Herziening „Warande" levert geen bezwaren op IJmond-agenda Mr.Opticien J. Grit Uw bril klaar I terwijl u wacht foto KRIJGER cine ZATERDAG 6 DECEMBER 1958 J. DE BOER - Mr. Opticien Gevaarlijk kruispunt wordt verbeterd Beverwijks raad vergadert donderdag 11 december Bouw theorielokaal voor politie kan beginnen Krediet voor vuilnisauto's Geld van het rijk voor verbeteringen Chemica lijdelijke loontoeslag voor werklieden Eerste narcissen op Beverwijkse bloemenveiling Onderzoek op t.b.c. bijna voltooid in Beverwijk Hogere prijzen op groenteveiling te Beverwijk Beverwijk voorziet in kasbehoeften Beslissing over „De Pijp" enige maanden opgeschort Velsen en Beverwijk gaan „De Pijp" opspuiten Verlichting Zeestraat wordt gemoderniseerd Programma Waterloo Fanfare Een tijd van leven en van sterven K inderdiensten Schloss in Tirol Star of India Fanfare geprolongeerd Er gaat VOOR <i> EN 3 B. en W. van Beverwijk geven de raad in overweging de herziening van het uit breidingsplan „Warande" dat van 31 okto ber tot en met 28 november voor een ieder ter inzage heeft gelegen, onveranderd vast te stellen. Tegen het ontwerp zijn geen be zwaren ingediend. De directeur van open bare werken, ir. L. Stoelinga, tekent hier bij het volgende aan. „De directe aanleiding voor de wijziging van het plan „Warande" is geweest, dat de situering van de geprojecteerde scholen niet geheel bevredigde. Met name bleek, dat het zeer gewenst was, een r.k. lagere school in het plan op te nemen, terwijl de ligging van de school aan de Plantage, welke school een openbare lagere school zou moeten worden door de te geringe omvang van het beschikbare speelterrein, niet geheel voldeed. In het gewijzigde plan is de r.k. lagere school gepland aan de Anjelierenlaan, in de nabijheid van de r.k. Kleuterschool. Deze geringe afstand tussen een lagere school en een kleuterschool is in het algemeen aan te bevelen. Bij het situeren van de openbare lagere school is de gelegenheid aangegrepen, het minder vloeiende stratenbeloop in het plan ten noorden van de Warande en ten westen van de Plantage, eveneens te wijzigen. Door het doortrekken van de Laan van Blois is een logische verbinding ontstaan tussen het plan „Warande" en een later ten noorden daarvan te bouwen wijk. De openbare lagere school kreeg een ruime situering, terwijl ook hier de mogelijk heid aanwezig is, een kleuterschool in de onmiddellijke nabijheid te plaatsen. Het veranderen van het stratenbeloop had een wijziging van de situering van de wonin- blokken ten gevolge. Een bebouwingshoogte, variërende van 3 tot 4 woonlagen, is nood zakelijk. Getracht is, de eengezinshuizen op intieme wijze te groeperen. Voorts is in het gewijzigde plan een klein groepje win kels opgenomen, ter vervanging van de oorspronkelijke aan de Plantage geprojec teerde winkels. In het herziene plan zijn de winkels iets gunstiger gelegen voor de woningen in het westelijk deel van het plan, welker bewoners thans nog geheel van winkelvoorzieningen verstoken zijn. Randweg Het plan Warande zal in de toekomst aan de Noordzijde begrensd worden door de provinciale randweg. De gelegenheid doet zich hier voor, de bebouwing met zeer hoge flatgebouwen (8 tot 12 woonlagen) definitief af te sluiten. De mogelijkheden, in hoeverre dit economisch te realiseren is, moeten nog worden onderzocht. Het heeft weinig zin reeds in dit stadium een verkaveling vast te leggen, daar de econo misch verantwoorde variatie in bebou wingshoogten (vier en acht of twaalf lagen) nog een punt van overweging vormt. Daar om is in het plan de bestemming van de bedoelde gronden slechts in hoofdlijnen vastgelegd. Onder meer zijn de eisen, die aan de inhoudsmaten van de diverse typen gesteld moeten worden, herzien. Het aantal wonin gen, waarvoor 400 m3 als minimum'is ge steld, is groter geworden. Dit vindt zijn Advertentie Autor ij school „II M U I D E N' Gedipl. tnstr. FR. ROOTRING Zeeweg 275 Telefoon 5050 TEVENS LUXE VERHUUR BEVERWIJK ZATERDAG 6 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das Schloss in Tirol". W.B. Theater, 20 uur: „Star of India". Kennemer Theater, 20 uur: Vergadering Kring Haarlem, K.V.P. Gebouw K.S.A., 20 uur: Vergadering K.A.B. ZONDAG 7 DECEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 14.30 uur: „De zee der verloren schepen"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Das schloss in Tirol". W.B.-Theater, 14.30 uur: „Ik weet van niets"; 16.30 en 20 uur: „Nacht der Ge wetenlozen". Gebouw K.S.A., 20 uur: K.J.B. MAANDAG 8 DECEMBER Kënnemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Fan fare". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Das Schloss in Tirol". W.B. Theater, 20 uur: „Nacht der Ge wetenlozen". Het Centrum, 20 uur: Feestavond Ken nemer Metaalgieterij. VELSEN ZATERDAG 6 DECEMRER Thalia: „Fanfare", 19 en 21.15 uur. Rex: „Een tijd van leven en van ster ven", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Patronaatsgebouw: Onderwijzers Toneel Vereniging „Kennemerland" met „Prin ses Ezelsvel", 19.30 uur. 'ONDAG 7 DECEMBER Thalia: „Fanfare", 15, 19 en 21.15 uur. Rex: Als zaterdag. MANDAG 8 DECEMBER Thalia: „Fanfare", 20 uur. Rex: Als zaterdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10 12 uur; spreekuur wethouder van onder wijs, 1517 uur. HEEMSKERK Marquette-theater: zaterdag en zondag, 20 uur: „Op naar Hollywood". verantwoording in het feit, dat de ge meente nog slechts over zeer weinig bouw grond beschikt, die gezien de ligging voor „betere" woonbuurten geschikt is. Het is niet gewenst, dat deze weinige gronden binnen te korte tijd met kleinere woningen Beverwijk volgebouwd worden. In deze gemeente, waar de bebouwing zo eng binnen de ge meentegrenzen ligt, is het zeer gewenst er voor te waken, dat de bouwplannen stroken met het karakter, dat aan een be paalde buurt gehecht moet worden. In de bebouwingsvoorschriften zijn voorts enige wijzigingen opgenomen, die enerzijds een wat soepeler hanteren van de bepalingen mogelijk maken, (bijv. de plaats van de bijgebouwen), anderzijds bepaalde zaken nadrukkelijk stellen, (bijv. het aan tal garages bij de middenstandsflats). Ten slotte moet er op gewezen worden, dat de westelijke grens van het plan een weinig oostwaarts is verschoven!" Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 Het Beverwijkse college van B. en W. acht verbetering van het zeer gevaarlijke kruispunt BeeckzanglaanVondellaan zeer urgent. Wanneer nu tot verbetering wordt besloten zal het werk nog voor het zomer seizoen kunnen worden uitgevoerd. Ook in verband met het voorstel van B. en W. aan de raad om de verlichting in beide bovengenoemde straten te verbeteren is gelijktijdige uitvoering van de werkzaam heden gewenst. Het destijds gevraagde krediet van negenduizend gulden wordt ook nu nog voldoende geacht. De terreinen ten noorden van de aansluiting Wijk aan DuinerwegAlkmaarseweg moeten nodig worden geëgaliseerd en ingezaaid. Dit zal f 6900,vergen. In 1957 werd een krediet van f 5800,hiervoor verstrekt. B. en W. verzoeken de raad de benodigde kredieten te willen verstrekken. r - i -» De Beverwijkse raad zal donderdag II december om half acht des avonds iri openbare vergadering in „Scheybeeck" bijeenkomen om de volgende agenda te behandelen: Notulen; voorstel tot het voe ren van verweer in rechte inzake het ver zoek van V. de Weijer tot verlenging van een pachtovereenkomst; voorstel tot het verlenen van een krediet voor ophoging van industrie-terrein; idem voor verbete ring van het kruispunt Beeckzanglaan- Vondellaan en voor het egaliseren van ter reinen langs de Wijk aan Duinerweg; idem aan de Zeestraat, de Vondellaan en de Beeckzanglaan; idem voor een aanvul lend krediet voor het schoonmaken en het inrichten tot garage in Chemica; idem voor de aanschaffing van twee roltrom- melauto's; voorstel tot vaststelling van de eerste wijziging van het uitbreidingsplan Warande; voorstel tot vaststelling van straatnamen in het uitbreidingsplan Wa rande; voorstel tot stichting van een openbare school voor gewoon l.o. in het plan Warande en tot aanwijzing van een plaats daarvoor; voorstel tot verdaging der beslissing omtrent de vaststelling der eerste herziening van het „Industrieplan De Pijp"; voorstel tot het onderhands aanbesteden van het oefenlokaal voor de politie; voorstel inzake de volkskrediet bank van Haarlem en omliggende gemeen ten; voorstel tot wijziging en aanvulling van het Algemeen Ambtenarenreglement en in verband daarmede van de verorde ning op het overleg in ambtenarenzaken; voorstel tot wijziging en aanvulling van de verordening op het overleg in ambte narenzaken; voorstel inzake invoering van een nieuw loonstelsel voor de werk lieden en het verlenen van een opdracht betreffende de toepassing daarvan aan het bureau Personeelsbeheer van de Vereni ging van Nederlandsche Gemeenten; voor stel tot toekenning van twee vergoedingen ten behoeve van de bijzondere school voor b.l.o. in het sanatorium Heliomare; voor stel tot nadere vaststelling van het aantal uren vak-onderwijs over 1958 aan de open bare school voor v.g.l.o.; voorstel tot toe kenning van een subsidie aan de Stichting Vrienden van Beiaard; voorstel tot het treffen van kasgeldvoorzieningen voor de dienst 1959; begrotingswijziging (o.a. gas bedrijf); benoemingen; mededelingen en ingekomen stukken. B. en W. van Beverwijk stellen de raad voor hen te machtigen de bouw van het houten theorie- en oefenlokaal in de tuin achter het politiebureau aan de Breestraat onderhands op te dragen aan de firma gebr. Schram uit Beverwijk voor f 16.519,en het loodgieterswerk voor negenhonderd gulden op te dragen aan de firma J. Coppens, eveneens uit Beverwijk. B. en W. van Beverwijk vragen de raad een krediet groot f 86.400 beschikbaar te willen stellen om nog twee nieuwe rol- trommel-vuilniswagens aan te kunnen schaffen. B. en W. hopen de raad binnen kort de middelen ter financiering te kun nen aanwijzen. BENOEMING B. en W. van Beverwijk stellen de raad voor de heer D. J. A. Nieuwstad, thans werkzaam als tijdelijk onderwijzer aan een openbare lagere school in Dordrecht, te benoemen tot onderwijzer aan de open- ba >-n lagere Wolff en Dekenschool in Beverwijk. Het fabriekscomplex van de n.v. Che mica in Beverwijk wordt behoorlijk opge knapt. De totale kosten van de thans nog te treffen voorzieningen worden geraamd op f 59.000. Van het reeds verstrekte kre diet resteert thans nog 30.726,55. Omdat de kosten van een elektrische smeerbrug en een loopkraan (zevenduizend gulden) bestreden kunnen worden uit de post al gemene kosten autovervoer stelt het Bever wijkse college van B. en W. voor een aan vullend krediet te verlenen groot 21.273,45. De gemeente heeft echter van het rijk een vergoeding ontvangen voor het ver plaatsen van tien woningen aan de Haven straat. Bovendien kan van het rijk nog een vergoeding tegemoet worden gezien voor de schade die aan het fabrieksgebouw werd toegebracht ten gevolge van de tun nelbouw. Door het een en ander behoeft geen nieuw kapitaal te worden aange trokken. Om te bereiken dat de tijdelijke toeslag van drie percent (in afwachting van de invoering van het nieuwe loonstelsel) ook aan de werklieden van Beverwijk kan worden uitgekeerd, stelt het college van B. en W. de raad voor te besluiten zo mo gelijk voor 1 januari 1961 over te gaan tot invoering van een op werkclassificatie ge baseerde loonregeling voor de werklieden en van een daarmee verband houdend stelsel van prestatiebeloning. Voorts zal door de raad moeten worden besloten bij de toepassing van deze regelingen gebruik te maken van de diensten van het Bureau Personeelsbeheer en Organisatie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Als de raad het hierover eens is geworden zal het college besluiten om de drie per cents tijdelijke loontoeslag, waarover in de plaatselijke commissie van overleg in ambtenarenzaken overeenstemming werd bereikt, toe te kennen. Als na onderzoek verantwoord wordt geacht aan de gemeentelijke personeels afdeling één of meertaakanalisten te ver binden kan het besluit dienovereenkoms tig worden gewijzigd. De bloemenveiling te Beverwijk begint om halftwee en is om twee uur weer af gelopen zodat men zich afvraagt of dit nu nog wel zin heeft. Er zijn nu meer pot planten dan snijbloemen die worden aan gevoerd. Bij de potplanten zijn het gro tendeels de cyclamens die aan de markt komen; hiervoor worden nu al hoge prij zen betaald. Bij de snijbloemen ging de grootste belangstelling uit naar de blau we druifjes, die alleen door kweker B. Broeze bij duizenden bosjes worden aange voerd; de prijs is uitstekend: er werd tot 52 cent per bosje betaald! Chrysanten zijn schaars en duur er werd zelfs nog tot 1.65 per bos betaald. Cy- clamenbloemen brachten het tot 1,10 per bosje, Freesia, en dan speciaal de Golden Yellow, kwam tot 1,61 per bosje. De eerste narcissen kwamen vrijdag abri de mérkt; het waren de Franse nar cissen, onder andere Paper White, aange voerd door de firma Henneman en de fir ma K. Steyn en er werd 1,31 per bosje van 10 stuks betaald. Het bevolkingsonderzoek in Beverwijk is thans zover gevorderd, dat nagenoeg de gehele bevolking, uitgezonderd de school kinderen, de gelegenheid heeft gehad aan het onderzoek deel te nemen. Maandag 8 december wordt de bevolking van district 63, omgeving Hoflanderweg en Plan Oos terwij k als laatste district voor onderzoek aan de wagen verwacht. De standplaats van de onderzoekauto is de Laan der Ne derlanden nabij de Hoflanderweg. Het be volkingsonderzoek zal thans worden voort gezet voor de schoolkinderen. Er is echter gebleken, dat een aantal personen, om welke reden dan ook, geen gevolg heeft gegeven aan de ontvangen oproep om aan het onderzoek deel te nemen en deze op roep ook niet onder vermelding van reden heeft terugbezorgd. Om het bevolkings onderzoek te doen slagen zal het nodig zijn, dat ook zij aan het onderzoek deel nemen. Daarom zal in de tweede helft van december alsnog de gelegenheid worden geboden om zich te laten onderzoeken. On de groenteveiling te Beverwijk zorg de St. Nicolaas deze week voor een kleine verrassing. Ging het in de eerste vier dagen minder vlot met de afzet, vrijdag lagen de prijzen héél goed. Zo ging de andijvie tot 50 cent per kilo en kon men de laatste mooie tomaten verkopen voor 1,10 per kilo. Maar ook de bospeen kon men heel goed verkopen; hiervan was de aanvoer niet zo groot meer, er werd tot 41 cent per bos betaald. Waspeen daarentegen was heel slecht te verkopen boven de 15 cent per kilo; er ging er zo goed als niets weg. Prei maakte, met uitzondering van vrijdag, een slechte week mee; de nriis liep vrijdag weer op tot 20 cent per kilo. Geschoonde spruiten vonden vele grage kopers, die nog tot 98 cent per kilo betaalden. Selderij knollen brachten van 8 tot 28 cent per stuk op. Boerekool liep heel erg in prijs uiteen, namelijk van 7 tot 20 cent per kilo. De overige koolsoorten gingen tot 15 cent per kilo. De laatste kistjes drui ven waren goed aan de prijs, er werd tot f 1,75 per kilo betaald. De noteringen waren vrijdag: andijvie 22 tot 51, bloemkool 23 tot 58, bospeen 21 tot 41, waspeen 10 tot 16, tomaten 20 tot 110, prei 10 tot 20, knollen 7 tot 29, sprui ten 31 tot 98, boerekool 8 tot 21, groene- kool 8 tot 14, rodekool 8 tot 15, druiven 175, witlof 46 tot 77, peen 6 tot 9, uien 7 tot 14. B. en W. van Beverwijk stellen de raad voor tot het volgende te besluiten: Het krediet in rekening-courant bij de n.v. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te bepalen op 1.100.000; met de Amster- damsche Bank n.v. een rekening-courant- overeenkomst aan te gaan met een maxi mum krediet van 1 270.000; het bedrag dat aan kasgeldleningen kan worden opge nomen te bepalen op ten hoogste 19.000.000. Een ontwerp voor de eerste herziening van het uitbreidingsplan „Industrieplan De Pijp", heeft van 19 augustus tot en met 16 september ter inzage gelegen. Voor 16 december dient het plan te worden vast gesteld of moet een besluit tot verdaging van de beslissing genomen worden. Het onderzoek naar aanleiding van de ingekomen bezwaarschriften is nog niet voltooid en vergt enige tijd. B. en W. van Beverwijk verzoeken de raad de beslissing over het uitbreidings plan nog drie maanden op te schorten. B. en W. van Velsen hebben hun colle ga's in Beverwijk meegedeeld dat zij van een Utrechtse aannemingsmaatschappij een aanbieding hebben gekregen zand te leveren tegen f 1,50 per m3. Beide ge meentebesturen vinden dit een redelijk aanbod en omdat het er niet naar uitziet dat er gauw grote hoeveelheden zand op andere wijze beschikbaar zullen komen, zijn zij van mening dat het zand uitste kend kan dienen om enige terreinen ten zuidwesten van „De Pijp" op te hogen. Het werk zal als geheel op het gebied van Velsen en Beverwijk worden uitgevoerd. De kostenverdeling zal geschieden over eenkomstig de oppervlakten van de opge hoogde gebieden en de opgespoten hoe veelheden zand. De kosten die voor reke ning van Beverwijk komen worden ge schat op 130.000.-. B. en W. vragen de raad een krediet te willen verlenen ter grootte van bovengenoemd bedrag. Het P.E.N. zal binnenkort de oude laag- spanningskabels in de Zeestraat en de Vondellaan vervangen door nieuwe en zwaardere kabels, waar de straatverlich ting op kan worden aangesloten. Het Be verwijkse college van B. en W. is van mening dat dank zij deze omstandigheid en het feit dat de prijzen van lichtmasten belangrijk zijn gedaald niet langer ge wacht kan worden met de verbetering van de straatverlichting in bovengenoemde straten en de Beeckzanglaan. Om de kos- sten te kunnen bestrijden vraagt het col lege van B, n W. de raad een krediet van 49.900,te verlenen. Waterloo 1Animo 14.30 uur; VVB 3 Waterloo 2, 12 uur; Schoten 7Waterloo 4, 9.45 uur; VVB AWaterloo A, 2 uur; Wa terloo B—Bloemendaal B, 10 uur; Water loo BJ. Hercules B, 3 uur zat.; Storm vogels IWaterloo C, 3 uur zat. Waterloo komt tegen Animo uit met: W. Kok, W. Numan, L. J. v. d. Kuyl, L. Koops, S. Vlugt, J. v. Sikkelerus, J. Bu- ding, G. Post, J. v. Schoor, H. Maas en A. Tijms. Advertentie ONTWiSCXELEN AFDRUKKEN VERGROTEN Marktplein 24-26 - Tel 5596 IJmuiden (T h a 11 a) De Nederlandse speelfilm „Fanfa re" zal een week lang in dit theater worden vertoond. Men zal ervaren, dat het succes al om in den lande, steunt op een vooral voortreffe lijke filmische uit werking door Bert Haanstra van een scenario, dat hij en Jan Blokker schreven over "een ruzie in het fic tieve dorpje La- gerwiede (Giet hoorn) tussen de leden van het plaatselijk fanfa recorps. Het sce nario bezit de ver dienste dat het de actie helemaal heeft ingesteld op de ver werkelijking door wat men ziet. Dat leidt wel eens tot simplismen in de intrige, zo dat men bijvoorbeeld niet goed wijs wordt uit de localisering van sommige figuren als de politieman en de zuster van caféhouder Krijns, die de jongeman wel een goed, maar daarom nog niet liefhebbend hart toedraagt. Daar neemt men echter graag vrede mee, wanneer men er de vele koste lijke vondsten tegenover stelt, die in het verhaal zijn verwerkt en die vooral hun kracht vinden in het spel met het beeld. Daaruit herkent men de ras-filmer, die Haanstra is. Hij vlecht in het verhaal sym bolische beelden van eendjes en koeien, die een aardige parodie leveren op de grote mensenwereld. Hij staat overal met de camera klaar om ons te amuseren en zelfs te doen schaterlachen. Zijn eerste speelfilm is een verademing. 'Het kan dus toch goed! In het voorprogramma bewijst hij met „Glas" nog eens hoe virtuoos hij met beelden weet om te gaan, die in een glasheldere compositie aaneen zijn gemon teerd. (Rex) Tot en met maandag draait deze film naar het boek van Erich Maria Remarque (die zelf de rol speelt van prof. Jahn). Ze geeft een beeld van de innerlijke conflicten van een soldaat, die weifelt tus sen gehoorzamen aan de collectieve plicht óf aan zijn persoonlijke moraal die hem het Nazi-regime doet verfoeien. Remarque heeft het probleem hoogst onbevredigend opgelost en de film kon het dus met beter doen. De film geeft een treffend beeld van de verwarring in een ineenstortend rijk, waarin geloof, hoop en liefde iverbeeld door de professor, een Jood en de soldaat) zich alleen nog handhaven. De gelovige .professor sterft, de Jood houdt zijn hoop op een beter mensdom levend in de nok van een kerktoren, waar hij >s onderge doken, en de liefde van de soldaat en de dochter van een door de nazi's vermoorde arts wordt wreed door de dood verstoord. De dramatiek van de liefdesgeschiedenis is natuurlijk tot de bodem uitgeput De film laat als geheel geen sterke indruk na ondanks enkele voortreffelijke gedeelten Zondag 7 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn; 17 uur: ds. De Roest. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg (h. doop). Geref. Kerk. Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. van Leeuwen; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Rambonnetlaan), 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; woensdag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 9.15 uur: openbare samenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: de heer G. Planting (mannen koor); 11.15 uur: Kinderkerk; donderdag 11 dec.: Zusterhulp. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 18.45 uur: ds. J. A. Roskam en ds. A. A. Wildschut (Oecu menische dienst). Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrjjz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: J. B. Assendorp. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 en 19.30 uur: J. A. Visser; woensdag 19.45 uur: bijbelbespreking. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.30 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Vr(je Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Smidt van Gelderstraat, 10 uur: A. Th. Besselaar; 10 december 20 uur: ds. Leenhouts, bijbelbespreking. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: Th. Dikkes; 11.45 uur: zondagsschool; 19 uur: H. Avond maal. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Ros kam. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19 uur: Jeugd dienst. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Wil- lekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Wouda. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. C. B. Burger van Utrecht. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. A. G. Homans; 17 uur: ds. A. C. v. Nood van Velsen. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 9.30 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk; 17 uur: ds. A. G. Homans. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. D. ter Steege (doop); 19 uur: H. van der Loos. Adventskerk (ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard (doop); in Jeugdhuis, 10 uur: W. Doevendans. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: prof. dr. J. Verkuyl. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. C. den Her tog; 15 uur: ds. A. H. Schippers. Geref. Kerk, Wüstelaan 99, 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15.15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichtusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Comité van Samenw zondagsscholen, zondagsschool voor Schipperskinderen, Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool. Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool,, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kapel aan de Pastorieweg, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, School met de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. omdat de problematiek van de soldaat en de romantiek van zijn liefde niet samen smelten. Voor een deel is dat de schuld van de regisseur, voor een kleiner deel van het boek waarnaar hij moest werken. Camera werk en spel zijn zeer goed. Zondagmiddag vertoont dit theater „Congo-desperado's". Op 10 en 11 decem ber volgt „Wilde jeugd". (Luxor) De charmante freule Thérè- se heeft „Das Schloss in Tirol", waarin de sfeer van de schittering van de tijd van de Oostenrijks-Hongaarse monarchie nog voelbaar is, in beheer gekregen. Het ver vallen slot zal echter lang niet genoeg op brengen om een groot aantal schulden af te lossen. Trouwens het zou Théreèse ook erg aan het hart gaan als het slot ver kocht zou moeten worden. Zij zint dan ook op allerlei middelen om dit te voorkomen. Toch schijnt een openbare verkoop onaf wendbaar. Maar dan komt er een bemin nelijke jongeman met een helikopter, een Amerikaan en een directeur van een mo- torenfabriek. Die zorgen voor de onont beerlijke verwikkelingen. Enfin, ge raadt het al: alles komt op z'n pootjes terecht. Het slot wordt niet verkocht en Cupido boekt ten slotte succes en zorgt tevens voor de „happy ending". Een vrolijke film, die velen in deze donkere dagen voor Kerstmis zal plezieren. Tot en met maan dag. Dinsdag en donderdag wordt de ontroe rende en knappe film „Gervaise" ver toond, naar de gelijknamige roman van Emile Zola. Een film die wij u kunnen aanbevelen. In de matinee „De zee der verloren schepen". (W.B.-theater) „Star of India" is een beroemde diamant, die in Nederlands- Indië door Fransen werd gestolen. In de film die zaterdag in dit theater draait wordt er fiks om het bezit van het sieraad gevochten. En er sneuvelen heel wat weer bare mannen tengevolge van rake degen stoten. Avontuur en spanning te over. De boeiende Franse gangsterfilm „Nacht der gewetenlozen" met onder meer Ray mond Pellegrin en Madeleine Robinson wordt zondag en maandag vertoond. In de matinee haalt George Formby malle frat sen uit in „Ik weet van niets". (Kennemer Theater) Voor de tweede week wordt in dit theater de al leraardigste Nederlandse speelfilm „Fan fare" vertoond. Onder Thalia (IJmuiden) kunt ge een beschouwing over deze rol prent lezen. Advertentie Niets boven de welbekende ZEISS glazen, waarmede U van het midden tot aan de rand, zowel voor veraf als nabij, volkomen scherp ziet. Alle nor male dioptrieën in ZEISS punktal en ZEISS uropal uit voorraad leverbaar, zodat wij uw recept zeer snel, dank zij ons modern ingericht atelier uit kunnen voeren. Bril- en Hoorapparaatspecialisten Gouda - Zwijndrecht - IJmuiden In IJmuiden gevestigd: KENNEMERLAAN 92 - TEL. 5072 I NEDERLANDSE TAFELVOETBAL BOND Uitslagen en stand eerste klasse: SantpoortVelsen 99; Spc. Heem stede—Santpoort Sport: 29; Velsen Spc. Heemstede: 62. Haarlem 54018 5525 Santp. Sport 54018 3424 Bloemendaal 53026 4132 Santpoort 5212—5 3634 Velsen 5—1—1—3—3 30—44 Spc. Heemstede 50050 744 Advertentie Uw kostuum binnen 1 dag gereed Zonder prijsverhoging. OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4888

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5