Van den Berg C2 Gevangene ontsnapt MADOEF EN MIRZA tJM1' Agenda voor Haarlem „Da Pacem"in Santpoort Ademen op de spiegel De radio geeft vrijdag T elevisieprogramma Studio drie wordt spoedig in gebruik genomen T.v.-zender Markelo in proefbedrijf Acht maanden geëist tegen niarihuanaroker Koor met solisten Kerkelijk Nieuws hier om in te bijten! mmmmmmmmsMBÈmê De grote suikeroogst Sn de stad worden knollen voor citroenen verkocht (UIT HET ENGELS VERTAALD) BELTON Huisvestingsambtenaar wegens knoeierijen voor de rechtbank Ti #er bed DONDERDAG 2 7 NOVEMBER 195 8 15 De N.C.R.V. heeft ons woensdagavond rnet de televisiebewerking van Gerald Sa vory's „Oud Porselein" een bijzonder ge- noegelijke anderhalf uur bezorgd. Toch leek dat op het eerste gezicht nogal on waarschijnlijk, want er wordt heel wat gebabbeld voor de intrige op gang komt: heel veel hangt af van de sfeer en de ty peringen. Regisseur Max Douwes mag zich gelukkig prijzen: Hij schiep die sfeer, hij speelde met zijn lenzen fijnzinnig op iedere situatie in, hij woog de dramatis personae mooi tegen elkaar af en hij had een keur- troepje tot zijn beschikking, dat er zin in had. Wanneer wij al afdingen op de vertoning dan zou het moeten zijn op het slot, dat het minst sterk was ook al omdat de eindjes zo a la deus ex machina" aan el kaar werden geknoopt. Misschien deto neerde ook Jan Blaaser nog iets te sterk in het milieu, ofschoon.... hij vertegen woordigde wel het soort aasgier, dat op een vermoedelijke erfenis komt neerstrij ken. De bezwaren tegen hem zijn eigenlijk de bezwaren tegen de triviale manier, waarop Savory hem pousseert. Ellen van Hemert beviel ons ook niet in die mate. Haar nerveuze expressies vallen te zeer op. Die opmerking zij echter van minder belang, omdat zij in het ensemble de juiste toon vond en de illusie, die men om haar vlocht, waard was. Ze beantwoordde er aan. John Leddy gaf haar uitstekend par tij, iets te jong naar uiterlijk, maar zeer sympathiek. Joan Remmelts speelde zijn ingeroeste huiskamerman met warme lief de uit: hij gaf hem nog een zwier van ver krampte poëtische aanleg mee. De twee „oude vrijsters" waren een verkwikking, Mary Smithuysen schiep èr een tot een trotse, eigenzinnige, maar verstandige, wijze vrouw, Georgette Rejewski hielp de ander aan de vereiste zwakheid van ge heimhouding en overvloed van snel ge schokt zijn, versmeltend in tranen. Het was een lust deze „tantes" voor ogen te heb ben. Wij merkten daarbij op, dat een stuk als dit uitermate geschikt voor t.v. is, wan neer de regisseur het aandurft om een felle directheid te vermijden en zich op de toonwaarde concentreert. De „vertedering" daarvan slaat over op het beeldscherm als de adem op een spiegel. Alles is wat wazig, maar men tekent er zulke leuke figuren in. Beeldschermer Advertentie Televisie - Radio Grammofoonplaten - Versterkers Platenspelers - Recorders ZIJLSTRAAT 87 TELEFOON lltlO HILVERSUM I. 402 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed ên liturg, kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolradio. 10.05 Gram. 10.30 Idem. 11.00 Voor de zieken. 11.40 Zang en piano. 12.00 Middagklok - noodklok. .12.03 Gram. 12.10 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Nederlandse liedjes. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Amus.muz. 13.45 Voor de vrouw. 14.00 Promenade-orkest en solist. 15.00 Schoolradio. 15.35 Voor de zieken. 16.30 Sopr. en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.15 Kinderkoor. 17.40 Beursber. 17.45 Zang en piano. 18.05 Lichte muziek. 18.25 Pianoduo. 18.50 Regeringsuitz.Emi gratierubriek: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Gram. 19.25 V.V.D.. pol. caus. 19.35 Verz.progr. voor de militairen. 20.30 Ja, met mij. 20.35 Cabaret 21.00 Amus.muz. 21.30 Brabants halfuur. 22.00 Concert- gebouwork. 22.50 Weduwe zijn, caus. 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Jazzmuziek. HILVERSUM II. 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. 16.00 VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 De ontbijtclub. 9.00 Gymnastiek voor de vrouw. 9.10 Gram. 9.40 Schoolradio. VPRO: 10.00 Avonturen met kinderen, caus. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Tenor en piano. 11.20 Voor de kleuters. 11.35 Or gelspel. AVRO: 12.00 Gram. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouwrubriek. Zachte bacon, verlies voor de boer. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Alt en piano. 14.25 Litterair programma. 14.45 Gram. 15.10 Cabaret. VARA: 16.00 Muzikale caus. 16 30 Voor de zieken. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Lichte muz. 17.55 Act. 18.00 Nieuws. 18.15 Vlaam se notities. 18.20 Gram. 18.50 De puntjes op de i, cauè. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Jazz. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, report. 19.45 VPRO-nieuws. 20.00 Nieuws 20.05 Doorgaand verkeer, toespraak. 20.20 Boekbespr. 20.25 De dichter Jan Elburg, caus. 20.35 Benelux, caus. 20.45 Strijkkwart. VARA. 21.00 Villa Sidonia, hoorsp. 21.20 Lichte muz. 21.35 Pol. cabaret. 22.05 Jazz. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, causerieën. VARA: 23.00 Nieuws. 23.1524.00 Omroeporkest. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Ork.conc. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.15 Orgelspel. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.10 Ork.concert. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 17.45 Duitse les. 18.00 Pianorecital. 18.10 Voordr. 18.20 Fianorecital. (verv.) 18.30 Voor de soldaten.. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Orkconc. In de pauze: Kunstkaleidoscoop. 21.45 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazz. 22.45 Gram. 22.55 Nieuws. VOOR VRIJDAG NTS. 21.1522.15 Eurovisie: Europese dam kampioenschappen 1958 voor profs te Hamburg. Het is de bedoeling, dat de nieuwe tele visiestudio bekend als studio drie, in het voormalige wijkgebouw van de Neder landse hervormde kerk „Eltheto" in Bus- Sum in de loop van december reeds ge bruikt zal worden bij wijze van proef. De Officiële ingebruikstelling zal waarschijn lijk in de maand januari geschieden. Men heeft het voornemen staatssecretaris Höp- pener uit te nodigen om de officiële ope ning te verrichten. Tegelijk met de inge bruikneming van studio drie zullen ook de nieuwe presentatie-studio en de nieu we regiekamer, beide in de Vitusstudio, in gebruik worden genomen. Dit is nu de werkelijkheid van een televisie-uitzendingWat men ziet speelt zich links af: Ellen van Hemert en John Leddy in de slotscène van „Oud porselein". Rechts de camera's, die deze scène op het beeldscherm brachten. Hoeveel concentratie er van de spelers wordt gevraagd is wel duidelijk. De nieuwe televisiezender Markelo (ka naal 7), die in de afgelopen dagen reeds regelmatig met een testbeeld in de lucht is geweest, heeft gisteravond voor het eerst het programma uit de studio's, in Bussum uitgezonden. Van heden af tot het tijdstip van de officiële indienststelling van de zender vermoedelijk in de loop van januari zullen de Nederlandse en even tuele Eurovisieprogramma's door Markelo bij wijze van proef worden uitgezonden. Acht maanden met aftrek van het voor arrest heeft de officier bij de Amsterdam se rechtbank geëist tegen een 29-jarige thans werkloze zeeman uit Suriname, die sinds twee jaar in Amsterdam woont. Hij had reeds een vonnis van vier maanden, één wegens het voorhanden hebben van marihuanasigaretten, achter de rug. Thans stond hij opnieuw terecht wegens het aanwezig hebben van Indische hennep in de zin der opiumwet. Hij rolde hiervan sigaretten „voor eigen gebruik", doch ontkende, deze ooit verkocht t.e hebben. Amerikaanse militairen uit Duitsland, die in Amsterdam marihuanasigaretten hadden gekocht en nu met de verdachte werden geconfronteerd, herkenden hem niet. De raadsman van de verdachte vroeg zich af „of men met de marihuanavervol- gingen niet een klein beetje aan heksen jacht is begonnen". Hij. haalde vroegere vonnissen aan van verdachte wegens het roken van Indische hennep, waarin veel lichtere straffen werden gegeven dan acht maanden. De rechtbank zal 10 december uitspraak doen. Gooise Boer herrijst. Het café-res taurant „De Gooise Boer" aan de rijksweg AmsterdamHet Gooi, dat in april van dit jaar is afgebrand, zal herbouwd worden. Er zal een groter gebouw komen. Het roomskatholieke koor „De Pacem" dat woensdagavond in zaal „Zomerlust" te Santpoort zijn eerste concert in dit sei zoen gaf is geen omvangrijk ensemble. De vrouwenstemmen zijn flink vertegen woordigd, althans in verhouding tot het aantal mannen, dat eigenlijk klein is. Maar het gehalte van de stemmen van „De Pacem" is bijzonder goed en vooral onder de zangers bevinden zich krachten, die met een sonore stem aan de koorklank een solide basis kunnen geven. Aan de diri gent Lou Tervoort was nu de taak dit gunstige materiaal artistiek aan te wen den bij de uitvoering van enkele fraaie koorwerken van Scarlatti, Mozart, Gou nod en Bizet, welke verantwoordelijke taak hij uitnemend heeft vervuld.. Lou Tervoort heeft een gezonde opvatting over muzikale interpretatie. Hij gaat zich niet te buiten aan overdreven romantiseren en heeft zin voor melodische formulering, nuancering, voor een doeltreffende ex pressiviteit en niet het minst voor de kern van elke goede vertolking: het ritme. Die muzikale instelling leidde al direct bij het begin van het concert tot een uit stekend resultaat met een werk van Scar latti in a-capella-uitvoering. Fraai klonk ook het „Laudate Dominum" van W. A. Mozart en het „Agnes Dei" uit de Kro ningsmis van dezelfde componist. Ik kan mij voorstellen hoe schoon de uitwerking van deze zang zou zijn geweest in een grotere uitvoeringsruimte dan waar men nu over beschikken kon. Maar niettemin hebben de vele toehoorders ook in deze zaal bijzonder genoten van de muziek, ook van het imposante ,.Brahma"-koor uit de opera „De Parelvissers" en van het „Gallia" van Charles Gounod, dat een bij zonder indrukwekkend slot van het con cert werd. Het verdient nog aanbeveling de dictie tot een punt van voortdurende zorg te maken, opdat de uitvoeringen van dit uitstekende koor nog aan betekenis kunnen winnen. De sopraan Annie Schoen paarde haar vooral voor hoge tonen volumineuze en heldere stem voor de vertolkingen yap het „Laudate Dominum", hét „Agnes Déi" én' „Gallia" in mooie eenheid met de koor-" klank. Verder trad zij, tezamen met de tweede solist van dit concert, de tenor Han le Fèvre, in duetten uit het oratorium „De Jaargetijden" van Joseph Haydn en uit de opera „La Traviata" van Guiseppe Verdi op. In het bijzonder muntte de samenspraak van Hannchen en Lukas uit door innemende voordracht. Als solist maakte de zanger een goede indruk met de Geref. Gemeenten Bedankt' voor Slikkerveer J. B. Bel te Krabbendijke. Ned. Herv. Kerk Bedankt voor Ouderkerk a. d. IJssel P. de Jong te Kootwijk. Aangenomen naar Schiedam (7e pred.pl D. J. Spaling te Workum. Geref. Kerken Beroepen te Pembroke (Ontario, Canada) (Chr. Ref. Church) G. Rienks te Wormer- veer. - te Oosterend (Fr.) Th. P. van Bel- zen, kand. te Arnemuiden. - te Sint Pan- cras W. H. van Halseman, kand. te Zwolle. Bedankt voor Nieuw-Vennep S. de Vries te Buitenpost. Chr. Geref Kerken Beroepen te Bunschoten J. Brons te Mijdrecht. - te Midwolda (Old.) H. van der Schaaf te De Krim (O.). Bedankt voor Nieuwkoop-Aarlanderveen M. Vlietstra te Eemdijk. Chr. Geref. Gemeenten Aangenomen naar Schiedam I. J. IJssel- stein, kand. te Apeldoorn. Oud-Geref. Gemeenten Beroepen te Scheveningen L. Gebraad te Sint-Philipsland. Terwijl dit alles gebeurde in het hol van ae tovenaar ó/iamm, wachtte Azamir vol ongeduld op de terugkomst van zijn bediende, Madoef. Die was nu al enkele dagen geleden vertrokken en nog niet terug. En de Khalief zou nu wel langzamerhand ongeduldig woraen en nieuws van zijn verloren zoon wensen. En als hij Azamir bij zich zou laten nomen, wat dan? Wat moest hij dan zeggen? Terneergeslagen zat de wijze Azamir te peinzen. 114115 Advertentie Het is niet te verwachten, dat de sui kerprijs zal worden verlaagd in verband met de zeer grote bietenoogst, waaruit 50.000 ton suiker meer zal worden vervaar digd dan vorig jaar het geval was. De bie- tenprijs die aan de boeren wordt betaald is namelijk gebaseerd op de vastgestelde suikerprijs, die twee maanden geleden werd verhoogd. Advertentie Voor 'n BETPRE BOmtmawtEI Wagenweg 11 - Haarlem Tel 12924 1 vertolking van Uriels aria uit „De Schep ping" van Joseph Haydn „Mit Würd' und Hoheit angetan". Op hoger vocaal niveau kwam zijn zang toen hij de romance van Nadir uit „De Parelvissers" prachtig van sfeer en zeer beheerst voordroeg. Mét' bijzónder veel genoegen heb ;k wederom-naar de begeleiding van koor en solisten door de pianiste Emmy van Eden geluisterd. Uit haar spel sprak een grote liefde voor de muziek en voor de klank, waarmee zij verwerkelijkt moest worden. En door die liefde werden de begeleidingen bezielde confidenties van een warmklop- pend muzikantenhart. F. Zwaan.swijk In de algemene najaarsvergadering van de Zeeuwse landbouwmaatschappi.i heeft de algemeen secretaris, mr. J. F. G. Schlingemann, niet alleen kritiek geuit op het regeringsbeleid ten aanzien van de landbouw, maar vooral op de te geringe activiteit en strijdvaardigheid van de boe' ren zelf. Waarom „neemt" de boer het toch, dat er in de handel met aardappelen en fruit wordt gesold, zoals geen enkele fabrikant het met zijn artikel zou gedogen? In de steden worden appels, aardappelen, en dergelijke dikwijls aan de man ge bracht onder het mom van allerlei goed klinkende namen, die echter in werkelijk heid kant noch wal raken. Ook wordt vol gens mr. Schlingemann te weinig en te ondoelmatige reclame voor de landbouw- produkten gemaakt. Het „met melk meer mans" noemde hij een goedkoop Popey-plagiaat, waarmee men zich belachelijk maakt. Waarom geen reclamecampagnes in het buitenland?, zo vroeg hij. En waarom trok het zuivel- bureau zich -van .de. Expo terug, zodat de 42 miljoen bezoekers, wél Hollandse mo lens en koeien zagen, maar geen druppel melk en geen grammetje boter of kaas. Mr. Schlingemann adviseerde de Zeeuw se landbouwers strijdvaardigheid aan de dag te leggen tegen het ver-bureaucrati seren van de instellingen, die men nota bene zelf in het leven heeft geroepen. „De boeren hoeven niet alles te slikken, en zeker niet van de eigen organisaties". Advertentie 26. „Ik ge,oof van wel. Hij werd in de gevangenis opge borgen, omdat hij een' nachtwaker ernstig toetakelde bij een roofoverval in Paddington. Hij ziet er dus niet tegen op iemand, eventueel te doden, is het wel?" „Hebt u hem nooit ontmoet? Ik bedoel, stelde Jenny hem nooit aan u voor?" „Ik wilde hem graag ontmoeten, maar Jenny wilde hem nooit meebrengen. Het zou heel opwindend zijn geweest, nietwaar, een échte misdadiger te ontmoe ten. Ik vond het heel flauw van Jenny, dat zij, die zo'n figuur praktisch in de familie had, mij niet met hem in kennis wilde brengen. We kregen er op een keer zelfs ruzie over". „Waarom wilde ze dat niet?" vroeg Cheviot. „Was ze bang dat hij verliefd op u zou worden, of omgekeerd u op hem?" Juffrouw Higgins giechelde. „Zou dat niet vreselijk zijn geweest?" riep ze uit. „Ik bedoel, het is natuurlijk heel grappig zo'n man te ontmoeten, maar stel je voor dat je verlief op hem zou worden.. Precies, zoals de arme Jenny. Het zou natuurlijk héél romantisch zijn, maar wel heel moeilijk! Ik bedoel, je kunt toch niet te gen je vrienden zeggen: dat is mijn man, hij pleegt roof overvallen. Cheviot schaterlachte en zijn lach klonk ditmaal op rechter. „Jenny vond dat soort dingen niet zo erg?" vroeg hij. „O, ik geloof wel, dat ze liever niet over hem sprak, maar dat lukte haar niet, want ze is nu eenmaal een reuze kwebbel. Daardoor heeft ze hem ook verraden. Joe vertelde haar nooit veel, omdat ze zoveel babelde, maar na die Paddingtonaffaire gaf hij haar een ring. Hij zei erbij, dat ze die ring aan niemand mocht laten zien, aangezien hij daardoor in moeilijkheden zou kun nen komen, en zij beloofde hem, dat ze dat inderdaad niet zou doen. Maar dat belette haar niet om over de ring te praten en op een dag ontmoette ze een aardige jongeman, aan wie ze de ring beschreef. Deze aardi ge jongeman bleek tot de politie te behoren en zo kreeg men Joe Moss te pakken". „Ja, zo treedt de politie, geloof ik, wel eens op", zei Cheviot. Hij scheen even na te denken en zei dan op eens: „U gelooft niet, dat Jenny's plotselinge vertrek iets te maken heeft met die ontsnapping uit de gevan genis?" „Hoe eh zou dat kunnen?" Ze stamelde, 't Was niet met zekerheid te zeggen, of dit kwam doordat ze een ontsnapping uit de gevan genis zo opwindend vond, of dat er een andere reden achter stak. Cheviot vroeg haar: „Hebt u kranten gelezen? De man, die uitbrak, was Joe Moss". „O ja, werkelijk?" riep ze uit. „Wat een sensatie. Ik had geen idee, dat ik er iets mee te maken zou heb ben". „Hoe bedoelt u dat?" „Wel, begrijpt u, ik ben toch een goede vriendin van Jenny en dit gebeurde bij wijze van spreken onder mijn ogen. Gelooft u, dat Jenny er met hem vandoor is gegaan? Dat zou natuurlijk de verklaring zijn, dat ze er niet met mij over sprak. Ze kón er niet over spre ken, als het allemaal iets te maken had met Joe's ont snapping uit de gevangenis. Hoe dan ook, het is sensa tioneel en héél opwindend!" „Zou hij haar wel met zich meegenomen hebben? U zei daarnet nog, dat hij haar waarschijnlijk wel zou willen vermoorden voor wat ze hem had aangedaan". „O, dat bedoelde ik niet ernstig", antwoordde ze. „Hoe dan ook, ze zal hem wel hebben weten te winnen. Ze hield erg veel van hem, begrijpt u? En als ze hem had geholpen om te ontsnappen...." „Ja, misschien", zei Cheviot. „Wat gaat het ons bo vendien aan? Zulk soort dingen kunnen beter aan de politie overgelaten worden". „Ja, dat denk ik ook wel", zei ze, en even later voeg de ze eraan toe, „Vertelt u niemand, dat ik Jenny ken de. 't Zou een en ander zo moeilijk voor mij maken". Toen we in onze slaapkamer waren, merkte Cheviot op: ,,'n Merkwaardige jonge vrouw, vind je niet?" „Een geval van geremde ontwikkeling", antwoordde ik. „Ze heeft de mentaliteit van een kind van 16". „Mogelijk", zei Cheviot. De volgende morgen stelde Cheviot aan het ontbijt voor: „Zullen we vandaag eens naar een ander plekje gaan? Als we eens een kijke bij de rivier de Dart gin gen nemen. Naar, ik hoorde, moet het daar heel moqi zijn". Ik voelde onmiddellijk argwaan. De laatste keer, dat hij van de heide weg gewild had. was geweest toen hij juffrouw Goulby achterna wilde gaan. „Ik geloof niet. dat je weer je haar behoeft te la ten knippen", antwoordde ik. Hij keek me verbaasd aan, maar barstte dan opeens in lachen uit. „Ik weet, dat je me voor geen cent ver trouwt", zei hij, „maar heus ditmaal ben ik volkomen recht-door-zee. Ik heb geen enkel bijmotief. Het leek me alleen maar aardig om eens wat anders te zien". Ik was het daarmee eens. Bovendien hoopte ik, dat Cheviot er door afgeleid zou worden. Ik voelde me name lijk bezorgd over de ideeën, die Cheviot zich thans ten opzichte van juffrouw Higgins in z'n hoofd gehaald scheen te hebben. Alsof zij Jenny zou hebben ver moord. Bovendien hield me nog iets anders bezig. Toen we op onze slaapkamer terug waren merkte ik op: „Na tuurlijk is het mis, als iemand zijn lichaam vol arse nicum heeft, maar als hij stérft aan iets anders een zwak hart bijvoorbeeld dan is er toch geen sprake van moord, is het wel?" „Dat zou ik maar aan dé advocaat overlaten." ant woordde Cheviot. „Alles, wat mij aangaat, is het feit, dat er vergif is toegediend, hetgeen een misdaad bete kent, of het nu de dood tengevolge heeft of niet. Als ik het goed heb, is er voor vergiftigingsgevallen zelfs een speciaal artikel, dat bepaalt, dat wanneer iemand tengevolge van vergif, dat ergens was neergelegd, sterft, dit als moord wordt beschouwd, ook al was het niet de opzet om die bepaalde persoon om te brengen. Dit slaat dus op gevallen, waarin X vergif neer legt om A te doden, maar B. doodt. Bijvoorbeeld als mijn theorie over juffrouw Goulby juist was geweest en zij vergif voor mij had neergelegd, terwijl Jenny eraan stierf, dan zou Jenny's dood toch als moord zijn beschouwd". „Gelukkig is dit echter niet het geval," zei ik. „Juf frouw Goulby is buiten verdenking. Maar juffrouw Higgins, lieveling., geloof je werkelijk, dat zij..?" „Meen jij eerder één van de anderen? Geloof je werkelijk dat zij. 't Zou Joe Moss kunnen zijn of Pacock, zoals Shanks denkt. Maar ik persoonlijk zie het niet zo. Moss past niet in het patroon, behalve dat er voor hem natuur lijk een motief zou zijn, en Pacock evenmin. Ik ge loof niet, dat hij een moord op zijn geweten zou wil len hebben terwille van een vriendje. (Wordt vervolgd) Tegen een 51-jarige ambtenaar van Volkshuisvesting te Rotterdam is tien maanden gevangenisstraf geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk, wegens al lerlei knoeierijen. Hij zou van een vrouw, die zeer dringend een woning moest heb ben f 400 aangenomen hebben. Eerst zou hij haar 1.000 gevraagd heb ben en vervolgens 800. De vrouw nam de politie in de arm, die de ambtenaar ar resteerde. Voorts waren hem twee gevallen van het vervalsen van bereidverklaringen ten laste gelegd en het verduisteren van huur penningen. Bovendien zou hij giften heb ben aangenomen van mensen die een huurmachtiging wilden hebben. Zoals uit het verhoor bleek waren daar gevallen van honderden guldens bij. Totaal zou hij door al deze knoeierijen 5.000 rijker ge worden zijn. Ook zou hij een t.v.-toestel, een radio en een hoogtezon gekregen heb ben. Hij bezat een auto en de inrichting van zijn huis was niet overeenkomstig zijn inkomen. Op 9 december zal de rechtbank uit spraak doen. Advertentie EEN SUCCESVOL GESCHENK VAN BLIJVENDE WAARDE VOOR 5 DEC. MAAKT ,c^° L. VEERSTRAAT 13 TEL. 11178 DONDERDAG 27 NOVEMBER Stadsschouwburg: Haarlemse Toneel club met „In de schaduw van twijfel", 20 uur. Frans Halsmuseum: Pianorecital door George Exon, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN „In het Goede Uur" (Korte Houtstraat 1): Expositie van aquarellen van Bob Buys, tot 22 uur. „Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Expositie van Hans Wiesman, tot 17 uur. „De Waag" (Spaarne 29): Expositie van Peter van Braken, tot 16 uur. FILMS Cinema Palace: „Een tijd van leven en sterven", 1 jr., 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: „Een tijd van leven en van ster ven", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Lemmy Caution incognito", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „De vrouwen om Puccini", a.L, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „The Divided Heart", 14 jr., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Fanfare", a.l„ 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De dader is in de stad", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Die goldene Brücke", 14 jr., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole: „Vrouwenkamp Borneo". 18 jr., 20 uur. DIVERSEN Hotel de Leeuwerik: Tornado Huishoud- show, 19.45 uur. Gebouw Ver. Vrijzinnig Hervormden: „Weten en Werken": Jhr. dr. J. C. Mol- lerus: Xocht met de Fokker Friendship, 20 uur. Brinkmann: „Geloof en Wetenschap": dr. Paul Dibon over „Albert Camus". In 't Goede Uur: Grammofoonplatencon- cert van werk van Mozart, 2122 uur. VRIJDAG 28 NOVEMBER Stadsschouwburg: De Nederlandse co- medie met ,,'n Tik van de zon", 20 uur. Concertgebouw: N.Ph.O.-concert, 20.15 u. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Exoosit.ie van Bob Buys. 10—22 uur. Het Huis van Looy: (Kamperlaan): Ex positie van aanwinsten uit de collectie Reenault 1012.30 en 13.3017 uur. Galerie Espace (Klein Heiligland 36): Exnositie Hans Wiesman, 1117 uur. De Waag (Spaarne 29): Expositie Peter van Braken, 1116 uur. FILMS Cinema Palace: „Liane, het meisje uit het oerwoud". 14 jr., 14, 16.15. 19 en 21.15 u. Frans Halstheater: „De Mau-Mau slaat toe", 18 jr., 14.30. 19 en 21.15 uur. Lido The ater: „De zwarte baretten". 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 u. Luxor Theater: „Dr Corda", 18 jaar, 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Zar und Zimmermann", alle leef tijden. 20.15 uur. Rembrandt Theater: ..Fanfare", a.l„ 14. 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De trommen van Fu- Manchu", 14 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Bombers B 52", 14 jr., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole: „Het hart van Sint Pauli", 14 jr., 20 uur. DIVERSEN In het Goede Uur: Klassiek grammo- foonplatenprogramma, 2122 uur. Dansschool Schroder (Raamsingel): Dutch Swine College, 20 uur. H.J.M.V.-gebouw: Feestavond Algemene Bond voor Bejaarden, 20 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 15