WINCO „Als gegevens niet veilig waren kon UNO niets onderzoeken" IJmond-agenda Vanmorgen in de vishal en op zee STUYT's Wildhal Cordier weerlegt Bang Jensens aantijgingen DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs TROCWFOrOS 9 Ir. Mathijsen sprak over taak van de ondernemer Auto- en motorverkoop daalde sterk na verhoging der omzetbelasting Openbare school steeds voller Duivenliefhebbers gaan feestvieren Verdacht van inbraken op vele plaatsen Veel animo voor diploma zwemmen bij schooljeugd Noordholland (terug van wereldreis) nu ook naar Oost-Engelse kust Overeenstemming bij walvisvaart-overleg Scheepvaart Voorstanders v. crematie ST. NICOLAAS GESCHENKEN DON DÉRDAG 27 NOVEMBER 1958 NEW YORK, (UPI) Het administra tief tribunaal van de UNO heeft woens dag de behandeling van de zaak Bang-Jen- sen voortgezet. De Deen Bang-Jensen heeft bi.i dit tribunaal beroep aangetekend tegen zijn ontslag bij de UNO op grond van insubordinatie. Het ontslag van de Deen was voortgevloeid uit zijn weigering aan het secretariaat een lijst over te dragen met de namen van getuigen in het onder zoek door de UNO-commissie voor Honga rije. Bang-Jensen is plaatsvervangend se cretaris van deze commissie geweest. Als getuige verscheen gisteren Andrew W. Cordier, executief assistent van secre taris-generaal Dag Hammarskjoeld voor het tribunaal. In aanwezigheid van Bang- Jensen hield Cordier een toespraak van 72 minuten. Cordier betoogde, dat Bang- Jensen door te verklaren dat de interne veiligheidsmaatregelen en procedures on toereikend waren, hij tegen de UNO een grove akte van beschuldiging heeft opge steld welke ongefundeerd was. Cordier zeide, dat in verband met de zaak Bang-Jensen veel verhalen gepubli ceerd zijn in de wereldpers, waarin be weerd werd dat de veiligheid in de UNO volkomen zoek was. ,,Die artikelen kun nen slechts één inspiratie en één bron ge had hebben". De getuige vergeleek Bang- AMSTERDAM Onder leiding van aandelen Philips had er over een breed front een flink koers- herstel op het Damrak plaats ten gevolge van herinvesteringen, dekkingsaankopen en aankopen door het buitenland. De flauwe tendentie van maandag zette zich dinsdag in Wallstreet niet voort. Dit bracht de nodige rust op de Europese beurzen. Voor de gunstige stemming in de Philips- aandelen zijn enige factoren aan te wij zen, onder andere de zeer gunstige derde kwartaalcijfers van het concern, geen plannen voor vervroegde aflossing van de 5 percent converteerbare obligaties, geen beroep op de kapitaalmarkt en geen in troductie van de aandelen in Wallstreet, waardoor Amsterdam het centrale punt voor de handel in de Philiosaandelen blijft. Het fonds was op 402 ongeveer 15 punten beter. De 5 percent converteer bare obligaties verbeterden ongeveer 7 punten. De gunstige stemming voor de Philipsaandelen was van invloed op de overige internationale waarden waarvan Unilever 9 punten hoger op 449 werd ver handeld. A.K.U. ontmoette vraag voor buitenlandse rekening en nam 8 punten van het de vorige dag geleden verlies terug. Aandelen K.L.M. lagen zwak in de markt ingevolge Wallstreet. Voor aandelen Kon. Olie bestond behoorlijke belangstel ling. Parijs nam de olie-aandelen op een koers van 189,70 uit de markt, tegen een slotkoers van de vorige dag 186,30. De aandelen noteerden bijna 2 gulden boven pariteit New York. In de scheepvaartsector werd het verlies van de vorige dag ruimschoots ingehaald. Door elkaar bedroeg de koerswinst 1 tot 5 punten. Van de cultuurmarkt ging de vraag uit naar Deli, dat van 128 tot 129,30 steeg, waarbij een koerswinst van ongeveer f 2,60 kon worden geboekt. Ook H.V.A. lag goed in de markt en verbeterde vijf punten; Amsterdam Rubber en Se- nembah plus 3. De aanstaande 4/2 percent 30-jarige obligatielening tegen 97%, groot 100 mil joen, ten laste van de Bank voor Neder landse Gemeenten was oorzaak, dat de obligatiemarkt een gedrukte tendentie te zien gaf. Van de staatsfondsen verloor de nieuwe 4^2 percent lening ongeveer per cent en de overige staatsobligaties tot percent. Voor de internationale waar den sloot de markt op vrijwel het hoogste punt van de dag. Voor de inschrijving op de 15 miljoen 5 percent 20-jarige obligaties Vereenigde Machinefabrieken n.v. tegen 98-34 percent bestond ter beurze, zoals verwacht werd, zeer grote belangstelling. De claims van de Machinefabriek Hensen werden op 85 (theoretische waarde 94) vernomen. De stockdividenden werden geadviseerd op f 142,50 (theoretische waarde 147). Voor de eerste verhandeldag van de claims Heineken's Bierbrouwerij Maatschappij n.v. werd een prijs vernomen van 465 (theoretische waarde f 465) en voor de bonusdividendbewijzen 1430, overeen komend met éen zelfde prijs, zijnde de theoretische waarde. Prolongatie 3 per cent. (ANP). NEW YORK De Newyorkse effectenbeurs heeft woensdag een krachtig herstel te zien ge geven, waarbij grotere koersstijgingen be reikt werden dan ooit sedert 27 november van het vorige jaar, toen het bericht over Eisenhowers beginnende herstel de markt sterk stimuleerde. Het herstel zette reeds kort na de beurs- opening in. Met een avans van twee tot vier dollar voor de voornaamste fondsen, kon de markt een derde van de verliezen die zij op de drie voorafgaande beurs- dagen geleden had, inlopen. Kort voor beurssluiting zakten sommige aandelen iets in onder invloed van lichte winst nemingen. Toen begon men zich haastig in te dekken. De markt sloot vast met een achterstand van de tikkers. Staalwaarden, olies, metalen, chemische industrieën en bijzondere fondsen leidden het herstel. Bij de zeer willige elektro nische fondsen kon Texas Instrument op zijn hoogste notering vijf dollar verbete ren. Automobielwaarden stegen mede op berichten omtrent hogere produktiecijfers. Verliezers waren er vrijwel niet te vinden in de algemene opgang. De sporen her wonnen meer dan de helft van hun ver liezen in de drie voorgaande dagen, de industriefondsen ongeveer een derde en de openbare nutsbedrijven tien percent. Het industriegemiddelde steeg van 540,52 op 549,15, de spoorwegen van 150,19 op 153,74, de openbare nutsbedrijven van 84,30 op 84,83. Van de 1229 verhandelde fondsen eindigden er 921 hoger en 146 lager. De omzet steeg van 3.940.000 tot 4.090.000 aan delen. Wegens Thanksgivings Day zijn alle beurzen vandaag gesloten in de Verenigde Staten. (UPI) Jensen met een bankemployé, die meent, dat hij het geld van de inleggers beter kan behandelen dan de bank zelf en die aan iedereen vertelt, dat men de bank niet kan vertrouwen. Cordier wees het tribunaal er op dat vóór de zaak Bang-Jensen het veiligheids systeem van de UNO nooit was aangevoch ten in de 13 jaar van haar bestaan. Alle do cumenten zijn het bezit van de organisatie en niet van welke individuele persoon ook. Hij zeide dat de feitelijke werking van het veiligheidssysteem streng geheim is en zelfs niet aan het tribunaal onthuld kan worden. Maar hij gaf voorbeelden van de werking. Er zijn nooit lekken geweest en er is geen reden om te verwachten, dat die er ooit zullen zijn. De UNO zal de veilige be waarder blijven van die gegevens, die bij onthulling mensenlevens in gevaar kunnen brengen. Als de beweringen van Bang-Jen sen klopten, dan zou dit een verpletterende slag voor de organisatie zijn. De UNO zou dan geen onderzoekingen meer kunnen verrichten, zoals die in Palestina, welke rijke vrucht hebben gedragen. Cordier wees op het delicate van de positie van Hammarskjoeld. De integriteit van die positie is gebaseerd op het vertrouwen dat de leden in hem stellen. Als zij vrijuit te gen hem kunnen spreken, vergroot dit zijn nut enorm. De getuige zeide, dat Ham marskjoeld in deze zaak was uitgegaan van drie criteria: de belangen van Bang- Jensen, van andere leden van de staf, en van de UNO zelf. Toen Cordier was uitgesproken, sprak Bang-Jensen het tribunaal toe en stelde hij Cordier een aantal vragen. Hij vroeg aan wie hij de geheime getuigenlijst mocht la ten zien. Cordier antwoordde dat het re glement van hem verlangde, dat hij zuik materiaal aan niemand binnen of buiten de UNO zou tonen, maar het zou overdra gen aan de secretaris-generaal. „U was de beheerder van de lijst, maar niet de eeuwi ge beheerder en dit is de kern van het pro bleem." N.1 .V.E.-dagen te Utrecht De moderne manager is gedwongen zjjn aandacht te vestigen op wat er buiten zijn onderneming gebeurt en dat kan bepalend zijn voor de toekomst van de aan zijn lei ding toevertrouwde werkgemeenschap. Dit zei de voorzitter van het Nederlandse In stituut voor Efficiency, ir. J. M. Mathij sen, in zijn openingsrede van de Najaars- Efficiency Dagen 1958, welke in de Stads schouwburg te Utrecht worden gehouden. Ir. Mathijsen besprak de „plaats en taak van de ondernemer in de toekomst". De voorzitter van het N.I.V.E. sloot zich aan bij de uitspraak van de efficiency- autoriteit P. Drucker, die als voornaam ste taak van de onderneming ziet de afzet en de verhieuwing. De hoófeste leiding van de onderneming zal op deze typische naar buiten gerichte faktoren moeten zijn ingesteld en niet op wat vroeger de meest nabije doelstelling was; het maken van winst. Vooral ook in het kader van de econo mische integratie aldus ir. Mathijsen trachten de kleinere bedrijven hun risico te verminderen door samenwerking met anderen, zoals door uitbesteding en toe levering, door gemeenschappelijke research en dergelijke Dit leidt tot meer coördi natie en het werken in groepsverband Hierdoor zal de ondernemingsleiding zelf niet of nauwelijks meer de expert kunnen zijn op alle specialistische gebieden, waar op ziin medewerkers arbeid verrichten. De manager van vandaag en zeker van de toe komst is de man. die al deze specialisten ieder met eisen, vaak tegengestelde ideeën eendrachtig en dus produktief met el kaar moet laten samenwerken. De mense- liike taak van de ondernemer treedt daar door meer en meer op de voorgrond. Ir. Mathijsen herinnerde er voorts aan dat in ons land het inkomen per hoofd van de bevolking lager is dan in de andere Europese landen, met. uitzondering van Italië. Hieruit volgt, dat zij in de komen de jaren van hoog tot laag in de hedriiven hard zullen moeten werken. Met nadmV stelde soreker, dat de Euromarkt. effici ency eist. 3-3 Wo Nederl. '47 3°/« Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche PetVpl. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M M. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel- General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 90 943/i» 109% 95% 95l/a 96/, 97% 10534 237/, 350 189% 335 184/, 293 402% 184'/» 450 207 154% 787% t 189,80 184-34 67% f 101,70 153'/» 158 139% 134 256 127% f 128,70 242 127 179 198% 181 57% 47Vi, 83% 46lS/u 77% 22% Voorbeurs koersen 241 412 455 189,80 Nu de wetsontwerpen ter verlenging van de tijdelijke verhoging van de omzetbelas ting voor een aantal artikelen bij de Twee de kamer zijn ingediend, hebben de R.A.I. (Ned. Ver. De Rijwiel- en Automobiel industrie) en „Bovag" (Bond van Automo biel-, Garage- en Aanverwante Bedrijven) zich opnieuw gericht tot de leden van de Staten-Generaal. Zij wijzen er op, dat de regering bij her haling een beperkte geldigheidsduur van deze verhoogde omzetbelasting heeft toe gezegd en dat het tarief van de omzetbe lasting voor personenauto's, motorrijwielen en de daarvoor bestemde banden ad 20 pet. reeds 2 pet. hoger is dan die voor enig ander artikel. Deze belastingverhoging heeft in de eerste negen maanden van dit jaar geleid tot een aanzienlijke daling van het aantal verkochte personenauto's (met 15 pet.) en van het aantal motorrijwielen en scooters (met 43 pet.). Deze daling van de omzet moet dus geleid hebben tot een belangrijke verlaging van de belasting opbrengst, waarmede deze fiscale maat regelen, aldus de beide organisaties, aan het doel van de fiscus voorbij schieten. Daarbij komt nog zo wordt betoogd dat de aangekondigde wijziging met be trekking tot de vervroegde afschrijving een verdere discriminatie ten nadele van het motorwegverkeer in het vooruitzicht stelt. In de toelichting op het wetsontwerp verklaart de minister van Financiën na melijk, dat de automobielen, die niet wor den gebruikt voor het beroepsvervoer over de weg, van de verruiming van de ver vroegde afschrijving zullen worden uitge zonderd. De R.A.I. en BOVAG vragen zich af, waarom van deze faciliteit worden uit gesloten alle andere soorten automobielen, wanneer deze eveneens worden gebruikt voor de uitoefening van bedrijf óf beroep. In het adres wordt een lans gebroken voor de gedachte, de combinatie-auto niet langer onder het voor personenauto's gel dende tarief te rangschikken doch onder het tussentarief van de omzetbelasting. De openbare lagere school te Heemskerk heeft woensdag een druk bezochte ouder avond gehouden. Het schoolhoofd, de heer A. v. d. Laan, toonde zich verheugd, dat de groei zich nog steeds voortzet en dat het nu een grote school begint te worden. Het leerlingenaantal steeg sinds verleden jaar met honderd en bedraagt thans tweehon derdvijfendertig. Het aantal leerkrachten is met twee toegenomen en in plaats van de heer Lagrand, die tijdelijk in dienst van deze school was, is per 1 januari aan gesteld de heer J. Schermer uit Monster. Voor het eerst is er dit jaar een cursus in verkeersregelen gehouden, voor het examen slaagden alle leerlingen. De heer Van der Laan bracht dank aan de ouders, die hebben geholpen speelgoed te maken voor het Sint Nicolaasfeest. De penningmeesteresse van de ouder commissie, mevrouw De Vries—v. d. Born, had nog een klein saldo in kas. Tot besluit van de avond hield de heer K. R. Groot, hoofd van de openbare school voor butiengewoon lager onderwijs te Beverwijk een inleiding over zijn werk. Zijn woorden werden met grote aandacht gevolgd. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK. GEBOREN: Marjanne, d. van W. Kra nendonk en J. H. Paap; Gerardus L., z. van P. Beentjes en E. van Egmond; Su zanne H. J., d. van A. P. Bakker en H. C. S. Röser te Beverwijk; Catharina, d. van J. Hey en G. Dijkman te Beverwijk; Fre- dericus, z. van S. van der Mey en W. A. van Tunen te Beverwijk; Erik, z. van J Hordijk en T. Klaver te Castricum; Mar- garetha T. M.. d. van W. G. Bruin en M. W. Kanne te Beverwijk; Dirk C. M., z. van N. C. J. Kauling en A. M. Roest te Bever wijk. GETROUWD: Piet Jonker en Geertruida J. Voormeer. OVERLEDEN: Petrus A. de Boer, z. van P. W. de Boer, 19 maanden. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Dieuwertje d. v. H. C. Pri- mowees en J. C. Mijdam: Anna M., d. v. P. W. Schweitzer en G. C. Beentjes; Ro bert, z. v. W. H. van IJsselmuijden en B. J. van der Sluijs; Maria J., d. v. P. C. Poncin en M. W. de Boer; Irma C., d. v. J. Gerritsen en E. A. K. de Romph; Willem J„ z. v. W. J. de Wit en B. C. van den Elzen; Robert, z. v. C. R. Roelofs en C. C. Tiissen; Willem L., z. v. W. L. de Vriend en D. van Anakotte; Alexander A., z. v. H. N. J. van den Berg en L. de Vries; Frank H., z. v. D. G. Nijman en J. A. E. Schip pers; Paul A. H., z. v. P. W. A. M. Derks en A. Baas; Paula A. E., d. v. J. Kloes en M. J. W. Schilder; Hendrika B., d. v. A. J. Jansen en G. C. Toebes. ONDERTROUWD: T. de Haan en M. A. R. Manten; J. G. Schelvis en M. M. Dufcge; R. N. Pirovano en H. Ravesteijn. GETROUWD: R. M. van der Wees en •J. A. van Look; C. van der Hoek en C. A. Bakker; T. P. M. Bakker en J. M. Her garden; L. J. Smit en A. M. Vlaar; C. J. Duiin en A. E. M. Helsen: C. den Hertog en L. de Boer; N. de Wit en J. B. Huis in 't Veld. OVERLEDEN: S. de Haan. 61 jaar; G. Hille, 72 jaar; G. Verhoef, 62 jaar; M. Vij zelaar, 76 jaar, wed. van K. de Poel. BEVERWIJK DONDERDAG 27 NOVEMBER Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Op hoop van zegen". Het Centrum, 20 uur: Muziekavond van accordeonleerlingen. Gebouw K.S.A., 20 uur: Toneelavond T.O.V. „Vader Job". VRIJDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eén kwam terug". W.B. Theater, 20 uur: „Terreur in New York". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". In hotel-restaurant „Kennemerhof" gaan de duivenliefhebbers, die lid zijn van de duivensportvereniging „De Snelvliegers", zaterdagavond hun kampioenen op feeste lijke wijze huldigen. Aan het programma wordt medewerking verleend door Tonny Schelvis, conferen cier, Duo Orlande, Gerry en Ferry en het Kennemer Kwintet. GROENTEN VEILING-NOTERINGEN. De noteringen op de groentenveiling te Beverwijk waren woensdag: andijvie 14 40, bospeen 1835, waspeen 1016, prei 1024, knollen 1022, boerekool 816, spruitkool 2666, rode kool 814. Castricum In samenwerking met de politie te Am sterdam is de groep Castricum van de rijkspolitie erin geslaagd de hand te leg gen op een man die verdacht wordt in braken in Castricum, Uitgeest en Heiloo te hebben gepleegd. Het is de» 48-jarige recidivist D. van Z. uit Amsterdam, die bij een routine-onderzoek in Amsterdamse logementen van zijn bed werd gelicht en bij het verhoor bekend zou hebben al deze inbraken op zijn geweten te hebben. De man kwam voor zijn inbraken met de laatste trein naar Castricum en andere plaatsen en ging des morgens met zijn buit per eerste trein weer terug naar Amster dam. Z., die ongehuwd is en los werkman was zonder vaste woon- of verblijfplaats, had met een kleine onderbreking reeds 8 jaar achtereen in diverse gevangenissen doorgebracht. Hij werd reeds geruime tijd door de politie gezocht. "De man zal voor de officier van Justitie te Haarlem wor den voorgeleid. De CSstricumse politie verzoekt de eigenaar van een spaarbusje genummerd 205 van de Coöperatieve Raiffeissenbank (v./h. Boerenleenbank) zich bij haar te melden. Nader vernemen wij dat de gearresteer de eveneens verdacht wordt van zeven in braken in Velsen en nog een reeks andere inbraken op enkele andere plaatsen. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM. GEBOREN: Margaretha Cornelia Mar- garetha, dochter van P. C. Gijzen en L. M. Admiraal. Maria Bernadette, dochter van J. Twisk en B. M. Beentjes. ONDERTROUWD: J. W. V. ten Hove te 's-Gravenhage en G. de Leeuw te Castri cum. GETROUWD: J. Rodenburg en M. J. M. Glorie. J. J. M. Dam en M. J. M. Glorie. OVERLEDEN: Antje Duinmeijer, oud 89 jaren. 990 in Veis er bad Precies 990 schoolkinderen hebben de afgelopen dagen deelgenomen aan het di- plomazwemmen in het Velserbad in IJmui- den-Oost, meer dan ooit tevoren. De pres taties van de kinderen waren goed. De rijksconsulent van de inspectie Zaandam, waaronder ook Velsen valt, de heer G. C. Bussink, gaf van zijn belangstelling voor het diplomazwemmen blijk door zijn aan wezigheid in het Velserbad. Voor het diploma A en B werden er van de 865 kandidaten 123 afgewezen. Voor het diploma A slaagden 380 kinderen of 89 per cent van het totaal, voor het diploma B slaagden 300 kinderen of 97 percent van het totaal. Voor het diploma C kwamen er 125 schoolkinderen aan de start. Hiervan slaagden er 62. Het diplomazwemmen in Velsen zal binnenkort worden gevolgd door zwemwedstrijden voor de schooljeugd. Berging van de „Nyon" Het voorschip van de op de Engelse rotsen gestrande Zwitserse vrachtvaarder „Nyon" (5028 bruto ton) is thans door de bergers van Wijsmuller gescheiden van het achterschip. Met dynamiet heeft men de laatste weerstand van het schip tegen deze onvrijwillige scheiding gebroken. De Wijs- mullersleepboten uit IJmuiden proberen nu het kostbare achterschip, waarin zich ook de machinekamer bevindt, van de rot sen te slepen en in veiligheid te brengen. Hiervoor heeft men echter meer trek kracht nodig dan de vier slepers, die thans 'aanwezig zijn, wel kunnen produceren. Daarom heeft de grote zeesleper Noordhol land van. Wijsmuller, die vanavond na een wereldreis van anderhalf jaar in IJmuiden zou binnenlopen, de steven gewend naar Oost-Engeland. Uit IJmuiden vertrok de afgelopen nacht de sleepboot „Stentor" naar de „Nyon". De berging vgn de „Nyon" zal waarschijnlijk een van de moeilijkste uit de geschiedenis van de sleepvaart worden. LONDEN (UPI) Volgens welingelichte kringen in Londen is overeenstemming be reikt in de vijfmogendhedenconferentie in zake de walvisvaart. Een communiqué van deze besprekingen tussen Engeland, Noor wegen, Nederland. Japan en Rusland wordt vandaag verwacht. Voor buitenland In guldens werd vanmorgen betaald voor grote regels kabeljauw 90 tot 104, kleine regels 60, kisten grote kabeljauw 112, ju- moschelvis 48 tot 50, grote schelvis 39 tot 43, grootmiddel 37 tot 41, grote schol en grootmiddel 42, zetschol 45 tot 42, schol I 53, kleinmiddel tong 2,80, otng 1 2,20 en tong 2 1,75 per kilo. Voor binnenland In guldens werd vanmorgen betaald voor kleine kisten kabeljauw 124, grote gul 56 tot 60, middel gul 46, torren 30 tot 32, zwarte koolvis 82 tot 91, koolvis I 36, koolvis II 29, witte koolvis 96 tot 98, klein middel schelvis 31 tot 38. pennen 28 tot 32, braad 22 tot 35, wijting 22 tot 23, schol II 46 tot 56, schol III 35 tot 43, grote tong 4,50, grootmiddel 3,20 per kilo, grote ma kreel 22 tot 27, kleine makreel 17 tot 18. haring 26 tot 27, toters 26 tot 26, sardien 12 tot 18. De haringvangsten De haringvaijgsten waren de afgelopen nacht voor d 1 vleetloggers belangrijk bé ter. Onder de Engelse wal boekten zij een gemiddelde vangst van 32 kantjes haring en in het Kanaal van 52 kantjes per schip. KW 5 met 4 uit halve vleet, 6 met 100, 7 geen vangst, 9 met 5, 23 met 5, 25 met 100 uit halve vleet, 73 met 45, 138 met 6 uit halve vleet, 147 geen vangst, 16 met 19 kantjes pilchards, 19 met 40 pilchards, 57 met 5, 140 met 2, 70 met 12, 168 met 13, 170 geen vangst, 15 met 4, 44 met 4, 74 met 100 pilchards, 71 met 5, 22 met 4, 127 thuis- stomend, 175 met 15, 18 met 5. 38 met 50. 48 met 50. 67 thuisstomend, 86 met 30, 37 met 7, 95 met 20, 130 weinig vangst, 151 met 4. Kanaalgebied: KW 2 met 90. 110 met 45. 20 met 70. 40 met 50, 123 n. 20, 141 met 2, 163 met 85. Weinig aan de markt De aanvoer was vanmorgen zeer schraal. Er kwam één trawler aan de markt, de Claesje RO. 46 (van 12 november) met 55 wijting, 250 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 20 koolvis, 60 haring, 125 makreel, 50 stijve kabeljauwen. Vier kotters zorgden voor 1000 kilo tongen, 100 kisten schol en 30 diversen. De logger Borneo KW. 127 kwam vanmorgen om acht uur binnen met acht kisten haring. Twee spanvissers zorgden voor 150 kisten sardien. N Geen trawlers? Voor de vrijdagmarkt werden vanmor gen geen trawlers verwacht. Er waren drie loggers thuisstomend: Annie IJM, 14, KW. 69 en KW. 73. Oudste boten zijn thans: van 18 november Beatrice IJM. 72, Job Gouda IJM. 99. Golfstroom KW. 4, VL. 121 en SCH. 117; van 20 november: Thorina IJM. 33 en SCH. 135 en van 21 november Her man IJM. 2 en Emma IJM. 15. Vrachtvaarders De Toronto IJM. 97 en Job Gouda IJM. 99 zullen voorlopig wel niet aan de markt in IJmuiden verschijnen. De sche pen fungeren thans als vrachtvaarders. De Toronto en Job Gouda zijn, geladen met in Engeland gekochte haring, naar Duits land vertrokken en zullen de haring daar aan de markt brengen. Besommingen De trawler Stadt Enchuysen KW. 32 heeft een mooie reis naar Engeland ge maakt. Het schip besomde in Grimsby 3200 pond, ongeveer 34.000 gulden. De Claesje RO. 46 besomde heden 15.800 gulden, de IJM. 64 en 61 tezamen 5190 gul den voor sardien. Op de visgronden De trawlers en loggers meldden van alle visgronden mooi weer, maar de vangsten om dc Noord waren slecht met 150 tot 200 manden haring, schelvis en koolvis per etmaal. De Postboy IJM 35 deed een trek van 40 manden haring, de Maria van Hat- tem IJM 10 ving in twee trekken 90 man den haring, makreel en schelvis. De Job Gouda ving in twee trekken 80 manden schelvis en koolvis. De Allanwater IJM 34 deed een trek van 30 manden. Langs de kust vingen de loggers en kotters 100 tot 200 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol per etmaal. De loggers en kotters bij de Pittboei vingen 250 tot 300 kilo tongen. 10 tot 15 manden schol en 2 tot 3 manden tarbot per etmaal. In het Kanaalgebied vingen de trawlers weinig haring. Roodbaars in Duitsland De Duitse handelaars verwachten deze Week veel aanvoer van roodbaars in Bre merhaven en andere Westduitse vissers plaatsen. Het Newfoundland-experiment van de grote trawlers is namelijk een groot succes geworden. De trawler „Spitz- bergen" kwam binnen met 4600 kisten roodbaars en de „Schleswig-Holstein" zorgde voor 2000 kisten. De roodbaars van Newfoundland is wat mager, maar de kwa liteit is uitstekend. Aagtedijk, 27 te Lourenco Marques. Aalsdijk. 27 te Kohsichang. Adonis. 26 op Weser n. Bremen. Algol. 27 te Montevideo. Alhena. 27 te Buenos Aires. Alioth, 26 150 m. n.n.o. St. Paulsrocks n. Rio. Alkaid. 26 115 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Almkerk. 26 210 m. n.o. Kp. Padaran n. Singapore. Alnati, 26 v. Hamburg n. Antwerpen. Alpherat. 27 te Trinidad. Ameland. 26 85 m. n.n.o. Alexandrië n. Gibraltar. Amerskerk, 25 v. Lissabon n. Las Palmas. Amstelkroon, pass. 27 Lissabon n. Liverpool. Amstellaan, 26 60 m. w. Bizerta n. Port Said Amstelsluis, 26 204 m. n.w. Djeddah n. Aden! Amstelstad, 26 560 m. o.n.o. Aden n. Bahrein Angolakust, 27 te Freetown. Arendskerk. 27 te Manilla. Arkeldijk, 26 te New York v. Philadelphia Astrid Na ess, 26 v. Amoy n. Wilhelmshafen. Attis, 26 450 m. n.o. Flores n. Ciudad Trujillo Baarn, 26 v Guana n. Pto. Cabello. Bali, 26 v Aden n. Belawan. Bawean, 26 te Londen v. Antwerpen. Bennekom, 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Blitar, 26 v. Rotterdam n. Genua en Tj. Priok. Bloemfontein, 26 610 m. z.z.o. K. Palmas n. K stad. Borneo. 26 146 m. w. Minikoy n. Djibouti. Breda, 27 te Port of Spain. Britsum, 26 350 m. n.n.w. The Brothers n. Aden. Bussum, 26 120 m. z.w. Ouessant n. Rotterdam. Caltex Delft, 26 55 m. o. Gibraltar n. Port Said. Calt. The Hague. 26 415 m. w.n.w. Lissab. n. Aruba. Caltex Leiden, 26 te Rotterdam. Caltex Pernis, 27 te Fremantle. Caltex Rotterdam, 28 te Bahrein v. Carillo. Camerounkust, 26 te Takoradi. Camitia, 26 500 m. z.z.w. Calcutta n. Calcutta. Casamance, 40 m. w.z.w. Kp. Blanc n. Bordeaux. Charis, 27 te Curagao. Cinulia, 29 te Curagao verwacht. Cistula. 26 9 m. w. Thursday Isl. n. Sydney. Clavella, 26 v. Norrkoebing n. Rotterdam. Ccncepcion, 25 25 m. n.o. F. Noronha n. Asuncion. Corilla, 26 230 m. n.o. Madras n. Calcutta. Cradle of Liberty, 3/12 te Philadelphia verwacht. Daphnis, 26 te Maracaibo verw. v. Cabello. De Kerens. 26 v. Muscat n. Bandar Abbas. Diemerdijk, pass. 26 Fayal n. Cristobal. Dinteldijk, 26 v. Rotterdam n. Bremen/Hamburg. Dordrecht. 3/12 te Rotterdam verwacht. Dorestad. 25 1100 m. z.w. Fayal n. Rotterdam. Eenhoorn, 27 te Eleusis. F.na, 26 te Vitoria v. Reciie. Eos, 26 v. Lissabon n. Antwerpen. Esso Nederland, 26 v. Fao n. Suez. Etrema, 26 te Berre verwacht. Gaasterland, 27 te Rio de Janeiro. Ganymedes, 26 325 m. n.n.o. Madeira n. Funchal. Giessenkerk, 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Gordias, 26 v. Emden n. Amsterdam. Graveland, 26 v. Amsterdam n. Rio de Janeiro. Groote Beer, 26 240 m. n.n.o. Amsterdam eiland naar Fremantle. Grootekerk, 26 te Genua v. Port Said. Guineekust, 25 v. Accra n. Abidjan. Hector, 26 v. Malta n. Piraeus. Helicon, 26 v. Santiago de Cuba n. Houston. Hestia, 26 v. Curagao n. Ciudad Trujillo. Hispania, 26 te Bilbao v. IJmuiden. Houtman, 26 te Napier verwacht v. Auckland. Hydra, 26 v. Elbe n. Antwerpen. Iberia, 27 te Rotterdam verwacht. Isis, 26 te Antwerpen. Japara KRL, pass. 26 The Brothers n. Ummsaid. Johan van Oldenbarnevelt, pass. 26 Dondrahead naar Aden. Jason, 25 200 m. n. Flores n. Antwerpen. Kaap Hoorn, 26 200 m. n. Port Sudan n. Aden. Kara, 27 te Avonmouth. Karimata, 27 te Syracuse. Kelletia, 27 te Stanlow. Kenia, 28 te Curagao verwacht. Kermia, 26 v. Panamakanaal n. Curagao. Kieldrecht, 28 te Madras verwacht. Kopionella, 26 300 m. n.w. Finisterre n. Curagao. Korenia, 26 te Rotterdam. Korovina, 26 450 m. o.n.o. Formosa n. Miri. Kosicia, 26 80 m. n. Bermudas n. Thameshaven. Kryptos, 26 v. Las Palmas n. Curagao. Laarderkerk, 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Laurenskerk, 26 220 m. w.n.w. Tunis n. Triëst. Lawak, 26 750 m. w. Azoren n. New York. Leopoldskerk, 27 v. Suez n. Port Said. Leuvekerk, 26 155 m. o.n.o. Aden n. Akaba. Lieve Vrouwekerk, 26 55 m. z.z.w. IJmuiden naar Hamburg. Lindekerk, 27 v. Hamburg te Rotterdam verw. Loosdrecht, 27 te Khargeil verwacht. Loppersum, 26 te Hamburg. I.utterkerk, 26 v. Dubay n. Bahrein. Maas, 27 te Rotterdam v. Amsterdam. Malea, 27 te Tandjong Priok. Mariscal Lopez, 25 190 m. n.o. St. Paulsrocks naar Las Palmas. Maron, 26 v. Aruba n. La Guaira. Mataram, 26 v. Singapore n. Port Swettenham. Medon, 26 te Maracaibo. Memnon. 26 te Curagao verwacht v. Amsterdam, Modjokerto, 26 630 m. o. Kp. Guardafui n. Aden. Molenkerk. 26 te Las Palmas. Mijdrecht, 27 te Houston verwacht. Muiderkerk, 26 v. Antwerpen n. Amsterdam. Munttoren, 26 te .Suez v. Oranjestad. Musilloyd, 26 v. Bilbao n. Le Havre. Mylady, 26 te Rotterdam. Naess Commander, pass. 26 Kp. Roca n. Tripoli. Naess Lion, 26 v. Suez n. Mena. Naess Tiger, pass. 26 Perim n. Houston. Nijkerk, 27 te Port Sudan. Notos, 25 v. Piraeus n. Ormylia. Nw. Holland, 26 280 m. z.z.w. Sydney n. Sydney. Omala, 26 te Rotterdam. Ommenkerk, 26 v. Beira n. Mozambique. Ondina, 26 v. Balikpapan n. Bunju. Ootmarsum, 26 v. Antwerpen n. Houston. Oranje, 27 te Tandjong Priok. Oranjefontein, 26 op Weser n. Bremen. Oranjestad, 27 te Paramaribo. Orion, 26 90 m. n.o. Ouessant n. Alexandrië. Osiris, 25 50 m. n.w. Curagao n. Petitgoave. Ossendrecht, 5/12 te Rotterdam verwacht. Papendrecht, 7/12 te Wismar verwacht. Fendrecht, 13/12 te Istanbul verwacht. Peperkust, 26 te Antwerpen v. IJmuiden. Pieter S, 26 v. Rotterdam n. Swansea. Polyphemus, 26 240 m. n.o. Guam n. Manilla. Poseidon, 27 v. Paramaribo n. Amsterdam. Prins Casimir, pass. 26 Fatherpoint n. Quebec. Pr der Nederlanden, 26 v.Barbados n. Plymouth. Prins Willem III, 24 v. Cleveland n. Hamilton. Prins Willem IV, 25 te Sarnia. Prins Willem V, 26 te Valencia. Provenierssingel, 26 400 m. n.w. Azor. n. Hamburg, Purmerend. 26 te Istanbul v. Iskenderun. Pygmalion, 26 te Rotterdam n. Bremen? Raki, 25 v. Abadan n. Kuwait. Rempang. 26 v. Takubar n. Shanghai. Riouw. 26 v. Beyrouth n. Akaba. Rita. 29 te Penang verwacht. Rijndam, 26 v. Rotterdam n. New York. Roebiah, 26 te Amsterdam. Roepat, 26 310 m. w. Sabang n. Belawan. Rondo, 26 v. Dar Es Salaam n. Tanga. Rotti, 26 te Port Swettenham. Salatiga, 26 v. Galveston n. New Orleans. Samarinda, 27 te Balboa. Sarangan, 27 te Los Angeles. Sarpedon, 27 te La Guaira. Schelpwijk, 26 te Puerto La Cruz v. Rotterdam. Sc-herpendrecht, 26 v. Larnaca n Napels. Sc.hiedijk. 27 te New York. Senegalkust, 26 v. Dakar n. Conakry. Siberoet, 26 te Calcutta verwacht v Rangoon. Sliedrecht, 7/12 te Landsend verwacht. Sloterdijk, 26 te Rotterdam. Soestdijk, 26 v. Antwerpen n. New York. Solon, 26 v. Oranjestad n. Kingston Jamaica. Stad Arnhem, 26 90 m. n'.o. Gefle n. Amsterdam. Stad Delft, 26 380 m. n.o. Flores n. New Orleans. Stad Leiden, 26 300 w.z.w. Scillys n. Liverpool. Statue of Liberty, 25 300 m. z.z.o. Ascension naar Philadelphia. Steenwijk, 26 810 m. z.o. Kp. Race n. Ph.delphia, Stentor, 25 1200 m. o.n.o. Barbados n. Bridgetown. Straat Banka, 27 te Colombo. Straat Malakka. 27 te Yokohama. Straat Mozambique, 27 te Singapore. Straat Torres, 26 v. Melbourne n. Sydney. Sumatra, 26 te Penang v. Djibouti. Tabinta, 26 180 m. z.z.o. Genua n. Genua. Tahama, 26 190 m. n.o. San Luiz n. Pta. Cardon. Tapanzee, 26 t.a. Outerbar Shat Al Arab. Tara, verm. 26 v. Bremen n. Rotterdam. Telamon. 25 v. Antwerpen n. Rotterdam. Themis, 26 te New York verw. v. Philadelphia. Tjimenteng, 27 te Yokohama v. Kobe. Triton, 26 te Charleston v. Nassau. Van Neck, 27 te Lautoka. Van Waerwijck, 26 1080 m. o.n.o. Mahe n. Mahe. Vasum, 26 220 m. n.o. Mekka n. Mena. Vivipara, 26 110 m. z. Masira n. Gibraltar. V/. Alton Jones, 26 100 m. n.w. Djeddah n. Mena. Westland, 25 v. Montevideo n. Santos. Wieldrecht, 30 Caripito verwacht. Woensdrecht, 1/12 te Pto. La Cruz verwacht. Wonorato, 26 v. Chittagong n. Calcutta. Zaankerk, 27 te Genua. Zeeland, 26 v. Colombo n. Djibouti, Zuiderkruis, 26 320 m. w.n.w. K. Leeuwin n. Adèn. Zwijndrecht, 30 te Baltimore verwacht. SLEEPVAART Hudson, 27 v. Maassluis n. Portsmouth. Humber, 26 te Genua. Oostzee, 27 70 m. n.w. Trinidad n. Rio de Janeiro. Fooizee, 27 100 m. z.w. Fayal n. Vlissingen. Tyne, 27 v. IJmuiden te Maassluis. Zeeland, 27 440 m. z.z.w. Kp. Race n. Korramshar. RAA0HU,s en kerk\ 'ié/Se HOOFDSTRAAT 17» SANTPOORT TEL. K 2500-1504» Hebt u al een codicil ge schreven en uw wens tot crematie daarmee voor de wet tot uitdrukking ge bracht? Op verzoek sturen wij u alle gewenste inlichtingen en verstrekken wij codi cilformulieren. Vereniging v. Fac. Crematie, Velsen. IJ. J. REITSMA. Stations weg 86. Velsen. Telef. no. 7458. A. J. VAN DER WEIJDEN Krelagestraat 36, H'lem. J. F W. KORTING, Kerk- weg 131. Santpoort. Tel. 02560—7625. Terrasweg Tel. 02560* - Santpoort 8245 POULARDES BRAADKIPPEN BRAADKUIKENS SOEPBRAADKIPPEN SOEPKIPPEN KIPPENPOULET EENDVOGELS HAAS TAMME- en DUINKONIJNEN Uitsluitend eerste kwaliteit dagelijks vers Wordt ook thuisbezorgd KENNEMERLAAN alleen 145 Kop en schotels v.a. 58 Theepotten van 2,25 voor 1,95 Aluminium steelpannen met bakelite handvat NU 1,30 Leuke asbakken v.a. 45 Leuke bloempotjes v.a. 42 Koektrommeltjes met decor v.a. 65 Dozen theelepeltjes, gebak vorkjes, messen, kolenkitten, dozen onderzetters, theebla den, dozen zeep met eau de cologne, broches, colliers, ringen, oorbellen, manchet knopen enz. enz. Denkt om Uw KES-zegels. Voor elk volgeplakt boekje f 5,contant terug.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9