Minder kortademig J (Panda en de olie^boertjes Convertibele valuta met f95 miljoen toegenomen L V Frankrijk acht onderhandelingen over de Vrijhandelszone thans geëindigd Wereldnieuws Rustig maar koud weer ABDIISIROOP ZENUWRUST Met nieuwe verzoeningsplannen in studie: C.ILC. doet niet mee aan „goedkope viaggen"-boycot 2 WEEKST A A T NEDERLANDSCHE BANK Handel Polen-Benelux Montfoortse Bank door Slavenburg overgenomen Levensverzekeringen in het derde kwartaal Kort economisch nieuws uit binnen- en buitenland De oliepijpleiding Pernis- Duitsland vordert gestaag Nederland lost schuld aan I.M.F. geheel af Concentratieplannen in de Duitse zware industrie De Europese landbouw Internationale conferentie over de walvisvangst Furness' 5 pet. dividend Faillissementen Reorganisatieplannen voor de EGKS-sehrootmarkt Agenda Batoe Diamoes WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 Voor het eerst sinds vele weken vertoont de weekstaat van de Nederlandsche Bank een vermindering van de deviezenvoorraad. Deze is afgenomen met 22 miljoen, maar de kwaliteit van de deviezen is aanmerkelijk verbeterd, want convertibele valuta is met niet minder dan 95 miljoen toegenomen en beloopt thans 926 miljoen. De goudvoorraad bleef onveranderd, zodat de gecombineerde post nu 5175 miljoen beloopt. De staat heeft 36 miljoen aan deviezen nodig gehad voor aflossingen aan de Deutsche Bank en heeft daartoe van onze centrale bank valuta aangekocht. Aangezien de voorraad met 22 miljoen is verminderd, is er in feite dus een deviezenaanwas van 14 miljoen. Vergeleken met de laatste weken is deze aanwas betrekkelijk gering, maar insiders achten het niet uitgesloten dat zulks moet worden toegeschreven aan de recente verlaging van het officiële disconto. Als onderdeel van haar open marktpo- litiek heeft de centrale bank schatkistpa pier, dat als „masse de manoeuvre" wordt gebruikt, afgegeven, waardoor dit papier met 49,4 miljoen is verminderd tot 54,2 miljoen. De voorschotten hebben slechts een onbeduidende vooruitgang geboekt. De terugkeer van 33 miljoen aan bil jetten uit de circulatie valt tegen. Men had op een grotere terugvloeiing gerekend. Hiermede beweegt de biljettenomloop zich nog f 81 miljoen boven de 4 miljard. De schatkist heeft niet minder dan 108 mil joen moeten betalen om papier af te los sen. Aangezien het saldo slechts met 37 miljoen is verminderd, moet de staat wel behoorlijke ontvangsten uit belastingen hebben binnengekregen. De banken hebben papier afgenomen, zowel bij de staat als bij de centrale bank. Hun saldo is met 2,7 miljoen toegeno men. Zij zitten er nu heel goed voor en de nieuwe op zaterdag ingaande vierwe- kelijkse periode uit hoofde van het gentle men's agreement met de Nederlandsche Bank ziet er gunstig uit. Op 1 december is de storting van 250 miljoen voor de staatslening. Het ziet er niet naar uit dat deze moeilijkheden zal opleveren. De geld markt blijft ruim, daggeld werd dinsdag verlaagd tot l'/i percent en nieuwe midde len stromen toe, namelijk per 1 december 150 miljoen aan vervallend papier en f 20 miljoen aan vervallende staatsschuld. Er valt dus nog 80 miljoen op te van- Advertentie wèg dat benauwde gevoel! f Abdijsiroop stilt de hoest buien en zuivert de luchtwegen. Ik heb veel minder last van m'n kort ademigheid nu ik,ge- regeld Abdijsiroop neem. Eén - twee - diep ademen heerlijk' De 23 genezende bestanddelen lossen het slijm op en verjagen de ziektekiemen. (AKKER SIROOP) Een handelsdelegatie uit de Benelux is dinsdag in Warschau besprekingen begon nen met het doel te komen tot een handels overeenkomst tussen de Benelux en Po len. De delegatie van de Benelux stond on der leiding van de Nederlander E. J. ba ron Lewe van Aduard, hoofd van het D- rectoraat Bilaterale Samenwerking te Den Haag. Naar men van de zijde van Slavenburg's Bank n.v. te Utrecht mededeelt, heeft deze instelling de Montfoortse Bank n.v. te Montfoort overgenomen en aldaar een bij kantoor gevestigd. Het beheer van het Montfoortse kantoor blijft in handen van de heer C. van Leeuwen. De nieuwe vesti ging zal vallen onder het kantoor Utrecht van Slavenburg's Bank n.v. De besparingen van het publiek, in de vorm van premies en koopsommen voor levensverzekering, hebben in het derde kwartaal f 168.770.000,- bedragen, 17 mil joen meer dan in het derde kwartaal 1957. Ook de uitkeringen waren in het derde kwartaal van 1958 hoger 54.627.000,-) dan in de overeenkomstige periode van 1957 53.312.000,-). Alleen reeds wegens overlijden van verzekerden ten gevolge van een ongeval werd op kapitaalverzeke-,. ringen 1.000,- en hoger en op renteverze keringen ongeveer 1 miljoen verschuldigd. Uit „De Telstrook van het Levensver zekeringsbedrijf" blijkt verder, dat de produktie aan nieuwe verzekeringen, die zich in het eerste halfjaar achterbleef bij het eerste halfjaar 1957, zich in het derde kwartaal heeft hersteld, zij bedroeg in dat kwartaal 959.324.000 (v.j. 924.866.000). De beleggingen van het bedrijf namen met ruim f 100 miljoen toe en bedroegen per 30 september 6.785.525.000,- waarvan onder meer 1.338.084.000 aan hypotheken 3.519.247.000 aan leningen op schuldbe kentenis en 623.209.000 aan inschrijvin gen grootboek en schuldregisters. De olie in de Sahara Tussen de Standard Oil of New Jersey en de Compagnie Franpaise des Pétroles zou ,,in be ginsel" overeenstemming zijn bereikt over een gezamenlijke activiteit in de Sahara. Dit werd in gewoonlijk betrouwbare Franse oliekringen mede gedeeld. Deze kringen geloven dat beide groepen véór het eind van het jaar een nader gedetail leerde overeenkomst zullen ondertekenen. gen. Een verhoging van het kasreserve- percentage wordt onwaarschijnlijk geacht om de banken op de stortingsdag niet krap te laten zitten. Te Venlo zijn de voorbereidende werk zaamheden begonnen voor de bouw van een groot oliepompstation, waar de olie- pijpleiding van Pernis naar Duitsland zich zal vertakken naar Wesel en Bonn. Op een terrein met een oppervlakte van ongeveer vijf hectaren gelegen aan de Nederlands- Duitse grens bij Herungen, zullen hiervoor vijf enorme olietanks, elk met een inhoud van I2V2 miljoen liter, in de grond worden gebouwd. Negen reusachtige pompen zul len daar ruwe olie, die van Pernis'via Noord-Brabant per pijpleiding wordt aan gevoerd, verder stuwen naar Wesel en Godorf bij Bonn. De aanleg van de 285 km lange oliepijp leiding is reeds begonnen. Voor de vol tooiing denkt men ongeveer een jaar nodig te hebben. De aanleg der pijpleiding alleen zal rond 100 miljoen gulden kosten. Zestig miljoen gulden zijn bestemd voor de pijp leiding zelf. Tot nu toe wordt de ruwe olie via Pernis met Rijnschepen naar West- Duitsland vervoerd, waar ze in de raffi naderijen in het Roergebied verder wordt bewerkt. Men heeft berekend dat het transport per pijpleiding, waardoor voor lopig acht miljoen ton ruwe olie per#aar met een uursnelheid van 5 km wordt ge stuwd, een besparing aan transportkosten geeft van ongeveer 30 percent. De totale capaciteit van de pijpleiding kan worden opgevoerd tot. 20 miljoen ton ruwe olie. Als deze volledige capaciteit zal zijn be reikt, zullen nog twee pompstations, te Tilburg en Eindhoven, worden gebouwd. Naar het ministerie van Financiën mede deelt heeft de Nederlandse regering dins dag aan het I.M.F. een bedrag van 30.000.000 dollar overgemaakt. Zoals bekend is, had de Nederlandse regering op 22 september 1958 reeds aan het fonds een bedrag van 33.750.000 dollar betaald als een gedeelte lijke aflossing op de op dat moment nog bestaande Nederlandse schuld aan die in stelling van 63.750.000 dollar, zodat nog een bedrag van 30 miljoen dollar bleef te vol doen. Dit gedeelte zou worden voldaan, zodra met het fonds overeenstemming zou zijn bereikt omtrent het deel daarvan, dat in goud zou moeten worden betaald. Thans is overeengekomen, dat van dertig miljoen dollar een bedrag van 19,6 miljoen dollar wordt gestort in goud, terwijl het restant in convertibele valuta wordt voldaan. Hier mede is de schuld geheel afbetaald. Zoals destijds werd medegedeeld had het rijk de middelen voor deze betaling reeds in vreem de valuta gereserveerd. Het blad van het Westduitse vakver bond, „Welt der Arbeit", heeft gewaar schuwd voor nieuwe concentratieplan nen in de Westduitse zware industrie. Het blad beweerde, dat met goedvinden van de Bondsregering de volgende grote staal- maatschappijen zullen worden samenge smolten: Thyssen-Hütte A. G. met Phoe- nix-Rheinröhr A. G.;'Bochumer Verein met Hüttenwerk Rheinhausen A. G.en Dortmund Hörder-Hütten-Union met de Hüttenwerkse Siegerland. De fusies zullen aldus het blad ver moedelijk van dezelfde aard zijn als de concentratie, die onlangs door Mannes- mann is aangekondigd. Deze maatschap pij maakte bekend, dat zij zes onafhanke lijke dochterondernemingen om admini stratieve redenen bij de moedermaat schappij wenst in te lijven. De ministers van Landbouw van de zes E.E.G.-landen hebben in een vergadering met dr. Mansholt, vice-voorzitter van de commissie der Europese Economische Ge meenschap, te Brussel besloten officieuze besprekingen te voeren met Britse en Deense vertegenwoordigers. Advertentie De Sovjet-Unie heeft een uitnodiging van Engeland en Noorwegen aanvaard deel te nemen aan de woensdag beginnende conferentie te Londen, die ten doel heeft te komen tot een beperking van het aantal walvisexpedities naar de zuidelijke IJszee, zo heeft een woordvoerder van het Engel se ministerie van Landbouw dinsdag be kendgemaakt. Nederland en Japan hadden reeds eerder medegedeeld, dat zij aan de besprekingen deel zullen nemen. Advertentie Zwaarmoedige gedachten, tobberijen en angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. De directie van Furness' Scheepvaart en Agentuur Mij. n. v. te Rotterdam deelt mede, dat hoewel gedurende het lopende jaar het rederijbedrijf uiteraard in zeer sterke mate de gevolgen van de ongunsti ge vrachtenmarkt heeft ondervonden en ook bij enkele andere afdelingen de in vloed der recessie merkbaar is geweest, toch wordt verwacht, dat het jaar 1958 een tevredenstellend resultaat zal opleve ren. In verband hiermede is dan ook in overleg met commissarissen besloten eerstdaags tot uitkering van een interim- dividend van 5 percent over te gaan. (Van onze correspondent in Parijs) FRANKRIJK BESCHOUWT de onderhandelingen, die twee jaar lang over de Engelse voorstellen inzake een Vrijhandelszone in Europa zijn gevoerd, als beëindigd. Dat is de beslissing, die de Franse regering gisteren met volledige eenstemmigheid, wat met nadruk werd opgemerkt, onder voorzitterschap van generaal De Gaulle heeft genomen. De Engelse stap van vorige week, om de onderhandelingen te onderbreken, is nu dus door Frankrijk beantwoord met een nog wat definitiever gebaar. Maar intussen blijft het probleem van de econo mische harmonisatie tussen Groot- en Klein-Europa in volle kracht bestaan. Frankrfjk is echter van plan eerst weer nader contact met de vijf partnerlanden van Klein-Europa op te nemen, alvorens nieuwe richtlijnen te bepalen. Naar ver luidt zouden de Franse gedachten momen teel gaan in de richting van een vroegere suggestie van de Benelux om voorlopig op 1 januari 1959 ook de douanerechten der elf overige O.E.E.S.-landen met 16 percent te verlagen. Die 10 percent vormen voor de zes namelijk de eerste etappe op de weg naar een Europese eenheidsmarkt en indien de eerste stap door de zeventien landen gezamenlijk zou worden gezet, zou een verscherping van de tegenstellingen kun nen worden voorkomen. Het lijkt echter niet waarschijnlijk dat de overige elf landen deze principiële con cessie aan Frankrijk zouden willen doen. Bovendien staan de Fransen er toch al niet zo gunstig voor, aangezien ze einde.novejtin ber beloofd hebben het liberalisatiecijfer Advertentie 'n Kwaliteitsproduct van dé Wybert-Fabrlektn. 70 «n 80 et alléén bij Apothekers en Orogisten De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard: Mevrouw V. T. Verkade, in gemeenschap van goederen gehuwde echtgenote van R. Ph. A. van Rees, Richard Holplein 1 te Heemstede. Rech ter-Commissaris: mr. N. Rëeling Brouwer en curator mr. A. D. P. V. van Löben Seis, advocaat en procureur te Haarlem, Kruisweg 63. J. G. van Mierlo, koopman, Gierstraat 55 te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling Brouwer en curator mr. A. R. van IJlzinga Veenstra. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijsten zijn geëindigd de laiJlissementen van: H. Linthorst, bontwerker, Gierstr. 47 rd te Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. J. P. Petersen en curator mr. J. Spreij, advocaat en pro cureur te Haarlem, Ged. Oude Gracht 65. P. C. H. Hattink, banketbakker, gewoond hebbende Grote Houtstraat 173, Haarlem. Rechter-Commissaris: mr. H. G. Ram- bonnet en curator mr. H. Jonker, advocaat en procureur, Haarlem, Nieuwe Gracht 51. De Hoge Autoriteit heeft besloten aan de raad van ministers een ontwerpbeschik king voor te leggen aangaande een volle dige reorganisatie van 1 december af van de gemeenschappelijke schrootmarkt. Dit ontwerp voorziet enerzijds in de oprich ting voor de duur van zeven maanden van een vereveningskas met het doel het giet- ijzerverbruik in de staalbedrijven te be vorderen, waarbij de uitkeringen in ver houding zullen staan tot de voordelen van de verhoging van dit gietijzerverbruik voor het bedrijf en voor de E.G.K.S. Anderzijds heeft de Hoge Autoriteit ook een vereveningsstelsel uitgewerkt voor in gevoerd schroot, ongeacht de afkomst, te herleiden tot de laagste prijs voor leveran ties uit derde landen gedurende een be paalde periode. Dit stelsel, dat bekostig^ zal worden door een heffing op het in de welke niet meer mag bedragen dan 10 dol lar per ton, zal men voorlopig laten rusten en alleen toepassen bij een kentering in de conjunctuur, gevolgd door een verhoging van de schrootprijzen. De toepassing er van zal bovendien beperkt blijven tot een periode van 26 maanden. 17. Toen Panda haastig uit de wagon kwam, had de razende Groova al heel wat opwinding op het perron veroorzaakt. Kruiers waren in koffers weggedoken, verschillende passagiers zaten in seinpalen; overal zag men bleke gezichten van sid derende reizigers, die voor Groova's kogel regen dekking zochten. Alleen Billy en Willy en hun vader zaten er rustig bij, maar zij waren er ook aan gewend, dat Groova soms onrustig wakker werd. „Hou op, meneer Groova!" riep Panda, „U mag hier niet schieten!" „Waar zijn de Jen sens?!" loeide Groova. „Er zijn hier geen Jensens!" riep Panda. „Het is vandaag geeneh vetedag! Heus! Er is nie mand, die met u vechten wil!" Maar dat laatste was niet langer juist. Er waren nu wel degelijk lieden, die Groova flink wil den aanpakken. Op snerpende politie- fluitjes blazend kwamen een aantal agen ten aanhollen, onder aanvoering van een zekere brigadier Knip. „Grijp die razende grijsaard!" schreeuwde de brigadier, „sluit hem in de boeien!" „In de boeien!" her haalden zijn mannen grimmig, „we zullen hem leren om zo'n herrie te maken midden onder ons koffieuurtje!" weer tot 75 percent te verhogen en die belofte hoogstwaarschijnlijk niet kunnen inlossen. In dit verband heeft een verklaring van de Franse secretaris-generaal van de Europese Organisatie voor Economische Samenwerking, René Sergent, nogal enige opschudding in Parijs verwekt. Sergent heeft het Frankrijk in hoge mate kwalijk genomen zich bij het beraad over de Vrij handelszone veel te protectionistisch te hebben getoond. De O.E.E.S.-secretaris generaal neemt nu Engeland eigenlijk in bescherming door er op te wijzen dat het veel meer de kleine landen dan Groot- Brittannië zijn, die door de Euromarkt in hun economische levensbelangen worden bedreigd. Engeland zou zich, volgens Ser gent, als een tamelijk onbaatzuchtige schutsvrouwe der kleine Europese landen hebben gedragen. ks ¥V W De Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale in Nederland distancieert zich van de door de I.T.F. (Internationale Transportarbei ders Federatie) geproclameerde boycot actie tegen de onder goedkope vlaggen va rende schepen. Het hoofdbestuur van de C.B.C. heeft zich over zijn houding ten opzichte van de gevolgen welke deze boy cot voor zijn leden kan hebben, beraden. In overleg en in volle overeenstemming met het Bedrijfsgroepsbestuur Havens en met de vertrouwensmannen is het besluit genomen, de aangesloten arbeiders te waarschuwen tegen niet-nakoming der ar beidsvoorwaarden, hetgeen de boycot in feite is, aldus de C.B.C. Blijkens de agenda voor de buitenge wone vergadering op 26 november van aandeelhouders in de landbouwmaat- schappij „Batoe Djamoes" n.v. handha ven directie en commissarissen onveran derd het door hen op de algemene verga dering van 14 november reeds ingediende voorstel om op de uitstaande aandelen 20 percent terug te betalen. Wegens het ontbreken van het statutaire quorum kon toen geen beslissing worden genomen. Mede op de agenda staat een door een aandeelhouder ingediend amendement om deze terugbetaling tot 30 percent te verho gen. Mestgas. Op een landbouwkundig proef station bij Tel Aviv is gedemonstreerd met gas uit natuurlijke mest voor het doen branden van een gascomfoor en het aandrijven van een motor. De ont- gaste mest zou toch nog als zodanig gebruikt kunnen worden. Het vergas singstoestel is niet ingewikkeld. Een mestreservoir van veertien kubieke meter leverde 3400 kubieke meter gas op met een geschatte brandstofwaar- de gelijk aan die van 2700 liter benzine. Het mestgas is niet vergiftig en niet ex plosief. Geen geld. Als gevolg van financiële moei lijkheden zijn Frankrijks pogingen zelf raketwapens te vervaardigen de laatste maanden aanzienlijk ver traagd. Aanvankelijk zouden geduren de december drie raketten van het type „Véronique" worden gelanceerd. Deze raket kan een hoogte van ongeveer 250 km. bereiken. De proeven zullen nu tot maart worden uitgesteld. Onstportief. Een rechtbank te Karlsruhe heeft een hoogverraadzaak behandeld tegen Wolfgang Engelhardt, die toen hij als hoofdredacteur van de Oostber- lijnse „Neue Fussballwoche" ontsla gen was, is gaan werken voor de Oost- duitse geheime dienst. Hij heeft inlich tingen verzameld over het personeel van de Amerikaanse ambassade te Bonn en een der personeelsleden zelfs gerecruteerd als medewerker. Gelede bussen. Ook in Moskou komen ge lede bussen. Het persagentschap Tass bericht, dat begin volgend jaar de eer ste gelede bussen plaats biedend aan tweehonderd passagiers en met drie uit gangen op straat zullen verschijnen. Het overgrote deel van het verkeer in Moskou gaat per metro. Kinderverlamming. Het aantal gevallen van kinderverlamming in Engeland was over de afgelopen periode van dit jaar het laagst sinds 1948, zo is door het ministerie van gezondheid meegedeeld. Dit jaar waren er gedurende deze pe riode ruim 2.000 gevallen, het vorig jaar nog ruim 5.000. Onrein. Het hoofd van de Amerikaanse gezondheidsdienst, dr. Leroy E. Burney, heeft op een conferentie over luchtver ontreiniging gezegd, dat er steeds meer bewijzen komen, (fat onreine lucht longkanker veroorzaakt en het overlij den versnelt in geval van andere ziek ten. Hij wees onder meer op het feit, dat in de grote steden tweemaal zoveel longkanker voorkomt als op het plat teland. Hij zei, dat injecties met gecon centreerde doses „smog" (rook en mist) bij dieren kanker hadden veroorzaakt. Onpraktisch. De minister van buitenland se zaken van Vietnam, Vu Van Mao, heeft verklaard, dat de democratie naar westelijk model in de nieuwe lan den van Zuid-Azië niet kan functione ren. De militaire staatsgrepen in die landen waren nodig en wenselijk. Hij voorspelde, dat nog meer parlementen in die gebieden buiten werking zullen worden gesteld. Vroeg. Een vroege, krachtige winterstorm heeft de afgelopen twee dagen tien do den geëist in de staten van het Ame rikaanse Midden-Westen. Op sommige plaatsen bereikte de storm de kracht van tornado's. Te Alamosa in Colora do daalde de temperatuur tot 29 gra den Celcius onder nul. Plaatselijk ont stonden overstromingen en werd het verkeer door zware sneeuwval ont wricht. Protest. De Italiaanse politie heeft dins dag verhinderd, dat een monarchist de journalist Marmiroli, een „montycoat" op het graf van de onbekende soldaat te Rome heeft verbrand. Marmiroli trachtte dit te doen uit protest tegen de critiek op Italiaanse soldaten in de mé moires van Montgomery. Moordplek. Stratenmakers te Rome zijn dinsdag gestuit op resten van het am fitheater, waarin Julius Caesar zou zijn vermoord. Deskundigen hogen toe stemming te krijgen op grote schaal op gravingen in de omgeving te doen. De vondst bestaat uit vloerstenen en stuk ken wit marmer. Beroepsrenner. Te Zandvli t hebben tol beambten een auto doen stoppen waar mee 550 kilo Nederlandse boter vervoerd werd. De bestuurder, die de benen had genomen, kon worden ingerekend. Het is de gewezen beroepsrenner Eugene Jacobs uit Schilde. Advertentie Zijlstraat 90 Haarlem Tel. f1161 SCHRIJFMAPPEN FOTO-ALBUMS - SHOWALBUMS KNIPSELBOEKEN WEERRAPPORTEN Temperaturenbulten en binnenlandheden morgen 7 uur. Neerslag: laatate 24 uur. In de luchtdrukverdeling komt maar weinig verandering. Boven Scandinavië, midden- en West-Europa handhaaft zich een omvangrijk hogedrukgebied. De hoog ste luchtdruk kwam vanochtend boven Scandinavië voor en bedroeg 1045 milli- Den Helder bar. Ook in de hogere luchtlagen is het Ypenburg maximum nog steeds goed ontwikkeld. Het ggj®^ngen fungeert dan ook als sturend centrum voor Twente de depressies. Deze trekken voor het De Bilt merendeel van IJsland naar het oosten en Eindhoven kunnen het weer in onze omgeving niet V^v' Z.-Limb zwaar bew. zo verstoren. Dit is ook het geval met een Helsinki onbewolkt n depressie die bij New Foundland de oceaan Stockholm mist is opgetrokken. Oslo geheel bew. nno Kopenhagen geheel bew. ozo In verband met een en ander blijft het Aberdeen geheel bew. zzo weer in onze omgeving onder invloed van Amsterdam geheefbew. ono het hogedrukgebied, zodat het rustige weer Brussel zwaar bew. zzo aanhoudt. Hierbij kan in de komende nacht Luxemburg geheel bew. o half bew. o geheel bew. ono geheel bew. zzo geheel bew. o onbewolkt ozo geheel bew. o geheel bew. o de temperatuur hier en daar tot om het Sarijs vriespunt dalen. Grenoble" Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Ajaccio Madrid Mallorca Algiers mist mist mist onbewolkt Donderdag 20 november Zon op 8.07 uur, onder 16.43 uur. Maan op 14.19 uur, onder 1.45 uur. Maanstanden 26 nov. 11.16 uur volle maan. windst. -2 -1 7 9 6 4 6 5 1 4 -3 8 3 7 2 4 5 1 ozo windst. \vindst. nnw geheel bew. o geheel bew. o geheel bew windst. geheel bew z geheel bew. o onbewolkt windst. mist no mist w licht bew. ono onbewolkt no zwaar bew. windst. zwaar bew. no zwaar bew. zw -3 8 5 3 12 10 0,1 0,1 0 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0 0,5 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,4 0 0 0 0

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 2