Twee zeelieden aan de arbeid in prachtige fotoboek „Zee" Doelmatiger consultatiebureau voor tuberculosebestrijding OPRUIMING MANTELS 49.5° Annie Surink-Groen publiceert vlot en gezellig meisjesboek Katapultjeugd verveelt zich Wijsmuller gaat Zwitsers schip van Oost-Engelse rotskust halen Prima flanel 1.09 GLOS Havenberichten Koopje van de week Groenendaal's Superslagerijen Fantastische koopjes in Zuiver wollen truitjes 5 VAN DER MEULEN EN VAN KAMPEN GEH AKTRECL AME Velserbeek krijgt een fraaie nieuwe volière Heropening op 26 november ijmuiden a Beverwijk krijgt gauw eigen beiaardier door elkaar voor Schema bevolkingsonder zoek op t.b.c. in Beverwijk DINSDAG 18 NOVEMBER 19 5 8 ALS DE BEKRONING van de jarenlange samenwerking tussen de zee fotograaf Cees van der Meulen uit Zanclvoort en de zeeschrijver Anthony van Kampen uit Nieuwediep is het fotoboek Zeedat juist bij de uitgeverij C. de Boer Jr. in Hilversum is verschenen, beslist geslaagd te noemen, Hier zijn twee mensen in woord en beeld aan de arbeid, die het boeiende element, dat de zee is, in al zijn uitingen, lieflijk en roofzuchtig, verraderlijk en vertrouwd, haarscherp kunnen registreren. Cees van der Meulen als een dichter- met-de-lens, zoals hij wel meer wordt genoemd, en Anthony van Kampen met een welversneden pen. Mannenkoor „IJmuiden" geeft jubileumconcert Het christelijk mannenkoor „IJmuiden" zal vrijdag 21 november om 20 uur in de Nederlands Hervormde kerk aan de Ka naalstraat in IJmuiden-West een jubileum concert geven. Film over Osborn in het Patronaatsgebouw Vrijdag 21 november om 20 uur zal onder auspiciën van het opwekkingstijdschrift „De Oogst" in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg in IJmuiden een sa menkomst plaats hebben, waar een film zal worden vertoond van de Osborn- samenkomsten op het Haagse Malieveld, getiteld „Hij zond zijn woord en genas hen". Sprekers zijn de heer F. A. Stroet- hoff en mevrouw M. A. Stroethoff-Wegge- laar. Mevrouw Stroethoff zal spreken over „Maar zij dan, die niet genezen zijn". Twee vrienden van de zee, die dit foto boek, het kan niet anders, met liefde en plezier te zamen met lay-outman Dick Abbenes hebben samengesteld. Een boek met foto's, waarop de liefhebbers van de zee en de schepen, de havens en de dijken, de vuurtorens en de havenhoofden, de ladende, lossende en van stapel lopende schepen niet snel uitgekeken zullen raken. Het enige bezwaar, dat men tegen dit prachtige fotoboek zou mogen hebben, is dat het wel wat té overladen is met foto's. Dit mag echter nauwelijks als critiek op het werk op zichzelf worden opgevat. Cees van der Meulen is van jongsaf door het water, de zilte zee, gebiologeerd. Voor al de laatste jaren heeft hij zich op het fotograferen van dat wonder, wat voor hem de zee is, toegelegd. Veelal in ruige beelden van door het zilte water stuivende reddingboten en sleepboten. Foto's, die hij maakt onder de moeilijkste omstandig heden. Vast aan mast Cees van der Meulen heeft veel voor het schieten van een goede en ruige zeeplaat over. Talrijke malen heeft hij zich reeds vast laten binden aan de voormast van een reddingboot om een unieke plaat te maken van een met ruw weer worstelend schip. Het is vaak onbegrijpelijk, hoe hij er in slaagt om in die omstandigheden heelhuids met een unieke serie platen aan de wal te stappen.... Cees van der Meulen, een kleine, slanke en nogal stille Zandvoorter, die voortkomt uit een oud varensgeslacht, is vanwege zijn afkomst als het ware erfelijk belast met het water. Datzelfde kan worden gezegd van Anthony van Kampen, die de soms dromerige en soms ruige tekst schreef bij dit fotoboek. Uit de omvangrijke collectie van Cees van der Meulen heeft men voor dit boek een selectie gemaakt, die representatief kan worden genoemd voor zijn sublieme „zeefotowerk". Hier zijn twee zeelieden aan het werk, die kans hebben gezien om hun liefde voor de meer dan driehonderd vijftig miljoen vierkante meter wereldzee eerlijk in beeld en woord tot uitdrukking te brengen, waarbij de nadruk vooral valt op een aantal ongelooflijk rake platen van een woedende zee. D- s- Advertentie OVER LEKKER ETEN GESPROKEN Doet als zovele anderen en maakt gebruik van onze WOENSDAGSE U weet: dan kost ons reclame- gehakt van 1.25 p. p p. kilo Ons Gehakt van Runder- en Varkenslappen gedraaid van 1.78 kost dan p. p Al het gehakt inclusief zakje zout en kruiden VERSE VARKENSPOTEN 3 pond DIKKE VLEESKRABBETJES p. pond 98 ct 1.75 1.48 98 cl 98 cl Zeeweg 229 IJmuiden Da Costalaan 15 Driehuis Velsens begroting De Memorie van Toelichting bij de eerste suppletoire begroting van de gemeente Velsen voor 1959 vermeldt voor de aanleg van een fonteininstallatie aan de Parkweg 3000,Voor de aanleg van een water voorziening voor de piasvijver, de speel weide en de gazons in het park Velser beek wordt 8000,geraamd en voor het vernieuwen van de volière in Velserbeek 9000,—. Het gymnasium Felisenum zal een bi bliotheek krijgen. Hiervoor staat 3000.— op de begroting en voor de aanschaffing van meubilair 5400,Voor het maken van twee dochecellen bij de tennisbanen wordt 1500,en voor de aanschaffing van boeken voor de openbare leeszaal en bibliotheek 12.000,— geraamd. VERGUNNINGEN HINDERWET Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 11 november 1958 ingevolge de Hinderwet vergunning is verleend aan: a. de Vereenigde Koelhuizen en Isfabrieken N.V., Trawlerkade nr. 20 te IJmuiden, tot het wijzigen van haar watervoorziening, door het boren van een nieuwe bron in het perceel Trawlerkade no. 20 te IJmuiden; b. de Koninklijke Nederlandsche Hoog oven en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden, tot het uitbreiden van het bedrijf door het maken en in bedrijfstellen van een stof- afzuiginstallatie in de Blokwalserij, ten be hoeve van de warmafvlammachine op het Hoogoventerrein te IJmuiden. „VELSEN" GING UIT VISSEN De hengelsportvereniging „Velsen" is zondag per bus naar Middenmeer getrok ken voor een onderlinge koppel wedstrijd. Over het algemeen was de vangst matig, maar het mooie weer zorgde ervoor dat het toch een prettige dag werd. De 29 deelnemers, waarbij enkele gasten, ver schalkten tezamen 272 bovenmaatse vissen. Dat waren hoofdzakelijk voorns en enkele baarzen. De uitslag was: 1. R. BosmaG. Schil ling met 53 stuks, 2. A. v. VlietG. Vrij hoef met 38 stuks en 3. A. PostA. J. Hop man met 37 stuks. Woensdag 26 nov. zal voor de historie van de tuberculosebestrijding in 't district Vel sen een belangrijke datum betekenen, want op deze dag wordt namelijk door de bur gemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint het groter gemaakte en geheel gerestau reerde consultatiebureau aan de Lorentz- straat officieel heropend. De geschiedenis van de tuberculosebe strijding in Velsen geeft tegelijk een be trouwbaar beeld van de activiteiten, welke op dit gebied gedurende ongeveer een halve eeuw in geheel Nederland hebben plaatsgehad. Want het was enige jaren na de eeuwwisseling, dat het eerste consul tatiebureau in Amsterdam werd opgericht, waarmee dan eindelijk een serieus begin werd gemaakt met de strijd tegen deze gevreesde volksziekte. Dit voorbeeld werd binnen enkele jaren door talrijke plaatsen in Nederland gevolgt, waarbij IJmuiden tot de eerste behoorde. Alle afdelingen wer den ondergebracht in de Koninklijke Ne derlandse Centrale voor Verenigingen voor Tuberculosebestrijding, waarna zij werden onderverdeeld in vertien districten. Name lijk de elf provinciën en de drie steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Van een doelmatige bestrijding kon nog geen sprake zijn en men beperkte zich toen hoofdzakelijk tot het verstrekken van spu- tumflacons, ontsmetting, in bruikleen af staan van ledikanten of ligstoelen en het verbeteren van woningen. Het onderzoek geschiedde nog door de huisarts, die het in die dagen ook zonder röntgenapparaat moest stellen en zijn diagnose dus uitslui tend na „kloppen en luisteren" kon be palen. Wel bestond er sinds 1913 in Am sterdam een cursus, waar huisbezoeksters werden opgeleid en waaronder zich ook twee dames uit Velsen bevonden. Men werd ook nog niet naar een specialist ver wezen, zodat men geheel uit eigen bewe ging tot artsenbezoek overging. Of niet! Maar op 19 februari 1920 werd dan ein delijk in Velsen het eerste consultatie bureau geopend, in zoverre, dat het aan een particulier adres gevestigd was. Op 26 september 1926 volgde de opening van het eerste officiële bureau aan de Brinio- straat, dat in de loop der jaren met de in middels uitgevonden apparaten kon wor den uitgebreid. Zo beschikten Velsen en Hoofddorp bijvoorbeeld gezamenlijk over een transportabel röntgenapparaat, dat beurtelings moest worden aangewend; tot 1941, toen Velsen de beschikking over een eigen toestel verkreeg. Dit was echter in het begin van de somberste periode uit de geschiedenis. Door de oorlog was er onvol doende opnameruimte in sanatoria en zie kenhuizen ontstaan, hetgeen de arbeid der behandeldende artsen buitengewoon ver zwaarde. Maar de evacuatie heeft toch de grootste moeilijkheden ten gevolge gehad en in 1944 moest het gebouwtje aan de Briniostraat zelfs worden afgebroken. Het röntgenapparaat had men echter tijdig kunnen onderbrengen in een woning aan de Kloosterstraat. Bij de bevrijding werd het bureau onder dak verleend bij de Geneeskundige Dienst te Velsen, hetgeen een enigszins benauw de behuizing moest opleveren, doch men was tenminste weer vrij. Toch werd in 1950 de komst van een Zweedse barak met gejuich begroet, die aan de Lorentzstraat werd geplaatst en als consultatiebureau ingericht. In de loop der volgende jaren deden de onvolkomenheden zich geducht gelden, waarvan vooral het ruimtegebrek dringend om verbetering vroeg. Maar dank zij de hulp en de financiële steun van de gemeente heeft men hier nu eindelijk in kunnen voorzien en is door vergroting en restauratie een consultatiebureau ontstaan, waar dr. W. C. Spruitenburg zich niet an ders dan met voldoening en enthousiasme over kan uitlaten. Zo werd langs de gehele lengte van het gebouw een gang bijge bouwd, plus twee ruime kamers, welke uitbreiding een bijzonder nuttige bestem ming verkreeg. Het systeem van oproepen der patiënten heeft nu lange wachttijden uitgesloten en verder getuigt het gehele interieur van een bijzonder efficiënte werkmethode. Zoals de vernuftig ingerich te kleedkamers en de opstelling der ver schillende apparaten in röntgenkamer en laboratorium, terwijl bovendien het ge hele gebouw een acoustische verzorging verkreeg, waardoor de bezoekers zich on- beluisterd met de arts kunnen onderhou den. Uiteraard behoeft hier niet aan te worden toegevoegd, dat de frisse decora ties en de verlichting geheel bij de mo derne eisen werden aangepast. Zoals reeds vermeld, wordt het nieuwe consultatiebureau woensdag 26 november, des middags om drie uur officieel door burgemeester Kwint heropend. Voor deze plechtigheid kon in verband met de be schikbare plaatsruimte slechts een beperkt aantal uitnodigingen worden verzonden. Hetgeen niet wegneemt, dat elke inge zetene die het fraaie interieur eens wil komen bekijken, hier op dezelfde dag, maar dan van vijf tot zes uur, van harte welkom is. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Ariadn€ van Kopenhagen: Spaarnestroom, Huil; Fennia Kotka: Tempo, Teignemouth; Ellen M, Stege; Nancy Lee, Kotka; Bolt, Holmestrand; Lothar, Hambureg; Bennekom, Antwerpen; Ardetta, Li verpool; Isola, Neath; Virihaure, Narvik; Sygna, Antwerpen; Trito, Dublin; Twee Gebroeders, Bil bao; Grebbestroom, Liverpool; Odin, Lulea; An- nenkerk, Antwerpen; Steenwijk, Norfolk; Mon- tania, Narvik; Brinda, Haukipudas, provianderen t.e IJmuiden; Turcoman, Pernis; North Countess, Norfolk, kolen lossen Hoogovens; Herm, Lysekill. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Munkfors van Rotterdam, zout laden IJmuiden; Dacosta, Kotka, repareren IJmuiden; Antha, Hernösand; Kaap St. Vincent, Zweden, provianderen te IJmuiden; Maas, Rotterdam; Olhorn, Venersee; Podolsk, Klaipeda. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Hoogland naar Brussel, ledig P.E.N.-Centrale; Rio Dagen ham, walsmateriaal geladen te IJmuiden; Bran- daris, Rendsburg; Tempo, Rouaan; Tank Earl, Persian Gulf; Neth. Coast, Rotterdam; St. Ro man, Glasgow; Hydra, Runcan, geproviandeerd te Sont, Goole, maismeel van Koog a.d. Zaan; Regi- na, Hampton Roads; Angolakust, Freetown; Gia- da, Pepel, ledig Hoogovens; Finlandia, Helsinki. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Brinda naar Cete, geproviandeerd te IJmuiden; Suavity, Ant werpen; Hydra, Hamburg; Richard Broehan, Vlaardingen; Borelly, Rotterdam. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, berekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). IJmuider Harmonie geeft concert Zaterdag 22 en zondag 23 november om 20 uur zal de IJmuider Harmonie in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg in IJmuiden een concert geven, waaraan het cabaretgezelschap „De Troeven" zijn medewerking zal verlenen. Advertentie TEL 7541 MARKTPLEIN 29 AFD. CONFECTIE o.a. dure velours en tweedmantels voor OP ALLES EXTRA KORTINGEN DE VELSENSE SCHRIJFSTER An nie Surink-Groen, die al menig jeugd boek op haar naam heeft staan, heeft juist voor het „heerlijk avondje" een nieuw boek laten uitgeven bij H. Meu- lenhoff in Amsterdam. Een gezellig meisjesboek, dat het begin van een serie belooft ie worden en de naam „Ha, die Ankie!Hallo, Loek" draagt. Het is speciaal geschreven voor meisjes van tien tot twaalf jaar. Ankie en Loek zijn twee gezworen vrien dinnen, die elkaar op school hebben leren kennen. Zij willen alle twee naar de kweekschool. Ankie is het bedeesde meisje, dat goed kan leren en Loek de wildebras, die alles van de vrolijke kant bekijkt. An kie blijkt echter over een prachtige stem te beschikken en krijgt zangles van de oudere broer van haar vriendin Loeki, Hans. Op een feestavond van het zangkoor van haar pa zingt Ankie enige gedichtjes van Guido van Gezelle op muziek van Catha- rina van Rennes. Zij boekt veel succes. En Loek beweert, dat zij een groot zangeres zal worden. Behalve het wel en wee van de twee hartsvriendinnen, heeft Annie Surink- Groen aardige tafereeltjes in de klas van meester Verhoef beschreven. De kinderen in het bö'ek zijn in elk geval beslist niet aan één stuk door braaf. Het zijn vrijwel allemaal meisjes 't is een meisjesboek en dus neemt één van de meisjes een doos vol met spinnen mee naar school.... Natuurlijk gaat die doos open en wandelen er plotsklaps heel veel spinnen in de klas. Gegil van de meisjes. Advertentie St. Nicolaas - geschenken JJJ Pracht kwaliteit moderne kleuren. 16.75 5 Dames- en Herenmodes Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan 36 IJmuiden Tel. 4453 De katapultjeugd aan de Kanaaldijk verveelt zich. De Velser Spoorbrug, aan het slopen waarvan zij on gevraagd heeft meegewerkt, is er niet meer; haar kar wei aan de elektrische cen trale aan de voet van die brug is ook al achter de rug. Üit verveling zijn de jongens vorige week maar op elkaar gaan schieten: een zevenjarige knaap ver liet het slagveld met een bloedende hoofdwonde, iet wat witjes, maar als een man, zonder een kik te 'even. De katapultjeugd is niet 2rg te spreken over Mantel Sc Korting, dc officiële slo pers van de Velser Spoor brug. Niet dat ze er een hinderlijke concurrent in den, maar om het volgende. Er staat, ter hoogte van het Pontje van Donkersloot, nog altijd een werkwagen van M. K. en iemand kwam op het idee de wagen als schietschijf dienst te laten doen. Met het eerste schot sneuvelde een ruit. Prompt werd de politie gewaar schuwd. Kijk, zeiden de jongelui, hier heb je weer zo'n voorbeeld van klein zielig gedoe. Neem nou de spoorwegen: hoeveel glas is er niet aan gegaan toen we die centrale hielpen slo pen. Hebben de spoorwegen soms geklaagd? En nu zo'n kabaal om één ruitje. Sommige bewoners van de huisjes daar moeten het deze winter zonder aard appeltjes, spruitjes en an dijvie uit eigen tuintje doen. Zij hadden die dingen niet uit pure liefhebberij zorg vuldig gekweekt; zij moe ten het doen van een niet al te groot pensioentje, maar de kinderen hebben daar natuurlijk niet aan ge dacht toen ze aan het rooien gingen. Wel, de lapjes grond staan nu braak. „Ik weet niet, of ik er volgend jaar nog iets ir stop. We moeten hier weg, deze huisjes hier moeten verdwijnen, omdat het Kanaal breder gemaakt wordt. Maar ik hoop, dat de jongens wachten met hun sloperij tot we een ander onderdak hebben", merkt een van de bewoonsters bitter op. De katapultjeugd ver veelt zich. Vogels, poesen en honden vertonen zich maar sporadische in haar domein daar aan de Ka naaldijk, ze vliegen hoog over of slenteren er met een eerbiedige boog om heen. „De meesten schieten raak", legt de man in het hoge houten keetje van de Scheepvaartregelingsdienst uit. Ik hoop, dat ze vandaag of morgen deze tent niet als schietschijf gaan gebruiken. Zo lollig zit je hier niet en als we het straks met kapot geschoten ruitjes moeten doen, zitten we helemaal in de kou. En die meubeltjes (een stoel, een tafel, een klok en een lamp) zijn van mij zelf," voegt hij er snel en nadrukkelijk aan tóe, alsof hij bang is, dat de krant weer gaat schrijven over al die overbodige luxe in Rijkswaterstaatgebou- wen De katapultjeugd verveelt jich. De grote mensen die moeten wonen en werken in het gebied dat zij als laar territorium heeft ver- claard, wachten angstig af wat het volgende doelwit van de scherpschutters zal zijn. Niet zo heel ver van het katapultterritorium, bij het tunneltje, is een sportveld aangelegd. De geplaagde grote mensen hopen nu maar, dat de jongelui het niet te ver afgelegen zullen vinden om zich daar uit te leven, zonder katapult na tuurlijk. Het boek wordt besloten met een gezellig Sinterklaasfeest, compleet met de bekende rijmpjes in de pakjes. Het is een echt meisjesboek, dat het wel zal „doen". Het zal worden gevolgd door andere boeken, waarin men Ankie en Loek verder op hun levenspad zal kunnen vol gen. Het zal ons niet verwonderen, wan neer de schrijfster ons tenslotte het huwe lijk van de meisjes ook laat meemaken. A. H. S.-B. Castricum JAARFEEST CSV De supportersvereniging CSV heeft za terdagavond in Hotel Borst te Bakkum haar jaarlijkse feestavond gehouden. Medewerking hieraan verleenden Tom en Tiny van Maaren, de Martinelli's en Hansje Kerckhoff. Voor de aanvang heeft de voorzitter van CSV, de heer P. L. Duinker, namens de vereniging afscheid genomen van H. Ja cobs, die niet meer als actief speler zal optreden. Met dank voor hetgeen hij in bijna twintig jaren voor CSV had gedaan werd hem onder meer een fraaie diploma- tentas overhandigd. (Van een onzer verslaggevers) KAPITEIN MAARTEN DE KOE heeft maandag na een haastige vlucht per vlieg tuig Over de Noordzee aan de Engelse oostkust een contract op Lloyds open form afgesloten voor zijn rederij n.v. Bureau Wijsmuller in IJmuiden voor het bergen van het 5085 bruto ton metende Zwitserse schip „Nyon", dat zaterdag leeg op de Engelse rotsen sloeg. Het schip is lek geslagen. Voordat het zal worden geborgen, zal het eerst gelast moeten worden. Eveneens per vliegtuig zijn daarvoor uit IJmuiden lassers vertrokken. Voor de berging van het Zwitserse schip, dat eigendom is van Transports Ma- ritimes Suis Outre Mer in Genève, zijn zondagmiddag uit IJmuiden de sleepboten „Hector" en „Simson" vertrokken. Geruis loos, nadat de bemanningen haastig waren gewaarschuwd. De kans, dat ook andere bergers op de „jop" zouden afstuiven was uiteraard zeer groot. De kapiteins Maarten de Koe en Henk van de Brug stapten in het vliegtuig, dat ging sneller. De „Hector" en „Simson" moesten drie honderdenveertig mijlen afleggen, voordat zij maandagavond het gestrande vaartuig bereikten. De „Nyon" zit tegen de rotsen op twee mijl ten noorden van St. Abb's head aan de Engelse oostkust. De kans, dat het voor de bergers een lang karwei zal worden, is heel groot. Het schip bevindt zich in een zeer lastige toe stand. Voor het bergingswerk heeft n.v. Bureau Wijsmuller tevens twee Engelse sleepboten gecharterd. Beverwijk Er zijn al enige kandidaten Naar wö van de Stichting Vrienden van de Beiaard vernemen zijn thans enige be woners van de aardbeienstad kandidaat voor de opleiding tot beiaardier op de beiaardierschool in Amersfoort. De vrien den van de beiaard zullen een dezer dagen met de kandidaten gaan praten. Hierna zal een nog nader bekend te maken com missie van enige bekende Nederlandse beiaardiers de muzikale kwaliteiten van de kandidaten aan een onderzoek onder werpen om vervolgens een rapport over hen uit te brengen. Degene die wordt uitverkoren om de koepel van de 3t. Agathakerk aan de Bree- straat in Beverwijk te gaan bespelen zal gedurende drie jaar een dag van elke week naar Amersfoort moeten trekken om de school te bezoeken. Na ongeveer honderd vijftig lessen dus verwacht men dat hij een volwaardig beiaardier zal zijn die alle kneepjes van het vak terdege onder de (muzikale) knie zal hebben. De vrienden van de beiaard zien het liefst dat een jon ge ambitieuze Beverwijker beiaardier wordt. Als de beiaardier-in-de-dop een be gaafd pianist of organist is zal hij wel gauw dus voor hij de cursus in Amers foort heeft voltooid de Agathatoren kunnen beklimmen om zilveren klanken over de Beverwijkse daken uit te strooien. Een gedeelte van het door de gemeente verstrekte subsidie van 3500,zal wor den gebruikt om de beiaardier te salarië ren. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling het carillon aan de gemeente over te dra gen. Hier heeft men echter van af gezien. Het carillon blijft voor onbepaalde tijd onder het beheer van de Stichting Vrien den van de Beiaard. De kosten zullen moe ten worden bestreden uit het door de ge meente verstrekte subsidie. B.H.K. geeft concert in het Kennemertheater De Beverwijkse Harmonie Kapel zal za terdag 22 november in het Beverwijkse Kennemertheater een concert" geven. Het cabaretgezelschap Jan de Kleyn, alsmede Paolini en Delmonte zullen tevens hun medewerking aan de feestavond, die om 20 uur begint, verlenen. Er is bal na. Advertentie Alleen woensdag en donderdag „Twents fabrikaat", 70 cm br. voor Herenhemden, Luiers enz. Wij verkopen enige honderden meters wit flanel van ƒ1.40 en 1.50 Zolang de voorraad strekt. Maakt dat u er bijtijds bij bent. CENTRUM GALERII LANGE NiEUWSTRAAT - MARKTPLEIN UMUIDEN Het schema voor het bevolkingsonder zoek op t.b.c. dat in Beverwijk wordt ge houden luidt voor de komende dagen: 18 november: district 42, standplaats onder- zoekauto Kuenenplein. 19 november: dis trict 43, standplaats onderzoekauto Kue nenplein. 20 november: district 44, stand plaats onderzoekauto Kuenenplein. 21 no vember: district 61, standplaats onderzoek auto Grote Houtweg nabij Alkmaarseweg. K.P.V. gaat vergaderen Donderdag 20 november om 20 uur zal de Kennemer Pluimvee Vereniging in hotel „Parkzicht" in Beverwijk een ledenverga dering houden. Op de agenda staat onder meer een bespreking over de verzending van dieren naar en van de tentoonstelling in Heemstede en het voorstel tot het hou den van een kleine expositie van kippen. Burgemeester Bruinsma opent rijdende tentoonstelling Beverwij ks burgemeester, de heer J. G. S. Bruinsma, zal maandag 24 november om 17 uur de rij'dende tentoonstelling van de n.v. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten op het Marktplein in Beverwijk openen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5