r POPPETJE - VELPON ww POPPETJE Gevangene ontsnapt Wim de Jong wint de damtitel Noordholland na felle strijd MADOEF EN MIRZA Agertda Haarlem de excellente goud-gele Virginia-shag van Douwe Egberts BELTO TERLENKA VITRAGES Dorustuft op weg naar het succes Finale zangfestival in Haarlem N.Ph.O. geeft een concert Nieuw Tweede-Kamerlid BELIEN WINNAAR IN EERSTE KLASSE TI P VAN BOOTZ De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma Winst maar ook verlies voor „Watervliet" Inbrekers slaan hun slag in nachtelijk Gastricum MAC houdt oriëntatierit Castricumse KAB viert veertigjarig bestaan (UIT HET ENGELS VERTAALD) DOOR Hokkenshow „Ons Genoegen" MAANDAG 10 NOVEMBER 1958 De diverse omroepverenigingen, die beurtelings bet zaterdagavondprogram ma voor de televisie moeten verzorgen, zijn vrijwel allemaal gekomen met wat men noemt „een nieuwe formule". Uiter aard is men daarbij gebonden aan een dubbele beperktheid: van vraag en aan bod. De VARA heeft een zeer succesrijk programma als „Pension Hommeles' met een tweevoudige bedoeling naar de maandag verschoven: om de radioluiste raars compensatie te bieden voor het door ontelbaren betreurde heengaan van „De familie Doorsnee" en om in het weekeinde wat meer ruimte te krijgen voor de vrolij ke boel in een nog gemakkelijker aanspre kende trant. Zo heeft men daarvoor dit sei zoen de beproefde crack Tom Manders in geschakeld, die nog druk aan het praktisch experimenteren is om zijn radiomannetje Dorus tot een unieke, autonome creatie in het betere lachwerk te maken. De resul taten van het spelen met woorden en beel den, veelal gefilmd ten dele, zijn nog wat onevenwichtig van kwaliteit, maar de liefhebbers bulderen nu al van de voor pretIntussen: men mag aannemen dat een man „met zin in televisie" als Manders het wel halen zal, wat het dan ook zijn mag dat hij halen wil. En natuurlijk wil ook de VARA geen spelbreker zijn bij het massale plezier in de wekelijkse quiz. Mede door zijn joviale vraaggesprekken weet Theo Éerdmans van „Je neemt er wat van mee" het soms optredende gebrek aan echte spanning te vergoeden door het scheppen van wat men gezellige stemming noemt. Jetty Paerl strooide er een paar liedjes tussendoor. Als intermezzo kreeg men een reportage van een wedstrijd in „hoela-hoep" onder auspiciën van een veelgelezen landelijk ~cialistisch dagblad. Beeldschermer Op 20 december zal te Haarlem de fi nale worden gehouden van het zangers festival van de Koninklijke Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen. In de afdeling gemengde koren treedt het koor „Daniël de Lange" uit Zaandijk op, dat bij de voorronde de eerste prijs behaalde, en bij de jeugdkoren het St. Ig- natiuscollege te Amsterdam, in de ere-af- deling gemengde koren het „Ars nova et antiqua" uit Amsterdam en in de supe rieure afdeling het Vrouwenkoor Wormer- veer. Onder auspiciën van de Commissie Cul tureel Beverwijk geeft het Noordhollands Philharmonisch Orkest op dinsdag' 25 november een concert in het Kennemer Theater. Onder leiding van Max-inus Adam wordt het volgende programma ten gehoi-e ge bracht: „Ouverture uit Prins Igor" van Borodin, „Vioolconcert" van Mendelssohn en Symfonie no. 3 van Tsjaikofski. Solist is Theo Olof, viool. De voorzitter van het Centr§al Stem bureau heeft in de vacature-prof. mr. L. W. G. Scholten (A.R.) benoemd verklaard tot lid der Tweede Kamer de heer G. A. Kieft te Utrecht. Advertentie Op BOOTZ' limerick zat ik te zwoegen En velen, die me schamper vroegen /Jfx, "Nog altüd geen prijs? y Raak je niet van de w}js?" '«p ff Maar nqg drink ik BOOTZ' TIP met genoegen! nr. hr. H. Z., Overschie ontv. 1 fl. TIP -|- 1 Lfl ootz' Oude Genever. we. Limericks inz. aan H. Bootz - Amsterdam HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Mid dagklok -noodklok. 12.03 Dansmuziek. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Gram. 13.30 Idem. 11.00 Viool en piano. 14.25 Gram. 14.35 Voor de vrouwen van het platteland. 14.45 Gevar. progr. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitzend. Rilksdelen Overzee: Zorg voor de mens in Suri name, door J. de Wit. 18.00 Lichte muziek. 18.20 K.V.P., pol. caus. 18.30 Metropole-ork. 1850 Boek- bespr. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Sportpraatje. 19.30 Gram. 20.30 Ja, met mij. 20.35 Concertge bouworkest en solist. (21.15 21.45 Aan de poorten van een nieuwe tijd). 22.20 Radio-philh. sextet. 22.45 Avondgebed en liturgische kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Lichte muziek. 23.3524.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Zang en piano. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek: 1. Van weide naar stal (2). 2. Grondonderzoek en bemesting in andere landen. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Hawaiian-muz. 12.50 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. o£ gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Sopr. en piano. 16.00 Jeugdbaldadigheid, causex'ie. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuz. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.30 Amateux-sprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Cabaretprogr. 20.55 Gram. 21.45 Act. 22.00 Toneelbeschouwing. 22 15 Muzikale caus. 22.40 Kerkorgel. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York cal ling 23.21 Gram. 23.35—24.00 Bedgeheimen. BRUSSEL. 324 M. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerbericht.. 12.34 Piano spel fverv.). 13.00 Nieuws. 13.15 Voor de soldaten. 14 00 Gram. 14.35 Idem. 15.00 Klankb. 15.45 Gram. 17 00 Nieuws. 17.10 Kamermuz. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de muzikale jeugd. 18.30 Voor de sol daten. 19 00 Nieuws. 19.30 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Gram. 21.30 Ork.concert. 22.00 Nieuws. 22.15 Gram. 23.00 Nieuws. 23.05 - 24.00 Gram. VOOR DINSDAG NTS 20 00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Documentaire film. 21.00-22.30 Speelfilm. NA EEN SENSATIONEEL verloop van de laatste ronde van het damtoernooi om hét persoonlijk kampioenschap van Noordholland.is het de Haarlemse dam- meester Wim de Jong opnieuw gelukt voor de vierde keer in successie beslag te leggen op de damtitel van Noordholland. Wim de Jong heeft hiermee opnieuw het recht veroverd uit te komen in het damtoernooi 1959 om de nationale titel. Voor de begeerde tweede plaats moeten de titelhouder 1957 J. H. Ansems en W. C. Beeke herkampen. In de lste klasse won de St. Bavo-speler J. J. Belien uit Heemstede de pivvinciale titel en promoveert naar de hoofdklasse. De uitslagen der laatste ronde luiden: J. H. Beeke remise met P. van Heerde; Chat- telon remise met Westerveld; De Bree ver liest van De Vries; Grooteman remise met W. C. Beeke; J. H. Ansems. wint van Vos sen; Wim de Jong wint van Mekken; Theo Tielrooy verliest van Stahlberg. De eindstand is thans als volgt.' 1. Wim de Jong (Haarlem) 19 punten; 2 en 3. J. H. Ansems en W. C. Beeke (Amsterdam) 18 pnt.; 4. Arie Grooteman (Wervershoof) 17 pnt.; 5. Stahlberg (Amsterdam) 16 pnt.; 6. J. H. Beeke (Amsterdam) 15 pnt.; 7. Mek ken (Alkmaar) 14 pnt.: 8.Westerveld (Zaan dam) 11 pnt.; 9. Tielrooy en 10 Vossen Op eigen terrein is het Watervliet 1 ge lukt een krappe, doch welverdiende over winning te behalen op DDV 1 uit Amster dam. De Watervlieters begonnen met hun sterkste aanvalskwartet en de gasten kre gen toen heel weinig kans hun aanvallen op te bouwen, temeer daar ook het Vel- sense middenvak op dreef was. Toen Le- nie Kloosterman, geheel vrijstaande, de bal kreeg toegespeeld van Van Ladesteijn schoot zij keurig (10). Even later rolde de bal van de korfrand toen Van Lade steijn het van afstand probeerde, maar na twintig minuten had hij met eenzelfde schot meer succes (20). Na de wisseling bleef de thuisclub sterker, hoewel het tempo niet hoog was. Enige kansen wer den gemist, doch Van Dijk vuurde van afstand (30). Het duurde geruime tijd na de hervat ting voordat in de stand verandering kwam door een Amsterdamse heer (31), maar in de derde opstelling vielen de doelpunten vlotter. Eerst was het me vrouw Van de Wateren-Waagmeester, die van achter de paal inschoot 41. Kort daarna volgde een DDV-treffer (42). In de eerste opstelling bleven de ver dedigingen de wederzijdse aanvallen de baas; Watervliet had geluk toen DDV twee st.rafworpen miste. Nadat vijf minuten voor het einde DDV de stand nog op 4—3 had gebracht, steeg de spanning. Maar de Velsenaren behielden de beide punten. De Watervliet-reserves stonden tegen de gasten van Swift 3 al na een kwartier met 02 achter. De Amsterdammers be schikten over een vlottere en ook doel treffender aanval. Na de hervatting liep Watervliet 2 door afstandschoten van Scholting en J. van den Berg in tot 22, doch na de vrkwisseling nam Swift op nieuw de strijd in 'hailden en scoorde nog tweemaal (2—4). Ondanks de veldmeerderheid van Wa tervliet 4 werd tegen Oosthoek 3 met 23 verloren. De groen-gelen hadden geen ge luk bij het schieten. VOLLEYBAL-FROGRAMMA. Voor de komende week is het volleybal- programma als volgt samengesteld: Maandag, 19.30 uur, dames, tweede klas: DEM 2Kennemers 3, Margietschool: 19.30 uur, heren tweede klas: Tyfoon 3Soller- tia I; 20.30 uur: Tyfoon 2—VCK 2, Plan tage ULO; 20.30 uur, dames, tweede klas: VCK 2VSV 2, St. Bavoschool, Beverwijk. Dinsdag, 19.30 uur, dames, eerste klas: Sportbond IVCIJ I; 20.20 uur, heren, tweede klas: Sportbond 3Tyfoon 4; 21.10 uur, heren, eerste klas: VCIJ IVCK I, Gymnasium, IJmuiden-Oost. Woensdag, 19.30 uur. heren, eerste klas: Sportbond 2Sportbond I: 20.20 uur, da mes, eerste klas: PSV I—VSV I; 21.10 uur. heren eerste klas: PSV IVCIJ 2, allen Gymnasium, IJmuiden-Oost. Donderdag, 19.30 uur. dames, tweede klas: DEM 3Sportbond 2, Margrietschool, Bevei-wijk. Vrijdag, 19.30 uur, dames, eerste klas: Kennemers IDEM I. Plantage LTLO. IJmuiden en Haarlem) 10 pnt.; 11, 12 en 13. Van Heerde (Amsterdam), De Vries (Den Helder), Chattelon (Grootebroek) 9 pnt. 14. De Bi-ee (Zaandam) 7 pnt. Onverwachts verloop Of het nu door de grote spanning kwam waaronder de spelers hun laatste partij speelden voor het provinciaal toernooi, of door andere oorzaken, een feit was het, dat in de drie belangrijke en beslissende par tijen het spel een geheel andere uitslag kreeg dan de toeschouwers hadden ver wacht. Wim de Jong werd de gelukkige kam pioen, omdat zijn zeer goed spelende tegen stander, de Alkmaarse kampioen Mekken, de partij op de klok verloor toen het reeds een eindspel remise was. De jeugdkampioen Vossen had tegen J. H. Ansems de beste eindspelkansen. De titelhouder vond een zeer vernuftige re mise, maar won op slag de partij toen Vos sen notabene zqn eigen stukken van liet bord haalde, in plaats van die van zjjn tegenstander. W. C. Beeke bood in een voor hem zeer gunstige stand (elf om elf) Groteman remise aan, juist op het moment dat Groteman een stuk nadeel had en een zeer nadelig eindspel moest ingaan. De 20-jarige J. J. Belien speelde remise tegen D. Hey uit. Zaandam en won met 5 punten uit 4 par tijen de kampioenstitel van Noordholland. Donderdagavond zal in het Max Euwe- huis te Amsterdam de eerste beslissings partij worden gespeeld tussen Ansems en Beeke. Een korte match van drie partijen moet beslissen, welke speler als tweede speler voor Noordholland aan het nationaal toernooi 1959 zal deelnemen. IJmuiden—SIZO 30 Het betaalde voetbal speelt SIZO vooral dit seizoen parten; enkele spelers verlie ten de vereniging en de oorzaak van het feit dat de Hillegommers nog geen enkele wedstrijd in deze competitie wonnen moet dan ook daarin worden gezocht. Ook j.l. zaterdag toen zij tegen voetbalvereniging „IJmuiden" in het veld kwamen, moesten zij een nederlaag incasseren. Reeds in de eerste minuut scoorde Van Genderen het eerste doelpunt.. Ietwat opti- misitsch gemaakt door dit succes gingen de IJmuidenaren het direct al wat kalmer aan doen, waardoor de eerste helft van het spel weinig aantrekkelijks bood. De twee de helft bracht meer vaart. De voorhoede van SIZO leverde geen gevaar voor de IJmuidenaren en zo kon de stand oplopen tot 3-0. Het tweede elftal van WIJ leverde een knappe prestatie door Kennemerland met 5-2 te verslaan. Een overwinning, die overigens ver diend was en die de IJmuidenaren voor een groot deel dankten aan hun en thousiasme. Langzaam en voorzichtig liep Madoef verder het hol in. Het. was er tamelijk donker en hij wist op geen stukken na, waar hij terecht zou komen. Maar Mirza sprak hem moed in. „Loop maar door!" zei Mirza. „Ik zal wel zeggen, wat je doen moet!" In zichzelf dacht Madoef wat er toch in die geheimzinnige muis zou omgaan. Maar hij vertrouwde op zijn raad. Toen kwam hij in een grote ruimte, wao,r het dak van de spelonk gesteund werd^ door hoge zuilen van rotssteen. Advertentie Inbrekers hebben in de nacht van vrij dag op zaterdag in Castricum op vier plaatsen deuren en ramen geforceerd om daarna met slechts een klein bedrag aan geld en een kostuum spoorloos te ver dwijnen. Aan de Mr. Ludwigstraat drong men bij de familie Stam door verbreking van een deurslot het huis binnen. Een hor loge en een bedrag van 40.vormde de buit. De buren, familie Scheerman, kre gen ook bezoek. Daar bleek echter niets te halen te zijn, want nadat de boel hier overhoop was gehaald, vertrok men van hier weer naar een ander object. Bij de familie Molenbroek aan de Wilhelmina- laan, werd een kostuum ontvreemd. Ter wijl ook bij de familie B. aan de Ted- burgstraat een bezoek werd gebracht. Advertentie NU in handige plastic tabakszak I De motor en autoclub Castricum heeft zondagmiddag een geslaagde oriëntatierit gehouden. De belangstelling hiervoor, was ondanks het feit, dat ook in vele andere gemeenten ritten werden gehouden, zeer goed te noemen. Er namen niet minder dan een en dertig personen aan deze door de heren Verhoef en Crombeen samengestelde rit deel. De 65 km lange rit met haar 116 aan duidingen had voor de deelnemèrs veel verrassingen in petto. Hoewel ook deelne mers uit Haarlem, Assendelft en andere plaatsen aanwezig waren, slaagden vele eigen leden er toch in om een prijs te be machtigen. De enige bromfietsdeelnemer, de heer van Kessel, wist met slechts 85 strafpunten ook nog beslag op een prijsje te leggen. Dë uitslag was als volgt: motoren: 1. J. Dekker (mac) 10 strafp.; 2. J. v. d. Velden (mac) 38; 3. J. Heere (mac) 39; 4. H. Kra mer, Assendelft, 52; 5. P. Langendijk (mac) 54; 6. A. Gootjes 57; 7. B. v. d. Berkt, 58; 8. C. Meyne 59; J. Handgraaf 66. Auto's: 1. L. Wijkstra 19; 2. N. Steeman 34, 3. B. Lute 41; 4. J. Gerritsen, Haarlem, 45; 5. T Mes (mac) 46; 6. G. Kuys, Haarlem, 55. Bromfietsen: 1. P. van Kessel, 85 strafp. H. Mis en receptie De afdeling Castricum van de K.A.B heeft zondag haar veertigjarig bestaan gevierd. Zij deed dit met een H. Mis, die 's moi'gens door de G. A. in de parochie kerk werd opgedragen, terwijl 's middags in zaal Roozendaal een receptie plaatsvond, waarop tal van belangrijke figuren uit de gemeente en daarbuiten aanwezig waren Namens de feestcommissie wenste de heer H. G. Borst het bestuur veel geluk Hij overhandigde hierbij het geschenk van de leden' een adresseermachine. Ook bur gemeester C. F. Smeets richtte zich met zijn gelukwensen tot het bestuur van de jubilerende afdeling. Hij herinnerde daar bij aan het feit, dat, hoewel hij met lege handen was gekomen, de gemeente aan het culturele werk van de beweging heeft kunnen meewerken door de subsidie, die in de laatste vergadering door de raad aan de K.A.B. werd verleend. De districtsbestuurder de heer Joh. de Lange overhandigde een enveloppe met inhoud voor de verdere inrichting van het eigen gebouw, dat de afdeling deze week heeft geopend. Voorts spraken waarde rende woorden: namens de L.T.B. de heer J. Dijkman, namens de K.V.P. de heer J. de Nijs en kapitein Heemskerk namens Elckerlyc. 11, Cheviot antwoordde: „Uitstekend". Maar hij voeg de eraan toe: „Nog één ding. U moet ervoor zorgen agent, dat er geen moeilijkheden komen. Ik heb een baby bij me, om van mijn vrouw niet te spreken, en ik kan hen hier niet aan de kant van de weg achter laten. Zij moeten dus met ons meerijden. Wilt u er voor zorgen, dat er geen mogelijkheid bestaat voor geweldpleging en.." De agent wendde zich tot zijn kameraad en zei: „Doe hem de handboeien aan, Bert." En zich tot Cheviot wendend, merkte hij op: „Die knaap zou nooit wegge komen zijn met alle politie, die op de been is. Maar hoe dan ook, u hebt ons veel werk bespaard. Een knap stukje werk, meneer, als ik het zeggen mag!" „Bedankt," zei Cheviot. „Om de waarheid te ver klappen, is het mijn werk. Ik ben namelijk inspecteur van de centrale recherche." Cheviot i'eed met een behoorlijke vaart naar Prince- town, waar hij voor de gevangenis stilhield. Voor de poort stond een politieman en het nieuws dat de ont snapte gevangene gepakt was, verspreidde zich snel. Binnen enkele ogenblikken stonden we in een kring van zeker tien politiemannen en gevangenis-functio narissen. Men nam geen risico, dat de man er wéér tussen uit zou breken. Niemand trad echter ruw tegen hem op, men was eerder goedmoedig en vol humor. Een van de gevangenismensen zei: „Welkom thuis, Joe Moss! We zijn blij dat je er weer bent. Sinds je weg was, was het hier niet meer als vanouds". En een ander zei: „Geef hem een warme sterke kop thee. Heb je wel iets te eten of te drinken gehad, Joe, sinds je er vandoor ging?" „Schei uit me Joe te noemen," zei de man. „Ik ben Bill Brown, en niemand anders! Ik zal jullie laten achtervolgen voor het feit, dat je me die lamme din gen om mijn polsen hebt gedaan. Wat hebben jullie tegen mij? Ik ben hier nog nooit geweest. Als je denkt, dat je me daar binnen krijgt. Een van de anderen zei: „Kom nou, Joe, verzet je niet. Ik zou je uit duizenden herkennen. Hoewel hij nog steeds protesteerde, werd de man de poort binnengebracht. Er viel voor ons niet veel meer te doen. Men bedankte ons uitvoerig voor onze hulp en iedereen leek zeer onder de indruk, toen de agent vertelde, wié Cheviot was. We reden weg en wuifden de achterblijvenden toe. Ik voelde me thans veel kalmer en toen we een eind je onderweg waren, zei ik tegen Cheviot: „Je nam wél een enorm risico, liefste! Als die man achterin een of ander zwaar voorwerp had gehad, had hij ons heel gemakkelijk kunnen afmaken. Wie had er dan verder voor de arme John-Arthur moeten zorgen? Cheviot bleek het niet met me eens te zijn. „Het was werkelijk nauwelijks riskant te noemen, antwoord de hij. „Hij besefte helemaal niet, dat ik dóór had, wie hij was. Anders had ik toch niet zo gemoedelijk met hem over een baantje op een boerderij geconver seerd. Nee, hij werd volkomen om de tuin geleid; ik geloof, dat ik heel goed komedie speelde. Omdat ik een tactvolle echtgenote ben, liet ik het daarbij. Maar ik was blij, dat het allemaal zo goed was afgelopen! En ook was ik blij, dat deze streek thans weer veilig voor ons allemaal zou zijn. Het nieuws van de vangst van de ontsnapte gevangene bleek intussen de ronde te hebben gedaan. We kwa men verschillende politie- en gevangenisfunctionarissen tegen, die terugkeerden. Ze waren zichtbaar opgelucht dat dit karweitje was opgeknapt. Terwijl we ons voor het avondeten opknapten, merk te Cheviot op: „ik ben benieuwd of juffrouw Goulby teruggekomen is." „Natuurlijk is ze terug," antwoordde ik. „Of denk je, dat ze voor de verleiding van de stad is bezweken en er een vrolijk avondje van maakt?" Cheviot keek me peinzend aan. „Ik weet het niet," zei hij „maar het zou me helemaal niet verbazen, als ze er niet was." Niettemin zat juffrouw Goulby heel rustig in de con versatiekamer en ze vertelde ons, dat ze het tochtje naar Torquay heel aardig had gevonden. „Een pretti ge afwisseling, nietwaar..?" Dr. Session vroeg: „En juffrouw Higgins, bent u de ontsnapte gevangene tegengekomen?" Meneer Lamartine antwoordde voor haar: „Ze heeft me m'n voeten kapot laten lopen, ze moést en ze zou die vent zien." Uit de manier waarop hij dit zei, maak te ik op dat de dag van zijn standpunt bekeken niet bepaald geslaagd was geweest. „Ik geloof, dat we hem gezien hebben," zei juffrouw Higgins. „Ik weet, Roy zegt, dat het niet zo is, maar ik ben ervan overtuigd, en 'k vind, dat we de politie op de hoogte moeten stellen. U moet weten, dat we in de verte een man in z'n eentje zagen lopen en we zijn hem achterna gegaan." „Ik wilde helemaal niet," protesteerde Lamartine. „maar jij stond erop „O, laten we daar niet wéér over beginnen," onder brak ze hem. „Hoe dan ook, we gingen achter hem aan. Hij liep vrij snel en hield zich niet aan de weg, zodat we zo nu en dan moesten nollen om hem in het oog te hou den. Het was heel amusant. Tenslotte waren we vrij dicht bij hem, maar toen het moment daar was, wil de Roy ik bedoel meneer Lamartine niets doen. „Het was alleen maar een spelletje.zei deze op verwijtende toon. „Je stelde je heel dwaas aan", zei juffrouw Higgins verpletterend. „Het ging ons bovendien niets aan", zei Lamartine. „Ook als het werkelijk die arme di-ommel was ge weest, wat dan nog? Hij kreeg een kans om weg te komen en ik wens hem het beste. Het zou eenvoudig niet bij me opkomen om hem tegen te houden en hem weer in do gevangenis te doen belanden". „Roy heeft geen sociaal geweten", legde juffrouw Higgins ons uit. „Maar hoe dan ook, het was een op windende jacht". Juffrouw Goulby vroeg: „Hebt u die man tenslotte staande gehouden?" „Wel, we haalden hem in en omdat ik inzag, dat Roy van weinig nut zou zijn, als de man vervelend zou worden, vroeg ik hem, of hij wist waar we kwa men als we doorliepen in de richting, waarin ook hij liep. Hij antwoordde: „Ik hoop, dat we dan van de hei afkomen, het ziet ernaar uit, alsof die heidevlakte eeuwig doorloopt. Dat antwoord zegt wel iets, vindt u niet?" „Onzin", zei Lamartine, „Die vent was precies zo moe als ik van het sjouwen en hij had er genoeg van, precies zoals ik. Die opmerking had niets te be tekenen. Bovendien, wat hadden we met die man te maken?" (Wordt vervolgd) Het was voor keurmeester Godschalk uit Alkmaar een moeilijke opgave om bij de jaarlijkse hokkenshow van de Beverwijkse postduivenhoudersvereniging „Ons Genoe gen" de mooiste jonge duivin aan te wij zen. De zondagmiddag in gebouw „Grapy" tentoongestelde duiven deden bijna niet voor elkaar onder. Het was uiteindelijk de duivin van A. Goderie, die de eerste prijs verwierf met tweeennegentig punten. Tweede werd T. van Leeuwen; 3. A. Kuilman; 4. F. Kra mers; 5. W. van Wijk. De waarnemend voorzitter, de heer A. Kuilman, hoopte dat de belangstelling voor de eerstvolgende zondagen, wanneer de jonge doffers, oude duivinnen en oude doffers tentoongesteld zullen worden, even groot zal zijn, als deze zondag was. Advertentie KI1KEN IS KOPEN BH MARKTPLEIN MAANDAG 10 NOVEMBER Stadsschouwburg: Toneelgroep „Thea ter": ..Orpheus daalt af", 20 uur. „Die Raeckse": Cabaret Fx-ans Koster, 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, tot 22 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 1-3): Expositie van werken van J. J. Piers en J. C. Mets, 19 tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", a.l., 19.30 uur. Fans Halstheater: „Donker Pa rijs", 18 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Mijn beste vijand", a.l., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jailhouse Rock", 14 j., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The wrong man", 14 j., 20 15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De spelonk des doods", 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Over moord wordt niet gesproken", 14 j., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De ontembaren", 14 j„ 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: Volksuniversiteit: Voordracht J. H. Moolenijzer: „Het orkest en zijn instrumenten", 20 uur. „In 't Goe de Uur": Grammofoonplatenconcei*t van werk van Bach, 21 tot 22 uur. „De Schuy- lenburcht" (Klevei-parkweg 15): Stichting Haarlem-Noord: Diaprojectie-avond, 20 u. DINSDAG 11 NOVEMBER Concertgebouw: Concert voor lagere schooljeugd, 9.15 en .10.30 uur. „Die Raeck se": Cabaret Frans Koster, 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, 1022 uur. Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie van aanwinsten uit collectie- Regnault, alsmede tekeningen en aquarel len uit gemeentelijk bezit, 10—12.30 en 13.3017 uur. Vleeshal: Expositie van Delftse ceramiek, 1417 uur. Kunstzaal Ten Bruggen-Cate (Reitzstraat 4): Expo sitie van beeldhouwwerk van Trudy de Lange, 1417 uur. Kunstzaal „De Ark" (Nieuw Heiligland 13): Expositie van werken van J. J. Piers en J. C. Mets, 914 en 1922 uur. Galerie Espace: Expositie van gouaches en tekeningen van Imre Nagy, 1117 uur. „De Waag" (Spaarne 29): Expositie van schilderijen en teke ningen van Peter van den Braken, 1116 uur. FILMS Cinema Palace: „De tien geboden", a.l., 14 en 19.30 uur. Frans Halstheater: „Don ker Parijs", 18 j., 14.30 en 20 uur. Lido Theater: „Mijn beste vijand", a.l., 14, 16.15. 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Jailhouse Rock", 14 j., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The wrong man", 14 j„ 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De spelonk des doods", 14 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Over moord wordt niet gesproken", 14 j., 14, 16.15 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT, Theater Monopole: „De ontembaren", 14 j„ 20 uur. DIVERSEN Brinkmann: Archeologische Werkge meenschap voor Westelijk Nederland: Le zing van dr. P. J. R. Modderman over ,De behuizing in de prehistorie", 20 uur. „De Leeuwerik": Toneelvereniging „Vrien denkring" met „Het is maar betrekkelijk", 20 uur. Concertgebouw: Muzikale show van firma Hogenbijl, 20 uur. Concertge bouw: Voorlichtingsavond Gewestelijk Ar beidsbureau. 20 uur. „In 't Goede Uur": Grammofoonplatenconcert van werk van Bach, 21—22 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7