„De Troubadour" met solisten in concertuitvoering Vanmorgen in de vishal en op zee IJmond-agenda Schoolconcerten van hoge kwaliteit Roel de Blomker DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs DONDERDAG 20 NOVEMBER 1958 5 Velser operakoor „Bel Canto" Fries toneel Bezoek van Sint Nicolaas aan Velsen op 29 november Gemeenteraad Velsen komt dinsdag bijeen Klaprooscollecte KREDIETEN AAN PARTICULIEREN Inlichtingen bij al haar kantoren. S. de Haan overleden Scheveninger sleepte collega binnen Voor u het weet is het 5 december. Uitsluitend verkrijgbaa Haarlems Dagblad/Opr. Haarl. r aan de kantoren van Courant en Umuider Courant Scheepvaart De opera „II Trovatore" (De Trouba dour) van Guiseppe Verdi is een concen tratie van gruwelijke dramatiek. Met een primitief welbehagen zijn door de libret tist Cammarano donker bijgeloof en de verschrikkelijke gevoelens van jalouzie, wraak en vernietiging bijeengebracht. De beoogde tragische werking schiet in onze tijd haar doel voorbij, want de opzet van het theaterstuk wordt niet meer au sérieux genomen. En zonder twijfel zou „II Tro vatore" al jarenlang in muziekbibliothe ken een vergeten bestaan leiden, wanneer niet door de muziek van Verdi de belang stelling voor het werk levendig gebleven was. Zelfs heeft die belangstelling het Vel ser operakoor „Bel Canto" en zijn dirigent Henk Kerkhoven er toe gebracht een uit voering ervan in concertvorm te geven, zonder de consequenties, die een dergelijke uitvoering met zich meebrengt, als een overwegend bezwaar te laten gelden. Die consequenties betroffen de toneelhande- Vele vooraanstaande kunstenaars bren gen de middelbare jeugd begrip voor mu ziek bij dank zij de thans vier jaar oude stichting „Het schoolconcert". Deze stelt het element van de geleidelijke muzikale ontwikkeling van het kind voorop. Over het werk en het doel van „Het schoolcon cert" verscheen jongstleden zaterdag in ons blad een uitvoerig artikel, dat er nog eens in het bijzonder op wees hoe waar devol de culturele taak van de stichting is. Woensdag heeft „Het schoolconcert" een viertal uitvoeringen gegeven in de grote zaal van het Patronaatsgebouw te IJmui- den Oost, die voor deze gelegenheden stampvol was, zodat de plaatselijke orga nisatoren, verenigd in de commissie cultu rele vorming schooljeugd Velsen tevreden constateren mochten, dat ongeveer zes tienhonderd leerlingen van diverse scholen deze uitvoeringen hebben bijgewoond. De medewerkenden waren ditmaal de sopraan Dany Zonewa, de klarinettist Jan Brouwer en de pianist en verteller Arnold Schalker, welke laatste wij hebben dit reeds eerder mogen opmerken beschikt over een ruime muzikale kennis, die ge paard gaat met het juiste gevoel voor het wekken van de belangstelling van de jeug dige luisteraar. Deze combinatie maakt hem een gewaarderde medewerker aan de schoolconcerten. Het programma van Da ny Zonewa, Bulgaarse van geboorte, mu zikaal geschoold te Wenen en reeds twaalf jaar in ons land woonachtig, bevatte een aantal boeiende Slavische volksliederen, die zij in vlot Nederlands toelichtte en daarna vertolkte met een vaardigheid en muzikaliteit, die haar tot een kunstenares met eruditie stempelden. Haar fraaie colo ratuursopraan bezit een buitengewone le nigheid en heeft een goede scholing gehad, zodat het luisteren naar de flonkerende voordracht van liederen uit haar moeder land een bijzonder genoegen was. Mede belangwekkend was het steeds weer con stateren van invloeden van oosterse, met name Turkse, muziek op deze Slavische melodieën, zowel bij de opzwepende kolo's als bij de droefgeestige arcadische liede ren. Een welverdiend succes oogstte Dany Zonewa ook nog met de uitvoering van een oude aria van Donizetti, waarin ze haar coloratuurgeluid in volle glans kon laten schitteren. De klarinettist is eveneens een goed musicus, die de sopraansoliste met smaak terzijde stond, evenals de pianist Arnold Schalker. Beide instrumentalisten vergden echter met „Grand duo concertant" van Von We ber te veel van de aandacht der jongelui. Daarentegen sloeg de altijd weer meesle pende compositie „Der Hirt auf dem Fel sen" van Schubert beter in, mede dank zij de temperamentrijke weergave van de kostelijke partituur door de sopraansolis te. Al met al is dit een reeks waardevolle concerten geweest, omdat de uitvoering was toevertrouwd aan een trio musici dat alle facetten van zijn taak bestudeerd had en de gave bezit de jeugd te boeien. A. van der Weijden Het blijkt dat ook het Friese amateur toneel een omvangrijk repertoire ter be schikking staat. De meeste stukken in de Friese taal spelen in een landelijk milieu. Zo bracht de krite „Fryske trou" woens dagavond in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan een „toanielstik yn 3 bidriuwen" door P. Lantinga voor het voetlicht, „Roel de Blomker" genaamd, waarvan de personages lieden zijn, die zich bezighouden met het kwekersbedrijf. Doordat ondergetekende nog steeds niet in de gelegenheid is geweest zich de kennis van het Fries eigen te maken, is de hande ling hem gedeeltelijk vaag gebleven. Wel werd het hem duidelijk dat de hoofdper soon, Roel Boersma, een energieke boe renzoon moet zijn, die niet bereid is zijn gehele leven ondergeschikt te blijven. Hij krijgt zijn kans op een bloemkwekerij van van de weduwe Abma, waar een knecht hem de nodige moeilijkheden bezorgt we gens zijn al te gemakkelijke begrippen over het mijn en dijn. De moeilijkheden wor den verhoogd door een vasthoudende Gryt, die Roel tracht te binden door hem een (verzonnen) toekomstig vaderschap aan te kondigen, op het moment dat deze juist zijn liefde aan de dochter van zijn patrones heeft bekend. Doordat ondergetekende ook elders nog een taak te vervullen had, was het hem niet mogelijk de gehele voorstelling bij te wonen en moest hij zich met een vluchti ge indruk tevredenstellen. De indruk was inderdaad zeer bevredigend, want over het algemeen werd er vlot en natuurlijk geacteerd. De heer Roosenstein vertolkte de titelheld markant. Van de dames za gen wij nog een levendige Annemary (me' vrouw Van Slooten) en een goed getypeer de „femme fatale" (mevrouw Ger ritsma). De Groningse vereniging in IJmuiden „De Moushörn" opent zaterdag 29 novem ber haar winterseizoen met een toneel voorstelling in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan. Opgevoerd wordt „De stier van Californië" door Piet Mossin- kof f en Jan Verhoeven. ling, de sfeer en de spanning, die daardoor bepaald worden en het passende decor. Wanneer men nu de concertuitvoering, die woensdagavond door „Bel Canto" met medewerking van solisten en het versterkt Haarlems operetteorkest in het Rex-Thea- ter gegeven werd, naar waarde wil be oordelen, moet het gemis van de door Verdi bedoelde dramatische factoren als een belangrijk voorbehoud worden gezien. Menige bewogen dialoog, talrijke dyna mische schakeringen en accenten in de muziek, je zelfs de overwogen instrumen tatie moesten aan werking inboeten door het ontbreken van de betreffende toneel situatie. Was het uitvoeren van „II Tro vatore" in deze vorm dan verantwoord? Eigenlijk niet. Maar aangezien een inte grale opvoering van deze opera voor de IJmond praktisch nog tot de onmogelijk heden behoort, moeten we ons artistiek ge weten maar wat minder streng laten gel den en bedenken, dat de uitvoering van woensdagavond weer velen heeft laten ge nieten van Verdi's onvergankelijke muziek en vaak ook van de stemmen, die deze mu ziek brachten. De begeleiding van het orkest heeft dit ook mogelijk gemaakt, in zonderheid door het werk van de blazers. De strijkers speelden verdienstelijk, maar hadden toch ook te kampen met ongelijkheid. De rol van Leonora was in handen van de gerou tineerde sopraan Louise de Vries, die uit muntte door dramatische typering. In vo caal opzicht kon zij voldoening geven, be houdens dan de schrale, scherpe klank vorming voor de hoge tonen. Elsa Herna- dyVan Bueren wist haar donker getim- breerde bewogen altstem voortreffelijk voor het uitbeelden van de zigeunerin Ahucena te gebruiken. Een uitnemende zanger bleek de Italiaanse tenor Nino Adami, die in de rol van Manrico, de trou badour, bij de ontwikkeling van de uit voering een verrassende vocale climax wist te bereiken. De bariton Gerard Holt- haus zong trouwens als graaf Luna ook het beste in het tweede en derde bedrijf. De bas Gerard Groot frappeerde als Ferrando door zijn sonoor en volumineus stemgeluid. Verdienstelijk zong een koorlid, Truus Hoogland, de partij van Ines en een ander koorlid Jan van den Broeken toonde zich in de rol van Ruiz een zanger met een op vallen^ goede stem, waarmede heel wat te bereiken zou zijn. Betrekkelijk klein was de taak van het koor. Maar afgezien van enkele momenten van onzekerheid vervulde het die toch naar behoren en met verzorgde klank. De dirigent Henk Kerkhoven die zich beijverd had het contact tussen solisten, koor en or kest op een zekerheid zoekende metrische basis te vestigen, werd uiteraard mede betrokken in de warme bijval, die tijdens de uitvoering als „open doekje" en aan het slot van de avond als verdiende waar dering voor alle medewerkenden weer klonk. P. Zwaanstuijk 2.00: Aankomst van Sint Nicolaas met twee zwarte knechten per sleepboot N.V. Wijsmuller aan dc steiger nabij de sluizen. (Op de kade zijn reeds aanwezig geluidswagen voor muziek en 22 zwarte Pieten op 15 scooters). 2.10: Vertrek van daar in snel tempo via Sluisweg naar Velsen-Noord. 2.20: Aankomst Dijckmanstraat Velsen- Noord. Staat muziekkorps gereed. Route Rijtoer: Stratingplantsoen. 2e L Wardenaerstraat, le R Melklaan, 4e R Wijkerstraatweg, 2e L Meer- weidenlaan, '2e L Geelvinckstraat, 3e L Ladderbeekstraat, L Wijkeroog- straat. 3.00: Ontbinding stoet. Vertrek in snél tempo via tunnel naar Santpoort. 3.15: Aankomst Velserbroekstraat Sant poort, staat muziekkorps gereed. Route Rijtoer: Hoofdstraat, R. Wtis- telaan, R Burg. Enschedelaan, L Kerkweg, 3e R Kuidbergerweg, Su- rinamestraat, 3e L Bonairestraat, 2e L Antillenstraat. 4.10: Ontbinding stoet. Vertrek in snel tempo via Vondellaan naar P. J. Troelstraweg te IJmuiden-Oost. 4.20: Aankomst Troelstraweg IJmuiden- Oost. Staat muziekkorps gereed. Route rijtoer: Troelstraweg. P. Ver- meulenstraat. de Noostraat, Zeeweg, Groeneweg, Cederstraat, Velserduin- weg, Rijnstraat, Gijzenveltplantsoen. Kompasstraat, Snelliusstraat, Ken- nemerlaan, Marktplein, Lange v Nieu-yvstraat, Plein 1945, de Noo straat, P. Vermeulenstraat, Troel straweg. 5.20: Definitieve ontbinding. De gemeenteraad van Velsen komt dins dag 25 november om 19.30 uur ter open bare vergadering in het gemeentehuis bij een om de volgende agenda te behandelen: 1. Ingekomen stukken. B. en W. delen de raad mee, dat bij de stukken een antwoord is gevoegd op een door een lid van de raad gestelde vraag omtrent het uitoefenen van toezicht op de spelende jeugd op het weggetje tussen Wüstelaan en het zwarte pad te Santpoort. 2. Aangaan van kasgeld leningen. 3. Voeren van verweer tegen een ingestelde rechtsvordering. 4. Het aanleg gen van gemeenschappelijke groenstroken en een openbaar plantsoen bij 7 woningen voor bejaarden aan het Snelliusplantsoen. 5. Aanleg van een openbaar plantsoen bij de Del Court van Krimpenschool te Vel sen-Noord. 6. Verlenen van een krediet voor het treffen van enkele voorzieningen in het woonwagenkamp. 7. Voorlopige goedkeuring van een plan tot onteigening van grond in Driehuis. 8. Aankoop van grond nabij Driehuis. 9. Verhuur aan het Rijk van een terrein met toegangspad aan de zuidzijde van het Noordzeekanaal te Velsen nabij de Velsertunnel. 10. Vaststel ling straatnamen. 11. Verlenen van een krediet ten behoeve van een cursus bij zondere schoolgymnastiek voor leerlingen van de Wilhelminaschool. 12. Vaststelling van het definitieve subsidie volgens ge meentelijke regeling over het jaar 1955, te verlenen aan de besturen van bijzondere kleuterscholen. 13. Vaststelling van de vergoedingen, bedoel dt in artikel 73, eer ste en tweede lid, der Kleuteronderwijs wet, voor de bijzondere kleuterscholen over het jaar 1957. 14. Overplaatsing van een kleuterleidster. 15. Benoeming van een hoofd aan de openbare lagere school aan de Hunzestraat te IJmuiden en leraren aan de gemeentelijke middelbare handels avondschool te IJmuiden. De Klaprooscollecte heeft dit jaar in Velsen 1342.87 opgebracht, hetgeen een iets beter resultaat is dan vorig jaar. Advertentie De NEDERLANDSCHE HANDEL-MAATSCHAPPIJ, N.V. verleent voor bestedingen in de privé sfeer op gedekte of blanco basis tegen de normale bankrente. Hedenmorgen is in het Rode Kruiszieken- huis in Beverwijk, waar hij vier weken geleden werd opgenomen, overleden de heer S. de Haan, chef van de afdeling boekhouding der Verenigde IJmuider Vis handelaren. De gezondheidstoestand van de heer De Haan was aan het begin van deze week van dien aard, dat verwacht werd dat hij over enkele dagen naar huis zou mogen gaan. Na een onverwachte complicatie trad echter hedenmorgen om streeks half S:es de dood in. Onmiddellijk bij de oprichting van de V.IJ.V., tien jaar geleden, trad de heer De Haan in dienst van deze combinatie. Hij was een gewaardeerde medewerker van de V.IJ.V. Vóór de oorlog was de heer De Haan boekhouder bij het bedrijf van zijn zwager, de heer J. Verwoerd. Vanmorgen omstreeks twaalf uur is de SCH 12 met de SCH 71 de pieren van IJmuiden. binnengelopen. De Scheveninger meerde met zijn sleep af in de IJmuidense vissershaven. Vermoedelijk heeft de SCH 71 een motordefect. Heden aan de markt Vijf trawlers, een logger, drie kotters en een Engelse drifter met een Deense be manning zorgden er donderdagmorgen voor, dat de IJmuidense visafslag werd voorzien van een totale aanvoer van 3600 kisten verse vis. Er waren 1100 kisten schelvis, 155 wijting, 320 gul en kabeljauw, 210 koolvis, 200 haring, 1275 makreel, 150 schar, 50 schol, 120 diversen, 1000 stijve kabeljauwen en 2000 kilo tongen. Later op de morgen kwam de SCH 27 nog binnen met 700 kisten verse haring en 347 kantjes haring. De schepen De trawler Allanwater (van 10 novem ber) zorgde vanmorgen voor 325 schelvis, 200 haring, 300 makreel, 70 wijting, 150 gul, kabeljauw en koolvis, 60 stijve kabel jauwen. De trawler Emma IJM 15 (van 10 november) zorgde voor 200 schelvis, 575 makreel, 50 wijting, 130 gul. kabeljauw en koolvis, 45 diversen en 100 stijve kabel jauwen. De Medan IJM 57 (van 10 novem ber) was present met 300 schelvis, 200 ma kreel, 20 wijting, 150 gul, kabeljauw en koolvis, 50 diversen, 800 stijve kabeljau wen. De -Ariadne IJM 18 (van 10 novem ber) was present met 250 schelvis, 200 ma kreel, 15 wijting, 120 gul en kabeljauw, 25 diversen en 40 stijve kabeljauwen. Wachten op Pool Voor de markt van heden was vanmor gen op weg naar IJmuiden een Poolse trawler met 1800 kisten verse haring. Het is de bedoeling vandaag nog de helft van de vangst van de Pool te lossen en morgen de andere helft. Wanneer het schip te laat voor de lossing van heden komt, zal vrij dag de helft van de vangst worden gelost en zaterdag de andere helft. De vrijdagmarkt Voor de vrijdagmarkt was de Cornelis Vrolijk SCH 171 thuisstomend met 1200 kisten haring van de westkust van Enge land. Verwacht werden voorts de trawlers Machiel HD 108 en de Francina KW 153 met een onbekende vangst. Zekerheid omtrent de komst van deze twee schepen voor de vrijdagmarkt bestond evenwel niet. De logger- en kottervloot zorgt van morgen voor enige aanvoer van tong en schol. Voor het buitenland In guldens werd betaald voor: grote rijen kabeljauw 8270, kleine rijen kabel- en het is moeilijk om op he1 laatste moment een goed en niei te duur cadeau te vinden voo' vader, zoon of broer. Het laarhoek Wie Wat Waar 1959 is een voortreffelijk geschenk voor ieder die „bij de tijd" wil blijven. NU is er nog een voldoende aan tal verkrijgbaar. 288 bladzijden honderden illustraties 1 95 stevige band a jauw 4550, kisten grote kabeljauw 84 102, kisten kleine kabeljauw 9096, grote schelvis 28—54, grootmiddel schelvis 2838, grootmiddel tong 3—2.70, kleinmid- del tong 2.702.80. tong I 2.60, tong II 1.902, grote, middel- en zetschol 4256, schol I 5762. Voor de eigen markt In guldens werd betaald voor: grote gul 3440, middel gul 2931, torren 2630, zwarte koolvis 8496, koolvis I 2530, koolvis II 1820, witte koolvis 10088, kleinmiddel schelvis 2735, pennen 2533. braad 2027, lengen 6270, grote tongen 3.80, wijting 26—23, hake 164, haring 19.5025, kleine haring 16, makreel 1725. De haringvangsten De haringvangsten in de afgelopen nacht waren: KW 55, 6—6, 7—2, 9—23, 25—35, 23—3, 138—1, IJM 75—2, IJM 283—2, KW 26—5, 9—1, 54—8, 70—10, 168—10, 170—40, 15—1, 44—2, 85—3, 97—3, 40—8, 41—5, 74—20, 78—5, 22—45, 454, 127—3, 175—3, 123—34, 175—3, 18—70, 38—34, 48—30, 67— 40, 86—4, 141—1, 37—1, 95—10, 151—10 en 163—4. Geen vangst hadden: KW 147, 47, 57, 140. 43, 110, 20 en 130. De gemiddelde vangst van zowel de Kat- wijkse als de Scheveningse vloot was 10 kantjes. De besommingen De besommingen van heden waren: Em ma 24.700, Ariadne 20.400, twee traw lers met 52.000, IJM 14 6550, IJM 59 1660, een kotter met 450. VELSEN DONDERDAG 20 NOVEMBER Thalia: „Blanke vrouw in de Congo", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: „De rode schoentjes", 20 uur. Hervormd Jeugdgebouw: Concert kin derkoor De Goede Herder, 20 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. VRIJDAG 21 NOVEMBER Thalia: „Arrivederci Roma", 20 uur. Rex: „De ranch der vervloekten", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. Cultureel Gebouw: Lezing over woning inrichting met dia's voor I.v.A.O.. 20 uur. Bijeenkomst „Fotokring Velsen' 20 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën, 1112 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 20 NOVEMBER Luxor Theater, 20 uur: Filmavond voor leden van de Algemene Nederlandse Be drijfsbond voor de Metaalindustrie en de Elektrotechnische Industrie. Gebouw K.S.A., 20 uur: Toneelavond „De Kleide Komedie". Gebouw K.S.A., 20 uur: Ledenvergade ring Katholieke Arbeiders Vrouwen. Het Centrum, 14.3018 en 19.3023 uur: Bazaar Gereformeerde kerk. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Ledenverga dering Kennemer Pluimvee Vereniging. De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Tabakskleinhandel. VRIJDAG 21 NOVEMBER „De Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: zoon van Frankenstein". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Haar eerste liefde". W.B. Theater, 20 uur: „Quenten Dur- ward". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". De Groentenbeurs, 20 uur: Vergadering Hollandse Maatschappij van Landbouw. Het Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Partij van de Arbeid. Verenigingsgebouw Schans. 20 uur: Ver eniging van Amateur-fotografen. AMSTERDAM Grote belangstelling was er voor de ge hele beursduur voor de Philipsaandelen. Het buitenland was wederom voor de aan delen in de markt, terwijl ook het publiek en de beroepshandel blijk gaven van be langstelling. Voor de aanvang van de beurs was het de vraag, of de aandelen de limiet van 400 percent zouden passeren. Deze brug werd zonder slag of stoot bij de ope ning genomen door de notering op 401. Aanhoudende aankopen zorgden er voor dat de koers opliep tot 403 percent, op welk niveau ongeveer werd gesloten. De koers winst, vergeleken bij de slotkoers van de vorige dag bedroeg voor de Philipsaandelen ongeveer 5 punten. De 5 percent conver teerbare obligaties Philips waren 3 punten hoger. De vorige dag was reeds op 399 veel materiaal uit de merkt genomen waardoor het thans niet zo moeilijk was de brug van 400 te „nemen". In de overige internatio nale waarden werden de winstnemingen goed geabsorbeerd. De affaire bleef in alle hoeken gering. Aandelen Kon. Olie noteer den op 196 ongeveer 1,40 beneden de vorige dag en bleven onder pariteit Ame rika. Voor Unilever is de spanning verdwe nen en het koersverlies voor deze aandelen beliep ongeveer 1 punt. AKU trok zich niets aan van een eventuele vestiging door het Amerikaanse wereldconcern Du Pont de Nemours in Dordrecht en waren slechts fractioneel lager. In het voorjaar 1959 zal pas beslist worden of het concern in Ne derland of in België een vestiging zal stich ten. KLM werd een gulden hoger verno men. Scheepvaarten waren vrijwel verlaten en over het algemeen ongeveer een punt lager. Staatsfondsen waren opnieuw vast voor de nieuwe 4% percent lening. De om zetten in deze papieren beginnen af te ne men. Van de cultuursector viel weinig te ver melden. Senembah was 1 punt hoger en Deli een paar dubbeltjes beter. Aandelen Hollandia Melkfabrieken werden op last van het beursbestuur niet genoteerd om het publiek in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van het bod op de aandelen van 300 percent. De notering van de vorige dag was 150 percent. Antilliaanse Brouwerij werd 5 Dunten hoger op 170 geadviseerd. Claims Willem Smit Transformatoren wer den op 130 (ƒ135) vernomen. Aandelen Vereniade Machinefabriek waren 160 eer der laten (162). Nederlandse Kabelfabriek reageerde niet en werd onveranderd op 301 vernomen. De maatschappij heeft de werk tijdverkorting voor haar bedrijf te Delfzijl in verband met de sterk verbeterde order portefeuille, opgeheven. Prolongatie 3% percent. (ANP) NEW YORK Norfolk and Western Railway steeg meer dan 6 dollar op berichten dat deze maat schappij een fusie overweegt met een an dere maatschappij, waarschijnlijk Virgi nian Railway. Hierdoor steeg het spoor weggemiddelde van 156.11 tot 157.91. een hoogtepunt sinds 11 januari 1957. Ook het industriegemiddelde steeg, van 156.11 tot 157,91, maar haalde het verlies van de vorige dag toch niet in. Openbare Nuts bedrijven kwamen van 87.35 op 87.25. Het koersgemiddelde was over het algemeen hoger; enkele der sterkste stijgingen had den vlak voor beurseinde plaats, zoals van 5 dollar in Sunbeam. Texas and Pacific Railway en Polaroid. Pet Milk, Texas Instruments en Wilcox Oil stegen 3 dol lar of meer. Een groot aantal fondsen sloot 2 dollar of meer hoger. De omzet nam toe met het oplopen der koersen. Laatbeurs *vprden de olies en enkele metaalwaarden irqcw Thomson P-o4iirts viel on bij de individuele willige fon^-n De staalgroep werd gesteund door U.S s+eei met een winst van m°er dan eon dollar. Van do 1251 verhandoido fondsen sloten er 5nfl hocer en 41,1 De aand°len- omzet steeg van 3.820.000 tot 4.090.000. (UPI) Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 Nederl. '47 907/l« 3 "la Nedl. 1962/64 94 Woningbouw 6 110 Pr. A'dam '56 I 86 Pr. A'dam '56 II 95 Pr. A'dam '56 III 94% Pr. R'dam '52 I 96% Pr. R'dam '52 II.. 96% Pr. R'dam '57 107 A.K.U 246% 252 Calvé Delft 368 Van Gelder Zonen 189 K. N. Hoogovens 347 Nederl. Ford 192 N. Kabelfabriek 307 gew.Philips Gloeil. 403% 411 Pref PhilipsGloeil 182 Unilever 468 470 Wilton Fyenoord 212% Werf Gusto 158' /s Dordtscbe Petrol. 820% Kon. Petroleum f 196.90 198,20 Billiton 194% A'dam Rubber. 69% K.L.M 107, Holl. Araer. Lijn. 158 K.N.S.M 161% N. Scheepv. Unie 144 v. Nievelt Goudr. 138 Phs. v. Ommeren 267 H.V.A 133% Delimaatschappij 132,80 Amsterd. Bank 247 Nat. Handelsbank 13472 Ned. Handel Mij 185 Rotterd. Bank 207 Twentsche Bank. 184 Anaconda Copper 59% Bethlehem Steel.. 505/i« U.S. Steel 88% General Motors 49% Shell Union...... 80% Tidewater 237.» Aalsdijk, 19 v. Djakarta n. Saigon. Aardijk 19 v. Rotterdam n. Jacksonville. Adonis, 20 te Amsterdam. Agamemnon, 19 te Rotterdam. Albireo, 19 290 m. z.o. Mombasa n. Mtwara. Alblaserdijk, 18 te Coatzacoalcos. Algol, 19 v. Rosario n. Buenos Aires. Alhena, 19 te Santos verwacht. Alioth, 21 te Las Palmas verwacht. Almdijk, 20 te Havana verwacht. Alnati, 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Alpherat, 20 v. Rio de Janeiro n. Vitoria. Ampenan, 20 te Houston. Amstelland, 19 210 m. n.w. Lissab. n. St. Vincent. Amstelpark, 19 10 m. z.w. Kreta n. Port Said. Amstelsluis, 19 19 m. n.o. Bizerta n. Aden. Amstelstad, 19 v. Suez n. Bahrein. Andijk, 19 850 m. w.z.w. Landsend n. Le Havre. Angolakust, pass. 19 Ushant n. Freetown. Annenkerk, 19 'v. Amsterd. n. Bremen/Hamburg. Appingedijk, 20 te Norfolk. Arendsdijk, pass. 19 Kp. Hatteras n. Antwerpen. Arendskerk, 21 te Singapore verwacht. Arnedijk, 19 te Houston verwacht. Artemis, 19 te Port of Spain. Asterope, 19 te Rotterdam. Asmidiske, 19 v. Baltimore n. Amsterdam. Asterope, pass. 18 Startpoint n. Rotterdam. Astrid Naess, 19 v. New York n. Las Piedras. Attis, 19 te Antwerpen. Balong, 19 50 m. n.o. Kp. Degata n. Amsterlam. Balticborg. 19 te Amsterdam. Bantam, 19 130 m. n. eil. Morotai n. Sorong. Batu, 20 te Singapore. Baud, 19 230 m. z. Hongkong n. Hongkong. Bmtang, 19 v. Boston n. New York. Blitar, verm. 19 v. Bremen n. Rotterdam. Bloemfontein, 20 v. Las Palmas n. Kaapstad. Bremen, verm. 19 v. Bremen n. Rotterdam. Eritsum, 19 210 m. o. Kreta n. Port Said. Caltex Arnhem, 19 33 m. n. Algiers n. Pernis. Caltex Eindhoven, 19 te Suez. Calt. Leiden, 18 t. ank. rede Liverpool n. Dingle. Calt. Nederl., 19 240 m. t.z.o. Mahe n. Mauritius. Caltex Pernis, 19 630 mijl z.z.o. Colombo naar Fremantle. Caltex Rotterdam, 19 v. Suez n. Perzische Golf. Calt. The Hague, 19 v. Canvey lsl. n. Immingham. Camerounkust, 19 te Freetown. Carillo, 19 400 m. z. La Pazz n. Guayaquil. Celebes, 19 v. Amsterdam n. Bremen. Ceronia, 19 v. Calcutta n. Singapore. Charis, 20 te La Guaira. Cinulia, 18 300 m. n.w. Finisterre n. Curasao. Clavella, 19 uit Kielerkanaal n. Stockholm. Colytto, 19 .160 m. o.z.o. Fayal n. Curagao. Congokust, 19 v. Amsterdam n. Antwerpen. C.oolsingel, 19 te Philadelphia. Corilla, 19 125 m. o.z.o. Colombo n. Madras. Cradle of Liberty, 19 800 m. z.w. St. Helena naar Philadelphia. Dalerdijk, 19 te Port Everglades verwacht. Daphnis, 20 te La Guaira. De Eerens, 19 v. Abadan n. Bahrein. Delft, 19 v Trinidad n. Bremen. Diemerdijk, 19 te Londen verwacht. Dordrecht, 3/12 te Rotterdam verwacht. Doris, 20 v. Georgetown n. Amsterdam. Eenhoorn, pass. 20 Gibraltar n. Crotone. Ena, 20 te Recife. Eos ,19 100 m. n.w. Tunis n. Ceuta. Etrema, 20 v. Malta n. Tripoli. Friesland KRL, 18 220 m. o. Trinidad n. Kaapstad. Friesland SSM, 19 dw. Oporto n. Rotterdam. Gaasterkerk, 19 130 m. o. K. Mambodia n. H'kong. Ganymedes, 20 te Amsterdam. Garoet, 20 te Le Havre. Giessenkerk, 20 te Rotterdam. Heemskerk, 28 te Aden verwacht. Helena, 19 160 m. w. Ouesant n. Amsterdam. Hera, 19 te Corinto. Hersilia, 20 te La Guaira. Hestia, 19 v. Cristobal n. Cartagena Col. Hispania, 20 te IJmuiden. Holendrecht, 30 te Rotterdam verwacht. Hydra, pass. 19 Guernsey n. Amsterdam. Iberia, 19 v. Stettin n, Riga. Japara KRL, 18 v. Iskemderun n. Beyrouth. Jason, 19 v. Ponce n. Antwerpen. Java, 19 geankerd nabij Labuan. Joh. v. Oldenbarnev., 19 v. Surabaja n. Tj. Priok. Joseph Frering, 18 te IJmuiden. Jupiter, 19 70 m. n.o. Alexandrië n. Beyrouth. Kaap Hoorn, 19 70 m. o. Malta n. Port Said. Kalydon, 19 te Stockholm. Kara, 19 te Rotterdam. Karachi, 19 325 m. o.n.o. Aden n. Halifax. Karimata, 18 v. Halifax n. Syracuse. Karimun, 20 v. Suez n. Damman. Karsik, 19 v. Fremantle n. Auckland. Kenia, 19 400 m. n.o. Azoren n. Curagao. Kertosono, 19 v. Rotterdam n. Houston. Khasiella, 19 te Texascity. Kieldrecht, 23 te Aden verwacht. Kinderdijk, 20 te Rotterdam. Kloosterdijk, 19 te Antwerpen. Kopionella, 20 v. Rotterdam n. Stanlow. Korenia. 19 v. Nordenham n. Rotterdam. Kosicia, 20 te Baytown. Kreeft, 19 75 m. z.z.w. Kp. Finisterre n. R'dam. Lcingkoeas, 19 te Swettenham verwacht. Laurenskerk, 19 40 m. n.n.o. Casquets n. Gibraltar, Lawak, 19 te Malaga. Lekhaven, 19 te Vitoria verwacht. Leto, 21 te Belfast verwacht. Leopoldskerk, pass. 19 Ras Madraka n. Suez. Limburg, 19 te Balikpapan. Lindekerk, 19 80 rm z. Finisterre n. Hamburg. Lissekerk, 19 te Suez. Loosdrecht, 20 te Kuwait verwacht Lutterkerk, 19 240 m. n.o. Aden n. Dubai. Maasdam, 20 te New York. Maashaven, 19 25 m. n.w. Finisterre n. L. Palmas. Maasland, 19 100 m. z.z.w. Finist. n. Amsterdam. Maetsuycker, 19 240 m. z.z.o. Christmas eil. naar Fremantle. Malea, 19 188 m. z.w. Rangoon n. Pladju. Mapia, 19 180 m. z.w. Formosa n. Tsingtao. Marnelloyd, 18 v. Abadan n. Bahrein. Maureen. 19 te Jacksonville. Medon, 19 te Ned York verwacht. Meerkerk, 19 te Bremen. Megrez N, 19 80 m. z.w. St.Sebastian n. Casablanca. Mentor, 19 te Kp. Haitien verwacht. Merwelloyd, 20 te Manilla. Mitra, 19 dw. Scheveningen n Curagao. Molenkerk, 19 480 m. n.n.o. St. Helena n. L. Palm. Mijdrecht, 27 te Houston verwacht. Muiderkerk, 19 v. Bremen n. Hamburg. Musilloyd, 20 te Genua. Naess Lion, 19 40 m. w.n.w. Algiers n. Port Said. Nanusa, 19 in Suezkanaal n. Port Said. Nestor j 19 te Mobile verwacht. Nijkerk, 19 v. Genua n. Port Sudan. Omala, 19 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Oostkerk, 19 te East-London verwacht. Ootmarsum, 19 v. Bremen n. Hamburg. Oranje, pass. 20 Minikoy n. Colombo. Osiris, 18 365 m. n.w. Curagao n. Maracaibo. Ossendrecht, 19 te Baltimore verwacht. Ouwerkerk, 19 v. Shanghai n. Nagoya. Parkhaven, 19 te Buenos Aires v. Santos. Pendrecht, pass. 19 Str. Florida n. Beaumont. Perna, 19 220 m. n.o. Colombo n. Abadan. Pieter S. 19 v. Rotterdam n. Swansea. Poelau Laut, 19 v. Surabaj n. Makassar. Polydorus, pass. 19 Malta n. Port Said. Prins der Nederl., 19 v. Santiago n. Cd. Trujillo. Prins Frederik Willem, 20 te Threerivers. Prins Willem v. Oranje. 19 v. R'dam n. Montreal. Prins Johan Willem Friso, 19 v. Newport News naar Bergen Noorw. Pr. Willem V, 19 95 m. n.n.o. Ouess. n. Valencia. Reyniersz, 20 Port Swettenham v. Singapore. Rondo, 18 v. Lourenco Marques n. Beira. Rijndam, 19 te Rotterdam. Salatiga, 20 v. New Orleans n. Houston. Sarangan, 19 v. Panamakanaal n. Ras Anlos. Scherpendrecht, 20 te Piraeus verwacht v. Napels. Schie, 20 te Alexandrië. Seven Seas, 22 te Cowesrede verwacht. Siberoet, 20 te Rangoon verwacht. Silindoeng, 19 v. Timordilly n. Brisbane. Sliedrecht, 15 te Suez verwacht. Soestdijk, 19 te Bremen v. Hamburg. Solon. 20 te Curagao. Stad. Arnhem, 19 in sluis Holtenau n. Lulea. Stad Gouda, 19 26 m. o. Startpoint n. IJmuiden. Stad Haarlem. 19 65 m. z.w. Finisterre n. R'dam. Stad Rotterdam, pass. 19 Ouessant n. Rotterdam. Stad Schiedam, 19 300ma. w. Bordeaux n. R'dam. Stad Utrecht, 19 340 m. n. Azoren n. Baltimore. Stad Vlaard., 19 170 m. n.o. Standlandet n. Antw. Stanvac Benakat, 19 v. Sungeigerong n. Bangkok. Statue of Liberty, 19 35 m. z.w. P. Elisabeth naar Philadelphia. Steen wijk, 19 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Stentor, 18 180 m. z.w. Landsend n. Bridgetown. Straat Lombok, 19 v. Dar Es Salaam n. Beira. Straat Soenda. 19 v. Maceio n. Tristandacunha. Sunetta, 19 v. Balikpapan n. Manilla. Tabinta, 19 395 m. z.o. Suez n. Suez. Tara. 19 v. Rotterdam n. Hamburg. Tarakan, 19 t,e Newport News verwacht. Tegelberg, 19 130 m. o. zuidpunt Madagascar naar Lourenzo Marques. Telamon, 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Thelidomus, 19 80 m. n. eil. Labuan n. Anacortes. Teucer, 19 180 m. n.o. Benghazi n. Alexandrië. Themis, 19 te Savannah verwacht^ T.iibadak, 19 v. Hongkong n. Djakarta. Tjikampek, 19 180 m. w.z.w. Okinawa n. H'kong. Tomocyclus, 20 te New York. Tomori, 19 130 m. w. Colombo n. Belawan. Utrecht, pass. 18 Gibraltar n. Bona. Van Noort, 21 te Auckland verwacht. Vlist, 19 te Baltimore. Waal, 19 te Tabarka. W. Alton Jones, 19 55 m. z.o. Malaga n. Mena. Waiwerang, 19 230 m. z.o. Manilla n. Darwin. Waterman, 19 v. Las Palmas n. Amsterdam. Westertoren, 19 v. Curagao n. San Lorenzo. Will. Barendsz, 19 450 m. z.w. St. Helena n. K'stad. Willemstad, 20 v. Madeira n. Plymouth. Witmarsum, 19 v. Hamilton n. Houston. Woltersum, 19 te Jacksonville verwacht. Wonosari, 20 te Belawan verwacht. Zeeland, 19 42 m. o. Sabang n. Colombo. Zuiderkruis, 20 te Sydney. Zwijndrecht, 3/12 te Baltimore verwacht. SLEEPVAART Zeeland, 20 350 m. n.w. Bermudas n. Korramshar. Barentsz Zee, 18 v. Maassluis n. de Noordzee. Blankenburg, 14 te Dover. Gele Zee, 15 v. Falmouth n. New Orleans.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5