1963 KERKDIENSTEN DE Pensioenfonds voor handels- en kantoorpersoneel bollenbedrijf FLEXA-dealer DE WOLF van 1833 Aan kwaliteit van consumptiemelk moet nog veel worden verbeterd Havenberichten Arend Reym Uw bril klaar terwijl u wacht VELDHUIS De echte HELDERSE TAAI en SPECULAAS NA JAREN VAN VOORBEREIDING Medische verzorging tijdens het weekeinde Contactvergadering van kustbrigades „Alphard" drijft rond met defecte machine Studiecentrum voor zeevarenden J. DE BOER - Mr. Opticien Beverwijker met brand» wonden naar ziekenhuis Tekenwedstrijd openbare leeszaal een groot succes COH v. d. MEER Voorzitter Veehouders LT. B. Examens Kinderdiensten Schepen, rederijen en werven auto- en motorr ij school Steeds meer schorseneren Volleybal-competitie LGïUFREM K I O N G ^fërieven aan de redactie foto KRIJGER cine ZATERDAG 15 NOVEMBER 1958 De Reizigers en Inkopersvereniging in het Bloemenbollenbedryf heeft donder dagavond in „Treslong" in Hillegom haar grootste triomf gevierd. Zij kon mededelen, dat het pensioenfonds voor het handels- en administratief personeel in het bloembollenbedrijf een feit is. Er zijn voldoende deelnemers en er is kans op een groot aantal dat zal toetreden. In feite vergaderde het nieuwe pensioenfonds waarin leden van de Bond van Bloembol lenhandelaren en van R.I.V.I.B. zitting hebben. Beide organisaties hebben verle den jaar op 20 december het besluit ge nomen tot oprichting van dit fonds. De R.I.V.I.B. heeft ongeveeF twintig jaar aan het pensioenfonds gewerkt. In 1940 was men bijna klaar, maar de oor log heeft alle plannen getorpedeerd. Na de oorlog heeft men weer plannen voor het fonds gemaakt. De voorzitter van het voorlopig bestuur, de heer Jac. L. van Zijverden, kon een flink aantal deelnemers welkom heten. Volgens hem is er voor het hogere perso neel veel te weinig gedaan. Hierin is dan nu verandering gekomen. Het verheugde hem mede te kunnen delen, dat ook de K.V.O.B. haar medewerking heeft toege zegd. Hij dankte allen die zo hard hadden gewerkt voor de totstandkoming van het fonds. Advertentie Houtwerk en muren, die u vandaag met Flexa verft, zijn dan nóg stralend van kleur, mooi en gaaf. 't Verft snel en... 't houdt lang: de verf voor het schilderfeest. Vraag het gratis boekje 'Knap het op met kleur' mm FLEXA, postbus 2, Leiden. FLEXA o.a. verkrijgbaar bij: Huygensstr. 15 IJmuiden Tel. 6121 Alkmaarseweg 50 - Beverwijk - T. 3417 IJMUIDEN Dokters: Van de groep artsen, aange sloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Ge neeskunst zijn, uitsluitend in spoedge vallen, van zaterdag 1 uur tot l.et spreekuur van maandagmorgen te raad plegen de artsen: mevr. M. J. C. van Rij-Flury, Grahamstraat 202, tel. 7500; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388; W. A. Oepts, Zeeweg 295, tel. 4023. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5295 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. VELSEN-N.—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. K. Fierstra, Wijkerstraatweg 194, Velsen-N., telefoon 02510-4987. Van zondagmorgen tot des avonds 12 uur: A. Verburg, t.h.v. W. J. Rooyaards, dr. Schuitstraat 12, tel. 3636, b.g.g. 3905. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apothe ken v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemskerk, telefoon 02512-240. Bovendien neemt dr. Tuin man de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. C. van Lees ten, Bakkummerstraat 48, tel. 2428. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zr. Mei huizen, Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundige: mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burg. Lommenstr. 6, tel. 2500 is dagelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts dr. Ph. J. Haselager, Hoofdstraat 135, Sant poort-Dorp, tel. 8570 te raadplegen. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalseweg 145, Santpoort-Station, tel: 8249. VELSEN Wijkverpleging; Zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504, voor IJmuiden en IJmuiden-Oost; zuster Nap, Rem- brandtlaan 5, tel. 6195, voor IJmuiden- Oost, Velsen en Velsen-Noord; zuster Langejan, Driehuizerkerkweg 102, Drie huis, voor Driehuis en Santpoort. Op zaterdag 22 november, aanvang half vier, wordt in restaurant Munniks aan de Grote Markt te Haarlem de jaarlijkse contactvergadering gehouden van de kust- reddingsbrigades aangesloten bij de Ko ninklijke Nederlandse Bond tot het Red den van Drenkelingen. De agenda bevat onder meer een voor stel van de CCK om het Bondsbestuur te adviseren de jaarlijkse Bondsstranddag niet meer te houden en verder een voor stel om jaarlijks een filmstrook te laten vervaardigen waarin de gevaren van de zee aanschouwelijk worden voorgesteld en in strip gedurende het seizoen in de bios copen te laten draaien. Verder maakt de wenselijkheid van een ongevallenverzeke ring een punt van bespreking uit. De heer J. van Nieuwkoop heeft daar na uiteengezet waaruit al dit werk heeft bestaan. De ondeskundige werkcommissie heeft een adviseur in de arm genomen. Er is besloten het pensioenfonds niet in eigen beheer te houden, maar een herver zekering aan te gaan. Uit de acht offer tes is de zekerste en voordeligste geko zen. Men heeft echter voordien bij vel schillende deskundigen advies ingewon nen. De premies en voorwaarden werden billijk genoemd. Daar reeds vele bedrij ven een eigen verzekering hadden is be sloten ook een aanvullende verzekering open te stellen. Tevens is de gelegenheid opengesteld voor ouderen door storting van een bedrag ineens of door verhoging van de premie of bij een voldoende winst de onverzekerde tijd te overbruggen. De premie voor de normale verzekering bedraagt tien percent. Het bestuur van het fonds adviseert hiervan drie kwart voor rekening van de werkgever te bren gen en een kwart voor de werknemer. In totaal is voor 619.000 aan verzekeringen ondergebracht. Er zijn 117 deelnemers. Men hoopt echter binnenkort het aantal sterk te vergroten. De heren B. D. Arentshorst, A. van der Berg sr. en Jac. L. van Zijverden hebben namens de werkgevers zitting in het be stuur en de heren J. van Nieuwkoop, C. Spilker en L. C. van Steenwijjc namens de werknemers. De heer Arentshorst is tot voorzitter benoemd, de heer Van Nieuw koop tot secretaris-penningmeester. De „Alphard" van Van Nievelt Gou- driaan en Co te Rotterdam, op weg van Bahia Blanca naar Rotterdam, drijft op 45 mijl ten zuidwesten van St. Vincent (Kaap Verdische Eilanden) met machineschade rond. De „Alcor" van dezelfde rederij is nu op weg naar de „Alphard", teneinde het schip naar St. Vincent te slepen. Te Rotterdam is onder voorzitterschap van de heer J. Hudig Dzn., opgericht de Stichting „Nederlands Studiecentrum voor Zeevarenden", die zich ten doel stelt „het bevorderen van de mogelijkheid tot een zinvolle vrijetijdsbesteding van zee varenden in dienst van in Nederland ge vestigde rederijen". Het initiatief hiertoe werd genomen door een aantal particulieren uit een ze vental verschillende plaatsen van ons land, die allen persoonlijk of ambtshalve weten, wat de koopvaardij is: de meesten van hen komen zelfs rechtstreeks uit het zeemansberoep voort. Aan deze stichting werd inmiddels reeds steun en medewer king toegezegd door verschillende organi saties en instanties op het gebied van de scheepvaart. WATERVLIET-RESERVE5 SPELEN THUIS Nu de komende zondag het eerste twaalftal van de korfbalvereniging ..Wa tervliet". vrij heeft, zal de belangstelling zich concentreren op dë wedstrijd Water vliet 2Oosterkwartier 3. De Velsense re serves kunnen nog wel enige punten ge bruiken, maar of zij in staat zullen zijn tegen de krachtige Haarlemse ploeg zelfs een gelijk spel te behalen valt te bezien. Doch mogelijk zorgt Watervliet 2 voor een verrassing. Watervliet 3 krijgt het in de uitwedstrijd tegen Nieuw Flora2 in Haar lem al even moeilijk, doch Watervliet 4, dat op bezoek gaat bij Zandvoort 3 (met nog slechts één punt in het bezit) maakt een redelijke kans op de volle buit. Zater dagmiddag spelen de aspiranten: Water vliet AHaarlem B. De opstelling van Watervliet 2 is: Dames: G. Polak, N. Bakker, W. Nij- kamp, L. Leyenaar, I. Waagmeester, C. Zandbergen; heren: A. Verkerk, G. v. d. Brink, J. v. d. Berg, J. v. Ladesteijn, H. Scholting, T. v. Ladesteijn. SVIJ-PROGRAMMA Zondag komt SVIJ met vier elftallen tussen de lijnen. Het eerste krijgt Spaarne- stad op bezoek en gezien de resultaten van deze ploeg zit er een goede kans in de bei de punten thuis te houden. SVIJ 2 dat het verleden week niet best gedaan heeft tegen Beverwijk 4 zal ook aan Kennemers 5 een zware tegenstander hebben, ze zullen alles in het werk moeten stellen om goed uit de bus te kunnen komen. SVIJ 3 ontvangt DEM 6, hierin zien wij een overwinning voor de IJmuidenaren. SVIJ 4 gaat naar Kennemers 7, waar zij het niet gemakke lijk zullen krijgen. Aspiranten A komt in het veld tegen Stormvogels C, wat een zeer lastige tegenstander zal zijn, een overwin ning zal zwaar bevochten moeten worden. Het eerste komt ongewijzigd uit met: T. den Dikken; J. Blinkhof en J. Kistemaker; J. Wisse, W. Cöhrs en Joh. de Vries; J. Meijer, N. Minnebo, N. Schaap, P. v. Eer den en W. v. d. Schalk. Als reserves zijn aangewezen: P. Kemner en H. Koekenbier. Het programma luidt: SVIJSpaarne- stad 10 uur, SVIJ 2Kennemers 5 12 uur, SVIJ 3DEM 6 2 uur, Kennemers 7SVIJ 4 12 uur, SVIJ A asp.Stormvogels C asp. 3 uur. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Reactie van firoefoven Met flinke brandwonden aan zijn ge zicht, handen en voeten is de laboratorium- assistent R. C. v. d. B. uit Beverwijk vrij dag naar het Rode-Kruisziekenhuis in Be verwijk gebracht, nadat hij bij de proef- oven van het centraal laboratorium op het Hoogoventerrein door vlammen en gloeien de slakken werd getroffen. Er ontstond in de proefoven een onver wachte reactie. De assistent stond op dat moment juist bij het vulgat van de oven, waaruit vlammen sloegen en slak spoot. De tekenwedstrijd voor de jeugd, die door de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek in Velsen werd georgani seerd, is een groot succes geworden. De jury, bestaande uit mevrouw J. Schiff Donckers in Velsen, de heren H. Peters in Driehuis en Th. Kroeze en J. Sagel in Amsterdam, heeft veel werk gehad bij het beoordelen van de talrijke ingezonden werkstukken van de jeugd. Zij kende tenslotte de prijzen voor de mooiste tekeningen toe aan Kees Algera uit de Dr. Kuyperlaan 2, Irene Albers uit de Waterloolaan 22, Xandra Algera even eens uit de Dr. Kuyperlaan 2 en Simon Binnendijk uit de Grote Beerstraat 11. De prijzen zijn inmiddels aan de gelukkige winnaars en winnares uitgereikt. Bridgeclub „Sans-Atout" In de wintercompetitie van de bridge club „Sans-Atout" werden de volgende resultaten behaald: N.-Z.: 1. Bosv. Groningen 10214; 2. HoogeboomKlein 97li; 3. BlomNijman 93la4. Geldermansv. Zon 87li; 5. Tand Zoontjes 83; 6. KrabTabak 73; 7. Oos terveenv. Duuren 51. O.-W.: 1. Hamersv. Zutphen 99; 2. dames ReymersKleyn 883. Hooge boomBerlee 87; 4. KerkhofHoen 86; 5. HoogeboomG. de Boer 78%; 6. Breeuwer jr. en sr. 76li; 7. dames BeltermanTabak 72%. Advertentie van GEBR PRONK Natuurlijk bij het bekende adres voor de betere levensmiddelen (niet duurder) Kennemerlaan 131 - Telefoon 5386 REFORMA - ZOUTLOOS - SUIKERVRIJ Beste) vroegtijdig uw suikervrije CHOCOLADE-LETTERS Zondag 16 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. G. van Doorn; 10 uur: jongeren- dienst. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. P. Ph. Leenman; 19 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 en 20 uur: J. Jeninga. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst, 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel gebouw, 10 uur: ds. J. van Dam; 11.15 uur: Kinder- IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. Dickhout; 19 uur: ds. J. Monteban. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: drs. G. H. Homans. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. R. Boonstra. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.30 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. G. P. Kleyn; 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huismans. Vrjje Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: de heer Oosterweller. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: F. Niemeyer; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem„ 11 uur: ds. J. A. Ros kam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. J. de Groot van Apeldoorn. Irenekapel, 10 uur: ds. F. ffi. Willekes. Populieren laan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugd- kapel „Groene Huis", 10 uur: heer R. Dekker. Vryz. Herv. Gemeente. Prinsesselaan, dr. A. v. Biemen van Bentveld. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen; 17 uur: ds. K. Dekker van Enkhuizen Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Juiianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ncd. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. P. J. Makaay; 19 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat. 9.30 uur; ds. K. Dekker van Enkhuizen; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Kerk. 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch. 9.00 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van dei- Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. „Toicnhoog stapelen de moeilijkheden rond de melkprijs zich op. Zou er nog een kabinetscrisis mogelijk zijn, dan zou deze door de melkprijs kunnen worden veroor zaakt. Rond de afzetmoeilijkheden voor de zuivel hangt een onaangename sfeer. Men tracht de veehouderij voor te stellen als een zweer in onze nationale economie". Deze woorden heeft de voorzitter van de vakgroep veehouders van de L.T.B., de heer M. P. van der Wcyden, vrijdag ge sproken op de in hotel „De Leeuwerik" in Haarlem gehouden jaarvergadering van deze vakgroep. Hij noemde het zuivelpro- bieem het grootste vraagstuk van de vee houders. Hierover en over de zwevende garantieprijs is de boer met zorg vervuld, zei hjj. Nadat hij gememoreerd had, dat de laat ste maanden voor verscheidene sectoren van de veehouderij gunstig waren geweest, ging hij uitvoerig in op de zuivelproble- men. Over het standpunt van de vakver eniging ten aanzien van een eventuele ver laging van de consumentensubsidie op melk, zei de heer Van der Weyden: „Het lijkt er wel eens op dat de sociale bewo genheid in de kringen van de vakbonden ophoudt, daar waar het gaat om het boe- reninkomen". Enigszins smalend sprak hij In Roelofarendsveen is een tent non stelling geopend „Uw huis en uw tuin in 1965", gewijd aan de woonafdeling van de moderne boerderij. Men kan er onder meer deze woonkeuken anno 1965 zien. over sommige „broodetende profeten die wel een oplossing voor de moeilijkheden weten". Dat de verkoop van melk met een vetpercentage van 3,75 is mislukt, achtte hij niet verwonderlijk. „Dit produkt is namelijk geen volle melk, alleen een sur rogaat". Als wetenschappelijk is vastge steld, dat melk met meer dan 2% percent vet een gevaarlijke drank is, dan achtte de spreker het hoog tijd dat nu alles in Europees verband wordt gezien de minister de achtergebleven gebieden op dit terrein van de Nederlandse ontdekking op de hoogte stelt en de verschillende landen waarschuwt voor het gevaar van het drin ken van melk met meer dan 2% percent vet. Onderzoek gewenst De. heer Van der Weyden achtte het ge wenst dat het Landbouwschap een onder zoek instelt naar de weg die de melk van producent naar consument aflegt. Voorts kan in deze diepgaande studie worden na gegaan. of hier aan de consument melk met een behoorlijke kwaliteit en vetge halte kan worden geleverd. Een uitbreiding van een grotere aankoop van krachtvoer of het omleggen van bouw land in weiland moet worden tegengegaan. Nu men in de landen om ons heen de pro- duktie omhoog brengt om met een grote produktie de Euromarkt in te gaan. is het de vraag, of uitgerekend Nederland moet voortgaan zich beperkingen op te leggen. Opmerkelijk achtte spreker het dat de landbouwvoorlichtingsdiensten steeds een verhoging van de produktie door rationa lisatie hebben gepropageerd. Nu echter rekent men de boer die verhoogde pro duktie aan. „Dit zou wel een vreemdsoor tige beloning zijn voor de wijze, waarop de boer raadgevingen heeft toegepast". De heer Van der Weyden zei dat gezocht moet worden naar de vraag, op welke wijze de bodem het hoogste rendement kan op leveren. Nagegaan moet worden, of meer tarwe, suikerbieten of voergranen moeten worden verbouwd en of de produktie van verscheidene gewassen moet worden aan gemoedigd. Voorts zei de heer Van der Weyden: „Al te gemakkelijk wordt de melkveehouderij voorgesteld als een blok aan het been van de nationale economie. Het is goed dat bij de behandeling van de landbouwbegroting van verschillende kanten is gewezen op de nationale economische betekenis van de zuivel". Tenslotte plaatste hij de opmer king dat er alle reden is aan te nemen dat vele boeren de tekenen van de haperende conjunctuur al hebben verstaan. AmMerriam. (Gein. Un.). Geslaagd voor het doctoraalex. scheikunde: J. C. Leyte, Haarlem. H. F. Winterwerp; 18.45 uur: ds. D. ter Steege. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Remonstrantse-Doopsgezinde Gemeen ten, gebouw Spaarnberg, Wüstelaan 75, 10.30 uur: mej. dr. J. L. Klink. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. M. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 9 en 15.30 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk, Wüstelaan 99, 10 uur: ds. E. L. OoSterhof; 15.30 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service 3 p.m.; Holy Commu nion 4 p.m. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichtusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Comité van Samenw zondagsscholen, zondagsschool voot Schipperskinderen. Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool,, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kapel aan de Pastorieweg, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, School rpet de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur; C.V.O -school aan de Langeveldstraat aanvang 12 uur; Geref Evang. zondagsschool, Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. De motorkotter Koningin Juliana KW 133 van de Rederij M. van der Plas is deze week ter visserij uitgevaren na enige tijd uit de vaart te zijn geweest. Het vaartuig is nu uitgerust met een 200 pk viertakt Kromhoutmotor. De twee nieuwe fabriekstrawlers die bij Wm. Simons Co Ltd te Renfrew in aan bouw zijn voor Chr. Salvesen Co te Leith krijgen een lengte tussen de lood lijnen van 71,62 m. waarmede de schepen 10 voet korter worden dan de „Fairtry". Zij krijgen diesel-elektrische voortstu wing. een vermogen van 2000 pk en ac commodatie voor 96 man. De fileerma- chinës, 'vaarmeê dé schepen zullen worden Uitgerust (bebben een capaciteit van 30 ton per etmaal. De eev$te van de twee zal aan het einde van dit jaar te water worden gelaten. Vo:r Hellyer Bros Ltd. visserijmaat- schannij in Hull, is de tweede diesel-elek trische trawler te water gelaten van een der hellingen van Smith's Dock Co. Ltd te South Bank on Tees. Het schip, dat de naam „Falstaff" heeft gekregen is 64 m lane over aJles. 57.90 m lans tussen de loodliinen. lr)3Q rn breed en 5.18 m dien. De „Falstaff" is van hetzelfde tyne als de Portia" die in 1956 door dezelfde rederij in de vaart werd gebracht. Een trawler van kleiner formaat liep bij Cochrane Sons te Se'by van stapel, welke „Montsarrat" werd gedoopt. Dit schip is 31 m lang, 7,01 m breed en 3.35 m dien. Als hoofdmotor wordt hierin ge- nlaatst een 400 pk Ruston Hornsby- motor. De „Montsarrat" is bestemd voor TRe Huxlev Fishine Co. Ltd te Lowestoft. De Claridep Trawlers Ltd te Lowestoft za' binnenkort een motortrawler van de zelfde afmetingen a's de „Montsarrat" in de vaart brengen. Dit scbin. ..Cuttlefish" eenaamd. is in aanbouw bii Richard Dun- rion en wordt uitgerust met een Ruston Hornsby-motor van 300 pk. De „Cuttle fish" is een zusters chin van de „Kmgfish" Bockfish" en „Snearfish" welke in 1955- 1956 bedrijf zijn gekomen. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Du- velsbeck, Mantulyoto; Colomna, Ventspils; Severnaj Dvina, Archangel; Beduin, Le Havre; Prudentia, Vasteras; Frey, London; Loppersum, Havre; Mette Maersk, Nyborg; Windsor, Norfolk; Jop, Rundvik; naar de Rijn: Bartenstein, Antwerpen; Koln, Ant werpen; Nieuwe Waterweg, Par; Congo- kust, Casablanca; Reliable, Sundsvall; Bir mingham, cokes breeze lossen PEN cen trale Velsen; Argos, Antwerpen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Oostenbergh, Rotterdam; Telamon, Azoren; Nore, Antwerpen; Sint Ronan, Swansea; Hoogland, Newcastle met cokesbreeze PEN centrale Velsen; Midas, Antwerpen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Twenth, Boston; Talma 4, Mena el Amadi; Angeja, Dagenham met walsmateriaal Hoogovens; Bina, Gotenburg; Wim 2, Aal- borg; Bomma, Moss; Wulp, Manchester; Sengalkust, Bordeaux; Sigland, Hamburg; Bloemfontein, Southampton; Barbara, Hansweert; Dido, Odense; Paris, Goten burg; Storsfors, Karlstad. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Alet- ta Johanna, Ostende; Laurenskerk, Lon don; Newmound, Swansea met cokes van de Hoogovens; Peter, Hamburg; Breda, Trinidad; Ragna Gorthon, Las Pidras. (Indien achter de scheepsnaam en de ha ven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Pieter, z. van T. Karsten en T. Suurd; Magdalena C„ d. van J. Meyer en T. G. Schrama; Victoire A„ d. van G. J. J. Diekman en A. M. M. Elich te Bever wijk; Maria C. A„ d. van H. F. Agterberg en M. C. Groen; Agatha M„ d. van C. J. Bruin en M. C. Erkamp, Saskia K„ d. van F. J. Herjus en W. A. Overmeer te Am sterdam. GEHUWD: Cornells H. H. Stooter te Doorn en Weintje J. Kagenaar. Advertentie KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP - KNMV Hoofd voor school Hunzestraat Ter benoeming van een hoofd aan de openbare lagere school aan de Hunzestraat in IJmuiden dragen B. en W. van Velsen voor: de heer L. R. Lambeck, thans tijde lijk als zodanig werkzaam. Op de donderdag te Beverwijk gehouden Speciale veiling van schorseneren en win terpeen was de aanvoer heel wat groter dan een week geleden, vooral de aanvoer van schorseneren begint nu van enige om vang te worden. Er werd ruim 30.000 kg Nero's aangeboden en 25.000 kg peen. Voor de eerste kwaliteit schorseneren werd tot 63 cent per kg betaald. De tweede sor tering varieerde van 33 tot 50 cent per kg; derde kwaliteit werd verkocht voor prij zen rond de 20 cent per kg. De prijzen van winterpeen lagen iets lager dan vorige week en de handel was iets stugger. De eerste kwaliteit kwam hier tot f 8,50 per 100 kg, de overige sor teringen lagen enkele centen per kilo lager. Zo goed als alles werd verkocht. Er zijn ook weer schorseneren aan de veiling Kennemerland aangevoerd uit Kampen, Zwolle en de Noord-Oost Polder. Deze worden hier gesorteerd en zullen volgende week verkocht worden. Advertentie Uw kostuum binnen 1 dag gereed Zonder prijsverhoging. OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TEL 4886 Er zijn deze week weer verschillende wedstrijden voor de volleybalcompetitie gespeeld. In de eerste-klasse herenwed strijd tussen VCY 1 en VCK 1 won eerst genoemd zestal met 31 (13-15, 15-12, 16- 14, 15-13). Het was een spannende wed strijd, waarbij VCK slechts met grote moeite kon winnen. Bij VCY was De Boer de grote uitblinker. De overige uitslagen waren op deze avond, Dames, Sportbond 1 VCY 1: 30 (reglementair); heren tweede klasse: Sportbond 3Tyfoon 4: 30 (15-6, 15-13, 15-5); heren eerste klasse: Sportbond 2—Sportbond 1: 0—3 (12-15, 8-15, 10-15); dames eerste klasse: PSV 1VSV 1: 22 (9-15,, 15-12, 11-15, 15-12). Een aardige wedstrijd Waarbij de ploegen elkaar wei nig toegaven. PSV steunde op iets meer routine en techniek, maar vechtlust bij de VSV-dames was de oorzaak van dit gelijke spel. PSV 1VCY 2 (heren eerste klasse): 31 (1-15, 15-3, 15-5). Zoals de setstanden wel aangeven is dit een opslagwedstrijd geweest. PSV heeft hiermede de eerste winstpunten binnengehaald. Advertentie DE speciaalzaak voor uw Wij bezoeken u aan huis, ook 's avonds Even ;en berichtje of tel. 02510 - 5629 Betaling eventueel te regelen Maatwerk zonder prijsverhoging De zaak waar u ook voor uw reparatie terecht kunt. Kleine of spoedreparaties klaar terwijl u wacht. BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK (Verkort weergegeven) Lerarensalarissen. Met grote verbazing lazen wij, leerlingen -'an het middelbaar onderwijs, hoe „een ibonné" van uw dag blad beweerde, dat leraren maar genoegen moeten nemen met hetgeen zij hebben. Naar aanleiding hiervan willen wij de volgende vragen stellen: le. Wie heeft een groot gedeelte van de dag de opvoeding der opgroeiende jeugd in handen? 2e. Wie trachten 's avonds volwassenen d.m.v. avondlessen een betere positie in de maatschappij te bezorgen? 3e. Wie schoolt het toekomstig leiding gevend personeel in Nederland? Het antwoord geldt slechts één groep: de leraren! Daarom achten wij hoge sala riëring en lange vakanties zeer zeker ge rechtvaardigd, temeer als wij de overvolle klassen in aanmerking nemen. Een en an der samenvattende komen wij tot de con clusie, dat het ingezonden stuk van uw abonné hoogstens als ondoordacht gekwa lificeerd kan worden. R.H.B.S. Velsen. JAN WILLEM GORIS F. TH. OLIVIER Advertentie ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VERGROTEN Marktplein 24-26 r Tel. 5596 'Imuiden

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5