's Nachts om 3 uur in pleisterplaats .„De Lucht" Vitrage?» Officieel afscheid van A. Wiedemeyer als hoofd Willem de Zwijgerschool Kennemers werkte zich op tot tiende plaats door zege op Watergraafsmeer Stofzuigers Fa De Vilder fêoémoft VOETBAL IN KEN Foto- en Cinecamera's foto KRIJGER cine Borst's Fruithandel Betaling a abonnementsgeld j per giro Prima turntechniek Dure voetballoze-dag voor WB Komende generaties scholieren zullen herinnerd worden aan een voortreffelijk schoolhoofd Noordholland heeft officieel een vlag MAANDAG IS DECEMBER 19S8 - KëNN£M6ALAAN~ ïU9jrnom i KSNNEM BBLAAN - KBNNEMEALAAN Rook met verstandrook met smaak. rook sigaren *3ooaeööee©eccööOöcocoeoeoe«sDcc^ U ku t het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op jj onze postgirorekening no. 129288 ten name van De lJmuider Courant. U 8j bespaart daarmee incassokosten en g vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7.65, post- g abonnés 8,15. 8 V kunt het ons gemakkelijk maken 8 door uw giro-opdracht te verzenden 8 vóór het eind van de maand, voor- zien van uw juiste naam en adres. 8 Wij behoeven dan geen kwitanties g uit te zenden. Indien u voor een 8 ander gireert, wilt u dan het bezorg- adres van de krant vermelden? 8 Voor automatische girobetalingen g (het allergemakkelijkste) zijn formu- g lieren op aanvraag gaarne ter be- 8 schikking. In dat geval dient men g wel voor voldoende saldo op de g 8 giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE, jj »c>oocoo5©OGc*»5oooeooococx>xxxx500ooooc^^ De leden van de Kennemerstaten gym nastiekvereniging ,SSH" hebben zaterdag middag en -avond door middel van een boeiende film kennis kunnen maken met prima turntechniek. In het sportpaviljöen „Watervliet" aan de Koningsweg snorde de filmprojector 's middags driemaal ach tereen voor de in drie groepen verdeelde jeugdleden. Zij keken geboeid naar de gymnastiekbeoefening in Finland en Zwe den en een aardige film van het bonds- feest in Arnhem, afgewisseld met leuke tekenfilms. De kleuters en jongste aspi ranten genoten vooral van de geestige be levenissen van „De Dikke en de Dunne". Voor de oudere leden was er zaterdag avond in het Statenhuis aan de Velserweg een prettige bijeenkomst. Het programma werd geopend met een prachtige kleuren film van de in Zagreb gehouden gymnac- strada, die mede wegens de deskundige toelichting van de KNGV-filmtechnicus, de heer Brouwer, 'n hoogtepunt was. De be wonderenswaardige techniek en lichaams- beheersing van de Zweedse, Russische, Finse en Hongaarse gymnasten demon streerden, dat er in Nederland nog heel wat gepresteerd zal moeten worden om een dergelijk hoog peil te benaderen. Met grote voldoening had de voorzitter, ir. W. Singer bij het begin van de avond de nieuwe, eigen geluidsinstallatie in gebruik geno men, waarvan hij zich na het geslaagde filmprogramma bediende, toen hij de be haalde KNVG-vaardigheidsdiploma's uit reikte. Daarna bleven de SSH-ers onder muziek en dans nog enige uren gezellig bijeen. Het lagere voetbal is gisteren slecht aan zijn trek gekomen, want de toestand, waar in de meeste terreinen verkeerden, was van die aard, dat de consuls of de scheids rechters ze onbespeelbaar moesten ver klaren. In elk der beide tweede klassen gingen slechts twee wedstrijden door. Daarbij waren onder meer de leidende clubs betrokken en deze namen daarbij geen halve maatregel: Baarn verpletter de Hollandia maar liefst met zeven-één en HFC stuurde Purmersteijn met een vijf-nul nederlaag naar de plaats van her komst terug. Verder werd in 2A nog gespeeld De Ken- nemersWatergraafsmeer. Eindigde de ontmoeting tussen deze twee clubs in Am sterdam destijds in een gelijk spel, nl. drie drie, thans zegevierden de roodzwarten met één-nul. Twee kostbare punten kwa men hierdoor binnen en daar, zoals we hierboven reeds memoreerden, Hollandia van Baarn verloor, werkten de Beverwij- kers zich op naar de tiende plaats. In de onderste regionen is de situatie nu als volgt: Watergraafsmeer 12-9, De Kennemers 11- 8, Hollandia 12-8, Holland 11-6. De tweede wedstrijd in 2B was die tus sen HRC en WFC. De Heldersen wonnen met twee-één en blijven met hun 20 pun ten uit 12 wedstrijden dus een ernstige be dreiging vormen voor HFC, dat één punt meer heeft. Voor de beide derde klassen, waarin de Kennemerlandse clubs uitko men, werd geen enkele wedstrijd gespeeld en in de vierde klas kwamen alleen Wa terloo en Taba aan bod. De Waterloërs lie ten zich zowaar door de hekkesluiters in de luren leggen en verloren met niet min der dan twee-zes. Door dit onverwachte succes konden de Taba-ers de onderste plaats weer overdoen aan De Meer. Hier is in de onderste regionen de stand nu als volgt: WMHO 10-8, Waterloo 11-8, Bloe- mendaal 10-7, Taba 11-6, De Meer 10-5. Het komt ons voor, dat de Waterloërs er verstandig aan zouden doen in de eerst komende wedstrijden hun winstpuntenaan tal flink omhoog te werken. VelsenHilversum Op Nieuwjaarsdag komt de leidende tweede-divisieclub Hilversum in Sant- De Velsennoordse voetbalclubs beleefden zondag wegens de slechte weersomstan digheden een rustdag, die voor VVB ech ter wel dure gevolgen kreeg. VVB I was per autobus naar WA getogen voor een competitiewedstrijd, die, naar de mening van de consul 's morgens, wel kon worden gespeeld, 's Middags echter keurde de scheidsrechter het terrein af en konden de VVB-ers en hun aanhang onverrichterzake terugkeren. Hetzelfde overkwam VVB 2, dat een vergeefs bezoek kwam afleggen bij Aalsmeer 2. poort op bezoek bij Velsen. Het betreft hier een ontmoeting voor de KNVB-beker. Kennemers Op een spiegelglad veld heeft De Ken nemers tussen de buien door een benauw de, doch kostbare 1-0 overwinning op Wa tergraafsmeer bevochten. De wedstrijd begon een kwartier later, omdat men wil de wachten tot het droog was. Uiteraard konden beide partijen op het gladde ter rein hun spel niet geheel ontplooien. Kort voor rust kon men het enige doelpunt van de hele wedstrijd noteren: in de 41-ste mi nuut zette de Kennemers-linksbuiten de bal voor het doel van de gasten. Doelman Van 't Kruijs kreeg de bal niet voldoende onder controle en Joosten scoorde (1-0). In de tweede helft was er nog slechts één ploeg, die speelde: Watergraafsmeer. Kei harde schoten van Neidlinger en Oldenhof werden echter door doelman Meijer ge stopt. De Kennemers kon niet verder ko men dan één uitval. Van der Sluijs rondde deze af met een hard schot, doch doelman Van 't Kruijs redde fraai. De duisternis was reeds gevallen, toen de spelers het veld verlieten. FEESTVIERENDE HENGELAARS De Beverwijkse hengelsportvereniging ,,'t Karpertje" heeft zaterdag in zaal Hoo- gerwerf de jaarlijkse feestavond gehouden. Hieraan ging vooraf de prijsuitreiking van de traditionele wedstrijd in Middenmeer aan het einde van elk seizoen. De voor zitter de heer A. Hoeben sprak over een goed hengelaarsiaar waarvan het hoogte punt was genoemde wedstrijd. Hier werden in totaal vierhonderd vissen gevangen, waarvan honderdnegentig bovenmaatse. De prijswinnaars waren: 1. H. Kranen donk; 2. L. v. d. Aar; 3. J. Pauw; 4. J. Straat; 5. P. Schoorl. Het bestuur had gemeend op deze avond vooral aan de dames te denken, waartoe een uitgebreide prijzentafel gereed stond. Deze kwamen bij de gelukkige winnares sen van diverse gehouden gezelschaps spelletjes terecht. Gasten bij Volksdansvereniging Op woensdag 17 december zullen de leden van de volksdansverenigingen „Zo is er maar ééntje" uit Velsen-Noord en „Ko ningsbosch" uit Castricum de gasten zijn van de Heemskerkse zustervereniging „As- sumburg". Naar verwacht wordt zullen de beentjes geducht van de vloer gaan. Het ligt in de bedoeling van „Assumburg" om wanneer het financieel mogelijk is ook een cursus voor jongeren te gaan organiseren. ABVA-LEDEN KOMEN BIJEEN De afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren houdt op woensdag 17 december in ,,'t Centrum" een leden vergadering. Het belangrijkste agendapunt vormt de kandidaatstelling van een lid van de bondsraad. Dit is een gevolg van het feit dat het in oktober gehouden congres heeft besloten om ingrijpende wijzigingen te brengen in de statuten en het huis houdelijk reglement van de bond. Het be stuur stelt de leden voor de heer A. van den Bosch kandidaat te stellen. ttBANKET Een wel heel moeilijke week voor dé handel ligt achter de rug. Een tekort aan vis over deze hele linie deed de prijzen oplopen tot een hoogte waarvan niet al leen niets meer iets te verdienen was, doch die wrevel veroorzaakte bij de klanten. Een kistje braad voor meer dan 50 een kist schol II tot 80, een kist kabel jauw 250, zijn niet bepaald prijzen om de afnemer te animeren. Haring liep tot 38 per kist op, terwijl de makreel goed in de 30 zat. Bleven de laptongen ook even onder de f 4, de grootmiddeltong steeg, vergeleken met maandag een kleine 1 per kg., ter wijl de tong I tegen de 4 kwam, met een goede 3,50 per kg. voor de slips. De oorzaak? Allereerst het slechte weer, waardoor de scholaanvoer ver beneden het gemiddelde bleef, daarnaast een verhoogde vraag, speciaal door het buitenland voor vis. Zodoende kon voor 'n kist jumbo's 'n goe de 80 worden gemaakt, terwijl zaterdag, bij een aanvoer van een goede 100 kisten grote koolvis, de prijs nog een stijging ver toonde tot bijna 90 per kist. Met de kerstdagen in het verschiet, kan worden gerekend op een verhoogde be langstelling, speciaal van tongen, wat dan ook j.l- zaterdag reeds tot uitting kwam. Met een aanvoer van slechts 20.000 kg. kon dan ook niet geheel aan alle aanvragen worden voldaan, en zijn heel veel orders niet uitgevoerd. Engeland bleef vaste klant voor grove schol, al liep hier de prijs niet belangrijk op. De Brit eet met de kerst liefst kalkoen. Een prijs van 50 tot 55 voor de grof ste soorten mag er echter toch wel zijn. Schol II was peperduur, terwijl de schol III niet beneden de 40 is geweest, met een 60 voor de voorgaande dagen. Het lied van de haring wordt eentonig. IJmuiden zag weinig of geen aanvoer, ter wijl Breskens alleen donderdags wat aan voer kreeg. Het zat hem in het slechte weer; de prijzen waren ongekend hoog. Dertig gulden per kist voor (dit soort) haring is wel typerend voor de grote ha- ring„nood". Dat de Zuidzijde toch nog goede resulta ten kon boeken voor maar matige scheep jes vis is dan ook alleen te danken aan de topprijzen, die de handel bereid was te geven. Vele goede besommingen kwamen uit de bus, onder andere door de KW. 82, met 30.000. Onze beste wensen voor de heer Jan Prins, die momenteel in het Antonius Zie kenhuis verpleegd wordt. Advertentie Marktplein 24-26 - IJmuiden - Telef. 5596 KIENAVOND VAN DE VARA Ter gelegenheid van het dertigjarig be staan van de Beverwijkse afdeling van de VARA wordt op maandag 22 december in ,,'t Centrum" een kienavond gehouden. Als prijzen hiervoor worden vele waardevolle voorwerpen beschikbaar gesteld. In het trapportaal van de Willem de Zwijgerschool aan de Platanenstraat werd zaterdagmiddag door de wethouder van onderwijs, de heer H. de Boer, een marmeren gedenksteen onthuld, die in gulden letters het opschrift bevat: „Aan geboden door het gemeentebestuur van Velsen aan A. Wiedemeijer, die aan deze school werkte van 1916 tot 1958, uit dankbaarheid voor de vele belangrijke diensten". De onthulling geschiedde door het verwijderen van de Nederlandse driekleur, na welke handeling wethouder De Boer vaststelde, dat de komende generaties van schoolgaande kinderen op deze wijze terecht aan een voor treffelijk schoolhoofd zullen worden herinnerd. Uiteraard is aan deze onthulling, welke plaats vond ter gelegenheid van het offi ciële afscheid van de heer A. Wiede meijer als hoofd van de Willem de Zwij gerschool, deze middag het een en ander voorafgegaan. Zoals de afscheidsreceptie in het toepasselijk versierde gymnastiek lokaal, waar de heer Wiedemeijer met zijn echtgenote en kinderen achter een met bloemstukken bedekte tafel had plaatsgenomen. Zij konden hier de toe spraken beluisteren van een achttal spre kers, dat op deze wijze uitdrukking gaf aan zijn gevoelens van warme sympathie en dankbaarheid voor het vele goede, dat de heer Wiedemeijer voor het onderwijs in Velsen heeft verricht. En dat niet in het allerminst door zijn tact enthousiasme en medeleven als raadge ver voor zijn leerlingen en oud-leerlingen welke eigenschappen hem stempelden tot een uitzonderlijk bekwaam onderwijzer en schoolhoofd. Lange rij van sprekers Verder voor de wijze waarop hij zijn vele nevenfuncties bij het onderwijs heeft vervuld en dan niet in het minst voor zijn bemiddeling, om de leerlingen na het be halen van hun diploma de positie te ver schaffen, waar zij hun talenten verder konden ontplooien Wethouder De Boer verzekerde de heer Wiedemeijer daardoor, dat hij naar beste vermogen zijn plicht heeft gedaan en geen geschenk, of woord van dank kan schoner zijn dan de gevoelens van grote erkente lijkheid, die duizenden kinderen en oud leerlingen hem nog altijd toedragen. Na mens het gemeentebestuur overhandigde spreker hem tenslotte enige boeken, waar na de familie Wiedemeijer zich met alle aanwezigen naar de hal begaf, waar de reeds bovenomschreven onthulling van de gedenksteen plaatsvond. Moeilijk afscheid Nadat allen weer in het gymnastieklo kaal waren teruggekeerd, begon de heer Wiedemeijer aan zijn uitvoerig dankwoord dat hem karakteriseerde als een bemin nelijk en bescheiden man, die meer op zijn tekortkomingen dan op de behaalde successen wees. Zo herinnerde hij eraan, dat diverse verbeteringen aan de school niet meer door hem verwezenlijkt konden gorden; zodat hij> 'een aantal onvervulde wensen moest achterlaten. Zoals lokalen door ^handenarbeid,-1 muziekonderwijs',' overblijvers en bibliotheek. Ook zou spre ker nog gaarne bij de middenstanders meer inzicht en vorming hebben bevor derd. Daarom had hij er vrede mee dat zijn taak nu door een jongere kracht wordt overgenomen; een kracht, die hij overi gens reeds heeft leren kennen als iemand, die zeer zeker in staat zal zijn leiding te geven en de school te verbeteren. Ten slotte noemde de heer Wiedemeijer dit afscheid een voor hem bijzonder moei lijk ogenblik, omdat hij nu een school moet verlaten die hem lief is geworden; mede door de ondervonden liefde van de kinde ren en de voorbeeldige onderlinge sfeer met de collega's. Niet minder erkentelijk was spreker voor de uitstekende medewer king van het gemeentebestuur, in het bij zonder door de persoon van wethouder De Boer, waardoor hij in staat werd gesteld iets voor school en onderwijs tot stand te brengen. De heer Wiedemeijer besloot met het uitspreken van zijn erkentelijkheid voor de vele geschenken en tot hem ge richte vriendelijke woorden, waardoor hij bijna van zijn eigen goede kwaliteiten was overtuigd geworden. Hiermee was tevens het officiële karak ter van deze receptie beëindigd, werd thee met gebak rondgediend en namen de aanwezigen persoonlijk afscheid van de heer Wiedemeijep en zijn familie. Dit aan tal werd daarop vermeerderd door vele oud-leerlingen, collega's en andere belang stellenden, die tijdens de officiële recep tie buiten het lokaal reeds een lange file hadden geformeerd. Opnieuw een overtui gend bewijs voor de grote sympathie, waai de heer Wiedemeijer zich van zovele zij den in mag verheugen. Des morgens had in het Thaliatheater het afscheid van de leerlingen plaats ge vonden, waar het waarnemend school hoofd, de heer J. de Geus namens de ver zamelde jeugd het woord voerde en de heer Wiedemeijer bedankte voor zijn wij ze lessen en uitzonderlijke leiding. Deze toespraak werd besloten met het aanbie den van het afscheidsgeschenk: een tele visietoestel, waarvoor de gelden waren bijeengebracht door leerlingen, oud-leer lingen en collega's. Een herinneringsge schenk, waarmee de heer Wiedemeijer zich bijzonder verrast toonde, van welke ge voelens hij in een toepasselijk dankwoord blijk gaf. Het feestelijke gedeelte van deze mor gen bestond uit een gevarieerd filmpro gramma, bestaande uit een journaal, eni ge tekenfilms en het hoofdnummer „Geor- dy". Een programma, dat getuige de geestdriftige reacties uit de zaal, döor dé schoolkinderen op bijzonder hoge prijs werd gesteld. Smash-dames winnen De dames van de Castricumse volley balclub The Smash hebben ook in Enk huizen haar overwinningsreeks voortge zet en deze keer was het Flevo dat door de knieën ging met een 1—3-nederlaag. In de eerste twee sets gaven de Castri cumse dames geheel de toon aan en deden zij met goede smashes hun gastdames in het zand bijten. Deze twee sets werden ruime (715 en 815) overwinningen voor de bezoeksters. Daarna waren echter de Flevodames aan bod en verdiend brachten zij de derde set met 1510 op hun naam. In de laatste set echter waren de bezoeksters weer in uit stekende conditie en dit resulteerde in een 915-zege, waarmede de 13 overwinning veilig werd gesteld. Oók al aan de sigaar? Electrolux, Excelsior Erres, Holland Electro, Ruton, enz. Verkoop - Inruil Reparatie Betaling in overleg VELSEKDIJIiN WEG 173 Tel. 4402 FRUITMANDEN en FRUITSCHAALTJES Kennemerlaan 32, Telefoon 4331 Verzending door geheel Nederland Nummerbrie ven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd Deze rij van sprekers werd geopend door de heer L. Spruit, oud-directeur van de H.B.S. te Velsen, die de heer Wiede meijer onder meer een bijzonder waarde vol eollega noemde, wiens arbeidzaam le ven thans aanspraak maakt op een lange en welverdiende rust. Mevrouw J. Was- senburg-de Pachter vertegenwoordigde op haar beurt de talloze dankbare leerlin gen en oud-leerlingen, uit wier naam zij mocht verklaren, dat allen op een buiten gewoon prettige schooltijd kunnen terug zien. Zij besloot haar speechje met het aanbieden van een album dat de namen bevatte van allen, die tot het afscheidsge schenk hebben bijgedragen. Dit bestond uit een televisie-toestel, dat de heer Wie demeijer reeds des morgens op een ande re bijeenkomst had mogen ontvangen. De heer A. J. Poelstra sprak namens de afdeling Haarlem en omstreken van de M.U.L.O.-vereniging, waarbij hij de dank baarheid van het bestuur onder woorden bracht voor de vele waardevolle adviezen die men van het scheidende school hoofd mocht ontvangen. Woorden van gelijke strekking werden gesproken door de heer J. J. Bolland, namens het per soneel van de avondschool; de heer H. Do- derer, als oud-studievriend en collega; de heer P. L. Hubbeling, directeur van de Nij verheidsschool en de heer J. de Geus, als waarnemend hoofd van de Willem de Zwij gerschool. Laatstgenoemde spreker stelde vast, dat indien de heer Wiedemeijer zich zou afvragen of zijn arbeid als onderwij zer resultaten heeft gehad, hij hierop stel lig van alle zijden een meer dan bevesti gend antwoord zal verkrijgen. Ook per soonlijk was spreker hem buitengewoon erkentelijk voor de ontvangen leiding, waarbij hij niet wilde verzuimen te herin neren aan de spontane en energieke ma nier, waarop de heer Wiedemeijer ook de belangen van het onderwijzend personeel steeds heeft voorgestaan. Tenslotte over handigde de heer De Geus het scheidende hoof een fraai album gevuld met foto's van zijn school, waardoor hij openlijk aan een gelukkige en vruchtbare levensperiode zal worden herinnerd. Dank namens gemeentebestuur Het gemeentebestuur van Velsen werd op deze recepiie vertegenwoordigd door de wethouders H. de Boer en A. P. Maas. Eerstgenoemde kwam hier als wethouder van onderwijs de dank van het gemeente bestuur overbrengen voor het vele voor treffelijke werk, Hat de heer Wiedemeijer in en buiten de Willem de Zwijgerschool heeft verricht. Kleuren van het wapen zijn overgénómèn Noordholland heeft thans officieel een vlag. Bij besluit van Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de Noordhollandse vlag is samengesteld uit drie liggende of horizon tale banen van gelijke hoogte in de kleu ren van het provinciale wapen, geel (boven), rood (midden) en blauw (onder). Deze vlag was reeds enige jaren officieus in gebruik, maar thans is het college van Gedeputeerde Staten er toe overgegaan haar definitief vast te stellen. Het wapen van Noordholland heeft eigenlijk de kleuren goud, keel (rood) en lazuur (blauw). Op het linkervlak van goud staat een grote leeuw in rode kleur en op het rechtervlak staan op een blauwe achtergrond twee leeuwen. Noordholland is de laatste provincie die d-> vlag officieel heeft vastgesteld. Zij werd reeds een aantal jaren gebruikt en bij diverse gelegenheden heeft men haar kunnen zien wapperen. Het provinciaal be stuur leent haar uit aan verenigingen die Noordholland vertegenwoordigen, zoals bijvoorbeeld het Wognummer Zangkoor tijdens het défilé in 1954 in Soestdijk. Oók bij de herdenking van de bevrijding in Wa- geningen in het jaar 1955 was Noordholland met de vlag vertegenwoordigd en op de E. 55 in Rotterdam wapperde de vlag ook. Advertentie TEL. 6000 DAG EN NACHT KSNHCME&LÜAN KENNEMEALAAN- Tussen Zaltbommel en Den Bosch, aan de grote internationale autoweg E 9, ligt de bekende pleisterplaats „De Lucht". Dag en nacht is er een komen en gaan van chauffeurs uit vele landen, die met hun zware vrachtwagens over de grote wegen van Europa denderen. De chauffeurs Vermeulen, Verschoor, Bouwer en De Ridder (v.l.n.r.) zijn zojuist binnengekomen om even de benen te strek ken en wat op verhaal te komen bij een kop warme koffie. Zij steken er natuurlijk een verse sigaar bij op. Langs de eindeloze wegen is de sigaar hun onafscheidelijke metgezel. Daarbij bewaart een chauffeur zijn kalme zekerheid, die nodig is om een grommende tien-tonner veilig op zijn bestemming te brengen. Een sigaar geeft kalmte en rust. Daarom roken tegenwoordig steeds me'er mannen sigaren! En U?

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5