Vreemde onthullingen in proces tegen magnetiseurs DE WIT's Vleesbedrijf Rex The DOOK m. WIN® GRATIS KOPEN! kousen JONGEJANS Mevrouw, TM ALS A h.c.r.Rijckaertsz VISMEELINDUSTRIE ONTSTEMD OVER ACTIE VAN DE VISSERSBOND Ongeluk of moord? Zij beweren geleidf" te worden door een lang overleden arts „Krokodilmannen" plegen 32 moorden in Kongo Uitspraken Haarlemse rechtbank Rusland wil termijn stellen aan voogdij TR0t/WF0r0S Bulletje en Bonestaak De Bruid is niet bleu mj. De Parel van de Zuidzee De Rode Schoentjes dansen j Voorstanders v. crematie DONDERDAG 13 NOVEMBER 1958 21 CONCERTGEBOUW Duitsers krijgen minder voor hun pufvis Na vier jaar 2 arrestaties Hamid geeft Nederlandse onderscheidingen terug Amerikaan protesteert bij Indonesisch consulaat 3.90 Beheerschapscom m issie Scheepvaart LUIDSPREKER Potasch, Perlemoer en de Pekinees CLARK GABLE VIVIEN LEIGH B. Kraay (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse vismeelindustrie is ontstemd over het optreden van de Nederlandse Vissersbond ten aanzien van de verkoop van de voor de fabricage van visolie en vismeel bestemde vis aan de Duitse fabrieken, die de vissers meer zouden betalen voor hun vangsten. Zij is van plan om door middel van een advertentie in bet vakblad „De Visserijwereld" de werkelijke prijzen, die men in ons land voor de pufvis betaalt, te publiceren. Zij is van mening, dat de actie van de Nederlandse Vissersbond in strijd is met de belangen, die de Nederlandse vissers en de Nederlandse industrie tezamen hebben bij het vervaardigen van vismeel in het eigen land. „De Duitse fabrieken betalen nu alleen hoge prijzen aan de Nederlanders, omdat er dit jaar sprake is van een zeer grote schaarste aan vis voor de fabricage van visolie en vismeel. Aan de Duitse vissers betalen zij echter geen exhorbitant hoge bedragen uit. Vele Duitse vissers verkopen hun vangsten trouwens aan de Nederlandse fabrieken. Door dure import proberen de Duitsers hun produktie op gang te houden De vismeelindustrie is van mening, dat de enige manier voor het vaststellen van een juiste prijs voor pufvis is, het waar deren van de aangevoerde vis naar het vetgehalte. Dit heeft men aangeboden aan de Nederlandse Vissersbond. Een prijs vaststelling met behulp van tabellen, waarop prijs en vetgehalte zijn aange geven. Dit vetgehalte zou met behulp van monsters van de vangsten in het Visserij laboratorium in IJmuiden kunnen worden vastgesteld, teneinde zelfs maar de schijn van partijdigheid en bevoordeling naar welke kant dan ook te vermijden. Het toe val wil, aldus de vismeelindustrie, dat de pufvis dit jaar een bijzonder rijk vetge halte heeft. De pilchards, die thans wor den aangevoerd, hebben een vetgehalte van zeker 20 percent. Vorig jaar was dit vetgehalte ongeveer 5 percent. Voor de fabricage van visolie, het waardevolste produkt van de vismeelfabrieken. is dit vetgehalte voor het bepalen van de prijs voor de vangst van de vissers doorslag gevend. Weinig kans De vismeelindustrie geeft de Vissersbond voor het stichten van een coöperatieve vismeelfabriek weinig kans. Zoiets bouwt men niet in korte tijd op. Dat is een kwes tie van jarenlange researcharbeid. De Vis sersbond heeft volgens de vismeelindustrie plotseling gevraagd de hoge prijs, die ook hier gold voor de vetrijke pufvis, vast te stellen als de prijs voor het gehele seizoen tot en met 31 deecmber. Dit acht de vis meelindustrie zakelijk gezien beslist on juist. Toen de tobischvisserij de jacht op de zandspiering door de Nederlandse vis sers in navolging van de Denen en Duit sers werd aangepakt, gold oorspronkelijk een prijs van 10,5 cent per kilo. Na een jaar tobisch-praktijk moest men deze prijs echter verlagen tot ongeveer 8,5 cent per kilo, omdat de opgegeven hoeveelheden tobisch niet overeenkwamen met de hoe veelheden, die iri werkelijkheid aan de fa brieken werden geleverd. „Wij moeten toch uitgaan van reëel gewicht". Bij het niet kloppen van het gewicht van de ge leverde pufvis speelden allerlei gewichts- verminderende factoren een rol, bijvoor beeld het verlies van vocht. Toen heeft men besloten een lagere prijs vast te stel len en meer te betalen, wanneer de opge geven hoeveelheden meer in overeenstem ming waren met de werkelijkheid Deze afspraak werd ook met de Duitse vissers, die kwamen vragen of zij hun vangsten aan de Nederlandse fabrieken mochten leveren, gemaakt. Tot volle tevre denheid van beide partijen, aldus de vis meelindustrie. De Nederlandse vissers, hoofdzakelijk afkomstig uit Urk, hadden echter al een afspraak gemaakt met de Duitse industrie voor de levering van totale vangst aan industrievis. Toen er ech ter plotseling een kink in de kabel kwam en Duitsland geen pufvis meer van de Nederlanders afnam, kwam men weer bij de Nederlandse fabrieken, die zonder ge voelens van rancune de vangsten weer kochten. Voor olierijke sardien heeft de vismeelindustrie in Nederland dit jaar ook 16 gulden per 100 kilo betaald, maar de Vissersbond betaald hiervan aan de vissers De Rotterdamse politie meent, een moord op het spoor gekomen te zijn, die vier jaar geleden zou zijn gepleegd. Op 19 november 1954 is de 39-jarige L. P. van W. uit een raam van zijn tweede etage woning in Rotterdam-Noord gevallen. De man werd dood aangetroffen op het plaatsje achter het huis. Als doodsoorzaak werd aangenomen: een ongeluk. De heer Van W. leed aan een hart kwaal. Zijn echtgenote verklaarde dat haar man het benauwd had en het raam had opengeschoven. Hij zou daarna in de vensterbank zijn gaan zitten, maar daarbij zijn evenwicht hebben verloren. Dit alles was zo geloofwaardig dat niet aan mis drijf werd gedacht. Thans echter heeft de recherche aanwijzingen gekregen dat de heer Van W. waarschijnlijk van het leven is beroofd. Als verdacht hiervan zijn ge arresteerd de vroegere echtgenote van Van W., de 37-jarigè M. A. P. en een 29- jarige chauffeur A. A., met wie zij des tijds omging. De vrouw is inmiddels her trouwd, maar niet met A. In dit stadium van het onderzoek kan de politie nog geen nadere mededelingen doen. 12 gulden uit en stortte het overschot in de organisatiefondsen. De vismeelindustrie is ook gekant tegen de vaststelling van opvangprijzen voor pufvis aan het begin van het seizoen. Dit geeft te weinig mogelijkheden voor het wisselen van de prijzen al naar gelang het wisselen van het vetgehalte in de loop van het seizoen. Men wil zich dus liever niet bij het begin van heta seizoen al bij voor baat vastleggen op een prijs voor het ge hele seizoen. „M er de ka" beweert: DJAKARTA, (ANP) Het dagblad „Merdeka" in Djakarta heeft gemeld, dat sultan Hamid II van Pontianak de onder scheidingen welke Koningin Juliana en de Nederlandse regering hem destijds hebben verleend, zal teruggeven. De sultan, die de vorige week in Neder land arriveerde, is adjudant in buitenge wone dienst van de Koningin. Het blad had van „bevoegde kringen" vernomen, dat hij tot dit besluit zou zijn gekomen tijdens het uitzitten van de straf, waartoe hij wegens een poging tot omverwerping der Indonesische regering was veroor deeld. Aan het A.N P. in Den Haag, dat zich hierover tot het verkrijgen van nadere inlichtingen met hem in verbinding stelde, antwoordde de sultan: „Geen commen taar". SINGAPORE, (UPI) De 64-jarige Amerikaanse scheepsbouwer Fred Peterson heeft bij het Indonesische consulaat-gene raal te Singapore een protest ingediend naar aanleiding van het feit dat hij en de zetten leden tellende bemanning van zijn schoener „Utopia" gearresteerd werden toen zij met hun schip het eiland Bali aandeden om brandstof in te nemen. Peterson eist een schadevergoeding van duizend dollar, omdat bovendien zijn schoener, tussen Bali en Singapore, door een kanonneerboot van de Indonesische marine is aangevaren. Twee Voorburgse magnetiseurs hebben gezorgd voor een novum in de geschiede nis van het Nederlandse strafrecht door zich te verweren met het argument, dal zij niet gestraft kunnen worden wegens het onbevoegd uitoefenen van de genees kunst, omdat hun handelingen bestuurd werden door de geest van een reeds lang overleden, w e 1 bevoegde dokter. Hun verdediger jhr. mr. A. M. C. Sand- berg, zorgde zo mogelijk voor een nog gro tere sensatie door aan de Haagse kanton rechter in openbare zitting met grote ernst te verklaren, dat hij persoonlijk met de geest van een gedurende de oorjog over leden arts heeft gesproken. Deze raadsman verklaarde dat de bei de magnetiseurs zijns inziens beschikken over door God geschonken gaven. „Wat Christus deed. daartoe stelt hij ook som mige van zijn volgelingen in staat, in rasu mijn beide cliënten. Hun werk is een hei lige zaak en hun vervolging beschouw ik als een geloofsvervolging, waartegen ik met klem protesteer", riep mr. Sandberg uit. Onder de tientallen in de-sgechtszaal aan wezige (meest vrouwelijk) spiritisten was eerder een gemompel van verontwaardi ging opgegaan, toen de officier de 36-jari- ge magnetiseur J. J. S. beschreef als „een bijzonder gladde figuur, die de sentimen ten van goedgelovige lieden handig weet te bespelen". De officier eiste tegen de magnetiseur zes boetes van elk 300 gulden, subsidiair een maand gevangenisstraf. Tegen de 47- iarigë plaatsvervanger van de eerste mag netiseur, de wasserijdirecteur F. W. W„ vorderde hij vier boetes van elk 250 gul den, subsidiair 25 dagen. Van de vele hon derden geconstateerde gevallen van het onbevoegd uitoefenen der geneeskunst wa ren de beide magnetiseurs er respectieve lijk slechts zes en vier tenlastegelegd. Van de vele tientallen ter zitting aanwezige spi ritisten en patiënten der beide magneti seurs werden er niet minder dan dertien gehoord. Helderziende getuige De meest opzienbarende verklaring werd afgelegd door de 66-jarige mevrouw W. A. U.-L. uit Scheveningen, die met grote stelligheid beweerde gezien te heb ben zij zegt, helderziende te zijn hoe de geest van de 36-jarige magnetiseur diens lichaam door de mond verliet, waarop de geest van een in de oorlog overleden dok ter K. het lichaam van de magnetiseur door het achterhoofd betrad. In feite was het dus de overleden dr. K., die zich van het stoffelijk omhulsel van de magnetiseur bediende om de patiënten te behandelen. Wel bediende hij zich van de stem van de magnetiseur, doch de stem klonk dan veel lager. Het was zo beweerden ook alle overige getuigen, dr. K. die de diagnose stelde en die de genezingen verrichtte. Alle getuigen verklaarde of geheel te zijn genezen van hun kwalen of in ieder geval zeer veel baat bij de behandelingen te hebben gevonden. De helderziende vrouw vertelde dat de geest van dr. K. er uitzag als „een iet wat wazige menselijke gestalte". „Hoe weet u dat het een arts was?", vroeg de kantonrechter. „Omdat ik hem zie, zoals hij bij zijn le ven was: in een witte doktersjas. Ik kan trouwens bewijzen dat dr. K. in 't lichaam van de heer S. was ingetreden. Meneer S. is zelf rechtshandig, maar als hij in trance is, werkt hij linkshandig. De getuige vertelde voorts hoe de an dere magnetiseur werkt. Deze gaat niet in trance, doch zijn handen worden be- Nog tót en met ZATERDAG duurt onze gezamenlijke actie GRATIS KOPEN GRIJPT UW KANS - KOOPT BIJ JONGEJANS PROFITEER NOG VAN ONZE OPENINGSRECLAME: 1 paar ragfijne Nylons, extra elastisch. De nor male prijs van deze prachtkous is 1 paar Wandelnylons, onze bekende sterke kous 5.91 2.95 6.90 Dank zij de medewerking van de fabrikant, kunnen wij als openingsreklame een reductie geven van 5.00 Dus u betaalt nu voor 2 paar WOL- EN TEXTIELHUIS WINKELPLEIN 1945 stuurd door de geest van de overleden dok ter, die achter hem staat, met zijn han den op de schouders van de magnetiseur. De 36-jarige beroepsmagnetiseur S. ver klaarde al meer dan twaalf jaar te prak tiseren in Voorburg. Hij rekent 3,35 gul den per behandeling. Sommige getuigen verklaarden al vele jaren lang door hem behandeld te worden tegen allerlei kwa len. Zij bezochten hem veelal een of twee keer per week. Als zij met vakantie gin gen, lieten zij een foto bij de magnetiseur achter, die de behandeling dan „op een af stand" voortzette. De 47-jarige wasserij directeur W. placht op te treden als plaatsvervanger van de heer S. Soms ook assisteerde hij hem, doch nimmer ontving hij geld voor zijn diensten, zo verklaarde hij. Op vragen van de kantonrechter, wie dr. K. geweest is, waar hij gewoond heeft, op welke datum hij is overleden en zo meer antwoordde mr. Sandberg al deze details niet te kennen. Hijzelf noch zijn cliënten hebben dr. K. bij diens leven gekend. Doch wel zei mr. Sandberg on langs met de geest van dr. K. gesproken te hebben. Deze had hem meegedeeld als arts te Den Haag werkzaam te zijn ge weest. STANLEYSTAD (Belgische Kongo) De politie van Ponthierstad (Belgische Kongo) heeft een tiental negers gearresteerd, die zich, vermomd als krokodil, in deze streek hebben schuldig gemaakt aan niet minder dan 32 moorden. Uit het vooronderzoek is gebleken, dat de moordenaars, gewapend met een kapmes en gehuld in een kroko- dillenhuid, des avond in de schemering dan wel bij het krieken van de dag, verscholen in het oeverriet van de rivier of achter een rots hun slachtoffers afwachtten. Dit werd dan aangevallen als het in een prauw kwam aanvaren of een pad langs de rivier volgde. Uit de riviernevel zag het slacht offer dan plotseling een monster opdoemen met een krokodillenkop en -lijf, maar met armen en benen van een mens. Verlamd van schrik vormde het dan een gemakke lijke prooi voor deze krokodilmannen. De politie werd op deze moorden, die herinneringen oproepen aan de praktijk van de luipaardmannen der Kitawalasekte in hetzelfde gebied, attent gemaakt door dat bij de rotsen, stroomafwaarts van Ponthierstad, talrijke verminkte lijken aanspoelden. Uit het onderzoek is komen vast te staan dat aan de moorden een oude stamhaat ten grondslag ligt, die de in dit gebied levende Panamoli's voor de Basua's koes teren. Niemand kan zeggen hoever deze oude vete teruggaat, noch hoe deze plot seling zulk een bloedige vorm heeft kunnen aannemen. De verdachten, allen Panamoli's, hebben hun misdaden snel bekend en verklaard dat zij de Basua's wilden uitroeien. Zij ontkennen evenwel zich aan menseneters praktijken te hebben schuldig gemaakt. De treurige zekerheid bestaat echter, dat dit wel het geval is geweest aangezien de ver minkingen der slachtoffers hierop duide lijk wijzen. De Haarlemse rechtbank heeft van morgen een 40-,jarige Amsterdamse ca féhouder veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf en ontzegging van de rijbe voegdheid voor drie jaar. Veertien dagen geleden eiste de officier van Justitie acht maanden gevangenisstraf en vijf jaar ont zegging tegen deze verdachte, die vorig jaar op Eerste Paasdag 's avonds in de Gierstraat in Haarlem met zijn auto een 33-jarige dame uit Maassluis, die met haar kindje op het trottoir wandelde, had geschept, en was doorgereden De vrouw werd daarbij ernstig aan het hoofd en een been gewond. Het kind kreeg wonderlijk genoeg geen letsel. De man had bij het onderzoek gesuggereerd, dat zijn auto was gestolen en dat een ander het ongeluk had veroorzaakt. Een 43-jarige textielagent uit Zandvoort werd veroordeeld tot drie maanden gevan genisstraf en ontzegging van de rijbe voegdheid voor drie jaar. De eis luidde twee maanden en intrekking van het rij bewijs voor drie jaar. De man was op 6 september onder in vloed met zijn auto met grote vaart het Kennemerplein opgereden en na allerlei botsingen en capriolen op het trottoir tot stilstand gekomen. Een Haarlemse buffet juffrouw, die met verdachte meereed, had een hersenschudding opgelopen. De man had het doen voorkomen, alsof de buffet juffrouw de wagen bestuurd had om deze voor de gevolgen van zijn roekeloos rijden te laten opdraaien. De rechtbank veroordeelde een dertigja rige Haarlemse hofmeester, die op 15 sep tember onder invloed had gereden en zijn wagen op de Delftlaan had gepar keerd om wat op zijn verhaal te komen van het gebruik van zestien glazen bier, con form de eis tot een maand voorwaardelij ke gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar, 300 boete en subs, een maand hechtenis en intrekking van het rijbewijs voor een jaar. Een 44-jarige Amsterdamse buschauf feur, die vorig jaar op Tweede Kerstdag met zijn voertuig een wielrijdster met een kind achterop op de Bennebroekerlaan in Bennebroek bij het passeren in het nauw had gebracht, werd conform de eis veroor deeld tot 30 boete subs, zes dagen. Een 43-jarige Bloemendaalse koopman en een 37-jarige Zandvoortse timmerman, die op 24 augustus onder invloed hun wa gen hadden bestuurd en bij de Viersprong in Aerdenhout met elkaar in botsing wa ren gekomen, werden wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. NEW YORK, (Reuter) —De Sovjet- Unie heeft woensdag in de Beheerschaps- commissie van de UNO éen amende ment op een Indiase ontwerpresolutie over streefdata voor onafhankelijkheid van beheerschapsgebieden ingediend.,, Hierbij wordt aan Engeland en België verzocht te bewerkstelligen, dat Tangan- jika en Roeanda-Oeroendi binnen vijf jaar onafhankelijk worden. Australië en de Verenigde Staten zouden ervoor moeten zorgen, dat respectievelijk Oostelijk Nieuw-Guinea en Naoeroe en het Ameri kaanse beheerschapsgebied der eilanden in de Stille Oceaan binnen tien jaar onaf hankelijkheid verwerven. De Britse verte genwoordiger verwierp het Russische amendement als „willekeurig" en „onge rechtvaardigd" en zag geen reden om verschil in de termijnen te maken. De commissie heeft het Sovjet-amende ment echter vel-worpen. Een Indiase ont- werp-resolutie werd daarna aangenomen met 47 stemmen tegen 18 bij 6 onthoudin gen. Het Russische voorstel Groot Brittan- nië en België te verzoeken te bewerkstelli gen, dat Tanganjika en Roeanda-Oeroendi binnen vijf jaar onafhankelijk worden, werd verworpen met 34 tegen 18 stemmen bij 19 onthoudingen. Het Russische voor stel betreffende Oostelijk Nieuw-Guinea en Naoeroe, die onder Australisch beheer staan, en het Amerikaanse Beheerschaps gebied in de Stille Oceaan werd verworpen met 31 tegen 22 stemmen bij 18 onthoudin gen. KLEINE VAART Alcetas, 12 te Gibraltar n. Hamburg. Bloemgracht,, 11 dw. Rauma n. Amsterdam. Draco, 12 30 m. n. Burlings n. Oporto. Ei jo, 11 te Runcorn. Elsa, 10 v. Karskaer n. Soernaes. Inspect. Mellema, 11 in Botnische Golf n. Dundee. Joost. 11 te Amsterdam v. Raumo. Lijnbaansgracht, 12 dw. Oland n. Kotka. Midas. 12 3 m. n.o. Zeebrugge n. Antwerpen. Nero, 11 te Oporto n. Lissabon. Netta, 9 v. Or an te Algiers. Plato, 11 v. San Feliu n. Taragona. Ponza, 11 te Rundvik v. Ostrand. Schippersgracht, 12 Kiel gepass. n. Rotterdam- Tilly. 11 v. Kopmanholmen n. Huil. Twee Gebroeders, 9 v. Rotterdam te Bilbao. Westerdok, pass. 12 Noordhinder n. Rotterdam. SLEEPVAART Noordholland, 11 t.e Suez. Noordzee, 8 v. Genua n. Napels. Oceaan, 11 360 m. n.w. Port Said n. Port Said. Oostzee, 11 240 m. n.w. K. S. Antonio n. Rio de Jan. Poolzee, 11 800 m. n.o. St. Maarten n. Vlissingen. Rode Zee, 4 v. Walvisbaai n. Montevideo. Tasmanzee, 7 v. Calcutta n. Colombo. Zeeland, 11 64 m. n.o. K. Canaveral n. Khorr.har. Heeft u al geprofiteerd van ©nis SUCCESRECLAME? DEZE WEEK WEER VELE VOORDELIGE AANBIEDINGEN Doorregen VARKENSLAPPEN 500 gr 1-28 Magere VARKENSLAPPEN 500 gr 2.49 FRICANDEAU 500 gr 2.69 Doorregen LAMSLAPPEN 500 gr 138 CARBONADE 500.gr 1.58 Magere LAMSLAPPEN 500 gr 2.18 BOUT (het neusje van de zalm) 500 gr 2.48 ALS EXTRA RECLAME RIBLAPPEN 500 gr 2.28 Ook voor de boterham BOTERHAMWORST 150 gr 44 Gebraden GEHAKT 150 gr 49 PEKELVLEES 150 gr 59 LEVERWORST 250 gr 35 I SLAVINKEN per stuk 33 3 stuks 89 I I SAUCIJZENSCHIJVEN p. st. 30-3 st. 79 MOERBERGPLANTSOEN 1, IJMUIDEN - TEL. 4286 11 zoudt het door heel Kennemerland kunnen aanplakken natuurlijk, dat U een stofzuiger, een auto of iels anders te koop heeft. Spaar U die last. PLAATS X Heden overleed in de volle rust van het Geloof, onze innig geliefde zorg. zame vrouw en pleeg moeder ANNA CATHARINA PLU-LUFF in de ouderdom van 80 jaar. Joh. Plu C. Jansen-Plu P. Jansen Haarlem. 11 nov. 1958. Brederodestraat 4. De overledene is opge baard in een der rouwka mers Zijlweg 63. bezoe ken van 24 uur en des avonds van 7.308 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben zaterdag 15 november om 11 uur in het familiegraf op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Aan huis geen bezoek. Heden werd tot onze diepe droefheid plotseling van ons weggenomen onze lieve moeder, be- huwdmoeder en oma MARIA ELISABETH LIEBERG weduwe van Pieter Koudenburg in de ouderdom van 76 jaar. Uit aller naam: A. Koudenburg IJmuiden. 12 nov. 1958. Waalstraat 15. Condoleantie-adres: Sluiseiland 57. De teraardebestelling zal plaats vinden op zaterdag 15 november op de Wes- jj terbegraafplaats te 14.30 uur. Vertrek vanaf Sluis eiland 57 om 14 uur, al waar de overledene is op gebaard. Met diepe droefheid ge ven wij u kennis dat na een kortstondige ziekte vrij onverwachts is over leden onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder. zuster, behuwdzuster, grootmoeder en tante JANTJE REMPTEMA weduwe van Theodorus Verhoef in de ouderdom van 70 jaar. Velsen-Noord. 11 nov. '58 Grote Hout- of Konings weg 44 rood. Uit aller naam: K. Verhoef. De teraardebestelling zal plaats vinden zaterdag 15 november op de Alg. be graafplaats De Biezen te Santpoort, te 1 uur. Vertrek vanaf het huis 12.30 uur. DANKBETUIGING Wij betuigen langs deze weg onze hartelijke dank aan cliënten, collega's, vrienden en bekenden voor de overstelpende blijken van belangstelling bij de opening van onze zaak. Fam. JONGEJANS Plein 1945 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij het overlijden van onze vader de heer KRIJN SCHOUTEN En in het bijzonder onze dank aan Dr. Brouwer en fam. Voets voor de vriende lijke verzorging hem tijdens zijn leven gegeven. Namens de familie: H. SCHOUTEN. Arubastraat 7. Santpoort. RAA0HUIS EN KERK^ HOOFDSTRAAT 17? SANTPOORT TEL. K 2500-13049 ZONDAG a.s. - half drie HET LEIDS KINDERTONEEL met de geheimzinnige avonturen van Op het toneel hoela-hoepel wedstrijd. Prijzen: 0.69 - 0.85 - 1.10 - 1.35 (alles Inbegrepen) Voorverkoop: dagelijks 103 uur. 14 tot en met 17 nov. 20 uur BRIGITTE BARDOT is weer BAR DOT in deze vrolijke film. ZONDAGMIDDAG 15 uur Avonturenfilm in kleuren en superscope. ALLEEN DONDERDAG 20 uur Nog 1 maal het buitengewone filmwerk VANAF HEDEN VOORVERKOOP voor de Toneelvoorstelling van met JOHAN KAART en JOH. BOSKAMP. Prijzen 2.00 tot en met 3 50. het theater met de beste films vertoont van VRIJDAG t/'m WOENSDAG elke avond één voorstelling te 7.30 uur (ook zaterdag en zondag) wegens de grote lengte van de hoofdfilm De grootste film ooit vervaardigd DAVID O.SELZNICK'S productie van MARGARET MITCHELL'S wereldberoemde roman fel r GONE WITH THE WIND KLEUR DOOR TECHNICOLOR De glorieuze productie vol gloed en hartstocht, indruk wekkender dan ooit in grootbeeld-projectie VERHOOGDE TOEGANGSPRIJZEN. Toegang 14 j. Voorverk. dagel. van 1112 u. en 's avonds v.a. 6.30 u. ZONDAGMIDDAG 3 uur: Een opwindend Indianenavontuur in kleuren. DE REDDER VAN FORT SHALLAN DONDERDAG 13 nov. 8 uur: Speciale voorstelling BLANKE VROUW IN DE CONGO met Susan Hayward en Robert Mitchum in Technicolor HEDENAVOND 8 uur WANHOPIGE UREN Nu kunt u zien hoe het gezin Hilliard in doodsnood verkeerde! Toegang 18 jaar- VERWACHT De Nederlandse succesfilm „FANFARE" WIJK AAN ZEE U EET lekker U ZIT lekker U DANST lekker Specialiteit uit de hand. Pommes Frites S Appelmoes Iedere avond gezellig Adverteert in dit blad 3 Hebt u al een codicil ge schreven en uw wens tot crematie daarmee voor de wet tot uitdrukking ge bracht? Op verzoek sturen wij u alle gewenste inlichtingen en verstrekken wij codi cilformulieren. Vereniging v. Fac. Crematie, Velsen. IJ. J. REITSMA, Stations weg 86 Velsen. Telef. no. 7458. A. J. VAN DER WEIJDEN Krelagestraat 36, H'lem. J. F. W. KORTING, Kerk- weg 131, Santpoort. Tel. 02560—7625. STEPHENSONSTR. 6] IJmuiden. - Tel. 432i5

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 21