een rijwiel of bromfiets JüCD Fa. W. Zwier Jr. DE BEURS Amsterdamse Beurs KUNSTGEBITTEN f 25.- BELONING iiiiimiiiiimiiiiiii van gisteren Luidsprekers Ryckaertsz LABORATORIUM BEDIEN DE VRIJDAG 5 DECEMBER 1958 b Weg langs IJselmeer over 5 jaar gereed Plan voor autoweg tussen Twente en het westen des lands Amerikaans danspaar te gast in Nederland K inderpostzegelactie Zesde klas van Noorder- school bij de prijswinnaars Bouw 224 woningen gaat voorlopig niet door Examens Droogte in Brazilië Troepen uitgehongerden gaan plunderend rond Italiaanse regering stelt de vertrouwenskwestie Proces tegen Wohlgemuth in Karlsruhe begonnen Hij diende eerst nazi's en toen communisten Veiligheidsraad bijeen op klacht van Israel Juridische commissie wil nieuw zeerecht-overleg Rusland komt niet Kapitein van de „Velox" een week geschorst Grootste tanker ter wereld Mogelijk nog een drijvend wrakstuk in 't Kanaal Scheepvaart H. C. R. Dealer lllllllillllllll Illlllllllll ■iBiimiiiiiri TELEVISIE De minister van Verkeer en Waterstaat deelt aan de Tweede Kamer mee, dat de voorbereiding van wettelijke maatregelen op grondslag van het rapport van de com missie-Oud inzake de financiering van de wegen ver gevorderd is. Het al of niet in dienen van het wetsontwerp zal in hoofd zaak afhangen van de vraag of en in hoe verre een hoger bedrag dan thans voor de wegen der lagere publiekrechtelijke licha men ter beschikking kan komen. Het is de bedoeling dat de autoweg langs het IJselmeer, ZevenhuizenZwolle, bij gedeelten in gebruik zal worden genomen. Het wordt voorlopig een autoweg met één rijbaan, doch met merendeels ongelijk vloerse kruisingen. Men streeft ernaar in de komende jaren achtereenvolgens voor verkeer open te stellen de wegvakken Wezep't Harde, NijkerkZevenhuizen, 't HardeNunspeet, NunspeetHarderwijk en HarderwijkNijkerk. Met voltooiing van de gehele weg zal nog een vijftal jaren zijn gemoeid. In studie zijn plannen om een nieuwe autoverbinding tussen Twente en het wes ten van het land aan te leggen en voor ge heel nieuwe wegverbindingen tussen de Zwolse Hoek in de Noordoostpolder ener zijds en de stad Groningen en het in dustriegebied in het oostelijk deel van de provincie Groningen anderzijds. Bij de minister bestaat twijfel of de pro vinciale weg van Scheveningen naar Noordwijk wel zo belangrijk is, dat daar voor een deel van het natuurschoon moet worden opgeofferd. Voordat tot de aanleg van deze weg zou worden besloten, zou bovendien dienen vast te staan, dat het be lang van het Haagse waterleidingbedrijf, door welks waterwingebied de weg is ge traceerd, niet wordt geschaad door de aan leg van deze weg. Sonia Arova en Job Sanders het Ame rikaanse dansechtpaar, dat onder meer deel heeft uitgemaakt van het American Ballet Theatre zal als gast van het Ne derlands Ballet in Den Haag optreden. Het verleent met de Pas de Deux uit „Don Quichotte" medewerking aan de voorstel ling, die het Nederlands Ballet dinsdag 9 december in de Koninklijke Schouwburg geeft. Het programma vermeldt verder „Le lac des cygnes", „Petroesjka" en „Les ca prices de Cupidon". Amsterdam Er was op het Damrak een hernieuwde haussestemming voor de internationale waarden. De koerswinsten voor aandelen Philips, Unilever, Aku en Koninklijke Olie waren opmerkelijk en de tendentie voor deze waarden was dan ook zeer vast. Gisteren werden de stukken, zoals Philips en Unilever wederom voor buitenlandse rekening uit de markt genomen. Dit was voor het publiek en de beroepshandel het teken om nieuwe posities aan te gaan. De aankopen kwamen in een markt, die zeer dun gezaaid lag met verkooplimites. Mede hierdoor openden de meeste aandelen op een prijs, die belangrijk hoger was, ver geleken bij de slotkoers van de vorige dag. In Wallstreet had een goed koersherstel plaatsgevonden en dit was voor het Dam rak een goede stimulans. Er was een be hoorlijke handel in aandelen Philips en Unilever, terwijl in AKU meer leek om te gaan dan de vorige dagen het geval is ge weest. Aandelen Philips trokken aan van 413 tot 415, hetgeen een koerswinst van ongeveer 11 punten betekent. Unilever, dat aldus de beurs, in verhouding tot de koers van de Philipsaandelen als goedkoop wordt aangemerkt, liep op van 459 tot 460 en boekte eveneens een koerswinst van ongeveer 11 punten. AKU was zeer vast op 2371/2. Pius 5 punten. De vooruitzichten van American Enka, waarin het AKU- concern een groot belang heeft, zijn gun stig. Koninklijke Olie steeg van f 189,80 tot f 190,30 en boekte een koerswinst van ongeveer 3 gulden. De aandelen lagen tevens boven pariteit Amerika. K.L.M. was in herstel. De scheepvaarten waren door elkaar een puntje hoger. Claims Van Ommeren wer den vrijwel onveranderd op f 82 geadvi seerd. Een vaste stemming was op de cul- tuurmarkt aanwezig voor Certificaten Deli, die ongeveer 3 gulden avanceerden. HVA kon opnieuw 2 punten winst noteren en Besoeki werd op 65, plus 4 punten ver geleken bij de laatstgedane notering ge adviseerd. Staatsfondsen waren goed prijs houdend tot vast met behoorlijke omzetten. Op de locale markt waren de fondsen met herkapitalisatiemogelijkheden aan de vaste kant. De thans geldende regelen voor herkapitalisatie worden blijvend vastge legd, blijkens de voorgenomen algehele her ziening van de belastingwetgeving. De prijs die voor de claims van Heineken's werd geadviseerd op f 480 (theoretische waarde f 465) is er borg voor, dat de inschrijving op 5000 aandelen a f 1000 nominaal van Heineken's Bierbrouwerij tegen 100 per cent als geslaagd moet worden beschouwd. Voor de inschrijving op f 100 miljoen 4V2 percent 1958 obligatie-lening ten laste van de Bank voor Nederlandsche gemeen ten tegen 97percent bestond zeer goede belangstelling. Prolongatie 3percent. (A.N.P.) NEW YORK De aandacht ter beurze was gisteren vooral gericht op fondsen, die niet be horen tot de groepen waarover de gemid delden worden berekend. Er werden flinke winsten gemaakt in die nevensectoren; onder andere een van meer dan 7 dollar in Zenith. Verscheidene farmaceutische fondsen, vooral Parke Davis, boekten flinke stijgingen. De meeste staatfondsen monteerden aanmerkelijk. Minneapolis Honeywell steeg 3 dollar bij de bouw fondsen. Het industriegemiddelde, dat van 558,81 tot 559,10 steeg, werd gesteund door de opvallend willige stemming bij Good year, U.S. Steel en National Steel en ge drukt door verliezen in verscheidene olie-, chemie-, auto- en geselecteerde bouw fondsen zoals Johns Manville. Winsten de den zich voor bij enkele papier-, camera- en scheepsbouwwaarden. Universal Leaf Tobacco was op hoogste dagwaarde 5 dol lar hoger. Het gemiddelde voor spoor wegen kwam van 154,05 op 154,01 en dat voor openbare nutsbedrijven van 86,06 op 86,16. Van de 1229 verhandelde fondsen sloten er 542 hoger en 455 lager. De omzet steeg van 3.460.000 tot 3.630.000 aandelen. (UPI) Van de 18.788 schoolklassen, die dit jaar hebben deelgenomen aan de kinderpost zegelactie „Door het kind Voor het kind" is de klas la van de Landbouwhuis- houdschool in Barendrecht de winnares van de hoofdprijs, een veertiendaagse va kantie in Nederland. Tot de 19 andere winnaressen behoort klas 6 van de Noorderschool, Beverwijk, die een ééndaags schoolreisje mag maken. In Beverwijks Meerestein De gemeenteraad van Beverwijk, die donderdagavond onder voorzitterschap van burgemeester J. G. S. Bruinsma in spoed zitting op „Scheybeeck" bijeenkwam heeft besloten de raadsbesluiten van 2 septem ber om twee geldleningen aan te gaan in te trekken. Het voorstel van B. en W. om de raad machtiging te verlenen een of meer geldleningen tot een nominaal be drag van f 3.530.000,tegen een door de regering voorgeschreven maximumrente vergoeding te verlenen werd teruggeno men. Tot deze besluiten kwam men in een vergadering, die zeer lang duurde en grotendeels besloten was. Het bedrag dat men wilde lenen was bestemd voor de financiering van de bouw van acht grote blokken flats in Meerestein. In de flats zouden 224 woningen komen. De bouw van deze woningen is voorlopig van de baan, vernemen wij van de gemeente secretaris. Rotterdam. NederJandsche Economische Hoge school. Kandidaatsexamen: A. G. Jacobs Rotter dam: M. C. der Kinderen Voorburg; G. Gerritse, Soest; F. O. Huijsmans, Utrecht; J. Clement, Rot terdam; U. C. R. Bakker, Rotterdam; H. F. Lam- pe. Rotterdam. Doctoraalexamen: H. Beets, Den Haag; W. Smit, Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de economische wetenschappen de heer E. Muller te Beekbergen op proefschrift getiteld „Bedrijfseconomische aspecten van de materiaal- logistiek". RIO DE JANEIRO (UPI) In de zes Noord-Braziliaanse staten, waar sinds mei 1957 geen regen is gevallen, heersen hon ger en droogte. Een half miljoen mensen voor het grootste deel boeren, verkeert in de diepste nood. Duizenden zijn gaan zwer ven en overvallen dorpen om aan eten te komen. De hulpverlening van de Brazi Iiaanse regering is ontoereikend. Leger en politie zijn gealarmeerd om de bandeloze massa's in bedwang te houden. De cor ruptie onder plaatselijke politici en auto riteiten heeft tot gevolg, dat de maatre gelen van de centrale regering slechts weinig van het beoogde effect hebben. Duizenden hektaren bouwland liggen op gedroogd en waardeloos onder de felle zon De boeren, van wie de meesten pachters zijn of op de plantages werken, hebben hun grond verlaten en trekken rond. Langs de wegen die zij gaan laten zij honderden doden achter, mensen die aan honger of tuberculose zijn bezweken. Verscheidene dorpen zijn door deze groepen zwervers overvallen: woensdag werden Caninde, San Ancude Curema en Maedagua over vallen. De zwervers zoeken alleen eten: geld of kostbaarheden laten zij onaange tast. De kinderen, die zij meenemen, ster ven veelal onderweg. De Braziliaanse marine heeft een lan dingsvaartuig vol levensmiddelen naar Fortaleza Ceara gestuurd, waar het de volgende week zal aankomen. Het zal een lading vluchtelingen mee terugnemen naar de Amazone. In het gebouw van de hulpdienst, dat be rekend is op vierduizend mensen, worden te Fortaleza Ceara negenduizend dakloze zwervers gehuisvest. Ze krijgen een be scheiden uitkering en drie even beschei den maaltijden per dag. Dit is voor deze mensen een ideale toestand vergeleken bij die van de tienduizenden, die langs de ver laten akkers en woonhuizen zwerven. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 y2"U Nederl. '47 90 3%> Nedl. 1962/64 94Ms Woningbouw 6 °/o 1095/i6 Pr. A'dam '56 I.. 86 Yi Pr. A'dam '56 II. 95 Pr. A'dam '56 III 94^ Pr. R'dam '52 I.. 96 K Pr. R'dam '52 II. 95 Pr. R'dam '57. 104 A.K.U 238 238 Calvé Delft 362 Van Gelder Zonen 184'4 K. N. Hoogovens 330 Nederl. Ford 188 N. Kabelfabriek. 292 gew.Philips Gloeil. 415 416 Pref.PhilipsGloeil. 185 Unilever 461 462 Wilton Fyenoord 205 Werf Gusto 151 Dordtsche Petrol. 215% Kon. Petroleum.. 190,30 188,80 Billiton 184 A'dam Rubber. 67 K.L.M 104,— Holl. Amer. Lijn. 151 K.N.S.M 152% N. Scheepv. Unie 134% v. Nievelt Goudr. 133'/2 Phs. v. Ommeren H.V.A 129 Delimaatschappij 134,40 Amsterd. Bank. 239% Nat. Handelsbank 125% Ned. Handel Mij 179 Rotterd. Bank 198% Twentsche Bank. 183 Anaconda Copper 52% Bethlehem Steel.. 49 (J.S. Steel 851^ General Motors.. 47 Shell Union...-.- 78l5/ie Tidewater .-. 22% ROME (Reuter) Premier Fanfani van Italië heeft de vertrouwenskwestie gesteld nadat de kamer, een uur voor dit besluit, voor de tweede maal in een maand een wetsontwerp had verworpen. Met 314 te gen 263 stemmen keurde de kamer een amendement van de rechtse oppositie goed, waarbij de benzineprijs werd ver laagd. Volgens waarnemers stemde ken nelijk een aantal leden van de regerings partijen tegen het kabinet. Deze stemming was geheim. De waarnemers verwachten, dat bij de stemming over de vertrouwens kwestie, die niet geheim is, de afvalligen wel voor de regering zullen stemmen. De premier verzocht de afgevaardigden daar op een uitspraak te doen over de vraag of zij zijn leiding goedkeuren. Het debat begint vanmiddag. De coalitie van chris ten- en sociaal-democraten is zes maan den aan de macht. De regering wordt al weken geplaagd door stakingen. In de meeste gevallen wordt loonsverhoging geëist wegens de stijgende kosten van levensonderhoud. Vandaag zijn ongeveer vierduizend jour nalisten een 24-uursstaking begonnen. Vo rige week zijn de onderhandelingen tus sen de organisaties vastgelopen. De typo grafen hebben zich met de journalisten so lidair verklaard. Er zullen vanavond en morgenochtend geen bladen verschijnen. (Van onze correspondent in Bonn) Voor het bondsgerechthof te Karlsruhe is het proces begonnen tegen de Berlijnse chirurg dr. Wolfgang Wohlgemuth, bijge naamd „wowo", die ervan verdacht worht op 20 juli 1955 de toenmalige president van het Westduitse bureau tot bescherming van de grondwet, dr. Otto John, naar West-Berlijn te hebben gereden. Het gaat er om of Wohlgemuth daarbij de commu nisten heeft geholpen, dan wel slechts een vriendendienst aan John heeft bewezen. John werd in december 1956, nadat hij vrijwillig uit Oost-Duitsland was terugge keerd, tot vier jaar gevangenisstraf ver oordeeld, maar enkele maanden geleden door president Heuss begenadigd. Wohlge muth, die behalve als chirurg ook nog als jazz-trompetist en als vriend van vele vrouwen bekend staat, is de zoon van een hoogleraar. Hij heeft medicijnen gestu deerd, is driemaal gepromoveerd en was als student enige tijd lid van de commu nistische partij. Van 1937 tot 1939 leidde hij de particuliere praktijk van professor Morell, de privé-arts van Hitler. Wohlge muth zei dat hij zich zeer voor Hitler had geïnteresseerd omdat hij met het plan rondliep een aanslag op de Führer te ple gen.. Hij was echter teveel individualist om zich aan te sluiten bij de groep, die een aanslag pleegde. Hij beroemde er zich op, de nazi-leiders Ribbentrop en Hess te hebben geopereerd en dat hij tegen het einde van de oorlog in het Zwitserse con sulaat te Berlijn was ondergedoken. "Wohlgemuth werd na 1945 chirurg in het Berlijnse ziekenhuis De Charité in Oost- Berlijn, dat grote faam kreeg onder pro fessor Sauerbruch, wiens leerling Wohlge muth is geweest. Hij kreeg de betrekking tegen een maandsalaris van vijfduizend mark. Over de vlucht van John naar Oost- Duitsland verklaarde Wohlgemuth dat de ze zich er over beklaagde dat in West- Duitsland zovele ex-nazi's hoog te paard zaten, hetgeen ook in Oost-Duitsland vol gens Wohlgemuth het geval is. In de zo mer van 1954 toonde John zich bijzonder geïnteresseerd in gesprekken met Oost duitsers. Wohlgemuth had hem toen mee gedeeld, dat hij twee gesprekpartners voor John in Oost-Duitsland had; een Rus sische ambassaderaad en een lid van het centraal comité van de Oostduitse com munistische partij. Wohlgemuth wordt verweten, dat hij dergelijke gesprekken heeft voorbereid, waarbij het er volgens het gerechtshof te Karlsruhe niet om gaat of hij wist dat John in Oost-Berlijn zou blijven. Wohlgemuth zou John in handen van de communisten hebben gespeeld en hun daardoor Westduitse staatsgeheimen hebben gegeven, hetgeen de chirurg ont kent. JERUZALEM, (Reuter) De Isareali- sche afgevaardigde bij de UNO heeft don derdag van zijn regering opdracht gekre gen om een spoedbijeenkomst van de Vei ligheidsraad te vragen ter bespreking van Syrische „agressieve actie". De Israëlische regering heeft op een spoedvergadering in Tel Aviv besloten het incident van woensdag, waarbij Israëli sche dorpen in het gebied van Galilea met kanonvuur werden bestookt, voor de Vei ligheidsraad te brengen. Volgens de Israë liërs hebben de Syriërs Russische kanon nen gebruikt en met hun salvo's voor meer dan een miljoen schade aangericht. Voor de kabinetsvergadering in Tel Aviv had premier Ben Goerion overleg ge pleegd met zijn stafchef, generaal-majoor Chaim Laskov. Israel wenste dat de raad vandaag zou bijeenkomen. In Westelijke kringen ver klaarde men donderdag, dat men liever eerst het officiële verslag van de UNO- bestandscommissie zou willen afwachten. NEW YORK, (UPI) De Veiligheids raad komt maandagavond bijeen om Is raels klacht tegen de Verenigde Arabische Republiek te bespreken. Dinsdag zal de raad zich bezighouden met de toelating van Guinea tot de UNO. NEW YORK (UPI) De juridische commissie van de Algemene Vergadering der UNO heeft heden besloten tegen juli of augustus van het volgend jaar een nieu we wereldconferentie over het zeerecht bijeen te roepen om te trachten uniforme territoriale zee- en visserijgrenzen vastge steld te krijgen. De commissie nam het besluit met 42 tegen 28 stemmen, bij 9 onthoudingen. Hoe wel deze stemverhouding voldoende was om het voorstel door de commissie aan genomen te krijgen, bleef zij ten achter bij de tweederde meerderheid, die vereist is voor uiteindelijke goedkeuring door de Algemene Vergadering. Tot de landen, die voor stemden, be hoorden de Verenigde Staten en een groot aantal westelijke mogendheden, waaron der Nederland. De communistische lan den, een aantal Zuidamerikaanse staten en leden van het Afro-Aziatische blok stem den tegen. Onder meer Indonesië onthield zich van stemming. Juridische deskundigen zijn van oor deel, dat het hier een procedure kwestie betreft, waarvoor geen tweederde meer derheid nodig is. De Sovjet-Unie, die de kwestie tot de vol gende assemblee wenste op te schorten, liet doorschemeren niet aan de conferen tie te zullen deelnemen. Bij een stemming over de plaats, waar de conferentie moet worden gehouden kreeg Genève 48 stemmen en New York 12. De Raad voor de Scheepvaart heeft de 37-jarige A. J. V. uit Poortugaal gestraft met het ontnemen van de bevoegdheid om als kapitein op zeeschepen te varen voor de tijd van een week. In de nacht van 12 maart van dit jaar is de kapitein met zijn schip „Velox" op de kust van Mutton- eiland nabij Galway in Ierland gelopen, Hoewel het schip op eigen kracht vlot kon komen was het ten gevolge van het stoten aanmerkelijk beschadigd. De raad meent dat de kapitein ernstig is tekort geschoten. Hij heeft geen peilingen genomen en steeds op de gis gevaren. Bovendien heeft hij ver zuimd tijdig van de radar gebruik te maken. HIROSJIMA, (Reuter) Zaterdag zal het grootste tankschip ter wereld, de 104.500 d.w. ton metende „Universe Apollo", van stapel lopen op een scheeps werf te Kure, nabij Hirosjima. Het schip is 289 meter lang 41 meter breed, en heeft een hoogte van 20,5 meter. Het wordt gebouwd voor rekening van de National Bulk Carriers Incorporation, een Ameri kaanse onderneming. Het tankschip is uitgerust met een tur bine van 26.000 pk., waarmee het een snel heid kan krijgen van 15 knopen bij een laadvermogen van 103.000 ton olie. Eind januari zal dit reusachtige schip volledig gereed zijn, waarna het zal worden op geleverd aan .de Universe Tankschip In Corporation gevestigd te Liberia. Op zijn eerste tocht zal het schip naar de Perzische Golf varen. DUNGENESS, (UPI) Het achterstuk van het Griekse vrachtschip „Prodromos", dat naar men vreest nog ergens in het Kanaal ronddrijft, is nog niet gevonden. Het werd tijdens de aanvaring, die woens dag tussen „Prodromos'1 en „King Minos II" plaats had, van het overige schip af gesneden. In verband met de nog altijd boven het Kanaal hangende mist acht men het gevaarte, als het nog niet gezonken is, een gevaar voor de scheepvaart. Een zoek schip van de Londense haven heeft tever geefs de zee afgezocht. Leto, 4 220 m. n.o. Madeira n. Dakar, Loosdrecht, 4 v. Kharg eiland n. Kuwait. Maas, 4 60 m. o. Gibraltar n. Napels. Maaskerk, 4 v. Rotterdam n. Bombay. Macoma, 5 te Biak verwacht v. Sorong. Malea, 4 215 m. n.o. Surabaja n. Balikpapan. Maron, 4 v. Puerto Ordaz n. Haiti. Maureen, 4 186 m. n.w. Landsend n. Londen. Medon, 4 v. Paramaribo n. Georgetown. Meerkerk, pass. 4 Kp. Noa n. Marseille. Mississippilloyd, 4 660 m. w.n.w. Bombay naar Madras. Montferland, pass. 4 Ouessant n. Las Palmas. Munttoren, 4 35 m. z.z.w. K. Finisterre n. Turku. Naess Tiger, 4 75 m. n.n.w. Alexandr. n. Houston. Nanusa, 4 200 m. z.w. Ouesant n. Amsterdam. Nestor, 4 te Maracaibo. Ommenkerk, 4 te Tanga. Oranjefontein, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Ouwerkerk, 4 180 m. n.n.o. Okinawa n. Hongkong. Peperkust, 4 33 m. n.o. Lanzarote n. Freetown. Perna, 4 70 m. n.n.w. Muscat n. Colombo. Polyphemus, 4 v. Manilla n. Bugo. Prins d. Nederl,. 4 450 m. n.o. Flores n. Plymouth. Prins Johan Willem Friso, 4 60 m. z.w. Stavanger naar Rotterdam. Prins Willem George Frederik, pass. 4 Kp. Ray naar Le Havre. Prins Willem V, 4 105 m. z.z.w. Ouesant n. R'dam. Ridderkerk, 4 rede Colombo. Rijndam, 5 te Halifax. Saloum, 5 te Kaolack. Schie, 4 v. Kavalla n. Hamburg. Schouten, 5 te Kaapstad. Slamat, 5 te Sydney. Sloterdijk, 5 te Rotterdam. Solon, 5 te Norfolk. Stad Alkmaar, 4 v. Pt. Everglades n. Rotterdam. Abida, 4 45 m. n. Flores n. Sydney. Acila, 4 90 m. o. Cagliari n. Larnaca. Albireo, 4 v. Mombasa n. Suez. Almdijk. 4 te Le Havre. Almkerk, 4 45 m. w. Minicoy n. Aden. Ameland, 5 te Rotterdam verwacht. Amstellaan, 4 420 m. z.o. Suez n. Aden. Amstelmeer, 3 300 m. w. Ierland n. Brake. Arendskerk, 4 20 m. z.o. Okinawa n. Kobe. Argos, 4 v. Lisabon n. Ceuta. Attis, 5 te Ciudad Trujillo. Baarn, 5 v. Maracaibo n. Pta. Cardon. Borneo, 4 313 m. o.z.o. Suez n. Suez. Boskoop, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Breda, 5 te Guanta. Britsum, 4 70 m. z.o. Socotra n. Singapore. Calamares, 5 te Guayaquil. C'altex Arnhem, pass. 4 Lissabon n. Sidon. Caltex Delft, 4 80 m. w. Jidda n. Bahrein. Caltex The Hague, 5 te Aruba. Calt. Utrecht, 4 3 80 m. z.z.w. Colombo n. Kurnell, C'amitia, 4 250 m. o.z.o. Madras n. Capetown. Cleodora, 4 v. Miri n. Singapore. Congokust, 4 v. Bordeaux n. Dakar. Coolsingel, 4 280 m. w.z.w. Landsend n. Bremen De Eerens, 4 v. Kuwait n. Basrah. Delft, 4 v. Antwerpen n. Bremen. Diemerdijk, 5 te Cristobal. Dinteldijk, 5 te Rotterdam. Esso Amsterdam, 4 v. Philadelphia n. Aruba. Friesland KRL, 5 te Port Elisabeh. Gaasterland, 5 te Puerto Alegre. Garoet, 4 op Elbe n. Hamburg. Gooiland, 5 te Montevideo. Gordias, 4 te Antwerpen v. IJmuiden. Guineekust, pass. 4 Las Palmas n. Le Havre. Hecuba, 4 te La Guaira. Helena 4 te Hamburg v. Aalborg. Isis, 11 te Bremen. Japara KRL, 4 te Ummsaid. Kaap Hoorn, 4 40 m. w.n.w. Kp. Guardafui naar Kabylia, 4 v. San Lorenzo n. Rotterdam. Kara, 4 130 m. n. Kp. Finisterre n. Curacao. Karakorum, 4 v. Singapore n. Tandjong Priok. Karimata, 5 v. Suez n. Djeddah. Kasimbar, 4 v. Sorong n. Manokwari. Koningswaard, 4 1200 m. z.o. Flores n. Trinidad Kreeft, 4 125 m. w.n.w. Lindesness n. Narvik. Kryptos. 5 te Curagao. Laarderkerk, 4 v. R'dam n. A'dam en Bahrein. Mombasa. Langkoeas, 4 v. Djakarta n. Semarang. Lemsterkerk, 4 t.a. Shatt Al Arab. Stad Haarlem, pass. 4 Lissabon n. Gibraltar» Stad Schiedam, 5 te Gibraltar. Stad Vlaard., 4 140 m. z.z.w. Ouess. n. Gibraltar. Stanvac Lirik, 7 te Sungeigerong verwacht. Stanvac Pendopo, pass. 4 Singapore n. Bangkok. Straat Bali, 5 te Lorenco Marques. Straat Johore, 3 v. Penang n. Bombay. Straat Lombok, 4 v. Port Elisabeth n. Durban. Straat Magelhaen, 4 80 m. o. Algiers n. Pt. Said. Straat Mozambique, 4 v. Manilla n. Hongkong. Straat Singapore, 4 v. Sydney n. Brisbane. Sunetta, 4 200 m. n.n.o. Surabaja n. Singapore. Tabinta, 4 dw. Ouessant n. Amsterdam. Tahama, 4 215 m. z. Porto Rico n. Landsend. Tara, 4 te Antwerpen. Tawali, 4 te Rotterdam. Tero, 5 te Rosario. Teiresias, 4 v. Singapore n. Port Swettenham. Texel, 4 v. Fremantel in. Lyttelton. Themis, 4 te La Guaira. Waterland, 5 te Las Palmas. Vasum, 4 v. Mena n. La Spezia. Vivipara, 4 120 m. n.w. Alexandrië n. Gibraltar. Wonogiri, 4 te Portland. Zeeland, 4 v. Port Sudan n. Suez. SLEEPVAART Barentsz Zee, 5 160 m. o.n.o. Kp. Finist. n. Aviles. Blankenburg, 3 v. Hoek v. Holland n. Le Havre. Friesland. 3 480 m. z.o. Yokohama n. Maracaibo. Hudson, 4 te Hoek van Holland. Loire 5 160 m. o.z.o. Galveston n. Belem. Oostzee, 3 280 m. o.n.o. Cayenne n. Rio de Janeiro. Rode Zee, 5 120 m. n.n.w. Valparaiso n. Europa. Schelde, 3 v. Hoek van Holland naar Noordzee. Tyne, 3 bij Dungeness. Zeeland, 3 620 m. n.w. Flores Az. n. Korramshar. Hiermede vervullen wij de treurige plicht u in kennis te stellen met het plotseling overlijden van mijn lieve zorgzame man, onze broeder, behuwd- broeder, zwager en oom Hermanus Hendrikus van de Pieterman op de leeftijd van 55 jaar. IJmuiden. 4 dec. 1958. IJmuiderstraatweg 72. M. H. v. d. Pieterman- Hennevanger De teraardebestelling zal plaats vinden maandag 8 december a.s. n.m. 2 uur op de Alg. Begraafplaats ..de Biezen" te Santpoort. Vertrek van sterfhuis 1.45 uur. Spoed-reparatle In 1 uur GROTE HOUTSTRAAT 122 Telefoon 13126 OVERGANGSLEEFTIJD? Migraine? Ongezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Nattermann's Bloedzuiverende thee no. 8 helpt. Groot pak f 1.85 bij elke drogist. kreeg de heer VAN VEEN, Piet Heinstraat 76, IJmuiden. WIJK AAN ZEE met als topprestatie: KIP UIT DE HAND POMMES FRITES APPELMOES 2.25 De zaak waar u iedere dag gezellig kunt zitten, lekker kunt eten en een dansje kunt maken. Verhuur SINT en PIET COS- TUUMS, geheel compl. per stel f 12.50 per 2 uur. Wijk aan Zeeërweg 87. Laat uw MEUBELEN vak kundig repareren en opnieuw bekleden A. C. Borst, War- menhovenstraat 76, tel. 5991. KAPOKMATRASSEN bij vullen en verenbedden drie. delig maken. A. C. Borst, Warmenhovenstr. 76, tel. 5991 Complete MEUBILERING en STOFFERING. A. C. Borst, Warmenhovenstr. 76 tel. 5991 PERMANENT vanaf f 6.—, met watergolf f 8. Tel. 4364. Toni Koper, Trompstraat 83. HET IS DE MOEITE WAARD alvorens u tot aanschaffen van overgaat, eens bij ons te komen kijken Alleen het allerbeste voor uw geld Ia voordelig I Gazelle-, Fongert-, Rudge-rijwielen Batavus - Ponette bromfietsen Spreiding van betaling ls mogelijk. BLOEMSTRAAT 35 IJMUIDEN TEL. 4208 VERHUUR OPELS REKORD m. radio. C. J. Rademakers, t Rijnstr. 91, tel. 6285—4565 Echtpaar zonder kinderen zoekt WOONRUIMTE. J. v. Schie, Hoofdstraat 216, Sant. poort. Speciale SERVICE-INRICH TING „Phili shave's". Fi liaal Velo, Trompstr. 6869 IJmuiden. Tel. 5198. RUIME KEUZE in Centri fuges. wringers, wasmachi nes enz. Velo Wasmachine Mij. n.v., Trompstraat 68-69, IJmuiden. Tel. 5198. PHILI SHAVES f 39.75 en f 52.50 leveren wij ook op postorder-systeem. Filiaal Velo, Trompstr. 68-69, IJm. Het INSTITUUT VOOR VISSERIJPRODUKTEN TNO, vraagt voor aanstelling per 1 januari a.s. een: Werkzaamheden: Hulp bij technologisch onderzoek van visserijprodukten. Leeftijd ca. 16 jaar. Aanmelden bij de direkteur van het instituut, 's middags van 45 u„ Haringkade 1, IJmuiden. KUNSTGEBITTEN. Repara tie in één dag gereed. Gra- hamstraat 22. WINTERTARIEF. Nieuwe Vauxhall 1958 f 8 p. dag en 8 ct. per km. All risks verz. D. Lindenberg en Zn., Moer- bergplantsoen 121. Tel. 5322. TEL 6599, Kompasstraat 57. Verhuur nieuwe Opeis Re- kord, f 20 per dag 200 km. m. radio. Speciaal weekend tarief. LUXE VERHUUR z. chauf feur, uitsluitend nieuwe wa gens. Opels-Rekord en Volks wagens 1958. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32, IJmuiden telef. 7179. Te koop: MOTORHELM. Br. L 8706. TE KOOP: Victoria in staat v. nieuw, Kapt. Mob. in pr. st., Tevens transportfiets, als nieuw, zeer bill. Kortenaer- straat 25. Te koop elektr. WASMA CHINE met elektr. wringer of ruilen voor pick-up. Br. L 8708. Te koop 4 CLUBS. L. Nieuw- straat 371, Te koop: JONGE HENNEN H. S. tegen de leg. Berken straat 37. wat u aan tijd en goodwill wint, is veel meer dan u denkt I een goede schrijf machine verdient haar aanschaffingskosten meermalen terug keus uit tientallen merken en modellen reeds vanaf snelle service fsmmiM BREESTRAAT 160 BEVERWIJK - TEL. 3034 ,\W/. //•W Dealer van Grundlg Mende PHILIPS - ERRES Blaupunkt - Braun Op aanvraag zenden wij u geïllustreerde prospecti. KRUISSTR. 5. Tel. 18908

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 8