijke werk van de doelman van Schwandorf. Niets bijzonders zal men zeggen, maar het was de spelers van Schwaben reeds in een voorwedstrijd tussen twee jeugd- elftallen opgevallen, dat deze doelman, een speler van klein formaat, zonder moeite alle hooggerichte schoten met bravour over de lat werkteEn toen i de wedstrijd tussen de eerste elftallen de scherpschutters van Augsburgse voorhoede de bal vele malen over za gen vliegen keken zij elkaar verwonder aan. Totdat één van hen op het snuggere idee kwam om de maten van lat en palen te controleren. En zie, daar kwam de aap uit de mouw. De hoogte van het doel bedroeg slechts 2,25 meter inplaats van 2,44 meter en de breedte 7,23 meter inplaats van 7,32 meter. Waarschijnlijk wordt de wedstrijd overgespeeld en dan zal moeten blijken wie de sterkste is. Behoudens AVC komen woensdagavond in het Krelagehuis in Haarlem alle Haar lemse hoofd- en overgangsklasse volley- baiploegcn binnen de lijnen. Een interes sant programma met als hoofdschotel het eerste hoofdklasse-duel tussen de dames- ploeg van Die Raeckse en het Haagse Blokkeer. De rood-witten komen sterk voor de dag en zullen in de Haagse gasten tegenstand sters van gelijke kracht ontmoeten. Leid ster MHBS speelt evenals het herenteam van Die Raeckse tegen het Zaanse SES. De Zaankanters zijn de concurrenten van leider HVS zodat een Haarlemse overwin ning van dubbele betekenis is. HVS speelt in een semi-plaatselijk treffen tegen hek- kesluiter HBC en zal uiteraard met de winst gaan strijken. De dames-hoofdklasse is als volgt sa mengesteld: Boemerang en AMVJ (Am sterdam), SOS en SVV (Utrecht), Blokkeer, Celebes en OVC (Den Haag), RVC (Rijs wijk), Professorenwijk (Leiden), ZVC/K V (Rotterdam), St. Paul (Dordrecht) en Die Raeckse (Haarlem). Het programma voor woensdag luidt: Dames, hoofdklasse: Die Raeckse Blokkeer (8.30 uur). Overgangsklasse: MHBSSES (8 uur). Eerste klasse: OSSDie Raeckse 2 (9 uur). Tweede en derde klasse: HBC 4AVC 3, AVC 2JBS en Eclecta 2—De Blinkert 2. Heren, overgangsklasse: HVSHBC (8 uur) en Die RaeckseSES (9 uur). Eerste klasse: PSCBDie Raeckse 2 (7 uur). Tweede en derde klasse: De Blinkert 2 PSVH, CIOS 2—Gios, AW—OVRA 3, WIK Eclecta 2, PWN 2Spaarnestad, CJMV —OVRA 4, Gios 2—Set up, WIK 4—De Blinkert 3 en HVS 3—Velox. Verlies Zaterdag speelde HBC in Castricum tegen Smash. Hoewel de Heemstedenaren in dit duel positiever speelden dan in voor gaande wedstrijden, moesten zij niettemin na drie sets met een nederlaag huiswaarts keren: 15-11, 15-4 en 15-13. De heren van Die Raeckse verloren in Den Helder tegen LOS na een grote ach terstand de eerste set met gering verschil (16-14). In de tweede set volgde herstel (15-13) en in de derde set speelde nog slechts Die Raeckse fl5-2). In de vierde set sloeg Borman enkele smashes in het net waardoor het evenwicht in de ploeg verstoord raakte en in een verkeerde har monie verder gespeeld werd. Het spel van de Haarlemmers viel danig terug en met 15-5 en 15-9 ging met 3-2 een mogelijke zege verloren. ikM, INTERNATIONAAL TOERNOOI. In Parijs wordt een internationaal hockey- toernooi voor dames gehouden. Een Frans selectieteam won van het Haagse dameselftal met 1—0, welke stand reeds bij de rust was bereikt. Antwerpen zege vierde over l'Entente Parisienne met 20, nadat de rust met 10 was ingegaan.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 11