van PRAAG Wim schiet „belle bambin LIEVER IN DE KERK Exceptionele aanbieding Damesblouse 8.95 sJs Sint niet weet StoutenJbeefc is een onuitputtelijke §©sckenken i Vanmorgen in de vishal en op zee „EURO" jongens pantalons Gerard IJmond-agenda „de luifel" originele geschenken Foto- en Cinecamera's foto KRIJGER cine CONFECTIE OPRUIMING St. Nicoiaascadeaux wat hij moet de Amsterdamse Beurs Dolgelukkig Foto Hollywood dan voor de radio VRIJDAG 28 NOVEMBER 1958 Medische verzorging tijdens het weekeinde Agenda Sociaal Culturele Raad in Beverwijk Clubkampioenschap Kennemerland BAV concerteert Opa was niet bij de sluizen Voetgangers, Kennemer Kruimels IJMUIDEN Dokters. Van de groep artsen, aangeslo ten bij de Koninklijke Nederlandse Ver eniging tot bevordering van de Genees kunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953; P. J. W. v. d. Toorn, Fr. Naerbout- straat 70, tel. 4084; F. M. van Stekelen burg, Leeuweriklaan 52, tel. 4290. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80, tel. 4229. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5295 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. VELSEN-N.-BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: H. J. F. Peeters, De Witstraat 37. tel. 5300. Van zondag morgen tot 's avonds 12 uur: K. K. Vis ser, Zeestraat 96, tel. 3450. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tele foon 3388. HEEMSKERK-UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512-266. Bo vendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: dr. A. de Jong, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zr. Boots, Kon. Julianastraat 14, tel. 2544. Verloskundige: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommestraat 6, tel. 2500, is da gelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts dr. D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Sant poort-Station, tel. 8320 te raadplegen. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort-Dorp, tel. 8284. VEUSEN Wijkverpleging: Zuster Spiers, Geel- vinckstraat 27, tel. K 2510-3936, voor Velsen-Noord en Velsen-IJmuiden-Oost; zuster Man, IJsselstraat 23, voor IJmui- den en IJmuiden-Oost; zuster Lammerts, Curacaostraat 18, tel. K. 2560-8756, voor Santpoort-Driehuis. Advertentie Marktplein 24 - 26 - IJmuiden - Tel. 5596 Advertentie in onze allesovertreffende Prachtige fantasie in 6 kleurdessins 3/4 mouw normaal 15.75 NU een klein aantal voor TEl 754V MARKTPLEIN 29 Alles in confectie wordt opgeruimd. Vanaf zaterdag tot 9 uur geopend, ook dinsdag Advertentie Advertentie nog korte tijd LANGE NIEUWSTRAAT 791 heeft prachtige voor moeder en meisje. Leuke onderjurken en petticoats Juwelen- en Jovandanylons Prachtige pyama's Hollandia garnituren enz. Dé SPECIAALZAAK voor CORSETTEN en BEHA's. P.S. Vanaf zaterdag tot 9 uur geopend. ook dinsdag Os» Opnieuw weinig aanvoer De aanvoer was vanmorgen allesbehalve ruim te noemen. Er kwamen drie loggers en eenentwintig kotters aan de markt met een totale vangst van 22.500 kilo tongen, 25 stijve kabeljauwen, 160 kisten sardien en 900 kisten schol. Er werd geen rondvis aangevoerd. Later in de morgen kwamen er nog meer kotters (spanvissers) binnen met sardien aan boord. Geen trawlers? De kans is groot, dat de IJmuidense vis- afslag het zaterdag opnieuw zonder aan voer van de trawlervloot moet doen. Er waren geen trawlers thuisstomend ge meld. Er is een kleine kans aanwezig, dat de Maria van Hattem IJM 10 voor de zaterdagmarkt komt. Voor de rest moet de logger- en kottervloot zorgen, die langs de kust en bij de Pittboei op tongen hebben gevist. Sardienvisserij De spanvissers profiteren de laatste dagen weer van de aanwezigheid van vrij grote scholen sardien voor de Nederlandse kust. De prijs voor de sardien is hoog. De handel heeft er tot nu toe grif 12 tot 14 per kist van 50 kilo voor betaald. De schrale kustharing bracht het vanmorgen zelfs tot 23. Donderdagmiddag liepen er drie loggers in IJmuiden binnen met 700 kisten pilchards aan boord. Deze haring soort werd door de conservenfabrieken in IJmuiden gekocht voor 17 tot 19 per kist van 50 kilo. En op zee De berichten uit zee van de trawlers en loggers blijven tamelijk ongunstig. Het is mooi weer op de visgronden, maar er wordt weinig gevangen. 7n het Kanaal is de visserij:-thans slecht. Om de Noord vangen de schepen niet meer dan 200 man den hoops per etmaal. Langs de kust en bij de Pittboei is de visserij vrij goed. Voor buitenland In guldens werd vanmorgen betaald voor grote schol 45 tot 48, grootmiddel 42 tot 45. zetschol 40 tot 44, schol I 40 tot 45, groot middel tong 2,50 tot 2,70. kleinmiddel 2,20 tot 2,30, tong I 2,20 tot 2,30, tong II 1.60 tot 1,70 per kilo. Voor een paar regels grote kabeljauwen werd 74 tot 92 betaald. Kleine regels deden 42 tot 56. Voor binnenland In guldens werd vanmorgen betaald voor schol II 32 tot 42, schol III 31 tot 40, grote tong 3,50 tot 3,70 per kilo, sardien 12 tot 14. kustharing 23. 29 November: Personeelsvereniging Ma ters, St. Nicolaasavond. 30 November: R.K. Instuif Beverwijk Velsen-Noord, Kennemer Theater, 20.15 u. St. Nicolaasbal m.m.v. „The Adrijo's. 2 December: Vrouwengroep P.v.d.A., Huiskamerbijeenkomst o.l.v. mevrouw Die- derik en mevrouw Smohl. Boekbespreking o.l.v. mevrouw Houtkoper. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3W» Nederl. '47 90 3 °/o Nedl. 1962/64 99|5/ie Woningbouw 6o 1091/! Pr. A'dam '56 I.. 86% Pr. A'dam '56 II. 95)4 Pr. A'dam '56 III 95 Pr. R'dam '52 I 97 Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57 106 A.K.U 242 Yk 242 Calvé Delft 352 Van Gelder Zonen 18954 K. N. Hoogovens. 340 Nederl. Ford 185 )4 N. Kabelfabriek 298 gew.Philips Gloeil. 414 411 Pref.PhilipsGloeil. 18554 (Jnilever 457 457 Wilton Fyenoord 210 Werf Gusto 154 Dordtsche Petrol. 783'/2 Kon. Petroleum f 190,40 190, Billiton 186 A'dam Rubber 67% K.L.M 103,— Holl. Amer. Lijn 15314 K.N.S.M 159 N. Scheepv. Unie 13854 v. Nievelt Goudr. 134 Phs. v. Ommeren 252 H.V.A 130 Delimaatschappij f 130,90 Amsterd. Bank.. 242 Nat. Handelsbank 128 Ned. Handel Mij 180 Rotterd. Bank 199Vs Twentsche Bank. 183 Anaconda Copper 5711/). Bethlehem Steel. 47,s/n U.S. Steel 84"/u General Motors 4715/„ Shell Union 79 y, Tidewater 23 H Haringvangsten De vangsten van de vleetloggers waren afgelopen nacht in het Kanaalgebied zowel als onder de Engelse en Nederlandse wal zeer slecht. In het Kanaal vingen de log gers gemiddeld 3 kantjes en onder de En gelse wal 4 kantjes haring. KW 5 ving 4 kantjes, 7 met 2, 9 met 2, 23 met 3, 25 met 5, 73 met 12, 138 met 2, 147 met 1, IJM 75 met 1, KW 16 met 5, 19 met 7, 47 met 4, 54 met 8, 140 met 8, 70 met 3, 168 met 4, 170 met 9, 15 met 4, 44 met 12, 78 met 4, 22 met 2, 18 met 3, 37 met 7, 95 met 12, 130 met 17, 151 met 9. Geen vangst hadden KW 57, 175, 38, 48 en 86. Kanaalgebied: IJM 283 met 2, KW 2 met 2, 20 met 2, 40 met 1, 110 met 13, 141 met 3, 163 geen vangst, 123 geen vangst. Besommingen Vanmorgen besomde de RO 2 f 7.640, RO 27 8.500, KW 178 f 8.460, KW 114 f 7.940, KW 126 f 9.840, KW 69 7.130, IJM 19 7.330. Advertentie DE BEKENDE TERLENK A-kwaliteit en-vlekvrij "rl (zelfs voor inktvlekken) Thans weer in alle f 14 90 maten voorradig met kl. st. per maat KENNEMERLAAN 100-106 Nadat vorige week de Beverwijkse dammers in de eerste-klasse-damcompe- titie geheel onverwacht een nederlaag leden tegen VKD uit Haarlem, is ook deze week KNC met dezelfde cijfers (128) door VKD geklopt. Beverwijk en KNC staan nu gelijk (met zes gespeelde wed strijden en 9 punten) bovenaan, terwijl ook VKD nog een kans op het kampioenschap heeft. Hillegom speelde tegen VKD gelijk (10—10). De tientallen moeten elk twee wedstrij den spelen en ook KNC en Beverwijk moeten nog tegen elkaar uitkomen. Alles is mogelijk, maar de kampioenstitel zal toch wel terechtkomen bij KNC, Bever wijk of VKD (Haarlem). Haarlemse Damclub II won met 128 van Hillegom. Haarlemse Damclub 3 en DCIJ-reserves speelden gelijk. Beide tientallen^taan nu aan de kop met 8 gespeelde wedstrijden en 15 punten. DCIJ 2 speelt 17 december thuis tegen VKD, waarna de laatste wedstrijd op 22 december weer tegen HDC 3 moet worden gespeeld. De Beverwijkse Accordeonvereniging o.l.v. de heer Alb. v. d. Wolff geeft zater dag 29 november in het Kennemer-theater een concert. Uitgevoerd zullen onder andere worden: Dichter und Bauer van Franz von Suppé, Heitere Suite van Ru- dolf Würther en Florentiner mars van Fucik. Advertentie is hij of zij die een FOTOTOESTEL krijgt voor Sint Nicolaas. De grootste keus bij LANGE NIEUWSTRAAT 793 (Nu extra voordelig wegens de verbouwing) WIM OEPTS, een van IJmuidens veelbelovende jeugdige fotografen, is de af gelopen zomer samen met zijn vriend, de Beverwijkse journalist Ruud Haak, naar het zonnige Italië getogen. Geruime tijd hebben zij door het vissersdorpje Sestri Le pante en het bergdorpje San Dominico gezworven. Om met de mensen te praten en om indrukken op te doen. Die indrukken heeft Wim met zijn fototoestel en Ruud met zijn' tekenstift vastge legd. Samen hebben zij een dagboek bijgehouden. „Ze vond- n het heerlijk om op de foto te komen. Het was voor hen een hele be levenis", vertelt Wim. „Vaak slenterden we rond over de markt in Chiaveri (vlak bij Sestri Levante). Fotografeer den en maakten schetsen. Als ze dat in de gaten kregen hielden ze op met werken en kwamen gesticulerend, druk pratend en lachend om ons heen staan. We kenden maar een paar woordjes Italiaans maar als we het over „belle bambini" (lieve kindertjes" hadden dan leverde zelfs de grootste taalbarrière geen •moeilijkheden, meef'op. Dan klopten ze ie hartelijk op je schoudert, maakten een vro lijk dansje en deden uitge laten gek". Wim en Ruud hebben heel wat vrienden gemaakt in Italië. Bijvoorbeeld Adriani, die zij in een klein cafeetje ontmoetten en waarmee zij een biertje dronken. „Hij was marktkoopman en no digde ons uit een kijkje op de markt te komen nemen". Toen de twèe jeugdige „ambassadeurs" uit de IJmond op een dag zoals ge woonlijk aan een van hun zwerftochten bezig waren vroegen zij aan een vergrijs de Italiaan de weg. „I speak English" (Ik spreek Engels), zei hij trots. Omstandig legde hij uit hoe ze moesten lopen. Het gesprek werd niet be paald op fluistertoon ge voerd. De man schreeuwde het bijna uit. Hij had dan ook heel gauw succes. Steeds meer mensen bleven staan en vormden een kringetje om Wim, Ruud en de „En gelse" Italiaan. „Ik denk dat dat ook wel zijn bedoeling zal zijn geweest", vertelt Wim lachend. „Hij ging er erg prat op dat ie Engels kon praten. Toen we eindelijk na veel grazie's en prego's op weg gingen riep hij ons nog luid na: „You know; you have to go. Over de buschauffeurs raakt Wim niet gauw uit gepraat. ,.In het begin stond het angstzweet op mijn hoofd als we in de bus zaten, Onbekommerd fluitend re den ze gierend door de boch ten en langs de ravijnen". Dan waren Wim en Ruud op weg naar San Dominico in de bergen, een kwartier van Sestri Levante. In het dorp schoot Wim plaatjes en maakte praatjes met de mensen. „Ze waren reuze hartelijk. Maar als ik een plaatje maakte dan moest de hele familie er op, incluis het hondje. Het beestje moest mooi gaan zitten an ders ging de familiefoto niet door. Daarna moesten we binnenkomen en van hun eigengemaakte wijn drinken". „Merkwaardig is", vertelt Wim, „dat de meeste mensen in San Dominico werkloos zijn. Veertig percent is communist, de rest is katho liek. En dan de prijzen. Sigaretten zijn bijvoorbeeld drie keer zo duur als hier en bovendien van inferieure kwaliteit. Een voordeel in Italië is dat je geen vergun ning nodig hebt om een zaak te openen. Ik heb zelfs nog enige tijd er over gedacht om in Italië een fotozaak te beginnen". Een heel merkwaardige er varing hadden Wim en Ruud na een vermoeiende berg tocht. Dorstig belandden zij in een „ristorante" en bestel den ijs. „Gelato", vroegen zij smachtend en naar adem snakkend. Wie schetst hun verbijstering toen de ober met twee koppen dampende chocolade kwam aandragen. Hij had namelijk „cioccalata" verstaan. Wim heeft een groot aan tal sfeergevoelige platen ge schoten van mensen aan hun dagelijkse werk. Een ge moedelijke visser, die ge concentreerd zijn netten boet, een vrouw gebogen over de was en een mijme rend meisje. En dan al die vertederende foto's van de „bambini". Kinderen oefe nen een grote aantrekkings kracht uit op Wim (zie foto). Dat bleek reeds uit een foto boek over Parijs dat hij vo rige zomer maakte, dat blijkt nu weer. Al die foto's (hij heeft er heel wat gemaakt) gaat hij nu schiften. Alleen de aller beste (slechte zijn er niet bij) blijven over. Daar gaat Wim weer een fotoboek van maken. Misschien wordt er ook nog wel een plaatsje in geruimd voor een paar schetsen van Ruud. Steeds weer nieuwe foto's haalt Wim tevoorschijn. „Kijk daar heb je Adriani Steeds meer herinneringen. Herinneringen aan een on- Niet aanwezig onder de mensen die woensdag een kijkje hebben genomen bij de IJmuider sluizen was opa Nieting (81, ex-KNSM-man) en zodoende is er op die dag heel wat deskundige voor lichting achterwege geble ven. Opa had een geldige reden voor zijn wegblijven: het echtpaar P. Nieting-de Vries (hij komt uit Harlin- gen en zij uit Ameland) waren woensdag 55 jaar ge trouwd en op zo'n dag mag men immers veel bezoek en post verwachten.... Uit het huwelijk werd slechts één kind geboren, maar er zijn zes kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. Een kleinzoon vaart. Hij is stuur man bij de grote vaart. u weet natuurlijk dat voetgangers op de weg verplicht zijn van de voetpaden (trottoirs) gebruik te maken; dat voetgangers bij af wezigheid van een voetpad, of indien zij in het gebruik van het voetpad worden be lemmerd (door opbreking of anderszins), gebruik mogen maken van een rijwielpad; dat, indien er geen bruik baar voetpad en evenmin een bruikbaar rijwielpad aanwezig is, gebruik mag worden gemaakt van de rij baan en wel in de bebouwde kom aan de uiterste linker- of rechterzijde van de rij baan en buiten de bebouwde kom op de uiterste linker zijde van de rijbaan, of in dien de weg meer dan één rijbaan heeft, op de uiterste linkerzijde van de linkerrij baan.; en dat voetgangers bij het gebruik van een rijwielpad of rijbaan, het verkeer niet mogen hinderen. stuimige zon, een gladde zee, vrolijke mensen en ern stig kijkende kinderen. Aan de muur in Wims kamer hangt een hele rits chianti- flessen. Ze zijn leeg. y~ III Als er één Schaap in de studio is dan volgen er meer. En omdat alle goede dingen uit drieën bestaan waren er drie Schapen in de studio. In de KRO-studio wel te verstaan. Leny, Jan en Nico. Jan met zijn gitaar, Nico met zijn bas en Leny met een lief stemmetje. En zij zongen en speelden er fiks op los. Samen met Ton van Laar, Nico van Spannenburg en Jo Feyen: het Kennemer Kwintet uit IJmuiden. Verleden week zondag werden er opnamen gemaakt. Dat ging niet zo gemakkelijk. Eerst een droge repetitie, dan weer wat heen en weer gehuppel voor de microfoon, dan weer de bassist drie stappen naar voren „En nu nog een beetje opzij. Ja zo is ie O.K.". Leny zong een héél aardig Hollands liedje: „Wiegelied voor Marjolein". Dat zult ge zaterdagavond tussen kwart over zes en vijf voor half zeven kunnen beluisteren. „Of Leny van dergelijke liedjes houdt?". „Ja. 't Is een heel aardig liedje, maar m'n liefste wens is toch om in een heel grote kerk met een or gel te mogen zingen". Dat komt omdat Leny zich erg aangetrokken voelt tot klassieke muziek. Dat ze er wat van kan hebben we deze week bij haar vader en moeder thuis gehoord. Samen met haar broer Jan zong ze op aller- charmantste wijze een frag ment uit een operette. Jan studeert op het conservato rium. Een wel heel muzikale familie dus, die Schapen. Het Kennemer Kwintet is een van die orkestjes die er wat van proberen te maken. En dat lukt de laatste tijd steeds beter. „We maken zelf arrangementen", zegt Jan. „We spelen niet zo maar voor de vuist weg. Er gaat wel veel tijd in zitten, maar je boekt veel betere resul taten op den duur". De vakmensen hebben veel waardering voor het Kennemer Kwintet. „Maar er zijn altijd nog mensen ge noeg die alleen maar van lawaaiorkestjes houden. Met veel show en zo. Wij leggen er ons op toe om ons steeds meer te bekwamen en dan het vak in te gaan. Daarom willen we meer en meer in de grote steden gaan spelen". Jan verklapt dat het in de bedoeling ligt om volgend jaar zomer in een volks wagenbusje op toernee te gaan door België. De vijf jongens en het meisje van het Kennemer Kwintet hebben in de korte tijd dat het orkest bestaat al heel wat gekke dingen mee gemaakt. In Hypolitushoef in de kop van Noordholland (Klein-Parijs noemt men het wel) bijvoorbeeld. „We tra den er eens op. De mensen hadden zo veel waardering voor ons dat ze stilletjes zaten te luisteren. De waard van het etablissement vond het maar matig. „Geef mij maar een lawaaiorkest. Jul lie zijn geweldig maar het heeft mij vijf vaten bier gekost Na een optreden in Bus- sum kwam Jan Schaap tot de ontstellende ontdekking dat hij zijn nieuwe gitaar ter waarde van driehonderd gulden had vergeten. Het kostbare instrument stond nog op de parkeerplaats. Een haastig telefoontje schakelde de Bussumse politie in, die ervoor zorgde dat alles weer voor elkaar kwam. Ook heeft het een avond een haartje gescheeld of de accordeonist kon niet op treden. Men was hem een voudig vergeten. Dat merk ten de enthousiaste leden van de band pas toen ze moesten optreden. Een ijve rige motorrijder zorgde er met gevaar voor eigen leven voor dat de accordeonist nog op de plaats van bestemming kwam. Hoe d; .1 ook, hij is die avond nor opgetreden. VELSEN VRIJDAG 28 NOVEMBER Thalia: „Het kamp op het bloedeiland, 20 uur. Rex: „Dorp aan de rivier", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.3012 en van 1416.30 uur. Van Diepenstraat: Filmavond ANMB, 19.30 uur. Patronaatsgebouw: Onderwijzers Toneel Ver. met „Prinses Ezelsvel", 19.30 uur. ZATERDAG 29 NOVEMBER Thalia: „Het kamp op het bloedeiland", 19 en 21.15 uur. Rex: Als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als vrijdag. Zomerlust: Toneelvoorstelling „Jan van Dommelen", 20.15 uur. Patronaatsgebouw: Als vrijdag. Advertentie een onuitputtelijke bron van marktplein 7 ijmuiden BEVERWIJK VRIJDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eén kwam terug". Luxor Theater, 20 uur: „Terreur in New York". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". Kennemer Theater, 20 uur: „d'oprechte amateur", variété-avond, ten bate van spastische kinderen in het Gooise zie kenhuis. Doopsgezinde kerk, 20 uur: Lezing. ZATERDAG 29 NOVEMBER Bioscopen: Als vrijdag. Het Centrum, 14 en 20 uur: Sint Nico- laasfeest Personeelsvereniging Machine fabriek C. Maters n.v.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9