Polen in winkelstraten èn in Velsens gemeenteverslag Havenberichten Vanmorgen in de vishal en op zee kantoorbediende (mnl.) confectie- verkoop Amsterdamse Beurs GEVRAAGD 6 Joegoslaven trokken de „Star of Luxor" vlot Noordkoreanen arresteren Zuidkoreaanse vissers Combinatie postkantoor en politiebureau niet ideaal Subsidie voor carillon leeftijd 1622 jaar, voor onze afdeling boekhouding. Sollicitaties z. sp. m. schriftelijk zenden aan N.V. Nederland se Steenwolfabriek, p/a terrein K.N.H.S. te Dmufden. K.V.P. en P.v.d.A. Voor hartoperatie naar Amerika Scheepvaart je hebt er met één de smaak van te pakken!_ In de toasted Princeton komende aromavoDe Barley-tabakken geheel tot hun recht SPECIALE MAANDAG 8 DECEMBER 1958 DE WITRODE VLAG met de Poolse adelaar wappert dezer dagen veelvuldig in IJmuiden. Vooral zondag leek de IJmuidense haringhaven veel op de vissers haven van Gdynia in Polen. Zelfs bij de middensluis lagen twee grote Poolse trawlers uit de vissersplaats Swinemünde. Tegen het einde van het jaar lopen er over het algemeen minder Nederlandse vissersvaartuigen in IJmuiden binnen. De Polen vullen daarom goed aan. Zij zorgen in de winkelstraten van IJmuiden voor een nieuw element. Zij bekijken met plezier de keurige etalages en zijn vooral in de schoenenwinkels geziene gasten. Voor de vishandel zijn de Poolse schepen niet interessant. Hoewel men de vangsten van de Polen heel vaak goed kan gebruiken, mag de vis van de Poolse trawlers in IJmuiden niet worden verkocht. De vis, over het algemeen haring, wordt in het koelhuis opgeslagen in IJmuiden en later in bevroren toestand naar Polen ver voerd. Transito-verkeer dus. De koelhuizen varen er wel bij, de vislossers van de reserveploeg, die de Poolse schepen lossen óók en de middenstanders eveneens. Men is er alweer aan gewend geraakt, dat er in de winkelstraten en aan de haven net als enige jaren geleden, toen de Polen ook IJmuiden als een soort aanvoerbasis ge bruikten, zoveel Poolse vissers lopen. In de M.v.O Het bezoek van de Poolse vissers wordt overigens ook in de Memorie van Ant woord op vragen van raadsleden omtrent de begroting van Velsen voor het jaar 1959 gememoreerd. Een tweetal raadsleden is niet erg tevreden over de „Poolse passage in het gemeenteverslag. „Heeft de samensteller van dit verslag", zo stelde één hunner, „die Poolse zeelieden gevolgd? Deze indruk zou men krijgen, wanneer men leest, dat deze zeelieden op grote schaal inkopen hebben gedaan. Of moet dit misschien suggereren, dat het in Polen zo slecht is", vroeg hij. „De samensteller (van het gemeentever slag) heeft blijkbaar nooit gehoord van de Duitse en Amerikaanse invasie, die met koffers beladen weer naar hun heimat of garnizoen terugkeren. En het cafébezoek, dat de Poolse zeelieden aflegden, diende ook nodig vermeld worden. Heeft de schrij ver nimmer andere zeelieden een robbertje zien vechten?" Velsens college van B. en W. antwoord de: „Bezwaarlijk kan verwacht worden, dat in het gemeenteverslag van Velsen vermel ding voorkomt van alhier niet waargeno men invasies. De omvang der inkopen door Poolse zeelieden is duidelijk gebleken. Sug gesties zijn achterwege gelaten. In het cafébezoek onderscheiden de Poolse zee lieden zich niet van de bemanningen van andere schepen van buitenlandse nationali teit, zoals bijvoorbeeld de bemanningen van hout- en ertsboten". Koude oorlog „Ook Hongarije moest er," aldus de ge noemde raadsleden, „aan te pas komen. De vluchtelingen keerden terug niet omdat de hun voorgeschilderde heilstaat Neder land hun bar was tegengevallen maar omdat zij bericht ontvingen over behoef tige omstandigheden van familieleden. Blijkbaar was deze correspondentie via het RIJEKA (UPI) De havenautoriteiten van Rijeka hebben vandaag medegedeeld, dat een Joegoslavische sleepboot erin is geslaagd de „Star of Luxor", een schip van de Verenigde Arabische Republiek, dat vijf dagen geleden bij het rotsachtige eilandje Unije vastliep, vlot te trekken. De Joegoslavische reddingsboot heeft 48 uur gevaarlijk werk op de stormachtige Noordadriatische zee moeten verrichten voor de Star of Luxor los kwam. Op vier plaatsen was het water binnengedrongen. Deskundigen zullen het schip nader on derzoeken en het vermoedelijk naar Rijeka laten slepen voor herstel. Slotkoers Voorbeurs vrijdag koersen 3-3 %Vo Nederl. '47 89l5/ia 3»/» Nedl. 1962/64 94% Woningbouw 6 °/o 10913/is Pr. A'dam '56 I.. 87 Pr. A'dam '56 II. 94% Pr. A'dam '56 III 94% Pr. R'dam '52 I.. 96l5/i6 Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... 104)4 A.K.U 238 239 Calvé Delft 362 Van Gelder Zonen 185% K. N. Hoogovens. 330 Nederl. Ford 188 N. Kabelfabriek. 297 gew.Philips Gloeil. 417?* 426 ex-div. Pref.PhilipsGloeil. 188 Unilever 460)4 470 Wilton Fyenoord. 207 Werf Gusto 150 Dordtsche Petrol. 762 Kon. Petroleum.. 188,40 188,40 Billiton 180 A'dam Rubber 67)4 K.L.M 104,— Holl. Amer. Lijn. 150% K.N.SM 151 N. Scheepv. Unie 133 v. Nievelt Goudr. 134 Phs. v. Ommeren H.V.A 127)4 Delimaatsehappij f 133,80 Amsterd. Bank. 239 Nat. Handelsbank 127 Ned. Handel Mij 180% Rotterd. Bank 196 Twentsche Bank. 181 Anaconda Copper 57% Bethlehem Steel 48% J.S Ste^l 86% Genera] Motors.. 47% Shell Union 79 Tidewater 22% politiebureau gevoerd", merkte een van de genoemde raadsleden op. Voortgaande met zijn betoog stelde een dezer leden aan het college van B. en W. de vraag, of, wanneer de bovengenoemde reden van vertrek waar is, men het niet erg dom van deze vluchtelingen vindt om de armoede tegemoet te gaan, terwijl „als we de kranten die de politie leest (welke dat zijn kan gemakkelijk uit het verslag worden opgemaakt) mogen geloven, dage lijks duizenden naar het westen vluchten en het dus voor hun behoeftige familie leden een klein kunstje is om de weelde te komen genieten. Laten we dit geschrijf", zo meende het raadslid, „koude-oorlogspolitiek noemen." In een gemeenteverslag achtte dit lid een „dergelijke tendentieuze bericht geving" over Polen en Hongarije uit den boze. Het antwoord van B. en W. is kort: „De wetenschap omtrent de reden van terug keer van enkele Hongaarse vluchtelingen is uiteraard ontleend aan verklaringen van de bedoelde vreemdelingen, deels gestaafd door vertoonde correspondentie. Naar ons oordeel wordt tendentieuze berichtgeving in het gemeenteverslag niet opgenomen". SEOEL (UPI) De bemanning van een Zuidkoreaanse vissersboot heeft gemeld, dat voor de oostkust van het Koreaans schiereiland, nabij de bestandslijn, zes andere Zuidkoreaanse vissersboten opge pikt zijn door drie onbekende vaartuigen. Vermoedelijk waren dat Noordkoreaanse schepen. Aan boord van de opgebrachte vissersboten bevinden zich in totaal 36 Zuidkoreaanse vissers. Vorige maand grepen de Noordkoreanen twee Zuidkoreaanse vissersboten, met in totaal twaalf man aan boord, maar later werden zes man en een van de boten los gelaten. Het geallieerd commando op Korea diende naar aanleiding van dat inci dent een protest in, waarin gesproken werd van „zeeroof op volle zee", maar de com munisten beweerden, dat de aanhoudingen geschied waren toen de vissersboten Noord koreaanse wateren waren „binnengedron gen'. De mededeling is inmiddels door de Noordkoreaanse radio bevestigd. Deze bron deed er zelfs nog een boot en zes vissers bij. De radio vertelde dat zeven Zuid koreaanse vissersboten, met 42 vissers aan boord, zaterdag zijn aangehouden toen zij zich bevonden in de Noordkoreaanse territoriale wateren. De vissers ontvangen een humane behandeling, werd tevens meegedeeld. Velsens Memorie van Antwoord „Verdient het geen overweging, nu de noodzakelijke veranderingen aan het post kantoor aan de Wijkerstraatweg nog niet ter hand zijn genomen met de betrokken instantie van de P.T.T. in overleg te tre den, ten einde te geraken tot het bouwen van een pand, waarin beide diensten kun nen worden ondergebracht en dit gebouw zo mogelijk te plaatsen aan de Wijker straatweg op het stuk braakliggende grond op de hoek van de Meerweidelaan tegen over het pand van de Coöperatie,' vraagt een raadslid aan B. en W. van Velsen aldus de Memorie van Antwoord. Zij antwoordden: „Zoals bekend mag worden verondersteld wordt in Santpoort het nieuwe politieburea onder één dak ge bouwd met het postkantoor aldaar. Thans is echter gebleken dat het nog niet vast staat of het Ministerie van Financiën be reid is aan de gemeente de huurprijs voor dit postkantoor te voldoen. Hoewel hier uit moge blijken, dat de combinatie van politiebureau en postkantoor niet zo ideaal is als zij op het eerste gezicht wel lijkt, wordt toch bij het ontwerpen van plannen voor de bouw van een nieuw bu reau in Velsen(noord) de combinatie on der ogen gezien. IJ.C. B. en W. van Beverwijk stellen de raad voor aan de stichting Vrienden van de Beiaard een jaarlijkse subsidie van 3500 te willen verlenen. Het college zou het bedrag voor dit jaar willen bepalen op 700. B. en W. tekenen hierbij aan dat men gegaan is tot de grens van hetgeen in de gegeven financiële omstandigheden mo gelijk is. CONTACTAVOND EHBO - BE VERWIJK - HOOGOVENS Het bestuur van de afdeling Beverwijk- Hoogovens van de EHBO heeft zijn leden uitgenodigd voor een contactavond op woensdag in paviljoen „Watervliet". De avond wordt verzorgd door de heer M. Mak, die het gezelschap zal bezig houden met muziek, dans en voordracht. Sint Nicolaas trakteert vijfhonderd kinderen Ruim vijfhonderd kinderen van KAB- leden waren zaterdagmiddag naar de K-S.A. gekomen, waar Sint Nicolaas, al vorens hij naar Spanje terugkeerde, hen nog een daverend feest aanbood ter gele genheid van zijn verjaardag. De Sint en zijn knechten werden ver welkomd door de voorzitter van de K.A.B., de heer A. van der Plas, die de jarige van harte feliciteerde. De heer Van der Plas kon de goedheilig man vertellen, dat de kinderen beter gehoor gaven aan de op roep om een K.A.B.-bijeenkomst bij te wonen, dan hun vaders. Sint Nicolaas was heel boos op deze stoute vaders en be loofde maatregelen te zullen nemen. Het werd overigens een uitbundig feest, waar bij vele kinderen bij de Sint kwamen. Zij werden rijkelijk getracteerd op ijs, taai taai en kregen elk een pakket versnape ringen mee naar huis. In het Kennemer Theater te Beverwijk was zaterdagmiddag het kader van de Kring Kennemerland van de Katholieke Volks Partij bijeen. De heer C. F. Kleis- terlee uit Rotterdam meende dat het goed was de leden iets te vertellen aangaande de uitlatingen van mr. J. W. A. Burger van de Partij van de Arbeid waardoor ve len de indruk hebben gekregen dat het ein de van dit kabinet aanstaande zou zijn. De heer Kleisterlee was van mening, dat het niet botert in de P.v.d.A. en dat een en ander nawerkingen zijn van de neder laag bij de laatste verkiezingen. „De heer Burger heeft echter een zak met een tijd bom neergezet, met de bedoeling deze de een of andere dag te laten springen," zo stelde de heer Kleisterlee. Uitvoerig ging spreker in op verschillen de uitingen van ontevredenheid in de P.v.d.A.-gelederen en op de verklaring in „Nieuwe Koers", dat het nu maar eens een andere kant uit moet; voorts waren daar de tegenstrijdigheden in verklarin gen van P.v.d.A.-kamerleden. Maar spre ker was van mening dat de heer Burger, die 117 dagen werk heeft gehad om dit ka binet samen te stellen, niet de sloper hier van zou zijn. Er is geen enkele reden om ongerust te zijn, aldus spreker; de K.V.P. is overigens niet bereid ook maar enige consessie te doen. Mocht de bom toch barsten, dan zou het volgens spreker heel moeilijk zijn een de gelijk kabinet samen te stellen. De heer W. Parquin, secretaris van het Partijbureau, gaf ten slotte een uitvoeri ge uiteenzetting omtrent de voorbereidin gen van de verkiezingen in 1960. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Marco Polo van Londen; Avon, Londen; Sigyn, Londen; Stein- burg, Londen; Henriette B, Londen, walsmateriaal laden in IJmuiden; Huybergen, Goole; Canopus, Swansea; Tempo, Fowey; Juno, Novorossisk; Maj- lith, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Focksfield, Swansea; Tilly, Hudiksval, hout voor Zaandam; Helvetia, Tynemouth; Kungso, Kotka, houtstof voor Velsen; Fivelborg, Rotterdam, kunstmest la den in IJmuiden; Abel Tasman, Southampton, zout laden IJmuiden. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hispania van Bilbao, erts voor Hoogovens; Zaanborg, South.ton, zout laden in IJmuiden; Nanusa, Barcelona; Mar- Burg, .Antwerpen; Beninkust, Antwerpen; Beyer- land, Goole, cokesbreeze voor P.E.N.; Lingestroom, Hull; Stuttgart, Antwerpen; Beyla, Le Havre; Vechtstroom, Goole; Jop, Assens;-Peters, Kram- fors; Bernd Gunda, Norresundet, hout voor Zaan dam; Rhenania, Narvik; Navis, Fowey; Amstel- stroom, Londen; Eemstroom, Shoreham; Neth. Coast, Grangemouth; Hans. Köping; Muttersegen, Bandholm; Weissenburg, Cuba; Gerd, Londen; IJstroom, Grangemouth; Prudentia, Kalmar, hout voor Middelburg; Theano, Dublin; Rigel, Manty- luoto; Boskoop, Antwerpen; Flevo, Aarhus; Tiran, Hamburg, blik laden aan Hoogovens; Bounty, Swansea; Elisabeth Entz, Londen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Peregrine van Londen; Herm Kiepe Samsön, de Rijn op; Heluan, Jossingfjord; Vinga, Gefle, erts voor Hoogovens; Schippersgracht, Walkom; Lizard, Londen; Midas, Kopenhagen; Reine Astrid, Go thenburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Ilos naar Halmstad, walsmateriaal bijgeladen aan Hoog ovens; Su Hae, Terneuzen; Spes, Esbjerg, bijleg ger IJmuiden; Kaap Sint Vincent, Karskar, zout van IJmuiden; Tabian, Bremen; Maj. Lith, Noord zee, bijlegger IJmuiden; Giessenkerk, Rotterdam; Ekswood, Londen; Jason, Bremen; Wermna, Ant werpen; Bayernstein, Bremen; Calvijn, Hudiks- vail; Aardenburg, Stockholm; Annenkerk, Las Palmas; Laarderkerk, Londen; Vinni, Hampton Roads; Madjoe, Gent; Durward, Leith; Jans, Lon den; Hado, Waterford; Strabo, Bilbao; Wappu, Rotterdam; Nore, Skoghall; Vega, Gent; Bawean, Marseille; Lindhaug, Haugesund; Maryan, Appin- gedam, ledig Zaandam; Herman Buisman, Gothen burg, walsmateriaal van Hoogovens; Hinde, Lon den; Hathor, Syracuse; Eos, Lissabon; Honte- stroom, Huil; Rijnstroom, Londen; Delfborg, Fal- kenberg, kunstmest van Hoogovens; Ahoy, Noord zee. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Steinburg naar Gefle; Wexford, Boston, zemelen van Wor- merveer; Sigyn, Malmö; Tempo, Rotterdam; Hen riette B, Londen, walsmateriaal van Hoogovens; Warden A, Londen; Marco Polo, Karlstad; Bina, Stockholm, van de Rijn; Huybergen Rotterdam; Perle, Hamburg; Zeevaart, Boston, aardappelen van Urk; Karl, Rendsburg, van de Rijn. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Ljjst niet rond Voor het eerst in dit haringseizoen is de „lijst niet rond geweest" voor de maan- dagmarkt. Dat betekent, dat de aanvoer niet voldoende was om alle havenarbeiders van de vaste ploegen in te schakelen. Het geen er op neerkomt, dat de normale de- cemberslapte in de IJmuidense vishallen dit jaar vroeger optreedt dan voorgaande jaren het geval was. Er kwam vanmorgen ook een Engelsman aan de markt, de drif ter LT. 337 uit Lowestoft met ongeveer 270 manden Sandettieharing aan boord. Voor de export In guldens werd vanmorgen betaald voor: grote regels kabeljauw 102112, kleine regels 5562, jumbo-schelvis 5562, grote schelvis 4555 per 50 kilo, groot middel tongen 2,60, kleinmiddel 2,30, tong I 2,502,60, grote slips 2,per kilo, grote kisten kabeljauw 122130, kleine kisten 108112, grote zwarte koolvis 9096, witte koolvis 8090 per 125 kilo, kleine zwarte koolvis kabeljauwmaat 7982., per kist van 50 kilo. Voor het binnenland In guldens werd vanmorgen betaald voor: koolvis I 2729, koolvis II 2025, lengen 75—81, grote gul 3941, middelgul 3336, torren 2730, grootmiddel schelvis 4741, kleinmiddel 3845, pennen 3843, braad 3545, wijting 2834, grote tong 3,50—3,60, schol II 49, schol III 42, trawl- haring 3032, Sandettie-haring 34—38, makreel van zeer goede kwaliteit 31, ove rige makreel 1822 per 50 kilo. Voor dinsdagmarkt Voor de dinsdagmarkt is de trawler SCH. 135 thuisstomend met 700 kisten ha ring van de westkust aan boord. Oudste boten zijn thans: Sakina Martina KW. 32, Nestor KW. 101, KW. 176, Albatros KV/. 87, Francina KW. 153 en IJM. 211 van 24 no vember, KW. 82 Stadt Enchuysen van 26 november (uit Grimsby ter visserij ver trokken), Curagao IJM. 99 en KW. 81 van 27 november. Besommingen heden De trawler Vios IJM. 24 besomde van morgen 21.700, Jacoba Gezina IJM. 36 22.300, Elie Cheniviere IJM. 32 f 30.500, HD. 87 Pietertje f 4.840 en RO. 27 4.550. De overige besommingen waren op het moment van afsluiting van deze rubriek nog niet bekend. De haringvangsten De haringvloot (vleetloggers) heeft de afgelopen nacht niet in het Kanaal gevist. Onder de Engelse wal waren er slechts drie loggers in actie, die een vrij behoor lijk resultaat boekten: KW. 23 35, 138 40, 170 55 kantjes haring. Tussen 59.30 en 59 graden noorderbreed te kampten de trawlers en loggers zon dagavond met een briesje van windkracht 5. De visserij was niet best met dagvang sten van 125 tot 175 manden schelvis, wij ting en koolvis. De Toronto deed een trek van 20 manden schelvis en 5 manden ma kreel. De Emma IJM. 15 deed een trek van 30 manden, de Herman een trek van 40 manden schelvis en haring, de Golfstroom een trek van 15 manden wijting en 10 manden haring en 5 manden makreel en de Medan IJM. 57 ving in twee trekken 50 manden wijting, schelvis en'koolvis: De loggers in het Kanaal en langs de kust hebben zondag niet gevist. Zaterdag was het goed weer om de Noord en vingen de schepen 200 tot 250 manden makreel, schelvis en koolvis in vier trekken. De loggers en kotters langs de kust vingen zaterdag 80 tot 100 kg tongen en 4 tot 5 manden schol. In het Kanaal werd niets gevangen. De schepen aan de westkust lieten zich niet horen. Duitse resultaten De Westduitse trawlers, die thans onder Newfoundland de visserij uitoefenen, blij ven zeer goede resultaten boeken. De trawlers komen gemiddeld met 5000 kisten verse vis per schip in de Westduitse vis sershavens binnen. Het gevolg hiervan is dat het aanbod van verse vis bijvoorbeeld in Bremerhaven voor de tijd van het jaar zeer ruim is te noemen. Onder de kust van IJsland vangen de grote Duitse trawlers erg weinig. Over de aanvoer van verse haring is men in Duitsland ontevreden. De twaalfjarige Peter Postuma Mant je uit Velsen-Noord is zaterdagavond met zijn moeder naar Amerika vertrokken. Peter zal daar een hartoperatie ondergaan. De operatie zal worden verricht door prof. Carl Walton Lillihei. In Nederland is Pe ter ook reeds twee keer aan het hart ge opereerd. Het is niet voldoende om bijvoorbeeld de behoeften van de conservenindustrie te dekken. Heden aan de markt De aanvoer was minder groot vanmor gen dan op voorgaande maandagmarkten het geval is geweest. De trawler Vios IJM. 24 kwam aan de markt met een vangst van 711 kisten verse vis, 3 grote haaien en 25 stijve kabeljauwen, waarbij 230 schel vis, 80 gul en kabeljauw, 60 koolvis, 1 hake, 240 makreel, 15 haring, 50 wijting en 35 vleet en rog. De Gezina Jacoba IJM. 36 zorgde voor 740 kisten verse vis en 40 stijve kabeljauwen, waarbij 100 schelvis, 250 gul en kabeljauw, 290 makreel, 20 ha ring, 55 wijting, 25 diversen. De Elie Che niviere IJM. 32 zorgde voor 680 kisten verse vis en 55 stijve kabeljauwen, waar bij 250 schelvis, 200 gul en kabeljauw, 70 koolvis, 45 makreel, 15 verse haring, 40 wijting, 60 diversen. De RO. 27 zorgde voor 63 kisten verse vis en 15 stijve kabel jauwen, waarbij 250 kilo tarbot, 1300 kilo tongen, 12 schol en 20 wijting. De Pietertje HD. 87 loste 115 kisten verse vis en 45 stijve kabeljauwen, waarhij 90 schelvis, 5 gul en kabeljauw, 10 makreel en 10 di versen. Voor tweede losbeurt Voor de tweede losbeurt waren er acht entwintig loggers en zeventien kotters met 5000 kilo tarbot, 44.000 kilo tongen, 560 kisten schol, 15 schelvis, 7 makreel, 30 verse haring, 254 wijting en 167 stijve ka beljauwen. De aanvoer van verse haring was over het algemeen te verwaarlozen vanmorgen. Het seizoen begint af te lopen. Minder aanvoer In november is er te IJmuiden 6.515.986 kilo verse vis aangevoerd. De opbrengst van deze hoeveelheid was 3.982.080,43 gul den. In november 1957 werd er meer vis aangevoerd: 6.706.916 kilo. De opbrengst was echter minder: 3.737,193,98 gulden. De aanvoer van verse haring daalde van 2.311.520 kilo tot 2.212.157 kilo. De aanvoer van makreel steeg echter van 1.011.717 kilo tot 1.133.135 kilo in november. Prijzen van zaterdag Heilbot 2.801.90, gr. tong 3.50—3.20, grm. tong 2.60—2.50, kim. tong 2.40—2.10, kl. tong I 2.70-2.20, ki. tong II 2.101.80, tarbot I 2.501.80 per kg. Tarbot II 92—80, tarbot IV 70-32, schartong 38. gr. schol 56—50, grm. schol 5545, kim. schol 54 46, kl. schol I 5136, kl. schol II 4225, schar 35 22. v. haring 2719.60, makreel 2616, gr. schel vis 6138, grm. schelvis 4436, kim. schelvis 38— 30, kl. schelvis I 3728, kl. schelvis II 3528, wij ting 27—8, gr. gul 4034, mia. gul 3229, kl. gul 2612.50, kl. haai 23, ham 9655, poontjes 25—13, ki. koolvis zw. 26—19, kl. koolvis wit 3228 p. 50 kg. Gr. kabeljauw 22076, gr. koolvis zw. 8272 gr. koolvis wit 8884, gr. leng 7372 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 899 kisten tong en tarbot, 4 k. heilbot, 2 k. tong schar en schartong, 860 k. schol, 55 k. schar, 400 k. Haring, 490 k. makreel, 450 k. schelvis, 590 k. wijting, 315 k. kabeljauw en gul, 15 k. leng, 5 k. haai, 15 k. ham, 55 k. poon, 350 k. koolvis en 25 k. diversen. Totaal 4530 kisten vis. Besommingen van zaterdag 1 trawler met 20.990, KW 8 19.330, HD 79 f 12.390, KW 91 9510, KW 107 1430, SCH 171 2340, KW 37 4000,RO 2 2670, IJM 40 2700, IJM 29 1990, IJM 208 3940, IJM 11 2880, IJM 3 1660, IJM 54 7090, IJM 43 4010, IJM 38 2170, IJM 4 3280, IJM 59 3390, IJM 61 3030, IJM 31 3080, IJM 210 5540, KW 94 2310, KW 92 1090 KW 21 1790, KW 35 900, KW 60 2100, KW 65 1590, KW 56 1960, KW 142 1780, KW 166 3240, KW 61 2040, KW 77 1770, KW 71 2090, KW 3370, KW 68 2660, WR 33 2830, RO 29 1180, HD 125 3010, TX 14 2870. o fis.; Abbekerk, 7 v. Rotterdam n. Antwerpen. Abida, 7 150 m. w. Thusrday n. Sydney. Aldabi, pass. 7 Casablanca n. Antwerpen. Alkmaar, 7 75 m. w.z.w. Pt. Elisabeth n. Madras. Almdijk, 7 te Antwerpen. Almkerk, 8 te Adeii. Alphard, 7 v. St. Vincent n. Rotterdam. Ameland, 7 v. Rotterdam n. Curasao. Ampenan, 6 v. New Orleans n. Newport News. Amstellaan, 8 te Aden. Amstelland, 8 te Buenos Aires. Amstelmeer, pass. 7 Dover n. Brake. Amstelsluis, 7 135 m. z.w. Colombo n. Madras. Andijk, 7 v. Bremen n. Hamburg. Annenkerk, 6 v. Amsterdam n. Las Palmas. Appingedijk, 6 v. Vitoria n. Rio de Janeiro. Arendsdijk, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Argos, 6 v. Ceuta n. Mostaganem. Attis, 7 té Curasao. Banda, 8 te New York. Banggai, 7 te Portland verw. v. San Fransico. Baud, 8 te te Singapore. Bawean, 7 30 m. z. Wight n. Marseille. Beninkust, 7 te Amsterdam. Blitar, 7 te Port Said. Bonita, pass. 7 Miami n. Laceiba. Borneo, 7 v. Port Said n. Genua. Boskoop, 7 te Amsterdam. Breda, 7 op rede Puerto Cabello v. Guanta. Caltex Arnhem, 7 27 m. n.w.n. Kp. Bon n. Sidon. Caltex Delft, 7 27 m. z. Mukalla n. Bahrein. Caltex Eindhoven, 7 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leiden, 7 v. Killingholmne n. Teesport. Caltex Pernis, 7 v. Portland n. Hobart. Calt. Rotterdam, 7 145 m. o.z.o. P. Sudan n. Suez. Caltex The Hague, 6 v. S. Nicholas n. Rio de Jan. Camerounkust, 8 te Accra. Camitia, 7 800 m. z.z.w. Colombo n. Capetown. Castor, 8 te Puerto Ordaz. Cistula, 7 190 m. o. Melbourne n. Geelong. Colytto, 8 te Los Angeles verw. v. Willemstad. Coolsingel, 7 te Bremen. Corilla, 7 v. Calcutta n. Abadan. Cradle of Liberty, 7 v. Philadelphia n. Port. Said* Crania, 6 130 m. o. Fortaleza n. Curasao. Cumulus, 6 te Rotterdam. Dordrecht, 7 te Rotterdam. Dorestad, 7 te Rotterdam. Eos, 6 v. Amsterdam n. Lissabon. Friesland SSM, 7 60 m. z.w. Ushant n. A'dam, Geertje Buisman, 8 te Rotterdam. Giessenkerk, 6 te Rotterdam. Graveland, pass. 8 Fern. Noronha n. Rio de Jan. Groote Beer, 9 te Sydney verwacht. Haarlem, 7 300 m. n. Flores n. Amsterdam. Hecuba, 7 te Barranquila. Heemskerk, 7 te Genua. Helder, 6 v. Hamburg n. Antwerpen. Helena, 7 te Antwerpen verwacht. Hermes, 7 te Kingston verwacht. Hispania, 7 te IJmuiden v. Bilbao. Holendrecht 6 v. Rotterdam n. Baltimore. Hydra, 5 330 m. w. Ouessant n. La Guaira. Isis, 7 te Antwerpen. Jason, 7 te Bremen v. Amsterdam. Kaap Hoorn, 8 te Mombasa. Karachi, 7 te Halifax v. Abadan. Karimata, 8 te Massawah. Kelletia, 8 te Belfast. Kenia, 7 700 m. z.w. Azoren n. Landsend. Kermia, 14 te Landsend verwacht. Kertosono, 8 te Houston. Kloosterdijk, 8 t eVera Cruz. Koningswaard, 7 140 m. n.o. Trinidad n. Trinidad. Koratia, 12 te Curasao verwacht. Kosicia, 8 te Thameshaven. Kreeft, 7 170 m. n.w. Trondheim n. Narvik. Kryptos, 7 v. Curasao n. Lissabon. Laarderkerk, 6 v. Amsterdam n. Londen. Langkoeas, 8 te Balikpapan. Laurenskerk, 7 450 m. w.n.w. Pt. Said n. Pt. Said, Lekhaven, 7 v. Las Palmas n. Antwerpen. Leopoldskerk, 7 45 m. z.w. Lissabon n. Hamburg. Leto, 8 te Dakar verwacht. Lieve Vrouwekerk, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Limburg, 7 v. Singapore n. Port Swettenharm Lindekerk, 8 te Hamburg. Maas, 7 120 m. w.z.w. Napels n. Napels. Maasdam, 8 te Le Havre. Maetsuycker, 8 te Port Swettenham. Mapia, 6 v. Tsingtao n. Hongkong. Mariekerk, 7 180 m. van Guardafui n. Karachi. Maron, 7 te Port Au Prince. Mataram, 7 v. Belawan n. Trincomalee. Medon, 7 v. Georgetown n. Puerto Ordaz. Meerkerk, pass. 7 Straat Messina n. Port Said. Meliskerk, 7 v. Londen n. Port Said. Mentor, 5 370 m. z.o. Kp. Hatteras n. Baltimore. Merwede, 6 v. Rotterdam n. Dakar. Mitra, 6 v. Puerto Cardon n. Rotterdam. Montferland, 8 v. Las Palmas n. Montevideo. Moordrecht, 6 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Munttoren, 7 te Brunsbüttelkoog v. Port Said. Musilloyd, 6 v. Rotterdam n. Hamburg. Mylady, 7 te Las Palmas. Naess Lion, 7 v. Mena n. Houston. Naess Tiger pass. 7 Kp. Bon n. Houston. Nias, 7 te Antwerpen verwacht v. Hamburg. Motos, 5 120 m. o. Sicilië n. Antwerpen. Oldekerk, 7 v. Casablanca n. Antwerpen. Omala, 7 te Hammersfest. Ootmarsum, 7 400 m. o.z.o. Bermuda n. Houston, Oranjefontein, 5 te Antwerpen. Oranjestad, 7 v. Paramaribo n. Trinidad. Orion, 8 te Alexandrië. Osiris, 5 v. Ponce n. Antwerpen. Papendrecht, pass. 7 Dover n. Wismar. Pendrecht, 7 110 m. n.w. Madeira n. Istanbul. Pieter S, 7 te Rotterdam. Polydorus, 8 te Singapore. Poseidon, 7 360 m. w. Finisterre n. Amsterdam. Prins Casimir, 7 te Threerivers. Prins der Nederlanden, 7 v. Plymouth n. A'dam. Prins Willem IV, 7 v. Montreal n. Glasgow. Prins Willem V, 6 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik, 7 140 m. z.o. Kp. Race n. Le Havre. Provenierssingel, 7 28 mijl n.w. IJmuiden naar Puerto Ordaz. Purmerend, 7 v. Berre n. Spezia. Raki, 7 te Bombay v. Ummsaid. Randfontein, 6 v. proeftocht te Schiedam. Ridderkerk, 7 rede Colombo. Roepat, 7 te Tandjong Priok verw. v. Belawan. Rondo, 5 170 m. o.n.o. Mogadiscio n. Djibouti, Rotti, 7 v. Belawan n. Colombo, Rijndam, 7 te New York. Rijnkerk, 8 te Durban. Scheldelloyd, 8 te Port Said n. Zeebrugge. Scherpendrecht, 7 10 m. z. Sardinië n. Paulsbor®. Silindoeng, 7 te Melbourne v. Sydney. Sliedrecht, 7 te Rotterdam. Sioterdijk, 6 v. Rotterdam n. Antwerpen. Soestdijk, 8 te Boston. Solon, 5 te Norfolk verwacht. Stad Alkmaar, 7 85 m. z. Bermuda n. Rotterdam. Stad Delft, 6 253 m. z.o. N. Orleans n. N. Orleans. Stad Gouda, 7 v. Baltimore n. Vlaardingen. Stad Haarlem, 7 45 m. z. Cartagena n. Bagnoli. Stad Leiden, 7 100 m. n.n.w. Seillys n. Golf van Mexico. Stad Rotterdam, pass. 7 Majorca n. La Spezia. Stad Schiedam, 7 60 m. z. Barcelona n. Savona. Stad Utrecht, 7 590 m. w. Flores n. Vlaardingen, Stad Vlaardingen, 7 15 m. z.o. Kaap St. Vincent naar Gibraltar. Stan vac Djirak, 8 te Sungeigerong. Stanvac Malacca, 7 te Singapore. Steenwijk, 7 425 m. z.z.w. Kp. Race n. Holland. Stentor, 7 te Georgetown verw. v. Smalkalden. Straat Madura, 7 te Durban. Straat Magelhaen, 8 te Port Said. Straat Mozambique, 7 v. Hongkong n. Kobe. Sunetta, 7 te Singapore verw. v. Balikpapan. Tabian, 6 v. Amsterdam n. Bremen. Tappanzee, 7 et Khorramshahr verwacht. Tawali, 6 v. Rotterdam n. Bremen. Telamon, 5 v. Ponce n. Curagao. Theobaldius, 7 v. Yokkaichi n. Miri. Tiberius, 6 900 m. z.w. Azoren n. Paramaribo. Titus, 7 40 m. z.z.o. New York n. Philadelphia. Tomocyclus, 7 te New York verw. v. Maracaibo. Tomori, 7 v. Tjirebon n. Semarang, Towa, 7 te Rotterdam. Utrecht. 7 te Djeddah v. Akaba. Van Linschoten, 7 v. Mtwara n. Penang. Van Riebeeck, 6 v. Singapore n. Auckland. Vasum, 17 te La Spezia verwacht. W. Alt. Jones, E 180 m. n. Socotra n. Ph.delphia. Waibalong, 10 te Bahrein verwacht v. Mogadissiö, Waterland, 7 130 m. w. Lissabon n. Amsterdam. Westerdam, 8 te Rotterdam. Westland, 5 rede Ilheus. Wieldrecht 8 te New York. Willemstad, 6 v. Southampton n. Madeira. Witmarsum, 7 te New Orleans verwacht. Wonogiri, 8 te Los Angeles v. Pt. Alice. Wonosari, 7 v. Pladju n. Kohsichang. Zaankerk, 8 te Aden verwacht v. Port Said. Zeeland, 8 v. Port Said n. Nemours. Zuiderkerk, 7 te Antwerpen verwacht v. Bremen. SLEEPVAART Barentsz Zee, 5 v. River Blackwater te Aviles. Blankenburg, 5 v. Le Havre n. Rendsburg. Cycloop, 8 240 m. n.w. Key West n. Perz. Golf. Friesland, 8 930 m. z.o. Yokohama n. Maracaibo. Oostzee, 8 380 m. n.n.w. Fortaleza n. Rio de Jan. Titan, 8 160 m. z. Mississippi n. Perzische Golf. Tyne, 8 v. Avonmouth n. Zeebrugge. Zeeland, 8 29 m. n.w. Flores n. Khorramshahr. Onzichtbaar stoppen Mot-, scheur- en brandgaten Repareren, veranderen van dames- en herenkleding THEO v. ECK, Kleermaker, Kennemerlaan 176 met OPtrek-tape WINTER MANTELS in dames- en juniormaten, prima kwaliteit, zuiver wollen velours glacé, in alle modekleuren, sportieve modellen met moderne ruglijn, normaal 125.- haarlem crot8 houtstraat m

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6