KERKDIENSTEN DE Muzikaal zeer geslaagde avond van kapel „De Eendracht" Hartelijk afscheid directeur N ij verheidsavondschool Velsens Culturele Agenda in de komende week 70 Arend Reym F. Heykoop in Beverwijk gehuldigd ZATERDAG 29 NOVEMBER 1958 5 oto KRIJGER cine MIV doet haar best voor Veldheins en Stenia Bestelauto tegen boom; Haarlemmer gewond VCIJ en Tyfoon speelden uitstekende wedstrijd Clubkampioenschap Noordholland Plaatwellers maken speel goed voor „Oosterweide" Volledig programma voor Watervliet Sport VereentDKV FOTO HOLLYWOOD Succesvolle duivenshow in Kennemerhof Kinderdiensten UIT SPANJE VAN "DER KLEIJ Castricummers schieten in de roos Veel animo voor schorseneren in Castricum auto- en motorrijschool Beverwij kse jubileum wedstrijd gaat niet door Recordaanvoer van schorseneren en peen Schema onderzoek op t.b.c. in Beverwijk Kennemers fancy-fair DEM krijgt een nieuw trainingslokaal Pat Mat 3 boekt grote overwinning De ietwat omslachtige manier voor de niet-omwonenden van het gebouw „Con cordia" om deze superieure concertzaal van Van Gelder Zonen's papierfabrieken te Vêlsen-Noord te bereiken, bevordert het bezoek aan aldaar plaatshebbende mu ziekuitvoeringen allerminst. De in „Con cordia" optredende verenigingen moeten zich dus wel bijzonder veel moeite geven hun publiek tot zich te trekken. Dat de harmoniekapel „De Eendracht" van de papierfabrieken dit voor zijn donderdag avond gegeven concert niet zocht in een goedkope attractie als bijvoorbeeld een conferencier of een slangenmens, maar in een met zorg samengesteld programma, dat voor harmonieorkest belangwekkende composities bevatte, kan het korps als een bijzondere verdienste aangerekend wor den. Een volle zaal was het bewijs, dat concerten als deze altijd muziekliefheb bers trekken. Voor de kapel was het ditkeer een be langrijk gebeuren, want de nieuwbenoem de dirigent Henk Jakma, opvolger van Henri Arends, Ber Joosen en C. Luttik, in troduceerde zich met een muzikaal op voornaam plan staande uitvoering, waar mee hij zich een uiterst bekwaam leider toonde, wie niets ontgaat. Een geserreer de directie, een voorliefde voor doorzich tig spel en het zich niet verliezen in klank- verweking waren evenzovele punten in het voordeel der prestaties. Hier stond een musicus, die weet wat hij wil, die weet wat een harmonieorkest is en die zo'n ge zelschap met krachtige hand weet te lei den. Dit wil nog niet zeggen, dat we alles wat we hoorden even mooi gevonden heb ben. De klank van „De Eendracht" was ons, over het algemeen genomen, veel te fors voor een zaalconcert, behoefde wer kelijk niet dubbel forte te zijn. De strakke directie deed het musiceren van een iet wat stijf karakter zijn. Dit alles zal, als men eenmaal aan elkander gewend ge raakt is, wel spoedig verdwenen zijn. Men kan het aan de musici van een su perieur korps als deze kapel rustig over laten een solo tot in de puntjes te verzor gen. Een prachtig geslaagde proeve van bekwaamheid was bijvoorbeeld te vinden in de voortreffelijk gespeelde elegische melodieën van Edvard Grieg, staaltjes van geslaagd samenspel, uitmuntende stemming en hoog ontwikkelde techniek. Dat er solisten bij de kapel zijn, die qua De Duitse langspeelpianist Heinz Arntz is weer aan een nieuw record bezig. Het laatste was 720 uur onafgebroken pianospel. Nu wil hij 31 dagen en nachten blijven spelen. De man is hier door zwaar gehandicapt: kan niet sla pen, kan niet zelf eten, kan zich niet zelf scheren en kan nog véél meer niet, wat we niet eens allemaal zullen op sommen. En nóg zal hij na een maand als hij het haalt wanhopig de toetsen loslaten met de klemmende vraag: wie de piano nu verder moet bespelen. Hij weet wellicht niet dat er hele aardige mechanische speelwerkjes bestaan. spelkwaliteit een hoge graad hebben be reikt, liet ons eveneens de solo-trompettist Co Stadt horen, die een perfecte uitvoe ring van „The lost chord" ten beste gaf. En hoe gespannen heeft men geluisterd naar het largo uit de symfonie „Uit de nieuwe wereld" van Dvorsjak, waarin de Engelse hoornsolo zeer bekwaam door F. van Coezand werd voorgedragen. Albert Meijns, vroeger lid van de kapel, had een zeer acceptabel arrangement geschreven. De jazz-ouverture „Chicago" van Fer- nand Ruelle, die ik vorige week eveneens hier hoorde uitvoeren door een ander har monie-orkest, kan mij nog steeds niet overtuigen. Het werk is beduidend zwak ker van samenstelling dan Meindert Boe- kels ouverture» „New Orleans". Niettemin gaf directeur Jakma er een smakelijke uitvoering van, evenals van de ouverture ,De Zigeunerbaron". Katsjatoerians bekende Sabeldans was voor de gerenommeerde vereniging een dankbare opgave, die deze bekwame exe cutanten vlot afwerkten en die zich heel goed voor harmonie-orkestspel blijkt te lenen. Het opwindende slot was een rake afsluiting van een muzikaal zeer geslaag de avond. A. J. van der Weijden Advertentie ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VERGROTEN Marktplein 24-26 - Tel 5596 Dmulden Vele leden van het personeel der Melk inrichting Velsen, alsmede de directie, ge- instigeerd door de actieve personeelsver eniging hebben donderdagavond in het ge meentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een sluitstuk gemaakt aan de St. Nicolaas-speelgoedactie voor de 250 kinderen van de zonnehuizen Veld heins en Stenia te Zeist. Dit sluitstuk werd een samenzijn in ongedwongen sfeer met het doel de actie financieel nog meer te doen slagen, welke opzet volkomen ge lukt is. Ook is het een aantal voortvarende personeelsleden gelukt enige fraaie „werkstukken" thuis te vervaardigen. Een mooie poppenkamer en een grote truck, waren kostelijke staaltjes van huis vlijt. Maar ook aan het tehuis zelf is ge dacht; een moderne hanglamp en een spoortrein. De heer H. Gerding begroette directeur W. Fontein en de secretaris van de zonne huizen, de heer J. B. Schatborn. Hij deel de mee, dat de papieractie voor hetzelfde doel een goede bijdrage leverde en een hanglamp kon worden geschonken. Dit derde jaar dat de MIV zich op *de speel goedactie toelegde noemde hij nog meer geslaagd dan de vorige jaren, waarvoor hij het personeel dankte. Voor de beste knutselaars in deze actie gingen de prij zen naar de heren J. Beentjes en G. Heij ink. Op de Stationsweg in Velsen is donder dag de negentienjarige poelier J. Tromp uit Haarlem met zijn bestelauto ter hoog te van het gebouw van de G.G.D. geslipt en tegen een boom gebotst. De poelier werd door de schok uit zijn wagen ge slingerd en bleef gewond op de weg lig gen. Met een hoofdwond en een hersen schudding werd de poelier naar het Anto- niusziekenhuis vervoerd. Nadat hij ver bonden was kon hij naar huis worden overgebracht. Donderdagavond werd in de sportzaal van het gymnasium ir» IJmuiden de be langrijke volleybalwedstrijd tussen VCY en Tyfoon gespeeld. Voor deze wedstrijd bestond veel belangstelling. De toeschou wers hebben geen spijt van hun komst ge had want zij zagen een zeer goede wed strijd, de beste wedstrijd die tot nu toe in de IJmond gespeeld werd. Tyfoon, dat een week geleden zulke erbarmelijke re sultaten tegen DEM bereikte, liet zien dat toen slechts sprake was van een tijde lijke inzinking. Zowel verdedigend als aanvallend lieten beide teams voortreffe lijk werk zien. VCY was aanvallend beter, Tyfoon verdedigend. De setstanden van VCYTvfoon wa ren: 15-9, 13-15, 15-12 en 11-15. VCY start te zonder Swart en keek al gauw tegen een kleine achterstand op. Tyfoon viel in deze periode fel aan en liet heel wat pun ten aantekenen. VCY nam echter bijtijds het initiatief over en drukte Tyfoon toen in de verdediging, die goed maar niet al tijd even succesvol werd toegepast. De eerste set was voor de IJmuidenaren, het geen voornamelijk te danken was aan de goede smashes van De Boer. In de tweede set toen Swart zijn plaats bij VCY had in genomen ging het nog beter. Er werd uit stekend gespeeld. Bij VCY waren Bèyer en De Boer, bij Tyfoon Jolly en Kroeze de beste aanvallers. Tyföön besliste deze set in haar voordeel. In de derde set was VCY aanvallend be ter waarbij Swart echter niet de gelegen heid kreeg om zijn smashkracht te be proeven, daar Tyfoon goede bloks op bouwde. Het waren weer De Boer en Bey er, die het grootste aandeel in de overwin ning leverden. De laatste set was wel de meest spectaculaire. Het was tevens het hoogtepunt van de wedstrijd. Tyfoon nam het initiatief al direct in handen, maar stuitte op sterk verweer bij VCY. De aan vallen van Tyfoon waren echter in de laatste fase van de strijd beslissend. Schaap van Tyfoon, die bij het serveren geen enkel risico nam, had de eer de laatste set in het voordeel van zijn ploeg te mogen beslechten. Wegens het late uur moest de wedstrijd Haarlemse DamclubDCIJ in een 9-7 voorsprong voor DCIJ worden afgebroken. Departijen van P. van den Berg en Tom my Postma bevatten met het uitspelen niet meer dan één remisepartij, zodat het tussen de Haarlemse Damclub en DCIJ tot een gelijk spel, 10-10, is gekomen. P. van den Berg verloor, en T. Postma speel de remise. Door de wedstrijdleider is DCIJ een 11- 9 overwinning toegekend op St. Bavo, we gens het niet uitspelen van de partij J. van Straten—Belien. En daar het nu vast staat dat DCIJ tegen Gezellig Samenzijn met het uitspelen een gelijk spel (10-10) behaalt, heeft DCIJ in de Noordhollandse hoofdklassecompetitie uit 6 wedstrijden 10 punten. Als DCIJ de laatste ontmoeting op 9 december tegen het Oosten wint dan is DCIJ geplaatst voor de eindstrijd om het clubkampioenschap van Noordholland. Het personeel van de plaatwellerij heeft traditiegetrouw geld bijeengebracht voor de Sint Nicolaas-speelgoedactie. De kla- verjasclub schonk alleen al honderdtach tig gulden. Er waren ook heel wat plaat wellers die zelf speelgoed vervaardigden. Het speelgoed dat voor het kindertehuis „Oosterweide" is bestemd, was donderdag avond te zien in het gemeentelijk wijk centrum aan de Smidt van Gelderstraat in Velsen-Noord. Vanmorgen heeft zuster Boerma, directrice van het geadopteerde kindertehuis, het speelgoed bezichtigd en er een bestemming aan gegeven. Zater dagmiddag 6 december zal Sint Nicolaas het speelgoed aan de kinderen uitreiken. Voor de korfbalvereniging „Watervliet" is voor zondag een volledig competitiepro gramma samengesteld. Het eerste twaalftal komt in een belangrijke thuiswedstrijd uit tegen Oosterkwartier I uit Haarlem. De Haarlemmers zijn sterke tegenstan ders, zodat een spannende strijd kan wor den verwacht. De Watervliet-reserves hebben evenzeer het voordeel van eigen terrein in de ont moeting tegen BEP 2 uit Purmerend. De BEP-ploeg is steeds een geduchte tegen stander, doch het moet voor Watervliet 2 mogelijk zijn om te winnen. Zowel Ooster kwartier als BEP 2 speelden vorige week gelijk. Watervliet 3 ontvangt hekkensluiter DSV 1 en moet, in tegenstelling tot de ge speelde uitwedstrijd, nu in staat zijn om te winnen. En ten slotte gaat Watervliet 4 naar Oosterkwartier 4, dat hoofdzakelijk uit nieuwelingen is gevormd. Er moet dus winst in zitten. De opstellingen zijn: Watervliet 1: Da mes: T. v. d. WaterenWaagmeester, B. Hoen, B. Hessen, R. Leyenaar, L. Klooster man, G. Polak; Heren: W. Berghuis, S. Hartman, M. Veerbeek, F. Vos, D. v. Lade- steijn, J. v. Dijk. Watervliet 2: Dames: N. Bakker, I. Waagmeester, C. Zandbergen, W. Nijkamp, I. Kolk, N.N.; Heren: A. Re- deker, A. Verkerk, T. v. Ladesteijn, H. Scholting, J. v. d. Berg, G. v. d. Brink. Van de christelijke korfbalvereniging DKV te IJmuiden komen zaterdag slechts twee twaalftallen in het veld. Het eerste twaalftal trekt naar Wormerveer om daar de strijd aan te binden met Sport Vereent. Ondanks het feit, dat de IJmuidenaren met vijf invallers in het veld verschijnen, blijft de hoop op een goed resultaat aanwezig, ook al omdat de Zaanse ploeg tot nu toe geen enkel winstpunt heeft kunnen be halen. Het junioren A-team trekt voor de tweede maal binnen acht dagen naar Hil- legom om daar SDO junioren A te ont moeten. Na het teleurstellende resultaat van verleden week is het IJmuider team gewaarschuwd voor twee. De opstelling van het eerste team is: Dames: M. Zorgdrager, J. Zwaan, R. Brouwer, E. Winter, J. Streefland en T. Pul. Heren: A. de Graaff, J. Brink, A. Haas noot, M. v. Veelen, H. de Boer en H. Pul. Zondag 30 november IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. Van Doorn; 19 uur: ds. Lans. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, ds. Sj. de Roest; 19 uur: ds. J. van den Berg. Gteref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens; 15 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk (Rambonnetlaan), 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, geen dienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers; woens dag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: Openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. J. W. Weenink; 11.15 uur: Kinderkerk. A'olle Ev. Gem., Cultureel Gebouw, dins dag 20 uur: G. R. Mik. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrjjz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. J. Heidinga (doopdienst). Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: ds. A. A. Leenhouts; 19.30 uur: de heer Dikkes; woensdag 19.45 uur: Jb Kleyn Haneveld. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.30 uur: ds. J. A. Roskam; 19 uur: Oecumenische dienst, spreker pas toor Nieuwenhuysen v. d. O.K. gemeen te, liturg ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. P. Huis man; 17 uur: H. G. Oostinga. Vrjje Evang. „Emanuel", gem. ontsp.- lokaal Smidt van Gelderstraat, 10 uur: G. Nieuwenhuijzen. Advertentie Zeer onverstandig is het om buiten de gemeente een CAMERA te kopen. Service en onderricht veel beter dan in een grote stad! Wij hebben de grootste keus. LANGE NIEUWSTRAAT 793 Donderdagavond is in de Gemeentelijke Huishoud- en Industrieschool in Beverwijk officieel afscheid genomen van de direc teur van de Nijverheidsavondschool, de heer F. J. Heijkoop, die gedurende 38 jaar de belangen va nhet onderwijs voor de rijpere jeugd en volwassenen heeft verde digd. Voor dit afscheid was buitengewoon veel belangstelling, speciaal uit onderwijskrin gen. Aanwezig waren de wethouder van onderwijs, de heer A. J. Hermes; de he ren W. C. Huisman, chef onderwijszaken; ir. A. Drijver; ir. L. Derks; C. Rozemijer; leden van de commissie van toezicht; H. Baars; A. Scherer; mejuffrouw G. S. van Zadel, directrice van de Huishoudschool; leraren en leerlingen. De directeur van de school, de heer J. de Wit, zette in het kort uiteen dat men thans in besloten kring afscheid wilde nemen van de heer Heijkoop omdat dit in juni op het gemeentehuis was geschied. Het verheugde ir. A. Drijver ook me vrouw Heijkoop te zien die als lid van de gemeenteraad te Velsen een goede beken de is op onderwijsgebied. De heer Drijver wees op de vele uitbreidingen die onder leiding van de heer Heijkoop tot stand wa ren gekomen. Daarnaast was het de wens van de heer Heijkoop dat ook volwasse nen het onderwijs op de avondscholen kon den genieten, waarvoor, de directie van Hoogovens hem nog steeds zeer dankbaar is. Ir. A. Drijver wenste de scheidende di recteur een opgewekte oude dag toe, waar na hij hem een geschenk onder couvert De Culturele Agenda voor de week van 30 november tot en met 6 december: 1 t/m 6 DECEMBER Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. 1 t/m 6 DECEMBER Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden, geopend van: maan dag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 uur, Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord; dins dag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zater dag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 1 DECEMBER Onderwijzers Toneelver. „Kennemer- land", 19.30 uur Patronaat, toneelvoor stelling „Prinses Ezelsvel". 2 DECEMBER Onderwijzers Toneelver. „Kennemer- land", als 1 december. 3 DECEMBER Onderwijzers Toneelver. „Kennemer- land", als 1 december. Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. 4 DECEMBER Onderwijzers Toneelver. „Kennemer- land", als 1 december. 6 DECEMBER Onderwijzers Toneelver. „Kennemer land", als 1 december, om 14 uur en 19.30 uur. BIOSCOPEN Thalia: Tot en met zondag: „Het kamp op het bloedeiland". Zaterdag en zon dag om 19 en 21.15 uur. Zondag om 15 uur: „Jungle Jim en de tijger". Maan dag tot en met woensdag om 20 uur: „Woestijnratten". Donderdag om 20 uur: „Schandaal onder jonge paren" (speciale voorstelling). Rex: Tot en met maandag om 20 uur: „Dorp aan de rivier". Zondag om 15 uur: „Shotgun". Woensdag en donderdag om 20 uur: „De zoon van Frankenstein". overhandigde. Namens de leraren voerde de heer De Graaf het woord, die veel her inneringen ophaalde uit de bezettingstijd toen de school verscheidene keren als hotel" werd gebruikt. De heer Baars sprak namens alle leer lingen woorden van dank voor het vele dat de oud-directeur voor de leerlingen heeft gedaan, namens leraren en leerlingen bood hij de heer Heijkoop een radiomeubel aan. Mevrouw Heijkoop kreeg een fraai bloem stuk. De directeur, de heer J. de Wit, was dank baar dat B. en W. en de gemeenteraad hem in staat hadden gesteld het werk van de heer Heijkoop voort te zetten. Hij be dankte voor de goede opleiding en zou bij voorkomende gelegenheden nog gaarne willen profiteren van de heer Heijkoop. Laatstgenoemde was blij „oude bekende gezichten weer eens te zien" zei hij. Het was voor hem een grote eer dat hij met de heer ir. Drijver had mogen samenwer ken en van zijn adviezen een vruchtbaar gebruik had mogen maken. Ook de overi ge leden van de commissie bracht hij dank. Tot slot zei hij dat een goede school niet alleen dank zij de directeur, maar ook dank zij de leraren wordt verkregen. De prettige samenwerking met de heer A. Scherer en mejuffrouw Van Zadel bracht hij in herinnering. Voor mejuffrouw Van Zadel hoopte hij dat ze spoedig kon be schikken over een eigen gebouw. Tenslot te dankte hij ook zijn vrouw, die hem steeds in alles steunde. De duivenshow die de postduivenvereni ging „De Snelvlieger" onlangs in hotel Kennemerhof aan de Kennemerlaan in IJmuiden heeft gehouden is een succes geworden. De duiven werden deskundig door keurmeester C. Braun bekeken en naar pluim en bouw beoordeeld. Hij was zeer tevreden over de inzendingen. De winnaars waren. Klasse 1: A. Schot vanger; kl. 2: E. de Boer; kl. 3 E. de Boer; kl. 4: O. Wezelman; kl. 5: H. J. Broek; kl. 6: O. Wezelman; kl. 7: B. Glas; kl. C. Zwanenburg; kl. 9: G. Glas; kl, 10: W. Remmers; kl. 11: E. de Boer en kl. 12: J Koorn sr. Winnares van de damesklasse werd me vrouw Ham, die de mooiste doffer inzond Zij won een fraaie schemerlamp. Winnaar van de schoonste jonge doffer en duif wer den de heren G. Glas en W. Remmers. De prijs voor de schoonste oude duivin ging naar de heer O. Wezelman en de generale kampioen der vereniging legde beslag op de schoonste oude doffer, die tevens de schoonste van de tentoonstelling was. VOORWEDSTRIJD OP „SCHOONENBERG" De bezoekers van de ontmoeting tussen Stormvogels en Rigtersbleek staat een voorwedstrijd te wachten. Om 12.30 uur namelijk ontmoeten elkaar op het hoofd terrein de reserve-elftallen van Storm vogels en VSV voor de competitie. Vrije Ev. Gem., (Koningstraat 117), 9 uur: br. Kapok; maandag 20 uur: ds. A. H. van Gent (bijbellezing). BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: H. Veldkamp; 11.45 uur: zondagsschool. Evang. Luth. Gem., geen dienst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. M. Wendt. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: mevr. Olivierse. Vrjjz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. R. G. v. d. Voet van Emmen. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen; 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianakerk, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. G. H. Homans; 17 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem„ 10.30 uur: ds. P. Salm. Kapel Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van dei- Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. D. ter Steege. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: G. H. van Willenswaard. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. C. Kluis. Chr. Geref. Kerk. 10 uur: ds. R. J. Pagée, 16 uur: ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (Wüstelaan 99, 10.15 uur: ds. L. E. Oosterhof; 15.15 uur: ds. P. Lok. Doopsgez. gem. Rem. gem., (Wüstelaan 75), 10.30 uur: ds. A. J. van Sluis. Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan- IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichtusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool. O.K Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Comité van Samenw zondagsscholen, zondagsschool voor Schipperskinderen, Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool,, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool. Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned Herv. Kinderdiensten. Kapel aan de Pastorieweg, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, School met de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur; C.V.O-school aan de Langeveldstraat aanvang 12 uur; Geref Evang. zondagsschool, Da Costaschool. aanvang 11.30 uur. Advertentie BU LAncc miUWStbaat 491 De schietwedstrijd die de schietvereni ging Castricum in samenwerking met de winkeliersvereniging Burg. Mooystraat heeft gehouden is een groot succes gewor den. Velen hebben in hotel Ammeraal hun krachten beproefd om te trachten een der beschikbaar gestelde prijzen te bemach tigen. De heren Houtenbos en Hopman werden tenslotte finalisten. De heer Houtenbos trof de roos en veroverde daarmee de hoofdprijs. Voorts vielen in de prijzen: P. Duin, C. Bakker, J. Tervoort, P. Scheel-' man, M. Hopman en J. Houtenbos. Voor de eerste maal heeft donderdag de Coöperatieve Tuinbouwvereniging Ons Be lang veiling gehouden van schorseneren Er was circa vier en een halve ton aange voerd en er was hiervoor van de zijde der kopers zeer grote animo. Er werden goede prijzen gemaakt. Vooral de kwaliteit A no teerde een goede prijs, maar ook de b- en c-kwaliteit bleken gewild. De prijzen waren A 0,62; B 0.45—0.55; C f 0.32— 0.36. Deze keer werden ook sjalotten verhandeld, zij brachten 0.21 per kg op. Peen nam ook nu weer de grootste plaats in; er waren 68 ton in de neerzetveiling aangevoerd. Ook hiervoor werden weer redelijke prijzen betaald. Peen b noteerde 5.908.30; peen c bracht 6.109.30 op en peen d kwam van de 6.tot 7.80 Nu werd ook een gedeelte van de O peen (ongeschikt voor export) verhandeld. De opbrengst was 6.407.10 de 100 kg. Advertentie KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 - 8930 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP - KNMV J Beverwijk Onlangs meldden wij, dat de besturen van De Kennemers en Beverwijk in ver band met het 40-jarig bestaan hunner ver enigingen besprekingen hadden gevoerd, die tot resultaat hadden, dat men pogingen zou aanwenden om op Nieuwjaarsdag een wedstrijd te arrangeren tussen een elftal bestaande uit uit Beverwijkse verenigin gen voortgekomen semi-profs en een nog nader uit te nodigen tegenpartij. Wat het eerst bedoelde elftal aangaat, hiervoor had men reeds de medewerking toegezegd gekregen van de verschillende verenigingen, waarvoor de semi-profs thans uitkomen. Van de KNVB is echter thans bericht binnen gekomen, dat voor deze wedstrijd geen toestemming kan worden verleend in verband met het feit, dat voor Nieuw jaarsdag een beker- en inhaalprogramma zal worden vastgesteld. Aan de Beverwijkse veiling was de aan voer van schorseneren en winterpeen bui tengewoon groot, het was in feite de groot ste aanvoer van dit seizoen. Voor de schor seneren bestond een grote belangstelling. Er was minder vraag naar peen. Er waren heel goede partijen schorse neren, waarvoor tot 68 cent per kilo werd betaald. Voor prijzen rond de 60 cent per kilo ging er ook heel wat weg. Ook de tweede kwaliteit was heel goed te verko pen, ér werd tot goed 50 cent per kilo be taald. Van de winterpeen ging een partij van 300 kisten van uitzonderlijk goede kwali teit tot 9.50 per 100 kg, de overige kwa men niet boven de 8.50 per 100 kg. Het schema voor het bevolkingsonder zoek, op t.b.c. in Beverwijk voor de komen de dagen is: 1 december: district 51, standplaats on- derzoekauto Anemonelaan (Waranda). 2 december: district 71, standplaats on- derzoekauto Creutzberglaan nabij Café Groeneveld. 3 december: district 45, standplaats on- derzoekauto Plantage nabij Openbare Ulo. 4 december: district 62, standplaats on- derzoekauto Heemskerkerweg nabij nr. 220. Op 28 december bestaat De Kennemers 40 jaar. Ten bate van de jubileumkas wordt nu op 13 en 14 december een fancy- fair gehouden. Met ingang van dinsdag 2 december zal DEM de-beschikking krijgen over de fraaie turnzaal van de r.k. Technische School aan de Brink. Voor de bondscompetitie heeft een sterk spelend derde team van de Kennemer schaakclub Pat Mat na vele nederlagen een 7V22% overwinning geboekt op Wee nink 2. De gedetailleerde uitslagen waren: ir. E. de Vries (P.)R. Gigengack (W.) re mise; Ing. J. J. SchroderG. de Koter 10; J. BeentjesW. Nijkamp remise; ir. A. W. FalterA. Burgerhout 10; G. A. Doets—C. Verduit 1—0; B. Sauer—D. Duin- meyer 10; J. F. RuiterJ. v. d. Does 10; F. WesterH. Nijman 1—0; D. Oort J. v. Verseveld 01; M. DoekesP. Har- tog 10. Onderlinge competitie De uitslagen in de onderlinge competitie waren: Afd. 1: ZoontjesSteeman afg.; TijssenSonne veld remise; ComisSonne- veld 10; De HaasSuiker 01; Zoontjes —Tijssen 10. Afd. 2: BannenbergRoo- denberg afgel. Afd. 3: SteemanDuin 10. Afd. 4: DoetsSchepel remise; Wortelboer De Gelder 10; v. VuurenKnake 1—0; SchepelDingerdis 10. DE ELFTALLEN VAN KENNEMERLAND BeverwijkQSC. Deze belangrijke wed strijd speelt Beverwijk met: Raap; Niesten en Minneboo; Wolterman, J. Minneboo en Van der Pas; Sprenger, Gerrits, Waanders, Kick Minneboo en Van Oost. DEM 2HRC 2. In deze competitiewed strijd komen de DEM'ers uit met: Roze- meyer; Peryn en Van Lieshout; Burger, Niesten en Scheerman; Aardenburg, Wil- lems, De Boer, De Vries en Jansen. Stormvogels 2VSV 2. De thuisclub komt uit met: Vrijhof; C. Snelders en Kistemaker; De Boer, Visser en A. Snel ders; Van der Velde, Van der Lugt, Van Duyvenbode, Bartels en De Bie. NFC 2Stormvogels 3. De Vogels ver schijnen met: Dekker; Van der Stelt en Gouda; Venus, Admiraal en Bakker; Ban- nink, Dermer, Stelling, Visser en Rama kers. De Kennemers 2HFC 2. De roodzwarte reserves komen als volgt uit: Groot; Been tjes en Van Lint; Geel, Six en Niesten; Zwanenburg, Kops, Smit, Aardenburg en Heeres. Stormvogels 2VSV 2. In deze plaatse lijke wedstrijd komen de VSV-reserves uit met; Vader; Blomvliet en Beentjes; Minks, Van der Wal en Van Gerven; Van Vliet, Zwanenburg, Reuvers, Postma en Van Deursen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5