J Gevangene ontsnapt 4Yar iWeer *4 Van Weert/ MADOEF EN MIRZA Agenda voor Haarlem Populair t.v.-vennaak raakt in Amerika uit de gunst BELTON CO radio televisie Driemaal film De radio geeft donderdag T elevisieprogramma Marktkoopman komt op de koffie Notarisklerk verdacht van verduistering Kinderen aten rattenvergif Examens C.N.V. vraagt achterstand ongedaan te maken Etalagedieven gingen er met 262 ringen vandoor GARAGE DEN HOUT \V Prijs van Europa wordt door Prins Bernhard in december uitgereikt (UIT HET ENGELS VERTAALD) DOOR ftoPOSITMOKKEKr CedfoutjiestM ftafy&tltfeufa. Ook in Brabant wordt nu naar aardolie gezocht WOENSDAG 19 NOVEMBER 1958 Als we een keuze mochten doen uit het filmprogramma van dinsdagavond om de film aan te wijzen, die ons het meest be viel, dan zouden wij zeggen: geef ons maar „Corral". Het is een mooie documentaire van de „National Filmboard of Canada", die er al meer heeft geproduceerd, over het temmen van een wild paard. Daar kijkt men nu zijn ogen op uit. Enfin, er bleef natuurlijk nog wel wat ogenkost over voor een televisiefilmpje uit India, dat de Oosterlingen moest inwijden in de geheimen van de westerse muziekbeoefe ning. En tenslotte viel er dan nog heel wat spanning te puren uit een soort „Third- man"-thema zoals het verwerkt in de Engelse film „Een schot valt in Venetië" was, met in de hoofdrollen Richard Todd én Eva Bartok. Een heel gecompliceerde intrige, maar we kwamen er toch om streeks half elf uit. Beeldschermer Jarenlang heeft het Amerikaanse tele visiepubliek zich vergaapt aan de zoge naamde quiz-programma's, waarin men sen met formidabele geheugenkracht ko lossale sommen wonnen door moeilijke vragen te beantwoorden. Nu is het ineens uit. Alle bekende programma's van die aard zijn geschrapt. De reden? Eén pro gramma heeft de verdenking gewekt, dat er geknoei in het spel was. De rech ter heeft hierover nog geen uitspraak ge daan, maar het Amerikaanse publiek toont zich nu opeens blasé. Veel minder mensen dan vroeger willen deze programma's nog zien. Men is jarenlang zoet geweest met dit speelgoed, thans kijkt men 't niet meer aan. Vandaar dat de adverteerders via de televisie nu naarstig omzien naar een an der vermaak, dat de kijkers kan boeien (en tegelijk bijdragen om hun produkten aan de man brengen). De populariteit van die „quiz-shows" heeft merkwaardig lang geduurd. Vier jaren ongeveer. Wat erin heeft het publiek zo gefascineerd? Vele kijkers moeten zich in hun fantasie wel vereenzelvigd hebben met die „gewone" meneer of mevrouw daar op dat televisietoneel, die op één avond duizenden dollars plus allerlei ca deaus kon winnen, door het beantwoorden van enkele vragen als men zelf zijn kennis eens wat uitbreidde... dan, misschien... Aan de geluksdromen leek geen eind te komen! Maar een ander deel van het publiek moet er zich wel van bewust zijn geweest, dat die ondervraagden allerminst „ge woon" waren, doch fenomenaal. Een jon getje van twaalf jaar kon de moeilijkste vragen beantwoorden over aandelen en obligaties tér beurze, een hardwerkende huisvrouw bleek alles te weten over het populaire honkbal (namen van langverge- ten spelers, uitslagen, jaartallen enzo voorts) en een andere mevrouw kende de bijbel vrijwel uit haar hoofd (altijd gaf zij het juiste antwoord en meestal citeerde zij er complete teksten bij). Een eenvoudige officier wist alles van kookkunst. Niet al leen kende hij de Franse termen voor ver fijnde gerechten, maar hij wist ook wat de ingrediënten waren voor befaamde sau sen, opgediend bij luisterrijke, historische diners. Kortom, op die t.v.-wedstrijden zag men de ene wondermens na het andere. De poespas bij deze vertoningen werd steeds meer opgevoerd. De kaarten met de vragen erop werden binnengebracht door de vertegenwoordiger van een bank, die ze rechtstreeks uit de kluis had ge haald. De ondervraagden moesten plaats nemen in een soort isolatiecellen. Maar iémand moest die vragen hebben opge steld en iémand kon dus eventueel knoeien. Daar hielp geen kluis tegen. Een mededinger, die zijn kans verspeel de, heeft nu een programmaleider van het werken met een- doorgestoken kaart be schuldigd. Het onderzoek is, zoals gezegd werd, nog niet ten einde, maar het pu bliek gelooft het nu wel. Of misschien juis ter: het gelooft het niet meer. HILVERSUM I. 402 M. 7.00 KRO. 10.000 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - nood klok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.40 Gram. NCRV: 14.00 Kamerork. en sol. 14.45 Gram. 15.25 Sopraan en orgel. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Strijktrio. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Lichte muz. 18.15 Fries progr. 18.30 Gram. 18.50 Sociaal perspectief, caus. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.10 Op de man af. 19.15 Gram 19.30 Radiokrant. 19.50 A.R.. pol. causerie. 20.00 Gevar. progr. 22.00 Tijdschriftenkron. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws. 23.15 Sportuitsl. 23.20—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. Voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Gram. 11.40 Michelangelo, hoorsp. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Dansmuz. 12.50 Uit het bedrijfsleven, causerie. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Politiekapel. 13.55 Beursber. 14.00 Klarinet en piano. 14.30 Welspre kendheidsconcours. 15.00 Strijktrio. 15.40 Voordr 16.00 Gram. 16.30 Metropole-orKest. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muz. 18.45 Sportpraatje. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kleuters. 19.05 Gevar. progr. 20.00 Nieuws. 20.05 Ork.conc. 21.10 Gustav Strese- mann, vechter voor Europa, hoorspel. 22.40 Act. 22.50 Sportact. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursberichten te New York. 23.25—24.00 Discotaria. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Amus.ork. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Jeugd en muziek. 14.30 Franse les. 14.45 Kamermuz. 15.00 Schoolradio. 15.45 Duit se les. 16.00 Koersen. 16.02 Koorzang. 16.50 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Rep. 19.40 Gram. 19.50 Pol. caus. 20.00 Gram. 20.10 Brabantse kron. 20.40 Verz.progr. 21.30 Jazz. 22.00 Nieuws. 22.15 Int. Radio-universiteit. 22.30 Expe rimentele muziek. 22.2523.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. NCRV: 20.20 Kunstoverzicht. 20.50 Filmprogramma. 21.10 Gevarieerd programma. 22.00 Dagsluiting. Advertentie Kurfürst radio/T V -combinatie S3 cm beeldb. In welke prijsklasse U ook wilt slagen, GRAETZ radio en televisie geven U stééds de zekerheid van méér ervaring, méér precisie, méér betrouwbaarheid. De afgebeelde radio/televisiecombinatie is een elegant en gedistingeerd toestel, met een verrassend stralende beeldhelderheid en een intens zuivere klank. De Kurfürst is een toonbeeld van het meesterschap van Graetz. Geen wonder dat Graetz stééds meer wordt verkozen! Mocht Uw handelaar dus voor een enkel model een beroep doen op Uw geduld, bedenk dan: 'n Graetz is het (korte) wachten (ruimschoots) waard! Keuze uit televisietoestellen en radio/televisie combinaties, in lichte of donkere kast, 11 modellen; prijzen van f 825.- tot f 2595.-. Importeur: N.V. Thabur - Den Haag. Een koopman van de Albert Cuyp- markt te Amsterdam heeft het kort geding dat de importrice van poederkoffie van een Zwitserse maatschappij tegen hem aan hangig had gemaakt, verloren. De koop man die blikjes poederkoffie van een grossier betrekt had deze tegen een lagere dan de normale prijs aan het pu bliek verkocht. De president van de Am sterdamse rechtbank heeftt hans beslist dat de marktkoopman die verkoop moet staken op straffe van een dwangsom van 250 voor iedere overtreding, omdat hij met het verkopen beneden de normale prijs eën „onrechtmatige daad" pleegt, 4*u daar hij bewust gebruik heeft gemaakt van contractbreuk. De hem leverende grossier was bij contract gebonden de koopman geen koffie meer te leveren. Tevens moet de koopman de kosten van het geding, 200, betalen. In Eijsden is een 60-jarige notarisklerk aangehouden, die ervan wordt verdacht 10.000 gulden ten nadele van het notaris kantoor en enkele particulieren te hebben verduisterd. Hij was sedert 1931 in dienst van het no tariskantoor. RADIO VOLGT VERSTEKELINGEN De heer W. Muilemeister, die incidenteel aan de programma's van de NCRV mee werkt, is naar Nieuw-Guinea vertrokken om een radio-uitzending te maken over de wijze, waarop de zevenendertig versteke lingen daar ontvangen en gehuisvest wor den. Hij hoopt volgende week terug te zijn om op de band vastgelegde indrukken in een klankbeeld te verwerken. Het zal „De 37" heten, een half uur duren en uitgezon den worden op woensdagavond 26 novem ber. Vier meisjes van vier en vijf jaar uit Egmond aan de Hoef moesten gistermiddag op doktersadvies in het St. Elizabethzieken- huis te Alkmaar worden opgenomen na het eten van rattenvergif. Een der kinderen had in een schuurtje achter het ouderlijk huis rattentarwe gevonden en ervan ge snoept. Ook drie vriendinnetjes kregen een „snoepje". Gelukkig zag de moeder van het eerste meisje waar de kinderen van aten. Zij ontbood terstond een dokter, die de kinderen terstond liet opnemen in het zie kenhuis. Amsterdam. Vrije Universiteit. Kandidaatsexa men psychologie: R. ten Hagen, Haarlem (cum jéttfL Leiden. Doctoraalexamen godgeleerdheid: J. F. M. ,dè ^attèville, Den Haag. Utrecht. Mej. M. Scholtfcns te Utrecht, is gepro moveerd tot doctor in de geneeskunde op het proefschrift getiteld: ..Etudes medico-psychologi- oues sur Pascal". Salarissen nijverheidsonderwijs Het Christelijk Nationaal Vakverbond heeft de aandacht van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen ge vraagd voor de salariëring van de leer krachten bij het nijverheidsonderwijs. Volgens het C.N.V. werd in 1955 bij de totstandkoming van het salarisbesluit voor het lager nijverheidsonderwijs in de Cen trale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken overeen stemming bereikt over een gelijkstelling van de salariëring van leerkrachten bij het lager nijverheidsonderwijs bij een weektaak van 29 lessen met die van leer krachten bij het voortgezet lager onder wijs, die in het bezit zijn van de hoofdakte. De salarissen van de leerkrachten bij het lager onderwijs zijn met ingang van januari 1957 aanmerkelijk verhoogd. Door dat de salarissen van het onderwijzend personeel bij het lager nijverheidsonder wijs niet gelijktijdig werden opgetrokken en sindsdien ook niet zijn verhoogd, is naar de mening van het C.N.V. voor deze groep een achterstand ontstaan, welke voor hen, die het maximum salaris genieten, f 56.71 per maand bedraagt. Dit verschil in salariëring heeft tot gevolg, dat men name ten aanzien van het nijverheidson derwijs voor meisjes, in het bijzonder wat het algemeen vormend onderwijs betreft, moeilijkheden ontstaan bij de personeels voorziening. Het C.N.V. betoogt, dat het nijve heidsonderwijs daardoor zeer na delig beïnvloed wordt. Het verzoekt de minister maatregelen te treffen, waardoor de achterstand ongedaan wordt gemaakt. Twee mannen hebben 's nachts de eta lageruit van een juwelier in de Assendor- perstraat te Zwolle met twee bakstenen ingegooid en zich uit de voeten gemaakt met 118 gladde gouden ringen. 48 zegel ringen, 72 damesringen en een aantal hor loges. De juwelier was door het lawaai van de brekende ruit niet wakker geworden, maar wel een garagehouder, die tegen over hem woont. Deze sprong uit bed en toen hij aan de overkant de mannen bezig zag, bonsde hij tegen het slaapkamer raam, waarna de dieven in allerijl aan de haal gingen. Zo haastig was de vlucht, dat zij 24 damesringen verloren, alsmede enkele horloges. De garagehouder had in tussen de juwelier opgebeld, die op zijn beurt de politie waarschuwde. De daders waren toen echter niet meer te vinden. De inkoopwaarde van het gestolene be draagt zeven tot achtduizend gulden. De schade, die door de bakstenen en zware stukken ruit in de etalage, is aangericht, is aanzienlijk. De juwelier is tegen inbraak verzekerd. Advertentie 300 kg RENAULT bestelauto inclusief verwarming 4190.— 500 kg RENAULT stationcar inclusief verwarming 5495.— Telefoon 12138 en 15056 101 „De tovenaar!" zei Mirza. „Pas op!" - Het was inderdaad de tovenaar, die ze hoorden naderen. „Vlug allemaal wegkruipen achter die pilaren daar!" fluisterde Mirza. „En doodstil zijn!" Buiten, op het rotspad, naderde de tovenaar de ingang van het hol. Hij mocht hen niet zien, want dan waren ze weer in zijn macht. „Madoef', zei Mirza. „Wij zullen nu zorgen, dat die valse kerel het toveren voorgoed afleert!" 100—101 De raad van gouverneurs van de „Fon- dation Européenne de la Culture" heeft te Parijs onder presidium van Prins Bern hard vergaderd. In deze bijeenkomst werd in de eerste plaats het programma vastgesteld voor het congres dezer Euro pese cultuurstichting, dat van 11 tot 14 de cember zal worden gehouden. Tijdens dit congres zullen enige vooraanstaande spre kers de principes aangeven en toelichten waarop de stichting haar toekomstig werk zal baseren. Tevens zullen dan enke ie concrete projecten worden voorgesteld die naar het oordeel der gouverneurs reeds thans ter hand kunnen worden geno men. Voor het congres zullen zowel leiden de persoonlijkheden uit het Europese cul turele leven als uit het bedrijfsleven wor den uitgenodigd. De bedoeling is door concrete initiatieven samen te werken ten behoeve van de Europese eenheid, ook op cultureel gebied. De eei-ste samenkomst der deelnemers aan het congres zal plaatshebben tijdens een ontvangst, welke wordt gehouden door het Instituut voor de studie van inter nationale politiek. De vergaderingen zul len in het Museo della Technica worden gehouden. Op zaterdagmiddag 13 decem ber is er in de grote aula van de universi teit van Milaan een officiële zitting in te genwoordigheid van hoge Italiaanse autori teiten. Enige vooraanstaande Europese persoonlijkheden zullen daar het woord voeren. Tijdens deze bijeenkomst zal door prins Bernhard voor het eerst de onlangs op Ne derlands initiatief ingestelde Prijs van Europa worden uitgereikt. Deze prijs van honderdduizend gulden wordt eens per jaar toegekend aan personen of instituten, werkzaam op cultureel, sociaal-weten schappelijk terrein, die een bijzonder be langrijke bijdrage hebben geleverd tot de geestelijke eenheid of tot de eenwording van Europa of die door hun werk deze een beid of ;eenwor-ding hebben gemanifes teerd. Des avonds is er ter ere van het con gres een gala-voorstelling in de Scala. Advertentie MET ESSO BENT U BETER UIT! 19. „De man vroeg naar U. Ik weet niet, wat hij wil. Hij noemde zijn naam niet en waarschijnlijk wil hij u iets aansmeren. Ik heb hem gezegd bij de deur te wach ten, terwijl ik ging kijken of u er was'.'. AChter mevrouw 'Rattan verscheen opeens inspec teur Shanks. Hij bleef in de deur staan en keek de ka mer rond. Even later kwam hij het vertrek binnen. „Ik vrees, dat u mij niet kent, juffrouw Goulby," zei hij, „maar niettemin zou ik graag enkele woorden met u wisselen". Mevrouw Rattan was diep verontwaardigd over zijn optreden. Alle mensen", riep ze uit, „ik zei, dat u moest wachten, terwijl ik juffrouw Goulbv zou zoeken". „Dat weet ik", zei Shanks onverstoorbaar, „maar ik meende, dat het eenvoudiger zou zijn als ik met u meeliep. Ik zal juffrouw Goulby niet lang ophouden en ik heb niet het minste bezwaar, dat er andere mensen bij aanwezig zijn. Juffrouw Goulby zal dat stellig ook niet erg vinden". Mevrouw Rattan mompelde: „Dat weet ik niet.." en keek in de richting van juffrouw Goulby. Deze merkte op: ,Ik kan me niet voorstellen, wat u van mij wilt. Waar gaat het allemaal om?" Shanks ging zitten en strekte zijn benen uit. „Ik ben een politie-inspecteur, juffrouw Goulby", zei hij. Ik sloeg haar gade. Als ze wérkelijk een juwelen-die vegge was, zou ze nu wel tekenen van ontsteltenis moe ten vertonen. Maar ze zei alleen: „O ja? Heb ik mijn wagen soms verkeerd geparkeerd, toen ik in Torquay was, of wat is er aan de hand?" Mevrouw Rattan was echter zéér geschokt door Shanks mededeling. Ze hijgde en bracht er tenslotte met moeite uit: „Ik neem aan, dat u het recht hebt, maar ik houd niet van zulke dingen in mijn conversatiekamer. Mijn gas ten houden er evenmin van. Komt u liever mee naar mijn kantoortje?" Shanks antwoordde: „Nee, ik zou liever hier met juffrouw Goulby babbelen, misschien kunnen de ande re gasten nog behulpzaam zijn. U zelf misschien ook, mevrouw Rattan." Hij stond opeens op en plaatste een stoel vlak ach ter mevrouw Rattan, zodat deze gedwongen werd plaats te nemen. „Zo, dat is beter", zei hij, „nu kunnen we tenminste beginnen." Mevrouw Rattan, was buiten zichzelf. „Wel, heb je ooit..!" sputterde ze tegen. „Juffrouw Goulby", begon Shanks, op woensdag morgen bood u meneer Pacock die jiier logeerde, maar plotseling moest vertrekken, een lift aan, nietwaar? Hij wilde de middag-express in Torquay halen en u bood aan hem naar het station te brengen. Is dat juist?" Inspecteur Shanks had een andere ondervragings methode dan Cheviot, merkte ik op. Cheviot kijkt zijn slachtoffer strak aan en 't is als of hij steeds klaar staat voor de sprong, Shanks daarentegen keek voor zich en maakte een bijna timi de indrauk, om dan opeens, wanneer hij een belangrijke vraag stelde, op te kijken en de ondervraaagde door dringend aan te zien. Als het arme slachtoffer erop ge rekend had zich er wel met een leugen uit te kunnen draaien, zou hij door die plotselinge felle blik stellig geheel in de war gebracht worden. Ik had Cheviot's methode altijd afschuwelijk gevonden, maar ik vond deze bijna nog wreder. Althans voor een ondervraag de, die leugens wilde vertellen. Maar het zag er aller minst naar uit, dat juffrouw Goulby dat van plan was. Zei zei: „Ja, dat is juist, 't Was niet alleen om me neer Pacock een dienst te bewijzen, hij had ook een taxi kunnen nemen maar ziet U, ik wilde die dag liever niet alleen over de hei gaan zwerven. Ik was van mening. „Ja, natuurlijk", onderbrak Shanks haar, „U was van mening, dat het niet veilig was om alleen te gaan wandelen, terwijl er een ontsnapte gevangene los liep nietwaar?" „Inderdaad! Ziet U, ik ben een plantkundige en ga dikwijls naar eenzame plekjes, die niet aan de weg liggen. Ik loop met mijn hoofd voorover naar bijzon dere planten te zoeken en het zou heel gemakkelijk voor een kwaadwillend individu zijn, om mij aan te vallen. In het algemeen denk ik natuurlijk niet aan zulk soort dingen, maar we hadden er de vorige avond in het pension over gepraat en meneer Burmann zei, dat het gevaarlijk was.." „Meneer Burmann. Juffrouw Goulby wees in de richting van Cheviot. Inspecteur Shanks zei met een volkomen effen ge zicht: „U, meneer?" Cheviot knikte. Zijn gezicht was even onbewogen. Ik had echter moeite een lach te onderdrukken. Shanks vervolgde tegen juffrouw Goulby. „Dus u nam meneer Pacock in uw auto mee. U reed naar Torquay om daar de middagexpress te halen? Toe vallig ben ik er echter achter gekomen, dat meneer Pacock niét met die trein is vertrokken". „Nee, dat is waar", zei juffrouw Goulby. „Alleen zie ik niet in... Wel 't is geen misdaad en 't heeft niets met de poli tie te maken, als je een trein mist, is het wel?" „Er behoeft inderdaad niets misdadigs in te zitten", zei Shanks. „Maar het kan natuurlijk opzettelijk ge daan worden en de bedoeling kan zijn een vals alibi te verschaffen. U kende meneer Pacock niet goed, juf frouw Goulby?" „O nee, helemaal niet. We ontmoetten elkaar hier in het pension. Om u de waarheid te zeggen vond ik hem niet sympathiek. Begrijpt u, ik geloofde niet erg in hem. Ik vond hem een komediant. Hij legde me te veel nadruk op zijn kunstenaarschap. Begrijpt u, wat ik bedoel? De man kon als kunstenaar niet veel zaaks zijn, leek me. Precies zoals ik me zou aanstellen, wanneer ik me heel bijzonder uitdoste, om toch maar duidelijk te laten uitkomen, dat ik een plantkundige ben". Ik meende, dat het goed zou zijn om het gesprek Shanks-Goulby tot een algemeen gesprek te maken, denkend aan de opmerking van de inspecteur, dat de anderen misschien behulpzaam zouden kunnen zijn. Ik merkte dus op: „Ik begrijp precies, wat juffrouw Goul by bedoelt. Ik had netzelfde gevoel' ten opzichte van meneer Pacock. Hij nad meer van een artiest-op-het- toneel dan van een echte". Shanks antwoordde: „Dank u!" En mij vragend aankijkend, vroeg hij op onschuldige toon: „U bent..?" „Mevrouw Burmann", antwoordde ik en op Cheviot wijzend, legde ik uit: „Dat is mijn man". „Dank u zeer", zei Shanks. „Ik vind het prettig van een en ander op de hoogte te zijn". (Wordt vervolgd) Advertentie If fwtip Als onderdeel van de opsporing van aardolie in Nederland worden op het ogen blik in het gebied ten zuiden van Tilburg seismische onderzoekingen verricht. Dit onderzoek geschiedt in opdracht van de n.v. Nederlandse Aardoliemaatschappij door een firma uit Hannover. Bij het seismisch onderzoek worden door explosies veroorzaakte trillingen in de aar de uitgezonden. Deze worden op de schei- dingsvlakken van de verschillende gesteen- telagen teruggekaatst en aan de opper vlakte opgevangen en geregistreerd. Men krijgt op deze wijze inzicht in de loop van de ondergrondse lagen. De bedoeling hier van is, die structuren te vinden die gunstig zijn voor de mogelijke aanwezigheid van aardolie. Op die plaatsen zullen boringen dan moeten aanwijzen of deze structuren inderdaad aardoliehoudend zijn. Over de aanwezigheid van aardolie in dit deel van Brabant kan dus nog niets definitiefs worden gezegd. WOENSDAG 19 NOVEMBER Concertgebouw: Haarlemse Christelijke Besturenbond: Forumavond, 20 uur. Minerva Theater: Toneelgezelschap Jo- han Kaart met „Potasch en Perlemoer in textiel", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Razzia in de onder wereld", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Wet is wet", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Mijn beste vij and", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Huwelijkreis op wielen", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", alle leeftijden, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De klauw", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Vrouw met drie levens", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: Een kus voor je sterft", 18 jaar, 20 uur. DIVERSEN Frans Halsmuseum: Volksuniversiteit: Voordracht van de heer J. J. Vriend over „De taal der moderne architectuur", 20 uur. Gebouw Sint Bavo: Jeugdrally: Johan Frinsel spreekt over „Helpers weg, laatste ronde", 20 uur. Wükgebouw Ged. Oude Gracht 104: Her vormde Vrouwendienst: Driegesprek over Gezinszorg-gerepatrieerdenzorg", 20 uur. „In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Corelli, 21 tot 22 uur. DONDERDAG 20 NOVEMBER Stadsschouwburg: Charlotte Kohier met Pension Rustig", 20 uur. Concertgebouw: Concert koor Katholiek Haarlem met medewerking van N. Ph. O., 20 uur. TENTOONSTELLINGEN „In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, 10 tot 22 uur. Huis Van Looy (Kamperlaan): Expositie van aanwinsten uit de collectie-Regnault, alsmede tekeningen en aquarellen uit ge meentelijk bezit, 10 tot 12.30 en 13.30 tot 17 uur. „De Waag" (Spaarne 29): Kunst zij Ons Doel: Expositie van schilderijen en schet sen van Peter van den Braken, 11 tot 16 uur. FILMS Cinema Palace: „Razzia in de onder wereld", 18 jaar, 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Wet is wet", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Mijn beste vijand", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Rosemarie", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Als de dauw hangt, komt er regen", 18 j„ 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", alle leeftijden, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De klauw", 18 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Vrouw met drie levens", 18 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Ham let", 14 j., 20 uur. DIVERSEN ,In 't Goede Uur": Grammofoonplaten- concert van werk van Corelli, 21 tot 22 uur. Brinkmann: Studievereniging voor Psy chical Research: Lezing van dr. L. J. Elfe rink over „Magische relaties tussen mens en dier", 20 uur. Brinkmann: Ned. Bond van Burger Bouwvakpatroons: Filmvertoning over de Velser tunnels, 20 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5