Kennemers dwong Zandvoortmeeuwen een gelijkspel af: twee-twee Strawberries won met ruim verschil van Amsterdam: 4-1 ^Brieven aan redactie Havenberichten VOETBAL IN KENNEMERLAND Kinheim leidt door zege op Rivalen Hockey in Kennemerland Foto- en Cinecamera's foto KRIJGER cine 5 Velsen Wijk aan Zee Beverwijk Kennemers V it esse CSV DEM Kinheim IEV Verkoopavond van WH „T esselschadeArbeid Adelt" twaalfhonderd gulden Velser Accordeonvereniging Herdenking door Jeugdkoor Alle SSH-gymnasten geslaagd MAANDAG 10 NOVEMBER 1958 Bij de Kennemerlandse tweedeklassers zorgden De Kennemers en VVB voor een verrassing, de Beverwykers door tegen Zandvoortmeeuwen gelijk te spelen en VVB door met drie-nul van HBC te verliezen. Beverwijk blijkt lelijk van slag: Ook nu weer werd met sprekende cijfers verloren. Dan deden Wjjk aan Zee, Alcmaria Vic- trix, Velsen en CSV het in deze afdeling beter en ook de prestatie van Vitesse in de andere afdeling mag zeker worden vermeld. In 4 D behielden de Kinheimers hun goede kansen. Het mag van De Kennemers ongetwij feld een goede prestatie heten, dat het tegen Zandvoortmeeuwen met twee-twee gelijk wist te spelen. Alleen.... ondanks deze goede prestatie, staan de roodzwarten thans nog wat steviger op de onderste plaats, omdat VVB tegen veler verwach ting in met drie-nul de punten aan HBC moest laten. DEM kwam met een twee twee gelijk spel uit Utrecht terug, een alleszins aanneembaar resultaat. Zouden de Beverwijkers in het begin van de competitie dan toch boven hun stand geleefd hebben, toen ze met 10 punten uit 5 wedstrijden aan de kop stonden? Het begint er op te lijken, want gisteren gingen zij weer verre van roemrijk met één-vier tegen IVV ten onder en daar QSC een kostbaar puntje tegen Wijk aan Zee ver speelde (nul-nul) een kranige prestatie van de badmensen! hebben de IVV'ers thans de leiding van Beverwijk overge nomen: IVV 711; Beverwijk 7—10; QSC 710; Wijk aan Zee 79. Velsen ging op het goede pad voort en al werd het tegen KW (nul-één) niet zo'n klinkende overwinning als tegen Assen delft, de Santpoorters haalden weer twee kostbare punten binnen en dit was maar goed ook, want Alcmaria Victrix herstelde zich kranig door tegen .Always Forward met niet minder dan vier-nul te winnen. Tenslotte ook een pluim op de hoed van CSV, dat op zo'n kranige wijze met twee drie van ZAP won. Onderaan is de stand nu: Velsen 65; Alcmaria Victrix 75; De Meteoor 54; Assendelft 64; KW 7—4. Derde klasse In 3 B hebben de koplopers Alkm. Boys en ADO respectievelijk één en twee veren laten vallen. De Boys konden het op eigen veld tegen Rood-Wit niet verder brengen dan een puntloos gelijk spel en ADO zorg de voor de verrassing van de dag door met niet minder dan vijf-één van Vitesse te verliezen. In deze afdeling delen de Boys en WSV thans de bovenste plaats. Alkm. Bovs 7—11; WSV 7—11; ZW 7—10; ADO 7—9. Van de vierdeklassers heeft Kinheim de Velser eer hoof gehouden door met drie nul van Rivalen te winnen en daar Fokke- VDO geen doorgang vond staan de Velse- naren momenteel weer aan de kop: Kin heim 6—9; VDO 6—8; Roda 6—8' DIO 7—8; Terrasvogels 77; Rivalen 77. Dat de Santpoortse Terrasvogels het ver loren terrein niet zullen heroveren, wordt steeds duidelijker: Thans verloren zij weer met sprekende cijfers van Roda (vijf twee). In 4 E was voor Waterloo geen wedstrijd vastgesteld. Koploper WMS won hier met zeer benauwde cijfers, namelijk drie-vier, van hekkensluiter De Meer. De wedstrijd tussen de tweede plaatsbezetter Animo en EHS werd bij de stand nul-één voor Animo gestaakt wegens een aan één der spelers overkomen beenbreuk. Velsen heeft de uit-wedstrijd tegen KW op een buitengewoon zwaar veld gewon nen met 1-0. Ondanks haar overwicht door de hele wedstrijd heen, kon Velsen het niet verder dan dit ene doelpunt brengen. Het werd na dertig minuten in de eerste helft gemaakt door Graman, die een prachtige voorzet van Koelemeij inkopte. Na de rust trachtte Velsen de voorsprong nog te vergroten, doch men kon zich op het zware veld, waarop zelfs water stond niet ten volle ontplooien. De ontmoeting tussen Wijk aan Zee en QSC is met een dubbel blanke stand ge ëindigd. Weliswaar gaven de bezoekers de toon aan, maar zij vonden een uitsteken de Wijk aan Zee-achterhoede tegenover zich. In deze eerste helft had QSC zeker een doelpunt verdiend. In de tweede helft nam de thuisclub on middellijk het initiatief. Snijders kreeg een schitterende pass van De Winter, doch de QSC-doelman kon zijn te zacht schot gemakkelijk stoppen. Het laatste kwartier was geheel voor de gasten, maar Wijk aan Zee met doelman De Blok aan het hoofd, weerde zich kra nig. Onder grote spanning kwam het ein de van deze wedstrijd. In het begin van de strijd tussen de bei de koplopers Beverwijk en IVV zag het er niet naar uit, dat de laatste club zo'n grote en volkomen verdiende overwinning (1-4) zou behalen. De ploegen wogen zeer goed tegen elkaar op. In de laatste minuut van de eerste helft schoot de IW-rechtsbuiten Swart van dichtbij in het Beverwijk-doel. Doelman Raap ging hierbij niet geheel vrijuit (0-1). In de tweede helft sloot Waals na tien mi nuten een verrassende aanval van IVV af met een doelpunt (0-2). Beverwijk toonde zich echter niet ontmoedigd en kon zelfs enkele snelle aanvallen lanceren. Uit een voorzet van v. d. Meij verkleinde Waan- ders de achterstand (1-2). De hoop her leefde bij Beverwijk, doch twee kapitale blunders in de achterhoede te zacht te rugspelen op doelman Raap stelden De Tender in staat er 1-3 van te maken. Kort voor het einde bracht Hulleman de stand op 1-4. De Kennemers heeft tegen het bezoe kende Zandvoortmeeuwen 2-2 gelijk ge speeld. In deze ontmoeting tussen gelijk waardige tegenstanders liet de thuisclub in de eerste helft het beste spel zien. Van der Plas miste echter voor open doel jam merlijk door hoog over te schieten. Na 35 minuten gaf Kops doelman Van Konings bruggen het nakijken (1-0). In de tweede helft ondernam Zandvoort meeuwen enkele overrompelende aanval len en na acht minuten maakte Visser ge lijk (1-1). Hij kwam hierbij in botsing met doelman Tiims, die van het veld moest worden gedragen. Junioren-doelman Dijcks kwam hem vervangen. Aanvanke lijk ging de strijd nog gelijk op met kan sen aan beide zijden. Na 38 minuten kon Halderman scoren, nadat spil Brethou- wer de bal van richting had veranderd (1-2). Maar twee minuten later schoot midvoor Koppen een voorzet van De Bie in (2-2). Kort voor het einde kwam Halderman in botsing met de Kennemers-back Lejeu- ne. Ook hij werd van het veld gedragen en, evenals keeper Tijms, op medisch ad vies naar het Rode Kruisziekenhuis in Be verwijk overgebracht. Tijms heeft een scheenbeenbreuk en Halderman waar schijnlijk een kniefractuur opgelopen. Dit was het minder gelukkige resultaat van een in prettige verstandhouding gespeel de wedstrijd. Vitesse heeft het bezoekende ADO door betere techniek en snel aanvalsspel met 5-1 verslagen. Voor rust zorgden midvoor Groot, linksbuiten Jonker en rechtsbuiten De Zeeuw samen voor drie gave doelpun ten. Hiertegenover konden de Heemsker kers er slechts één stellen. Zelfs 't vaak wat harde spel van rechts back De Graaf vermocht niet de op volle toeren draaiende Vitesse-aanval in haar vaart te stuiten. Scheidsrechter Buurs gaf verscheidene waarschuwingen aan de gas ten. Vitesse speelde in grootse stijl verder. Met een kopbal bracht Jonker al vallende de stand op 4-1. Subliem samenspel in de voorhoede bood tenslotte De Zeeuw nog maals de kans te scoren en daarmee de eindstand op 5-1 te brengen. Deze over winning was voor de Castricummers een verdiend resultaat, waaraan het protest, dat ADO over het beleid van arbiter Buurs naar de KNVB heeft gezonden, wel niets zal veranderen. In Anna Paulowna heeft CSV zich de betere ploeg getoond door ZAP in eigen huis te verslaan (2-3). Van Diggelen weer in de voorhoede maakte reeds na acht minuten het eerste doelpunt. Webster kopte uit een voorzet van de zeer goed op dreef zijnde Stolk na 34 minuten de bezoekers naar 0-2. CSV was over alle linies de beste ploeg en zelfs de anders zo gevaarlijke linksbui ten Van Oosten van ZAP kon slechts wei nig inbrengen tegen de onwrikbare Cas- tricumse defensie. Slechts een keer, na rust, kon hij keeper De Heer verschalken, toen Hoberg zijn pass naar de halflinie te kort gaf en Van Oosten kon ingrijpen (1-2). Stolk scoorde echter wederom (1-3). Toen Van der Wal om zijn gezicht te beschermen de bal met de hand afweerde, strafte de scheidsrech ter met een penalty. Deze bracht de thuis club nog op 2-3. ZAP heeft protest aange tekend tegen het derde doelpunt van de bezoekers. Hercules en DEM hebben de punten ge deeld in een wedstrijd, waarin DEM vóór Hercules na rust domineerde. De bezoe kers werden in de eerste helft wel ,door pech achtervolgd, want verscheidene ke ren stonden paal en lat de voorhoede in de weg. Na een half uur kon Piet Burger na een fraaie combinatie van de hele voor hoede DEM de leiding geven (0-1). Onmiddellijk na de hervatting ging Her cules snel op het DEM-doel af. Spoedig gaf de linksbuiten met een keihard schot doel man Aardenburg geen schijn van kans (1-1). Beide partijen vochten daarna hard om het winnende doelpunt te scoren en hoe wel de thuisclub steeds gevaarlijk voor het DEM-doel opereerde, bracht Burger bij een snelle DEM-uitval de stand op 1-2. Hercules liet zich echter niet ontmoedigen en was het laatste half uur zeer sterk in de aanval. Kort voor het einde bracht de linksbuiten de partijen weer op gelijke voet. Op Rooswijk heeft Kinheim in een zeer goed gespeelde wedstrijd tegen Rivalen uit Amsterdam een fraaie overwinning be haald. Na tien minuten spelen gaf Sluiter Van Dijk een kans om met een strak schot te doelpunten (1-0). Rivalen gaf flink te genpartij, doch de Velsense verdediging weerde zich prima. De Rivalen-linksbui ten kreeg een droomkans op drie meter Advertentie Kijk uit naar dit stempel: bet brengt u voordeel! van het Kinheim-doel, doch hij schoot naast. Toen daarop de Amsterdammers op de rand van het strafschopgebied een vrije trap mochten nemen kwam de ba! tegen de lat. In de nu gelijk opgaande strijd werden de Kinheim-aanvallen ge vaarlijker en Van Dijk schoot een keer hard naast Na 20 minuten plaatste Demmers uit een hoekschop de bal voor het Rivalen- doel waar midvoor Sluiter met een juweel van een kopbal 2-0 maakte. Hoewel Riva len in het veld geenszins de mindere was, lieten de gehele Kinheim-achterhoede en uitstekend ingrijpen van doelman Pigmans geen tegenpuntje toe. Na de hervatting gaf de thuisclub meteen de toon aan. Van Dijk zette afgemeten voor naar Slui ter, die snel doorbrak en met een beheer ste schuiver de stand op 3-0 bracht. Kort hierna liet Rivalen de moed zakken en ging slechter spelen. Dit stelde Kinheim in staat om het kalmer aan te doen, maar ook om het te mooi te willen doen. Alleen een ferm schot van rechtsbuiten Demmers kon de Rivalen-doelman slechts op het nippertje stoppen. IEV zag de opmars naar de bovenste regionen in Haarlem door Ripperda 2 ge stuit, wat hoofdzakelijk is te wijten aan een slecht begin van de Velsenaren. Dit liet de Haarlemmers gelegenheid om direct flink aan te vallen, waardoor IEV al na twee minuten tegen een achterstand op zag (1-0). De gasten bleven in de min derheid wegens onvoldoende actie en binnen vijf minuten vergrootte Ripperda 2 de voorsprong (2-0). Nu pas ging IEV het anders aanpakken. Een goede combinatie werkte J. de Reus handig af (2-1). Ripperda kwam echter meteen terug en was in staat om opnieuw de IEV-verdediging te pas seren (3-1). IEV ging nu nog beter spelen en Ripperda werd op eigen terrein terug gedrongen. Het was opnieuw J. de Reus. die scoorde (3-2). Helaas moest doelman Jansen van IEV even later worden ver vangen wegens een gebroken vinger. Maar de gasten bleven in het offensief. H. de Reus scoorde een minuut voor rust, doch na aandringen van de Ripperda-grens- rechter herriep de scheidsrechter zijn be slissing en annuleerde het doelpunt. Na de hervatting was IEV overwegend ster ker. Veel geluk had Ripperda overigens toen de doelman al was gepasseerd. Tien minuten voor het einde viel H de Reus uit wegens blessure. Stormvogels-jeugd Voor de interregionale jeugdcompetitie speelde een jeugdelftal van Stormvogels een wedstrijd tegen een jeugdteam van DHC uit Delft. Stormvogels won tenslotte, na op een gegeven moment met 42 te hebben voorgestaan, met 54. Met de rust was de stand nog gelijk (22) en hiermede mocht de thuisclub tevreden zijn, want het betere spel was in deze periode ongetwijfeld van de zijde van DHC gekomen. Na de rust liep de thuisclub echter uit tot 42 dank zü snelle uitvallen van haar voorhoede, die meestal geleid werden door de handige rechtsbinnen. Uit een feilloos genomen strafschop kon DHC de achter stand tot 43 verkleinen en toen werd de spanning bijzonder groot. Daaraan scheen een einde te komen, toen de IJmuidense rechtsbinnen op fraaie wijze scoorde (53), maar toen zijn Delftse collega op niet minder fraaie wijze zulks aan de andere kant deed (54), was de einduitslag nóg niet zeker. Er werd echter niet meer ge scoord, zodat de jeugdige IJmuidenaren wederom twee punten rijker waren. In de gemeentelijke vergaderzaal aan de Abelenstraat stond zaterdagavond een imitatie opgesteld van de bekende A.N.W.B.-wegwijzer, alleen bevatte deze niet de afstandvermelding der omliggen de plaatsen. Wel gaf het bord de richting aan naar de diverse attracties, die voor enkele uren in het lokaal waren onderge bracht. Dit alles ter gelegenheid van de verkoopavond, door de afdeling Velsen IJmuiden-Oost van de vereniging van Vrijzinnig Hervormden georganiseerd en waarbij de bestemming van de opbrengst nog nader zal worden vastgesteld. De verkoopstands bevatten een grote verscheidenheid van de verschillende ar tikelen, die door de daméshandwerkclub waren vervaardigd en welke uiteraard voor het grootste gedeelte uit textielwa- ren bestonden. Daarnaast hadden de he ren zich evenmin onbetuigd gelaten, door voor deze bazaar een aantal schemer lampjes en andere produkten van huis vlijt af te staan, welke fraaie resultaten hier gretig aftrek vonden. Verder was door de organisatoren nog een behoorlijke voorraad prijsjes bijeengebracht, die via de gebruikelijke attracties, zoals sjoelbak en rad van avontuur telkens een nieuwe eigenaar gelukkig maakten. Deze bazaar heeft een uiterst bevredigende belang stelling getrokken en in het lokaal heerste dan ook de gehele avond een gezellige drukte, die voor de sfeer van een derge lijke onderneming nu eenmaal onmisbaar is. Deze werd niet weinig gestimuleerd door de theeschenkerij, die door een aan tal dames met grote vaardigheid werd ge ëxploiteerd. Mede door het drukke bezoek zullen de organisatoren met het resultaat stellig niet ontevreden zijn. Twaalfhonderd harde guldens vormden de opbrengst van de bazaar der vereni ging „Tesselschade Arbeid adelt", af deling Velsen-Beverwijk, die dinsdag ge houden werd ten huize van mevrouw C. Rooyaards baronesse Bentinck te Bever wijk, Woensdag ten huize van mevrouw I. baronesse van Ittersum-Grönningsaeter te Velsen en vrijdag ten huize van mevrouw M. Th. de Jonge-van Lonkhuyzen te Sant poort. „Over het algemeen was het gezellig en druk" was het oordeel van mevrouw Just- man Jacobs, een der initiatiefneemsters, en er viel. in haar stem groot enthousias me te beluisteren over het welslagen van deze jaarlijkse actie. De verkoop betrof hoofdzakelijk handwer ken, beschilderd glaswerk, houtsnijwerk, kortom alles wat een kunstzinnige huis vrouw in haar schaarse vrije-tijd kan ver vaardigen. In Beverwijk werd voor zes honderd gulden verkocht, IJmuiden kwam op de tweede plaats met vierhonderd gul den en Santpoort waar de bazaar voor de tweede maal werd gehouden kocht voor tweehonderd gulden. Zaterdag 15 november geeft de Velser Accordeonvereniging, die binnenkort haar tienjarig bestaan zal vieren, een concert in het Patronaatsgebouw onder leiding van Rijk Kofman. Het programma vermeldt het optreden van vier orkesten. Onder andere speelt het B-orkest de fantasie „De vier mensen leeftijden" van Mehul, het A-orkest de ouverture „Lichte cavallerie" van Von Suppé en een fantasie uit Von Flotow's opera „Martha". De heer en mevrouw Kiel voeren show nummers uit, komisch variété wordt door het gezelschap „The mixers" opgediend en het danspaar Thea en Frans, jeugdkam pioenen van dit jaar in het Nederlandse dansconcours, zullen „old time ballroom dances" en „tap dances" uitvoeren. Zaterdag kwamen in IJmuiden binnen: V-ega van Rauma; National Progress, Seven Islands: Beijerland, Newcastle, cokesbreeze lossen P.E.N.- centrale; Adolf Leonard, Puerto Ordaz; Bengkalis, Hamburg: Hector, Hamburg; Montania, Narvik; Abel Tasman, Skutskar; Noorderkroon, Kingsly, zout laden IJmuiden; Baltic, Par; Cocle, Kara- fostassie; Torstein, Antwerpen; Bram, Swansea; Giossenkerk, Rotterdam; IJstroom, Portsmouth; Suntrader, Onega; Nijkerk, Rotterdam; Marie, Vienersee. Zondag kwamen in IJmuiden binnen: Psychee, Cherbourg, erts lossen Hoogovens; Pandora, Par; Regina, Baltimore; Jan Brons, Karlstad; Marshal Govorov, Leningrad; Leonard T, Ipswich, zout la den IJmuiden; Leliegracht. Hamina; Yamatoyo Maru. Dungun. erts lossen Hoogovens; Bornea, Port Talbot; Kon. Juliana, Fow.ey; Peperkust, Antwerpen; Juno, Kotka: Wappu, Mantyluoto, Lizard, Londen; Spaarnestroom, Huil; Gerd, Lon den: Oranje Nassau, Plymouth: Spinel, Swansea; Gaasterland, Hamburg; Netherlands Coast, New castle; Amstelstroom. Shoreham; Montferland, Babia; Lorima, Le Havre; Peregrin, Londen: Hen drik Visser. Middelburg; Flevo, Kopenhagen; Wim I. Londen, schroot lossen binnenhaven Hoog ovens; Theano, Dublin; Ilias, Kopenhagen; Vecht stroom, Fowey; Ootmarsum, Le Havre; Amyntas. Hamburg; Brandaris, Par. Maandag kwamen in IJmuiden binnen: Eem- stroom. Leith; Binna.Kristiaansand, ferromangaan lossen binnenhaven Hoogovens; Amstelland, Ham burg; Graveland, Las Palmas; Manto, Aarhus/ Odense: Dotterel, Liverpool; Arabert, Gefle, erts lossen Hoogovens. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Olympia naar Liverpool; Hks Hoop, Noordzee; Christiaan Sass, La Guaira; Leonidas, Rotterdam/Napels, walsmaterinaal geladen Hoogovens; Rijnkerk, Kaapstad; Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer; Libertas, Hamburg; Kenneth, Hel- singborg; Rote, Stockholm; Roelof Buisman, Rot terdam; Schie, Alexandrië; Marchenland, Ham burg; Jupiter, Malmö: Marne, Stockholm; Beijer land, Harlingen, ledig P.E.N.-centrale; Heriot, Leith; Wakefield, Rotterdam; Heelsum, Hamburg; Tor, Malmö; Walcheren, Goole; Baltic, Hamina, bijlegger IJmuiden gerepareerd; Louga, Duinker ken: Hontestroom, Huil; Rijnstroom, Londen; Hinde, Londen; Pegasus, Londen; Viru, Antwer pen. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Vega naar Rotterdam; Delfzijl, Den Bommel; Montania, Nar vik; Torstein, Hamburg; Bali, Port Said; Adolfo Frederico ex Reias, Caen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Cormoran II naar Rendsburg; Catharin F, Whitehaven, gepro viandeerd IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Politie en recherche hebben te Bad Godesberg een onderzoek ingesteld naar de moordaanslag op de vertegen woordiger van het Algerijnse bevrij- een bezoek zou afleggen. dingsfront in West-Duitsland, Ait Ah- c.ene. De auto van de getroffen Alge rijn botste tegen het inrijhek van de Tunesische ambassade, waar Ahcene Bij Strawberries werden zondag maar vijf van de zeven vastgestelde wedstrijden gespeeld. Bij Eechtrop kwamen alle elf dames- en herenteams in het veld. Voor Strawberries waren de vijf ontmoetingen evenzovele overwinningen. Eechtrop won zes van de elf wedstrijden. Strawberries heren zorgde met de rust voor een voorsprong op Amsterdam van (Verkort weergegeven) Harde of vloeibare vetten? Van de heer F. Z. Barkhuis, apotheker te Aerden- hout, ontvingen wij een uitvoerige reactie op het artikel „Moderne vetten oorzaak van vele ziekten", gepubliceerd in onze edities van 29 oktober. De tendenz van dit artikel was, dat de Amerikaanse professor Kaunitz het nuttigen van de zogenaemde harde vetten een gevaar voor de gezond heid acht. De heer Barkhuis zegt in zijn brief aan de redactie: „Dit is blijkbaar een hobby van prof. Kaunitz, doch deze mening wordt door andere geleerden van naam in het geheel niet gedeeld." „In ons bloed," aldus de Aerdenhoutse apotheker, „komt onder meer een stof „cholestol" voor. Deze stof is gebonden aan vetzuren, hetzij verzadigde of onver zadigde. Het cholestolgehalte is lager als deze stof gebonden is aan onverzadigde vetzuren. Bij lijders aan bepaalde hart ziekten zet zich cholestol in de vaatwanden af, waardoor een kransslagader geheel af gesloten kan worden. Bovendien is het cho lestolgehalte in het bloed van zulke patiën ten verhoogd. Begrijpelijk is dus, dat men in die ge vallen tracht, het cholestolgehalte van het bloed te verlagen, hetgeen bereikt kan nemen. worden door een dieet van vloeibare vetten (die veel onverzadigde vetzuren bevatten). Echter is het ook dan onzeker of het cho lestol zich niet toch afzet. Niet het ver hoogde cholestolgehalte is oorzaak der ziekte, maar het onvermogen (van ons or ganisme) om cholestol in oplossing te hou den. Hieruit volgt, dat bij gezonde personen een verhoging Can het cholestolgehalte in het bloed volmaakt onschadelijk is en een algehele vlucht naar onverzadigde vetten of naar de „onschadelijke" vetzuren, zoals in uw artikel vermeld, geheel overbodig en zelfs totaal ongewenst kan worden geacht." De heer Barkhuis noemt in zijn brief ver volgens verschillende conclusies in het ar tikel in kwestie, die zijns inziens onjuist zijn. Onzerzijds tekenen wij hierbij aan, dat wij de in het desbetreffende artikel ge noemde theorieën en conclusies uitdrukke lijk voor rekening van prof. Kaunitz en zijn medestanders gelaten hebben. Dat er vele deskundigen zijn die, zoals de heer Barkhuis, een geheel andere mening zijn toegedaan, behoeft eigenlijk geen betoog. De taak van een krant kan daarbij geen andere zijn, dan de verschillende opinies weer te geven zender daarin stelling te twee-nul door Brommer. In plaats van Al lan die kort na het begin uitviel, speelde Korting mee. Hij zorgde na de rust voor het derde doelpunt nadat Wensink enige keren in actie moest komen voor gevaar lijke Amsterdamse aanvallen. Vooral Goslinga deed goed verdedigend werk. Door een dekkingsfout bij de thuisclub redde Amsterdam de eer maar daarna zorgde Van Offenbeek voor een vijfde doel punt zodat de einduitslag vier-één in het voordeel van de thuisclub werd. De andere promotieklasser, Eechtrop, speelde op eigen terrein een enthousiaste partij hockey. Er werd met één-nul gewon nen van Kraaien. De reeds met de rust be reikte eindstand ontstond uit een door Groen genomen en door Hendriks hard in geschoten hoekslag. Voor de tweede klasse E competitie ging Eechtrop II op bezoek bij Scheybeek. Het werd een voor beide partijen onplezierige wedstrijd, die tenslotte in het voordeel van de thuisclub eindigde (drie-één). Eechtrop nam de leiding door Beerman maar kwam er toen niet meer aan te pas zodat Scheybeek de zege veilig kon stel len. In de derde klasse waren er uitwedstrij den voor de derde elftallen van Strawber ries en Eechtrop. Eechtrop won met drie twee van Leiden V en liep daarmee een achterstand van twee-nul in, welke stand de ruststand was. Schaap (2x) en Jans- sens brachten de doelpunten op hun naam. Strawberries verdeelde de twee doelpunten tegen HBS IV in Bloemen- daal over beide speelhelften. Na rust was de thuisclub veel in de aanval maar schiet kansen werden niet benut. Onderbond Voor de Onderbond Noordholland ging de Kennemerstrijd tussen Strawberries V en Eechtrop VI. Een paar spelers van Eechtrop waren zonder afzeggen weg gebleven. Gelukkig waren er tijdig inval lers aanwezig, zodat er toch nog twee vol ledige ploegen tegen elkaar in het veld kwamen. De thuisclub had met het tot stand brengen van de vier gescoorde doel punten niet veel moeite. Eechtrop IV had in de uitwedstrijd tegen de buurman Scheybeek een sterk overwicht en won met vijf-nul. Eechtrop V moest vechten tegen het sterke overwicht van het bezoe kende Rood Wit, dat met vijf-nul won en daarmee zijn kampioenskansen weer ver- grotte. Dames Eechtrop won in de tweede klasse C met twee-nul van Kraaien. Mej. N. Tabak scoorde voor de rust, mej. Tr. Witkamp deed dit in de tweede speelhelft drie minu ten voor tijd uit een korte hoekslag. In de derde klasse D. won Strawberries met twee-nul van Ever Swift zonder tot groot spel te kunnen komen. Er werd met inval sters gespeeld. Mej. L. Glas zorgde voor rust voor het eerste doelpunt. Gerda Ap pelman bracht de uitslag later op twee nul. In de vierde klasse won Strawberries met drie-één van Alkmaar III. De thuis club kon een overtuigend sterker zijn eerst na de met gelijke stand (één-één) ingaan de rust uitdrukken. Een sterk overwicht bezorgde Eechtrop II een ruime zege van zes-nul op Scheybeek. Mej. L. K. Rueb verrichtte haar hat trick met drie doelpunten voor de rust; de overige werden gescoord door de da mes N. Stark (2x) en A. Padding. In de Onderbond Noord-Holland won Eechtrop III de wegens de slechte velden van Kraaien in Beverwijk gespeelde uit wedstrijd tegen Kraaien III met drie-nul door de dames M. Duurtsema en (na rust) T. Groen (2x). In Haarlem moest Eech trop IV met vier-één de meerdere erken nen in Ever Swift III. Eechtrop V kon het voordeel van eigen terrein niet uitbuiten en verloor met vijf-nul van een sterker spelend Rood Wit III. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bexorgeri op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Het was deze week raak met de prijzen. Alle rondvis noteerde goede tot hoge prij zen. Of het nu de kabeljauw, grote schelvis of braad was, het doet er niet toe, alles kreeg een prijs, waarvoor de reder graag het hele jaar door zou willen varen. België was, zoals gewoonlijk d e afnemer voor kabeljauw en grove schelvis. Enge land, als trouwe klant, zag, hoewel de prijzen er iets gedaald waren, toch wel wat in de Hollandse schol (en op meer beschei den schaal in tongen), terwijl Zwitserland, Italië en Frankrijk zoals gewoonlijk, niet tegenstaande aanzienlijke tong-aanvoeren in België deze week, toch duidelijk hun voorkeur voor het goede Nederlandse pro- dukt toonden. De haringaanvoer bleef, voor de tijd van het jaar, ver beneden het normale, de prijs dus aan de (te) hoge kant. Voor een kist goede kwaliteit haring wordt nog steeds 25 betaald. Een prijs, waarvoor de bin nenlandse handel nog wel kan kopen, maar voor de conservenfabrieken ligt ze te hoog. Ook Engeland klaagt over een verloren Engelse-wal seizoen, dat, gezien de prijzen, die men daar voor de verse haring betaalt, dan ook wel duidelijk tot uitdrukking komt. Makreel blijft, wat de kwaliteit betreft, maar matigjes, terwijl de prijzen variëren van de 18 tot 24 per kist voor de beste soort. Alles tezamen voor de handel, zowel binnenlandse als buitenlandse een moeilijke week. Een kistje braad voor 50 inkoop is moeilijk te verkopen, terwijl aan een regel kabeljauw van 150 meer service zit dan winst. De Zuidzijde deed het weer goed. Er kwamen prachtige besommingen uit de bus. De Emma met 38.000 en de Ariadne met 34.000 bewijzen, dat de handel voor alle soorten vis goede tot hoge prijzen heeft gegeven. Advertentie Marktplein 24-26 IJmuiden Tel. 5596 Catharina van Rennes Onder de vrouwelijke componisten in Nederland die voor het kinderlied en de kinderzang van grote waarde zijn geweest, neemt Catharina van Rennes een belang rijke plaats in. Zij werd honderd jaar geleden te Utrecht geboren. Na haar studies, onder andere bij Richard Hol en Johannes Me- schaert, begon zij haar loopbaan als zan geres. In Utrecht vestigde zij zich als pia niste, pedagoge en dirigente. Daar opende zij in 1887 een zangschool voor kinderen, waarvan ook prinses Juliana leerlinge was. Deze zangschool was spoedig door het gehele land bekend. Later leidde zij ook te Amsterdam en in Den Haag dergelijke scholen. Door het gehele land gaf Catha rina van Rennes „matinees voor kinderen en kindervrienden". Vooral deze matinees maakten haar bijzonder populair. De po pulariteit van haar werk blijkt onder an deren uit het aantal herdrukken daarvan: de „Kleengedichtjes" bij voorbeeld be leefden 72 drukken! Het Jeugdkoor „De Goede Herder" te IJmuiden-Oost, dat reeds vele liederen en cantates van Catharina van Rennes ten gehore heeft gebracht, wil deze componis te herdenken met de uitvoering van een programma dat geheel gewijd is aan wer ken van haar hand. Dirigent Joop Huizinga brengt donder dag 20 november met zijn Jeugdkoor „De Goede Herder" in het Hervormd Jeugd- gebouw te IJmuiden-Oost onder andere de operette „Lentebloemen" en de bekende cantante „De schoonste Feestdag". Voor „kinderen en kindervrienden" een goede gelegenheid om Catharina van Rennes te herdenken en haar muziek te beluisteren. Bij de zaterdag in de Ph. van de Ley- school te Haarlem gehouden graadwedstrij den van het K.N.G.V. onder auspiciën van de Kennemer Turnkring hebben alle deel nemende leden van de gymnastiekvereni ging SSH (leider de heer H. van Wijnen) een mooi resultaat geboekt. Zij slaagden allen voor hun vaardigheidsproeven. Van SSH namen vijf heren leden aan deze proeven deel. De geslaagden zijn: dames derde graad B: G. Slotboom 2, J. Waagmeester 2, B. de Ruiter-Van Groningen 2. Heren, derde graad A: ir. W. Singer, G. Kok, L. Stravers. D. de Ruiter, A. Har- meyer. Turnsters-seniores A (30 tot 44 jaar): N. Pas-De Graaf 2, F. E. Donkersloot-Van Beest 2, G. A. Martinius-Boer 2, J. E. Sche- pers-Wernke 2, S. Uytendaal-Van Lier 1, M. Steltenpöhl-Verlaan 1, T. Bronsveld- Kulderij 2, A. Schriemer-Reindersma 2, N. van Buuren-Winkel 1, L. v. d. Linde-Den Dekker 1, C. Bijtenhoorn 1, J. Nicola- Juckers 1, G. Bijtenhoorn-Boere 1, H. E. van Telgen-Bakker 2, A. M. Rollenberg- Böhm 2, A. H. van Eerden-Noomen 2, W. Noordman-Den Bakker 1. (De cijfers achter de namen geven aan voor de hoeveelste maal het vaardigheids diploma werd verworven.) SVIJ wint van Heemstede Door een prachtige 1-2 overwinning op Heemstede heeft SVIJ zich op de eërste plaats kunnen handhaven. In de eerste speelhelft overheerste SVIJ volkomen; dit kwam tot uiting in twee doelpunten. In de tweede helft ging Heemstede „hard" spe- ïep. Na 20 minuten scoorde linksbuiten Schalk. Weinige minuten later was het midvoor Schaap die uit een voorzet de keeper van Heemstede het nakijken gaf. De zeer snel le voorhoede van Heemstede maakte het Cöhrs c.s. vaak zeer moeilijk, vooral de vleugelspelers waren zeer gevaarlijk. Na de hervatting zakte het spelpeil aan merkelijk en SVIJ werd in de verdediging teruggedrongen. Er hing een doelpunt in de lucht en na 23 minuten werd keeper Den Dikken, die overigens in zeer goede vorm stak, gepasseerd (1-2). Toen de uitstekend leidende scheidsrechter voor de laatste keer floot, was er in deze stand geen ver andering gekomen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5